Hoek kan profiteren van industriekern Terneuzen Nieuw vliet krijgt aan kust een motel de Evenwichtveiligheid rond Schouwen nog niet bereikt ZEEUWSCH DAGBLAD Zeeuwsch Dagblad Welke weg? Aantal inwoners weer omlaag Conservatief DAT DER KIND'REN MOND IJ PRIJZE Dijkgraaf Geluk in algemene vergadering .Vijftig jaar leidster zondagsschool Ds. van den Bos, Goes beroepbaar verklaard in de GerefKerken In Zierikzee gedenkteken voor Joodse gevallenen WW m 1 Jubileumbijeenkomst van bijbelkring Buit na inbraak: fooi Uitbreiding kazerne Middelburg aanbesteed Mr. Schlingemann sprak voor landbouwbelang Vrouwenpolder heeft sluitende begroting Klokkenspel in de Kerstnacht Meer licht in Biggekerke Raad ging in principe akkoord een Nieuwe weg voor de Oude Singel <fig *£■£-&. A.R. Kiesvereniging EEN GOEDE RAAD Resinie oud-leerlingen van Chr. Lyceum Sport Steunt Zonneveld ging op toernee Pad van landbouwer ging over distels Kerstconcert in Zierikzee Protestants-Christelijk IJ ET is verheugend dat de overheid een duurzame bezitsvorming wil bevorderen in de richting van vergro ting van het individuele, persoonlijke bezit. Er was immers ook een andere mogelijkheid. De oplossing van hen die nog niet geheel los zijn van socialisa- tiegedaehten! Hun oplossing voor meer- Scheele. rtere hczitsvormine menen zii te vin- De voorzitter merkte nog op dat dere Dezttstorming menen zij te vin het wachten is op een goede verbin den in een vergroten van het collectie! ding met sluiskil. Tot op heden is het bezit. Dat wil zeggen: bezitsvermeer- zo dat het dorp na acht uur 's avonds dering voor (meerdere) groepen uit is geïsoleerd. Als hier verbeteringMn ons volk zonder dat elk fndividu uit' ka" komen zal d,t mede bepalend Nu Terneuzen is aangewezen als industrie-kern, zal Hoek door z'n gunstige ligging hiervan ongetwijfeld kunnen profiteren, zo zei de heer zijn voor het inwonertal. Bovendien heeft de vooruitgang van het dorp de laatste jaren wezen lijke remmingen ondervonden van de bestedingsbeperking al wordt dit woord bijna niet meer gebruikt. Een kleine controverse ontstond nog deze groep op dat bezit persoonlijk aanspraken heeft. De groep maakt uit op welke wijze dit meerdere bezit aan de individuen van die groep ten goede zal komen. Naar mijn overtuiging voldoet deze oplossing niet aan de in alle tijden en met name in deze tijd noodzakelijk te stellen eis van versterking van de 'oen de socialistiche afgevaardigde de te stellen eis van versterKing van ae conservatief ianCeerde toen hi] persoonlijke verantwoordelijkheid van het gemeentebeleid onder de loupe nam. de mens. Een versterking die de moge- lijkheid moet bieden tot het ontplooien J* SSJETSSnT" Naturk van eigen initiatief, tot het benutten pr factoren die remmend hebben ge- van bijzondere kansen en tot het ge- werkt aldus de heer Scheele nieten van een grotere onafhankelijk- maar vast staat dat door B. en W. hard werd gewerkt. Op het ogenblik is de tijd rijp dat Ten slotte werd de begroting zonder stimulerende overheidsmaatregelen wijzigingen goedgekeurd. De gewone dienst vermeldt een ïnkomstenpost van in dit opzicht effect kunnen hebben. gulden en een uitgavenpost van Enerzijds is er de vergevorderde op- 437.228 gulden. Een nadelig saldo dus bouw van het stelsel van sociale ze- van 5753 gulden. kerheid. Met andere woorden, grote Bij de verdere afwikkeling van de agenda vroeg de heer W. Vergouwe