Verbod geëist van alle neo-nazi- organisaties WÊStm Prinselijk huwelijk in de Notre-Dame EISENHOWER: ONZE RAKETTEN VOLDOEN RAKETTEN UIT DE STILLE OCEAAN herkent Ben Traven als haar broer Het Balkon" besloten Glibberig Citosa krimpt diensten in De Bilt: Somber Literair mysterie nu opgelost Ds. C. van der Woude hoogleraar te Kampen Getapte stokers in Bergen op Zoom Burgemeester vau West Berlijn Nog steeds lieden op hoge posten Wij moeten ons diep schamen die daar niet thuishoren Boodschap aan Y on Brentano Nazi-elementen verwijderen99 22 arrestanten Hulp gevraagd voor onthoofde edelman Scherp toezicht HUURAUTO TERUG IN GOUDA Hulp De waarheid! COPPI STIERF AAN MALARIA Nieuw project van 30 miljoen in Botlekgebied Plan van Russen Ton van „Groenten en fruit" voor Floriade -Ji Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666. telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317. bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33. tel. 01134-3224, Postbus 24: Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Zeeuwsch Dagblad PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 7 cent per woord met een minimum van f 1,— 15e JAARGANG No. 4454 Vrijdag 8 januari 1960 BRANDT: NIET Van onze correspondent BONN „Wij hebben alle reden ons diep te schamen". Dit zei Willy Brandt, West-Berlijng burgemeester, gisteren, even voor de Senaat het parlement van de stad zich met algemene stem men uitsprak voor een verbod van alle neo-nazi-organisaties. De Senaat eiste dit verbod in een resolutie, die gesteund werd door heide partijen, in dit lichaam vertegenwoordigd: de socia listische en de Christendemocratische. Aanleiding was de golf van kladderpartijen in de stad en de hondsrepubliek, van haken kruisen en anti-joodse leuzen. VERGETENZuidslavische -s sO* 4 Intussen kreeg de Westberlijnse justitie gisteren toestemming van de Amerikaanse bezettingsautoriteiten, de lieden die in verband met de jong ste gebeurtenissen werden gearres teerd, te berechten volgens een be- - sluit van de geallieerde controleraad. Dit besluit beoogt het tegengaan van 1 nazistische activiteiten. Het aantal gearresteerde neo-nazi's j In West-Berlijn steeg donderdag tot' 22. Onder hen bevinden zich een 39- jarige journalist en een gemeente- ambtenaar, die inmiddels uit zijn ambt geschorst is. Niet alleen een verbod van alle neo-nazistische organisaties eiste het Westberlijnse stadsparlement gisteren, maar ook de onmiddellijke berechting van 'alle nazi's en door- voering van straffe maatregelen te gen nazi-verschijnselen. Burgemeester' Brandt ging nog verder dan in de aangenomen reso lutie tot uiting kwam: „Men is in West-Duitsland dikwijls veel te zachtzinnig geweest, verklaarde hij. Er is veel te veel bedekt met de man tel van naastenliefde. Er waren en er zijn nog steeds lieden op hoge posten bij het staatsbestuur, de jiis-l titie en bij het onderwijs, die met- wat zij op hun geweten hebben, be ter ergens anders op hun plaats zou-' den zijn". „Hebben wij vergeten", vroeg Brandt zich af, „welke wanda den er zijn gepleegd in de misbruikte; naam van Duitsland, ten opzichte van i RUIM 648 JAAR na zyn dood ligt Nicolaas, heer van Putten en Strijen. onthoofd op zijn graf tombe, Zijn vrouw, Aleidis van Stryen, ligt naast hem met een deerlijk gehavende neus en kle ding. De graftombe bevindt zich in het koor van de prachtige Neder lands hervormde kerk in Geer vliet, die In de jaren dertig schit terend is gerestaureerd. Nicolaas' graftombe is toen echter niet her steld en de aftakeling is steeds verder gegaan. Zij is zwaar be schadigd, vaal geworden en ont luisterd. Herstel De Rotterdamse historische ge nootschappen Roterodamum en De Maze hebben zich het lot van het graf aangetrokken en zich met een brief tot de Rijksdienst voor monumentenzorg gewend met het verzoek