Barbaarse pr Kongo ontdekt ten in OVERVLOED EN SMAAK DIT IS UW LEVEN" VERRAST EENZAMEN Kapitein De Groote van de „Johan" nam afscheid programma s Jonge overvallers kregen 5 jaar Beeldbuis gaf stemmige kerstdagen met schaduwkantjes Ceyhn-thee naar Amsterdam in plaats van Indonesische Enthousiast welkom Jordaan ter tafel Ver. Nederlandse Theemakelaars stelt voor: Iraakse aanklager beschuldigt Nasser RELLETJES IN DE ORANJE-VRIJSTAAT TE VEEL THEORIE VOOR TONEEL. Ontroerend kerstprogramma van VARA Drie hoofdpersonen voor microfoon ONSLÏJTBARE ROMANTIEK IN HET KORT Maandag 28 december 1959 ZEEUWbCH DAGBLADPag. 7! Eisen nieuwsdienst LEOPOLDSTAD Terwijl de nationalistische politieke leiders in Belgisch Kongo op steeds feller toon de onmiddellijke onafhankelijkheid eisen, maakte men zich zondag in de hoofdstad Leopoldstad op om koning Boudewijn te ontvangen. De koning komt vandaag in Leo, 2oals dezej stad genoemd wordt, aan. De afgelopen dagen hield een aan tal nationalistische partijen in Kon go een congres in de stad Kisantoe, om een gemeenschappelijke gedrags lijn te bepalen voor de komende rondetafelconferentie met de Belgen. Hoewel daar uiterst felle taal is ge sproken, heeft men in Leopoldstad toch de indruk dat de leiders de grote massa van het volk stevig in toom hebben om een uitbarsting te voorkomen. Tweede Kerstdag kwam koning Boudewijn aan in de stad Loeloea- burg, waar de laatste tijd bloedige onlusten zijn voorgekomen, als ge volg van een oude vete tussen twee stammen die rond Loeloeaburg wo nen. De koning werd enthousiast verwelkomd. Intussen heeft de politie in het district Mweka, 250 kilometer ten noorden van Loeloeaburg, de lijken van 80 inheemsen ontdekt die het slachtoffer zijn geworden van medi cijnmannen. Deze ongelukkigen zijn na een barbaars ceremonieel ver giftigd en gedeeltelijk verbrand. Men vreest dat er ruim honderd mensen op deze wijze om het leven kwamen. KAIRO (UPIl Binnenkort zullen de Verenigde Arabische republiek Jordanië en Libanon besprekingen gaan voeren over Israels voornemen, water van de Jordaan aan te wenden om de woestijn Negeb vruchtbaar te maken. Deze lan den spreken van het verleggen van de bedding van de Jordaan. Het is de bedoeling dat de ministers van buitenlandse zaken van de drie lan den in Kairo bijeen komen, om een ge. zamenlijk plan van actie op te stellen. COLOMBO (Reuter) Het geleidelijk verminderen van de invoer van Indone sische thee in ons land heeft de Vereni ging van Nederlandse Theemakelaars aoen besluiten de theepropaganda-com- missie van Ceylon aan te bieden hun thee af te gaan nemen. Ook wil men onze theeverkooporganisatie ter beschik king van dit eiland in de Indische Oceaan stellen om zodoende het ver bruik van de Ceylon-thee op de Europe se markt te stimuleren. Het bestuur van eerstgenoemde ver eniging is van mening dat de producen ten op Ceylon een belangrijk afzetge bied in Nederland kunnen vinden en dat, BAGDAD (AP, Reuter) President Nasser van de Verenigde Arabische re publiek zou de aanslag op premier Kas sein van Irak hebben goedgekeurd. Dit heeft de openbare aanklager verklaard tijdens de berechting van 78 mensen die wegens de aanslag terecht staan voor een volksrechtbank. Het proces, dat met kerstmis is begonnen, wordt in het open baar gevoerd en door de radio uitgezon den. De aanslag was volgens de openbare aanklager beraamd door de kopstukken van de partij der Baathisten, een ver boden socialistische politieke groepering, die daarbij de steun en de instemming hadden van premier Nasser. De voor de aanslag bestemde machi