Het olde «in nieuwe huus tooi Brutus op verzoek opnieuw een reis naar wum indië Werkende vrouw in Nederland te weinig modieus H" LICHAMELIJKE OPVOEDING IN 20 PUNTEN LEVENDE OUDHEID peis om de wereld met de keukeripan ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 8 Als verkavelingen tol nieuwe interieurs leiden Nieuw leren wonen Als gastvrouw Navolgbaar Koffer vol staaltjes Zeenga Curry Meeta Mutchakotay WITTE KRUIS WITTE KRUIS Zaterdag 5 december 1959 door Hermien van Doorn TN een tiende deel van ons land beantwoorden de om standigheden, waaronder de bevolking leeft en werkt, niet aan de normen, die men daar aan in het midden van de twin tigste eeuw, zeker in een rede lijk welvarend land als het on ze, mag stellen. Verspreid voor al over de oostelijke en zuide lijke provincies liggen bijvoor beeld nog tientallen gebieden, die bij de snel voortschrijdende ontwikkeling en verbetering van woon-, werk- en leefge woonten in ons land, achterop zijn geraakt. Toch wordt er de laatste jaren hard gewerkt om deze achterstanden op het door een langdurig isolement ver geten platteland in te halen. Ruim veertig streekverbeteringscom- missies zijn in drie jaar tijds als pad destoelen uit de grond geschoten, ter wijl ruilverkaveling en industrialisatie zich eveneens op verschillende plaat sen in een vergevorderd stadium be vinden. Streekverbeteringsjjlannen en ruilverkaveling gaan daarbij veelal hand in hand. Wanneer in een bepaald gebied de percelen worden herverdeeld, is het namelijk dikwijls ook nodig, dat er en kele gezinnen verhuizen en een nieuw wegennet, of nieuwe leidingen voor gas, water en licht, worden aangelegd. Bij dergelijke ingrijpende veranderin gen wordt door de bewoners van de streek gewoonlijk de behoefte gevoeld aan de een of andere vorm van voor lichting. die hun de weg wijst de nieu we mogelijkheden die ontstaan zijn. op hun juiste manier te benutten. Deze voorlichting wordt in verschil lende delen van ons land gegeven door streekverbeteringscommissies. die zich voor de duur van vijf of zes jaar zo wel op agrarisch en agrarisch-sociaal. als op huishoudelijk gebied bewegen. Wat dat laatste aangaat behoort tot de taak van de streekverbeteringscom- missie bijvoorbeeld het organiseren van cursussen en excursies ten behoe ve van de plattelandvrouwen, het ge ven van voorlichting bij nieuwbouw en het te werk stellen van een huishoud- consulente. Ook kan de commissie de streek bij de landelijke werkgroep van het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening voordragen, als omgeving waarin een voorlichtingswo ning op zijn plaats zou zijn. In een tiental achtergebleven gebie den werd reeds met rijkssubsidie zo'n boeren- of landarbeiderswoning ge- of verbouwd, met het doel de plaatselijke bevolking aan de hand van de prak tijk voorlichting te geven over de nieuwste inzichten ten aanzien van een doelmatige indeling en inrichting van woning en bedrijf. In diverse andere plaatsen wordt de bouw van een voor lichtingswoning voorbereid. ..Ik heb niet half zo veule te doen. als in het olde huus", vertelde de boe rin van een van deze bewoonde mo delwoningen op het platteland, boerin Stokkers uit Neede in de Achterhoek, bij wie wij een kijkje gingen nemen. Ailes is hier even gemakkelijk inge-; richt.. Dat is overigens ook wel nodig, want twee jaar lang tweemaal per week is de bewoonster van een voor lichtingswoning verplicht grote groe pen belangstellenden, waaronder ar chitecten, aannemers, plattelandsvrou wen. enzovoort, die onder leiding van een huishoudconsulente de bouw en in richting van haar woning komen be zichtigen. te ontvangen. De oude boerderij van de familie Stokkers stond op een perceel, dat bij i de ruilverkaveling aan een ander werd toegewézen. Toen wij nieuw be sloten te bouwen, bleek de platte grond van de woning in eerste instan tie te voldoen aan de eisen, die de werkgroep voorlichtingswoningen van het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening stelde