te overwegen hoe de middelen kunnen worden gevonden om het monument te herstellen. Ridder Nicolaas heeft in zijn tijd een belangrijke rol gespeeld. Hij heeft verscheidene veldtoch ten ondernomen, o.a. tegen de Vlamingen en de Friezen en heeft tijdens de zogenaamde Vlaande- rcnse oorlogen de toenmalige vij anden van het gebied van de Hol landse graven verdreven. Daarbij is hij doorgedrongen tot Den Bosch en Geerlruidenberg, in welke laatste stad toentertijd de hertog van Brabant verbleef. andere volken, misdaden die vooral mensen van Joodse afkomst zijn aan gedaan in geheel Europa?'' Ook in Bonn werd er donderdag de nadruk op gelegd dal er in het Westduitse overheidsapparaat ve- len werkzaam zijn die ais ongewen ste nazi's beschouwd moeten worden. Dat werd gedaan dooi Alexander j Easterman, politiek directeur van de Zionistische wereldorganisatie, die gisteren een onderhoud had met von Brentano, de Duitse minister van buitenlandse zaken. Hij overhandig de de minister een lange lijst voor stellen, die beogen een einde te ma ken aan alles wat in West-Duitsland op neo-nazisme duidt. Het nazi-verleden van tal van be- j langrijke lieden in de regering, bij de justitie, hel onderwijs en de pers moét nodig worden nagegaan, zo zei hij. Daartoe dient, volgens dr Eas terman, een speciale commissie te worden benoemd. Met spoed moeten alle nazistische elementen in de bondsrepubliek verwijderd worden. Hij vroeg voorts om scherp toe- j zicht op de antisemietische activi-' teiten van bepaalde groepen Hon-1 gaarse en Oekraïnse vluchtelingen in de bondsrepubliek. Indien deze lieden schuldig worden bevonden, j dienen ze te worden gedeporteerd, aldus Easterman. Verder verlangde hij o.a. strenge re bestraffing van antisemieten en oorlogsmisdadigers en beter onder- j wijs over de schandalen die in de I tijd van Hitler zijn bedreven. De Internationale liga voor de rechten van de mens, een raadge vend lichaam van de Verenigde Na ties, drong gisteren aan op een on Van onze correspondent PARIJS Voor het eerst sedert op de kop af 143 jaar is gisterochtend in de Notre Dame van Parijs een prinselijk huwelijk met alle pracht en praal daaraan verbonden, inge zegend. Het was de verbintenis van derzoek naar de huidige vloedgolf prjns Eduard van Lobkowiez van Ook donderdag was in tal van lan den merkbaar dat deze golf nog niet is weggeëbd. O.a. was dit het geval in Brussel, verscheidene Franse steden, plaatsen in Italië, Engeland, Denemarken en Noorwegen. In Wenen werden op de garage van de minister van buiten landse zaken, dr. Kreisky, twee ha kenkruisen geklad. Voor het huis van een Joodse za kenman in Buenos Aires, de hoofd stad van Argentinië, ontplofte gis teravond een helse machine. Er was wat glasschade. Advertentie Kaziba: 's wezelds grootste muizeval Een ramp als zich onlangs in Fréjus voordeed, werd nauwelijks een jaar ge leden bij een van 's werelds grootste stuwdammen op het nippertje voorko men: die van de Kariba (wat „muizeval" betekent) in Rhodesië. De met alle sta tistieken spottende, ontzagwekkende was van de Zambesi dreigde deze machtige stuwdam, die het leven van miljoenen Afrikanen kan veranderen, grotendeels te vernietigen. Hoe die ramp werd af gewend, met welk een tomeloze energie hier een muis met een staart van 2700 kilometer (de Zambesi) in 's werelds grootste muizeval werd gevangen, hoe daarnevens een grootscheepse actie werd opgezet om de door het water bedreigde dieren te redden: dat alles wordt boeiend beschreven in een der meer dan 25 arti kelen van blijvend belang in het kos telijke januarinummer van Het Beste uit Reader's Digest nu verkrijgbaar aan de kiosken en bij de boek- en tijdschrif- tenhandel. hoewel hij wel een uitnodiging had ontvangen. Voor de Notre Dame waarvan de to ren schuil ging onder de winternevel, verdrongen zich