UITVAL NAAR DJAKARTA VAN PEKING MILDER Beslag op deel van radiozender VRON Fr éjus vreest weer water MINISTER: LOTERIJ LEGAAL Rechten en belangen met voeten getreden „Kloof verbreed tussen China en Indonesië" U MAG TWEE KEER RADEN Koers Philips steeg tot 816 OUDERS WAREN NIET THUIS Vijf jonge kinderen bij brand van twintig minuten omgekomen De Bilt: Wind neemt af Rode propaganda West-Duitsland Verhit Adviezen Ziekenfondspremie 4.8 procent FRANSE KLACHT: HOOGOVENS HADDEN MOETEN BETALEN PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Koopgolf uit Amerika PTT CONSTATEERT OVERTREDING Het Dagboek van Farah Diba Ruim een ton voor Fréjus Opbrengst Gebruikelijk Onvoorzien .V I Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604. Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeiiwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1, 15e JAARGANG No. 4433 Zaterdag 12 december 1959 TWEE heren met een bloemen slinger om de nek. Vurige politieke tegenstanders, maar ai lebei met een glimlach vanwege de bloemen. Juist, de één is Eisenhower, met die brede lach, dezer dagen in New Delhi, en de ander is Kroesjtsjef, ook in New Delhi, maar dan vier jaar gele den. Merkwaardig, zoals die twee tegenpolen soms op elkaar kunnen lijken. Wie wie is? U komt er wel achter. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Voor het eerst in de geschiedenis is de koers van het aandeel Philips boven die van Koninklijke Petroleum gekomen. Een koopgolf uit Amerika zorgde er gisteravond in het niet officiële avondverkeer voor dat de 795 tot 816. Op de officiële middagbeurs was reeds koers bij behoorlijke omzetten steeg van eén bijna 22 punten hogere notering uit de bus gekomen. Vergeleken met het slot van gistermiddag is er nu weer een dergelijk avans bereikt. Ook in Amerika was de belangstelling voor ons electro-aandeel groot. En dat terwijl over het algemeen de stemming daar onregelmatig lager was. Van onze weerkundige medewerker Er zit verandering in de algemene verdeling van de luchtdruk, maar zo lang de veranderingen nog bezig zijn zich te voltrekken is het erg moeilijk iets over de toekomstige ontwikkeling van het weer mede te delen. Wel kan worden gezegd dat het ge bied van hoge druk boven Rusland in betekenis afneemt, hetgeen uiteindelijk tot gevolg zal moeten hebben dat de toevoer van koude uit het oosten zal verminderen. Nu is het met de kou in ons land de laatste dagen nogal meegevallen. Gis teren kwam het kwik op vele plaatsen zelfs boven het vriespunt, nadat het in de nanacht en ochtend overal wat had gevroren. Veel vorst zit er niet meer in de lucht, alleen als het 's nachts opklaart kan het nog wel eens tot wat meer vorst komen cn in het zuiden zal het nu wat kouder zijn dan in het noorden, omdat de wind wat noordoostelijk wordt in plaats van oost zoals de laatste dagen. Nu komt de lucht in de noordelijke provincies via de Oostzee en de Duitse Bocht naar ons land, dus over zee, het geen de temperatuur milder maakt, in tegenstelling tot de zuidelijke provincies waar de lucht regelrecht uit Duitsland zai worden aangevoerd. De koude lucht zijn wij dus nog niet kwijt, maar zoals gezegd naar veel vorst ziet het weer van het weekeinde er niet uit. Overdag zal het kwik zich om het vriespunt bewegen en op vele plaatsen er wat boven. Van onze correspondent BONN Nadat de vloedgolf van com munistische propagandalectuur die in West-Duitsland wordt verspreid de afge lopen weken een hoogtepunt had bereikt, heeft de politie van de bondsrepubliek deze week toegeslagen. Rond vijftig men sen zijn de laatste drie dagen gearres teerd in een grootscheepse actie tegen verspreiders van illegale lectuur. Een enorme hoeveelheid krantjes en tijd schriften is in beslag genomen, o.a. bij twee drukkerijen in Mönchen Gladbach en Hannover. Tegen elf lieden, de voor naamste verdachten zijn