UTRECHT „IN OORLOG" MET O.K. EN W. Staatssecretaris: ernstige bezwaren tegen verkeersplan TWEEDRACHT IN TOP VAN NAVO B. en W. vrijheid van beslissing door mr. Scholten aangetast EDITH PIAF GEEFT OP De BiltBewolkt Textiel slag voor gehele land op til AANBOD VOOR IBO'S BAARD NARE GRAP ATHENE JUICHT EISENHOWER TOE BEROEP VAN CHESSMAN AFGEWEZEN DENEN Wil TEN SCHIP TERUG Eisenhower-de Gaulle onder vier ogen VEERTIG GEWONDEN ONDER ENTHOUSIASTE GRIEKEN Franse bond: genoeg voor Fréjus PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Zandaanwinning bij de Hondsbossche zee wering Bolwerken cultuurmonumenten Pas daarna Antwoord Nachtwaker werd neergeslagen Vissersboot voer op wrak en zonk Bezorgdheid DUITSLAND HELPT AMERIKA G evaarl i j k wand el en in Delfzijl Warmtebron voor Dreumelaars Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317. bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991 Bijkantoren. Middelburg, Korte Delft 50. tel 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604. Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24. Terneuzen, Nieuwstraat 38. tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT Chetred.: G. J. BREUKER Zeeuwsen Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week. 7,— per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1,— 15e JAARGANG No. 1437 Dinsdag 15 december 1959 Zo kwam Edith Piaf van de planken in Dreux: huilend, doodziek, uitgeput. Tien chan sons had zij gezongen, de ko ningin van het Franse lied, toen moest zij naar haar kleed kamer worden gedragen door haar begeleider en haar impres- sario. „Ik zal sterven als ik niet zing. Ik heb niets anders in mijn leven", had zij geroepen, toen voor haar optreden haar medewerkers haar een ultima tum stelden, of Edith Piaf moest ophouden met zingen of zij zouden ophouden. Nog een maal kreeg Piaf uitstel: als zij nu mocht optreden, zou zij di rect haar verdere toernee af zeggen en rust nemen. Op pa gina vindt u het relaas van onze Parijse correspondent over het tragisch optreden van Piaf. ALKMAAR. Het leggen van zink- stukken voor de Hondsbossche zeewe ring ter voorkoming van verdieping van de onderzeese zeeoever is bijna voltooid. Het resultaat is al een belangrijke zand- aanwinning van het zuiden uit. De doel matigheid van de zinkstukken is daar mee bewezen. Zij houden het zand bii het transport in de waterstroom vast' Het waterloopkundig laboratorium té Delft gaat onderzoeken welke voorzie ningen er moeten worden getroffen aan de Hondsbossche zeewering, voor liét geval het waterpeil na voltooiing van het Deltaplan stijgt. Het zal met name bekijken in hoeverre de vorm van de onderzeese oever en de aamvezighp.d van de hoofden de golflocip remm4 of het aanbrengen van een verharde glooiing met ribbels een (dure) dijkver hoging overbodig kan maken. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Overwegend zwaar bewolkt en nevelig weer met plaatse lijk wat lichte neer slag. Matige tot vrij krachtige wind tus sen zuid en zuid oost. Dezelfde tem peraturen als giste ren of iets lagere. MIESJE: Het blijft weer voor truien! 16 DECEMBER: zon op 8.42, zon onder 16.29: maan op 18.08, maan onder 9 09. max. neersl temp 719 Helsinki Stockh. Oslo Kopen h. Aberdeen Londen A'clam Brussel Luxemb. Parijs Eordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbr. Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Majorca Lissabon weer sneeuw zw. bew. sneeuw geh. bew. zw. bew. regen regen geh.bew. mist on bew. geh. bew on bew. h. bew. geh. bew. geh. bew. geh bew. geh. bew geh. bew on bew. geh. bew zw. bew. regen zw. bew regen goh bew h. bew. I. bew. regen in uur vind gr. C. in mm ONO -9 0,1 stil -4 0 stil -5 0.3 ZO 0 0 zzw 7 0 z 11 1 zzo 4 1 z 5 0 zzo -1 0 zzo 6 0 O 8 0 stil 5 0 NW 14 0 ZZW -0 0.2 z 1 0 ONO -2 0 NO 1 0 NNO 2 0 stil 7 0 OZO 0 0,4 W 0 0 w 9 0.2 zo 18 0 O 14 1 stil 12 0 stil 7 0 NNW 15 0 ZZW 14 13 Vliegende winkels Van een onzer verslaggevers SCHOONHOVEN Na de voorpos tengevechten komt straks de frontale aanval. Dit zijn de woorden van de textielgroothandelaar fabrikant W. Lammerts uit Amsterdam, die zijn Nederlandse concurrenten in het con- fectievak het liefst allemaal de broek zou willen opbinden met een grote actie in goedkoop (en naar hij zegt goed) textiel. In Schoonhoven, in Alblasserdam, Woerden en Gorkum heeft hij cle af gelopen weken de provincie Zuid-Hol land verkend met een paar vliegende winkels, die sterke herinneringen op wekken aan het vooroorlogse verschijn sel van die naam: winkels, die ver onder de prijs verkochten en de geves tigde middenstand soms moeilijke uren bezorgden. TE HOGE WINST „Honderd gulden winst op een demi noem ik belachelijk'', verduidelijkt hij ..en het is echt niet omdat ik het de handel misgun, maar wel omdat er op een andere, gezondere basis veel meer costuums en jassen te slijten zijn in Nederland. Kijk maar eens naar Ame rika, waar ik ervaring opdeed, en waar drie nieuwe pakken in een jaar niets bijzonders zijn voor de gewone huisvader". PROCES-VERBAAL In Schoonhoven heeft de heer Lam merts zaterdag zijn zoveelste vliegen de winkel geopend in het leegstaande huis van een verhuisde kunstenaar, waar de vergeelde reproducties van Michelangelo nog wat verwezen naar cle rekken met broeken en jasjes hangen te kijken. Hij heelt er al twee processen-verbaal mee opgelopen, want ten eerste trok hij illegaal in het huis, zodat de gemeente hem liet verbali seren en daarnaast kon hij geen vesti gingsvergunning tonen, waarom de economische recherche hem in de kraag vatte. CONCURRENTIE Bovendien heeft hij de overbuurman ook in textiel in hel harnas gejaagd, die vandaag een volle trailer met con- t cc tie en overhemden iaat komen om costuums en mantels ook tegen de hal ve prijs en ook niet aanlokkelijke ge schenken op de Schoonhovense markt te werpen. Het gaat mij helemaal niet om Schoonhoven, zegt de heer Lammerts fijntjes glimlachend. Het gaat mij maar ten dele om Zuid-Holland, dat ik nu wel zo ongeveer afgetast heb. Het huis in Schoonhoven wordt als ik het kan kopen, misschien nog ooit eens doorgangscentrum voor het goedkope textiel, dat ik van plan ben naar die provincie te stuwen. Volgend jaar wordt het een nationale campagne. Elf vaste vestigingen worden hel. Ik maak ten slotte weinig kosten, heb geen dure etalages en g^en parket vloeren en ben tevreden met een mini male winst. Snelheid in de omzet, dat is de bedoeling. Mijn olan is in tien jaren van studie opgezet Het slaagt, daar ben ik zeker van. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Een scherp conflict is uitgebroken tussen de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, en het gemeentebestuur van de stad Utrecht. Inzet van het conflict is het verkeersplan van de Duitse deskundige prof. dr. ing. M. E. Feuehtinger, een project van 150 miljoen gulden, gemaakt in opdracht van het gemeentebestuur. Prof. Feuehtinger acht het terwille van het verkeer noodzakelijk dat de Utrechtse singels en grachten worden gedempt. Vlak voor het beslissende debat in de Utrechtse gemeenteraad over het plan, hebben B. en W. een brief van staatssecretaris Scholten ontvangen, die als een bom is ingeslagen. Tegen het plan van prof. Feuehtinger bestaan ernstige bezwa ren, aldus de staatssecretaris. De wallen en bolwerken vormen met de grachten één geheel en juist deze bouwwerken staan op de voorlopige lijst van cultuurmonumenten. Volgens de wet is voor het slopen of veranderen van zulke monuménten toestem ming van de regering nodig. Hoewel de bewindsman niet schrijft, dat die toestemming niet zal worden verleend, is de door hem gebruikte uitdrukking „ernstige bezwaren" een teken aan de wand. Het Utrechtse gemeentebestuur heeft op de brief gisteren per om gaande