ENGELAND IN ANGSTIGE SPANNING Gasexplosie verwoestte twee huizen Het weer: hard tegen hard Weerschip K. meldt: windsnelheden van meer dan 200 km. Klaar voor evacuatie De Bilt: Wind Rotterdamse brandweer kreeg prijzenjagers van actie-Appèl op zijn dak PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND „Nieuwe regeling voor Hoger personeel eindexamen gymnasium puzze] VOor S.E.R. niet bevredigend" Gecommitteerden weigeren verder medewerking Nog nooit Orkaan Geen New York Times meer in Polen Windkracht 16 Ruimtevaarder Sam maakt het goed BUURMAN GING DE ZAK IN LAATSTE NIEUWS Minder Amerikanen op IJsland Als bominslag Brandstof voor katjes-taxi Nederland zal Bonaire en Bovenwinden helpen JONGEN GEDOOD Hoofdkantoor: Goes, L. Vovststraat 90, Postbus 4, Giro 116666. telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie. 01100-2311. bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991 Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50. tel. 01180-2009: bij geen gehoor: 01180-4604. Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33. tel. 01184-3224. Postbus 24: Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189: Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs S 0,56 per week, f 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1,— 15e JAARGANG No. 4430 Maandag 7 december 1959 Van onze correspondent LONDEN. Ongekend hevige stormwinden die een snelheid van 195 km per uur bereikten raasden vanochtend vroeg uit de Golf van Biskaje en de Atlantische Oceaan op de Zuidkust van Engeland en Ierland af. TEGEN MIDDERNACHT KREGEN ALLE REDDINGBOOTBEMANNIN GEN LANGS DIE KUST OPDRACHT ZICH GEREED TE HOUDEN VOOR UITVAREN NAAR SCHEPEN IN NOOD EN DE BEVOLKING VAN DE LAAGGELEGEN GEDEELTEN VAN DE KUST BEGON ZICH VOOR TE BEREIDEN OP EVACUATIE. Vooral de dorpen langs de kleine rivieren in Cornwall verkeerden in gevaar en daar begonnen de mensen dan ook hun kostbaarste bezittingen bijeen te garen om onmiddellijk weg te kunnen trekken wanneer het zee water de dalen zou binnenstromen. Men vreesde een herhaling van de overstromingsramp, enkele jaren ge leden, toen de rivierdalen het wa ter niet konden verwerken en tal van huizen naar zee werden mee gesleept. Voorlopig trok het stormcentrum aan op Plymouth, Exmouth, Wey mouth, Brixham en Southampton. Maar de kapitein van een klein vrachtschip dat nog juist op tijd de beschermende haven van Falmouth binnenvoer zei ons telefonisch: „In mijn veertig jaar op zee heb ik/nog nooit zoiets meegemaakt". Ter hoogte van de Spaanse kust meldde een Spaans schip, de Ponte Pedrido. dat het kolossale zeeën ontmoette, die van alle kanten sche nen te komen. In de late avond hadden alle sche pen in Het Kanaal en voor de Britse zuidkust een waarschuwing ontvan gen voor de zwaarst denkbare or kaan en volle kracht stoomden tien tallen schepen naar de dichtstbij- WARSCHAU (UPI1 In de Poolse hoofdstad is de New York Times nul verboden lectuur. Het nummer van 29 november was het laatste dat in de ver koop verscheen. Nadat de correspondent van het blad, A. M. Rosenthal, reeds eer der was uitgewezen, heeft de Poolse re gering geweigerd een andere vertegen woordiger van het Amerikaanse blad in Polen toe te laten. Het communistische partijblad Trybuna Ludu meldt in het nummer van zaterdag, dat de New York Times na de uitwijzing van Rosenthal is begonnen de koude oorlog nieuw leven in te blazen. Een aantal nummers van de New York Times met artikelen, die Rosenthal na zijn uitwijzing had geschreven, drong nog in Polen door. Hoewel het nummer van 29 november het laatste was, dat bij de krantenver kopers lag, ontvingen de abonnees nog wel de editie van vrijdag. Ook in de u zee opgevist, twee belangrijkste toeristenhotels en bij de internationale persclub was het blad aanwezig. Het communistische dagblad Trybuna Ludu voegt er In zijn beschouwing van zaterdag aan toe, dat