TSJECHEN DREIGDEN EN BELOOFDEN PILOTEN GOUDEN BERGEN Protesten en pamfletten rond Curacao's incident Kantonrechter gelooft in Wageningse mavi'meter 3Sf°tenmakei% pmgsam m KAPPIE en de KONINGSRUIL 7-^ KarlGuttmann naar Rome jlhk vV|/'' „Als Bonn blijft zwijgen...." MAÏZENA DU RYEA Boze boer sloeg ruiten in Pocketboek ook bij kruideniers Pag. 2 VROLIJKHEID OM VEROORDELING Opperbevel V.N.-leger in nieuwe handen Zeer koud in Rusland Grote schoonmaak in Djakarta FLITS GORDON in het i heelal Nieuwe Antilliaanse vlag voor Koningin 1 DE I TINTELS Zelf aan de slag I Jack Dunkley Westduitsers schoten met „Eerlijke Jan*' Meisje loopt onder auto Uit de Kerken Zaterdag 5 december 1959 Van onze correspondent BONN Gouden bergen zijn de twee Westduitse straalja gerpiloten die deze week door Tsjechoslowakije werden uit geleverd, in Praag beloofd: Een woning, een baan en een opleiding tot piloot op passa-l giersvliegtuigen van het nieuw ste Russische type, dat de Tsjechen gebruiken. Alles kon-: Met de jonge Hoffmann hebben de Tsjechen een nog ingewikkelder proce dure uitgehaald. Zij stopten hem in Praag in een auto en reden met hem door de stad en zelfs naar een waren huis. Ook hem werd een baan aange boden en een opleiding tot vliegtuig- bestuurder. De brief die hij naar huis mocht schrijven, moest worden opge steld volgens Tsjechische richtlijnen. „Menselijk falen" De vraag kwam ter tafel waar nu de oorzaak van het verdwijnen van de toestellen lag. Hebben de Tsjechen er den zij krijgen, als ze maar niet iets mee te maken gehad, of is er op naar de bondsrepubliek terug de ?Iond /°,ut semaakt? r „Menselijk falen, gaf Kraus toe, heeft geleid tot het uit de koers raken zouden keren. De luitenant-vlieger Kraus (29) en de 22-jarige sergeant-vlieger Hoffmann hebben de schone beloften over zich heen laten glijden. Ze waren immuun voor de communistische paradijsver- halen. Dat bleek vrijdag in Bonn op een persconferentie, waar de twee pilo ten hun belevenissen gedurende 42 da gen Tsjechische gevangenschap ver telden. Zonder een woord van haat, met een zeer beheerste woordkeuze en een sterk gevoel voor de betrekkelijkheid aller dingen, draaiden Hoffman en Kraus nog eenmaal de film van de gebeurte nissen terug naar 22 oktober, toen zij 's morgens om half tien in hun straal jagers van het type Thunderstreak te Memmingen in Beieren opstegen. Kraus: „Op een gegeven ogenblik kreeg Hoffmann zuurstofgebrek. Er was iets mis met zijn zuurstofmasker. Hij vroeg mij het bevel, dat hij van de start af had gehad, over te nemen. Ik besloot naar Memmingen terug te ke ren, vanwaar ik dan na korte tijd het bericht kreeg om tè landen. Maar ik wilde Hoffmann aan de praat houden. Hij was korte tijd onwel en ik wilde niet dat hij het bewustzijn zou verliezen. Daardoor kon ik slechts de radiokoers volgen. Maar kort daarop was elke verbinding verbroken." Eensklaps: Vuur Hoffmann: ,,Ik was tijdens de eerste vlucht onpasselijk geworden, maar eens klaps zag ik onder het toestel van Kraus, geruime tijd nadat hij het com mando had overgenomen, vuur over de hele lengte. Mijn eigen toestel raakte evenwel in moeilijkheden en ik moest springen. Mijn schietstoel werkte perfect en het volgende ogenblik'*belandde ik op eén vliegveld^ lK"'oritdeed mij van mijn parachute en wachtte een paar minuten o$ri bij te komen. Toen doken er mannen in groene uniformen op. Eerst op dat ogenblik ontdekte ik dat er iets mis was. Ik stak de handen omhoog, kreeg de loop van een machinepistool in mijn rug en men voerde mij weg". Krans kwam weer aan het woord: #,Ik dacht op 4000 voet hoogte te zijn, maar ik zag bomen voor me. Op het zelfde ogenblik bemerkte ik achter mij vuur, en rechts zag ik Hoffmann een uitwijkende manoeuvre