REIS 36*.* E.M.M. EN TONIDO KLOPTEN WALCHEREN EN VOLHARDING Zaalhandbalcompetitie niet spectaculair Tjoba liet te Utrecht goede indruk achter Krabbendijke leidt in eerste klasse Droog jaartje Eerste orkestklasse speelde vier dagen op Hedenesse OPPASSEN EN ZOETHOUDEN door Zeeland Zeeuwen eindigen op tweede plaats Eenzame babys in bekwame handen Voetbalresultaten Zeeland Heinkenszand rukt op Pag. 3 deze week op Plein 1940. Bejaardensociëteit te 's-Gravenpolder Hemava vraagt steun Wapenbord gerestaureerd V eilinggebouwen onder de hamer NEGENTIEN JONGELIEDEN VORMEN EEN EENHEID Zestig bekwame sitters Liever Chopin Zaalhandbal in Goes Feestavond voor „Redt een kind" Door regen verblind Vuurwerk in oog Verlaagd water Sluiting Gemeentehuis Deklaag volgt later Ergerlijk optreden in oudejaarsnacht Maandag 4 januari 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD MIDDELBURG Verrassende wisse en Griep op een keurige wijze weg- gewerkt. Daarna kreeg EMM nog talrijke resultaten werden zaterdagmid dag en -avond bij de zaalhandbal competitie niet geboekt. Bij de heren eerste klas staat EMM nog steeds boven aan de ranglijst. Met drie punten achter- Stand staat Tonido uit Goes twee de. Beide zeventallen wonnen za terdagavond en van een ver schuiving is dus geen sprake ge weest. In ds staartgroep ligt de situatie anders. Walcheren heeft zijn onderste plaats af kunnen staan aan Marathon. In de Middelburgse veilinghal kwamen bij de heren eerste klas de zeventallen Walcheren en EMM in het veld. Walcheren kon ditmaal geen stoutmoe dig staaltje uithalen en kreeg een neder laag te incasseren. Overigens was het een zeer aantrekkelijke wedstrijd waarbij de doel verdedigers zich moedig weerden. j De hoofdstedelingen speelden echter niet zo goed als van ze verwacht mocht worden. Het leek er aanvankelijk ook op of Walcheren met de overwinning zou gaan strijken. Maar na de rust hervonden j de Middelburgers hun oude vorm en wis ten het pleit met 96 te beslechten. Bij de heren tweede klasse a ging het tussen EMM 2 en Fortuna 1. Deze wed strijd stond op hoog peil en de doelverde- digers kregen veel werk te verzetten. Fortuna 1 nam al snel na het fluitsignaal de leiding. De voorsprong werd echter al spoedig' gecorrigeerd door schoten van Wisse en Griep. Een tweede uitloop van Fortuna werd eveneens door de heren kansen, maar het scoringsbord bleef be wegingsloos. De herenwedstrijd Walcheren 2For tuna 2 was eveneens aantrekkelijk. De punten werden overigens zowel in de rust als in de eindstand eerlijk verdeeld. Bij de dames eerste klas was Zeeland- sport duidelijk de mindere van Mara thon. Het was een plaatselijke ontmoe ting en de zeven van Zeelandsport moes ten met een 61 nederlaag naar huis. Onverdiende zege Bij de heren junioren eerste klas kwa men de zeventallen van EMM en Olym pus uit Vlissingen in het veld. Helaas was de doelverdediger van de Vlissingers niet op komen dagen en er moest dus een veld- speler gaan keepen. Deze bewees echter al gauw dat hij het vak verstond. Bij EMM ging het niet zo goed als in de voor gaande wedstrijden. Er was maar één speler op het veld die iets te vertellen had, maar zo gaat het eens misToch ging de rust nog met een 5—2 voorsprong in. De eindstand werd 86 in het voor deel van EMM, maar een gelijk spel zou de verhoudingen beter hebben weer gegeven. OM LANDSKAMPIOENSCHAP MICROKORFBAL: Advertentie Hooftman's Kledingmagazijn komt Even geduld met Uw inkopen, want vele voordelen wachten U! GUNSTIG JAAR VOOR BINNENSCHEEPVAART BRUINISSE De afdeling Schouwen Duiveland: van de Kon. Ned. Vereniging ..Schuttevaer" hield haar 62e jaarverga dering. De voorzitter, de tieer Jac. de,- - Rijke constateerde in zijn openings- een hun visitekaartje af. Met snelle, flit- woord dat het jaar 1959 voor de binnen- sende combinaties werd Altius in dertig scheepvaart niet ongunstig is geweest, minuten tijds naar een 27 nederlaag Enorme gr a a n