Mr.Scholten: België verrast door plotselinge reis utrecht kan KONING BOUDE WIJN NAAR DE KONGO vrij praten IN NA VO-RAAD: STEEKSPEL MET FBANSE ONWIL duurt veertien dagen STADHUIS IS VOORBEREID Vragen uit Kamer Zes arrestaties op „walletjes" in Amsterdam OMDATVOOR HEM GEEN PLAATS IS... Kartel voor radio en Afgekeurd' paard weer van stal handel in televisie De BiltZachter BROMFIETSEN ÉÉN MILJOEN CHAUFFEUR MAAKTE GEZIN KAPOT BIJNA KEIZERIN GULDENS KOMEN BINNENSTROMEN „Studiereis" Onzeker stabielere markt Ontploffing in Dortmund door gas veroorzaakt Fréjus303 doden - 109 vermisten Urker stoombootmij. verkocht Bromfietser geschept Bakkers vragen verhoging van broodprijzen lOO.OOO 200.000 300.000 400.000 Personenauto's] 327166 375676 J.2Q6D0 179000 ^Bedrijfsauto's 135.000 1 Motorrijwielen*j 172.370 100.000 200.0OO 300000 400.000 'inclusief scooters Avtobussin 18 december: zon op 8.44. zon onder 16.29; maan op 20.03, maan onder 10.28. Eigen nieuwsdienst UTRECHT Het komt de staats secretaris van o., k. en w„ mr. IJ. het bekend maken van zijn bezwa- Tournee (met klein gevolg) ren tegen het dempen van de Utrechtse singels, de onbelemmerde gedachtenwisseling in de Utrechtse gemeenteraad zou verstoren. Hij blijft er bij. dat het nodig is geweest die bezwaren aan de vooravond van de behandeling door de raad van het nieuwe verkeersplan mee te de len. De staatssecretaris schrijft dat in antwoord op de brief van het Utrechtse gemeentebestuur. Mr. Scholten gelooft ook niet dat hij met zijn mededelingen de verant woordelijkheden dreigde te verwar ren. Hij is er mèt het gemeentebe stuur, van overtuigd, dat de raad over de uitvoering van het ver keersplan moet oordelen. Daaraan voegt hij echter toe, dat het de ver antwoordelijkheid van de staatsse cretaris is al dan niet uit een oog punt van monumentenzorg de ver eiste toestemming te geven. Ilr. Scholten zegt voorts dat hij in zijn taak tekort zou zijn geschoten als hij het gemeentebestuur niet opmerkzaam op had gemaakt, dat bij de uitvoering van het plan mo- numentenbelang was betrokken, zó dat dus wettelijk zijn toestemming is vereist; hij heeft daarvan de ge meente pas op de hoogte gesteld toen het zeker was dat het plan in de raad zou worden behandeld. Geen verwarring UTRECHT Als vanmiddag om twee uur de deuren van Utrechts raad zaal opengaan, zal de entourage op vallend afwijken van de normale: voor de behandeling van het plan- Feuchtinger in de gemeenteraad en de daaromheen ontstane briefwisse ling tussen B. en W. en de staats secretaris van O., K. en W. verwacht het gemeentebestuur zoveel belang stelling, dat er allerlei maatregelen zijn genomen. In de trouwzaal is een luidspreker installatie aangebracht, voor het ge val de publieke tribune te klein mocht blijken te zijn. De perstafel is uitgebreid en er zijn voorts plaatsen gereserveerd voor allerlei genodig den uit Gedeputeerde Staten, de ver- keersbonden en de Nederlanse Spoorwegen. De raad denkt twee volle dagen nodig te hebben voor de behandeling van het plan om de singels te dempen. Een groot aantal Utrechtse studenten heeft gisteravond al onomwonden zijn mening over het plan-Feuchtinger te kennen gegeven. Met muziek, fakkels en spandoeken voorop trokken zij luid pro testerend door de stad. Voor het huis van de burgemeester hieven zij een spreekkoor aan: Tegen de burgemees ter, tegen de burgemeester! UTKECHT. Het Tweede-Kamerlid, de heer Smallenbroek (a.r.) zal aan mi nister Cals vragen stellen over het optreden van staatssecretaris Scholten in de zaak van het Utrechtse verkeers plan. Is het optreden van de staats secretaris in overeenstemming met de eerste beginselen van een behoorlijk bestuur?, zal de kernvraag van de heer Smallenbroek luiden. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Het aantal bromfietsen in ons land is in de eerste negen maanden van dit jaar met 120.000 toegenomen en inmiddels glansrijk het miljoen gepasseerd. In dezelfde periode kwamen er 44.300 personenauto's bij. Hun getal is inmiddels hard op weg het half miljoen te halen. Er waren er op 1 oktober onge veer 479.000. Tot nu toe was 1956 voor de verkoop van motorvoertuigen met een toeneming van 87.000 een re cordjaar. Op grond van de ver koopcijfers van de laatste maan den staat wel vast, dat dit ge tal in 1959 zal worden overtrof fen. Van onze correspondent BRUSSEL Koning Boudewijn is gisteravond volkomen on verwachts in gezelschap van minister De Schrijver met een militair vliegtuig naar Belgisch Kongo vertrokken. Dit sensa tionele bericht werd gisteravond medegedeeld door minister Scheyven, die belast is met de financiële en economische pro blemen van Kongo. Hij had eerst gistermiddag van 's konings voornemen gehoord. De reis van de koning zal ver- moedelijk tien dagen tot twee r> weken duren. Vandaag landt de BotCrgTOSSierS Vragen koning in Stanleystad, waar hij door 1 de gouverneur-generaal zal worden begroet en waar het programma van de reis, die door alle delen der provincie zal voeren, definitief za! worden bepaald. De gouverneur- generaal Cornells zal de koning op zijn reis niet vergezellen. Het officiële communiqué noemt de reis een studie- en informatie reis. „Op het ogenblik dat nieuwe structuren ontworpen en uitgebouwd worden wil de koning zich reken schap geven van de verlangens der bevolking. Zijne majesteit wenst veel personaliteiten, zwart en blank, te ontmoeten." Merkwaardig is dat het commu niqué erop wijst dat wanneer de koning te Stanleystad aankomt, het juist vijftig jaar geleden zal zijn, dat koning Leopold II „aan wiens genie de Kongolese bevolking de wording van een grote staat te danken heeft", gestorven is. Merkwaardig is ook dat 's konings gevolg slechts uit drie officieren bestaat welker keuze opmerkelijk mag heten. Een van hen is vlieger officier. De beide anderen kennen Kongo en een van deze twee spreekt zeer goed Lingala, de verkeerstaal voor een groot deel van de kolonie. Het bericht van 's konings vertrek is dermate verrassend geweest, dat in politieke kringen niemand nog enige commentaar durfde leveren. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De politie van het bureau Warmoesstraat heeft in de rosse buurt van Amsterdam zes verhuurders en verhuursters van kamertjes aan de wallen gearresteerd wegens liet ge legenheid geven tot ontucht. Zij zullen een dezer dagen voor de officier van justitie worden geleid. De arrestaties, die een onderdeel vormen van een nieuwe justitiële actie tegen de prostitutie in Amsterdam, zijn geïnspireerd door de ontstellende fei ten. die bij het proces van de zaak van Magere Josje in de openbaarheid zijn gekomen. De strijd van de Amsterdamse politie tegen het donkere bedrijf aan de wallen heeft in de afgelopen jaren weinig succes opgeleverd omdat het in de meeste gevallen onmogelijk bleek be wijsmateriaal te'verzamelen. Menige arrestatie van souteneurs of kamerverhuursters ging daarom al tij dens de instructie voor de rechter-com- missaris niet door. In tal van andere gevallen volgde er voor de rechtbank een vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. Bij de recente arrestaties daarentegen is duidelijk sprake van een zogenaamd „opzetdelict" Het betreft hier gevallen van enkele mannen en vrouwen, die een kamertje plachten te verhuren aan meerdere prostituees tegelijk. De vrou wen maakten dan in een soort ploegen- stelsel gebruik van de kamertjes. De arrestaties hebben paniek gezaaid onder de vaste bewoners van de rosse buurt. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De Vereniging van groothandelaars in boter heeft in een brief aan het Produktsehap zuivel uiting gegeven aan haar misnoegen over de toestand op de binnenlandse botermarkt. Vrijwel alle maatregelen van dit produktsehap zijn er op gericht de bui tenlandse afnemers te vriend te hou den, zo schrijft de vereniging. De beste boter wordt geëxporteerd en als de prijs plotseling daalt, wordt een ex portheffing in het leven geroepen om de buitenlandse klant te gerieven. Hierbij doelt de vereniging kennelijk op de bij uitvoer naar Duitsland opge legde exportheffing, toen de boterprijs