LUCTOR ET EMERGO-= 1959 Zeeland gezien door de camera Donderdag 31 december 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 9 HET JAAR 1959 is voor Zeeland deze feestviering heeft de echtge- West-Zeeuws-VIaanderen kwam in voorspoedig verlopen. note van de minister van land- de zomermaanden in opschudding. Eigenlijk het 'hele jaar door heeft bouw, mevr. Marijnen. het fraaie Ren hyena was gesignaleerd. Na de uitvoering van de Deltawerken Wilhelminahuis officieel geopend. een intensieve klop jacht lukte het in het Veersegat en de Zandkreek Maar voor zij daartoe overging enkele jagers het dier te verschal- in het middelpunt der belangstel- ontving zij van de kinderen van de ken (8). Begin 1959 is het dorps- ling gestaan. Dat komt ook op de- directeur der polder, in J. Min- huis te Wolfaartsdijk officieel ge- ze pagina tot uiting, want een derhoud, de sleutel en een ruiker opend door minister Klompé (9). beeld van de werkzaamheden in bloemen (2). In deze periode was In Aardenburg (10) werd de mach- het Veersegat (7) is midden op het ook de tijd om een heerlijk bad tige St. Baafskerk tijdens een deze pagina geplaatst. te nemen. Zo dacht ook burge- plechtige dienst in gebruik geno- In Middelburg gaat het herstel meester mr. F. Th. Dijckmeester men. De boulevardverbreding in van het stadhuis gestaag door. En van Zierikzee er over. Met een Vlissingen (11) kwam dit jaar ge- toen de toren klaar was trok een ferme sprong dook hij van de reed. Wijblijven nog even in de flink gezelschap naar boven om op springplank, toen het nieuwe Scheldestad: een opzienbarend feit hoog niveau even bij dit heugelij- zwembad in Zierikzee werd ge- vormde de verkoop van de zee- ke feit stil te staan. Terwijl onze opend (3). hondenwerf (12). En de heerlijke fotograaf deze gebeurtenis voor lange zomer bracht ook heel wat zijn lens bracht pakte ook de bur- r\P THOLEN wordt hard ge- drukte op het strand (13). Ook de gemeester van Middelburg, mr. L/ werkt aan de herverkaveling, leden van het kabinet toonden Joh. de Widt zijn fototoestel om Sint Annaland kreeg een nieuwe grote interesse voor de Deltawer- enkele plaatjes te maken (1). Het haven en de oude (4) zal verdwij- ken. Premier De Quay, in gezel- lijkt alsof hij deze gehele fotopagi- nen. In Zeeland zijn in het afgelo- schap van minister Korthals, na voor zijn rekening wil ne- pen jaar ook weer enkele kerken kwam ook een kijkje nemen (14). mengebouwd. Zo ook in Ouwerkerk Tenslotte gaat de scholenbouw in Juni 1959 was de feestmaand (5). Op 1 januari 1959 zijn de ge- Goes onverminderd voort. De voor de maatschap „De Wiihel- concentreerde waterschappen met nieuwe vakschool voor meisjes minapolder". Het 150-jarig bestaan haar arbeid begonnen. De Commis- kwam klaar en tijdens de officiële van deze maatschap (die met dit saris der Koningin, jhr. mr. A. F. opening „probeerden" burgemees- jubileum het predikaat koninklijk C. de Casembroot, woonde alle ter en mevr. Michaelis een was- verwierf) werd gevierd. Tijdens vergaderingen bij (6). Geheel machine. /i 1

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 9