a a nvoeren zorgden er voor gebracht. De Zeeuwen bewezen in deze dat er vrachten te over waren. De la- wedstrijd duidelijk dat zij het micro-korf- GOES In de grote Bernhard. hal van het Utrechtse jaarbeurs- complex werd zaterdag gespeeld het landskampioenschap microkorfbal voor zaterdagmid dagclubs. Aan dit toernooi werd deelgenomen door de microkam pioenen van de Noordhollandse, GooisUtrechtse en Zeeuwse korfbalbond t.w. Z.K.C. uit Zaan dam, Altius uit Hilversum en Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinde ren, De vierde deelnemer, de kampioen van de Overijsselse korfbalbond liet zonder meer verstek gaan waardoor dit toer nooi enigszins aan belangrijkheid inboette. In plaats van een halve competitie werd nu tussen deze drie kampioenen een hele competitie gespeeld. De eerste wedstrijd van de Zeeuwse micro-kampioen Tjoba ging tegen het Hilversumse Altius en in deze wedstrijd gaven de Zeeuwen met- ge waterstanden als gevolg van de droog te deden de vrachtprijzen stijgen, ter wijl in tegenstelling met de zeevaart, de stormen van de laatste weken, gelukkig weinig slachtoffers hebben gemaakt. De visserij was voor de mosselkwe kers op de Oosterschelde beter dan voor hen \yier. perceleaJji^p Grevelingen la gen, tnagr in algétneen was men ook hier tevreden. Spreker verheugde zich voorts over de nieuwe schippersschool te Terneuzen en over de binnenvaartcursus te Bruinisse. Zonder diploma kan men eigenlijk in de binnenvaart niet meer terecht. Uitvoerig werd gesproken over de mist hoorn van Marken die niet altijd duide lijk te horen Is. Opnieuw zal een aan vraag om versterking worden ingediend. Vooral de mosselkwekers dringen hier op aan. Op een schriftelijk ingediende vraag van de heer Van der Klippe zullen de rode lichtboei H. D. 22 en het spotlight voorzien van zwarte ton (ingang Midden Hellegat) worden versterkt. Een tweede vraag van de heer Van deT Klippe om meer meerpalen bij de fabriek Dintel- oord zal worden doorgezonden naar het Hoofdbestuur. Een vraag van de heer J. de Jonge uit Scharendijke om meer tonnen op de Grevelingen van spot light te voorzien kan wellicht intern worden 'geregeld. Een teleurstellende mededeling had de heer Jac. de Rijke. Na 48 jaar bestuurs lid te zijn geweest wenste hij niet meer als voorzitter herkozen te worden. Bij acclamatie werd daarop de penningmees ter, de heer P. J. van der Doe als voorzitter gekozen. Als nieuw bestuurs lid werd gekozen de heer J. de Jonge te Scharendijke. Ten slotte werd de heer De Rijke bij acclamatie tot ere-voorzit- ter benoemd. Road Kerktverve vergaderde op Oudejaarsdag KERKWERVE. De gemeenteraad kwam op oudejaarsdag onder voorzit terschap van burgemeester S. Francken in vergadering bijeen. De begrotingen voor de Beatrixschool, de Centrale Werkplaats en van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis werden na toelichting voor kennisgeving aangenomen. De bezwaren van B. en W. tegen de voorgenomen gemeentelijke herindeling van Schouwen Duiveland zijn ter ken nis gebracht van de Vaste Commissie voor Binnenlandse Zaken uit de Twee de Kamer. Wegens periodieke aftreding werd de heer JJ. de Vlieger als lid van het Burgerlijk Armbestuur herko zen. Aan het bestuur van de Bijzondere Lagere school werd medewerking ver leend voor het aanschaffen van twee nieuwe kachels. De heer de Boer wees op de toena me van het aantal leerlingen van deze school en de huisvestingsmoeilijkheden in verband daarmee. In verband met het inrichten van een derde lokaliteit achtte de burgemeester het overigens gewenst niet op een eventueel verzoek van het bestuur vooruit te lopen. Ter sprake kwam eveneens de kwes tie van de bomen op de hoek van de Verseputseweg. De belanghebbende, de heer L. P. de Jonge heeft de bomen weliswaar reeds gesnoeid, doch de heer van Kooten drong aan op het verplan ten van deze bomen. Het uitzicht wordt vooral in de zomer voor het verkeer aanzienlijk