gereageerd op een wijze die niet mis is te verstaan. In een felle oorlogsverklaring verwijt het mr. Scholten een daad te hebben ver richt, die in strijd zou kunnen wor den geacht met de algemene begin selen van behoorlijk bestuur, te we ten het beginsel van fair play. Deze daad dreigt immers de vrijheid van de beslissing van de gemeenteraad te verstoren. In zijn 'brief verdedigt het college van B. en W. het volgende stand punt: "1 De Utrechtse gemeenteraad moet uitsluitend uit het oogpunt van algemeen belang zich in vrij heid uitspreken over het ver keersplan. o Na die beslissing en niet eer der komt het beleid van de staatssecretaris aan de orde; t.w. of hij een vergunning al dan niet zal verlenen. Het Utrechhtse gemeentebestuur pu bliceerde de inhoud van zijn brief gis teren. nog' voordat de staatssecretaris hem kon hebben ontvangen omdat het er van overtuigd was dat mr. Scholten ziin brief onenbaar maakte op een tijdstip dat B. en W. hem nog niet hadden ontvangen. De staatssecretaris heeft intussen evenwel met de meeste nadruk ont kend, dat de inhoud van de brief, die hij op 10 december aan het Utrechtse gemeentebestuur richtte, door of van wege hem voor openbaarmaking in de pers is vrijgegeven. vertraging, zo stellen B. en W. in hun brief thans. Daarbij dient te worden aangetekend dat door de kabinetscrisis op vele ter reinen vertragingen zijn voorgekomen en mr. Scholten eerst op augustus 1959 in functie kwam. Behalve uit het feit dat het stads bestuur het verkeersplan als een zeer groot belang voor Utrecht ziet (on danks de vele oppositie tegen het plan) is zijn felle reactie ook te verklaren uit. ontstemming over de regerings bemoeiing op dit moment. De zelfstan digheid van bestuur en gemeenteraad wordt hierdoor volkomen ondermijnd, zo vinden B. en W. „Wij nemén deze zaak heel hoog op HILVERSUM Enkele men sen hebben leuk willen zijn ten koste van de actie Redt een kind. Zo kwam er aan de vei ling van de baard van Wim lbo een naar smaakje door het aan bod van een meneer door de te lefoon, die zich noemde kapper Haakman uit de Egelantier straat 130 in Amsterdam, die aanbood voor 2500 gulden Ibo's baard eraf te halen. Bij onder zoek bleek dit een bijzonder misplaatste grap te zijn ward op het genoemde adres is geen kapper gevestigd. Er bestaal trouwens in heel Amsterdam geen kapper van die naam. Maar nog veel meer beneden peil vinden wij degeen die zon dagavond telefonisch tiendui zend dollar aanbood, iets waar van iedereen in de huiskamer en in de zaal even stil van werd bijna 40 duizend gulden dus' Maar ook deze mevrouw, die zich Madame Clermont de Chartrer noemde, en als adres opgaf Hötel des Indes in Den Haag, bleek niet te bestaan. Vele instanties tot en met de Vreemdelingenpolitie zijn giste ren bezig geweest om uit te zoeken of deze persoon zich in Nederland ophoudt, maar haai spoor was niet te vinden. Een bijzonder misplaatste grap waarvoor degeen die deze streek heeft uitgehaald, zich maar heel diep moet gaan schamen. De Utrechtse brief werd gistermid dag om half zes op het departement ontvangen. De staatssecretaris wenste er geen commentaar op te geven. Wel gaf het ministerie het volgende commentaar: Staatssecretaris Scholt.en heeft bij zijn benoeming uitdrukkelijk ook de zorg voor de Noderlandse mo numenten op zich gekregen. Waar naar zijn mening het verkeersplan- Feuchtinger de Utrechtse monumenten dreigt aan te tasten, heeft hij gemeend zijn bezwaren kenbaar te moeten ma ken. Mr. Scholten zal de brief van het Utrechtse gemeentebestuur per om gaande beantwoorden. Over de inhoud van de antwoordsbrief zullen door het departement geen mededelingen wor den gedaan, aangezien de staatssecre taris de door B en W. van Utrecht in dezen gevolgde gedragslijn niet tot de zijne wenst te maken, aldus het minis terie. WASHINGTON (Reuter, U.P.I.) In twee en twintig zorgvuldig