onlangs drastisch werd verlaagd. De binnenlandse markt echter krijgt, volgens de groothandel, te weinig aan dacht. De wisselende prijzen, de voor export afgekeürde boter die hier haar afzet moet vinden, bieden geen mogelijk heden voor een behoorlijke en constante markt. Er wordt zo roekeloos met deze markt omgesprongen, zo schrijft de vereniging, dat zij betwijfelt of de propaganda van het zuivelbureau wel zin heeft. De bedoeling van de brief is niet zo zeer een oplossing aan te bevelen, maar veeleer om het produktsehap met de neus op dit probleem te drukken. Het schep pen van een redelijk stabiele markt met een constant, goed produkt is voor de grossiers, die geen exporteurs zijn, een groot belang. Dit geldt eveneens voor de consument, zo meent de vereniging, die sinds de hausse in boter tijdens de zuiveicrisis van 1957/'58 het boterverbruik weer ge halveerd ziet. Het produktsehap zuivel heeft gisteren in zijn vergadering de brief doorgegeven voor advies naar de botercommissie. De bokser José Becerra uit Mexico nnRTMITNn ril Pit Gas hliikt heett wêer ee" zege aan zljn carrière DUK1MU1ND (U.f.i.j uas onjkt toegevoegd. In een gevecht over tien ron den, waarin zijn wereldtitel in het ban- tamgewicht niet op het Spel stond, ver sloeg bij de Amerikaan Frankie Duran de oorzaak te zijn van de ontploffing, die zondag in Dortmund aan 25 men sen het leven kostte. Eigen nieuwsdienst ARNHEM Mijn man is invalide ge worden. Een kind is verlamd, het tweede kind is al drie keer aan de hersens geopereerd en de pas geboren baby heeft ernstige afwijkingen. Mijn hele gezin is kapot gemaakt, maar de man die deze ellende iver ons bracht heeft geen enkel medelijden getoond. Alleen zijn baas is bij ons komen kijken en die zei: kinderen kunnen veel hebben. Snikkend vertelde een mevrouw uit Kerkrade dit aan de Arnhemse recht bank. Zij en haar gezin waren het slachtoffer geworden van een ongeluk kige manoeuvre van de chauffeur van een veertien meter lange truck met oplegger die op 23 juni ergens in de Betuwe de kleine wegens motordefect stilstaande auto uit Kerkrade had ge kraakt. Er waren geen doden gevallen Eis tegen de chauffeur van de vracht auto, J. T. uit Seharwoude: zes maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaar delijk plus twee jaar intrekking van het rijbewijs voorwaardelijk De raadsman van de verdachte vroeg vrijspraak omdat de hevige schokken die de slachtoffers hebben ondergaan hun wel eens parten hebben kunnen spelen bij de reconstructie van het gebeurd* X- De twee in sportklcding gestoken figuren zullen maandag met elkaar in het huwelijk treden: de Sjah van Perzië en Farah Diba. /Dagelijks spelen zij met enkele hovelingen in de tuin van het paleis in Teheran een fiks partijtje volleybal. Hier zijn zij op weg naar het sportveld. Succes voor Prior BUSSUM De „gulden per tele visietoestel" waarom Karei Prior zondagavond in het Concertgebouw heeft gevraagd, is bezig binnen te komen. Gisteren kwamen de eerste giro biljetten bij de V.P.R.O. aan en de heer Groothuis, die al vanaf begin november niets anders doet dan het turven van girostrookjes en inboe ken van de gelden voor de actie Redt een kind, werd er bijna onder bedolven. Enkele duizenden strook jes werden in zijn kantoortje gede poneerd, samen vormende een be drag van 109 duizend gulden. PARIJS (Reuter) Het Franse mi nisterie van binnenlandse zaken heeft gisteren de laatste cijfers be kend gemaakt van het aantal slacht offers, dat bij de ramp in Fréjus om het leven is gekomen. Men heeft 30? lijken geborgen; 109 mensen worden nog vermist. URK(ANP) De Eerste Urker stoombootmaatschappy N.V. is gister middag in andere handen overgegaan. Bij de oprichting van de maatschappij in 1915 bestond de vloot uit drie sche pen. De laatste jaren werd door de maatschappij met één boot, de Insula, de verbinding met Enkhuizen onderhou den. Die 47 ton metende boot kon drie honderd passagiers vervoeren en stak zomers tweemaal en 's winters eenmaal per dag het IJsselmeer over. De nieuwe eigenaar is de firma P. Hackfort, die