negeweren en machinepistolen zouden uit Syrië naar Irak zijn gesmokkeld en de samenzweerders zouden van de am- bassade van de Verenigde Arabische re publiek in Bagdad geld hebben gekre gen. De president van de volksrechtbank ging nog verder dan de openbare aan klager. Hij noemde niet alleen premier Nasser een ..kleine Pharao" en een „misselijk soort Hitier", maar beweerde ook dat de Sjah van Perzië en koning Houssein van Jordanië het op Irak ge munt hadden. met het oog op de Europese markt, een vaste basis op ons vasteland grote mo gelijkheden zou bieden. De leden van de Nederlandse vereni ging zijn bereid in het algemeen de kwaliteit van de aangeboden thee voor uit te inspecteren en daarbij speciaal te letten op de geschiktheid voor de Ne derlandse markt. Hierbij zullen beschrij vingen en taxaties worden gepubliceerd. Het aanbod zou moeten bestaan uit on geveer 3.000 kisten per twee drie we ken. Een belangrijke factor bij dit alles is, dat de opslag- en andere kosten in Amsterdam veel lager zijn dan in ande re Europese verkoopcentra. De India Tea Board is eveneens be naderd haar thee aan ons land aan te bieden. Van deze zijde is ook al belang stelling getoond. Verder komt Afrikaan se thee in aanmerking om door de Ne derlandse pakkers in de melanges te worden verwerkt. AMSTERDAM. De Amsterdamse rechtbank heeft donderdag de twee S hoofddaders van de gewapende overval op het hulppostkantoor in Amsterdam oost, de negentienjarige bankwerker Ton de G. en de 2I-jarige typograaf Cor R.. ieder veroordeeld tot een ge vangenisstraf van vijf jaar en terbe schikkingstelling van de regering. De rechtbank heeft bij het opleggen van de straf overwogen dat de jonge mannen zo nodig al tijdens hun gevan genschap psychiatrisch kunnen worden behandeld De officier van justitie eiste op de te rechtzitting zeven jaar tegen de twee jonge overvallers. De negentienjarige gereedschapmaker Kees V. die evenals de zestienjarige schoenmakersleerling Rudy M. met een pistool in de hand in mei het post kantoor was binnengedrongen. kreeg vier jaar gevangenisstraf. Tegen hem was zes jaar geëist. Rudy, tegen wie twee jaar was gere- quireerd, werd zonder verdere straf ter beschikking van de regering gesteld. Een oudere broer van een van de hoofddaders, de 23-jarige verfmaker Ka- rel de G., werd veroordeeld tot drie jaar jeugdgevangenis. Zijn aandeel in de overval bestond uit het chaufferen van de auto, waarmee de jeugdbende naar Amsterdam-oost was gereden. KAAPSTAD (Reuter). Hevige ge vechten tussen twee stammen de Nja- sa's en de Xhosa's hebben tijdens de kerstdagen in de omgeving van Wel kom. in de Oranje-Vrijstaat, de politie handen vol werk bezorgd. Er vielen on der de twee strijdende groepen inlan ders ongeveer tachtig gewonden. De aanleiding tot de botsingen was vermoedelijk een vechtpartij op kerst avond die een Njasa het leven kostte. In het mijnwerkersdorp waar de bot singen zich voordeden werd de waterlei ding vernield. De bevolking gebruikte stukken waterleidingbuis als slagwapen. De politie dreef de groepen vechten den met de gummistok uiteen. ROTTERDAM. De twaalfjarige Hen drik Vrijhof uit de Huismanstraat, die zondagmiddag was doorgedrongen tot een leegstaand bankgebouw aan de Boompjes, ligt thans zwaar gewond in bet Coolsingel-ziekenhuis. Hij had het ongeluk door een boven licht op een zeven meter lager gelegen vloer te vallen.. Met een gebroken pols, een gebroken been, een hersenschudding en een vermoedelijk geblesseerde rug wervel werd hij in zorgwekkende toe stand opgenomen. radio 1 1 vandaag j MAANDAG Conny