gekozen woorden heeft het Ameri kaanse Opperste gerechtshof giste ren afwijzend beschikt op de 325 bladzijden tellende motivering van het beroep tegen het elf en een half jaar geleden over Caryl Chessman uitgesproken. Chessman kreeg laatstelijk op 23 oktober uitstel van executie van het Opperste gerechtshof. Het was de zevende maal dat hij uitstel kreeg. Het Opperste gerechtshof, dat zich nu in totaal dertien maal met de zaak-Chessman bezig heeft ge houden, vei-wierp gisteren Chess- mans klacht dat zijn verblijf ge durende meer dan elf jaren in een dodencel een ongekend wrede straf was en dat hij nog steeds niet eer lijk is berecht. De uitvoerige motivering van het beroep telde veertien punten. Chessman heeft steeds volgehou den dat hij niet schuldig was aan de zeventien ontvoeringen, berovingen en aanrandingen waarvoor hij in 1948 tweemaal de doodstraf "kreeg in Californië. Tijdens zijn langdurige gevangen schap heeft hij rechten gestudeerd en enige boeken geschreven. Desnoods Verenigde Naties KOPENHAGEN. De Deense rege- 1 ring heeft laten doorschemeren dat zij zich zal wenden tot de Verenigde Naties om bemiddeling indien er geen uitzicht komt op resultaat van het overleg met Kaïro over het vrachtschip Inge Toft dat nog steeds in het Suez- kanaal wordt vastgehouden. Deze kwestie is gisteren door de ministers van buitenlandse zaken van de Verenigde Arabische Republiek en Denemarken, Mahmoud Fawzi en Jens Otto Krag, besproken. De twee minis- I ters besloten tot voortzetting van de j besprekingen over de Inge Toft na nieuwjaar. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De nachtwaker van het Haagse Metropole-theater ontdek te gisternacht omstreeks drie uur een man in de hal van de bioscoop. Voor dat de 68-jarige waker had kunnen vra gen wat de man er te maken had kreeg hij een vuistslag. De waker sloeg tegen de grond. Toen hij zijn ogen weer opende stond zijn aanvaller met een mes over hem heen gebogen. ,,Als je niet zwijgt en mij niet naar buiten brengt, steek ik je neer", dreigde hij. De waker had geen keus en gaf de man zijn zin. Daarna waarschuwde hij de politie. Het onderzoek wees uit dat de onbe kende man had geprobeerd een vitrine met sieraden open te breken. Het is hem niet gelukt. Er - ordt niets vermist. De politie heeft het vermoeden dat de man zich zondagavond na afloop van de voor stelling heeft laten insluiten. Bemanning gered BRESKENS (ANP). Omstreeks twee uur gistermiddag is het vissers vaartuig BR 50 uit Breskens op onge veer één kilometer van de boei Kallo lussen Vlissingen en Westkapelle pp een wrak gestoten en gezonken. Vermoede- was het het wrak van het m.s. De bemanning kon door de 25, die in de buurt voer, worden overgenomen. Van onze correspondent PARIJS In tegenstelling tot hetgeen oorspronkelijk was voorzien, zullen Eisenhower en de Gaulle tijdens de topconfe rentie van het Westen zaterdag met elkaar een gesprek onder vier ogen moeten hebben. Dat gesprek is nodig geworden we gens: Alle geprikkeldheid rondom het plan-Feuchtinger heeft een voorge schiedenis. In november 1958 richtte de toen- I malige staatssecretaris van onderwijs mr. Höppener zich al tot het Utrechtse gemeentebestuur. Mr Höppener had vernomen van een saneringsplan" van de stad en loonde zich bezorgd over de cultuurmonumenten Op 17 december 1958 antwoordden B en W hem met een uitvoerige uit eenzetting over het verkeersplan, dat juist half november publiek was ge maakt. Op deze briet hoorden B. en W. nooit meer iets tot mr Scholten zijn „ernstige bezwaren" liet horen Een niet gemoti veerde en voorshands onbegrijpelijke Na een zeer drukke dag die hem door de lucht van New Delhi via Teheran naar Athene voerde bleef president Eisenhower tijdens de autorit van het vliegveld Helle- nikon naar het Koninklijke paleis in de open auto zitten. Zo ver moeid was hij echter niet of hij moest even