maken. Ik pro beerde mijn schietstoel te gebruiken, een seconde later ging mijn parachute half open en omdat ik te weinig hoogte had, kwam ik in een boom terecht. Ik klauterde naar beneden. Op dat ogen blik dacht ik nog steeds ergens in Beieren te zijn neergekomen, maar mannen in groene uniformen die geen Duits spraken, maakten mij duidelijk dat ik in Tsjechoslowakije was." van mijn toestel en dat van Hoffmann". Hij had teveel gelet op de radiokoers, hoewel het zicht uitstekend was, ten einde op Hoffmann te kunnen letten. Van bestraffing van beiden of een van hen zal geen sprake zijn. Wanneer er gestraft zou moeten worden, acht men de zes weken angst in de Praagse gevangenis, de dreigementen en de knagende eenzaamheid en de steeds terugkerende verhoren door de paaien de Tsjechische beroepsondervragers voldoende straf voor degene, die men werkelijk schuldig zou achten. V Geen antwoord De twee straaljagers werden tijdens de aanraking met de grond en de bo men vernield. Hoffmann werd direct naar een kazerne gebracht, daar ver hoord en vervolgens naar het huis van bewaring in Praag getransporteerd. Steeds weer moest het tweetal van de Tsjechische ondervragers horen, dat de Westduitse regering zich niet interes seerde voor hun lot en dat Bonn de Tsjechische nota's over hen beiden onbeantwoord liet. Toen „Als Bonn tien dagen lang blijft zwij gen, zeiden de Tsjechen op een gegeven ogenblik, dan zouden wij voor een rechtbank worden gedaagd wegens on wettige grensoverschrijding. Er hangt u dan een straf van drie maanden tot drie jaar boven het hoofd", aldus Kraus. Hoffmann: „Ik hoorde precies hetzelf de, maar mij zeiden ze bovendien dat Kraus had besloten in Tsjechoslowakije te blijven of van plan was naar Oost- Duitsland te gaan". Praag zien „Men beloofde mij al gauw een wo ning en een baan, vervolgde Kraus; men sprak erover mijn gezin te laten overkomen uit Duitsland en stelde mij in het vooruitzicht dat ik in Tsjecho slowakije na verloop van tijd een op leiding zou kunnen krijgen tot piloot van een Russisch vliegtuig. Men liet me zelfs een autoritje meemaken om mijn vernielde toestel te zien, en van een heuvel af mocht ik naar Praag kijken. Dinsdag kwam ik voor een soort rechtbank die mij als ongewenste vreem deling over de grens liet zetten. Vlak voor de grens zag ik voor het eerst na 42 dagen Hoffmann. Advertentie maakt Uw groenten zo lekker. ROTTERDAM. De dramaturg van Rotterdams Toneel Karl Guttmann zal in Rome de regie voeren van Two for the Seesaw van William Gibson. De première van het stuk, waarin de rollen vertolkt worden door Valentina Cortese en Ga- brielle Farzetti zal half februari plaats vinden. Rotterdams Toneel gaf de Nederlandse première van dit stuk onder de titel Twee op de wip reeds aan het einde van het vorig seizoen. Twee op de wip staat met Guus Hermus en Andrea Domburg nog steeds op het repertoire van het Rotter damse gezelschap. Onbetaalde olietip Eigen nieuwsdienst ASSEN. „De Nederlandse Aardolie maatschappij heeft het aan mij te danken dat er in 1936 olie gevonden is. Toch heb ik in al die jaren geen cent gehad." Dat zei de 57-jarige boer B. W. uit Nieuw-Schoonebeek, die zich gistermor gen voor de rechtbank in Assen moest verantwoorden voor het inslaan van drie ruiten bij een meetstation van de N.A.M. Al jarenlang had hij een wrok tegen de N.A.M. en in februari meende hij zijn al eerder geuite dreigementen op die ma nier kracht te moeten bijzetten. De officier van justitie dacht dat het een idée-fixe van B. W. was en eiste een maand voorwaardelijke gevangenisstraf en voorwaardelijke terbeschikkingstel ling. Hij adviseerde de verbolgen boer een proces tegen de N.A.M. aan te span nen. „Daar heb ik geen geld voor", was het