enige duizenden Pari- siennes, die zich het sprookje van een prinselijk huwelijk, met alle kleurig heid van dien, niet wilden laten ont gaan. Veler harten klopten gis teren in Parijs sneller bij dit schouwspel. Voor liet eerst sinds 143 jaar was er in de Notre Dame, de kathedraal van de Franse hoofdstad, weer een ptinselijk huwe lijk. Dit is het bruidspaar: prinses Marie-Francoise de BourbonParma en prins Eduard de Lobkowiez, sa men met een bruidsjonker tje, na de huwelijksvoltrek king. Bohemen en prinses Franpoise van Bourbon Parma, afstammelinge van Lodewijk XIV. Kardinaal Feltin heeft het huwelijk ingezegend. Meer dan duizend leden van Europese adellijke families hebben de i plechtigheid bijgewoond: onder hen be vonden zich ook de hertog en herto gin van Windsor die, omdat zij niet Rooms katholiek zijn, zich met een plaats buiten het koor, maar wel voor aan, tevreden moesten stellen. Zestig prinsen en aartshertogen wa ren aanwezig o.a. ex-keizerin Zita van Oostenrijk-Hongarije, de Oostenrijkse kroonpretendent Otto van Habsburg en aartshertogin Regina van Oostenrijk. Ook maarschalk Juin, die zich derge lijke partijtjes niet pleegt te laten ont gaan, behoorde tot de aanwezigen. Moedige vrouw Prinses Fran<?oise droeg een schitte rend bruidsgewaad van Heim, de mo de-ontwerper van alle gegoede Franse families. Zij is een bijzonder bekoor lijke jonge vrouw van 31, die zich niet alleen tijdens de Duitse bezetting van Frankrijk flink heeft gedragen, maar die ook tijdens de door de Russen in bloed gesmoorde Hongaarse revolutie van 1956 veel en goed werk verrichtte in de Oostenrijkse vluchtelingenkam pen. Zij reisde dag in dag uit op en neer tussen Boedapest en Wenen om Hongaren over de grens te brengen. Haar echtgenoot heeft de Amerikaanse nationaliteit. Hij is effectenmakelaar van beroep. De graaf van Parijs en zijn familie die historisch volkomen ten onrech te de aanspraken van de familie Bourbon Panna op de Franse kroon be strijdt, ontbrak onder de aanwezigen, Eigen nieuwsdienst WASHINGTON. President Elsenhower heeft gisteren in zijn jaar lijkse boodschap aan het Congres beloofd dat hij ook dit laatste jaar van zijn ambtstermen in dienst van de vrede zal stellen. Tevens echter maakte hij duidelijk dat Amerika de militaire paraatheid ten volle zal handhaven en niet zal wij ken voor de druk van het communis tisch geregeeerde deel van de wereld. Amerika, zei hij, blijft te allen tijde •bereid met de Sow jet unie serieus te onderhandelen over elke kwestie wel ker oplossing in het belang van een. rechtvaardige vrede is. Eigen nieuwsdienst GOUDA. De Goudse garagehou der C. Michaelis heeft zijn huurauto terug, waarmee op 12 december de schilder T. P. en zijn gezin over de grens naar Duitsland verdwenen. De wagen stond inderdaad voor bet station in Osnabriiek, zoals P. deze week in een brief aan de garage houder had meegedeeld. De heer Michaelis heeft zijn auto woensdag opgehaald. Van de schilder en zijn gezin is niets meer gehoord. Van primair belang acht Eisenhower ook de hulp aan de economisch zwakke landen. Hij pleitte daarom voor samen werking op dit gebied van alle niet- communistische industrielanden. Hij stelde voor dat de O.E.E.S., de organi satie voor Europese economische sa menwerking, een voorlopig plan voor die gezamenlijke hulpverlening zal op stellen. Veel verwachtte hij in dit op zicht van investeringen van particulie re ondernemingen. Ter staving van zijn mededelingen over de militaire paraatheid van de Verenigde Staten zei Eisenhower dat de grootste intercontinentale ballisti sche raket die Amerika nu bezit, zo trefzeker is dat bij de laatste veertien lanceringen over een afstand van ruim 8.0000 kilometer het doelgebied werd geraakt op minder dan 3,5 kilometer van de roos. Die marge, zei Eisenhower veelbete kenend, is