de dienst zal blijven voortzetten. De heer W. Kroon, die sinds de oprichting directeur van de maatschappij is, gaat met pensioen. AMSTERDAM Een kleine bestel wagen heeft gistermiddag op het kruis punt Louis CouperusstraatBurgemees ter van de Pollstraat in Amsterdam west een van links kpmende bromfietser geschept. Stuurloos zeilde de auto, met de ongelukkige bromfietser tegen de voorkant gedrukt, schuin naar rechts de hoek van het vrij brede trottoir op. Door de schok viel de bromfietser van de wagen af. Hij werd met vermoedelijk een schedelbasisfractuur in het zieken huis opgenomen. De bestelauto reed nog enkele meters door, werd toen door een heg afgeremd en kwam ten slotte in een voortuin tot stilstand. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Op het departement van economische zaken zijn de laat ste weken besprekingen gevoerd over een nieuwe bedrijfsregeling voor de radio- en televisiehandel. Tussen de fabrikanten en importeurs enerzijds en de detailhandel ander zijds was over de inhoud van de regeling reeds overeenstemming be reikt. Het wachten is thans alleen nog op de instemming van het ministerie. Twee jaar geleden vond het echt paar Beecher op de stoep van een kerk in Kaapstad een baby, die te vondeling was gelegd. Zij adopteerden het enkele weken oude jongetje dat zy de naam Tommy gaven. Naarmate het kereltje ouder werd, verkleurde ook zyn huid, die steeds donkerder werd. Ambtenaren, die con trole op geadopteerde kinderen houden, stelden vast, dat het kind een kleurling was. Het Engelse echtpaar werd toen voor de keus gesteld: het kind afstaan of het land verlaten. De heer en mevrouw j Beecher kozen het laatste. Van onze correspondent PARIJS Gisteren heeft de ministerraad van de Navo zich bezig gehouden met de militaire problemen. Zoals te verwachten is daarbij de Amerikaans-Franse tegenstelling in alle hevigheid aan het licht gekomen. Amerikaans-Frans is eigenlijk niet helemaal waar. Het wordt in Europa bij de partners van de Navo maar al te zeer begrepen dat de tegenstelling heus niet specifiek Frans-Amerikaans is, maar dat eigenlijk Frankrijk en Frankrijk alleen bezig is de Navo te sabo teren en dat dit feit ons allen, die prijs stellen op het behoud van de vrije wereld, onze wereld, aangaat. Het standpunt van Nederland, dat staatssecretaris Van Houten op de vergadering van dinsdag zo rustig en exact heelt uiteengezet, had eigenlijk een waarschuwing moeten zijn voor Frankrijk. Dat holt echter thans voort op zijn nieuwe weg, die van de Vijfde Republiek. Generaal de Gaulle hoopt uit het bezoek van de heer Kroesjtsjef aan zijn land zoveel politieke munt te slaan, dat hij straks met opgeheven hoold het Atlantisch Pact tegemoet kan treden en hij hoopt er als een soort vredestichter tussen Oost en West een grote rol te gaan spelen. Kortzichtigheid! WAAKZAAM Zolang Rusland niet werkelijk met klinkende bewijzen van zijn wil tot het bijdragen aan een ontspanning komt, moet de Navo niet alleen waakzaam, maar vooral sterk blijven. Als eerste heeft gisteren de Franse minister van defensie Guillaumat in de Atlantische raad gesproken. Hij wil de, zo zei hij, de aandacht van de mi nisters vestigen op hetgeen generaal Twining heeft gezegd en hij heeft de Raad gevraagd zien bij hem aan te sluiten in zijn protest tegen het uitlek ken van hetgeen Twining had uiteen gezet. Hij is, populair gesproken, van een koude kermis thuisgekomen. Niet om dat de ministers van de andere landen zulke indiscreties niet willen veroor delen maar omdat velen van hen het niet alleen in hun hart maar ook na mens hun land met Twining eens zijn en vinden dat Frankrijk best een toon lager kon zingen. VERWIJTEN Guillaumat heeit nug eens verklaard dat Twining volgens hem buiten de bevoegdheden van de militaire com missie was gegaan omdat zijn kri tiek tegen de Franse regering was ge richt. Eigenlijk zei Guillaumat: tegen de regeringen van het Noordatlantisch Pact, maar dat was een onjuistheid. Vandaar, zo zei de Franse bewinds man, dat de Franse vertegenwoordi ger niet had