Extra capaciteit nodig voor brandweer badplaatsen w Suml wast drataxi wit SUNIL Beveiliging groot aantal tijdelijk e inwoners Eremedaille in zilver voor de heer J. J. M. kuyper VOGELSHOW TE AXEL Dokter Braber krabt eeuwenoude geheimen uit de kalk mm WITTER DAN DE WITSTE GEIT Eeuwen onder kalk ADVIES INSPECTIE BRANDW EERW EZEN Brandspuit komt over enkele weken Kerstconcert te Vlissingen Nieuwe vlag voor Schuttevaer Schot trof jager uk Zware straf voor snij den" Partiële wijziging uitbreidingsplan Bij bevordering gedecoreerd Proefzitje In Hervormde kerk te Dreischor en spaart uw linnenkast Avitobotsing bij Woensdrecht Dinsdag 29 december 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 "«jgttetrojrle "»r ari ariv»; tfwf' baiW «a^f. m wSte «-af» fofo» kvi Advertentie DREISCHOR In de hoge halfdonkere ruimte van de Ne derlands Hervormde kerk te Dreischor, tussen de ijzeren stellages en brokken steen, krabt een man met een mesje in de kalklagen op de muren. Achter hem ligt een lamp. Zijn schaduw valt scherp en zwart op het witte kalk. Hij krabt. Er vallen stukjes kalk. Onder zijn handen komen donkere figuren te voorschijn. Gothische letters, delen van woorden, kleurige afbeeldingen van koppen met ringen door de mond. Decora tieve randen in roestbruin en oker De werklieden die met de restauratie van de uit omstreeks 1325 daterende kerk bezig zijn, zien er niets vreemds in. Die man krabt er geregeld in de muren. Tot de slopers behoort hij ook niet. Het is dokter J. L. Braber uit Dreischor, die vele vrije uren bij de kerkmuren doorbrengt. En niet om zomaar een beetje in de kalk te krab ben. Nee, het is een kolfje naar zijn hand. Elk bezoek van hem aan de oude binnenmuren werpt een nieuw licht op zijn zaak. Dokter Braber is namelijk een fervent genealoog. Dat wil zeggen dat hij met onverdroten ijver de gangen van bepaalde geslach ten in de geschiedenis nagaat. En toen dan plotseling bekend werd dat er op die muren in de kerk iels te lezen stond, en toen bovendien bleek dat het onder meer grafschriften van eeuwen her waren greep dokter Braber zi.in mesje en krabde de ene spreuk na dc andere, de ene naam na de andere in de openbaarheid. Het begon een maand of negen gele- CADZAND. De Inspectie voor het Brandweerwezen is van mening dat gemeentebesturen van badplaatsen zich moeten rea liseren, dat zij niet alleen verant woordelijkheid dragen voor de veiligheid van de eigen inwoners doch ook voor de beveiliging van de tijdelijke bevolking, die tijdens de vakantietijd in deze plaatsen verblijft. De inspectie meent dat de gemeentebesturen van bad plaatsen niet kunnen volstaan met het voorradig hebben van brandblusmateriaal, dat bere kend is op het eigen inwonertal, doch dat dit materiaal voldoende moet zijn voor het beveiligen van RAAD OUDELANDE OUDELANDE. In de raadsverga dering is medegedeeld dat de nieuwe motorspuit met toebehoren in de eerste helft van januari a.s. zal worden afge leverd. Een verzoek van de wijkverple ging om een bijdrage in de vervoers kosten voor het consultatiebureau te Ellewoutsdijk werd ingewilligd. Behou dens hogere goedkeuring zal in de kosten van de kerkrestauratie een gemeente lijke subsidie worden verleend van tien procent. Vastgesteld werd een wijziging van de legesverordening op het punt van bouwleges, welke in voorkomende gevallen wordt verhoogd met de kosten van het zgn. welstandstoezicht. Aan