aan de indeling van een voorbeeldwoning, waaraan in deze streek een dringende behoefte bestond, vertelde onze gast vrouw. In samenwerking met een deskundi ge uit de intussen geformeerde Com-; missie voorlichtingswoning Neede. de huishoudconsulente in de Achterhoek en de architect, werd toen heel Pr.9" cies uitgekiend, hoe woning en bedriji zo funktioneel mogelijk zouden kunnen worden ingedeeld en vooral ook inge-; richt. Door de ruilverkaveling heeft zo niet alleen de boer het veel gemakkelijker gekregen, in onze moderne platte- landswoning is ook alles er op af ge- stemd de huisvrouw overbodig werk te besparen, zegt mevrouw Stokkers Vol trots liet zij ons bijvoorbeeld haar praktische eetkeuken zien, waar- in kastelem°nten kookplaat, aan'recht enzovoort zo zijn aangebracht, dat de huisvrouw geen stap teveel h°mt te leggen, wanneer zij met de berei- d:ii van de maaltijden of de afwas b A'gestemd op de funktionaliteit in de eerste plaats, is ook de inrichtm,, van de slaapkamers en douchecel, de toepassing van diepe berg:ruim'ten overal in huis en de indeling van de spoelkeuken. Alles is zo uitgevoerd, dat deze voor beelden voor iedereen die zelf gaat bouwen navolgbaar zijn. Vooral veel jonge mensen, die m de buurt van Neede een eigen woning gaan inrichten, komen dan ook gewa pend met duimstok, papier en pot lood b-'i de familie S+okkers op be- Z°Z;i noteren onder andere de maten van een handige materialenkast. me ten de juiste hoogte van de aanreert op en maken aantekeningen over net meterkastje, waarin extra bergruimte voor de stofzuiger is aangebracht. Veel oudere bezoekers moeten dik wijls wel even wennen aan de op Licht en ruimte ingestelde woonkamer m deze nieuwe boerderij, waarin naast een modern bankstel, in de eethocï Boerin Stokkers uit Neede in haar moderne keuken, waar platte landsvrouwen uit de wijde omtrek naar komen kijken. zwartgelakte stoelen met rietenzittin gen uit de oude woning prijken. Als vader en zoon van het land komen staat de maaltijd gereed op een handige tafel met formica blad. Zelf zou ik niet anders meer willen, een modern interieur laat zich zoveel makkelijker onderhouden, dan de ge middelde boerenwoning, zoals we ïie nu nog overal op het platteland vin den, zegt mevrouw Stokkers, die toch ook reeds volwassen kinderen heeft. Overal in ons land trekken de voor lichtingswoningen, waarin de huis vrouw soms over de nieuwste huis houdelijke apparaten beschikt, die zij eventueel ook aan de bezoekers kan demonstreren, grote belangstelling. In Neede prijken zelfs reeds enkele bui tenlandse namen in het gastenboek, onder andere van bezoekers uit Enge land, Noorwegen, de Verenigde Staten en Israël. Andere gebieden op het platteland waar dergelijke woningen nog niet zijn klaargekomen, of die voor de bouw van een modelhuis niet in aan merking komen, blijven echter ook niet van voorlichting op het gebied van funktionele woninginrichting ver stoken. In ieder streekverbeteringsgebied is een huishoudconsulente werkzaam, die waar mogelijk voorlichtingsobjecten laat inrichten, vertelde mejuffrouw G. Giesen, huishoudconsulente in Roe- lofarendsveen, pns. .Zo'n voorlich tingsobject kan bestaan uit een ge heel verbouwde en opnieuw ingerich te keuken, slaapkamer, douchecel, en zovoort, die men eveneens op bepaal de dagen kan bezichtigen. Iedereen die gaat bouwen óf verbre ken, of zijn woning geheel of gedeel telijk opnieuw wil inrichten, kan bo vendien de hulp van de huishoudcon sulente inroepen. In Roelofarendsveen bindt mejuf frouw Giesen in zo'n geval een kof fer vol staaltjes van bekledingsstoffen, vloer- en - wandbedekkingen, foto's en miniatuur maquettes achter op haar fiets, om de gevraagde voorlichting aan huis te bezorgen. Soms bezit de huishoudconsulente ook wel een kan toortje, waar zij haar materiaal expo seert. Zó wordt langzamerhand overal in ons land het platteland ontsloten: De voorlichting van de huisvrouw, het zij op grote schaal in de voorlichtingswo ningen, het