ondanks het andere standpunt, dat de kapitalistische pers heeft, er toch verscheidene correspon denten in slagen op een eerlijke wijze te schrijven, en zo tot meer begrip tus sen de landen bijdragen. Rosenthal was zo echter niet. groot 65.716 zal niet veel overblijven: zjinde havens en beschutte baaien. Zij waren, voor zover bekend ten minste, gelukkig want even later meldde het Franse weerschip K, dat ten westen van de Golf van Biskaje in de Atlantische Oceaan ligt, wind snelheden van meer dan tweehon derd kilometer per uur. De instrumenten van het schip konden de windkracht niet registre ren om de eenvoudige reden dat zij op dergelijke stormen niet zijn be rekend. Na middernacht bereikten de eer ste grote stormgolven de Scillyeilan- den. Radio Lands End waarschuwde toen alle schepen voor een breed stormfront met windkracht zestien volgens de nieuwe schaal van Beau fort, die zeventien in plaats van twaalf windsnelheden kent. Even voor het ter perse gaan ver namen wij, dat in de omgeving van Duncansby, de noordelijkste punt van Schotland, de Britse trawler George Robb aan de grond is gelo pen. Het schip vroeg onmiddellijke hulp. WASHINGTON (Reuter, A.P.) Sam, het Amerikaanse aapje dat vrijdag een vlucht in een ruimtecap sule overleefde, maakt het uitste kend. Direct nadat het diertje uit zee was opgevist en de capsule was opengemaakt, toonde het een gezon de eetlust. Een appel en een sinaas appel gingen er grif in. Sam krabde zich flink op het hoofd en was ken nelijk in zijn schik weer mensen te zien. De bemanning van de torpedoboot- jager Borie die het aapje uit zee op viste, maakte Sam ogenblikkelijk erelid van de equipage. Een fraaie oorkonde bevestigde dit plechtige feit. Het aapje bereikte een hoogte van bijna 90 kilometer in zijn capsule, na door middel van een raket gelan ceerd te zijn. De capsule beschreef een kogelbaan ter lengte van 329 km. In de school voor luchtvaartge- neeskunde in San Antonio, Texas, wordt Sam nauwkeurig onderzocht, om te zien hoe hij de vlucht in de capsule heeft doorstaan. Precies drie uur na het ianceren werd het aapje Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De bedrijfscommissie voor de zware chemische industrie blijft voor de SER een zorgenkind. Op 1 ja nuari loopt de zittingsperiode van de commissie af en dan moeten nieuwe le den worden benoemd. De SER besliste op 25 september dat ook aan een vertegenwoordiger van het hoger personeel gelegenheid moet wor den gegeven in de commissie zitting te nemen, maar het beslqit heeft een voet angel en een klem. De SER zou de in- stellingsverordening van de bedrijfscom missie kunnen wijzigen, maar daartoe is een tweederde meerderheid in de raad nodig. Zoals voor het hoger perso neel daar de sympathieën liggen, is die meerderheid niet te halen. De SER zou ook met enkelvoudige meerderheid een zetel van een van de werknemersorganisaties kunnen toe wijzen aan de verenigingen van hoger personeel. De raad voelt hier weinig voor, omdat daarmee zeer scherpe te genstellingen zouden ontstaan tussen de vakcentrales enerzijds en de verenigin gen van hoger personeel en de werkge versorganisaties anderzijds. De tijd (en het beraad achter de schermen) moet hier uitkomst brengen, meent de commissie ondernemingsra den. Zij stelt voor de zittingsduur van de bedrijfscommissie te verlengen tot 1 juli 1960. De SER zal hierover aanstaan de vrijdag moeten beslissen. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Gestommel op de trap zal er zaterdagavond wel meer zijn gehoord want voor menig gezellig St. Nicolaasfeest m huiselijke kring is dat het traditionele begin. Maar ergens in het oude Westen van Rotterdam had dat gestommel wel heel onaangename gevolgen. Het werd ver oorzaakt door een onder drankinvloed verkerende buurman van één-hoog die De gecommitteerden merken op dat het in zijn hoofd had gezet ongevraagd zij, toen zij voor de examens van dit deel te nemen aan de gezellige Sinter cursusjaar hun medewerking toezeg- klaasviering van de bovenburen, den, niet van de voorgenomen wiizi- bewoners van twee-hoog waren wei verrast, maar helemaal niet blij met die visite en het kostte heel veel moeite om de hinderlijke buurman de trap af te krijgen. Nauwelijks waren de bovenburen van deze opschudding bekomen of weder om kwam er gestommel op de trap. De buurman was ditmaal gewapend met een bijl waarmee hij de bovenburen te lijf wilde. Met veel moeite slaagde men er in hem te ontwapenen en onderwijl had een der huisgenoten de politie ge alarmeerd. De bemanning van een surveillance auto ontfermde zich over de dronken buurman en nam hem mee naar het bureau Oostervantstraat. Het was de 54-jarige constructieschilder C. van S. naar wiens gedragingen nog een nader onderzoek zal worden ingesteld. DEN HAAG (ANP). Vieren vijftig gecommitteerden bij de eind examens van de gymnasia en de gymnasiale afdelingen van de lycea voor het grootste deel hooglera ren hebben minister Cals doen weten dat zij zich niet meer be schikbaar zullen stellen zolang de in mei ingevoerde nieuwe regeling voor de eindexamens niet is vervan gen door de voordien geldende of door een andere, die bevrediging schenkt. Werk verzwaard Hun ervaring bij de mondelinge examens van dit jaar was, zo schrij ven zij, dat hun werk door de nieu we regeling aanzienlijk is ver zwaard. Voor een onderbreking of rustpauze is geen tijd meer. Door de langgerekte examendagen ont staat onvermijdelijk oververmoeid heid, die. een goede gang van zaken bij de examens verhindert. Voor een rustige en grondige be spreking van het schriftelijk werk blijft vaak geen tijd over. Het in schuiven van verlengde examens in de roosters van de volgende groe pen blijkt vrijwel niet meer mo gelijk. Niet op de hoogte ging van het reglement op de hoogte waren gebracht. IJMUIDEN (A.N.P.) Twee Nederlandse zeesleepboten de Zeeland van het Bureau Wijsmuller in IJmuiden en de Loire van L. Smit en Co.' Rotterdam waren in de nacht van zondag op maandag in de Middellandse Zee onderweg naar de Britse tanker Kuwait. Dit schip had zondagavond gemeld, dat door ernstige schade aan de ketel stuurloos ronddrijft ten zuiden van Sardinië. De Kuwait meet ruim 17.000 ton. De Zeeland zou tegen het aanbre ken van de dag de tanker kunnen bereiken, verwachtte men. Negenentwintig hulpschoolgebouwen willen B. en W. van Amsterdam aan schaffen om tijdelijk te voorzien in de behoefte van het openbaar en bijzonder onderwijs in de tuinsteden. In een voor stel aan de raad vragen zij hiervoor een krediet van ruim drie miljoen gulden. Het in systeembouw vervaardigen van schoolgebouwen zal de behoefte niet tij dig kunnen dekken, vooral niet nu het beschikbaar stellen van bouwvolume voor de bouw van deze permanente scholen bij de stadsuitbreiding achter blijft, zo wordt het voorstel toegelicht. Van onze Amsterdamse redactie pURMEREND Een ondergrondse gasexplosie heeft gisterochtend om tien minuten over negen een blok kleine, nieuwe huisjes aan de Van Balenstraat in Purmerend gro tendeels verwoest. Twee bewoners, de 38-jarige metaalbewerker J. A. Kremer en de 41-jarige mevrouw H. L. Albers-Weijermans, werden op slag gedood. Mevrouw Kremer werd door brandweer en buren met gebroken benen onder het puin van haar vernielde woning weggehaald. Zij verkeerde evenals de heer Albers in een shocktoestand. De kinderen van de gezinnen Kremers en Albers werden ook onder het puin bedol ven, maar bleven vrijwel ongedeerd. De gasexplosie heeft vier gezin nen dakloos gemaakt. Ook de hui zen aan beide zijden van de wonin gen van de families Kremer en Albers werden zwaar beschadigd. De woningen maken deel uit van een blok van zes. Zij zijn eigendom van de Nederlandse dok- en scheeps bouwmaatschappij te Amsterdam. Ongeveer een half jaar geleden werd aan