JEUGD HEEFT INTERESSE GROOT AANTAL BEROEPEN Caballero No<r veel onzekerheid rond recreatiegebied Wijziging loterijwet wetsontwerp op komst? Drukke tijd voor jonge schakers Raad van Eikerzee bijeen Eerste begin op industrieterrein Heer in de horeca-sfeer OP BADHUIS-GROND KOMEN NU BEJAARDENWONINGEN Voorlichtingsmiddag te Goes f Jazz-sterren op bezoek bij Zeeuws-Vlaamse sociëteit na yOOR ongeval botsing met bromfiets Woning-aanbesteding Zoekt U iets beters Overeenstemming over exploitatie van bejaardensoos Bouwbureau van de landbouw in Zeeland bestaat tien jaar Veel waardering voor jubilerend predikant Groene Kruis in Schore hield najaarsvergadering Ziektebestrijding in fruitteelt Arnemuiden richtte „De Lofzang"' op Eerste lustrum van K.M.T. Ossendrecht RAAD VAN WESTKAPELLE BIJEEN. Zestig predikanten in Zwolle bijeen Bindingsavond R.B. in Schoondijke Donderdag 17 december 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 werd voorlichting gegeven, ook de jon gelui die verder wens ente studeren kon meerden naar de mogelijkheden, die het den uitvoerige inlichtingen ontvangen GOES Dat de leerlingen van 'nestig voorlichters uitvoerige mededelin de middelbare scholen in Zee-i^^fa^de™ »i infor land belangstelling hebben voor bedrijfsleven biedt. een groot aantal beroepen is gis- Meisjes willen bijvoorbeeld weten hoe termiddag duidelijk gebleken tij- de opleiding tot stewardes is, welke Hens de beroenenvoorliehting cljVdiploma's nodig ZÜ" om assistente te aens ae Deroepenvoorncnung aie worden in een openbare leeszaal, welke in het Goese Lyceum is gegeven.imogelijkhed ener zijn om in het beroep Enkele jaren geleden werd hetva" verpleegster belangrijk werk te yer- richten, hoe de opleiding is van kmder- ïnitiatiet genomen voor het ver- verzorgsters, informatrice bij de Neder- strekken van inlichtingen aan dejandse Spoorwegen, assistente bij huis leerlingen van de hoogste klas- Ook over de journalistiek wilden vele sen der middelbare scholen, die jongelui nader ingelicht worden. Een n\rpr nntipiwpr PPn half inar of aantal van hen koesterden het voornemen over ongeveer een nan jaar oi te pogen bjj een krant dienst te komen_ misschien ook een later een anderen wilden als publicist naast hun beslissing moeten nemen die voor hun verdere leven van grote be tekenis is. Elk jaar blijkt het aantal jongelui datj van de gelegenheid gebruik maakt om deskundige voorlichting te krijgen over een aantal beroepen, groter te zijn. Alle middelbare scholen in Zeeland en de Rijks H.B.S. te Bergen op Zoom werken van jaar en de maanden januari en fe- aan deze jaarlijkse voorlichtingsmiddagen bruari van het komende jaar zijn vooral - mede voor de jeugdige schaakliefhebbers bij zonder drukke maanden. In de eerste Ruim vijfhonderd scholieren hebben plaats komt dan de schakende school- gisteren in Goes inlichtingen gevraagd1 jeugd aan bod. In drie groepen van drie over byna honderd beroepen, waarover zestallen zal worden gestreden om het schoolschaakkampiaenschap van Zeeland. BERGEN OP ZOOM, 16 dec. Woens dagmorgen omstreeks 8 uur is in de Zandstraat bij de Noord Zijde Zoom een ernstig ongeluk gebeurd dat het leven ge- dagelijkse werk een interessante vrije-1 kost heeft van de 73-jarige mevrouw Ber- tijdsbesteding zoeken. i ger-Mathijssen. Niet alle envoor de jongens en meisjes,} Mevrouw Berger was op weg naar de die na het behalen van het einddiplomastad en wilde de Zoomweg oversteken om der middelbare school, een baan zoeken J yja de aldaar liggende noodbrug naar de kerk te gaan. Bij het oversteken van de rijbaan werd zij op de splitsing Zandstraat GOES De tweede helft van december over de gang van zaken aan de universi teiten, het studentenleven enz. Deze beroepsvoorlichtingsdag, waarvoor niet alleen uit Zeeland, doch ook uit andere provincies voorlichters naar Goes waren gekomen, was voortreffelijk ge organiseerd. KAPELLE. Op het gemeentehuis te Kapelle vond woensdagmorgen de aanbesteding plaats van de bouw van 18 woningen, bestemd voor de techni sche en administratieve stat van Cor Oostrom's Conservenfabrieken N.V. Deze woningen zullen worden gebouwd in twee blokken van vier aan de Abdij straat