belemmerd. De raad besloot zonodig een aanschrijving te doen uit gaan. De heer Feytel vestigde de aandacht op een verzakking in de Vloedstraat. B. en W. zullen hier de nodige aan dacht aan besteden. Aan het eind van de vergadering richtte de voorzitter zich tot de heer J. Matthijsse, die na 35 jaar de func tie van grafdelver te hebben vervuld, als zodanig zijn taak neerlegde. De heer Matthijsse werd een ge-ohenk on der couvert overhandigd. De lange staat van dienst, de vele activiteiten op het gebied van Kerk- en verenigings werk, waren niet onopgemerkt geble ven. Dit bleek ook uit de toekenning van de eremedaille in brons, verbon den aan de orde van Oranje Nassau. De heer Matthijsse dankte met enkele: welgemeende woorden voor het ontvan-j gen geschenk en in het bijzonder voor de onderscheiding. bal behoorlijk onder de knie hebben. De tweede wedstrijd ging tegen ZKC uit Zaandam, welke ploeg aan het eind van de dag de titel van landskampioen behaalde, door alle wedstrijden te win nen. Overigens was deze ontmoeting bij zonder spannend. Jammer was dat ZKC 55»»*J2» de lal won tenslotte met 21. Tjoba miste in deze wedstrijd twee strafworpen. De derde wedstrijd ging eveneens weer tegen ZKC, dat inmiddels reeds twee maal van Altius had gewonnen. De Zaan- damse ploeg had dus in de tweede wed strijd tegen Tjoba reeds aan een gelijk spel genoeg om de titel te behalen. De Zeeuwen zetten echter de tanden op el kaar en verdedigden zich met groot elan. Vooral Rinus Steenhard kreeg het hier bij zwaar omdat hij de ZKC-aanvoerder te bewaken kreeg, die in de twee wed strijden tegen Altius het had gepresteerd om liefst negen maal te scoren. Hij kweet zich echter uitstekend van zijn taak maar toch nam ZKC de leiding <10). Mieke Danielse zorgde echter met een prachtig doelpunt voor de gelijkmaker. Vlak voor het einde stelde ZKC echter de zege en daarmee de titel veilig door. twee af standstreffers. Direct na dit vermoeiende KAPITEIN QUAAK TEN GRAVE GEDRAGEN BRUINISSE. De heer P. Quaak, in leven kapitein van het s.s. Minister Lely, werd vrijdagmiddag begraven. De heer Quaak was reeds vanaf de school banken bij de R.T.M. in dienst en door liep alle rangen. Op 1 april 1952 was hij tot kapitein bevorderd. Aan de groe ve werd gesproken door de heer J. van den Berge uit Rotterdam en door de oud-collega van de overledene, de heer J. Otte-Meerman. Ds. H. W. van den Brink, die in het sterfhuis de rouwdienst had geleid, las bij de groeve Openbaringen 21 en bad hét Onze Vader. Enige kransen van directie en perso neel van de R.T.M. dekten de baar. Wanneer wijkgebouw open? ZIERXKZEE Omdat m.i.v. 1 januari geen concierge meer in het wijkgebouw van het Groene Kruis woont, zal dit gebouw voor de uitgifte en inname van verplegingsmateriaal geopend zijn op door de weekse dagen van 12.3013,30 en van 17.3018-30, Op zaterdag zijn de tij den van 12.3013.30. Op de genoemde uren zullen de wijk verpleegsters ook te spreken zijn. duel moesten de Tjobanezen weer aan treden tegen Altius. Tot de rust hielden de groen-witten stand, maar daarna be gon de vermoeidheid een woordje mee te spreken. Met verre schoten, die meer malen doel troffen, behaalde Altius ten slotte een forse 10—4 overwinning. Tjoba ondervond in deze laatste wedstrijd dui delijk, dat het niet goed mogelijk is om achter elkaar een uur microkorfbal te spelen. De grote nederlaag is hiermee goeddeels verklaard. Tjoba werd tenslotte als tweede ge klasseerd door een beter doelgemiddelde. 