Stuart, onze voortreffelijke cabaretière, is de gast- van-de-week in „Hij en zij" (21.30, Hilv. 2.). Ook verder zorgt de Vara voor een prettige luisteravond, o.a. met Latijnse Klanken (18.20), het cabaret De Wilde Vaart (19.30), de show Schering en Inslag (20.05), terwij) om 22.00 een voor boekenvrienden interessante dis- cussiewordt gehouden. Hella Haasse, Maurice Roelants en andere auteurs voeren dan een ronde tafelgesprek over het beste Neder landse korte verhaal van de laatste twee jaren. De viola d'amore is een oudere vorm van onze tegenwoordige alt viool, doch qua vorm en bouw ver toont hij wel enige verschillen. Zo heeft de viola d'amore niet minder dan veertien snaren, waarvan er evenwel maar zeven worden aan gestreken, terwijl de overige vrij kunnen meetrillen. Hierdoor krijgt het instrument zijn eigenaardig, enigszins nasaal tim bre. De hedendaagse Duitse com ponist, Paul Hindemith componeerde voor de viola d'amore een Concert met begeleiding van kamerorkest. Om tien over half elf (Hilv. 2) kunt u dit werk beluisteren in een uit voering door hel Concertgebouwor- kest o I v. Carlo Maria Giulini en als j solist de beroemde Italiaanse alt- j violist Bruno Giuranna. Het programma vermeldt verder j nog symfonieën van Haydn en j Tsjaikosjski. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Na ruim twee jaar „Johan van Oldenbarneveldt" heeft kapitein P. A. de Groote, don derdag afscheid genomen van de maatschappij Nederland. Op 10 juni had hij, na veertig dienstjaren ter koopvaardij, de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Voordat hij in mei 1957 het comman do over de Johan van Oldenbarneveldt kreeg, was hij ruim een jaar gezagvoer der op de Zuiderkruis. Met beide sche pen bracht hij talloze Nederlandse emi granten naar Australië. Nieuw-Zeeland en Canada. Kapitein De Groote zou ook versteke lingenkapitein kunnen worden ge noemd. Zijn commando over de Johan viel immers juist in de periode waarin vele Nederlanders zich genoodzaakt za gen Indonesië illegaal te verlaten door de troebelen ter plaatse. Hij moest met een bloedend hart een aantal van deze mensen spijtoptanten naar het land van herkomst terugbrengen. Na dat tegen de terugzending naar Indone sië in Nederland ernstig verzet was ge rezen, mocht hij hen evenwel eerder van boord laten zodat ze zich op Nieuw- Guinea konden vestigen. Opleiding slap Kapitein De Groote gaf donderdag op de valreep nog even zijn visie op de op leiding voor de koopvaardij. „Die is op het ogenblik te slap", vond hij. Hij toonde zich een voorstander voor het weer invoeren van internaten. Ten slot te wacht de jonge zeeman een hard le ven, en het is goed dat hij daar aan de wa) op wordt voorbereid. Het mag nooit zo zijn dat het schip tegenvalt. „Toen ik van de zeevaartschool op zee kwam, vond ik dat ik aan boord veel meer vrijheid genoot dan op het inter naat", herinnerde de kapitein zich. De toekomst van de scheepvaart? Als hij het voor het zeggen had, zou kapi tein De Groote er nooit toe overgaan om een zogenaamd reuzenschip in ge bruik te nemen. Hij zag dan meer in de aanschaf van twee kleinere vaartui gen. De Amerikanen kunnen nu wel weglopen met hun plannen voor grote schepen, maar per slot van rekening zijn zij nooit grote reders geweest. Niemand is toch ooit naar de Verenigde Staten geëmigreerd om te gaan varen? M het zo'n 2Ys miljoen kijkers vier dagen naar de zin te maken is een hele opgave, maar onze vaderlandse t.v. heeft het er naar omstandigheden zeer verdienstelijk afgebracht. Wat wij de afgelopen dagen op de beeldbuis kregen, was