aanklachten in gediend. Het communistische propagandanet zoals bekend is de communistische partij in de bondsrepubliek verboden was over zeven van de tien deelstaten ver spreid. Per maand zorgde deze organisa tie voor de verspreiding per post van vijf miljoen pamfletten. Zeker een even groot aantal geschriften werd met behulp van vrachtwagens vervoerd. Het blad Vrij Volk verscheen wekelijks, aldus blijkt uit onthullingen van de justitie. Het werd, evenals een groot deel van de overige blaadjes, in Oost-Duitsland gedrukt. Er zijn tien vrachtauto's in beslag genomen. De aanklachten tegen de elf hoofd verdachten zijn ingediend bij het fede rale Hooggerechtshof in Karlsruhe. DJAKARTA (Reuter) Wreed, noemt Communistisch China de behandeling, waar aan zijn staatsburgers in Indo nesië ten offer vallen. Het pro testeert fel tegen de vervolgin gen van de Chinezen en de be dreigingen van hun veiligheid. Hun rechten en belangen wor den met voeten getreden door de maatregel dat zij vóór 1 ja nuari hun zaken op het platte land moeten hebben gesloten. Een groot aantal Chinezen is brodeloos geworden en heeft geen dak meer boven het hoofd. Het Chinese protest is vervat in een brief van de Chinese minister van buitenlandse zaken Chen Yi aan de Indonesische minister van buiten landse zaken Soebandrio. Soebandrio zal morgen antwoorden. De kloof tussen China en Indone sië, zo gaat de brief voort, is ver breed door de Indonesische maat regel om buitenlanders groten deels Chinezen te verbieden kleinhandel te drijven op het plat teland. China beschuldigt voorts Indonesische bladen van vijandige publikaties en bekladding van Chi nese leiders. Het Chinese protest was voorafge gaan door verhitte verwijten die waren gewisseld tussen de Chinese ambassade in Djakarta en het Indo nesische ministerie van buitenland se zaken. De ambassade had er in een verklaring over de verbodsbe paling bij de Indonesische regering op aangedrongen een eind te maken aan anti-Chinese uitlatingen en daden. Het ministerie reageerde daar onmiddellijk op door de ambassade te beschuldigen van uitdagende ver klaringen en het gaf de raad zich te onthouden van handelingen of ver klaringen die anti-Chinese gevoelens zouden kunnen opwekken. Van een onzer verslaggevers GEMERT Vijf jonge kinderen tussen zeven jaar en tien maanden uit het gezin van de gemeentewerkman Paulus Kuypers (32) in het Brabantse dorpje Handel bij Gemert zijn gisteravond omgekomen in een felle, korte brand. In nog geen twintig minu ten tijds is het kleine houten huisje, dat maar twee kamers be vatte, in een gloeiende puinhoop veranderd. De Chinese minister doet ondanks de scherpe kritiek niet de deur dicht voor een oplossing van de geschillen. Hij beveelt drie manieren aan om een verdere vertroebeling van de verhoudingen te voorkomen: 1 Chinezen i'n Indonesië, wier fa milies zich in vele gevallen reeds generaties geleden daar metter woon hebben gevestigd, dienen in de gelegenheid te worden gesteld, de Indonesische nationaliteit te verkrij gen. Zodra zij die hebben verkregen, zullen zij getrouwe Indonesische staatsburgers worden en zullen zij automatisch en zonder enige discri minatie in het genot worden gesteld van alle rechten als zodanig. 2 Aan Chinezen in Indonesië, die prijs stellen op het behoud van de Chinese nationaliteit, of aan wie de Indonesische nationaliteit mocht worden geweigerd, moet wor den toegestaan in Indonesië te blij ven. De Indonesische regering zal er dan voor moeten waken, dat te hunnen aanzien geen vervolging wordt ingesteld of enigerlei discri minatie ten aanzien van de andere bevolkingsgroepen wordt toegepast. 3 Chinezen in Indonesië, die daar niet willen blijven, of hun be staansmiddelen hebben verloren, moeten zich naar China kunnen be geven, aldus de Chinese minister van buitenladse zaken. In de brief worden onmiddellijke onderhandelingen over de Chinese denkbeelden voorgesteld. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG De Minister van so ciale zaken en volksgezondheid heeft de hoogte van de premie voor de ver plichte ziekenfondsverzekering voor I960 bepaald op 4,8 pet van het loon in de zin van de ziektewet. Deze beslissing is genomen met in achtneming van de uitkomsten van het overleg tussen de minister en de orga nisaties van de medewerkers van de ziekenfondsen. Dientengevolge kon de premie iets lager worden gesteld dan door de Ziekenfondsraad en SER was geadviseerd, aldus het ministerie. Bij zijn beslissing heeft de minister zich mede laten leiden door de over weging, dat hij nog wachtende is een advies van de SER inzake de meest gewenste omvang van de reserve van het vereveningsfonds. Bij een premie percentage van 4,8 zal de reserve toch naar verwachting in 1960 nog met een betrekkelijk gering bedrag toenemen. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De bijzon dere radiodienst van de P.T.T. heeft gistermiddag in het kan toor van de technische direc teur van de V.R.O.N. (de Vrije Radio Omroep Nederland, die van een schip vóór de kust van ons land uitzendingen wil gaan verzorgen) een deel van de ra dioapparatuur in beslag geno men. De in beslag genomen installatie be staat uit een noodzender en een voe- dings- en hulpapparatuur voor de zen der, die de VRON dezer dagen op het in Embden liggende radioschip had willen monteren. Tegen de directeur, de heer H. Os wald zal proces-verbaal worden opge maakt wegens overtreding van art. 20 van de telegraaf- en telefoonwet, waarbij het is verboden om een radio- of zendinrichting in bezit te hebben zonder dat daartoe door het ministerie van verkeer en waterstaat vergunning is verleend. Op overtreding van dit wetsartikel staat een gevangenisstraf van ten hoogste zes maanden of een geldboete van ten hoogste vijfduizend gulden. Het in beslag nemen geschiedde gis termiddag door een opsporingsambte naar van de PTT, de heer D. Neute boom uit Den Haag, die door de com missaris en een hoofdinspecteur van het bureau Warmoestraat werd geas sisteerd. PROTEST Toen de heer Oswald, die bij de in val van de PTT en de politie niet in zijn kantoor aan de Amsterdamse Beursstraat aanwezig was, later protest tegen de huiszoeking aantekende, werd contact opgenomen met de offcier van justitie. De apparaten werden daarop naar het politiebureau overgebracht. De heer Oswald weigerde echter een verklaring af te leggen. De directie van de VRON deelde ons mee, dat men deze ingreep van de ju stitie als een ernstige tegenvaller be schouwt. Aanvankelijk had het in de bedoeling gelegen om de complete zen der, waarvoor tevens een aantal vita le onderdelen in Zwitserland, Engeland en West-Duitsland is besteld, afgelopen woensdag op het radioschip te monte ren. Door de slechte weersomstandigheden had men dit plan echter tot op van daag uitgesteld. Men hoopte nog vóór Kerstmis met de uitzendingen te kun nen beginnen. De programma's voor deze feestdagen en voor oud en nieuw waren reeds opgenomen in de studio van het Nederlandse laboratorium voor filmtechniek aan de Keizersgracht te Amsterdam. De leiding van deze programma's be rust bij de heer Appelboom. De heer Max Groen zou als disc-jockey worden aangesteld. „Natuurlijk zijn op dit ogenblik ern stig gehandicapt", zo zei de heer Os wald ons, „maar ons technisch perso neel heeft reeds aangeboden gratis overuren te maken om het Nederlandse gedeelte van de zender opnieuw en in recordtijd te bouwen Uiteraard zullen wij speciale maatregelen moeten nemen om een herhaling van deze inbeslag neming te voorkomen. De V.R.O.N. is van mening, dal men door de overheid wordt gedwongen om „tót minder legale handelingen over te gaan". De 1 vertraging van het werk wordt op enkele weken geschat. Volgens de