zij heel bescheiden via het koffertje van de huishoudconsulente, draagt daarvoor een belangrijk deel toe bij. T/AN een herdenking komt een herdenking. Zeker als men de geboortedag van Tiberius herdenkt, want op dezelfde dag, of kort er voor. stierf Marcus Junius Brutus. moordenaar of vrijheidsheld dat is maar al te uaak een kwestie vun appreciatie. Hij was in 85 voor Cltr. geboren, in een familie van oude republikein se tradities. Achteraf bekeken zou men gemakkelijk kunnen beredene ren dat het hem meer energie zou hebben gekost om géén republikeins leider te worden dan wél. Was niet zijn stamvader Lucius lunïus Brutus in 509 voor Chr. een der stichters en de eerste consul van de Romeinse republiek geweest? Werd hij niet, nadat zijn vader bij een revolutie- poging tegen de dictator Sulla) door Pompeius was gedood, bij zijn oom, de keiharde traditionalist Cato op gevoed, bij uiie hij ook zijn mili taire Leertijd doorbracht? Maar het was een slechte tijd voor republikeinen. De senaat, die in de oude republiek het leidende staats lichaam was geweest, had veel van zijn prestige verloren, juist door zijn starre houding, telkens wanneer liet dringend nodig was, die hervormin gen tot stand te brengen, die door de groei van Rome tot een wereld rijk werden vereist. En zoals steeds, wanneer in een staat de politiek vastloopt, traden er figuren op, die naar één of andere vorm van alleen heerschappij streefden de monar chie zat als het ware in de lucht. rrOEN Brutus op de Leeftijd was gekomen, waarop een Romein van goeden huize een rol in de poli tiek kan gaan spelen, had Rome eigenlijk al niet meer de keus tussen een republikeinsesenaatsrsgering en de dictatuur, maar nog slechts tussen twee grote mannen. Caesar en Pompeius. De veelbelovende jon ge Brutus koos ten slotte, euenals de meerderheid van de senaat, Pom peius als kleinste kwaad en verloor met hem de beslissende strijd, maar bracht er het leven af. Hij had voldoende besef van de werkelijkheid om te begrijpen, dat na Caesars overwinning hem niet anders overbleef, dan (op zijn best) ballingschap en vergetelheid, öf te pogen aan de zijde van Caesar te wachten op een kans de senaats heerschappij te herstellen. Hij koos het laatste, vroeg Caeser genade en die werd hem graag geschonken. Caesar wist hem met zijn heel bij zondere charme te winnen en gaf hem een belangrijke post in Noord- Italië en voor het jaar 44 het ambt van praetor. Brutus hield zichzelf zoet met de gedachte, dat Caesar weliswaar dic tator was, maar slechts tijdelijlc. Daarna zouden er andere tijden ko men en zou hij in een herboren senaat een rol van belang kunnen spelen. Zijn oom Cato zag het an ders in en pleegde zelfmoord. Maar toen in hei begin van 44 voor Chr. Caesar niet ongaarne benoemd werd tot dictator perpetuus (levens lang dictator), knapte ook deze stro halm af: Caesar was nu de tiran, en de republikeinse plicht eiste zijn on dergang desnoods door een politieke moord. Er waren al enige min of BESTE LEZERS, ik hoop dat u het niet erg vindt als ik zo vlug weer enige recepten voor kerrie-eten uit Indië geef. Verzoekbrieven van enthousiastelingen voor Indische gerechten brengen mij hiertoe. Maar om nu toch wat te variëren heb ik een paar andere Indische kookboeken voor mij liggen. Deze keer zal ik uit diverse boeken wat recepten vertellen. Zodoende is 'er toch veel afwisseling mogelijk. Allereerst dan ligt naast mij het boek van mevrouw Robin Howe, die mij laatst schreef dat ik uit haar recepten mocht putten. Hier komt zij dan en wel met Zcenga Curry: voor 6 personen; neemt u 2 dozijn shrimps (diepvries' of blik), l eetlepel kerriepoeder, 1 1 fijngeslnmpt teentje knoflook dat ge, door de kerriepoeder werkt om ze hierdoor wat smeuïg te maken (ge moogt natuurlijk meer knoflook ge-1 bruiker* Robin Howe zelf neemt 4 teentjes!) Verder ongeveer 5 bolletjes; gember uit een pot of een stuk ver-i se gember van 3 cm, 6 gestampte of! gemalen peperkorrels, eventueel de-I zelfde