gaan staan toen vlak bij het paleis de juichende geest drift van de duizenden Grieken aanzwol tot een donderende ovatie. Naast hem, ook staande, koning Paul van Griekenland. PARIJS (AP) West-Duitsland gaat de Verenigde Staten een hand je helpen bij het oplossen van de moeilijkheden met de Amerikaanse betalingsbalans. Het zal van zijn na oorlogse schulden aan Amerika on middellijk achthonderd miljoen mark aflossen. PARIJS. - Het bestuur van de Franse voetbalbond heeft bssloten niet in te gaan op een aanbieding van de KNVB om ten bate van de slachtof fers van Fréjus een voetbalwedstrijd Nederland—Frankrijk te spelen. De Franse bond heeft dit gedaan overigens met de allergrootste waar dering voor dit snelle en sympathieke gebaar van de KNVB - omdat de in zameling voor Fréjus reeds zo'n groot succes is geworden, dat aan alle be hoeften kan worden v Jrlaan Mocht onverhoopt bLijken dat de tot nu toe ontvangen huln niet voldoende zou zijn, dan zal de Franse bond als- nog overwegen de wedstrijd in het ko- mende voorjaar te spelen. De komende donderdag speelt het j Franse elftal te Parijs een wedstrijd ten bate van de slachtoffers tegen i Spanje. 1 Het Duitse duwtje in de goede richting is een gevolg van het be- zoek. dat de Amerikaanse ondermi nister van buitenlandse zaken, C. Douglas Dillon, vorige week aan Bonn heeft gebracht. Een deel van de schulden, die West-Duitsland met de achthonderd miljoen aflost, zou eh' "ik in 1960 vervallen; een ander pas in 1967. Ader.- r zou de Amerikaanse onderminister ook hebben beioot'd. dat zijn land een belangrijk bedrag in geld zal bijdragen aan een even- tueel gezamenlijk westers program ma voor hulp aan onderontwikkelde gebieden. Eigen nieuwsdienst ATHENE Zelden is een buiten landse staatshoofd door zoveel Grie ken met zoveel geestdrift binnen gehaald als gisteren president Eisen hower. Zo overweldigend groot was de be langstelling. dat er langs de route van de intocht te weinig plaats was. Op zeker moment bezweek een hoge muur onder het gewicht van de vele Grieken die erop waren geklommen om Eisen hower en koning Paul te zien De muur kwam met zijn levende last terecht op straat. Aangezien de stoet nog maar juist was gepasseerd en het nog zeer druk op straat was. vielen er tientallen gewonden. Ruim veertig gewonden werden in een ziekenhuis opgenomen. Plakkaten Honderdduizenden Grieken waren uitgelopen om Eisenhower toe te juichen en met vlaggen toe te wuiven. Er waren ook tegenstanders van de Amerikaanse president, maar die hadden met hun meegevoerde plakkaten (Wij willen ontspanning: leve de geest van Camp David) weinig succes. Dergelijke plak katen waren verboden en daarom ver wijderde de politie ze, goedschiks of kwaadschiks. Eisenhowei kwam tegen het vallen van de avond per vliegtuig aan uit Teheran de hoofdstad van Perzië, waar hij maar zes uren was. Twee daarvan besteedde hij aan besorekingen met de Siah Daarna hield hij een rede in het Perzische parlement en gebruikte hij de lunch met de Sjah. De toekomstige tade van de Sjah. Farah Diba, werd niet aan hem voorgesteld. Dat stond het pi A.é-oJ niet toe. Hedenmorgen sluit Eisenhower zijn al niet veel langer bezoek aan Athene af met besprekingen met premier Kara- manlis oyer Navo-vraagstukken en over de vooruitzichten op een topconferentie. Enige uren later begeeft hij zich aan j boord van de Amerikaanse kruiser Des Moines, die hem naar Tunis zal brengen waar hij donderdag aankomt. Op "zee i hoopt hij te bekomen van de vermoeie- j nissen van de laatste dagen. Die waren bij zijn intocht in Athene wel merkbaar. Eisenhower bleef in de open auto zitten tijdens de intocht. Geen enkele keer ging hij staan om de menigte toe te wuiven. 