GEEN PARDON VOOR NEO-NAZI'S De grote campionissimo is dood V rouwelijke door student hoogleraar beschoten Duitsland zal kwaad met wortel en al Boodschap aan alle landen Cees Laseur overleden Regering heeft beslist over censuurzaak VERKOOPSTER ORGANISEERDE OVERVAL ZELF Vier mensen door kou omgekomen De Bilt: Rustig PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Plan? Oost-Duitsland? ZÜ zongen.... Ook elders RUSSISCH HAPJE VOOR CONCIËRGE Steward neergeslagen en beroofd Alle opvarenden Valley Forge gered Jongeman „leent" doktersauto KOREAANSE KERK IN FINANCIËLE NOOD Kwestie om vlag is er nog steeds Scherven brengen wraak JONGEN VIEL VAN EIFFELTOREN zijn beste mnsen mr I960 ^1 *- Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666 telefoon Directit en administratie 01100- 2438. Redactie: ül 100-2317. bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3091 Bijkantoren. Middelburg, Korte Delft 50. tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; \lissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1,— 15e jaargang No. 445oMaandag 4 januari 1960 Van onze correspondent BONN De Westduitse overheid laat er geen twijfel aan bestaan, dat zij vastbeslo ten is een einde te maken aan alles wat maar in de verste verte lijkt op neo-nazisme. De politie speurt intensief naar een ieder die hakenkruisen op gebouwen, monumenten en kerkhoven kladt; de gearres teerden komen zonder pardon voor de rechter. Dit alles blijkt uit een verklaring van de Westduitse regering over de recente antisemitische verschijnselen in de bondsrepubliek. Ook tijdens het weekeinde waren er weer nieuwe voorvallen, o.a. in West-Berlijn. De diplomatieke vertegenwoordigers van de bondsrepubliek hebben van Bonn de opdracht gekregen de rege ringen waarbij zij zijn geaccrediteerd de verzekering te geven, dat West- Duitsland alles zal doen om het kwaad met wortel en al uit te roeien. De regering gelooft dat alle anti semitische verschijnselen een onder deel vormen van een weloverwogen plan om de staat de belasteren. Vijf mensen zijn tot dusver in verband hiermee gearresteerd, zo blijkt uit de verklaring van de bondsregering. Drie van hen waren lid van de ui terst rechtse Deutsche Reichspartei. In Beieren is het bureau voor de bescherming van de grondwet begon nen aan een onderzoek naar de poli tieke krachten, die mogelijk verant woordelijk zijn voor de antisemitische incidenten, die ook in deze staat voor komen. De Beierse politie heeft alle Joodse gebouwen onder bewaking ge steld. Zoals bekend is ook in de deelstaat Noordrijn-Westfalen een onderzoek aan de gang zoals in Beieren. Verscheidene gemeentebesturen hebben grote bedra gen uitgeloofd voor hen die aanwij zingen geven die tot de arrestatie van verfterroristen leiden. De eerste bijeenkomst van het West duitse kabinet in het nieuwe jaar die deze week gehouden wordt zal voor een belangrijk deel aan de neo- nazistische verschijnselen gewijd zijn. Uit alles blijkt dat het de overheid van de bondsrepubliek ernst is met haar optreden, ook al verheelt men "hier niet dat de schuldigen voor een deel gezocht moeten worden onder bal dadige jongeren en achter het ijzeren gordijn in Oost-Duitsland. In de Oost zone laat men immers niets na om de bondsrepubliek in discrediet te brengen. Er schijnen aanwijzingen voor te zijn dat o.a. de zogeheten Nationale Duitse jeugdbeweging de hand heeft in aller lei geklad van hakenkruisen en derge lijke. Reeds lang was bekend dat deze beweging, een overkoepelende organi satie van zeven verenigingen met 30.000 leden, een neo-nazistisch karakter heeft. Zaterdagnacht maakte de Westberlijn- se politie in een stadspark een einde aan een bijeenkomst van 25 studenten, leden van een uiterst rechtse studen- tenbond. Bij het licht van fakkels zongen zij nazi-liederen. Een haken kruis vlag