de rand van Purmerend een forensendorp gebouwd voor de ar beiders van Amsterdamse bedrijven. Diep onder de indruk nam dèbevotking van Purmerend de ravage in ogenschouw, die gistermorgen door een gasexplosie werd veroorzaakt. Onder het puin ronden twee bewoners de dood. WASHINGTON (Reuter) Volgens berichten uit diplomatieke bron over weegt de Amerikaanse regering een deel van de Amerikaanse veiligheidstroepen op IJsland zesduizend man sterk terug le trekken. In Reykjavik, de hoofdstad van IJsland, was hierover niets bekend: de IJslandse regering heeft in geen geval een verzoek om te rugtrekking van de Amerikaanse troe pen ingediend. Wat er aan Amerikaanse troepen zou overblijven, zou 4000 man zijn, belast met bewaking van de vliegbasis, be diening van de radarstations en de ra diobakens en onderhoud van de Ameri kaanse installaties. De reden van het terugtrekkken van de rest veiligheids troepen die tot taak hebben het eiland te verdedigen tegen overvallen zou zijn dat de militairen niets te doen heb ben en dat de betrekkingen met de IJs- mer, met zijn twee kinderen op de landse burgerij steeds slechter worden, eerste verdieping. Zijn kinderen Hoe de explosie is ontstaan is nog niet te zeggen. Vast staat dat zich onder de vloer van de huisjes een gasmassa heeft verzameld. In de ondergrondse toevoer moet een lek zijn ontstaan. De oorzaak daarvan is nog niet bekend. Op het ogenblik van de ontplof fing waren mevrouw Albers en de heer Kremer ieder op de beneden verdieping van hun huizen. Vermoe delijk heeft een van hen argeloos met vuur gemanipuleerd. De heer Albers was, evenals mevrouw Kre- Van onze weerkundige medewerker ZOWEL een depressie als een ge bied van hoge druk moet op het ogenblik onze aandacht hebben. De depressie bevindt zich boven de Golf van Biscaje, waar de zwaarst denkbare stormen voorkomen. Ge middelde windsnelheden van 140 km per uur, windkracht twaalf (lus, zijn daar gemeten; tijdens stoten bereik te de lucht een snelheid van niet minder dan 180 km per uur. Golven van vijftien tot zeventien m hoogte waren het gevolg van deze orkaan. De depressie deed de baro meters in Engeland en Frankrijk flink teruglopen en daarmee wak kerde de wind ook in ons land aan uit zuidoostelijke richting. De depressie beweegt zich in de richting van Frankrijk. Zij komt dus dichterbij, zodat ook wij van daag flink in de wind zullen zitten, te meer omdat het gebied van hoge druk, dat zijn centrum boven Fin land heeft, van geen wijken wil weten. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Veranderlijke bewolking met later kans op regen. Matige tot krachtige, af en toe harde zuid oostelijke wind. Tets lagere tem peraturen dan zondag met in het noordoosten van het land tempe raturen om het vriespunt. MIESJE: Oei. wat een wind. 8 december, zon op 8.34, zorr onder 16.29; maan op 14.40, maan onder 1.14. Dat heeft tot gevolg, dat de koude in Rusland onverminderd voort duurt, alleen in het noorden is het wat minder koud geworden, maar in Moskou vroor het gisteravond al weer 29 graden. Midden op de dag werden zondag in Rusland tempe raturen van 25 tot 30 graden onder nul gemeten. In Polen is het nu ook al streng gaan vriezen en in Berlijn vroor het gisteravond tien uur reeds zeven graden. De koude lucht heeft zicli tijdens het weekeinde steeds verder naar het westen uitgebreid. Ook gister- avond was dat nog het geval en vandaag zal het noorden van ons land er ook wel wat van merken maar de aanwezigheid van de ge noemde depressie zal een grote uit breiding van koning Winter nog kunnen tegenwerken. Het belooft vandaag dus wel hard tegen hard te gaan bij het weer. De heer en mevrouiv P. lllok-Boon woonden naast de ingestorte huizen in hetzelfde blok. Ook van hun huis bezwe ken delen van de murenterwijl dat ge beurde wisten zij op het nippertje te ontvluchten. Robert (3) en Alfred (1) lagen nog in hun