geboden werd de gemeenterekening 1958 en de begroting 1960; deze laatste geeft een tekort van plm. 9000 gulden. Goed keuring werd verleend aan de rekening 1958 van het B.A., met een batig slot van 1608,54. In de vacature J. Mol Mz. werd als lid van het Burgerlijk Armbestuur ge kozen de heer Joh. Mol Jz. Aangenomen werd een nieuwe ge meenschappelijke regeling schoolartsen- dienst. Gezien de daaraan verbonden finan ciële consequenties werd besloten niet deel te nemen aan de gemeenschappe lijke vuilnisophaaldienst voor de Zak van Zd.-Beveland. M.i.v. 1 januari 1960 zal de straat verlichting ook innte morgenuren enige tijd branden. De gemeentewoning A 81 d werd toe gewezen aan de 'heer I. Helmstrijd. De leden van de woonruimteadvies commissie werden alle herkozen. VLISSINGEN. Op 2e Kerstdag gaven de organist Piet Broerse en het Middel burgs Kamerkoor o.l.v. Bart Leynse een geslaagd concert in de St. Jacobskerk te Vlissingen. Het was voor de eerste maal, dat een dergelijk Kerstconcert in de Scheldestad te beluisteren viel. Het programma werd door organist Piet Broerse geopend met het Concert no. 2 in Bes van Handel. Vooral voor de knappe registratie en gave vertolking verdient Broerse alle lof. Het Kamerkoor zong hierna drie Kerstliederen waarvan vooral Vondels Reizang: „O Kerstnacht, schoner dan de dagen" zeer goed gezongen werd. Speciaal aan de uit spraak en de uitbalancering der verschil lende stemmen had dirigent Leynse grote aandacht besteed. Dat dit koor tot goede prestaties in staat is, bewees het vooral in Felix de Nobel's bewerking van „Hoe leit dit kindeke", welk lied mooi ingetogen en toch met grote expressie gezongen werd. Hier be reikte het koor werkelijk het hoogtepunt van het optreden. Jammer was het, dat bij het „Gloria" van Simon C. Jansen de inzet der alten kennelijk te hoog was, maar gelukkig her stelde het koor zich van deze kleine in zinking en was er in het lied „Bij mijne schapen" van George Stam weer een gave koorklank te beluisteren, waarin vooral de bassen en tenoren een pluimpje ver dienden. Piet Broerse speelde verder nog enkele werken van Pachelbel, Daquin en Flor Peeters en besloot met een eigen compo- kome". Vooral uit deze variaties bleek Broerse's sitie nl. de Partita over „Nu zijt welle kome". Vooral uit deze variaties bleek Broerses gedegen vakmanschap, niet alleen als componist maar ook als organist. Al met al kunnen uitvoerenden en luis teraars terugzien op een zeer geslaagd concert, waarvoor (ondanks het slechte weer) vrij grote belangstelling bestond De W het dubbele aantal inwoners, dik wijls meit zeer veel brandbare bezittingen. Diverse badplaatsen in Zeeland doen er goed aan na te gaan of het blusma- teriaal voldoende is voor het drukke zo merseizoen. De betekenis van de Zeeuw se badplaatsen is in de afgelopen jaren belangrijk toegenomen en naar het zich laat aanzien zal in de komende jaren het bezoek aan de badplaatsen in ons ge west nog groter worden. Ook de brand- TERNEUZEN. De Koninklijke Schippersvereniging Schuttevaer" hield in de bovenzalen van Des Pays Bas haar jaarvergadering. Voorzitter J. J. Kaan, memoreerde in zijn openings woord de brand van het Oude Lands Welvaren, waar sinds 1900 Schuttevaer haar vergaderingen hield. Bij deze brand ging ook de afdelingsvlag verlo ren. Op deze vergadering werd een nieuwe vlag door de heer Ribbens aan geboden. Het ledental blijft, zoals