antwoord. ZEEUWSCH DAGBLAD Arnhems gerechtshof beslist: ARNHEM Ook het gerechtshof te Arnhem heeft de Deventer kruidenier R. W. K. vrijdagmorgen ontslagen van alle rechtsvervolging inzake de verkoop van pocketboeken. Het Hof heeft hét vonnis van de Zut- fense politierechter dus bevestigd met o.m. als aanvulling in het arrest, dat de Grondwet verbiedt het recht tot het openbaar maken door middel van de drukpers van gedachten en gevoelens aan een vergunningstelsel te onderwer pen. LONDEN (Reuter, AP) Engeland is met de zes landen van Euratom, waaronder Nederland, overeengeko men nauw samen te werken in het streven naar produktie van energie uit versmelting van atomen. In de volks mond noemt men dat „het temmen van de waterstofbom". NEW YORK (Reuter) De In dische generaal-majoor Gyani is voorgedragen als opvolger van de Canadese generaal Burns, als opper bevelhebber van het politieleger der Verenigde Naties in het Midden- Oosten. Deze strijdmacht is gelegerd in het gebied van Gaza. Vrijdag werd in Ottawa bekend gemaakt, dat Burns benoemd is tot adviseur van de Canadese regering In ontwapeningskwesties. Hij zal Canada vertegenwoordigen bij;, de komende ontwapeningsbesprékingen in Gerieve. De benoeming van generaal-majoor Gyani moet nog bekrachtigd worden door de Assemblee der Verenigde Naties. ARNHEM De glunder lachende instrumentmaker R. H. Massee uit Oosterbeek werd gistermiddag door de Wageningse kantonrechter wegens overtreding van de maximum snelheid veroordeeld tot elf gulden boete. Van alle kanten werd hij hierna gefelici teerd, zelfs door de korpschef van de Wageningse politie, want het vonnis betekende, dat een vinding van hoofd agent Y. Visser uit Wageningen, uit gewerkt door de heer Massee, in eer ste instantie door de justitie als be trouwbaar en deugdelijk was erkend. Het gold een apparaat, waarmee op eenvoudige wijze de snelheden van au to's kunnen worden gemeten. Om een proces uit te lokken had de heer Massee zich laten bekeuren. Zo wel de officier van justitie als de kan tonrechter zei, dat het apparaat dege lijk was gekeurd, o.a. door prof. Kruid hof en dat er voldoende bewijskracht aan kon worden toegekend. Daarom volgde de veroordeling tot een geldboe te, die hoog genoeg was om in appèl te gaan. Het is namelijk de bedoeling om van de hoogste rechters in ons land een beoordeling van het apparaat uit te lok ken. De mavimeter, zoals het apparaat wordt genoemd, is gebaseerd op het ge bruik van een chronometer. Deze wordt in werking gesteld wanneer een auto rijdt over een op de weg liggende kabel. Twintig meter verder ligt weer een ka bel en wanneer de auto daarover heen rijdt wordt het apparaat uitgeschakeld. Uit de afstand die de secondenwijzer van de chronometer intussen heeft afge legd is door middel van een tabel vast te stellen, hoe hard de auto heeft gere den. De politieman die het apparaatje bedient, zit enkele honderden meters verder en ziet onmiddellijk het resultaat, zodat hij bij een overtreding de auto zelf kan aanhouden. Inmiddels zijn voorbereidingen getrof fen voor de octrooiaanvrage. De Wage ningse politie gaat vanaf vandaag het apparaatje al gebruiken. 115 „En dat is?" vroeg Dom Bar- tholomeu. „Volgens de kalender zal er over vijf dagen een maansver duistering plaatsvinden. Mestre Ja- comé en de Infante wisten dit en gaven mij opdracht de lengtegraad te bepalen van de plaats waar het schip zich op dat ogenblik zou be vinden. Ze zouden heel teleurge steld zijn als ik faalde." „Maar ze verwachtten dat we op de kust van Guinea zouden zijn," wierp Eric tegen. „En hier zijn we zeker tweeduizend mijl verder, zo niet meer." „Des te meer reden waarom we moeten proberen de juiste lig ging van dit eiland vast te stel len", merkte Andrea