ledikantjes. De ontploffing heeft het effect van een bominslag gehad. De wo ningen van de gezinnen Kremer en Albers stortten in. De tussenmuur werd to* vergruizelde steen verma len, de betonnen vloer werd omhöog gestuwd, de voorgevel plofte over de rijweg en het dak zakte als een hand vol spanen over de ravage ineen. De schoorsteen kwakte lood recht naar beneden. Ook de muren tussen de woningen aan beide -zijden werden ontwricht; de voorgevels werden gedeeltelijk weggerukt. Vandaag zullen deskundigen een onderzoek naar de oorzaak van de ramp beginnen. Gisteren volstond men met het ruimen van puin en het afrasteren van de getroffen woningen. De burgers van Purme rend, van wie velen gisterochtend vlak voor kerktijd door de dave rende slag van de ontploffing waren opgeschrikt, hadden hun zondagse wandelroute door de Overweerse polder verlegd langs het nieuwe dorp, waar de Vreugden van het Sinterk'aasweekend zo gruwelijk waren verstoord. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Een originele aanvraag om subsidie heelt de Haagse afdeling van de Nederlandse vereniging tot be scherming van dieren tot de gemeente raad gericht: het beschikbaar stellen i van tien liter benzine per dag. De vereniging heeft de brandstof no- .dig' voor haar auto, waarmee zij de zwerfkatten in de stad ophaalt. Het i blijkt uit haar adres aan de raad dat dagelijks tal van meldingen binnenko- i men over zwerfkatten en -katjes. Vorig jaar wist de vereniging aan 1066 van deze dieren een goed tehuis te verschaffen, maar deze oemoeienissen kosten haar veel geld. Ais de gemeen te de benzine zou bekostigen, dan bete kent dat een hele steun. De vereniging richt zich tot de raad omdat B. en W. eerder hebben later weten geen subsidie te kunnen geven. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Rond de radio actie Appèl 4 ten bate van de Neder landse militaire oorlogsslachtoffers is zondag een reeks van misverstan den ontstaan, die hun hoogtepunt vonden in een nogal rumoerige sa menscholing voor het kantoor van de actie, gevestigd in het woonhuis van de organisator, de heer A. M. Bergers aan de Heemraadssingel te Rotterdam. Tot driemaal toe stonden in totaal enkele honderden mensen voor het huis van de heer Bergers. Allen meenden recht te hebben op een van de kostbare prijzen, die in drie ach tereenvolgende uitzendingen van Radio-Luxemburg waren bekend ge maakt. Gekraak Deze uitzendingen van Radio- Luxemburg waren door atmosferi sche storingen niet overal even goed hoorbaar. Er vielen soms hele zin nen weg in een storm van gekraak of er waren enkele woorden niet goed te verstaan. In ieder geval was het zo, dat door deze half ontvangen me dedelingen en ook nog door het ver keerd verstaan van sommige zinnen bij velen misverstanden werden op gewekt. Daar kwam nog bij, dat in tegen stelling tot de uitdrukkelijke mede deling velen in de veronderstelling verkeerden dat zij het nummer op de achterpagina van de Appèlkrant in Rotterdam moesten opbellen. Het genoemde nummer (99808) moest men juist niet bellen. Dit nummer was het bewijs dat men geen prijs had die in de advertenties van deze krant ais geheim waren verborgen. Brand Het trof wel bijzonder ongelukkig, dat dit nummer met negen en ne gentig begon. Men kreeg na het draaien van de twee negens, prompt aansluiting met de Rotterdamse brandweer, waarvan het alarmnum mer 99 is. De brandweer is zondagmiddag door een paar honderd mensen opge beld, die heel belangstellend infor meerden of zij ook een prijs hadden gewonnen. Tussen dit drukke prij- zen-verkeer moesten ook nog vier echte brandmeldingen worden afge werkt. De brandweer heeft niet kun nen nagaan of deze meldingen door de drukte op de lijnen van nummer 99. enige vertraging hebben onder vonden. Slim Daarmee was de reeks van mis verstanden nog niet ten einde. Er waren weer anderen, die wel duide lijk hadden gehoord dat