minder dan de lengte van" de startbaan van een voor straaljagers ge schikt vliegveld. De stuwkracht van de militaire raketten waarover Ame rika nu beschikt, zei hij, is groot ge noeg voor de huidige defensiebehoeften van 'het land. Voor de ruimtevaart zal het komende jaar in Amerika vrijwel twee maal zo veel uitgetrokken worden als in het vorige Eisenhower sprak de hoop uit dat bij de hervatting op 12 januari in Genève van het kernwapenoverleg de onder handelaars zich door waarheidsliefde en niet door politiek opportunisme zullen laten leiden. Dit was zijn tweede openbare gisping van de ver dachtmakingen waarmee de Russen on langs in Genève de Amerikaanse des kundigen in een zwart daglicht wilden stellen. In ons streven naar vrede, zo besloot Eisenhower, moeten wij verhelderende taal spreken en niet de taal van de waarheidsverdraaier. Wij moeten ons woord gestand doen. 57 ROME (U.P.I.) Het ministerie van ge zondheid van Italië heeft gisteravond bekend gemaakt, dat de wielrenner Fausto Coppi is overleden aan malaria, en niet aan de gevolgen van een onbe kend virus, zoals aanvankelijk werd verondersteld. Bij een felle brand in een ziekenhuis in de Japanse stad Jokosoeka zijn acht vrouweh en drie zuigelingen om het le ven gekomen. Vijf baby's worden ver mist. De brand ontstond waarschijnlijk door het omvallen van een petroleum kachel in de kraamkamer. Verplegend personeel kon met grote moeite 129 ver pleegden in veiligheid brengen. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Op last van de stedelijke overheid moet de openbare voorstelling van Het Balkan van Jean Genet door jongere acteurs van het Rotterdams Toneel, die zaterdagnacht wordt gegeven onder auspiciën van het kunstcentrum 't Venster en de Rotter damse Kunstkring, omgezet worden in een besloten voorstelling, uitsluitend toegankelijk voor leden van beide or ganisaties boven achttien jaar. Niet-leden die reeds een plaatsbe wijs gekocht hebben, kunnen dat zater dagmiddag tussen een en vijf uur aan de kassa van de Lantaren ter terug betaling aanbieden, 's Avonds wordt alleen toegang verleend als bij ieder toegangsbewijs een lidmaatschaps kaart wordt overgelegd. Dit zei president Eisenhower over waarheidsverdraaiing: „Wij ondergaan bovendien een stortvloed van begripsverwarringen waardoor vertrouwde begrippen een. andere betekenis hebben ge- 'kregen. Politiestaten worden volksdemo cratieën genoemd. De gewapende onderwerping van vrije volkeren wordt „bevrijding" genoemd. Door het gebruik van dergelijke glibberig gewerden woorden wordt het steeds moeilijker naar waarheid geloof, feit en mening weer te geven." BELGRADO Dit is mijn broer, die dertig jaar geleden is verdwenen. In de vorige oorlog verliet hij op geheimzinnige wijze de militaire dienst en sedertdien heeft nooit iemand meer iets van hem gehoord. Dit heeft de 77-jarige Zuidslavi- sche vrouw Ivana Golobb-Traven verteld nadat zij een krantenfoto had gezien van Hol Kroves, de man die tientallen jaren is opgetreden als de literaire agent van de be roemde schrijver Ben Traven en die dus identiek met de schrijver zou zijn. Ik geloof vast dat de man op deze foto mijn broer is, zei de Zuidslavische vrouw. Oud raadsel Als zij gelijk .heeft dan heeft zij een mysterie opgelost, dat de literaire we reld vele jaren heeft bezig gehouden. Niemand heeft ooit geweten wie Ben Traven de schrijver van beroemde boeken als Het Dodenschip, De gene raal komt uit de wildernis en De schat van de Sierre Madre in werkelijk heid is. Verscheidene mensen hebben zonder resultaat nasporingen gedaan. Enige jaren geleden loofde het Ame rikaanse weekblad Life een prijs van vijfduizend dollar uit voor degene die de identiteit van Traven zou ontdek ken. Er kwam geen antwoord. Ook niet van Hol Kroves, die er voor bleef zor gen dat in vrijwel de hele