te Biezelinge. vier aan het War- dekenshoekplein te Biezelinge en 3 blok ken van 2 aan de Van der Biltlaan te Kapelle. Laagste inschrijver was de fa. Jac. De Jonge en Zn., te Biezelinge voor 229.430 gulden. De gunning is aangehou den. Zoom door een bromfiets aangereden, be stuurd door de 22-jarige de Moor. Beiden kwamen daarbij te vallen, de Moor kreeg een zware hersenschudding en de vxrouw een schedelbasisfractuur. Alle twee de slachtofefrs werden per ambulance naar het Algemeen Burger Gasthuis overgebracht. In de middag is de oude vrouw aan de gevolgen van de aan rijding overleden. De toestand van de Moor was ook nog zeer ernstig. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Advertentié Rook dan morgen eens (CONSTANTE KWALITEIT) j EEN LAURENS PRODUCT MIDDELBURG. Er is overeen stemming bereikt over de exploitatie van het pand Nieuwstraat 36 in Middel burg, welk pand enige tijd geleden door de gemeente werd gekocht met het doel er een bejaardensociëteit in te vestigen. Drie dagen per week zal de UW de exploitatie op zich nemen, de andere drie dagen de Bond van Ouden van dagen. Eens per maand zal wor den omgewisseld. Verder ligt het in de bedoeling, dat een commissie van vijf leden wordt sa mengesteld. waarvan twee te benoemen door de UW. twee door de Bond van Ouden van dagen en één lid aan te wij zen door b. en w. Deze commissie zal zich belasten met het houden van toe zicht op het gebruik van het gebouw en het materieel. Voorts ligt het in het voornemen van de UW op de aan haar toegewezen dagen de mogelijkheid te openen voor het nuttigen van een war- me maaltijd. Op bepaalde hoogtijdagen als Kerstfeest en St. Nicolaas zullen de beide exploitanten samenwerken. Er zal een gelijke, matige entree worden ge heven. welke zal strekken tot vermin dering van de exploitatiekosten. B. en w. staan achter het loffelijke streven en zijn bereid naast het vorde ren van een symbolische huur van één gulden per jaar ook nog gelden beschik baar te stellen voor het aanbrengen van kachels, een keukenfornuis en de nodi ge lichtornamenten. Zij vragen de raad hieraan haar fiat te willen geven. De indeling van de groepen is als volgt: Groep I: 1. Koningin Wilhelmina Lyceum, j Oostburg; 2. UTS, Terneuzen; 3. RHBS 1, •Vlissingen. Groep II: 1. Chr. HBS, Middel burg; 2. RHBS 2, Vlissingen; 3. Stedelijk Gymnasium 1, Middelburg. Groep III: 1. Chr. Kweekschool, Middelburg; 2. Stede lijk Gymnasium 2, Middelburg; 3. RHBS. Middelburg. De zestallen, die in deze en- kelvoudige driekampen op de eerste plaats eindigen spelen onderling een en- kelrondige driekamp om uit te maken wie zich schoolschaakkampioen van Zee land 19591960 mag noemen. Het kam pioenszestal mag deelnemen aan de regio nale voorwedstrijden voor het nationaal kampioenschap. In de tweede plaats beginnen reeds deze week de wedstrijden om het persoonlijk jeugdkampioenschap 19591960. De inde ling van de.voorwedstrijden luidt: Groep A: L. van Selms, Middelburg; J. Herm- sen, Vlissingen; J. K. Bartel, Middelburg; J. C. Goedhart, Middelburg. Groep B: H. v. d. Ploeg, Zierikzee, J. de Winter, Bors- sele; J. de Kuyper. Kloetinge. Groep C: |A. M. Verspoor, Middelburg; W. v. Wii- -nen. Middelburg; L. d'Hondt, Middelburg; R. Barentsen, Middelburg. De drie groeps- j kampioenen spelen een enkelrondige vier kamp met de titelhouder 19581959 Rudi Ruyg uit Vlissingen om de titel jeugd kampioen van Zeeland 1959—1960. De winnaar zal mogen deelnemen aan de wedstrijden om het nationale jeugdkam pioenschap 19591960, die worden gehou den in de week van 18 tot en met 23 april. Voor de competitie van de Zeeuwse Schaakbond werden in de tweede klas B de volgende wedstrijden gespeeld waar van de gedetailleerde uitslagen als volgt luiden: SVKBHWP II 614314: J. J. de Smet— A. van Bamhorst 01, J. JansenA. Min- naert 1—0, Fr. v. d. Waag—J. J. Steen- bassuer VzP. de BruyneP. de Bruy- ne 10, H. EleveldW. de Meyer 0—1, €j. de Vlieger—J. Withagen-10, H. Bruite- manC. J. L. Buiting 1—0, J. v. d. Sande A. D. Swaneveld 10, A. v. d. Broecke —F. H. Rovers I, N. O.