risico s in verband met ziekte. werk-| c:^nog om verhoging van subsidie loosheid enz. zijn afgewenteld van de voor de gehoorzaal. De heer Vergouwe minder draagkrachtigen terwijl in'achtte tiet noodzakelijk dat aan de meerdere gevallen een (laag) mini- ^1ndtdegZeedaaanal b°Pen°W® zS- Het waren niet zelden krasse bewoordingen waarin de heren J. van der Peyl (P.v.d.A.), W. Ver gouwe (C.H.) en P. Scheele (A.R.) de algemene problemen overhoop haalden. De heer J. van dei- Peyl opende het vuur met enkele critische opmerkingen ten aanzien van het gevoerde gemeen tebeleid. Hij constateerde dat het inwo neraantal van 2400 weer was gedaald en hij meende dat het beleid van de laatste jaren in dit verband wel een factor van (negatieve) betekenis was geweest. Hoek biedt zijn inwoners te weinig comfort aldus de heer Van der Peyl en verschillende delen van het dorp kunnen rustig als .achterge bleven gebied" worden gekenschetst. Een slechte riolering is een van de knelpunten, terwijl de spreker ook graag een post op de begroting had ge zien voor het opkopen van krotwonin gen. De krotwoningen in Hoek behoren tot de ergste van geheel Zeeuwsch Vlaanderen en misschien wel van ge heel Zeeland. Ook de toestand van het sportveld is abominabel. Vast staat dat geen slech ter terrein in de gehele omgeving te vinden is. Het is de taak van het gemeentebe stuur aldus de heer Van der Peyl om de plaats bewoonbaar te maken en in dit verband is een sanering van het oude dorp een van de eerste vereis ten. Dat het tekort op de begroting dan groter zou worden achtte de spreker verantwoord. De voorzitter, burgemeester A. F. Hanssens, had echter zijn hoop geves tigd op de toekomst. Als de Braakman klaar zal zijn, zal dit in Hoek wel zijn weerslag vinden. Bovendien zullen voor Hoek goede mogelijkheden ontstaan als de kanaalplannen worden uitgevoerd. In dit verband wees de heer P. Schee le (a.r.) op de mogelijkheden van Hoek' als woonkern. Ten slotte werd een hartig woordje gesproken over de sloot die in het dorp ligt en die een afschuwelijke stank verspreidt. De heer Van der Peyl vroeg in dit verband om een riool en een zinkput. Van de zijde van B. en W. werd toe gezegd dat deze kwestie in studie zal worden genomen. De algehele riolering van Hoek zal trouwens een punt van uitgebreide stu die worden. De heer Bos, rijksdeskundige op dit gebied, zal de stand van zaken komen opnemen en een advies uitbrengen. len deze zaak bekijken. Tevens vroeg de C.H.-afgevaardigde naar de kwestie van de muziekschool Terneuzen. De kinderen uit Hoek die muziekonderricht aan deze school ont vangen moeten thans heen en weer reizen. De heer Vergouwe vroeg naar de mogelijkheid dat dit onderricht in Hoek zelf wordt gegeven. B.' en W. zullen hiertoe een aan vraag indienen. mum inkomen is gewaarborgd: ouder dom. invaliditeit, wezen en weduwen. Anderzijds laten de cijfers zien, dat er gemiddeld een groter inkomen per loontrekkende beschikbaar is geko men, terwijl na 1945 er een constante daling is geweest in de prijzen van de consumptie van gezinnen, uitgedrukt in percentages van het nationaal inko- men. Met gemiddelde maatstaven se- j De hefr A LeulliS) die hierna het meten is er dus gelet op dit natio-woord vroeg, vond de term Burger* nale inkomen sprake van een toe- lijk armbestuur" zo langzamerhand wel neming van besparingen. Mede op verouderd. Hij vroeg B. en W. te mach- grond