P.T.T. is hier duidelijk van een overtreding sprake. Men heeft het protest van de heer Oswald, die meen de, dat het hier niet een complete zender betrof, dan ook naast zich neer gelegd. Advertentie Wat brengt de toekomst Houdt de sjah werkelijk van mij Zal ik mij thuis voelen in het paleis in Teheran Op de vooravond van haar vertrek naar Perzië, schreef de bruid van de keizer, Farah Diba, deze vragen in haar dagboek. Het ontroerende afscheid van een jong meisje van haar zorgeloze jeugd. Libelle verwierf het recht, als enig blad in Nederland, dit zeer persoonlijke en open hartige dagboek te mogen publiceren. Volgende week m Libelle: is nu eenmaal beter Met een leeuw, zelfs een jonge leeuw aan tafel Zitten is niet gewoon. Maar in Amers foort bleek dat te kunnen; in het dierenpark daar. Met niets anders dan een kleedje en een kop koffie, tussen die leeuw en uw dienaar. We bleven elkaar rustig aankijken, die leeuw en ik. Eén keer ging het dof grijze oog van de leeuw even dicht. Op dat moment knipte ik ook snel met de ogen. Toen keken we elkaar weer aan. Geen mo ment liet de leeuwenblik me in de steek; ook niet toen de blitz- lamp van de fotograaf de om geving even haarscherp ver lichtte. Zonder Astrid Tertoolen in de buurt zou het allemaal nooit gebeurd zijn. Want Astrid Ter- tooien, dochter van die Amers- foortse dierenparkeigenaar, gaat met die leeuwen om zoals u met het hondje van de buren. Ze gaat met die leeuwen in de schommel zitten of in de draai molen en ze geeft ze zoentjes. Kortom: wat ze er mee doet en wie Astrid (20 jaar) zelf is, dat vindt u in Gehoord en Ge zien op pagina 2 verteld. Nelleke (7), Joke (5), José (4) en Petra (2), die door de moeder tegen zessen naar bed waren gebracht om dat zij met haar man de bus naar Helmond wilde halen waar de ouders van mevrouw Kuypers-Van Cuyk wonen, zijn kort nadat de ruïne te betreden was, door de brandweer gevonden. De lijkjes lagen over el kaar heen in een hoekje. De kinderen moeten in doodsangst hebben geprobeerd een uitweg te vinden. Het vijfde kindje, de tien maanden oude baby Franka werd niet dadelijk gevonden, zodat het uitgelopen dorpje hoopte, dat het meisje door de ouders was meege nomen naar Helmond. Bij een nauw keuriger onderzoek werd evenwel ook een vijfde lijkje gevonden: in het wiegje op korte afstand van de nog nagloeiende kachel. HARD-BOARD Deze kachel is vrijwel zeker de oorzaak van de rampzalige brand geworden. Mevrouw Kuypers heeft haar, vlak voordat ze met haar man vertrok, volgegooid met eierkolen. Door de sterke trek in de koude avond moet de kachel, die de slaap kamer en het woonvertrekje van de gemeentewoning beide moest ver warmen, sterker zijn gaan branden. Het plafond van hard-board, waai de kachelpijp onbeschermd door liep. moet daardoor vlam hebben gevat. Enkele minuten later was het huisje één laaiend vuur. EERSTE ROOK De 67-jarige buurman Marinus Willems. die een paar honderd meter verderop in een zelfde type huisje woont, heeft tegen half zeven de eerste rook uit de woning van het gezin Kuypers zien opstijgen. Hij is er naar toegehold en probeerde de deur in te trappen. Het lukte, vertelde hij later, maar daarachter stond een zo verschrik kelijke gloed en de rook was zo bij tend, dat ik terug moest. Ik wist zeker, dat de vijf kindertjes nog in huis waren. Ik heb het nóg eens en nóg eens geprobeerd, maar de vlam men waren al door het dak heen- gevreten en het huis stond op in storten Ook de eigenaar van het cafeetje Pelgrimslust, bekend omdat daar elk jaar de processies in Handel worden opgesteld, heeft geen hulp meer kunnen bieden. Zijn bedrijf staat aan de weg, schuin voor het afge brande huis. Het was plotseling een fakkel ach ter ons, vertelt de heer A. J. Pen- nings. Maar er was niets meer te redden. De ouders zijn pas tegen negen uur in Helmond opgespoord en op de hoogte