's-GRAVENPOLDER Het ligt in de bedoeling om met ingang van woensdag 6 januari om de veertien dagen een bijeenkomst te organiseren voor hen die 65 jaar en ouder zijn. Deze bijeenkom sten zullen in het verenigingsgebouw ,.Ons Dorpsleven" worden gehouden en 's middags om twee uur aanvangen. Het wordt daar dus iedere woensdagmid dag om de veertien dagen een bejaar densociëteit. Enkele dames zullen steeds aanwezig zijn om koffie en thee te schenken. De bedoeling is uitsluitend gezellige bijeenkomsten te organiseren, die op den duur een samenbindend en onmisbaar element worden in de dorps samenleving. GOES Ook u krijgt vermoedelijk regelmatig een Hemava-jeugdlid aan uw deur met het bekende busje, waarin u meestal een kleine contributie stopt. U levert daarmee een belangrijke bijdra ge voor het werk der Protestantse kin derbescherming, zoals dit verricht wordt in de Heldring Stichtingen te Zetten, Martha Stichtingen te Alphen aan de Rijn en de Stichting Vajjcenhside.. te MARKT OP DE MARKT ANDERS: GEEN MARKT BERGEN OP ZOOM. Het plan van het gemeentebestuur om de weekmarkt, die al eeuwenlang op het historische marktplein wordt gehouden te verplaat sen naar een gedeelte van de Gedempte Haven, heeft onder de marktkooplui heel wat stof doen opwaaien. In hotel ,,'t Locomotiefke" werd door de belanghebbenden een protestvergade ring gehouden, waarin krasse woorden werden gesproken. Onder geen beding willen de marktkooplui van de markt verdwijnen. Indien het gemeentebestuur zijn plannen doorzet, zou het wel eens kunnen gebeuren, dat er te Bergen op Zoom binnenkort geen weekmarkt meer gehouden wordt. Het gemeentebestuur is van oordeel, dat het noodzakelijk is het marktplein vrij te houden voor parkeerruimte. De kans is niet uitgesloten, dat de markt van Bergen op Zoom zal verhui zen naar een kleinere gemeente in de buurt. Gemeenten als Hoogerheide en Putte komen daar zeker voor in aan merking. In de maand december viel in oostelijk Duiveland (Proefbedrijf Scheldemonden) 65,2 mm neerslag. De normale hoeveel heid is gemiddeld 63 mm zodat december een normale regenmaand was. In het geheel niet normaal was het jaar 1959 met een neerslag van 545 mm, tegen 700 mm normaal. Verdeeld over het gehele jaar per maand gerekend komt men tot het vol gende beeld: Januari Februari Maart April Mei Juni Juli Augustus September Oktober November December -.pitale isom van ruim 185.000 gulden. Meer dan duizend kinderen konden op deze wijze geholpen worden. Kinderen uit ons eigen land. die als gevolg van nog steeds bestaande wantoestanden, uit het eigen milieu moesten worden weg genomen en toevertrouwd aan vreem den, die naast de dagelijkse moeilijkhe den in de opvoeding bovendien te kam pen hadden met een chronisch gebrek aan geld. Om dit mooie werk voort te zetten zullen de kinderen met het He- mava-busje ook in 1960 een beroep op u doen. KAPELLE. In het Koor van de Ned. Herv. Kerk staat een grote graf tombe van Heer van Tuyll van Seroos- kerken. Bij deze graftombe behoort ook een wapenbord. Dit bord was ech ter lelijk in verval. Thans is dat ver anderd, want een van de leden van de Herv. Kerk, de heer L. Korstanje, heeft het bord grondig gerestaureerd. Het heeft een ware gedaanteverwisseling ondergaan. Alle wapens zijn nu weer in hun oorspronkelijke staat te zien. Het wapenbord heeft voorlopig een plaats gekregen in de consistorie. Wan neer straks het koor van de kerk is gerestaureerd zal het weer bij de graf tombe worden aangebracht. Autobotsing te Kapelle KAPELLE. Zware materiële scha de liep de personenauto van de heer S. B. uit Wolfaartsdijk op toen hij za terdagavond op de rijksweg bij Kapelle in botsing kwam met een vrachtauto bestuurd door de heer R. M. B. uit Schoondijke. Persoonlijke ongelukken deden zich echter niet voor. De bot sing vond plaats omstreeks 6 uur. Uit het Dijkwel te Kapelle kwam de heer B. en wilde de rijksweg op rijden in de richting Goes. Uit deze richting kwam op dat moment de vrachtauto en beide wagens reden op elkaar in. Het verkeer werd enige tijd gestremd. De watergang langs de Hoenderweg te Sint-Annaland is nabij de boerderij van de heer J. van Luijk nagenoeg ge dicht. Ook aan de overzijde van de boerderij is deze watergang dicht, zodat daar nu een groot plein ontstaan is. BERGEN OP ZOOM. Op donder dag 28 januari a.s. (bij inzet) en op donderdag 18 februari (bij