daarvan komt de reirerin* tot t'Ken een ''lenst V0OT maatschappelijke grona daarvan Komt ae regerm„ tot z()r„ te jnstaUeren. De voorzitter ant- de conclusie dat een reële mogelijk- woordde echter dat het in het voorne- heid aanwezig is het sparen in produc- men van minister Klompé ligt om een tieve sfeer te bevorderen. uniforme naaimvijziging te bewerken, mi. Het is beter op deze officiële beslissing Toch vraag ik mij af vooral nu te"wachtcn. de regering voorlopig een bedrag vanl 65 tot 93 miljoen gulden aan begro- HOEK De algemene be- tingslasten op zich denkt te nemenschouwingen bij de begroting ten behoeve van concrete regerings maatregelen of niet een belangrijk aantal personen buitengesloten blijft. In grote lijnen gezien, mag er een ver grote spaarcapaciteit aanwezig zijn, van een gering inkomen valt niet te sparen. Naar mijn overtuiging is van een gezinsinkomen tot 4000 gulden per j plaatsen jaar niet veel over te houden. Wij moeten een open oog hebben voor het feit dat verwerving van bezit niet mag gaan ten koste van bepaalde belang rijker consumptieve behoeftenbevredi- ging. Als ik constateer dat in 1955 van de ruim vier miljoen (alleen in de in komstenbelasting) aangeslagenen er bijna 2,5 miljoen belastingplichtigen zijn met een inkomen beneden 4000 gulden ben ik bevreesd dat een grote groep van minstdraagkrachtigen aan reëel sparen niet toekomt. Dit facet zal bij de komende bespreking van de regeringsnota ernstig de aandacht moe ten hebben. Een ander moeilijk te verteren punt is de bestaande mogelijkheid reeds vroeger gespaarde bedragen straks te| gebruiken om deel te nemen aan de nieuwe specifieke maatregelen. Ver schuiving van besparingen van de ge wone spaarrekening naar de gepremi eerde sector moet zo veel mogelijk voorkomen worden. Een te stellen in komens- of vermogensgrens is daar door bepaald onvoldoende. G. A. K1EFT 1960. dïe in de gistermorgen ge houden gemeenteraadsvergade ring aan de orde waren, gaven ruimschoots aanleiding om de toestanden van Hoek in het felle licht van de openbaarheid te GOES. De Classis Goes der Gere formeerde Kerken heeft in de gisteren gehouden buitengewone vergadering met algemene stemmen ds. F. van den Bos, tot voor kort predikant bij de Vrijge maakte Gereformeerde Kerk te Goes, als predikant der Geref. Kerken aanvaard en beroepbaar verklaard. Ds. van den Bos stelt zich terstond beroepbaar. Zijn adres luidt: Tulpstraat 76, Goes, telef. 0J100-2138. Zoals wij vorige week heb ben bericht heeft ds. van den Bos zich herenigd met de Geref. Kerken. De classisvergadering stond onder leiding van dr. C. Stam te Goes. rU êf f V.'r'A ZIERIKZEE De heer A. M. Geluk, dijkgraaf van het Water schap Schouwen heeft in de gis teren gehouden algemene ver-i gadering van het waterschap in "s Landskamer verklaard, dat het evenwicht in de beveiliging rond het eiland Schouwen nog be slist niet is bereikt. Het is echter hierbij van belang welke maat staf men aanlegt. En het is nu juist deze maatstaf, die bij het overleg zoveel moeilijkheden ver oorzaakt. ,,0p de hoogte alleen van de dijken moeten wij ons niet blind staren. Op vele plaatsen is de vooroever onbetrouwbaar en gevaarlijk, zoals de peilingen elk jaar uitwijzen. Iedere dag, ja ieder uur kan ons voor onaange name verrassingen plaatsen", al dus de heer Geluk. Aan het begin van zijn openingsrede zei de dijkgraaf dat -de tijd van impro visatie