-—Lt de Vléës- schauwer 01. Landau IIVSV I 18: W. van Doese laar—J. Dubbeldam afgebroken; A. Ver- straetenA. Dubbeldam 0—1, J. Lensen A. den Hamer 01, J. VerstraetenJ Gommers 0—1. Mej. C. WondergemE. Tacq 01, N. BollemanJ. de Kam 01. J. BolandG. Schooff 01. C. de Putter Cz.—G. Tacq 1—0, D. SchiemanJ. de •Ton ge 01, J. van DoeselaarJ. Kopmels 0—1. KRUININGEN. Gisteren vierde ds. W. C. Burgeier zijn 25-jarig ambtsjubi leum. De Kerker a ad van de Hervorm de Gemeente had daartoe een druk be zochte bijeenkomst belegd in het dorps huis. Dominee Burgeier werd daar namens de kerkeraad toegesproken door de heer A. Kievit en namens de gemeenteleden door de heer C. van Iewaarden. Deze laatste kon de jubilaris namens de ge meente een enveloppe met 559 gulden aanbieden. Voorts werden geschenken aangeboden van de kerkvoogdij van Kruiningen en Waarde, van de jeugd verenigingen, de kerkeraad, de geza menlijke catechisanten, de bewoners van het bejaardencentrum Avondlicht", de hervormde jeugdraad, de zondags schoolverenigingen en van de hervorm de vrouwenvereniging. Op de hem eigen, vaak humoristische wijze, dankte dominee Burgeier voor de hem aangeboden geschenken, waarbij hij aanstipte dat de blijken van vriend schap een waardering die hierdoor ble ken voor hem van grote betekenis wa ren. Overigens hoopte de jubilaris ook in de toekomst te mogen getuigen van zijn MIDDELBURG. —Het Bouwbureau j °Pdra^'gey,eJ Jezus Christus en van van de landbouw In Zeeland, gevestigd Lf!? f'r, in het pand Dam 43 in Middelburg, be- op g jiadden de "ngpre- staat tien jaar. Aanvankelijk was het„"J115'n!lun dames de jubilaris opgezet als een stichting onder de naam reeQS opgezocnt. Bouwbureau voor de landbouw. In 1956 p,. werd de stichting ongezet in een coopc- f Irma JaCODS reCIDieerde ratie: Bouwbureau van de landbouw. I De aanleiding tot de oprichting van GOES. - De firma Jacobs hield gis- het bureau werd vooral gevormd door termiddagt er gelegenheid van het veer de oorlogshandelingen, die een snelle en'tig jarig bestaan van de woninginrich- j +?ntr o on ririilr hp7fihntp rooonti o lio lrn. verantwoorde wederopbouw van bearijis- gebouwen en woningen noodzakelijk maakten. Ook de ramp van 1953 be tekende veel extra werk. zodat het bouwbureau zijn bestaansrecht ten volle heeft kunnen bewijzen. Tot de voornaamste taken behoren volgens De Bron het in opdracht ma ken van tekeningen en bestekken, het aanbesteden en het houden van toe- Lowestoft"Traden 16-12 Ned. Missouri, zicht op de bouw. Tot nu toe heeft het Dts Konsult Arlt. Ned. Expo. SCHORE. De afdeling Kruiningen- Hansweert-Schore van het Groene Kruis hield te Schore haar najaarsvergadering. Voorzitter Westrate deelde mede, dat zuster Menzonides per 1 maart ontslag heeft gevraagd wegens benoeming el ders, Getracht zal worden zo spoedig mogelijk in deze vakature te voorzien, daar het voor één zuster niet mogelijk is al het werk te doen. Tevens werd besloten in het vervolg alleen een voor jaarsvergadering te houden, daar de be langstelling voor de najaarsvergadering altijd zeer gering is. KLOETINGE. Op uitnodiging van de Vereniging van oud-leerlingen van land- en tuinbouwwintercursussen hield dinsdagavond de heer J. Sindel van Phi lips Roxane N.V. een lezing over „ziek tebestrijding in de fruitteeW". Tevens werden daarbij films vertoond. Deze vrij goed bezochte avond werd gehouden in de zaal van de heer Noom. Woensdagmiddag hield dezelfde ver eniging een snoeimiddag op de percelen van de heer Joh. Hoogstrate. De leiding hierbij had de heer D. de Pundert. ARNEMUIDEN. Van hervormde zijde is het initiatief genomen tot het oprichten van een zangvereniging. De vereniging, die onder de naam .,De Lof zang" het licht zag, telt thans 26 leden. De heer P. van Belzen Gzn is voorzit ter en de heer C. Meulenberg uit Arne muiden dirigent. De accordeon- en mandolinevereni- ging W.I.K. te Wissenkerke gaf onder leiding van de heer P. B. van Sprang, de jaarlijkse uitvoering. Voor de pauze werd een aantal nummers gespeeld. Daarna voerde de Goese toneelclub C.N.V. het blijspel ,,Je hebt 'tof je hebt 't niet", op. OSSENDRECHT. Het protestants militair tehuis te Ossendrecht heeft het eerste lustrum gevierd met een receptie, waarvoor een zoer grote belangstelling bestond. De