toeslag) zul len door notaris mr. A. Krootjes uit Bergen op Zoom telkens des namid dags om 3 uur in de Hollandse Tuin worden geveild de kapitale gebouwen en ruime terreinen van de R.K. Vei lingvereniging. Aanvaarding terstond na voltooiing der nieuwe veilinggebou wen (uiterlijk 1 juni a.s.). Neerslag 1959 Normaal 100,6 56 5,8 39 64,5 46 74,2 47 10 47 34 55 41 67 41 67 4,7 66 57,7 77 46,3 70 65,2 63 545 700 HEDENESSE. Het witte bal- letje schiet heen en weer over de groene tafel. Twee jongens laten het flitsen over het speelveld. Maar als het spel wat vertraagt, roept een toeschouwer: „Pizzicato!". Nee, de muziek kan tijdens ene rustpauze tussen ingespannen uren van studie niet worden vergeten. Daar zit een fagottist fervent een piano te be werken. Verandering van spijs doet eten Vier dagen lang musiceerden negen tien meisjes en jongens uit Walcheren, Zuid-Beveland en West Zeeuwsch Vlaan deren in het vormingscentrum „Hede- nesse". Met elkaar vormen zij nu de orkestklasse van de Zeeuwse Muziek school. De eerste orkestklasse. Aan het einde van het winterseizoen zal die orkestklasse zich presenteren. Vier werken staan op het repertoire: Preludium en fuga van Bacht, Acht Stukken voor strijkers van Hindemith. de symph-onie van Pleyel ('n klassiek Frans componist) en Vijf Bagatellen voor klein orkest van Henk Stam. De Vijf Bagatellen werden speciaal voor de orkestklas geschreven. Maandag, dinsdag, woensdag en don derdag van de vorige week waren de jeugdige musici bijeen op Hedenesse. Onder leiding van de heer F. Olivier studeerden zij ingespannen. Langzaam maar zeker werden negentien meisjes en jongens een muzikale eenheid, leer den zij niet alleen te spelen voor zich zelf, maar een orkest te vormen. Dat gebeurde tijdens het ingespannen strijken bij Baeh's fuga, maar niet min der bij Hindemith of Stam. Vijfde Bagatel, zegt de dirigent. De muziek zet in. Hé daar, roept de heer Olivier. Ja, jij, en zijn vinger priemt in de richting van een musicus die even heeft gefaald. Opnieuw. Weer klinkt de muziek door de klei ne zaal. De dirigent jubelt mee. De componist knikt de dirigent toe. 't Gaat, betekent dat. Bach, Bach!roept het orkest na beëindiging van het moderne werk. En werkelijk, de heer Olivier Iaat zich ver murwen. Even later klinkt het gedra gen geluid der strijkers. Er wordt op dat ogenblik met meer e nthousiasme gemusiceerd. VLISSINGEN. U moet er minstens achttien jaar oud en netjes gekieed voor zijn en ak koord gaan met twee kwartjes per uur. Na elf uur het dubbele tarief. Tijdens het werk beslist geen bezoek of alcoholhoudende dranken! Akkoord? Dan komt u in aanmerking voor de Centrale. U kunt worden opgebeld, naar een adres worden verwezen en dan is het alleen maar een kwes tie van zoethouden en oppassen. Vrij simpel allemaal. Aan het einde van de werktijd wordt er meteen afgerekend en als u een dame bent, moet u zelfs onder geleide naar huis worden ge bracht Ja, ja, in Vlissingen is aan een He leboel ellende een eind gekomen. De ellende van: „Nee, lieve man, we kunnen vanavond niet weg vanwege de kinderen". Het is 'r niet meer bij! Gaat u maar gerust een avondje uit. vaders en moeders van jonge kinderen in Vlissingen. Het kan. Wordt u wel even lid van de „Baby-Sit-Centrale". Kost u maar een rijksdaalder per jaar. Bel even, tref een korte regeling en als u weg wilt gaan staat er een keurige jongedame of dito heer op de stoep die maar even alle verant woording en zorg voor een rustig hui selijk verloop op de jonge, maar re solute, schouders neemt. Heerlijk rus tig gevoel voor bezorgde moeders! En bedenk wel, de baby-sit staat nergens voor! Schone luier aandoen, fles, baby buiten zetten, baby binnen zetten, telefoon opnemen, zeggen dat mijnheer of mevrouw dan en dan weer te bereiken is en ga zo maar door, De „sit" houdt ze wel zoet, en u hoeft niet telkens te denken van „hoe zou het nu thuis wel gaan". Hoeft niet want het gaat