voorbij is. „De periode van gron dige voorbereiding en juiste organisatie is aangebroken. De teamgeest van onze ploeg is oppenbest". De heer Geluk verklaarde dat d'e ad ministratie ernstig gehandicapt wordt door het uitblijven van de schattingen van -d-e achterstand in het onderhoud van de waarde van de roerende en onroeren de goederen, en door het uitblijven van de vaststelling van het uitgangspunt voor de geschoten van de voormalige polders. Hij deed een dringend- beroep op Gede puteerde Staten om spoed met deze vast stelling te betrachten. -De heer Geluk kon niet genoeg het grote belang van het Deltaplan voor de veiligheid van Schouwen onderstrepen. Ook dit jaar zijn belangrijke werken tot uitvoering gebrast ter verhoging van de veiligheid. Hij noemde de ingebruik neming van de verkeerssluis te Zierik zee, de verzwaring van de Zeedijk bij Burgh-Sluïs en het leggen van een in- laagdijk .bij Seharendijke. Voor 1960 staan er eveneens enkele werken op het pro gramma. De heer Geluk uitte zijn te leurstelling -over het feit dat nog steeds niets naders bekend is omtrent de alge mene bijdragewet. Dankbaar was de heer Geluk ten slotte voor de verhoging van het voorlopige subsidiepercentage voor de werken van het voormalige Water schap Schouwen. „Maar de onzekerheid blijft". Tijdens de algemene vergadering werd de begroting 1959 vastgesteld. Deze be groting wijst in ontvang en uitgaaf een bedrag aan van ƒ1.088.441,77 met een post voor onvoorzien van 10.000. De kapitaalsdienst wijst een .bedrag in ontvang aan van f 13.678.256,55 en in uitgaaf van ƒ13.093.649,75 en sluit alzo met -een goed slot van ƒ584.606,80. Dit goed slot -bestaat praktisch geheel uit door de -opgeheven polders ingebrachte geldmiddelen. In de kapitaalsdienst is een post van ƒ5.000,000 voor kasgeld leningen opgenomen. De omschrijving van de duinvoetver- zwaring bij de punt van Westensc-houwen is vastgesteld. Er wordt naar gestreefd ook dit werk zo spoedig mogelijk uit te voeren. Tot hoofd van de Technische Dienst werd benoemd ir. G. D. Kloosterboer te Heemstede. Ten slotte werd de Hoofd ingeland mr. F. T. Dijckmeester beëdigd en geïnstalleerd. BIERVLIET Zondag 6 januari a.s. zal mej. M. A. Keukelaar haar 50-jarig jubileum als leidster van de Zondags school te Biervliet herdenken. Niet alleen is Hervormd Biervliet me juffrouw Keukelaar veel dank verschul digd voor haar zegenrijk werk aan de zondagsschool, maar ook voor haar werk gedurende een 26-tal jaren als leidster van de Chr. Kleuterschool. Deze functie heeft ze een tiental jaren geleden moeten neerleggen om gezondheidsredenen. SINT ANNALAND In het Hervormd verenigingsgebouw werd een jubileum bijeenkomst gehouden van de Hervormde Bijbelkring. De 25ste vergadering werd gehouden sinds de naamsverandering van „Jong Hervormden" in de huidige naam „Bijbelkring". Tevens was het de jaar- lijkse Advents- en Kerstwijdingsavond ivan deze kring, die onder leiding stond [van ds. P. Westland. Deze hield 'n Kerst- i meditatie over het onderwerp: „De ge- vtttr 1K7W Tn ovprlpa met het col— epende fontein IVXej. J. de Rooij hield lege van I en W. Leït dfcSamfssIe tot de Bijbelinleiding, Verder werd de avond oprtchting van een gedenkteken 'er nage- g'vu d J t h dachtenis van de in de oorlog omgekomen do^ ,L»a ItnJf Ï3. Joodse stadsgenoten een ontwerp voor een monument oedgekeurd.g Het ontwerp is van de hand van de heer A. Broat, leraar aan het Professor Zeemanlyceum. Het monument bestaat uit een driekan tige zuil; op één zijde komen de namen van de omgekomenen, op de andere zijde wordt de betekenis van het monument verhaald en op de derde zijde wordt een kunstzinnig sierwerk aangebracht. Scheepvaart Vlissingen Vlissingen. - Aangek. 