wereld de romans van Ben Traven werden ver taald en oplagen van miljoenen exem plaren haalden. Mislukte poging Men heeft gedacht dat Traven een Duitser is, die 11a de eerste wereldoor log naar Mexico is gegaan. Traven zelf liet via zijn literaire agent weten dat hij in de Verenigde Staten geboren was en lange tijd onder Indianenstammen had geleefd. Na de -mislukte poging van Life om achter zijn identiteit te komen gaf men het op en liet de schrijver in zijn ano nimiteit. Enige tijd geleden echter werd van Hol Kroves een foto genomen toen deze in West-Duitsland was. De foto werd ook gepubliceerd in Zuid slavische kranten met het gevolg dat Ivana Golobb-Traven in Hol Kroves haar broer meende te herkennen. Van een medewerker UTRECHT. De generale synode der Gereformeerde kerken benoemde gistermorgen met 34 van de 53 stem men tot hoogleraar aan de theologi sche hogeschool te Kampen haar eigen praeses, ds. C. van der Woude, predi kant te Leeuwarden. De voordracht van curatoren ver meldde voorts dr. L. Praamsma, voor heen predikant te Groningen en sinds enige tijd voorganger van de First Christian Reformed Church te Toronto in Canada. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar het synode-over zicht elders in dit nummer. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG -De Billiton Maat- schappij en de Albatros Zwavelzuur- en Chemische Fabrieken gaan in het Botlekgebied een fabriek bouwen voor de produktie van titaanwit. Met de bouw van de fabriek, die aanvan kelijk een capaciteit krijgt van 10.000 ton titaandioxyde per jaar, zal circa 30 miljoen gulden gemoeid zijn. De beide oprichters zullen hiertoe een gezamenlijke vennootschap stich ten. In de Albatros Zwavelzuur- en Chemische Fabrieken participeren de Albatros Superfosfaatfabrieken, die thans deel uitmaken van het concern der Koninklijke Nederlandse Zout-In- dustrie en de Cyprus Mines Corpo ration, Uit eigen middelen Het kapitaal voor de bouw van de fabriek zal worden gefourneerd door de Billiton Maatschappij en de Ko ninklijke Nederlandsche Zout-Indus-, trie. In de nieuwe vennootschap zal de Billiton Maatschappij een kleine meer derheid hebben. Het nodige geld zal geheel uit eigen middelen komen. Een beroep op de kapitaalmarkt is dus niet nodig. De technische kennis voor de fa bricage van titaanwit wordt verstrekt door Glidden International, een doch teronderneming van The Glidden Company in Cleveland, waarmee een contract is gesloten. Het voor de fa bricage nodige zwavelzuur zal van de Albatros Zwavelzuur- en Chemische Fabrieken worden betrokken. De ti- taanhoudende grondstof, ilmeniet, zal van over zee worden aangevoerd. Verwacht wordt dat de nieuwe fa briek begin 1962 in bedrijf kan worden gesteld. Tot dusver import Voor titaanwit is Nederland tot dus ver geheel op het buitenland aangewe zen. Het produk't wordt voornamelijk uit Duitsland ingevoerd. Ook wordt ti taanwit geïmporteerd o.m. uit Enge land, de Verenigde Staten. België en Frankrijk. De Nederlandse behoefte wordt volgens een zeer globale schat ting geraamd op 10.000 ton per jaar. Uit de opzet van de fabriek blijkt, dat de oprichters ook belangrijke mo gelijkheden op de buitenlandse markt zien. Het produkt heeft een bijzonder uitgebreide en gevarieerde markt. Het wordt gebruikt o.m. in de verfindus trie, de papierindustrie, de industrie van kunststoffen, synthetische rubber en kunstvezels. Eigen nieuwsdienst LONDEN De Sowjetunie heeft het voornemen tussen 15 januari en 15 februari boven het centrale deel van de Stille Oceaan proven te ne men met rakettencombinaties waar mee „zware kunstmanen" in een baan om de aarde gebracht kunnen worden. Die raketten, kraehtig'er dan de huidige, zouden ook geschikt zijn voor „tochten naar andere pla neten". De Sowjetunie. aldus het persbureau Tass, heeft de regering van andere lan den verzocht in die periode het be doelde gebied, nabij de Marshall-eilan den, vrij te houden van schepen en vliegtuigen. Russische schepen zullen in dat ge bied tijdens de proefnemingen waar nemingen doen. Kunstmanen zullen in het verloop van die proeven nog niet worden ge lanceerd, want aan de te lanceren rakettencombmaties zal de laatste trap nog ontbreken. T.V.