ta melijk overvloedig, en het hield in het algemeen op smaakvolle wijze het juiste midden tussen de sfeer van Kerstmis ener zijds en de daar toch mee ver bonden wens naar gezellig amu sement anderzijds. gen-kampen. Het werd een aangrijpende confrontatie met een bijna niet voor mogelijk gehouden verschrikkelijke rea liteit, die de kijker het bezit van eigen haard, eigen gezin en eigen geluk meer dan ooit zal hebben doen beseffen en waarderen. De zang van het Utrechts Byzantijns koor was niet minder imposant in dit goed verzorgd programma. Weekendshow De Weekendshow heben wij wel eens beter gezien dan op tweede Kerstdag, maar deze mocht er toch zeker wezen. De Avro had een prima reeks artiesten geëngageerd en wij hebben o.a. genoten van de imitaties van Maxim Raft en de Chinese toverkunsten van Sitta. Maar misschien geeft u de voorkeur aan Mieke Telkamp, of de ballonnenartiest Senor Carlos, Donderdagavond begon voor de televisie het kerstprogramma met het luchtige spel De Grasharp"op de foto ligt Carla de Raet in de armen van Manfred de Graaf en kijkt Elly van Stekelenburg opgewonden toe. Johnnv Kraaykamp had ook niet be- Jde^reportage^van de' v^llfskerstzang het'toc^bestoï MïfrhiïtZLTJ KNAP SPEL, STORENDE WEERGAVE - - - - buitenlanders die elkaar ontmoeten en zijn mijmering en liedje van kerstbo menkoopman Zou Johnny overigens het kauwgumkauwen voor de camera's niet eens kunnen staken? Zo iets draagt maar bij tot de reputatie van mal man netje, waar Kraaykamp nu juist van af wil. wij in Leiden, de nachtmis uit het Oosten rijkse Eisenstadt en de opnamen uit de Duitse vluchtelingenkampen. Ook het journaal toonde zijn taak goed te ver- staan, door buiten de grenzen van het strikte „nieuws" aardige flitsen te bren gen van kerstviering in andere landen. Voor plezierig, huiselijk vermaak zorgde o.a. de Avro met zijn extra-lange Weekendshow. Boeiend was ook het middagprogramma, gisteren door de NTS geboden. Laten wij daarom maar niet te zeer mopperen over enkele schaduwtjes over deze feestprogramma's, zoals het onge lukkige gedoe met het Fledermaus-relais waar wij al eerder over hebben ge schreven en de keus van het stuk „De Grasharp" voor Kerstavond. De Grasharp Dit spel van de jonge Amerikaan Truman Capote leed aan de kwaal van veel moderne stukken: zij zijn eigenlijk geen toneel, maar gedramatiseerde cur susjes in de levensfilosofie en de psy chologie. Truman Capote legde zijn theorieën over leven en liefde in de mond van een allermerkwaardigst stel mensen, die de gewone maatschappij ontvluchten in een boshut en dan daar door de fatsoenlijke spitsburgers worden omsingeld. Het resultaat was een ongeloofwaar dig gehéel, dat heen en weer slingerde tussen tractaatje en caricatuur. Het was nu eens cerebraal, dan weer sentimen teel maar nooit reëel, warm mense lijk en dat was juist wat wij op deze avond hadden willen zien. De uitvoeren den deden overigens hun -best en hun prestaties waren een beter stuk waardig. Nachtmis Het. mooiste deel van deze avond von den wij de sprookjesachtige nachtmis uit het Haydn-plaatsje Eisenstadt. Ook' veel niet-katholieke kijkers zullen hier voor graag tot ver na middernacht aan hun toestel gebleven zijn. Misschien was het net iets té sprook jesachtig. maar dat is dan ook het enige wat ons trof als bedenking tegen deze perfecte uitzending van de Oostenrijkse televisie. Preek Tot bezinning op eerste Kerstdag droegen niet alleen de kerkdiensten uit Straatsburg en Canterbury bij, maar niet minder het programma, dat 's avonds door de K.R.O. werd verzorgd. Het sfeervolle