hoeveelheid in poeder, een klein J stuk tamarine (assam), 100 g boter, vet of margarine. En dan komt nu iets moeilijks: H liter kokosmelk, die wij dan maarl móeten vervangen door karnemelk of gewone melk. tot slot 3 eetlepels ge malen klapper (kokosnoot) en wat zout, maar wees er vooral zuinig mee. We serveren hierbij droogge- meer vage complotten gesmeed en via zijn zwager Cassius werd hij met hem het hoofd van de bekende samenzwering. JN maart werd het duidelijkdat haast geboden waswant Caesar was van plan de achttiende van die maand Rome te verlaten voor zijti veldtocht naar het Oosten. Op de Idus, de 15e, moest de aanslag ge schieden, tijdens de senaatszitting in de curia van Pompeius. Caesar voelde zich eigenlijk te ziek om de zitting bij te wonen, maar men stuur de een zijner naaste medewerkers, die ook tot de samenzwering be hoorde, Decimus BrutusAlbinus (in in de verte familie van Marcus Bru tus) naar zijn huis om hem te over reden toch te komenzg. om de senacd niet te kwetsen. Terwijl Antonius, Caesars rech terhand, aan de praat werd gehou denleidde men hem naar zijn zetel, één van de samenzweerders, Tillius Cimber knielde voor hem neer om een goed woordje te doen voor een verbannen broer, en greep hem om zijn smeekbede kracht bij te zetten bij zijn kleed. Dit was het afgesproken teken en de samenzweerders, die om Cimber heen stonden, zg. om hem te secon deren bij zijn verzoekvielen hem niet hundolken aan en door 23 won den getroffen stortte Caesar neer. vlak voor het beeld van zijn gedode tegenstander Pompeius, een roman tisch trekje van de historie. T)IT was de grote dag<3 waarop Brutus had gehooptde dag der bevrijding, die een nieuwe republiek zou inluiden maar hoe hij in deze hoop werd bedrogen en wat hem leidde naar zijn tweede grote dag, zijn sterfdagzullen we voor volgen- j de week moeten bewaren. kookte rijst gegarneerd met chutney uit een fles. Laat de assam (evenals de klapper te koop in een winkel waar Chinese ingrediënten verkocht worden) onge veer 20 minuten in een beetje water weker, en maak er dan door het fijn te wrijven een dik sausje van. De bo ter moet heet worden en hierin fruit u luchtigjes het kerrie-knoflookme/ig- sel vermengd met het assampap,e goudgeel:, vooral niet bruin. Doe er dan de shrimps (grote gar nalen), eventueel neemt u 300 g g wone garnalen hiervoor, bij met de klapper. Strooi er een beetje bloem met peper overheen en leng aan met de kokosmelk, karnemelk of gewone melk. Proef of er genoeg zout in is en laat 5 minuten doorkoken. Ge heet er misschien ook een beetje water 'o.j moeten doen. Dit moet een smeuïg gebonden ragout woorden die zeer pit tig ruikt. De liefhebbers van ,.heet" strooien er zelfs wat extra cayenne peper in. In Indië wordt dit gerecht gemaakt met verse shrimps en aldaar moet het dan ook een kwartier sudderen Hier zijn 5 minuten voldoende. Maa i van uw drooggekookte rijst een rand en deponeer de shrimps curry in het lege midden. In en op de rijstrand legt ge wat heerlijke chutney neer. Een paar plakjes citroen verhogen de smaak. Natuurlijk kunt u voor dezelfde schotel gebruiken: Oesters met mos selen waar ook kreeft of krab, vers of uit blik. Meeta Mutchakotay: een recept van de beroemde Indische kok E. P. Veerasawmy. Laat gedurende een nacht, ongeveer 300 g witte bonen I en 1 zeer grote in plakken gesneden ui in de week staan. Fruit de volgen- de avond in vet (ongeveer 65 J) 1 ge-1 snipperde ul 1 gestampt teentje knof-i look, 2 kruidnagelen, V2. eetlepel ker riepoeder en een pijp kaneel van 3 cm. De witte bonen heeft u intussen gaargekookt en laten uitlekken. Zij komen erbij met een royale mespunt gemalen peper naar smaak, zout en het sap van 1 citroen. Serveer hierbij nu eens een gestoofde lamsragoüt met uien en tomatenpuree en verder niets. Tol slot een vooi mij bijzonder aan trekkelijk gerecht, beschreven door de Countess Morphy. Pulao: dit is een pilaf (ragout) van 250 g rijst %2 uien, 2 volle eetlepels gedroogde rozijnen, 1 