ontbrak ook al niet! Negen studenten werden opgebracht. Op een reclamezuil in de stad ver schenen de laatste dagen hakenkruisen en de woorden Juden 'Raus. Alle syna- goges in de stad staan onder strenge bewaking van de politie. Het West- berlijnse stadsparlement zal nog deze week het opduiken van antisemitische uitingen in de stad bespreken. Uit tal van andere plaatsen in de bondsrepubliek komen nog voortdurend berichten over het kladden van haken kruisen en beledigende woorden aan het adres van de Joden, o.a. uit Dort mund, Kalkar en Neurenberg (opnieuw). Ook Oostenrijk blijft niet gespaard voor tekenen die herinneren aan de terreur van de nazi's. In Wenen en Klagenfurt ontdekte men swastikas en het woord Jude op enkele gebouwen, o.a. op een synagoge. Ditzelfde ge schiedde tijdens het weekeinde ook opnieuw - in Londen; daar werden ook nog ruiten ingegooid van twee ge bouwen waar Joodse instellingen in ge vestigd zijn. Een Synagoge in Glasgow is door onverlaten ontwijd. Hakenkruisen en antisemitische op schriften zijn voorts gemeld uit Oslo en Stockholm op enkele kantoren van Joodse zakenlieden, uit het Noordita- Iiaanse Parma en uit de Ver. Staten. O.m. op een synagoge in New York verscheen een hakenkruis. Eigen nieuwsdienst TORTONA. Wat vrijdagmiddag, toen hij ijlings naar het ziekenhuis te Tortona werd overgebracht, reeds gevreesd werd, is werkelijkheid gewor den: Fausto Coppi, de grootste wielrenner die de wereld heeft gkend, is zaterdagochtend om kwart voor negen overleden aan een bloedinfectie veroorzaakt door een tot nu toe onbekend virus, waarschijnlijk opgedaan tijdens zijn recente reis door Midden-Afrika. De veertig-jarige Fausto Coppi vertrok, in plaats van Louison Bobet, die wegens gezondheidsredenen had afgezegd, met de Franse wielren ners Geminiani, Hassenforder, Ri- vière, Anquetil en Anglade op 10 december naar de republiek Haute- Volta om daar deel te nemen aan een wielerdemonstratie en aan en- Van onze correspondent ZAANDAM. Voor de eerste maal in zijn leven heeft de con cierge van het Czaar Peterhuisje kaviaar gegeten. Tot zijn grote ver rassing kreeg de heer W. J. Schol een pakket van de Russische ambas sade in Den Haag. Inhoud: kaviaar, wodka en twee boeken over het leven van Czaar Peter. Het geschenk was een blijk van erkenning voor de manier waarop de heer en me vrouw Schol het huisje onderhou- cen en oezoesers ontvangen. DEN HAAG. In de Nieuwjaars nacht is Cees Laseur op 60-jarige leef tijd gestorven. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het restaurant Saur met de leden van de Haagse Corredie, waar van hij een der directeuren was, werd hij door een hartaanval getroffen. Tevoren had hij nog de Engelse gast regisseur van Shakespeare's Winter avondsprookje, Peter Wood, toegespro ken. Kort daarna voelde hij zich onwel worden en zonderde zich af. Een half uur later overleed hij. Laseur had als sinds enige jaren last van een hartkwaal. In begin november moest hij zijn arbeid bij de Haagse Co- medie staken en zijn rol in Anouihls Dol leman aan Henk van Buren overlaten. Hij ging toen enige tijd voor herstel naar Spanje. Toen hij in Den Haag was terugge keerd, voelde hij zich al weer zover op geknapt, dat hij in de opvoering van Shakespeare's Winteravondsprookje de kleine, maar belangrijke rol van Vader Tijd zou vervullen. Zijn naam stond zelfs op het program ma vermeld, maar omdat Laseur zich op het ogenblik van de première toch nog niet sterk genoeg voelde, had Paul Steenbergen, zijn mededirecteur, de rol van hem overgenomen. En tijdens de voorstelling zat Cees Laseur in de zaal. Maar met de Nieuwjaarwens stond hij met alle leden van de Haagse Comedie op de planken. Voor het laatst. Van een onzer verslaggevers ROTTERAM. In de nacht van zaterdag op zondag heeft de recherche van het bureau Sandelingenplein