al zoveel jaren, rond de 250. In het bestuur werd in de plaats van de heer J. Leunis, die zich niet meer herkiesbaar stelde, gekozen de heer P. T. de Graaf, in de bestaande vacature werd gekozen de heer M. van der Kloos ter, als varend bestuurslid werd aange wezen de heer L. Francoise. Op de al gemene vergadering, in april te Utrecht, zal Terneuzen vertegenwoordigd zijn door de heer J. Verschoor en een nog door het bestuur aan te wijzen lid. Vervolgens werd nog gesproken over de verlichting van het zg. Gat van Os- senisse, de haven van Hansweert, het signaalsysteem nabij Sas van Gent, spe ciaal op het separatiepunt, de mist hoorn te Terneuzen, de steiger in de middenhaven en de plaats van de jach ten, de hinderlijke schijnwerpers van andere schepen en de nog hinderlijker volle autolichten op verschillende plaat sen, de radio-uitzendingen en s.o.s.-be- richten op vaste uren, de spoorbrug te Gent en het plaatsen van palen in het zg. Slikgat te Hansweert. Aan de feestavond op 29 december a.s. zal medewerken het Zeeuwsvlaamse ac cordeonorkest „Flandria" onder leiding van de heer Jasper Anthonisse. Na afloop van de vergadering kwam een der leden tot de ontdekking dat zijn fiets verdwenen was. weer dient hiermede rekening te hou den. De inspectie heeft aan het gemeente bestuur van Cadzand bericht dat het ge wenst is dat deze gemeente, die over een in slechte toestand verkerende brandspuit beschikt, een spuit aanschaft, berekend op een gemeente, die ongeveer het dubbele inwonertal heeft. De inspectie had bij dit advies het oog op de betekenis van Cadzand als badplaats. Het gemeentebestuur had de inspectie om advies gevraagd met betrekking tot het brandblusmateriaal. BEGRAFENIS KEES MALIPAARD BERGEN OP ZOOM. Onder zeer grote belangstelling is maandagmorgen op de r.k. begraafplaats te Bergen op Zoom het stoffelijk overschot van wij len Kees Malipaard ter aarde besteld. Om e.lf uur was er in de parochiekerk van het ford een plechtige uitvaart dienst. De kisjj met het stoffelijk over schot werd hier gedragen door perso neel van het loodgietersbedrijf A. M. Eijsermans, waar de overledene werk zaam was geweest. In het kerkgebouw was een veertigtal leden van de atletiekvereniging T.H.O.R. uit Roosendaal ook aanwezig, waarvan de overledene een der beste krachten was. Ook een deputatie van M.O.C. was aanwezig. Ambtsdragers gekozen RILLAND. Tot ouderling en diaken van de Geref. Kerk'zijn resp. gekozen de heren J. E. Elenbaas en A. Th. Koo- le. BIERVLIET. In de Paulinapolder is gistermiddag een grote drijfjacht ge houden, waaraan vele jagers deelnamen. De lieer E. Vervaet uit Biervliet kreeg een haas op de korrel, loste een schot en liep gelijktijdig achter het aange schoten dier aan. Hierbij kwam hij ech ter te vallen en gleed van de modde rige dijk af. Tijdens deze valpartij ging zijn dubbelloopsjachtgeweer af en het schot trof de jager in de onder buik. Zijn hevig ontstelde zoon Harold, die in de onmiddellijke nabijheid van zijn vader vertoefde, was als eerste bij het slachtoffer. Hij trof zijn vader ech ter reeds dood aan. De verslagenheid in het dorp over dit verscheiden is zeer groot. TIJDENS RECEPTIE IN PRINS VAN ORANJE BERGEN OP ZOOM. Voor het Kantongerecht stond terecht M. S. uit Kapelle-Biezelinge, die als bestuurder van een vrachtauto met aanhangwagen op 2 oktober j.l. bij het inhalen van een truck met oplegger zou