21/12 Bel. Scladis; 22/12 Zwe. Stella Marina, Dts. S'olingen, Ned. Geert Bodewes. Vertrokken: 21/12 Ned. John-V„ Dts. Alice Ned. Dollard, Dts. Kehdingen, Dts. Jurken- 22/12 ms. ..295" (Mij „De Schelde" een koortje uit de leden een aantal Ad vents- en Kerstliederen z ong uit de Nieuwe Bundel der Ned. Herv. kerk. Te vens was er een korte liturgie, getiteld: „Hij droeg onzer smarten", naar aanlei ding van Jesaja 53. Verder waren er twee Kerstverhalen, terwijl een aantal leden enkele Kerstgedichten voordroeg. BERGEN OP ZOOM. Op het Genie- Bureau werd door de eerstaanwezend ingenieur der Genie openkaar aanbe steed het uitbreiden van de generaal majoor Berghuyskazerne te Middelburg (vierde gedeelte, het bouwen van een hoofdgebouw). Hiervoor waren 13 in schrijvingen. De inschrijvingen waren als volgt: B. Stegink, Vlissingen 1.341.000, N.V. v/h Boele en Van Ees teren, 's-Gravenihage 1.351.000, fa. Jos. Heerkens en van Bavel, Tilburg, 1.406,000; C. v. d. Klippe, Vlissingen 1.433.000, Geerdinik, Aann. Bedr. Rot terdam 1.439.000, gebrs. v. Heeswijk's N.V. Eindhoven 1.444.000, Korteweg's Bouw Mij. N.V. Breda 1.448.000, ffa. Joh. van Boxtel, Vught 1.453.000, N.V. ,,Albouw", Breda 1.456.000, J. Ge- schiere, Middelburg 1.498.000, N.V. Van Splunder's Aann. Mij., Ridderkerk f 1.510.000, N.V. v/h. H. J. Nederhorst, Gouda, 1.520.000. KERKWERVE De Coöperatieve Landbouwvereniging Landbouwbelang vergaderde in café Neels. De voorzitter, de heer K. A. van Lange, blikte terug op 1959 en constateerde dat de zeer dro ge zomer nogal wat schade toebracht aan de gewassen. Vervolgens memoreer de hij de hulpactie aan de door de droogte getroffen boeren en besprak hij de garantieprijzen. Deze prijzen ge ven geen ongunstig aanzien, maar wan neer men in aanmerking neemt, dat de loonsverhogingen in de landbouw er reeds in zijn verwerkt, krijgt men wel een ge heel ander gezicht. De heer mr. J. F. G. Schlingemann, algemeen sekretam van de Z.L.M., gaf een uiteenzetting van de ontwikkeling in Zeeland. Spreker merkte op, dat het provinciaal bestuur industrie wil aan trekken om een dreigende structurele werkloosheid het hoofd te kunnen bie den. Mechanisatie en herverkaveling ma ken het mogelijk om een bedrijf met minder arbeidskrachten te voeren en VROUWENPOLDER. De raadsle den hebben in de gisteren gehouden vergadering niet zonder vreugde de ge meente begroting 1960 behandeld. Deze begroting is n.l. sluitend met een be drag aan inkomsten en uitgaven van f 253.062,63. Post onvoorzien van 148,43. Bij de artikelsgewijze behan deling hadden de heren raadsleden dan ook niet veel op te merken. Burgemeester A. de Kam deelde aan het begin der vergadering mede, dat het bushuisje bij Gapinge is geplaatst. Aan Rijkswaterstaat, Deltawerken, werd een perceel grond verhuurd aan de Libertsweg voor de bouw van een houten woning. De wijziging inzake de verordening heffing straatbelasting werd goedge keurd. In de rondvraag informeerden de he ren W. Kouwerse en G. de Vos naar de huisvuilstortplaats te Gapinge. waar over klachten zijn binnengekomen. De burgemeester