d rie mannen gearresteerd die er van wor den verdacht schuldig te zijn aan een met geweldpleging gepaard gaande be roving. In de oudejaarsnacht werd in de De- listraat op Katendrecht een 23-jarige steward neergeslagen door drie kerels, die hem vervolgens beroofden van zijn portefeuille waarin zich behalve een pas een bedrag van driehonderd gulden bevond. Nog half versuft en met een blauw oog meldde het slachtoffer zich bij de politie om aangifte te doen. Een der arrestanten, de 24-jarige matroos A. de B. bekende bij deze roof overval te zijn betrokken geweest, maar zijn kornuiten, de 35-jarige loswerkman J. B. en de 27-jarige koopman H. V. ontkenden tot gisteravond iets met de ze zaak te maken te hebben. kele jachtpartijen op groot wild, Coppi's tweede passie naast het wiel rennen. Op 18 december keerde hij met Geminiani de anderen moes ten een dag wachten, daar het toe stel vol was naar Parijs terug, waarbij tussenlandingen te Conakry en Dakar werden gemaakt. ERNSTIG ZIEK Hij voelde zich moe, maar bleef op been en vierde prettige Kerst dagen in de kring van zijn kleine familie. Kort naarna werd hij ern stig ziek, klaagde over zware hoofd pijnen, pijnen in zijn buik en in de nierstreek en verloor herhaaldelijk het bewustzijn. Zijn toestand ver ergerde snel; vrijdagavond om 10 uur werd de familie gewaarschuwd. Nog even kwam hij bij kennis en viel daarna in een diepe bewuste- Schip brak doormidden SINGAPORE (Reuter) Alle op varenden van de Valley Forge, het 10.000 ton metende Amerikaanse vrachtschip, dat op Nieuwjaarsdag op een rots stiet en door midden brak, zijn gered. De schipbreuk gebeurde op nog geen 100 kilometer afstand van Singapore. Aanvankelijk vreesde men dat zeven van de 37 opvarenden waren verdron ken. maar volgens latere berichten waren zij aangekomen op het Indone sische eiland Tandjong Pinang. ROTTERDAM De jongste genera tie heeft haar intrede gedaan bij Wm. Ruys en Zonen, die de directie voert van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd. Als firmant is met ingang van het nieuwe jaar opgenomen de heer B. E. Ruys Jr., zoon van de in de oorlog als gijzelaar gefusilleerde Willem Ruys. De heer Ruys heeft zijn opleiding tot deze functie onder andere genoten in Indone sië en in de Verenigde Staten. loosheid, waaruit hij niet meer bij kwam. Ook de Franse renner Geminiani ligt sedert Kerstmis ernstig ziek te Clermont Ferrand en zijn ziekte ver toont dezelfde verschijnselen, als die van Coppi. Een bloedproef, geanaly seerd door het Institut Pasteur te Parijs, spreekt eveneens van een tot nu toe in Frankrijk onbekend virus, dat vermoedelijk pas over een dag of tien gedetermineerd kan zijn. Sedert de dood van Coppi werken de Franse en Italiaanse specialisten op dit gebied zeer nauw samen en staan met elkaar telefonisch in contact. Ondanks een lichte hartaanval op zondagochtend maakt Geminiani, die over sterkere longen beschikt dan Coppi, het redelijk goed. Daar de koorts geweken is, vermoedt men, dat hij de crisis te boven is gekomen. Fausto Coppi wordt vandaag in zijn geboorteplaats Castellania be graven. Zijn graf ligt naast dat van zijn broer Serse, die in 1951 tijdens een wielerwedstrijd om het leven kwam. Van onze correspondent ZWIJNDRECHT „Ik heb hem mee genomen, dus moet ik ervoor zorgen, dat hij weer onbeschadigd terugkomt", xei de zeventienjarige H. V. uit Zwijndrecht toen hij was aangehouden wegens joy riding. In de nacht van oud- op nieuwjaar had de jongeman, die zich al meermalen aan dergelijke delicten heeft schuldig ge maakt, de auto van dr. G. M, A. I. Krijger uit Zwijndrecht ontvreemd. Dr. Krijger bezocht een patient en daar hij vermoed de dat het bezoek van korte duur zou zijn, had hij zijn wagen niet afgesloten. V. maakte van de gelegenheid gebruik om in de auto te stappen en weg te rijden. De