gesteld. DEN HAAG Met een grote meer derheid heeft de Sociaal economische raad zich gisteren uitgesproken tegen een landbouwvestigingswet. Vestigingsbesluiten voor landbouwbe drijven acht de S.E.R. niet alleen over bodig, maar ook bijzonder ongewenst. Dit oordeel van de Raad viel over een voorontwerp van zulk een vestigingswet, waarover de vorige minister van land bouw om advies had gevraagd. AMSTERDAM De Hoogovens te IJmuiden zijn indirect betrokken bij twee processen, die een Franse onderneming bij het Hof van justitie van de Europese gemeenschappen aanhangig heeft gemaakt tegen de Hoge autoriteit van de E.G.K.S. PARIJS. Na een paar dagen droog weer is het in Zuid-Frankrijk opnieuw gaan regenen en Fréjus ondervindt daarvan de gevolgen. In de laagst ge legen delen van het stadje, dat zijn die welke door de ramp zijn geteisterd, staat het water opnieuw in de straten en de bewoners, die naar hun huizen waren teruggekeerd, moesten zich op nieuw op de eerste verdieping in vei ligheid brengen. Mocht het water nog meer stijgen en gezien de hevige regenval verwacht men dat dan zul len die huizen worden ontruimd. De streek ziet er weer vreselijk uit: alles is modder en water, overal moet het werk om de boel weer in orde te brengen tijdelijk worden gestaakt. Zo was men bezig met het oprichten van 25 geprefabriceerde huizen, doch ook dat werk kan geen voortgang vinden. De vrachtauto's, waarop zij worden vervoerd, zakken weg in de modder en de soldaten van de Franse genie werken wel, maar zij kunnen onder deze omstandigheden de fundamenten voor die huizen niet leggen. Ook het werk aan de rijkswegen en aan de spoorbaan is vertraagd. De arbei ders gedragen zich als helden. Zij plooeteren in een regen als een zond vloed van aardewerken, die onder hun handen wegspoelen en verzakken, maar zij gaan verbeten voort. Vracht auto's rijden af en aan, het water en de modder voor de wielen hoog op spattend, en storten keien en grint. Zo komt toch meter na meter de nieuwe baan uit het moeras te voor schijn. Enkele jaren geleden werden Hoogovens door de Hoge autoriteit vrijgesteld van het betalen van de zogenaamde vereveningsheffing op aankoopschroot voor zover het schroot betrof, dat afkomstig was uit de walserijen van Breedband te IJmuiden. Dit schroot werd door de Hoge autoriteit als „eigen" schroot van Hoogovens beschouwd, omdat Breedband en Hoogovens tot het zelfde bedrijvencomplex behoren. De Société nouvelle des usines de Pontlieue-Acieries du Temple wil met de processen bereiken, dat de Hoge autoriteit wordt verplicht de vrijstelling voor Hoogovens in te trekken. De Franse onderneming is van mening, dat het schroot uit de walserijen van Breedband niet kan worden beschouwd als eigen schroot van Hoogovens en dat daarvoor dus wel degelijk de heffing voor de ver- eveningskas voor geïmporteerd schroot moet worden betaald. DEN HAAG. De op giro rekening 22.000 van het Ne- derlandsche Roode Kruis, ten bate van de slachtoffers der overstromingsramp te Fréjus, gestorte bijdragen, hebben gisteren de honderdduizend gulden overschreden. De stand op de girorekening was gisteren 128.607 gulden. Afzet oesters10 miljoen YERSEKE. De oesterexport (in clusief de handel in Nederland) be droeg tot 1 december tien miljoen oes ters. De totale waarde bedraagt twee miljoen gulden. In de bovenstad doet men zijn best het leven weer zo normaal mogelijk voort gang te doen vinden. Scholen en an dere gebouwen, waar de doden waren opgebaard, worden gedesinfecteerd en geschilderd. Het ontsmetten van de straten en gevels heeft men echter ook als gevolg van de regen moeten stopzetten. Men spoot namelijk een vloeistof op basis van phenol van vrachtauto's Uit in het rond. De regen is er de oorzaak van dat de desinfee- tiemiddelen direct wegvloeiden in de riolen en goten. In een ander departement van Zuid- Frankrijk, Gard, waarvan