goed. In Vlis'singen is het er dan ook van gekomen. In navolging van benijdens waardige toestanden in de Zeeuwse hoofdstad, heeft mevrouw A. J. M. C. Vleesdrager te. Vlissingen namens de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, een baby-sit Centrale in het leven ge roepen. Aan de „we-kunnen-niet-weg- Dinteloord Nieuwdorp WN SSC '55 Riïlandia Sprang Colijnsp. Boys AZVV The Gunners Zwaluwse Boys Waarom willen de mensen zo graag vrouwelijke baby-sits hebbenals manne lijke minstens zo goed zijnvraagt Frans Kest zich af. vanwege-de-kinderen-crisis" is dus. ook in de Scheldestad een eind geko men. En de Centrale begint te lopen. In april werd hij opgericht, en re,eds der tig echtparen stortten de rijksdaalder en kunnen dus te allen tijde' rekenen op een goede behartiging van hun hui selijke belangen wanneer zij dat wil len, Tegenover die dertig leden staan echter 60 „sitters', Zelf vinden ze dat maar matig, want zo kom je niet gauw aan de beurt. Dat geldt in het bijzonder voor de mannelijke sitter Frans Kest, die treurig opmerkt dat „iedereen altijd maar meisjes wil hebben, ook al durft hij een baby ge rust aan. Zelfs al moet er een schone luier omheen," Voor de dames-sitters ligt dat natuurlijk allemaal wat ge makkelijker, Maar Anneke Ventevo- gel vindt het toch maar bezwaarlijk dat sommige mensen „alles en alles menen te moeten wijzen en uitleggen. Zelfs waar het lichtknopje zit", Alsof een rechtgeaarde „sitter", en vooral een vrouwelijke, niet handig, doortas tend en vindingrijk is! De sitters heb ben recht op koffie,* thee of andere alcoholvrije dranken. De baby-sit An- nemarie Visser vindt het allemaal best „als ze maar veel klaarzetten," Bang zijn de eenzame sitters in de stille nachtelijke huizen nooit. Er kraakt natuurlijk wel eens wat. Er gaat wel eens plotseling een bel Maar de kinderen zijn altijd wel zoet te krijgen, en voor de sitters betekent de „sit"-periode vooral een studiepe riode die ze met schoolboeken en schriften doorbrengen. De klantenkring groeit. Sinds de oprichting hebben er ongeveer 120 zittingen plaatsgehad. Maar waarom ook niet? Het kan niet eenvoudiger: u belt mevrouw Vleesdrager op, nummer 2063 te Vlissingen (Boulevard Bankert 100), en het komt in orde! Klach ten bij de Centrale. Als ik ge trouwd was en kinderen had achtermekaar lid van de Baby- Sit-Centrale! En ze „sitten" d'r naar voor twee kwartjes per mr. Dat moet een heerlijk rustig gevoel zijn. Maar dat komt, vertelde Bert-Jan Jonker (violist en uit Middelburg) later, omdat we een hele middag modern had den gespeeld. Als we lange tijd Bach zouden hebben gespeeld, hadden we misschien „Stam!" geroepen. Ja, ik vind het wel fijn, moderne composities te spelen. In het werk van meneer Stam hebben we allemaal veel plezier. Ik leer de modernere muziek echt waarderen nu ik het zelf speel. Cees Cornelisse (speelt dwarsfluit, woont in Middelburg) dacht er ook on geveer zo over. Hij vertelde er nog bij, dat de lessen vrij eenzijdig op de oude re muziek zijn ingericht. Niet alle leerlingen van de orkestklas se zijn echter enthousiast voor heden daagse muziek. Rina v. d. Hage uit Domburg bijvoorbeeld, houdt het liever bij Chopin. Zij speelt piano, maar be werkte in de Vijf Bagatellen het slag werk. Ik kwam hier voor de kamermu ziek, maar de eerste avond werd mij gevraagd, op het slagwerk te spelen. Ik vind het toch wel leuk. De vier intensieve studiedagen behoren weer tot het verleden. Maar het studeren niet. De orkest klasse van de Zeeuwse muziek school, de éérste orkestklasse, zal zijn bestaansrecht gaan bewijzen, in maart of april. GOES Een handbalwedstrijd tussen Tonido en Volharding werd met 146 verdiend door Tonido gewonnen. De spelers hadden dit gunstige resul taat voornamelijk te danken aan hun doorzettingsvermogen en aan hun goede dekking. De beste speler van Volharding was ongetwijfeld C. Francke. Bij Tonido moet in het bijzonder L. Traas