zegde toe deze zaak na der te bekijken. BIGGEKERKE. Donderdagmorgen kwam de gemeenteraad van Biggekerke in vergadering bijeen. Aan de federatie VLISSINGEN. Op de avond voor Kerstmis zullen op de carillons van Vlissingen en Veere zoals gebruikelijk J - kerstliederen worden gespeeld. In V: nazorg B.L.O., die de belangen van singen zal het concert duren van 22 u. oud-leerlingen van de B.L.O. scholen in tot 22.30 en in Veere van 11.30 tot 0.15. Beiaardier is de heer Piet Broerse te Vlisëingen., TERNEUZEN. Toen de heer D ;Haak uit de Westenrijkpolder te Hoek NIEUWVLIET. Onder de in gekomen stukken was in de gis teren gehouden gemeenteraads vergadering een verzoek, waar in gevraagd werd een strook grond ten oosten van het kam peerterrein ,,De Pannenschuur" in het uitbreidingsplan op te ne men voor de bouw van een motel met 34 kamers. De raad besloot in principe tot wijziging van het uitbreidingsplan ter plaatse. Aan de verzoeker, die de grond reeds in eigendom heeft zal alle mo gelijke service worden verleend ter verwezenlijking van dit plan. Aan de federatie Nazorg B.L.O.-onder- wijs werd een subsidie van acht cent per inwoner toegekend. De burgemeester krijgt een autovergoeding van 500. De caféhouder, de heer C. L. Jansen I. Brakman (port. chr.) en J. van Rossen- daal (v.v.d.) De raad besloot voorts uit de gemeen schappelijke regeling Centrale Dienst Bouw- en Woningtoezicht te treden. Het oordeel luidde, dat de dienst teveel als architectenbureau fungeert en het toezicht daardoor verwaarloosd wordt. De raad wilde wel op een nieuwe en betere basis samenwerking zoeken met de andere ge meenten. Tenslotte werd zonder op- of aanmer kingen de gemeentebegroting 1960 goed gekeurd. De begroting sluit op de gewone dienst inkomsten en uitgaven met een be drag van 163.552,13. De post onvoorzien telt 720. de maatschappij behartigt zal een sub sidie worden verleend van 0,08 per inwoner. De raad gaf haar goedkeuring aan het plaatsen van een lantaarnpaal in de Bakkersgang, de Wagenmakersgang en Schuitvlotstraat, dit in verband met het bijna gereed zijn van de kleuterschool. Bij de rondvraag vestigde de heer Lampert de aandacht op het feit dat percelen weiland van de heren A. Janse, L. Poppe en J. van Maldegem niet op het waterleidingsbedrijf zijn aangesloten hoewel de eigenaren toch hun 50 per hectare voor die aansluiting hebben be taald. De oorzaak is de grote afstand tussen de percelen en de daarbij beho rende bedrijven. De voorzitter zag hier van de redelijkheid in en zei hoe hier over met de herverkaveling en W.M.Z. contact op te nemen. Advertentie voor de afvloeiende krachten raoet!had «en verzoek ingediend, waarin ge- werkgelegenheid worden geschapen. Ge- vraagd werd de algemene politieverorde- Gepa=s naar Antwerpen: (Ned. schepen) 's nachts gerucht in zijn huis hoorde 21/12 Éems (Gent). Tahama, Rempang, meende hij dat de wind aan de deuren Lyoia: 22/12 Donau. Prins Willem HI. Ella. morre]dc. Hij draaide zich na even Hink. Ofen. Albert-V. Straat Clemens (Vlis- gespannen hebben geluisterd in ge stagen rede) LeopoJdskerk, Atlas. Sommels- „0gdsrust om 22/12'Korendijk,'Lijnbaansgracht. Oostkerk, tergelaten. I brek aan geldmiddelen en gemis aan ge schoolde krachten remmen de industria lisatie echter. De heer Schlingemann sprak tevens over de recreatie. Hij zei onder meer, dat Zeeland een grote trekpleister is, omdat deze provincie ten