op „Bedenk eens wat het voor kaartenmakers en toekomstige navigatoren zal betekenen, precies te weten waar Antillia ligt. en ook die andere eilanden." „Ik zal al blij zijn als ik hier heelhuids vandaan kom," mop perde Eric. „Maar als de Infante wil dat we de ligging van dit eiland bepalen, dan moeten we dat doen als we kunnen." „Bovendien zal het nog wel en kele dagen duren eer het schip weer vlot kan worden gebracht, merkte Andrea op. „En we kun nen klaar zijn zo gauw die ver duistering plaats vindt, dus zal er niet veel tijd meer behoeven te verstrijken." I %M|Ppg; „Als er gevaar dreigt vertrek ken we eerder," zei Eric. „Men senlevens zijn meer waard dan de bepaling van een breedtegraad." Er gebeurde die nacht echter niets, ook de volgende dagen niet, gedurende welke de mannen dub bel zo hard werkten om de Infan te Henrique zeewaardig te maken. Eerst werden de lijnen die men aan de palmbomen had vastge bonden, losgemaakt zodat het on derschip dat nu geheel was her-1 steld, in een geul kon zakken die Andrea had laten graven en die tot aan de zee liep. Toen werd de sloep over boord gezet en met een lijn aan de grootmast vastge maakt. Nu hoefde men alleen nog maar te wachten op hoog water. Een uur voor dit tijdstip werd bereikt j voer de sloep de stroming in, zo-1 dat de lijn naar de hoofdmast strak ging staan. Ze wilden het schip rechtoptrekken als de kiel wat vrij zou komen. MOSKOU (Reuter) In Moskou is het bitter koud. De temperatuur in de Russische hoofdstad was gisterochtend twintig graden onder nul. In de loop van de dag zakte de thermometer nog enkele graden. Onvoorstelbaar koud was het in Wer- ehojansk waar de inwoners hun werk moeten doen bij een temperatuur van min 58 graden. Als de sirene loeit'; DJAKARTA (Reuter). Als de sire nes in Djakarta loeien, moet iedereen ophouden met zijn werk, wat dat ook is, en het eerste de baste bij de hand zijnde sehoonmaakkarweitje opknappen. Een bataljon militairen houdt toezicht op de actie voor reinheid die deze maand wordt gevoerd. Bij de eerste poging kwam er geen beweging in het schip', zelfs niet toen het tij zijn hoogste punt bereikte en alweer begon af te nemen. Eric was hierdoor ecjhter niet teleurgesteld Dit, was werk dat hij begreep, en nauwelijks lag de kiel weer boven water of hij beval de mannen de geul dieper te maken. „Morgenochtend 'komen we vlot," verzekerde hij hun. ,;Ik heb de hoogte van hettij geme ten, en dat is 's morgens altijd hoger." Veel werd er niet geslapen die nacht. Als het nu weer mislukte, zouden ze de karveel misschien nooit meer vlot krijgen, want nau welijks hadden ze de kiel uitgegra ven of het opkomend water begon de geul weer dicht te werken. Dit maal wachtten de mannen aan de oever niet tot de sloep het schip vrij zou trekken. Met lange palen posteerden ze zich langs de romp, hopend hiermee de karaveel weer in een drijvende positie te kunnen brengen. Afschuwelijk langzaam kwam het tij opzetten, en het was dui delijk merkbaar hoger dan te vo ren, zoals Eric had voorspeld. Een half uur voor de hoogste stand voelden ze dat er beweging in het schip kwam. Ze schreeuw den de mannen in de sloep toe dat ze roeien moesten wat ze kon den, teneinde de grootst moge lijke druk op de hoofdmast uit te oefenen, en aldus het schip recht op te krijgen, en zetten zichzelf in postuur met hun palen. (Wordt vervolgd) Hjllllllllllllfllllllllülllll SOESTDIJK (ANP) Op paleis Soestdijk hêeft gistermorgen de An tilliaanse gevolmachtigde minister, de heer W. F. M. Lampe aan de Koningin =B de eerste nieuwe vlag voor de Neder- j OOM landse Antillen overhandigd. De vlag j H zal op Statuutdag, 15 december, op de Antilliaanse eilanden worden ont plooid. De vlag bestaat uit een wit veld, waarop