geantwoord. Verder heeft hij ook nog gezegd dat hij het zich "nog voorbehield op de achtergrond van de problemen welke Twining had aangeroerd terug te komen. Daarop is hij eigenlijk opnieuw ge komen met de verklaring die ook Couve de Murville en Debré reeds hadden atgestoken, dat Frankrijk zeer hecht aan een nauwe samenwerking binnen het commandogebied van de Navo. Maar, zo voegde Guillaumat eraan toe, lu „en naDung geoieti werd die nauwe samenwerking niet in acht genomen, terwijl dat gebied toch zeer nauw ver bonden was met de veiligheid van bei wijt tegenover de Verenigde Staten, die zich bij de stemming over de Alge rijnse resoluties in de Verenigde Naties alzijdig hebben gehouden. HISTORISCH Nadat Guillaumat was uitgesproken heeft men een van die zeldzame ogen blikken beleefd waarop de deelnemers aan de Atlantische vergaderingen de indruk hebben dat zij geschiedenis maken. Een van de deelnemers zei ons: ,,een seconde vond ik het net een stuk van Shakespeare, maar het werd helaas niet al te best gespeeld". Tho mas Gates, de Amerikaanse minister van defensie nam het woord en zei: „Feitén zijn feiten. Niemand kan die ontkennen. De taak van generaal Twi ning is het bestuderen van de militaire situatie van de Navo. Wij willen weten waar wij eigenlijk met Frankrijk aan toe zijn". Daarna heeft ook Gates er nog eens op gewezen dat niemand nog iets heelt gemerkt van Russische ver langens om tot een ontspanning te komen. Nogmaals heelt hij duidelijk gemaakt en daar eigenlijk alle lan den dat met de Verenigde Staten eens zijn waren zij kennelijk tot Frankrijk gericht dat de Amerikaanse regering al haar beloften zou nakomen en dat zij Europa wilde helpen zijn verdedi ging op peil te houden. PROF. DE QUAY KOMT Deze laatste opmerking zal onge twijfeld door prof. De Quay, de Neder landse minister-president, in herinne ring worden gebracht wanneer hij de zer dagen een onderhoud met Herter zal hebben. Het ligt nl. in de bedoeling van prof. De Quay om a.s. dinsdag in zijn kwaliteit van minister van Buitenlandse zaken ad interim de ver gadering van de Ministerraad van de Navo bij te wonen. Hij zal een of twee dagen van tevoren naar Parijs komen en er is voor hem een onderhoud met Herter gearrangeerd. Daarbij zal hij spreken over de aanschaffing van de Starfighter voor de Nederlandse lucht macht en over de kwestie van de lan dingsrechten van de K.L.M. in de Ver enigde Staten. Zodra die zal zijn afgekomen betekent dit voor de televisiehandel een nieuwe figuur, aangezien deze tak van bedrijf nimmer een bedrijfsregeling heeft ge kend. Voor de radiohandel komt het neer op een herstel van de in 1955 door de toenmalige minister van economische zaken onverbindend verklaarde kartel- vorm, zij het met een aantal wijzigingen. Indien geen vertraging optreedt, zal de nieuwe regeling in het begin van het volgende jaar van kracht worden. MINDER CHAOS Een van de voornaamste bepalingen in de contracten is de terugkeer van de controle op de handhaving van de vast gestelde verkoopprijzen door de handel. Andere gevolgen zullen zijn: minder chaotische toestanden, vergroting van de mogelijkheid tot het geven van ser vice en een betere controle op de ver plichte eerste aanbetaling bij koop op afbetaling'. Door de laatste mogelijkheid zal een einde kunnen komen aan een groot sociaal euvel. Een deel van het publiek zal op die manier worden beschermd tegen de neiging tot zich overkopen. Juist door het clandestien laten verval len van de eerste aanbetaling, hebben legio gezinnen zich de laatste tijd in financiële avonturen gestort. Zodra de bedrijfsregeling van kracht zal zijn geworden, zal het op papier zijn afgelopen met het geven van kortingen, cadeaus en dergelijke. De radio- en televisiehandel heeft deze terugkeer naar geordende toestanden slechts kun nen „kopen" door het accepteren van een belangrijke verlaging van de winst marges. VEER GELATEN Vooral de bonafide handel heeft een veer moeten laten, omdat een der groot ste fabrikanten de (variërende) hoogte der marges heeft vastgesteld op