1) de indiscreties over hetgeen de Amerikaanse generaal Twining einde vorige week in een geheime bijeen komst van de militaire commissie van de Navo moet hebben gezegd over hetgeen men wel de Franse sabotage van de Navo noemt; ,2) het feit dat de Verenigde Staten zich bij de stemming in de Assem blee van de Verenigde Naties over de Algerijnse resolutie niet onver bloemd aan de zijde van Frankrijk hebben geschaard. Niet sterk genoeg Toen Eisenhower van de zomer in Parijs was. heeft de Gaulle daar voor het Parijse stadhuis in het openbaar kunnen verklaren: „Tussen ons beiden is alles heel goed verlopen!" Ook toen waren er namelijk misverstanden tus sen beid,e landen over de rol en de structuur van de Navo. Thans zijn der gelijke moeilijkheden opnieuw gere zen. Generaal Twining, voorzitter van de commissie van de Amerikaanse chefs van staven, heeft in de militaire commissie van de Navo Frankrijk ver weten dat het Frankrijks schuld is, wanneer de strijdkrachten van de Na vo niet sterk genoeg meer zijn. Direc te mededelingen zijn niet verstrekt en alles berust op geruchten, c.q. op mede delingen van hen, die uit de militaire commissie al of niet bewust hebben geklapt. Twining moet zich vooral hebben ge baseerd op de Franse weigering be paalde atoomwapens van de Navo op Frans grondgebied te laten stationne ren en op het niet willen integreren van de Franse luchtmacht in vredes tijd binnen de luchtverdediging van de Navo. Op eigen houtje Aan Franse zijde neemt men het thans de Amerikanen kwalijk (men is er namelijk van overtuigd dat Twinings woorden met opzet zijn geventileerd), dat deze cte bestaande moeilijkheden niet door middel van bilaterale onder handelingen uit de weg hebben geruimd. Uiteraard kan op dat verwijt door de Amerikanen worden geantwoord, dat Frankrijk op eigen houtje de bewuste maatregelen heeft genomen die wel licht wel passen binnen het kader van de door generaal de Gaulle zo graag gepropageerde „grandeur", maar die toch de innerlijke kracht, de rechte samenbinding van de Navo voortdurend aantasten. Nadat de Verenigde Staten eigenlijk eerst hun instemming met het voor stel van de Gaulle tot een „vrede dei- dapperen" hadden betuigd, wordt aan Franse zijde het zich onthouden van stemming in de Assemblée van de Verenigde Naties als een ommezwaai ten ongunste van Frankrijk beschouwd. Des te erger vindt men dat. omdat deze vrijwel gelijktijdig komt met de kritiek van generaal Twining. Niemand zal echter kunnen ontken nen, dat diens kritiek uiterst steek houdend is geweest. Zij heeft boven dien het grote voordeel, dat zij een se dert maanden smeulend meningsver schil tot oplaaien heeft gebracht. DELFZIJL. Op de kade achter het havenkantoor van Delfzijl is het gevaar lijk wandelen; dat ondervond zondag een wandelaar, die plotseling door het plavei sel zakte en dat bleek gisteren opnieuw: toen zakte een vrachtauto weg, die met een hijskraan weer op het rechte pad moest worden gebracht. Het havenschap Delfzijl was al van plan de kade, die van 1903 dateert, te ver nieuwen. Men vermoedt dat het zand dien onder de kade is weggespoeld. Van daag zal de situatie nog eens worden j onderzocht. j LAREN De toneelspeler Jan Musch, die begin november na een hartaanval in het ziekenhuis te Laren werd opge- i nomen, keert vandaag voor verder her-1 stel naar zijn woning m Blancum i terug. Strijdlust bekoeld Eigen nieuwsdienst DREUMEL De beide dames Van der K. die naast het gemeentehuis in Dreu- mel wonen en op het hoogtepunt van hun conflict met hun buren-ambtenaren het deksel dicht hielden op de tank in hun tuin van de oliestookinstallatie in het gemeentehuis hebben zich neerge legd bij het vonnis van de Arnhemse rechtbank: de ambtenaren kunnen weer volop stoken Gistermiddag klokke vier uur reed een tankauto voor met vijfduizend liter olie voor de kleumende Dreumelaars ten ge- meenlehuize. Zonder enige tussenkomst van de beide dames en onder grote be langstelling werd de olie overgepompt in de tank.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1