en uitstekend gedanste Zwanenmeer van het Amsterdamse Ballet vormde een treffende inleiding op Van Dalsums prachtige voordracht. Jammer, dat de grote acteur via een bijzonder slechte telerecording in de huiskamer kwam. Het hoogtepunt van de uitzending werd gevormd door de ontroerende filmreportage uit de Duitse vluchtelin- Alben van Dalsum bracht stemming op Eerste Kerstdag met. zijn voordracht van de preek uit De moord in de Kathedraal. De decors vonden wij nogal rommelig. Misschien hadden ze het beter gedaan op kleurentelevisie! Regisseur Jef de Groot maakte van dit alles toch een smakelijk gerecht, dat besloot met een rit van Greetje en Pia in een arreslee door een dichte bui van studio-sneeuw. De wereldreisfilm van Ed van der Elsken stelde ons opnieuw enigszins te leur. Deze voortreffelijke fotograaf is blijkbaar nog lang geen bekwaam cineast. En nog veel minder blijkt hij opgewassen tegen de hoge eisen die men stellen mag aan een wereldomspan nende documentaire. Belafonte Gistermiddag hebben wij gewatertand bij de spannende impressies van de beklimming van de beruchte noordwand van de Eiger. Het had overigens geen kwaad gekund, er een meer uitgebreide alpinistische commentaar aan toe te voegen De stem van een tweede, Duitse, commentator op de achtergrond was uitermate storend. Harry Belafonte, voor wie de BBC pothr^ftmoeTeneIe1LhzfgenewijSSaaa^: ALLEEN MET EEN GELUKKIG KERSTFEEST na in een show van volksliedjes. Een mooi programma, maar wij achten Belafonte toch nog sterker, wanneer hij bljjft in de sfeer die hem het meest vertrouwd is: die van het negerlied. Het NCRV-programma van gister avond was naar ons gevoelen over matig ernstig. Onderdelen alS Ellen Vogels voordracht en de reportage over het Joodse gezin Tau hadden grote verdiensten, maar de avond als geheel droeg een te somber stempel. Door de slechte beeldkwaliteit werd dit nog geaccentueerd. Gelukkig, toen kwam de Fledermaus. Al was het dan maar een halve, het diertje uit 1874 fladderde nog rond dat het een lieve lust vvas. De Duitse t.v. had prins Orlowski onbekrompen in de spulletjes gezet en de operetteliefheb bers konden hun hart ophalen. Zelfs de nuchterste Nederlander zal ten slotte de feestelijke roes naar het hoofd zijn gestegen bij zoveel mous serende muzikale champagne, met zo veel stijl en zwier en vakmanschap ge serveerd. Behalve met de glansvolle opvoering van Die Fledermaus, operette van Jo- hann Strauss op zondagavond heeft de Duitse televisie haar traditie om op de eerste Kerstdag een opera te brengen, voortgezet met: De barbier van Sevilla van Rossini. I televisie vandaag j MAANDAG De Nederlandse tele visie zendt vanavond niet uit. Vlaanderen vertoont een tilmkome-j die met John Mills: „De baby en het' slagschip" (20.15). In de wetenschap-' pelijke serie „Moderne tijden" wordt) daarna een documentair programma I gewijd aan de behandeling van gees teszieken (21.451. België Frans: geen opgave. Na de Kerstdrukte is het vanavond wat rustiger op de Duitse schermen. Um 20.25 een terugblik op de Duitse geschiedenis: om 21.25 een televisie film „De geheimzinnige deur", en tenslotte, om 21.50, een piano-recital van Shura Cherkassky, die dan juist zijn tournee door Nederland heeft be eindigd. België Frans relayeert om 20.35 een toneelstuk uit Frankrijk: „J'ai compris ma femme", van Labiche. Om 21.20 volgt een documentair programma over de bloedsomloop. De 63-jarige mevrouw Irma Stam— Ukeson uit Sliedrechl luistert huilend van ontroeringhoe Bert Garthoff haar in Oil is uw leven vertelt, dat zij indien zij dut wil