men num mer 99808 niet moest bellen, maar zij ontdekten dat dit nummer kon worden omgedraaid. Zij hielden de Appèlkrant op zijn kop en meenden het geheim van de Appèlkrant te hebben doorzien. Haastig belden zij nummer 80866 in Rotterdam. Wie 99808 had gebeld had gemerkt, dat daarop geen enkel effect volgde, maar 80866 was wel een echt tele foonnummer en de bezitter van dit nummer vond het helemaal niet leuk, toen hij zondagmiddag herhaaldelijk werd opgebeld. Rolluiken De zaak dreigde in de loop van de middag helemaal op zijn kop te recht te komen, toen wederom een menigte voor het huis van de heer Bergers was samengekomen. De politie had al tweemaal de rust op de Heemraadssingel hersteld, maar op dat ogenblik dreigde er een uit barsting van sommige verhitte ge moederen. De heer Bergers had reeds de rol luiken neergelaten om zijn beleger de veste te beschermen, nadat hij tevergeefs had getracht de mensen aan het verstand te brengen dat zij zich vergisten; dat zij zich niet aan de spelregels hielden en dat zij van een verkeerd standpunt uitgingen om te veronderstellen, dat zij een prijs hadden gewonnen op grond van ver keerd begrepen of niet goed gehoor de mededelingen. Binnen Een van de teleurgestelden wist op een goed gekozen ogenblik tot in de hal van de woning door te dringen, waar hij tegenover de heer Bergers kwam te staan. De opge wonden stemming had kennelijk een slechte invloed op de zenuwen over en weer en het zag er opeens naar uit, dat over en weer aanklachten zouden worden ingediend, Een rustige brigadier van het bureau Oostervantstraat bracht de partijen weer tot rust. Eigen nieuwsdienst SCHIPHOL Overeenkomstig de methode die wordt gebruikt bij de financiering van het tienjarenplan voor Suriname, zal Nederland financiële steun verlenen aan de Nederlandse Antillen voor de eilanden Bonaire en de Bovenwinden, die noodlijdend zijn. Dat is zaterdagavond laat op Schiphol bekend gemaakt bij het vertrek van de Antillaanse ministers C. D. Kroon van economische zaken en J. E. Yrausquin van financiën. Zij waren op 25 oktober in ons land aangekomen voor besprekin gen met de regering. Er zijn plannen om de ontwikkeling van de eilanden in hoofdzaak het toe risme daarheen te bevorderen. Binnen drie jaar wil men de plannen verwezen lijken. waarmee een bedrag van rond 25 miljoen gulden zal zijn gemoeid. In prin cipe is nu overeengekomen, dat een derde deel van het bedrag door de Antillen wordt gedragen. Nederland fourneert de rest: een derd.~ deel op basis van lening en een derde deel in de vorm van een schenking. Defensie Nederland is de Antillen bovendien te gemoetgekomen in de kosten van de de fensie. Tevens is er overeenstemming be reikt over een zo spoedig mogelijke asso ciatie van de Nederlandse Antillen met de E.E.G. Bij hun vertrek zeiden de heren Kroon en Yrausquin nog, zeer tevreden te zijn over de „prettige wijze waarop in de af gelopen weken de moeilijke problemen zijn behandeld." Fietsers voor auto Eigen nieuwsdienst WEERT. Vlak voor een naderende auto staken gisteravond drie jongens op de fiets de Roermondseweg bij Swart- broek over. De eerste jongen kon zich, toen hij de wagen eenmaal bemerkte, met enkele forse pedaaltrappen in vei ligheid stellen. Achter hem volgde de zeventienjarige P. Stultiens uit Weert. De bestuurder van de auto, afkomstig uit Vlodrop, kon hem niet ontwijken De jongen werd tegen het wegdek geslingerd en was op slag dood. De derde van de overstekende jongens ikon nog juist voor de auto zijn fiets tot stilstand brengen. Opgewonden mensen stroomden gisteren naar het huis van de orga nisator van de actie Appèl 4, tie heer Bergers, aan de Heemraadssingel te Rotterdam, Sommigen bonsden heftig op de deur om de heer Bergers, veiligheidshalve de rolluiken voor de ramen had laten zakken,' tevoorschijn te roepen. die

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1