-MAAN? (De Marshall-eilanden liggen zo dicht bij de evenaar dat het vermoe den gewettigd is dat de aangekon digde proeven verband houden met een Russische poging, een televisie kunstmaan te lanceren. Alleen van de evenaar of de on middellijke omgeving daarvan kan namelijk een kunstmaan gelanceerd worden die schijnbaar als een vast punt aan de hemel staat en ongeveer een derde van de oppervlakte van de aarde bestrijkt. De Marshall-eilanden worden voor de Verenigde Naties bestuurd als heerschapsgebied door de Verenigde Staten. Red.) Van onze oorrespondent BOSKOOP De autobusdienst- onderneming Citosa N.V. te Boskoop heeft haar diensten moeten inkrimpen wegens personeelstekort. Op zondagen en in de late avonduren op werkdagen zullen er minder bussen rijden. De nieuwe dienstregeling gaat in over leg met de Rijksverkeersinspectie zondag in. De directie deelde ons mee dat het tekort voornamelijk wordt veroorzaakt door te lage lonen en onvoldoende ver goeding voor onregelmatige arbeid. Zij kan daar geen verandering in brengen doordat zij is gebonden aan een collec tieve arbeidsovereenkomst die niet meer voldoet. Daar een beslissing van de regering in de nieuwe onderhandelingen over het loon nog steeds op zich laat wach ten, wordt het personeelstekort met de dag nijpender. De aantrekkingskracht van andere bedrijven die hogere lonen betalen, is des te groter doordat Boskoop in een lage gemeenteklasse is ingedeeld. Het Tweede-Kamerlid Van Eibergen (ARï heeft de minister van verkeer en waterstaat vragen gesteld over het 'personeelstekort bij Citosa. Van onze correspondent BERGEN OP ZOOM. Twee em- ployé's die gisteren werden gehuldigd omdat zij veertig jaar in dienst wa ren van de Zuidnederlandse spiritus fabriek te Bergen op Zoom, kregen van htm directeur te horen dat in die veertig jaar 7 'A miljoen hectoliter al cohol was gestookt. Als die hoeveel heid door de waterleiding werd ge pompt, zouden alle inwoners van Ber gen op Zoom anderhalf jaar lang jon ge jenever kunnen tappen. In gelds waarde betekent het, dat aan alle in woners van West-Europa enkele gul dens zakgeld kon worden uitbetaald. Een derde employé die veertig jaar in dienst was, hoorde van de direc teur dat hij in die tijd 450 ton kolen had verstookt, genoeg om alle inwo ners van de stad hun huizen vijftien iaar lang te doen verwarmen en een trein met wagons van Groningen lot: Vlissingen te vullen. De drie jubilarissen, Ch. Matthijsse, A. Levolge en C. v. d. Berg, kregen uit handen van de burgemeester lr. L. A. H. Peters de bronzen medaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassan. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Het bestuur van het produktschap voor groenten en fruit heeft gisteren in Den Haag in principe besloten honderdduizend gulden beschik baar te stellen voor deelneming aan Floriade. Op deze internationale tuinbouwten toonstelling zal een afdeling worden ge wijd aan „eetbare tuinbquw", zoals het produktschap het noemt. Het Centraal bureau van de tuinbouwveilingen in Ne derland zal de afdeling verzorgen. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Veranderlijke bewolking met enkele verspreid voorkomende bui tjes. Zwakke tot matige noord westelijke wind. Over het alge meen weinig ver andering in tem peratuur. MIESJE: In mijn huis toch fleur. 9 jan.: zorr op 8.46, zon onder 16,48; maan op 13.58, maan onder 4.23.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1