GRAANRECORD IN ROTTERDAM Botlek gebied wachtkamer GEEN HERVATTING VAN STAALSTAKING Havens kunnen schepen niet meer bergen Mr. LUNS AAN DE SLAG AARDE SPLIJT IN WALES WENS MET STRAF TOE De Bilt: Zacht Dood van drie jongens nog mysterie Allen Pope: felle klacht tegen Djakarta's methoden ANTI-JOODSE BRIEFJES IN AMSTERDAM Mr. Kokosky berispt Winterspelen op televisie Albert Camus verongelukt Agenten hielpen huisje houwen Het weer overal KOSTGANGER MET BIJL GESLAGEN Geschil na acht maanden opgelost Dodelijke val uit huis van Magere Josje VAN NIEUWS NAAR OPERA PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Tankers wachten Ongewoon Onderzoek raadselachtig ongeluk monteur KOSTBAAR Tien communisten in Portugal ontsnapt ÉÉN MISSIE VOOR TEGENREGERING' DUBBELZINNIG NIET OM GELD COMMISSARIS GESCHORST Duizend gulden voor zeven weken in cel Staart verongelukte Mariner geborgen Kampbeul voor gerecht EERBIEDIGT AKTE VAN MANNHEIM COMPROMIS Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendjjk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24: Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189: Zierikzee. Havenpark 24, lel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREÜKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* T cent per woord met een minimum van L— 15e jaargang No. 4451 Dinsdag 5 januari 1960 Die enorme graanaanvoer betekent ook, dat niet elk schip terstond kan •worden behandeld. Gisteren lagen veertien schepen in lossing, zodat 37 achepen lagen te wachten- Tot de veer tien schepen, waarop de elevatoren in verscheidene gevallen meer dan een zuiger op een schip behoorden ook vier tankschepen- Het zijn juist de tankers, die het knelpunt uitmaken bij het lossen. Het lossen van de vier onderhanden genomen tankers kost ongeveer veer tien dagen. Ma-ar er liggen nog twaaH tankers te wachten. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De Amsterdamse recherche stelt een onderzoek in naar de herkomst van enkele briefjes met antisemitische inhoud, die zaterdag bij vijf vooraanstaande functionarissen uit het joodse leven, o.a. opperrabijn dr. A. Schuster, zijn bezorgd. De briefjes waren op een schrijfmachine getikt en omrand met rode hakenkruisen. Zij behelsden met de rood onderstreepte leus: „Joden niet gewenst", een vertaling van de gehate aanplakbiljetten, waarmee de Duitsers in de jaren '40-'45 tal van openbare gelegenheden in Nederland ontsierden. De recherche heeft bij haar onder zoek weinig aanknopingspunten. In ieder geval staat vast dat de brieven in Amsterdam gepost zijn. Wanneer die leeg zijn, schrijven wij eind februari. Elke nu binnenkomende graantanker kan er dus op rekenen, dat twee maanden wachten op het programma staan. Van onze scheepvaartredacteur ROTTERDAM Toen gisterochtend de bemanningen van de graanelevatoren in de Rotterdamse haven de kop van de eerste werkweek in het nieuwe jaar gingen afbijten, lagen er 51 schepen met totaal 440.000 ton graan te wachten. Zulk een overstelpende hoeveelheid graan is ongekend in de Rotterdamse haven. Het aantal graanschepen is zo groot, dat er in de havenbekkens, waar zij plegen af te meren, geen ligplaatsen meer beschikbaar zijn. Zodoende blij ken op het ogenblik de Maashaven en de Waalhaven voor dit doel onvol doende capaciteit te hebben. Daarom is besloten het Botlekge- bied als wachtkamer te gebruiken. Daar liggen nu op de boeien zes grote schepen, twee gewone vracht schepen en vier met graan geladen tankers, alle tezamen met 113.300 ton graan. De praktijk is, dat in het begin van het jaar de aanvoer van graan af neemt. Dat kan in februari of maart merkbaar worden, maar het is ook voorgekomen, dat het pas in mei min der werd. Die ervaring verhindert het derhalve een voorspelling te doen, wanneer wat lucht in deze congestie te verwachten is. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Het hof van dis cipline te Amsterdam heeft in hoger beroep de uitspraak bevestigd van de raad van toezicht van de Amster damse orde van advocaten, waarbij mr. R. P. Kokosky, raadsman van het echtpaar Meulenbelt, voor zijn houding in de geruchtmakende zaak werd berispt. Het hof verwijt de Amsterdamse advocaat met name dat hü op onge oorloofde wijze de aandacht op zich zelf heeft gevestigd of doen vestigen. Het oordeel van de raad van toe zicht dat mr. Kokosky tekort was ge schoten in eerbied voor de rechter lijke macht heeft het hof niet over genomen. Van onze correspondent MAASTRICHT. Het parket van Ton geren heeft maandag in het Belgische grensplaatsje Klein Ternaaycn bij Maas tricht een onderzoek ingesteld naar het ongeluk, waarbij de 39-jarige Maas trichtenaar J. H. Weerts in de nacht van zaterdag op zondag de dood vond in het kanaal Maa; tricht-Luik. Dr. Moureau ui' Luik, die de lijk schouwing verrichtte, kon vaststellen dat de Maastrichtse monteur door ver drinking om het leven was gekomen. De oud-Maastrichtenaar R. die zondag Sn Lixhi bij Visé op zijn bed werd ge arresteerd en die tijdens de vlucht van Weerts na de ruzie zaterdagnacht in Café do la Douane nog in de wagen was gesprongen om de ruzie voort te pet ten wordt verdacht van onopzettelijke doodslag, omdat hii niets heef gedaan om Weerts na het ongeluk te helpen. Zijn zwager M. en zijn vriend v. G. beiden uit Maastricht, die in de nacht van het ongeluk met R. op stap waren, sprongen direct nadat de auto van Weerts met een haakse bocht door de ijzeren afrastering was gereden in het kanaal om R. te redden. Na het ver hoor maandag en de confrontatie met R. zijn de beide Maastrichtenaren vrij gelaten. Per straalvliegtuig Eigen nieuwsdienst BUSSUM. Dank zij de snel- ste straalvliegtuigen ter wereld, zal heel Europa de volgende maand de Olympische winterspe len op de voet kunnen volgen. Hoewel de onderhandelingen nog gaande zijn, mag men aannemen dat iedere avond tussen 18 en 28 februari films van de evenemen ten in Squaw Valley in miljoe nen Europese huiskamers zullen verschijnen. Hierbij helpt het tijdsverschil een handje: de wedstrijden van 's morgens kunnen daardoor de zelfde avond al op onze scher men verschijnen. Toch is alles nog niet in kannen en kruiken. Het ligt namelijk voor de hand dat het een zeer kostbare onderneming zal wor den, maar ook is men het in de Europese Radio Unie nog niet eens over de eventuele distribu tie van het materiaal. De voor keur wordt natuurlijk gegeven aan Parijs of Londen, waar de te- lerecordings op het Eurovisienet gezet zouden kunnen worden, maar dat houdt dan in dat alle landen op een bepaald tijdstip hun programma moeten onder breken. Hierover beraadt men zich op het ogenblik. Eigen nieuwsdienst PARIJS. De schrijver Albert Camus is gistermiddag bij een onge luk in La Chapelle Chamigny ten zuiden van Parijs dodelijk gewond. De auto waarin hij zat, reed met grote snelheid tegen een boom, na dat een band was geklapt. Hij stierf op de plaats van het ongeluk. Camus zat naast de bestuurder, Michel Gallimard, een lid van de be kende uitgeversfamilie. Diens vrouw en dochtertje zaten op de achter bank. Alle drie zijn met verwondin gen opgenomen in het ziekenhuis van Montereau. Camus is op 7 november 1913 te Mondovi in Algerije geboren. Reeds voor de oorlog heeft hij gepubli ceerd, maar hij is pas na de oorlog bekend geworden, in het bijzonder door zijn in Noord-Afrika spelende roman De Pest. In 1957 ontving hij LISSABON (A.P.) In geheel Por tugal speurt de politie naar tien voor aanstaande leden van de communisti sche partij, die uit de gevangenis van Peniche zijn ontsnapt. De tien mannen ontsnapten uit de gevangenis