een rode en een blauwe baan elkaar kruisen. In het midden van de blauwe baan zijn in een ovale rang schikking zes witte sterren aange bracht, die de zes eilanden symboli seren. CARACAS Welingelichte ge zaghebbende woordvoerders hebben volgens Associated Press gisteren in Caracas meegedeeld, dat de Venezo laanse regering dinsdag een for meel protest bij de Nederlandse regering zal indienen tegen de „wel bewuste haast", waarmee de West- indische autoriteiten onlangs twee Cubaanse piloten hebben vrijgelaten. De vliegers hadden een noodlan ding op Aruba gemaakt, nadat zij pamfletten die voor Venezuela wa ren bedoeld, per ongeluk boven Curasao hadden uitgeworpen. De Venezolaanse regering had ver zocht de in de VS woonachtige Cu banen vast te houden tot een com missie van de organisatie van Ame rikaanse staten (OAS) hun een ver hoor zou hebben afgenomen. Neder land is echter geen lid van de OAS, zodat het verzoek niet had kunnen worden ingewilligd. Het protest wordt bij de Neder landse regering ingediend, omdat Nederland de buitenlandse betrek kingen van het Koninkrijk behar tigt. Ambassadeur terug De Venezolaanse ambassadeur in Den Haag. de heer Julio Alfredo de la Rosa, is gistermiddag naar Caracas vertrok ken. Hij zal daar besprekingen voeren over het incident met de Cubaanse vlie gers. Op een vraag of hij het incident als la Rosa geen commentaar geven. „Ik ben nu vijf jaar in Den Haag geaccre diteerd, waarvan de laatste drie jaar als ambassadeur", zo verklaarde de heer De la Rosa bij zijn vertrek op de Amsterdamse luchthaven. „In al die jaren ben ik niet in Caracas geweest, zelfs niet voor vakantie of voor fami liebezoek. Ik hoop zo spoedig mogelijk naar Den Haag terug te keren." Beschuldigingen In de nacht van donderdag op vrijdag zijn te Willemstad op Curacao weer ge stencilde pamfletten verspreid, nu af komstig van de zogenaamde (tot dusver onbekende) beweging van vriendschap tussen de Antillen en Venezuela. Daarin wordt een scherpe aanval gedaan op de houding van de Nederlandse regering in verband met het incident van de huur lingen-piloten. In het pamflet wordt o.a. gezegd, dat in Latijns-Amerika de vrije democra tieën worden bedreigd door dictatoriaal geregeerde landen en resten van kolo nialisme, die onderling samenspannen. Er wordt aangedrongen op een wijzi ging van de Venezolaanse wetten, die er op dienen te worden gericht, dat niet anderen rijk worden van de Venezolaan se olie. Het pamflet zou een 'overdruk zijn van een artikel of ingezonden stuk, geplaatst in het Venezolaanse tijdschrift Revista Elite. Men neemt aan, dat het pamflet is opgesteld door inwoners van Curasao en dat de verspreiding niet op touw is ge zet door naar de Nederlandse Antillen overgekomen Venezolanen. De politie aHituniiiiinuHnMimHiitt |[IIIHIU(IIIIIIIUniUIIIIII»»UHUII door WAT ETEN WÊ OPJOUW YERJAARSF*R- TU BAb? FAWALLES CHOCO LA TAARTJES, SNOSP, LIMONADE ernstig bestempelde, wilde de heer Destelt een onderzoek in. DE NATUUR IN EN OM UW HUIS U loopt misschien wel te piekeren welk geschenk nu eens geschikt zou zijn voor uw man? Geef hem eens een, mooie bladplant voor zijn eigen kantoor i of voor zijn studeerkamer; 'i zult eens zien hoe dat in de smaak valt Er zijn vele mooie bladplanten en het is we^r eens iets anders dan de gebruikelijke l zakdoeken, dat zegt hem waarschijnlijk niets meeL. Sterke planten moet u dan hebben; de vingerplant is sterk; de fi cus voldoet ook uitstekend en een gaten plant is ook erg decoratief. een kamerplant; liefhebbers van tuinie ren zullen een goed tuinboek bijzonder kunnen waarderen. Er zijn allerlei soor ten tuinboeken; koop een boek dat spe ciaal voor de amateur-tuinier is ge schreven en geen uitgesproken vak boek; daar hebber, ze