hebben ge sneden. Verdachte wist zich weinig van het gebeurde te herinneren. Twee ge tuigen die bij deze verkeersovertreding tegenwoordig waren geweest, achtten S. schuldig. De Officier van Justitie was van mening dat wettig en overtuigend was bewezen dat verdachte gevaarlijk had gereden. Hij eiste een geldboete van zestig gulden subs, twaalf dagen hechtenis en ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van zes maan den. Verdachte, die zeer onder de in druk was, vroeg een mildere straf want indien zijn rijbewijs werd ingetrokken hij heeft een transport- en taxibedrijf zou hij niet in staat zijn, zijn brood te verdienen. De kantonrechter vond de overtreding zeer ernstig. In verband met de werk zaamheden van verdachte wilde hij hem nu de rijbevoegdheid nog niet ontzeg gen. Een strenge straf achtte hij wel op zijn plaats, waarom hij verdachte veroordeelde tot 150 gulden boete subs, dertig dagen hechtenis. KRUININGEN. De gemeenteraad zal woensdag om zes uur in openbare ver gadering bijeen komen. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot vaststelling van een partiële wijziging van het uitbreidingsplan. Deze wijziging houdt in de aanwijzing van een terrein, dat bestemd is voor de bouw van een la gere landbouwschool. Voorts vermeldt de agenda de verpach ting van een groot aantal perceeltjes tuin grond; de aankoop van enkele perceeltjes grond in het wederopbouwplande aan koop van de woning Nieuwstraat 24 te Kruiningen; de aanbieding van de ge meenterekening over 1958, de benoeming van een lid van het bestuur van Ons Dorpshuis wegens periodieke aftreding van de heer E. A. E. M. Suij, en de be noeming van een bestuurslid van de in stelling voor maatschappelijke zorg ter voorziening in de vacature, ontstaan door het ontslag nemen van de heer P. A. Westdiik te Hansweert. Op de aanbeve ling zijn geplaatst de heren R. F. M. Rammeloo en 7. J. Jansen, beiden te Beroepen tGEN OP ZOOM. De Gerefor- Kerk te Ottoland bij Dordrecht Gemeenteraad wil bestaand industrieterrein houden SINT MAARTENSDIJK Te gen het ontwerp van de herzie ning van het uitbreidingsplan voor de Pluimpot bleken in de gemeenteraad aanzienlijke be zwaren te bestaan. Althans voor zover dit plan de aanpassing be trof overeenkomstig de wensen van de herverkaveling, om een gedeelte van het bestaande in dustrieterrein prijs te geven en te vervangen door een even groot gedeelte in de Pluimpot. Men wil in elk geval het bestaande terrein handhaven en dan liever een ge deelte in de Pluimpot prijsgeven, al wil men dit niet in het plan vastleggen om later in elk geval verder te kunnen als dit nodig mocht blijken. Terzake van dit plan betreuren de raadsleden het dat de herverkaveling geen landbouwbelang ziet in een verbinding van de Muyepol- der en de Zuidhoek met de weg naar de te maken loswal. Verder ontmoet het plan trouwens geen bezwaren. Aangenomen werd een voorstel om de bliksemafleider-installatie aan de toren te laten repareren. Hiervoor zal tevens subsidie gevraagd worden aan monumen tenzorg. Een tweetal geldleningen werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Het betrof een lening van 125.000 gulden aan de bank voor Nederlandse gemeenten en een van 50.000 gulden aan de Coöpera tieve Boerenleenbank. Definitief werd verder besloten de schoolmelkvoorziening in te voeren, nu ongeveer driehonderd kinderen van de scholen mee zullen