basis van de omzetten over het toen afgelopen jaar. Het was precies het jaar waarin de zaken die het met hun prijzen en verplichtingen tegenover die fabrikant (prijshandhaving) niet zo nauw namen, grote omzetten hadden bereikt, ten koste van bonafide collega's. De laatste tijd zijn de omzetten gelei delijk aan verplaatst van de zaken die pal hebben gestaan voor het „fatsoen lijk zaken doen" naar allerlei gelegen heidshandelaren, vliegende winkels en dergelijke. Er zijn er bij, die hun om zetten met veertig procent hebben zien teruglopen. Vandaar dat steeds meer bedrijven zijn „gevlucht" in andere artikelen dan radio en televisie. BERGAFWAARTS Zo ging het steeds verder bergaf waarts. totdat in mei van dit jaar op een congres in Amsterdam de nood werd geklaagd tegenover een vertegen woordiger van het ministerie van eco nomische zaken. Een week later kwam er uit Den Haag een telefoontje: Kom eens praten. Nu ligt dan een door alle partijen aanvaard ontwerp op het mi nisterie, een contract tussen detailhan delaren en een aantal belangrijke leve ranciers individueel. Het collectieve element komt in de nieuwe overeen komsten niet meer voor. Zoals men zich zal herinneren, achtte minister Zijistra in 1955 in de oude kartelregeling een strijd met het alge meen belang aanwezig. Zijn bezwaren gingen vooral tegen de tendens tot het te hoog opvoeren van de rabatten door de leveranciers, in hun strijd om de gunst van de winkeliers. Zij waren in enkele gevallen opgelopen tot 48 pro cent, doch schommelen nu tussen de 22 en 28 procent! TOKIO (U.P.I.) Volgens Radio Peking heeft het Sowjetrussische pers bureau Tass gemeld dat zaterdagnacht een reusachtige meteoor zou zijn terechtgekomen op een berg in Azer- beidsjar. Er zou daarbij een helle lichtflits zijn waargenomen die op 30 kilometer afstand nog te zien was. Het K.N.M.I. in De Bilt bericht te ons gisteravond om 23,15 uur: Frank Beecher heeft twaalf jaar in a /uid-Afrika gewerkt, waar hij sccre- gebied dat wordt gedekt door het At- taris van de vereniging van houtbewer- Lantisch Pact. M.a.w.: Frankrijk heett kers was. Maandag is het echtpaar met weer eens voor de zoveelste keer willen Tommy en hun eigen twee kinderen in I ilerimieren aan zijn wanhoopsstrijd Londen aangekomen. Terwille van tegen de Algerijnse nationalisten en Tommy zal de heer Beecher in Enge land proberen een nieuw bestaan op te bouwen. laten blijken dat het daar eigenlijk de hulp van de Navo wenst. Daarbij was het natuurlek weer opnieuw een ver- is," AMSTERDAM (ANP) De con tact-commissie van de samenwerken de bakkers-, patroons-, gezellenorga- nisaties en coöperatieve bakkerijen te Amsterdam heeft gisteren aan de mi- nister van economische zaken het vol gende telegram gezonden: „Naar onze mening zijn de meel- en bloemprijzen al gedurende geruime tijd zoveel ge stegen dat spoedige aanpassing van de broodprijzen dringend noodzakelijk Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk mist, wat regen of motregen. Ma tige tot vrij krachtige zuid westelijke wind. Zachter dan gis teren. MIESJE: Toch blijf ik maar doorbreien. Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro WlÊ A A f 116666, telefoon Directie en administratie 01100- f M W V| W V ;fT) te M HA Losse nummers 13 cent 2if FRma^%flqT°~2317' j geen UU I I IA I V I i I I I TJ n n I TA n Abonnementsprijs 0,56 per week, 7.~ per kwartaal Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; M f" lflf I 8 g Hl I dfË Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter. bii geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Vlissmgen, M i W W H ■D W H Jh fg 31 7 cent per woord met een minimum van t 1,— Nieuwen dijk 33, 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, M A \M j£ .Mg# VA M JM HU VA Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zienkzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.; G. J. BREUKER PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND is. jaargang n<>. 4439 Donderdag 17 december 1959 1

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1