beheerscommissie en de ouders van het tehuis, het echtpaar j Brinkman, kregen wel handen te schud- den. j In deze vijf jaar is gebleken, dat het tehuis in een grote behoefte voorziet. Per dag komen 100 a 200 jongelui naar; het tehuis om er wat gezelligheid op te doen. Kapitein A. Meulenbeld schetste het ontstaan van het tehuis. Hij verklaarde, dat een ieder, van hoog tot laag, in het tehuis wil komen. Kolonel b.d. G. Wie-! linga. voorzitter van Pro Rege bracht namens het hoofdbestuur zijn gelukwen sen over. Uit het gehele land wordt thans grote steun genoten voor dit werk. Een bewijs, dat met name de ouders van de jongens waardering hebben voor deze arbeid. De commandant van de legerplaats, kolonel F. J. G. Stuker meende, dat de vestiging van een militair tehuis in Os sendrecht een zegen is geweest. Hij zag het zo, dat het tehuis een prettig toe vluchtsoord betekent voor vele dienst plichtige jongelui. Ds. C. Wisse, sprekend namens de herv. kerkeraad van de ned. herv. ge meente in Ossendrecht prees de wijze, waarop het tehuis wordt bestuurd. Ook burgemeester Vos de Wael van Ossen drecht bood namens zijn gemeentebe stuur de hartelijke gelukwensen aan. Voorts spraken: opperwachtmeester F. Kooien namens de Nat. Chr. Onderoffi cierenvereniging, aalmoezenier de Vroed, namens ,.het huis. dat aan de andere kant staat", adjudant Ober uit Bergen op Zoom namens ,,het kleine broertje" uit deze plaats en tot slot ds. van Veen, legerpredikant in de legerplaats. Een deputatie van de jonge militairen uitte de waardering en erkentelijkheid in de aanbieding van een televisietoes tel. Advertentie O ELKERZEE. De raad van Eiker zee kwam onder voorzitterschap van wethouder C. Padmos, waarnemend bur gemeester, bijeen. Naar aanleiding van de notulen vroeg de heer Lemson inlichtingen over de be spreking, welke Burgemeester en Wet houders gevoerd hebben met de Provin ciale Commissie ter beoordeling van de gemeentelijke uitbreidingsplannen, over de aanwijzing van de terreinen voor re creatie. Uit deze bespreking was naar voren gekomen, dat men niet op medewerking moet rekenen wat betreft de terreinen aan de noordzijde van de Kuijerdamse- weg, daar hier veel onzekerheden in het spel zijn met het oog op de aanleg van de buitenste Deltadam. B. en W. voelden voorlopig weinig voor aanwijzing van terreinen elders in een uitbreidingsplan, daar dan de grond gebruikers zouden worden gedupeerd. Tijdens deze vergadering werd afwij zend beschikt op verzoeken van: de Commissie voor Huishoudelijke Voorlich ting ten plattelandse in Zeeland, Sanato rium Oranje Nassau's Oord, de Federa tie Nazorg B.L.O. en het Humanistisch Thuisfront, om subsidie. Besloten werd aan het E.T.I.Zeeland een bijdrage van 5 cent per inwoner toe te staan voor het drukken van een rap port over de werkgelegenheid op Schou- wen-Duiveland, De raad besloot vervolgens op voor stel van Burgemeester en Wethouders tot toetreding van de Gemeente tot de N.V. Brugverbinding Goeree-Overflak- kee. De deelneming in het aandelenka pitaal bedraagt 1000,—. Als vertegen woordiger voor de vergadering van aan deelhouders wordt aangewezen de bur gemeester. Voor gedelegeerd commissa ris zal de volgende voordrhbht wdrden ingediend: 1. C. Padmos; 2. M. A. Gaan- derse. De raad besloot in principe om aan het bestuur der Chr.*- Nationale School te Scharendijke gelden toe te staan voor aanschaffing van schoolmeu- belen en gymnastiekbenodigdheden verband met cie uitbreiding van het aan tal leerlingen en voor leermiddelen voor het vak muzikale vorming. De voorzitter stelde voor om de oude begraafplaats in het dorp Eikerzee op te knappen met behulp van een dragline, De raadsleden De Vrieze en van den Bout zijn er tegen om dit werk machi- I naai te doen uitvoeren, daar de kans groot is, dat de graven spoediger bloot gelegd zouden worden. Besloten werd dan ook om het werk van egaliseren en spitten met handkracf.it uit te laten voe ren. Deze avond werden o.m. de begro ting 1960 voor de Haven Kloosternol te Scharendijke alsmede de gemeente begroting vastgesteld. OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE J i. Wie gaat er vóór ia café of - - restaurant? Daarover