eetlepel aman delen. enige stukjes pijpkaneel (zie vo rig recept) en wat kardemomzaadjes (te koop in een apotheek). Verder 2 klei ne laurierblaadjes met 100150 g bo ter, zout en peper. Laat de boter in de pan bruin worden en fruit hierin de uitjes. Doe er de rijst bij en laat ook die g'oudge van kleur worden. Roer wel geregeld in de pan, opdat de rijst niet aanbrandt. Achtereenvol gens komen dan alle andere ingrediën ten erbij en tot slot zoveel water als ge nodig acht om de rijst gaar te laten koken en. er als glimmend mooie korrels uit te laten komen. Laten we zeggen: een handdikte water op de rijst! Als de rijst gaar is roert u er met een vork een theelepel saffraan doorheen en geeft hierbij een ge bakken biefstuk. Het is vanzelfspre kend dat bij deze gerechten een glas bier best smaakt. Tot de volgende keer. Micky Woodliouse Advertentie DE 4Ckte PIJNSTILLER Rugpijn... maar ook andere plagende pijnen vaagt prompt weg roet WITTE KRUIS Tabletten, poeder», «ehet« JJE Zweedse lichamelijke opvoeding staat, dat is zo langzamerhand echt geen nieuws meer, op een zeer hoog peil. Wat ge echter niet of nauwelijks zult weten, is, dat de lichamelijke opvoeding in Noorwegen eveneens op een niveau staat, waarvan de Nederlander en dan vooral de Nederlandse jeugd slechts kan dromen. Reeds in 1883 werd de gymnastiek als vak op het lesrooster van de Noorse scholen verplicht gesteld. Dat wil zeggen, op de scholen van het platteland behoorde twee uur per week aan gymnastiek te worden gedaan en op de onderwijsinstellingen in de steden drie uur. Er werd van hogerhand een strenge controle uitgeoefend opdat de leerkrachten die uren, bestemd voor de lichamelijke opvoeding, goed zouden besteden. Slechts de schoolarts kon een leerling, indien deze iets mankeerde, vrijstelling geven. I/OOR DE LEERLINGEN van 712 jaar betekende de gymnastiekles een uur van spel: voor die van 1218 jaar en ouder werd dat uur volledig gewijd aan het turnen en de sport. Er zijn in de loop der jaren veranderingen in de door het onderwijspersoneel te volgen richtlijnen gekomen. Maar de waarde, die de Noren aan de lichamelijke op voeding toekenden, bleef. Zo zijn tegenwoordig vrijwel alle scholen voorzien van douches en andere wasgelegenheden. Sinds 1935 bouwen de Noren geen scholen meer zonder een zwem bad. En dan te bedenken, dat in ons land de meeste scholen opgetrokken worden zonder een gymnastiek lokaal BEHALVE een zwembad bezitten de meeste onderwijs instellingen in Noorwegen nog een sportterrein ('meestal een voetbalveld) en een sintelbaan. zodat er geen lange wandelingen gemaakt behoeveil te worden om een recreatiemogelijkheid te vinden; de leerkrachten kunnen dus zo effectief mogelijk werken. De Noorse leefwijze, voor wat betreft de lichamelijke opvoeding, is in 139S in een aantal regels door de Afdeling Onderwijs vastgelegd. En nog steeds houdt de Noorse schooljeugd zich er aan. Het zijn regels, die voor vele sportlieden, ook in ons land, best de moeite waard zijn om te volgen. 1. Train nooit, wan neer je je niet goed voelt of als je door een be paald werk bent afgeleid. 2. Laat je, vóór je weer begint te oefenen na een ernstige ziekte, door een arts grondig onder zoeken. 3. Slaap per etmaal minstens acht uur in een goed geventileerd ver trek. 4. Eet licht en gemak kelijk verteerbaar voed- 5. Eet vooral lang zaam, kauw goed en eet nimmer te veel. 6. Drink geen alcohol en rook niet. 7. Verander dikwijls van ondergoed. 8. Houd het lichaam schoon, maar laat de spieren niet verslappen door te lang koude of warme baden te nemen. 9. Zorg er altijd voor, gedurende de lichame lijke oefeningen diep in en uit te ademen. 10. Adem na een ver moeiende oefening min stens een minuut diep en langzaam in. 11. Oefen nimmer, wanneer je nuchter bent of honger hebt. 12. Train nooit direct na een zware maaitijd, maar wacht tenminsle twee uur. 13. De oefeningen moeten in het begin kort zijn en niet te zwaar; langzamerhand kun je het peil opvoeren. 