naar haar geboorteland kan terugkeren teneinde er onbezorgd verder te leven. HET motief voor de Dit is uw leven-uitzending van Eerste Kerstdag was deze keer „de eenzaamheid" met als bij zonderheid het feit, dat niet één maar drie hoofdpersonen in de uitzending naar voren kwamen. Onder het motto „Eenzamen en hun Kerstdagen" kwam als eerste de 62-jarige lopend pa tiënt Frans van de Pol uit het ziekenhuis Zonnestraal voor de microfoon, een man, die niet alleen is maar wel eenzaam en in geen jaren bezoek had ge had. Bert Garthoff bereidde hem een bijzondere verrassing door het bezoek van een neef uit Amsterdam te bewerkstelligen. Gezellige inrichting De eenzame patiënt werd ook ge confronteerd met de 69-jarige heer Tertaas, die door Van de Pol in de oorlog uit de greep van de Duitsers werd gehouden. De Vara maakte een bijzonder gebaar door aan te bieden op kosten van de omroep de ziekenkamer van deze patiënt gezellig in te laten richten. De tweede Nederlander alleen maar niet eenzaam was strandvoogd Jan Toxopeüs van Rottumeroog. Toxo- peüs kon voor de microfoon herinne ringen ophalen met dokter Hans Tetzner en zijn vroegere knecht Die- kema, die op Rottumeroog nog op vogeljacht is geweest met prins Hen drik. De Vara bood de heer Toxopeüs een televisietoestel met sipeciale triller- ontvormer aan, waarmee hij van het eiland af de programma's uitstekend zal kunnen volgen. Naar Malmö De derde hoofdpersoon in Dit is uw leven alleen en eenzaam was de 63-jarige mevrouw Irma Stam- Okeson, een geboren Zweedse, die veertig jaar geleden trouwde met de machinist van een baggermolen. Zij trok met haar man naar Sliedrecht en' woont daar sinds januari bijzonder eenzaam, omdat haar echtgenoot ge storven is. Voor de microfoon werd mevrouw Stam geconfronteerd met haar vroe gere aardige buren. De verras sing van de avond was, dat haar zus ter uit Malmö. die mevrouw Stam- Okeson veertig jaar lang niet had ge zien, per vliegtuig overkwam om haar zuster voor de microfoon weer te ontmoeten. Als mevrouw Stam dat wil, kan zij op kosten van de Vara naar Maimö vertrekken, waar de stad haar welkom zal heten en haar de rest van haar leven zal verzorgen. Deze bijzondere Kerstuitzending van de radio was zoais Bert Garthoff zei een ontroerende tip om een zamen uit hun isolement te verlossen tijdens hoogtijdagen onder het motto: Dit is het leven! Duits Deze keer was het geen play-back- enscenering van Kurt Wilhelm, zoals Die Fledermaus. De opera werd uitge zonden uit het Cuvillies-theater te Mün- chen, waar de aanwezigheid van veel en feestelijk gekleed publiek voor een bijzondere sfeer zorgde, mede doordat het niet spaarzaam was met „open doekjes". Een uitstekend ensemble met o.m. Hans Hotter, Max Proebstl en Erika Köth, begeleid door het met aansteke lijke vaart musicerende orkest van de Beierse Staatsopera onder leiding van Joseph Keilberth zorgde voor een even goede opvoering als die van de play back opera's, waarin de acteurs niet zingen en de zangers achter de scher men staan. Het is dan ook moeilijk te zeggen aan welke vorm de voorkeur gegeven dient te worden. Een minder attente camera regie stoorde hier en daar bij de echte toneelopera; daarentegen ontbreekt bij de televisie-opera het gevoel van een avondje uit te zijn. Uit de opvoering van De barbier van Sevilla is echter wel gebleken, dat een goed ingespeeld talentvol ensemble qua toneel niet onder hoeft te doen voor de echte acteurs, die in een tv-opera met geleende stemmen moeten opereren. Bijzondere waardering verdient de Duitse televisie voor de uitzending van