doen. Tenslotte besloot men de regelmatige uitreiking van een tweetal boekjes in te voeren. Deze boekjes zullen worden uit gereikt aan kinderen die de lagere school verlaten en aan hen die 23 jaar worden. DIK TROM IN HET CONCERTGEBOUW TERNEUZEN. Het Haagse Jeugd- cabaret gaf in het Concertg; or de jeugd een opvoering van ..Dik Trom en zijn dorpsgenoten", naar het beken de boek van Joh. Kievit. Deze opvoe- GOES Vijftig achtereenvol gende jaren is de heer J. J. M Kuijper bode/concierge geweest van het Waterschap de Brede Watering van Zuid-Beveland. Een periode, die lang genoeg is om medaille in zilver opgespeld, ver- De jubilaris en zijn echtgenote bonden aan de orde van Oranje Nassau. eens in het middelpunt van de belangstelling te staan. Dat laatste is dan ook gebeurd tijdens een receptie, die gister middag in de Prins van Oranje werd gehouden. Namens Hare Majesteit de Koningin heeft bur gemeester H. K. Michaeliis de jubilaris bij bevordering de ere- De burgemeester, die, met het voltal lige gemeentebestuur aanwezig was, me moreerde in zijn toespraak het bijzon dere karakter van dit jubileum. Vijftig jaar is een steeds minder voorkomende mijlpaal, mede ook door de omstandig heid dat de jongeren tegenwoordig op latere leeftijd aan hun carrière begin- nen. Tevoren had de dijkgraaf, de heer P. J. J. Dekker, de jubilaris toegesproken. De heer Dekker gaf uiting aan de alge mene erkentelijkheid en dankbaarheid voor de plichtsbetrachting en ook voor de nauwgezetheid waarmee de heer Kuyper altijd zijn werk heeft gedaan. Een terugblik op het verleden aldus de heer Dekker doet on-s ook zien dat Uw werkzaamheden er niet makke lijker op zijn geworden. Het waterschap groeide tot een enorme organisatie uit en dat heeft ongetwijfeld ook z'n weer slag gehad in de werkzaamheden van de heer Kuyper. Niettemin heeft de jubilaris de ontwikkeling bijgehouden en hij is een en al activiteit gebleven. Wij maken ons over één ding nog wel eens bezorgd zo zei de heer Dekker. Eigenlijk loopt u voor uw leeftijd nog veel te snel en veel te actief trap pen op en af. „Dat kon heus wel een beetje kalmer aan." Intussen kon de heer Dekker de ju bilaris een enveloppe met inhoud aan bieden, terwijl weinige ogenblikken la ter een fraaie haardstoel werd binnen gebracht. Hilariteit ontstond onder de aanwezi gen toen de heer Kuyper spontaan een „proefzitje" nam. De griffier van het waterschap, de heer A. Mol, die hierna namens het personeel het woord voerde, legde in de eerste plaats de vinger bij de ongerem de vitaliteit van de jubilaris, die men z'n leeftijd dan ook niet zou aanzien. Maar zo zei de heer Mol de daad werkelijke steun, die u altijd van uw vrouw hebt gehad zal hier wel niet vreemd aan zijn. Het is verder geen geringe opgave om bode te zijn. „Iedereen heeft te pas en te onpas een beroep op u ge daan en ook wel eens een mis plaatst beroep maar het was nooit te veel." De werkzaamheden waren ook niet altijd even prettig. Het ophalen van achterstallige polderlasten is bepaald geen aangenaam karwei. Desondanks kwamen die achterstallige gelden bin nen. De heer Mol sprak dan ook de hoop uit dat de samenwerking en ook de persoonlijke verhoudingen nog lange jaren mogen blijven zoals ze zo lang zijn geweest. Het personeel zo zei de heer Mol heeft gezien dat de heer en mevrouw Kuyper toch minstens één tafelkleed tot op de draad hebben versleten. Dat was een