gegevens van de wagen waren spoedig door het gehele land verspreid, omdat er o.m. 48 ampullen morfine, 24 ampullen opial en twaalf ampullen scopo lamine in lagen, die in verkeerde handen terecht zouden kunnen komen. De auto werd in 'Ede teruggevonden, waar V. kennissen bezocht. Hij stond keurig af gesloten en zonder enige beschadiging voor het huis van de kennissen gepar keerd. fASTELLANIA. Hel slechts twintig woningen tellende gehuchtje Castella nia is gistermiddag vijf uren lang het eindpunt geweest van een door tiendui zenden vrienden en bewonderaars van Coppi ondernomen pelgrimstocht, een tocht die door evensovele mensen langs de weg werd gadegeslagen De tocht eindigde bij het modernste huis van het dorpdal van de tachtigjarige moeder van Fausto Coppi. De campionis simo had het geheel laten restaureren om zijn moeder in zijn verdiensten te laten delen. Het stoffelijk overschot van Coppi werd onder zeer grote belangstelling van het ziekenhuis naar zijn huis gedragen en op gebaard in de eetkamer. De overige vertrekken van het huis vul den zich met bloemstukken en kransen die voortdurend werden aangevoerdEr kwa men er zelfs zoveeldat ze ten slotte langs de voorkant van het huis moesten worden opgestapeld. ONZE TELEFOTO TOONT DE STOET MET DE KIST IN DE STRATEN VAN TORTONA. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Tegen het einde van deze week zal bekend worden welke beslissingen de regering heeft genomen naar aanleiding van het rapport van de commissie Witsen- Elias over de onwettige briefcensuur in Nieuw-Guinea. Morgenochtend zullen minister mr. E. H. Toxopeus en staatssecretaris mr. Th. H. Bot de Tweede Kamercommissie voor zaken overzee hieromtrent inlichten. De gouverneur van Nieuw-Guinea, dr. P. J. Platteel, die zaterdagavond naar Hollandia is vertrokken, zal daar onmiddellijk na zijn aankomst de uitvoering van het door de rege ring vastgestelde beleid ter hand nemen. De staatssecretaris en de gou verneur hebben maatregelen ge troffen, zodat tegelijkertijd in Ne derland en in Nieuw-Guinea de overwegingen en de besluiten be kend zullen worden. Snel gehandeld Het staat nog niet vast in welke vorm dat hier zal gebeuren. Het is mogelijk dat er een korte nota aan de Tweede Kamer wordt toegezon den. Indien dit gebeurt kan de Kamer reeds in maart, als de be groting 1959 voor Nieuw-Guinea in openbare behandeling komt, de cen- suuraffaire en de genomen besluiten in het debat betrekken. De regering is er in ieder geval in geslaagd deze zaak snel af te han delen. Het rapport-Witsen-Elias ver scheen op 19 december! Dr. Platteel, die van 9 december af in ons land iè geweest, werd za terdagavond op Schiphol uitgeleide gedaan door de staatssecretaris mr. Bot, die zelf aanstaande zaterdag Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De overval, die donderdagmorgen in het Amster damse Gulden Winckelplantoen op het zestienjarige verkoopstertje E. W. B. werd gepleegd, is opgelost. Het meisje, dat op die ochtend van een bedrag van ruim tweeduizend gulden werd „beroofd" heeft be kend, dat zij de overval tezamen met een vriend heeft gefingeerd. De „overvaller", een 22-jarige handelsagent D. J., werd zaterdag morgen in zijn woning gearresteerd. Hij bleef hardnekkig ontkennen, maar toen rechercheurs het gestolen geld, waaraan slechts vijftig gulden ontbrak, in zijn auto terugvonden, ging de jongeman door de knieën. Het jeugdige tweetal is in het bu reau Lodewijk van Deijsselstraat in gesloten. Aanvankelijk had de politie het opgewonden verhaal van het meisje, dat voor haar werkgever het be drag van ruim tweeduizend gulden naar het postkantoor moest brengen, als geloofwaardig beschouwd. Later stuitte men echter op enkele kleine leugentjes. OOSTHUIZEN Mejuffrouw M(aartje) Bierman, 78, heeft op de eerste dag van het nieuwe jaar de