14. Stel je niet bloot aan een te sterke afkoe ling; blijf niet rusten, als je buiten adem of warm bent en transpireert. 15. Drink weinig en met kleine porties; im mers, door grote hitte drink je vaak te veel. 16. Eet nimmer ijs. 17. Drink noch eet na afmattende oefeningen. 18. Droog je na de oefeningen met een rui ge handdoek flink af. 19. Train nooit als je overwerkt bent. De trai ning moet onmiddellijk gestopt worden en kan weer worden hervat als je weer de oude bent. 20. Indien je een tijd lang uit training bent geweest, begin dan rus tig van vooraf aan, tot dat je het oude peil weer hebt bereikt. rET is opvallend hoeveel aandacht in de meeste Europese landen tegen woordig aan de kleding van de werkende vrouw wordt besteed. Heel begrijpelijk ove rigens wanneer men bedenkt, dat vooral deze groep van vrouwen die over een eigen in komen beschikt, in staat is regelmatig een behoorlijk be drag voor de garderobe uit te trekken. De mode wordt in haar geheel sterk beïnvloed door de eisen die de werkende vrouw aan haar kleding stelt, dat komt ook in ons land bij couture en con fectie herhaaldelijk naar voren. Helaas moeten wij echter vast stellen dat Nederland nog altijd niet als voorbeeld is aan te halen, wanneer men het over goed geklede werkende vrou wen heeft! In Amerika is het al heel lang vooral de werkende vrouw, ge huwd of ongehuwd, die de toon aangeeft bij het volgen van de nieuwe mode. In Engeland is het de laatste iaren op dit ge bied zo sterk vooruitgegaan, dat men er herhaaldelijk de aandacht op ziet gevestigd. De grote Londense warenhuizen en modezaken stemmen bijvoorbeeld elk seizoen een belangrijk deel van hun sortering bewust af op de wensen van deze categorie. In Frankrijk streeft de wer kende vrouw er eveneens naar goed en modieus gekleed te gaan Mocht men er desondanks wat minder spectaculair als vroeger uitzien, dan is dat daar zeker niet aan een verminderde interesse maar aan de hoge prijzen voor Kleding te wijten. In ons land zijn wij wat dat aangaat echter zeker niet slecht bedeeld. Dat de mogelijkheid om voor vrij weinig geld goed gekleed te gaan in Nederland door de vrouw met een baan echter compleet wordt benut, kunnen wij tot onze spijt niet beweren. Er heerst op dit gebied hier een vrij vreemde situatie, die men nauwelijks in enig ander Euro pees land zo aantreft. Dikwijls is het ons namelijk reeds opgevallen dat in onze grote steden de jong'e werkende meisjes met een klein of mid delmatig salaris, beter gekleed gaan dan zij die een hogere functie hebben en ook hoger worden gehonoreerd. Het is hier geen uitzondering dat in een bedrijf de typiste beter gekleed is dan de directie secretaresse bijvoorbeeld, die toch ook louter uit representatie! oogpunt er beter uit zou moeten zien. Pratend met goed. minder goed en beslist slecht geklede vrouwen met behoorlijke functies werd het ons dui delijk hoe in die kringen in ons land meestal nog verondersteld wordt, dat modieus gekleed gaan het vertrouwen in de toewijding en de capaciteiten die men voor zijn functie heeft, niet zou bevorderen Men is eenvoudig nog altijd bang voor een luxe modepoppetje te worden gehouden, dat meer aandacht heeft voor een fraai kapsel en een aardige jurk dan voor notulen, verzorgde correspon dentie of zakelijke besprekingen. Wij vinden dat een volkomen ver ouderd standpunt. Achter de typemachine ia. praktische ticeed. Praktisch aiaar oak lied modern verwerkt. De mode biedt ia onze tijd i ele oplossingen om zakelijk en toch ook heel modieus gekleed Ie gaan. Als werkende vrouw goed gekleed gaan betekent immers zeker niet zich aan opschik te buiten gaan. Het is in tegendeel een kwestie van met inzicht vaststellen, wat men in een bepaalde werkkring wel of niet kan dragen. Te veel opvallen dient vermeden te worden, maar verzorgde kleding afge stemd op de omstandigheden is voor een vrouw in een functie van enige betekenis eenvoudig een noodzakelijk heid. 4 i

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 8