opzichte van het roergebied zeer gunstig is gelegen. Als toekomstbeeld zag hij een vijfdaag se werkweek in Duitsland, die vele Duitsers het weekeinde naar Zeeland zal doen toekomen. Sylvia. HOOG WATER woensdag 23 december 1.959: RILLAND. Tijdens de vergadering ning zodanig te wijzigen, dat het mogelijk is de café's zaterdags en zondags open te stellen tot 12 uur. Het college van B. en W. stelde voor dit verzoek in te willigen, maar de raad dacht er anders over en verwierp het voorstel met 5 tegen 2 stemmen. Voor waren de wethouder Neem vóór de Kerstdagen lectuur in huis: PM Het beste uit POPULAR MECHANICS, een nieuw Ne derlands tijdschrift, interessant voor iedereen. DOE HET ZELF maandblad voor praktische mensen, met o.a. v een complete beschrijving voor het maken van een vierpersoons caravan. De januarinummers zijn er al. Koop ze bij een kiosk, boek- of tijdschriftenhandel. GOES. In het kader van de onder handen zijnde havenwerken is door de N.V. Grondmij ter vervanging van de Oosthavendijk een nieuwe dijk gelegd. Thans moet worden overgegaan tot het maken van een nieuwe weg ter vervan ging van de Oude Singel. Dezer dagen heeft daarvoor een aan besteding plaats gevonden. Het laagst is ingeschreven door de N.V. Wegen bouwbedrijf Joh. de Kroon te Rhenen voor de som van 44270. Daar dit een tertiaire weg wordt, verleent de provin cie hierin een subsidie van 65 pet. On der voorwaarde dat tot gunning van het werk niet wordt overgegaan voor de goedkeuring van Gedeputeerde Staten is verkregen. Voor de overige werken, bestaande uit het graven van de insteekhavens en de aanleg van haventerreinen wordt thans een exploitatie-overzicht samengesteld. In de eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zullen de nodige voorstel len tot verwezenlijking van een en an der worden voorgelegd. Kerstfeest, feest van lofprijzing en aan bidding. Duizenden mensen op heel de aarde zingen in deze dagen de bekende liederen over Christus' komst op aarde. Niets ontroert echter in de kersttijd' meer dan de kinderzang. Uit kinderm mden heeft God zich lof bereid. Deze foto's zijn genomen op het kerstfeest van de Chr. Kleuterscholen, dat gistermid dag in de Westerkerk te Goes werd gehouden. Het is ons niet mogelijk van alle kerstfeest vieringen en kerstwijdingen verslagen op te nemen. Dit betekent echter allerminst, dat woorden vair dank en waardering achterwe ge moeten blijven voor de velen, die deze vieringen hebben voorbereid en geleid of nog zullen leiden. Dank zij veler inspanning horen talrijke kinderen en ouderen weer van heil, dat God bereidde. MIDDELBURG Drie leden van het comité Sport Steunt Zonneveld hebben gisteravond een toernee gemaakt langs de door de stichting geadopteerde inrich tingen nl. de kleuterafdeling van kinder- zorg, Welgelegen te Serooskerke, het kindertehuis Ipenoord en het Zeehospi tium Zonneveld te Oostkapelle, om de ingezamelde gelden te overhandigen. De voorzitter van de stichting, de heer C L. Westerwe-el had voor iedere inrich ting 250. In Zonneveld werd tweemaal dit bedrag gegeven vanwege de geschei den besmette en niet- besmette afdeling. Hij zei, dat dit tweede toernee in dit jaar ondernomen kan worden door de mooie en droge zomer, waardoor geen sport wedstrijden afgelast behoefden te worden. In Welgelegen dient de 250 voor de tegemoetkoming in de kosten van aan schaf van. een, televisie-toestel. In Ypen- oord