heer J. Schoon tot burgemeester van het Westfriese dorp Oosthuizen geïnstalleerd na zelf ruim een maand dat ambt te hebben waargenomen. Mejuffrouw Bierman kende het klappen van de voorzittershamer, die zij al eerder tijdens ziekte van de vorige burgemeester, de heer J. Steert had gehanteerd. Zij is al vele jaren het oudste raadslid en wethoudster. Bij de laatste verkiezingen wilde zij de dorpspolitiek verlaten en liet zij zich op een ongunstige plaats op de kandidatenlijst plaatsen; zij kreeg echter zoveel voorkeursstemmen, dat zij besloot te blijven. Niet lang meer echter; na de installatie van burgemeester Schoon (tot dusver eerste ambtenaar en ontvanger van de gemeente) zal zij haar ontslag nemen. AMSTERDAM In verband met het feit dat de Presbyteriaan se Kerk van Korea door haar uittreden uit de Wereldraad alle financiële steun van de grote Amerikaanse kerken verloor, wordt thans in Nederland ge tracht geld in te zamelen om de grote nood van deze kerk te hel pen lenigen. Er is waarschijnlijk geen land ter wereld dat zo zwaar door de oorlog heeft geleden, en waar de dreiging van de communistische terreur zo sterk wordt gevoeld als Korea. Na het beëindigen van de Tweede We reldoorlog sloot de grote Presbyteriaan se kerk, die 550.000 zielen telt, zich aan bij de wereldraad van Kerken. De ba sis-formule van de wereldraad „Jezus Christus als God en Zaligmaker" scheen daarvoor goede mogelijkheden te bie den. In de jaren die inmiddels voorbij gingen hebben de Koreaanse Christenen echter ervaren dat men in de wereld raad tal van leidende figuren aantreft, die ondanks schoonklinkende woorden de Bijbel toch niet aanvaarden als Gods onfeilbaar Woord. De samenwerking van de Wereldraad met Communisten en Communistenvrienden heeft ook de Ko- reanen ernstig verontrust. Na veel in nerlijke strijd heeft de grote Presbyte riaanse Kerk het afgelopen najaar be sloten zich uit de wereldraad terug te trekken. Men was er zich van bewust dat dit grote financiële schade zou bete kenen, omdat de grote Amerikaanse kerken, die het werk in Korea steun den, hun steun zouden intrekken zodra de breuk een feit zou zijn. Dit is ook prompt gebeurd. Thans hebben de Ne derlandse protestantse kerken een op roep tot steun laten horen. Het stuk, dat ondertekend is door een groot aantal prominenten uit diverse kerkformaties, besluit met de woorden: „Wij zijn er van overtuigd dat er ook vele kerken en Christenen zijn die deze Koreaanse broeders en zusters gaarne zullen wil len helpen". Bii skiën in Oostenrijk INNSBRUCK (ANP) Een half u»r' vóórdat de internationale wedstrijd in het skispringen op de Iselbergschans zou beginnen, maakten de teams van Rusland, Oost-Duitsland, Polen en Tsje- choslowakije bekend, dat zij niet zonden starten. De reden hiervan was het be sluit van de burgemeester van Inns bruck, dr. Lugger, dat geen vlaggen zonden worden gehesen gedurende de wedstrijd; dit oro te voorkomen, dat de vlag van Oost-Duitsland, dat door Oostenrijk niet wordt erkend, aan de mast zou verschijnen. Het dispuut hierover was zaterdag be gonnen, toen de vier landen verklaarden, dat zij zich zouden terugtrekken tenzij de vlag van Oost-Duitsland zou worden gehesen naast die van de andere deel nemende landen. Zondagmorgen stelde Lugger bij wijze van compromis voor, Oostenrijk en Tirol, zou worden gehe sen. De Tsjechische delegatie deed een te genvoorstel, inhoudende, dat de vlaggen Van Oost- en West-Duitsland samen zouden worden gehesen. Ten slotte we zen de vier landen van het Oostelijk blok het voorstel van Lugger af en kon digden hun vertrek aan, kort voor het begin van de wedstrijd, die zonder hen doorgang zou vinden. De wedstrijd werd gewonnen door de Westduitser Bolkart met sprongen van 77,5 en 73 meter. Tweede werd de Oos tenrijker Leodolter, die tweemaal een halve meter