is men het wel eens: de heer. Hij „verkent" het terrein en leidt zijn dame dan naar een goede plaats. Hij helpt haar natuurlijk ook galant uit haar mantel! „Wat zullen we gaan eten?" Uw dame oppert wellicht iets, U bent (met hulp van de ober) de vriendelijke adviseur. Bn vraagt U de ober gerust wat men op de menukaart nu eigenlijk bedoelt met deze of gene Franse benaming. Ook de dranken worden in gezamenlijk overleg gekozen, en dan doet U de bestelling. De sigaretten die U daarna presenteert? Gladstone natuurlijk. Want Gladstone is - met of zonder Silk Filter - een sigaret die iedereen voldoening schenkt. VOORNAAM EN AANGENAAM STUKS F WESTKAPELLE Met vlotte hand hanteerde burgemeester Th. M. de Mees ter de voorzittershamer in de laatste raadsvergadering in 1959, die voor hem zijn eerste openbare raadsvergadering was als burgemeester van Westkapelle. De 21 punten tellende agenda, door worstelden de raadsleden in een paar uur tijd, en slechts bij enkele punten ontstond enige discussie. Aan een verzoek van de federatie na zorg B.L.O. te 's-Gravenhage om toeken ning van een subsidie ten behoeve van oudeleerlingen werd goedgunstig besloten, en per inwoner zal 40 cent per jaar ge geven worden. Aan de Christelijke Stichting voor School en Beroepskeuze in Zeeland te Goes zal geen subsidie verleend worden, daar de mening der meeste raadsleden was, dat iedereen op het Gewestelijk Arbeidsbu reau terecht kan. Blank stemde de heer P. K. de Rooijen. Een bezwaarschrift van de heer K. de Vos tegen de hem opgelegde aanslag in de hondenbelasting werd afgewezen. De krediet in rekening courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd voor 1960 vastgesteld op 50.000, De heer P. Houmes had een verzoek tot de gemeente gericht een perceel grond, gelegen aan de Koudorpstraat te mogen kopen, voor de bouw van twee bejaarden huizen. Het had in de bedoeling gelegen deze .grond te benutten voor een bodhuis. Ge- ting een druk bezochte receptie. De ko mende week zal een jubileum verkoop actie worden gevoerd, waarvan de met bloemen versierde etalages reeds ke>» nis geven. Scheepvaart Vlissingen Vlissingen aangekomen: 15-12 Eng. Op het industrieterrein te Sint Maartens dijk is de eerste hal verrezen. Een prach tig complex, waarin de heer Priem zijn kleermakerij zal onderbrengen. Vrijdag 18 december a.s. zal de industriehal officieel worden geopend door burgemeester D. C. Bouwense. De heer Priem heeft momen teel 40 mensen in dienst. Het is zeer wel mogelijkdal dit aantal uitgebreid wordt tot ongeveer honderd. Voor Sint Maar tensdijk is deze industrie-vestiging van grote betekenis. Ongetwijfeld zullen meer dere firma's zich in Sint Maartensdijk vestigen. Als er één schaap over de dam isHet gemeentebestuur werkt in dezen zeer stimulerend. bureau ruim 340 opdrachten ontvangen, waarmee een bedrag is gemoeid van ongeveer 14.000.000. Daarnaast is een groot aantal taxaties verricht. De coöperatie telt vier leden: de ZLM. de CBTB, de ANAB en de NCLB. Vier personen staan in dienst van het bureau. Men houdt izch zowel bezig met verbouw als nieuwbouw en met de agrarische sektor in ruime zin. Dit houdt in dat bijvoorbeeld ook coöpera ties van de diensten van het bureau gebruik kunnen maken. Hierbij denken we aan de boerenleenbanken, waarbij nieuw- en verbouw de laatste jaren nog al eens aan de orde komen. Vlissingen vertrokken: 15-12 Eng. Lo westoft Trader, Eng. Bastion, 16-12 Eng. Servic, Ned. Missouri. Dts. Konsul Arlt. Ned. Expo. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen): 15-12 Eagle, Escaut, Carmen, Meidoorn, 16-12 Noorderlicht. Friendship. Cornelis-B, Birmingham (Tern.), Warte- na, Angeja. Alex. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen): 15-12 Zaankerk, Noordzee, Timo, 16-12 Albatros, Corrie-B, Wonosobo. DEN HAAG Op het wetsontwerp tot wijziging van de loterijwet, dat de miniseters van justitie en van onder wijs, kunsten en wetenschappen enke le weken geleden hebben ingediend bij de Tweede Kamer, zal naar wy uit zeer betrouwbare bron dvernemen een nota van wijziging worden ingediend. aan de Toto gedacht op 75 mille zal worden bepaald. In het thans door velen sterk bekriti seerde wetsontwerp is het maximum ge steld op 25 mille. De ministers zouden het inleggeld op ten hoogste twee gulden willen stellen. In het huidie ontwerp is de maximum inzet op een gulden per deel nemer bepaald. Het ziet er overigens wel naar uit dat het kabinet deze aangelegenheid niet In het kabinet is naar aanleiding van de talrijke reacties die na het bekend worden van de voorgestelde wijzigingen dan na vee] wikken en wegen opnieuw zijn genomen, nogmaals uitvoerig over in d,e publiciteit wil brengen. Geen en- bet^ ontwerp van gedachten gewisseld. j kele minister was gistermiddag bereid TERNEUZEN De publieke belangstel ling voor de avonden van de Zeeuws- Vlaamse Jazz Sociëteit gaat iets achter uit. Dit is jammer, temeer, daar de avon den, wat het peil der muziek betreft steeds beter worden. Zelfs op hun intie me verenigingsavonden, nodigen zij be kende figuren uit. Hadden zij enkele we ken geleden niet Neerlands beste ama teur-Dixieland orkest op bezoek en wel de Dixieland-Seven uit Dordrecht, de win naars van het Radio Jazz Concours te Loosdrecht. En nu een avond met de Tony Vos All Stara. Ongetwijfeld het beste van wat er in Zuidnederland op jazzgebied te vinden is. All stars. Louter sterren dus. We zllen verschillende onder de loep ne men: Leider Tony Vos op alt sax, televi sie-regisseur van beroep, is ongetwijfeld ZWOLLE. In hotel Van Gijtenbeek te Zwolle zijn op uitnodiging van een commissie van vijf predikanten van de Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt) ongeveer zestig predikanten, behorend tot deze kerkformatie, bijeen geweest. de beste jazzsolist die Zuidnederland ooit heeft voortgebracht. Met zijn Quintet ver overde hij tweemaal de eerste prijs op het Kerst jazz-tournooi te Brussel, waaraan Franse, Belgische en Nederlandse orkes ten deelnamen. Hij won tweemaal de A.V.R.O.-jazzcompetitie en triomfeerde 2 achtereenvolgende jaren in de Rytme-poll voor alt sex. Bovendien is hij arrangeur voor het Quintet Ger van Leeuwen, en is te beluisteren op alle 3 de „Jazz behind the dikes platen". Henk Vos, op piano, de broer van Tony, is altijd de trouwe begeleider geweest van zijn broer, zodat beider carrière's vrijwel overeenkomen. Jos Hendriks, door Jack van Poll kort weg „Blakey" genoemd is een ontdekking van Tony Vos zelf, die hem ontdekte in de Eindhovense P.T.T.-harmonie. Hij wordt erkend als de meest belovende drummer in Nederland. Zo trad hij en kele weken geleden nog op voor de Am sterdamse Modern-Music Club met o.m. Pim Jacobs en Toon van Vliet. Al met al mag de werkelijke jazz-lief- hebber deze avond, welke op 19 decem ber plaats vindt in hotel „Rotterdam" te Terneuzen om 19.30 uur niet missen en mogen wij U een kleine voorspelling doen? Hoogtepunten uit het concert wor den ongetwijfeld Blues March Night in zien de nieuwe woningen die gebouwd worden, die praktisch allen over een dou checel beschikken, en er veel mensen toe overgaan douchecellen te bouwen, meende men dat een badhuis niet rendabel zou worden, en besloot men tot verkoop van de grond. Daar met 1 januari de nieuw.e huisvuil- regeling van kracht wordt, werd een nieuwe verordening, op heffing van rei nigingsrechten vastgesteld. De kosten zullen per jaar 10,per emmer mbedragen, terwijl diegenen die een 2e of 3e emmer willen hebben per emmer 6.meer zullen moeten beta len. 'u"- 30 Wethouder P. Lievense zou graag zien, dat bestaande vuilnisemmers, die bruik baar zijn, (door deze regeling kan men alleen maar uniforme emmers gebruiken), door de gemeente aangekocht zouden wor den. De voorzitter vreest echter, dat het hek dan van de dam zal zijn en iedereen dan met een oude vuilemmer zal komen. Toch zal deze zaak nog door B. en W. bekeken worden. Met het verzoek van dr. Huygens om de centrale verwarmingsinstallatie voor kolenstook in zijn ambtswoning te vervan gen door een volautomatische oliestook inrichting kon de raad zich verenigen. Ook met eenzelfde verzoek voor de ambts woning van de burgemeester. Hoewel niet afwijzend, toch enigszins huiverend stond de raad tegenover de uit breiding van het aantal schoolartsen van 2 op 3 in de gemeenschappelijke regeling van Wal(cheren, Noord- en