het Apostelspel op 24 december 's avonds als inleiding op het eigenlijke Kerstge beuren. Dit stuk, spelend in een een zaam gelegen berghut, waar twee scha vuiten door een vrome maagd behan deld worden als de apostelen Petrus en Johannes, ademde een tot bezinning dwingende atmosfeer, dank zij het over tuigde spel en de prachtige decors. Ellen Vogel gaf zondag een solovoordracht voor de N.C.R.V.. Gelukkig Kerstfeest" Een opname van Der Fledermaus, gisteravond voor de Duitse televisie gespeeld. avond DINSDAG 29 DECEMBER RADIO j HILVERSUM I, 402 M ochtend KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gram; 7.30 V d jeugd; 7.40 Gram; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.50 V d huisvr; 9.35 Waterst; 9,40 Gram, 10.00 V d kleuters; 10.15 Gram; 11.00 V d vrouw; 11.30 Gram; 11.50 Volaanvoor uit, lezing. middag 12.00 Middagklok-Noodklok; 12.03 Metro- pole ork en soliste; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Lichte muz; 12.50 Act; 13.00 Nws; 13,15 Zonnewijzer; 13.20 Platen- nieuws; 13.35 Lichte muz; 14.00 Gram; 14.15 Gevar muz; 14.35 V d plattelands vrouwen; 14.45 Zang en piano; 15.15 Pro- menadeork, Radiokoor en soliste; 16.00 V d zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 V d jeugd; 17.40 oeursber, 17.45 tegenngsuitz: Rijks delen Overzee: Bon A ja oud en nieuw op ^uragao, uooi crank .aarunus en Rulo Odor. avond 18.00 Lichte muz; 18-30 Radio Volksuni versiteit: Drie grote figuren uit de Meso potamische oudheid, door prof dr M A Beek. Derde lezing; Nebukadnezar, Koning van Babyion; 19.00 Nws; 19.10 Act; 19.25 Memojandum; 19.30 Politieke lezing; t9.40 Gram; 20.30 Kamermuz; 21.05 Orgelconc; 21.30 Cabaret; 22.25 Boekbespr; 22.30 Nws; 22.40 De armen zult gij altijd bij u heb ben, praatje; 22.50 Filmmuz; 23.10 Gram; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 M ochtend AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO. 8.00 Nws; 8.15 Gram; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram; 9.40 Morgen wijding; 9.55 Boekbespr; 10.00 Gram; 10.50 V d kleuters; 11.00 R.V.U.. Italiaanse kunst door mevr dr H E 's Jacob. Derde lezing; 11.30 V d zieken. 18.00 Nws; 18.15 Lichte muz; 18.35 Journ; 18.50 Paris vous parle, 18.55 Hang het a. d. grote klok. prcpaganda-actie; 19.00 V d kind; 19.05 Gevar progr; 20.00 Nws; 20.05 Gevar progr v d sold; 21.15 Gram; 21.50 Voordr; "2.00 Miz lezing; 22.30 Nws en beursber v New York 22.40 Muz. lezing (verv); 23.00 Voordr; 23.15 Altviool, cello en contrabas; 23.55—24.00 Nws. TELEVISIE middag 12.00 Orgelspel; 12.20 Regenngsuitz. i-andb rubr; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Lichte muz; 13.00 Nws. 13.15 Meded en gram, 13.25 chte muz, 13.55 Beurs ber; 14.00 Gram, 14.40 V d kind; 15.00 V d vrouw; 15.30 Pianorecital. 16.00 in alle Staten lezing; 16.15 Gram; 16.30 V d kind; 17.20 De dierenwereld en wij, lezing; 17.30 V d jeugd. NEDERLAND NTS: 20.00 Journ en weeroverz. KRO: £0.20 Filmverslag Lg«v. statuutdag; 20.30 Speelfilm. DUITSLAND 17.00 V d kind; 17.30—18.00 Praatje; (Re gionaal progr: NDR: 18.45 Die Nordschau WDR: 18.45 Hier und Heute. NDR: 19.25 Sehpferdschen zeigt: Brettl der Zeit WDR- 19.25 Intermezzo: Fred-Kraus-Brettl); 20.00 Nws; 20.20 Gesprek; 20.45 TV-spel. BELGIË VLAAMS 19.00 V d jeugd; 19.30 Nws; 20.00 Lite- rair progr; 20.40 TV-filmthrillers; 21.2S Jaaroverzicht 1959; 21.55 Literair progr- 22.25 Nws en journ BELGIË FRANS 19,00 Wetenschappelijke merkwaardigl* den; 19.30 Film; 20.00 Journ; 20.30 FilM 22.05 Ballet; 22.35 Wereldnws.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 7