zal een waterbak gekocht worden waarin de kinderen naar hartelust kun nen kliederen en in Zonneveld wordt de speelgoedverzameling flink uitgebreid. Burgemeester F. G. Sprenger van Oost kapelle zeide tijdens de bijeenkomst op Zonneveld tot de leden van het comité, dat Sport Steunt Zonneveld tot in de provincie een begrip is geworden. Hij toonde zich verheugd over het feit, dat ook andere inrichtingen van de vrij gevige sportwereld kunnen mee genieten. Dit jaar heeft S.S.Z. ongeveer 7000 ter bescshikking gesteld van de inrich tingen. Kantonrechter Oostburg OOSTBURG. Het pad van de land bouwer E. J. G. uit Eede ging ditmaal niet over rozen. Het waren bloeiende distelen. Op zijn perceel weiland te Sluis waren deze distels aangetroffen. En dat is op straffe van een boete verboden wegens distelverordening Zee land. Tydens de gistermorgen gehouden extra zitting van de kantonrechter ont kende G. de aanwezigheid van deze bloeiende distels geenszins. De officier van justitie, mr. T, Lebret eiste 15 subs. 3 dagen. Uitspraak conform. Een landbouwtrekker blijkt niet altijd een landbouwtrekker te zijn. Althans volgens de wet. De 30-parige vlasser C. uit IJzerudijke, die. er tevens een land bouwbedrijf op na houdt gebruikt de trekker alleen voor landbouwdoeleinden. C. had wat lijnzaad gekocht en liet het partijtje door een van zijn arbeiders per trekker met aanhangwagen ophalen. Al leen door het simpele feit van de aan koop van het lijnzaad werd de tractor beschouwd als zijnde niet meer te wor den gebruikt voor landbouwwerkzaam- heden. De reminrichting voldeed niet meer aan de bij de wet voor het motorisch j verkeer gestelde eisen. De heer C. stond zodoende terecht [voor twee sctrafbare feiten. Hij ver klaarde tegen de kantonrechter niet met al deze zaken op de hoogte te zijn. De officier eiste twee boetes elk 10, subs. 2 dagen. Uitspraak conform. Voorts behandelde de kantonrechter een groot aantal verkeersovertredingen. Advertentie ZIERIKZEE. In de Grote Kerki In de Nieuwlandpolder te Sint Anna- land werd weer de jaarlijkse klopjacht op hazen gehouden. Er werden 109 hazen ge schoten. Tot concierge van het Hervormd cen trum te Waarde is door de kerkvoogdij aangesteld mevrouw J. Dek-Waterman. heeft de Zierikzeese oratoriumvereni- m^gen^mt '"nfgln u"r opx.^o^ol e" n'-wjaaPrsdag m^g des "aar. ^Naa^t_ de_ z_ang van^kersth>derenDe jaarlijkse Umecpllecte voor de als sandwiches een fijne feestschotel! GOES. Op 24 december a.s, Het kabinet was opengebroken en in van de A.R. Kiesvereniging heeft de avons om acht uur in het schoolgebouw, «00r "G* meisjeskoor en het gemengde.scholen met de Bijbel heeft in Rilland een ware chaos herschapen. Letterlijk al- heer P. S. Marinussen uit Goes gespro- hoopt de oud-leerlingenvereniging vgn bracht de bas J. Mendel enigef 315 opgebracht, waarmee alle records les was er uit gesmeten. Maar pech ken over het onderwerp: Bevolkings- het Christelijk Lyceum voor Zeeland, liederen ten gehore. Wegens ziekte van van voorgaande jaren werden geslagen. 1 heeft de dief wel gehnd. Hij is er met aanwas in het licht van de ruimtelijke ..Contact" een reünie te houden. Deze mej. A. van Zweeden trad de heer Het gemeentebestuur van Axel heeft r-t 1 1_ ..L-».. J i A C>v» i+c oio r 1 /-v7 /-\ O 4- or» 4ia v-v, nl tvörföïni. 1 ft1 __j. i - Oók ZOUTARM overal verkrijgbaar!

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3