nadat zij de cipiers met chloroform hadden be dwelmd. Alle auto's die de hoofdstad naderen worden op de invalswegen naar de stad onderzocht. Een van de ontsnapten zou dr. Alvaro Cunhal, de secretaris-gene raal van de partij zijn. DJAKARTA (UPI) De Ameri kaanse vlieger Allen Pope, die in Djakarta terechtstaat voor hulpver lening aan de tegenregering, heeft zich gisteren fel gekeerd tegen de methoden, die zijn gebruikt bij zijn verhoor. Pope werd vorig jaar bo ven Ambon neergeschoten en gevan gen genomen. Toen de auditeur-militair hem gis teren een verklaring voorhield, die hij tijdens het vooronderzoek zou hebben afgelegd, zei Pope: „Deze verklaring is gelicht uit een document, dat ik niet heb ondertekend en dat daarom niet tegen mij kan worden gebruikt". Bij het vooronderzoek, zo zei Pope, zijn mij veel dubbelzinnige vragen ge steld. De vragen werden mondeling gesteld en ik moest mijn antwoorden opschrijven. Later werden al mijn ant woorden mij in de vorm van een be kentenis ter ondertekening voorgelegd. Dat heb ik geweigerd. De 31-jarige Pope verklaarde voorts dat hem tijdens het vooronderzoek juridische bijstand was ontzegd. Toen hero werd gevraagd waarom hij zich bij de troepen van de tegen- regering had aangesloten antwoordde Pope dat hij negen jaar sinds zijn 22ste jaar tegen het communisme had gestreden. In Korea had hij het Distinguished Plying Cross verworven. Later vloog hij als vrijwilliger voor Zuid-Vietnam naar Djen Bjen Phoe. Pope wees er op dat ten tijde dat hij besloot voor de tegenregering te gaan vliegen, alle publicaties, die hij onder ogen had gehad, de indruk ves tigden dat Indonesië aan het commu nisme ten offer was gevallen. Toen hem werd gevraagd of hij zich alleen om het geld bij de rebellen had aangesloten, antwoordde Pope scherp „Zeker niet". Pope hield vol dat hij voor de tegen regering slechts één aanvalsmissie had uitgevoerd. Hij wordt er van beschul digd de dood te hebben veroorzaakt van zeventien Indonesische militairen. Van een onzer verslaggevers VENLO De commissaris van politie te Venlo, de hoofdambtenaar 3de klas H. A. G. H. zal naar een an dere betrekking moeten omzien. Er is op zijn beleid zoveel kritiek ge oefend, dat de burgemeester van Venlo hem in overleg met het mi nisterie van binnenlandse' zaken voorlopig met verlof heeft gezonden en heeft aangeraden zijn ontslag te nemen. H. zou in de afgelopen zomer op een stukje grond buiten Venlo een huisje hebben laten bouwen, waarbij hij vier agenten van het plaatselijke corps te hulp riep. De agenten assis teerden in hun vrije tijd en de com missaris meende in deze hulp een bewijs te mogen zien van de goede geest, die in het Venlose politiecorps heerst. Het ministerie van binnen landse zaken dacht er anders over en beschouwde de gang van zaken als een ontoelaatbare handelwijze van commissaris H. De commissaris was nog maar kort in Venlo als corpschef. Minister Luns is weer opgeknapt. De minister had op 4 december thuis toen hij zich haastte om zich te ver kleden voor een diner met zijn Fran se ambtgenoot Couve do Murville, een ongelukkige val gemaakt, waar door hij een lichte hersenschudding opliep. Vandaag gaat minister Lnns weer aan het werk. De foto werd gis teren gemaakt in zijn ambtswoning op Plein 1813 in Den Haag. ARNHEM. Het gerechtshof te Arnhem heeft de 58-jarige broodbe zorger K. uit Nijmegen gisteren in hoger beroep duizend gulden scha devergoeding toegekend omdat hij zeven weken lang onschuldig in de gevangenis heeft gezeten. De eis tot schadevergoeding werd indertijd ook door de rechtbank toe gekend, maar het openbaar ministe rie was het toen niet eens met de erin verdisconteerde ziektekosten die de broodbezorger na zijn vrijlating had gehad. De broodbezorger was gevangen gezet omdat zijn