niets aan. Er zijn boeken die de werkzaamheden van week tot week in eigen tuin behande len; het hele jaar door en met co'n leidraad in de hand zal men veel be tere resultaten bereiken; ze zijn in el ke boekhandel te koop of te bestellen. Er zijn meer mooie geschenken dan' De amateur-tuinier doet u ook een groot genoegen met een goed stuk tuin gereedschap; dat heeft hij het hele laar door nodig. Koop prima kwah'teit; hij zal er dan jarenlang plezier van hebben Ei zijn tegenwoordig ook van die han dige gieters van plastic; die zijn ver bazend licht en handig Ik denk ook aan een flinke plasticmand; die kan jaren mee en ze wegen ook niets. Ze kunnen in verschillende kleuren aangescnaft worden. Een tuinslang zal men ook a's een welkom geschenk beschouwen; ze worden ook in plastic geleverd en wij hebben er uitstekende ervaringen mee opgedaan. copyright abc pr«** iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin wnnnnnitiiiniiiininiiiiintiiniiiiiniiirnitiiiiiiiiiiininiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim JAM* SUIKER, IJS, PEPERMUNT BESSB- SAP IDAT WORDT FATASTISOH, IK VOEL MEAkL DRAAIERIG.. 39. Nu Libertien de Derde zich het eiland, waarop de Kraak door zijn toe doen was gestrand, zo maar had toege ëigend en er zich tot koning had uit geroepen, viel het niet mee om de vorst 'diens .malle fratsen" zoals Kappie het noemde, nog af te leren. Het besluit van koning Libertien III, om het eiland i in bezit te nemen en alle aanwezigen 1 tot zijn onderdanen te verklaren, werk te zeer verhelderend. Want met een ge- strand schip ergens op een der Futi liteiten-eilanden te zitten, zonder uit zicht op spoedige redding, was nu niet direct een overzichtelijke toestand. Bo vendien stond er een flinke storm op losbreken en het was zaak. dat allen zo 'snel mogelijk een onderdak hadden. Gelukkig maar, dat Libertien een ge boren leider was, die wist wat hen te doen stond. „Landgenoten!", sprak hij. „Donke re wolken pakken zich samen boven ons jonge koninkrijk „Dat zal waar wezen", mompelde Kappie met een blik op de hemel. „Juist", vervolgde Libertien. „En daarom lijkt het mij zaak zo spoedig mogelijk te zorgen voor een verblijf, het staatshoofd waardig. Ik beveel jul lie dus onmiddellijk te beginnen met de bouw van een paleis, voor ik doornat word." „Nou loopt het wel de spuigaten uit!" brieste Kappie. „Zie je wel? Dat denkt ja alleen maar aan zichzelf!" Baron de Fricandelle boog zich naar de gezagvoerder over. „Ik zou Zijne Majesteit zijn zin maar geven, kapitein", raadde hij. „Zijne Majesteit is hier een autocratisch mo narch. die aan niemand verantwoording schuldig is. En zolang hij geen protocol wenst, weten wij niet waaraan wij toe zijn!" „Zo is het Fricandelle eindelijk ben ik vrij!" riep de koning uit. „En re ken maar, dat ik dit zolang mogelijk probeer te blijven!' En neuriënd ging hij toezien bij de bouw van zijn verblijf Het scheen dat het met de vrijheid van zijn onder danen gedaan was.... BONN (AP) Op de Liineburger Heide heeft het Westduitse leger giste ren voor het eerst twee artillerie raketten van het type Honest John afgeschoten. Amerikaanse, Engelse, Zwitserse en Westduitse officieren woonden de lancering bij. Eigen nieuwsdienst DORDRECHT De vijfjarige Margret Zijderveld uit Dordrecht is daar gister middag toen zij plotseling de Brouwers- dijk overstak, door een auto aangereden en gedood. NED. HERV. KERK Beroepen te Ommen: M. van den Bosch te Nigtevecht. Bedankt voor Burgh: M. G. L. den Boer te Chaam. GEREF. KERKEN Beroepen te Lochem: W. A. Jelsma te Woudsend. Bedankt voor Oegstgeest; J. Overduin te Veenendaal. UNIE VAN BAPT. GTM. Beroepen te Muntendam: Hl. Linde man te Stavoren.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 2