achter de Westduitser bleef. Ook qua stijl was Bolkart de beste. BONN (Reuter) Innerlijk bevre digd was de 40-jarige Duitser Oskar Kruhmann, nadat hij een ruit van de Russische ambassade bij Bonn had in gegooid. Dat vertelde hij aan de politie bij zijn arrestatie. Kruhmann koestert wrok tegen de Russen, omdat ze hem naar zijn zeg gen tijdens zijn krijgsgevangenschap in de Sowjetunie erg slecht behandelden. Tot eind 1957 verbleef hij in een Rus sisch kamp. GLASGOW (UPD Vier leden van een gezin, onder wie twee kinderen, zijn tijdens een zware sneeuwstorm in de Amerikaanse staat Montana door be vriezing om het leven gekomen. Men vond deze mensen anderhalve kilometer van de plek waar de vracht wagen stond, die zij hadden verlaten na dat die in de sneeuw was vastgeraakt. Het viertal omgekomenen was ont dekt. nadat een helikopterpiloot een schoen boven de sneeuw had zien uit steken. Zonder op het verkeer te letten stak zaterdagmorgen de 64-jarige landbouwer Van onze correspondent WAGENINGEN. Een 33-jarige Bulgaarse student aan de landbouw hogeschool in Wageningen heeft zaterdagavond, nadat hij vier keer voor zijn doctoraal was gezakt, twee schoten afgevuurd op zijn hoogleraar, mevrouw prof. dr. C. A. Reinders Gouwentak. Zij werd. niet levens gevaarlijk, gewond. De aanval gebeurde voor de wo ning van prof. Reinders aan de stille Nassauweg. Zij keerde daar juist te rug van een avondwandeling met haar echtgenoot, de 75-jarige prof. dr. E. Reinders. Toen de heer Reinders naar de huissleutel zocht doemde uit het A. Piel in Eursing bij Beilen de weg duister de fifwrop over- Een personenauto reed hem aan. In het ziekenhuis is hij overleden. J. L„ die mevrouw Reinders toe schreeuwde: „Nu kan mij niet» meer schelen. Nu maak ik je van kant." Mevrouw Reinders, hoewel hevig geschrokken, bewaarde haar tegen woordigheid van geest en ging de overvaller te lijf met haar paraplu. Toch schoot de man twee keer. Een kogel ging door de schouder van mevrouw Reinders, die kreunend in een zakte. De student, plotseling bekoeld, rende naar een politiebureau, waar hij zich aangaf. Hij was overspannen. Na vier keer bij mevrouw prof. Reinders voor zijn doctoraal te zijn gezakt, was hij wanhopig geworden, zei hij. Hij liep met zelfmoordplan nen rond. Nog een kans wilde hij echter hebben en daarom wilde hij de professor spreken. „Wanneer zij zou weigeren had ik me van kant gemaakt. Toen zij met haar paraplu begon te zwaaien heb ik per ongeluk de trekker van mijn revolver overgehaald." Vluchteling De student is vier jaar geleden uit Bulgarije gevlucht en na tal van om zwervingen in Nederland aangeko men. Hier kreeg hij, dank zij de in ternationale studentenhulp, een beurs toegewezen om zijn in Bulga rije begonnen studie in de plantkun de voort te zetten. De Bulgaarse vooropleiding is ken nelijk niet voldoende geweest. Bo vendien kampte de man met aan passingsmoeilijkheden, waardoor hij telkens weer voor zijn doctoraal examen zakte. Hij gaf daar professor Beinders de schuld van. PARIJS (A,P.Reuter) Een vijf tienjarige Franse schooljongen, die met een slecht Kerstrapport naar huis was gekomen, is gisteren van de tweede verdieping van de Eiffeltoren (115 me ter hoog) gevallen. Hij kwam zestig meter lager op de eerste verdieping te recht. De jongen, Prosper Guedj, werd 'ern stig gewond in het ziekenhuis opgeno men. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Voornamelijk rr - d&ï in zuidwes- yl ten van het •£^7 sA land hier en 'jnr^Tr I daar eni§e regen I J en, vooral in de I ochtend, plaat- ij/ selijk mist. -j Zwakke tot ma- tige wind uit zuidelijke richtingen. Dezelfde temperaturen of iets lagere. MIESJE: Een fris begin. 5 ianuari: zon od r.4?. zon onder 16.43; maan op 12.09, maan onder 0.08. Advertentie '1

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1