zoon hem van me deplichtigheid aan een aantal mis- man zeven weken in bewaring had gezeten werd hij dank zij een on aantastbaar alibi weer vrijgelaten, drijven had beschuldigd. Nadat de DEN HAAG, (ANP) Het achterste deel van de romp met de staart van de op 17 december in de Papipi-baai in Nederlands Nieuw-Guinea verongelukte Martin Mariner is op 1 januari gebor gen Het lichaam van korporaal-vliegtuig- maker constabel A. T. G. van Baaien werd in het wrakstuk aangetroffen en is inmiddels in Sorong begraven. Ber ging van de zwaardere wrakstukken is onmogelijk gebleken. De pogingen daar toe zijn gestaakt. MÜNCHEN (UPD Richard Bugdal- le. die bewaker was in het beruchte Duitse concentratiekamp Sachsenhau- sen, komt op 18 januari in München voor het gerecht. De 52-jarige vroegere kampwacht is beschuldigd van moord op 26 gevangenen en van een aantal 1 martelingen De lijst martelingen die Bugdalle op zijn geweten heeft vermeldt o.a. het volspuiten van gevangenen met water, het doodslaan met een gummi knuppel 1 een leren zweep of met de blote hand. Kijk es hoe diep die scheur al is! De jongens die met hun voeten de diepte van de scheuren in het pla veisel peilen, denken alleen aan het spel. Hun ouders, de inwoners van het dorp Godrergraig in Wales, ma ken zich over die scheuren in de grond flink zorgen. Geen wonder, want een aardverschuiving bedreigt Godrergraig, en die scheuren zijn mis schien de voorboden van een ramp. Van onze correspondent NIJKERK. Een Hilversums meisje stuurde met de jaarwisseling een briefje aan de Nljkerkse mevrouw Van Beek, waarin zij haar een gelukkig nieuwjaar wenste. Voor mevrouw Van Beeks hondje, waarmee het meisje vaak had gespeeld, sloot zij twee centen in. Om iets lekkers voor hem te kopen. Och, van aantekenen wist het meisje niet. De P.T.T. evenwel kent geen uitzonderingen en tekende de brief ambtshalve aan. Mevrouw Van Beek moest twee kwartjes strafport betalen. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Hier en daar wat motregen en plaatselijk mist. Zwakke tot ma tige zuidelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. MIES JE: Ik heb nu meer aan een paraplu. 6 januari: eon op 8.48. zon onder 16.44; maan op 12.33, maan onder 1.13. max. neer- temp. slag in gr. 7-15 u. wind C. in ram Helsinki geh. bew. zzw -1 0.1 Stockh, geh. bew. zzw 1 0 Oslo regen zzw 6 2 Kopen h. regen z 5 0.1 Aberdeen geh. bew. stil I» 0 Londen regen zzw 12 0.1 A'dam regen z 9 0.3 Brussel regen. z 10 0.6 Luxemb. geh. bew. z 6 0 Parijs regen zzo 12 0.1 Bordeaux geh. bew. stil 14 0.2 Grenoble onbew. stil 12 0 Nice onbew. N 17 0 Berlijn geh. bew. Z 5 0 Frankf. zw. bew. stil 9 0 München zw. bew. stil 5 0.1 Zürich half bew. ozo 10 0 Genève onbew stil in 0 Locarno onbew. stil 10 0 Wenen geh. bew. N 5 3 Innsbr. mist stil 6 0 Belgrado geh. bew ZW 3 0 Athene regen NW Rome onbew. NNO 16 0 AJaccio onbew. ONO 15 0 Madrid onbew. stil 19 0 Lissabon zw. bew. N 16 0 Van één onzer verslaggevers EINDHOVEN De justitie staat nog steeds voor een raadsel bij het beoordelen van de dood van de drie kinderen Van Heusden, die kort na elkaar zijn gestorven. Hoewel men geen enkel bewijs in handen heeft dat zou kunnen wijzen op een mis drijf, vindt de politie de zaak voor lopig nog onverklaarbaar. Wel neemt men aan dat alle drie de jonge men sen iets in hun ingewanden hebben gekregen waardoor zij gestorven zijn. De doodsoorzaak is echter niet vast gesteld. Nadat het eerste kind was gestor ven heeft bij de dood van de tweede jongen de inspecteur van de volks gezondheid de politie gewaarschuwd, zodat na dat overlijden sectie op hfi lijk van de tweede jongen werd ver richt. Het resultaat van die sectie is even wel nog niet bekend, evenmin als het resultaat van de sectie die op het lijk van de derde jongen