van de redenen waarom men gedacht had een nieuw te schen ken. En, voegde de heer Mol hieraan toe, ik overhandig u dit kleed in de hoop dat n ook dit (overigens stevige) geval nog tot op de draad moogt ver slijten. De heer Kuyper, die aan het slot van de plechtigheid een dankwoord sprak, verzocht in de eerste plaats de burge meester zijn dank over te brengen aan Hare Majesteit de Koningin. Voorts dankte de heer Kuyper allen, die door hun aanwezigheid en door hun stoffe lijke blijken van waardering deze dag voor hem tot een onvergetelijke hadden gemaakt. .eeft bij acclamatie beroepen kandidaat] ring kwam tot stand door samenwer- J. J. Tissmk uit Bergen op Zoom. Iking met de Terneuzense Jeugdraad. den. De kerkrestauratie nam een aan vang. Nietsvermoedende werklieden trokken de banken van voor de muren weg. Jarenlang stonden ze er, en toen ze er niet meer stonden zag men een witgekalkte muur. Maar in een hoek van de kerk viel een stuk kalk naar beneden. Er kwamen letters tevoor schijnen dokter Braber er op af. Met zijn mesjes. Raak! Hij vond grafschriften, namen en jaartallen. En sinds die tijd krabt hij geregeld verder. Niet alleen vanwege een al gehele interesse, maar ook met een speciaal doel. Hij vertelde me dat hij de loop van zijn eigen familie heeft nagespeurd. „Een eind terug in de geschiedenis zaten we in Brabant", zegt dokter Braber (de naam zegt het al). Zelf komt hij van Flakkee, maar zijn speurtocht naar het voorgeslacht leidde naar zijn tegenwoordige woonplaats Dreischor. De geschiedenis blijft vaag. Wellicht vertellen enkele grafschriften op de muren hem veel nieuwe bijzonderheden. Tot nu toe vond hij zijn voorouders nog niet op de muren vermeld. „Maar er zit nog meer", en hij krabt van tijd tot tijd verder. Inmiddels zijn uit zijn onderzoekin gen reeds veel interessante dingen komen vast te staan. Zo vertelde hij mij dat de gothische letters teksten en grafschriften verhalen, die er reeds voor de Statenvertaling moeten zijn opgeschilderd. De woorden zijn ont leend aan de zogenaamde Deux Aes bijbei die aan het eind van de zes tiende eeuw in gebruik was. De gekleurde koppen die hij heeft gevonden zijn naar zijn mening dui velskoppen. Ze dragen namelijk rin gen door de mond, en de laatst ont dekte heeft hoornen. De ring door d> mond zou er op duiden dat de duivel door de dood van een bepaalde per soon, op wie het grafschrift betrekking heeft, de mond is gesnoerd. En dan heeft hij, ijverig krabbend, onder de gothische letters nog oudere teksten gevonden die in het Latijn zijn gesteld, en er op duiden te zijn aangebracht in de tijd dat het kerkgebouw nog aan de Rooms-Katholieken behoorde. Bijzonder veel interesse voor het speurwerk van de dokter Dokter Braber krabt ijverig in de kalklagen, terwijl dominee Duyvcn- dak op de stelling is geklommen om Neem meteen het voordelige reuzenpak murrrfj 9ün se.ik 30oc Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u overslaan. TJ wast minder, u spoelt minder, u wringt minder. Uw wasgoed slijt dus minder! U - en hon derdduizenden andere huisvrouwen - merken direct dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is. De mooiste witte geit verliest het van uw stralend witte was Eigen kweek 1959: le prijs M. G. Borghstijn, Axel met Isabel (kampioen) 2e prijs H. de Ruijsscher, Axel, met zilver-Isabel; 3e prijs M. G. Borghstijn, Axel, met goud-Isabel. Vrije klasse: le prijs Chr. Smies, Axel, met wit (kampioen)2e prijs J. Pijcke, Sas van Gent, met zalm; 3e prijs Corn. Smies, Axel, met zalm. Stammen eigen kweek: le prijs M. G. Borghstijn, Axel, met Isabel (kam pioen) 2e prijs idem, met goud-Isabel. Vrije stammen: le prijs Chr. Smies, Axel, met agaat (kampioen). Pigment eigen kweek 1959: le prijs M. G. Borghstijn, Axel, met Isabel (kampioen). Vetkleur eigen kweek 1959: le prijs R. Janssens, Westdorpe, met oranje rood (kampioen). Algemeen kampioen: M. G. Borgh stijn, Axel, met Isabel. Tropische vogels: Chr. Smies, Axel, le prijs met rijstvogels (kampioen); 2e prijs J. Brugge, Axel, met diamant- vink; 3e prijs R. C. Dieleman, Axel, met Japanse nachtegaal. Mooiste vitrine: R. C. Dieleman, AxeL BERGEN OP ZOOM. Op de ver keersweg van Bergen op Zoom naar Zeeland vond bij het spoorwegviaduct te Woensdrecht een ernstig ongeval plaats. Uit de richting Rilland-Bath kwam een vrachtauto van de firma Mieras uit Yerseke en daarachter reed een luxe auto, bestuurd door de heer Hol- laerts uit Vlissingen. Toen de heer Hollaerts de vrachtauto wilde passeren kwam uit de richting Bergen op Zoom een auto met aanhang wagen, bestuurd door de heer Stokker uit Goorle. Hierop had de Vlissinger, die reeds naast de vrachtauto reed niet gerekend en een aanrijding was het ge volg. Beide wagens botsten met grote snelheid tegen elkaar waarbij de wa gen van de heer H. zwaar werd bescha digd. De bestuurder werd door een dok ter uit Hoogerheide eerste hulp verleend en daarna naar het ziekenhuis te Ber gen op Zoom vervoerd. Zijn echtgenote werd niet ernstig gewond. In de wagen van de heer S. zaten vier passagiers, die lichte verwondingen kregen. Ook de ze auto liep grote schade op. Scheepvaart Vlissingen Vlissingen aangekomen 27-12: Bel. Lover- val, Noo. Altera, Ned. Lindensingel, Kate Oltmann, Noo. Sirenes; 28-12: Fin. Peter, Dts. Anke Pahl, Ned. Vivo. Vlissingen vertrokken 27-12: Bel. Loverval, Noo, iSrenes, Noo. Atera; 28-12: Ned. Adm. De Ruyter. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. sche pen) 27-12: Ares, Loosdrecht, Borneo; 28-12: Prins Willem V, Algol, Lijnbaan. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen): Al- genib, Deneb, Steenbergen, Hera, Overijsel. HOOG WATER: dinsdag 29 december 1959: Vlissingen: 0.54 u., 1.09 m.; 13.14 u., 2.25 m Terneuzen: 1.25 u., 2.14 m.; 13.43 u., 2.39 m Wemeldinge: 2.45 u., 1.89 m.; 15.05 u., 1 90 m. Zierikzee: 2.21 u., 1.63 m.; 14.43 u., 1 64 m. AXEL. De „Zeeuwsch-Vlaamse Vo gelvrienden" hebben de jaarlijkse show gehouden in een der lokalen van de voormalige openbare lagere school. De waarnemend burgemeester van Axel, de heer A. J. M. Kesbeke, opende deze show. Meer dan 200 vogels, in hoofd zaak kanaries, waren ingezonden. Prijs winnaars werden: heeft dominee G. H. Duyven- dak. Geregeld komt hij de nieuwe vondsten bekijken, die dankzij de hobby van dokter Braber in het daglicht komen. En hij zal het met me eens moeten zijn dat de liefhebberij van doker Braber, een liefheb berij die hem in burgerlijke- standarchieven van talloze plaatsen in verschillende lan den bracht, vruchten afwerpt die zeer interessant en voor velen van belang zijn. Laat die dokter Braber maar rustig krabben. Wie weet wat er nog tevoorschijn komt. de laatste vondst, oen duivclskop met ring door de mond, van dichtbij te bekjjken.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3