genoemd wor den MIDDELBURG De regen val is er oorzaak van geweest, dat van het vastgestelde pro gramma slechts een klein .ge deelte gerealiseerd kon worden. In de vierde klasse ondervond de ranglijst enige verandering. Good Luck plaatste zich door een nor male 41 zege op The Gunners weer aan de kop. Het bezit nu één punt meer dan Arnemuiden, maar heeft bovendien een wed strijd minder gespeeld. Een ver rassing was de nederlaag op eigen terrein van Dinteloord tegen WN. STAND 4E KLASSE ZUID bezocht moeten worden. Veere kwam hierdoor op de voorlaatste plaats terecht. Wemeldinge won volgens de verwachting van Mevo. STAND IE KLASSE Krabbendijke 1 Spui I Hoek I Kapelle I Tern. Boys I Mevo I Wemeldinge I Wolfaartsdijk I Veere I Serooskerke I Wolfaartsdijk II Heinkenszand I VOK H 14 Serooskerke II Bevelanders II 14 12 0 2 24 4312 15 10 3 2 23 43—21 14 8 2 4 18 40—27 14 7 3 4 17 32—22 15 7 3 5 17 52—38 13 6 4 3 16 26—21 15 6 2 7 14 25—35 14 4 3 7 11 24—25 14 3 2 9 8 17—34 12 3 1 8 7 27—35 13 2 2 9 6 21—46 13 2 1 10 5 13—32 nam door een 42 overwinning op Veere in de eerste klasse het heft in handen en staat mi één punt voor op Spui en Hoek, welke clubs echter nog VLISSINGEN In het concertgebouw zal voor de actie „Redt een kind" -een speciale feestavond worden gegeven op 8 januari a.s. De baten van deze avond zullen geheel worden afgedragen voor het mooie doel. Spontaan hebben zich diverse Vlissingse cabaretiers en musici bereid verklaard geheel belangeloos me de te werken. Naast vele zelfstandigen werken ook de cabaretgroepen „Fako Ster's cabaret" en „De Voltreffers" mede, terwijl ook verschillende goede orkesten zullen optreden. De zaal werd gratis beschikbaar gesteld, het drukwerk werd gratis verzorgd en vele winkeliers gaven prachtige prijzen voor een groot- VLISSINGEN. Door de regen ver blind is de 21-jarige J. zaterdagavond in de Paul Krugerstraat tegen een gepar keerde auto gebotst. J. kwam te vallen waardoor hij een hoofdwond en een hersenschudding opliep. Per ambulance moest hij naar het Bethesda-ziekenhuis worden vervoerd. VLISSINGEN. Voor de tienjarige S. is het oudejaar op minder prettige wijze geëindigd. Door een onbekende werd hem op de kleine markt een stuk vuur werk naar het hoofd gegooid, dat dicht bij zijn ogen ontplofte. Het kind bleef buiten bewustzijn liggen. Hoewel de ge volgen aanvankelijk niet ernstig leken bleek het kind zaterdag toch in het Bet hesda-ziekenhuis te moeten worden op genomen. Een ernstige verwonding aan het oog moest daar worden geconsta teerd. Dit ongeval was het droeve hoogtepunt van de vandalistische wijze waarop een gedeelte van de Vlissingse jeugd het oudejaar heeft gevierd. Het was het zes de achtereenvolgende jaar dat de politie hardhandig moest optreden om ernstiger ongelukken te voorkomen. MIDDELBURG. Wegens het verrich ten van werkzaamheden aan de openbare Rijksloswal in de gemeente Oost en West Souburg en in het binnenhavengebied van de gemeente Vlissingen, zal de waterstand tussen 7 januari en 7 maart worden ver laagd tot 10 cm beneden n.a.p. 15 10 2 3 22 42—23 15 10 1 4 21 57—32 10 1 4 21 56—38 15 8 0 7 16 46—48 15 7 1 7 15 4242 15 6 1 8 13 53—46 15 6 1 8 13 35—39 15 5 1 9 11 42—56 15 5 1 9 11 31—51 15 3 1 11 7 25—48 3E KLASSE A 16 12 0 4 24 73—27 14 11 1 2 23 53—26 14 8 2 4 18 5221 14 7 2 5 16 35—33 15 8 0 7 16 39—43 14 7 1 6 15 30—29 i4 6 1 7 13 33—38 rl3 3 1 9 7 24—44 15 2 3 10 7 14—56 13 1 1 11 3 18—53 VCK III Borssele II Nieuwdorp m UITSLAGEN 4e klasse Zuid: Dinteloord—-WN 2—3; The Gunners—Good Luck 1—4. Ie klasse: Krab bendijke I—Veere I 4—2Wemeldinge I— Mevo I 31; 3e klasse A: Veere II—Hein kenszand I 07. ST. PHILIPSLAND In het vervolg zal het gemeentehuis op zaterdagen voor het publiek gesloten zijn. De overige werkdagen zal het geopend zijn van 9.30 tot 12.30 uur. In verband met de werk zaamheden van de burgerlijke stand zal het geopend zijn van 9 uur tot 9.30 uur. St. ANNALAND. De