werd verricht. Bij de vraag: zou hier van een mis drijf sprake zijn, rijst onmiddellijk de tweede vraag wat het motief zou kun nen zijn van een eventuele dader. Het merkwaardige van alles is wel, zo vernemen wij, dat de kinderen aan vankelijk gezonde kinderen waren, maar achtereenvolgens dezelfde ziekte verschijnselen kregen en allen op de- li i manier zijn gestorven. Hevige hoofdpijnen, hevige buikpijnen en daarna een kortstondig en hevig lij den waaraan zij te gronde gingen. DJAKARTA (Reuter) Het land- gerecht te Djakarta heeft de Indone sische oud-minister van economische zaken Iskaq Tjokrohadisurjo veroor deeld tot een gevangenisstraf van ne gen maanden en een boete van 200.000 roepiah. Hij werd schuldig bevonden aan het onwettig in zijn bezit hebben van de viezen en van een Mercedes, De auto werd verbeurd verklaard. De beschul diging had betrekking op de periode dat hij minister was in 1953/54. Rotterdamse K.v.K. ROTTERDAM Over de Duits* maatregelen ter verdeling van de vrach ten op de Rijn heeft de Kamer van koophandel te Rotterdam zich na haar brief van 6 augustus andermaal gewend 1 lot de Centrale Rijnvaart Commissie. Zij dringt met kracht aan op het ne- j men van stappen ter bestrijding van een situatie, die strijdt met de Akte van Mannheim. Het gaat om een verordening op ba sis van de Duitse binnenscheepvaartwet, waarbij het ladingaanbod op de Duits* Rijn in een bepaalde verhouding van overheidswege wordt verdeeld tussen particulieren en reders. De reders moe ten 25 pet. van hun vervoer aan par ticuliere schippers afstaan. Naar Duit se opvatting geldt zulk een verdeling ook als buitenlandse reders aan het binnen landse Duitse vervoer deelnemen. Na de eerste Rotterdamse reactie heb ben verschillende delegaties in de Cen trale Rijnvaart Commissie gewezen op de onjuistheid van de Duitse maatre gelen. De jongste stap van de Rotter damse Kamer van koophandel is ge daan omdat de Duitse overheid zou overwegen de geldigheidsduur van de verordening te verlengen. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Een Amster damse suikerbewerker, de 56-jarige N. J. S., heeft gistermiddag om on geveer twaalf uur in zijn woning aan de Marco Polostraat zijn kostganger met een bijl op het hoofd geslagen. De kamerbewoner, een 26-jarige ar beider, kwam even thuis voor de kof fiemaaltijd. Al enige tijd bestond er ernstig* onenigheid tussen de kostbaas en zijn huisgenoot. De huisheer wilde de inwoner met alle geweld het huis uit hebben, maar zag erg op tegen een lang proces. De suikerbewerker, die volgens de politie kennelijk over spannen is, werd gearresteerd. De kostganger is zwaar gewond in het ziekenhuis opgenomen. WASHINGTON (Reuter, A.P.) Het acht maanden oude arbeidsge schil in de Amerikaanse staalindus trie is opgelost. De Amerikaanse minister van arbeid, James Mit chell, heeft meegedeeld, dat indus trie en vakbonden de regeling heb ben aanvaard, die door hem en vice-president Nixon was voorge steld. Aan het akkoord is een ononderbro ken overleg van 22 uur voorafgegaan tussen minister Mitchell, de juridische adviseur van de vakbonden en afge vaardigden van de werkgevers. Met dit akkoord is de dreigende staking, die weer op 26 januari zou beginnen, van de baan. Het akkoord moet nog door beide partijen worden geratificeerd. Met het oog hierop zijn geen nadere bijzon derheden bekendgemaakt. Naar ver luidt zouden de werknemers in de ko mende 2Vz jaar een verhoging van het uurloon met 41 dollarcent ontvangen. Thans bedraagt het gemiddelde uur loon $3,10. De president van de U.S. Steel Corporation heeft meegedeeld, dat zijn maatschappij niet van plan is een algemene prijsverhoging in te voe ren in de nabije toekomst. De voornaamste onderhandelaar van de werkgevers, R. Conrad Cooper, deelde op een persconferentie mee, dat het nu bereikte akkoord een com promis is, waarin de staalmaatschap- pijen verder waren gegaan dan ooit te voren. De maatschappijen waren ech ter van oordeel, dat het het beste was de aanbevelingen van de regering te volgen. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Een bewoner van de rosse buurt heeft gisteravond een dodelijke val gemaakt uit een raam op de tweede verdieping van O.Z. Voor burgwal 83, het huis in welks souter rain zich indertijd het beruchte drama Magere Josje afspeelde. De melding over dit ongeluk bracht op het politiebureau van de Warmoes straat grote consternatie teweeg Men dacht eerst te doen te hebben met een misdrijf en men vreesde dat het slacht offer een getuige was uit het proces tegen de man van Magere Josie die binnenkort in hoger beroep voor het gerechtshof te Amsterdam terecht zal staan. De chef van het bureau, commis saris T. Rozema. spoedde zich hoogst- 1 persoonlijk naar de O.Z. Voorburgwal De bange vermoedens bleken, zo ver- 1 klaarde de politie later zelf. ongegrond. Het slachtoffer was een dertigjarige transportarbeider, die sinds vier weken zijn intrek in de donkere buurt had genomen en er de belangen van een van de daar werkende vrouwen behartigde. De man moet op de gang van de tweede verdieping over een loper zijn uitge gleden en is vervolgens door een slecht gesloten raam naar buiten gevallen. Hij kwam op de binnenplaats van het huis dat zoals bekend aan de tijdens het proces Magere Josje vee] besproken Manke Miep behoort terecht. Hij moet onmiddellijk dood zijn geweest LONDEN. Het 12.773 ton metende' Britse troepenschip Devonshire, dat van Cyprus op weg was naar het moeder- land. heeft op 250 mij] ten zuidwesten1 van Lands End de aan boord van het Nederlandse schip Leto (5.884 ton) ziek geworden 57-jarige Marten Bron uit Rot terdam overgenomen en naar South ampton gebracht, waar hij het gis teravond in een ziekenhuis „redelijk wel" maakte. Max van Egmond s MAX VAN EGMOND vier jaar ANP-bariton mET INGANG van het nieuwe jaar is een zeer vertrouwd ge luid uit de ether verdwenen. Het is de bariton van Max van Egmond, die vier keer per dag (en dat op de kop af vier jaar lang) de meest beluisterde radio-uitzending ver zorgde: de nieuwsberichten. Toch blijft zijn stem maar zeer korte tijd u i t uw huiskamer, want deze maand nog ïs hij te beluisteren in Adams opera „La poupée de Neurenberg" waarin Van Egmond een belangrijk aandeel heeft. U hebt het al begrepen: de jeug dige ex-nieuwslezer (24) heeft als solo-zanger de stap naar het con certpodium gewaagd, en daarbij is hij niet over één nacht ijs gegaan! ALS JOCHIE scheen mijn stem „Cl al op te vallen, want talloos waren de adviezen aan mijn ouders om mij een zangopleiding té geven. Na vier jaar kamptijd op Java, waar ik geboren ben, moest ik op mijn tiende alle zeilen bijzetten om de schoolachterstand in te halen. Dat lukte, want toen ik achttien was deed ik eindexamen en begon sociologie te studeren. Dat heeft maar twee jaar geduurd, omdat de zang mij volledig te pakken kreeg. Ik nam sololessen, kwam bij de nieuwsdienst waar de zeer vroege of zeer late diensten ruimte om te studeren overlieten." TN BESLOTEN kring vierde Van 1 Egmond successen, maar de af gelopen zomer werd de basis gelegd voor een snelle carrière als be roepszanger. Op het Internationale Vocalisten Concours in Den Bosch kwam de Toonkunstprijs in 2ijn handen, twee radio-uitzendingen volgden, en twee, door de pers zeer goed ontvangen concerten in Boymans, en in het Gemeente museum in Den Haag. En als grote ruggesteun heeft Max van Egmond een brief in zijn zak van de Nederlandsche Opera, waarin hij wordt gepolst over een verbintenis per 1 september!

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1