Zuid-Beve land. Dit kost de gemeente veel geld en de vraag luidde dan ook of dit aantal mis schien op 4 gebracht wordt, zodat de kos ten nog zullen stijgen? Toch werd de wij ziging goedgekeurd, maar een begeleidend schrijven tegen verdere uitbreiding van het artsenaantal zal gebeuren. Door G.S. zijn bezwaren aangevoerd te gen de al te luxueuze recreatieplannen en het uitbreidingsplan Joosjesweg. In hoofd zaak waren er bezwaren tegen te brede wegen, te veel parkeerterreinen en te gro te afstanden tussen de bungalows. Gestreefd zal worden, aldus de voor zitter naar een meer exploitabele opzet van het plan, en heeft de architect op dracht gekregen hierover met de Planolo gische Dienst in overleg te treden. De vroonrekening 1959 toegelicht door wedhouder Lievense werd goedgekeurd, terwijl de tarieven voor 1960 hetzelfde als in 1959 zullen zijn. Als ambtenaar van het burgerlijk arm bestuur werd herkozen de heer W. Flipse. iillllilllllilllilillllllllllllllllllllllilllllllllllllllillliltlllllllllllllllllll E m Tunesia, Prince Albert en the Preacher, uitgevoerd door de diverse combinaties. SCHOONDIJKE. Vele B.B.ers Zij luisterden naar een toelichting die ds. Okke Jager uit Almelo gaf op de be sluiten van de in september te Utrecht gehouden vergadering van de synode dei- Gereformeerde Kerken. Zoals beke 11 heeft de gereformeerde synode toen ue zogenaamde vervangingsformule terzijde gezet, waardoor een der belangrijkste belemmeringen voor toenadering tussen De ministers zuilenen nu het wetsont-OG^ maav iets los te laten over de in-1 gereformeerden en vrijgemaakt gere-j werp wijzigen in die zin dat het maxi- trekking van het wetsontwerp. De mi-1 formeerden uit de weg werd geruimd. Kring 3 woonden in zaal Wijffels de - mumbedrag dat in een^loterij kan wor-jnisters zyn wel tot de overtuiging geko-|De bijeenkomst in Zwolle, waartegen jaarlijkse bindingsavond bij. De heer I j A. Leenhouts, plaatsvervangend voor- den gewonnen in dit verband wordti men dat het enkele weken geleden Inge-1 hier en daar nogal verzet was gerezen, in de eerste plaats en vrijwel uitsluitend J diende ontwerp geen meerderheid zal duurde zes uur. halen in de volksvertegenwoordiging. ÏAQ T A p Riillmonri Vandaar da-t het kabinet, gelet op de J ldl talrijke reacties, zowel uit de kring van r> hen die een hogere prijs dan 25.000 gul- JlcLdl* DllCllOS AlfCS dqn wensen als uit die meningen die men Auto vernield, bestuurder en lifter ongedeerd BERGEN OP ZOOM In de nacht van maandlag op dinsdag omstreeks elf uur is I nabij het buiten „De Grote Meren" aan de grote verkeersweg van Bergen op Zoom in politieke partijen heeft gehoord, tot nonr WATFR maanaiag op amsaag omsireeKs en uur is overtuiging is gekomen dat het niet HOOG WATtR -n het bu.ten De Grote Meren.. aan wenselijk is zonder meer het ontwerp in donderdag 17 december 1959: de grote verkeersweg van Bergen op Zoom bespreking te doen komen m de Tweede Vlissingen: 3.05 u., 2.00 m.; 15.22 u.. 2.12 m. naar Antwerpen een luxe auto bestuurd I Kamer. 9 - I Terneuzen: 3.33 u., 2.14 m.; 15.48 u., 2.26 m. door de heer Peter van Daelen wonende; Volgens onze inlichtingen zullen de I #Y101 mi opval ITlPt Wemeldinge: 4.53 u., 1.71 m.; 17.06 u., 1.76 St. Laurenskaai 13 te Antwerpen, uit de a-r.-ministers, die naar velen menen de 1 m. Zierikzee: 4.29 u.. 1.45 m.; 16.45 u., 1.50 bocht gevlogen en in een langs de weg struikelblokken zouden zijn voor het in- I I 7 l m. lopende sloot terecht gekomen. dienen van een wetsontwerp met een OlPKlVlSCiTP DOOI* - Hierbij werd de auto geheel vernield, i hoger bedrag dan 25 mille dit bedrag doch de bestuurder bekwam slechts lichte zou reeds een gevolg zijn van een moei- SAS VAN GENT - Gisternacht heeft De belangstelling om een bad te verwondingen. De heer Van Daelen was zaam verkregen compromis zich niet AMSTERDAM. Op 26 januari a.s. zal ds. J. A. C. Rullmann uit Soest met zijn echtgenote naar Buenos Aires ver trekken. Op verzoek van generale zen- dingsdeputaten van de Gereformeerde Kerken in Nederland zal ds. Rullmann gedurende ongeveer drie jaren optreden als adviseur van de Gereformeerde Ker ken in Argentinië bij de opbouw van het