wegen in de diverse polders rondom de gemeente zijn thans alie in herverkavelingsver- band verbeterd. Geheel klaar is de zaak evenwel nog niet. Het ligt nl. in de be doeling dat deze wegen in de toekomst nog van een definitieve deklaag zullen worden voorzien. Ook is het aantal we gen belangrijk uitgebreid. Verbreding en verharding leverden op verschillende plaatsen ook aanzienlijke verbeteringen op. Vijf sittersran de Vlissingse Centrale bekijken met aandacht de nog zeer kleine José. Ze weten er wel raad mee, met die babys. Gecombineerde herden kingssamenkomst GRIJPSKERKE In een gecombi neerde feestavond zullen donderdag 7 januari de jongelingsvereniging „Onesi- mus" en de meisj-esvereniging „Dient den Here" respectievelijk het 60-jarig en 35-jarig bestaan vieren. Deze avond zal gehouden worden in de Gereformeer de kerk. De feestrede zal uitgesproken worden door dominee J. Goumare van Hilversum. Ds. Goumare zal spreken over het onderwerp ,,'s Konings dagor der bij onze parade". Voorts zal na de pauze een toneelstuk worden opgevoerd onder de titel „De V.N. 87". Grote vraas naar oesters YEPSEKE De vraag naar alle soor ten oesters en ook de verzending is in de week voor nieuwjaar bijzonder goed geweest. Ook naar drie nul was weer vraag. Toch 2ijn er nog aanzienlijke voorraden consumptie oesters, vooral in de zware soorten. En de concurrentie in binnen- en buitenland is zeer groot. Klopjacht in de polders ST. ANNALAND. Zoals gewoonlijk werden de laatste week van het jaar in de polders rondom de gemeente en kele klopjachten op wild gehouden. Dit jaar was het bepaald niet tevergeefs. Er werden niet minder dan 433 hazen geschoten, terwijl ook nog 26 patrijzen bij de buit hoorden. AXEL. Ergerlijk is het optreden van de vijftigjarige E. geweest. In de oudejaarsnacht maakte de heer E zich kennelijk kwaad omdat hij niet snel ge noeg binnen mocht in het hotel-restau rant „Het Wapen van Axel". E. liep toen achterom, greep een volle vuilnis bak en leegde die in de keuken van het restaurant. In bet hotel was echter juist een diner geëindigd waaraan 75 mensen hadden aangezeten. De keuken stond dus vol etensresten, die in één klap waardeloos werden gemaakt. Bovendien was de keu ken in een ommezien herschapen in een onbeschrijflijke smeerboel. De veront waardiging over deze daad is in Axel groot. De inmiddels gealarmeerde po litie heeft de dader achterhaald. Voor de Hemava is over het laatste kwartaal van 1959 uit Sint Annaland een bedrag opgezonden van 51,77. Tot hoofdleidster van de Chr. Kleu terschool te Biggekerke is benoemd mej. S. J. Dronkers te Vlissingen. De heer P. J. Cornells te Terneuzen is bevorderd tot assistent eerste klas van 's Rijks belastingen. 9 Op de gehouden bloedplasma-avond, georganiseerd door de afdeling St. Phi- lipsland en A. J. Polder van het Ned Rode Kruis, werd door 237 personen een halve liter bloed afgestaan. Als administrerend diaken bij de Nederlands Hervormde gemeente te St, Annaland zal voor het jaar 1960 fungeren de heer D. Hendrikse. Ingaande 1 januari werd de heer J Francoys te Terneuzen, technisch ambte naar le klasse bij de P.Z.E.M., bevorderd tot technisch hoofdambtenaar 2e klasse De wekelijkse rondgang voor Kinder! zorg bracht in december te Kapelle f7911 op. Dit bedrag werd bij elkaar gebracht door 18 collectantjes. Op het kantoor van de Nutsspaarbank te Kapelle werd in de maand december ut ■f„..42fL4'?-4 en terugbetaald ƒ8881,74. Na bijschrijving van de rente be- «ft totale tegoed van de inleggers 171.165,68. Er kwam een nieuwe reke- "^houder bij waardoor het totaal steeg vox ïoy. 9 De heer W. de Keizer Hzn. te Axel slaagde met lof voor het examen Pa troonsdiploma Vakbekwaamheid Auto mobiel-en Garagebedrijf. Tot schipper em technisch assistent op het onderzoekingsvaartuig P. C. C. van - de r Hoeck, werd benoemd de heer Jaa- Bol J.W.zn. te Yerseke.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3