Nimes de hoofdstad is, heeft men ook last van overstromingen, die het gevolg zijn van de hevige regenval van de laatste dagen. Men heeft daar nog het hoge water van oktober 1958 in herinnering en men is op alles voorbereid. Ver scheidene rivieren en stroompjes zijn buiten hun oevers getreden, wegen zijn overspoeld en ook heeft de storm schade aangericht o.a. aan hoogspan ningsmasten en -kabels. In dc benedenstad van Marseille staan de kelders onder water. In Aix-en-Pro- vence heeft het water een ware in vasie van ratten, zo groot als katten, veroorzaakt. De Rhone staat op veel plaatsen tussen Lyon en Marseille bui ten haar oevers. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De vragen van het Tweede Kamerlid Meulink betref fende de loterijvergunning aan het Unesco-Centrum Nederland, gesteld op 15 oktober, zijn eerst thans door minister Beerman beantwoord. De minister bevestigt dat op 5 maart aan de stichting Unesco-Centrum Ne derland te Amsterdam toestemming is gegeven voor een loterij in vier series, elk omvattend ten hoogste 250.000 loten van een gulden. In de vergunning werd bepaald dat dg gehele netto opbrengst van de loterij zou moeten worden aangewend voor het doel van de stichting, dat volgens de statuten luidt: - DE STICHTING stelt zich ten doel het bevorderen van internationale sa menwerking op het gebied van onder wijs, wetenschap en cultuur, in het bijzonder door onder auspiciën van de Nederlandse commissie voor interna tionale samenwerking op het gebied van onderwijs, wetenschap en cultuur (nationale Unesco-commissie) in Ne derland de kennis te verbreiden om trent de United Nations Educational Scientific and Cultural Organisation (Unesco) en haar werkzaamheden! Op het departement van Justitie is bij het verlenen van de vergunning niet betwijfeld dat deze loterij een alge meen belang zou dienen zoals de Lo- terijwet voorschrijft De statuten wa ren o.p het ministerie bekend. De vergunning, aldus minister Beerman, bevatte de gebruikelijke voorwaarden, waaronder de bepaling dat de kosten per serie ten hoogste 40 procent van de bruto opbrengst ener serie mochten be lopen. Voorts werden voorschriften ge geven die een goed verloop onder toe zicht van de hoofdcommissaris van politie te Amsterdam zouden waar borgen De trekking zou uiterlijk 1 ok tober 1959 moeten plaats vinden. Van de resultaten van de loterij-actie is nog geen volledig overzicht beschik baar, aldus de minister. Zolang reke ning en verantwoording niet zijn in gediend, kan niet geheel worden be oordeeld of alle gestelde voorwaarden zijn nagekomen. Een reeds ingesteld onderzoek heeft echter tot dusverre geen aanwijzing opgeleverd van begane overtredingen. Ook hier was de gebruikelijke voorwaar de gesteld dat tot uitgifte van een volgende serie loten eerst mag worden overgegaan nadat ten genoegen van de hoofdcommissaris van politie is aan getoond dat bij de voorafgaande serie de gestelde bepalingen zijn nagekomen. De hoofdcommissaris was op grond van de hem verstrekte gegevens van oor deel, dat verwacht mocht worden dat de loten van alle series zouden worden geplaatst en heelt er daarom geen be zwaar tegen gemaakt dat de loten dezer series gelijktijdig in omloop werden gebracht. Helaas, aldus de minister, is in de plaat sing der loten later door niet voorziene omstandigheden stagnatie opgetreden. Het K.N.M.I. in De Bilt belichtte ons gisteravond te 23.15 uur: Zwaar bewolkt met hier en daar enige lichte neer slag. Matige tot krachtige, gelei delijk iets afne mende noordoos telijke wind. Lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. MIESJE: Toch ga ik vanavond uit. 15 DECEMBER: zon op 8.39, zon onder 16.28; maan op 15.56, maan onder 6 23. 14 DECEMBER: zon op 8.40, zon onder 16 28: maan op 16.34, maan onder 7.29.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1