zendingswerk, dat deze kerken in zitter en burgemeester van Cadzand en Retranchement, zei in zijn openings- woord dat hij deze avond zag als het! sluitstuk van de provinciale wedstrijden 5 1959. Hij bracht dank uit aan het Kring- hoofd, de hoofden van dienst, comman- danten, instructeurs en noodvvachters hebben wij met onze buren ge- sproken over de brand in het Brabantse dorpjes Handel, waar- bij vijf kinderen uit één gezin om het leven kwamen. Het is triest en het is tragisch. Wij hebben geen verwijten ge- EE maakt aan het adres van die ouders. Het zou voorbarig zijn, dat te doen, want wij kennen alle omstandigheden niet. In het algemeen waren wij het er echter wel over eens, dat ouders 's avonds hun kinderen niet alleen thuis moeten laten. Nu weet ik, dat vaders en moeders van kleine kinderen ook wel eens graag een avond uit willen en het niet meevalt steeds een oppas Sï te vinden, maar zouden die ouders ik val zelf ook onder die cate- gorie zich dan dat samen uit- gaan niet moeten ontzeggen ter- wille van de kinderen? Ik geloof, dat het antwoord hierop bevesti- =5 gend moet luiden. Overigens, niet alleen bij het voor de inspanning die zij zich hadden uitbreken van een brand, terwijl getroost om de kring zo goed mogelijk voor de dag te doen komen. Het vrolijke deel van de avond werd de ouders niet thuis zijn, kunnen ongelukken gebeuren. Het kan ook bij aanwezigheid van de ouders. werd verzorgd door het jeugdcabaret Daarom is het van belang steeds ,,De Hoepel" uit Terneuzen. dat met aandacht te besteden aan de si- vaart en kundigheid de revue ,,hier zijn j tuatie van schoorstenen op tijd =j ze weer" op de planken bracht. Er wa-|s laten schoonmaken en aan de veilige bevestiging van gasslangen e.d. In veel huizen wordt hier te ze weer ren hierbij kostelijke naboots,ingen van j zich een tragisch ongeval met een elek-1nemen n het badgebouw van het Groene naar het ziekenhuis te Goes geweest, trische handboormachine voorgedaan. Kruis te Oosterland neemt af. In het be- waar hij kennissen had bezocht. Daar had dat aan de gehuwde 21-jarige W. de Wit j gin van het jaar was het weekgemiddei-'hij schipper Jos Tuijten uit Kruiningen het leven heeft gekost. De heer De Wit, die de boormachine hanteerde, kreeg door tot nu toe onopgehelderde oorzaak, plotseling de stroom door zich heen. Het slachtoffer moet vrijwel onmiddellijk zijn gestorven. de 164 baden en thans 130. In Novem- een lift voor Antwerpen gegeven. Ook de- oer werden in totaal 547 baden genomen ze kreeg geen noemenswaardig letsel. De De afdeling Aagtekerke van de auto werd dinsdagmorgen met een kraan- N.C.V.B. hield een vergadering o.l.v. j wagen weggesleept. mevrouw Vos-Schout. De avond werd De beide heren zijn liftend naar Ant- gevuld met het leven van kerstverhalen, werpen gegaan. verzetten tegen een maximumprijs van 75.000 gulden. De heren Zijlstra en Van Aartsen zijn van mening dat de wijziging der loterij wet (de voetbalpool) niet van zodanige importantie is, dat op grond van me ningsverschillen daarover de huidige po litieke samenwerking in het kabinet moet worden verbroken. Argentinië en Brazilië zullen gaan on-1 Snap en Dorus dernemen. Het is de bedoeling, dat ds. Na de pauze reikte de heer Catsman weinig op gelet. Soms ook vraag Rullmann tegelijkertijd de waarnemin-lAardenburg jaarsterren uit aan de noodwachters die reeds vijf of meer ja ren de blauwe overall dragen. gen voortzet, die hij in het voorjaar sa men met dr. J. C. Gilhuis in Zuid- Amerika begonnen is. Zondagavond 17 januari zal tijdens een dienst in de gereformeerde kerk te Soest afscheid worden genomen van ds. Rullmann. In deze dienst zal dr. J. C. Gilhuis voorgaan. Aangegeven werden de volgende voor werpen in SLUISKIL: kindersjaal, plastic regenkapje, portemonnee, gebreid kinder wantje, blauwe Falcon regenjas, muziek stukken en een gummiregenbroek. ik mij af of bij de woningbouw =5 j= aan deze zaken wel voldoende aan- dacht wordt geschonken. In Goes bijv. zijn in diverse na de oorlog gebouwde woningen de stopcontac- ten tien centimeter boven de vloer E aangebracht. Waarom zo laag? weerslag

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3