Eens over datum en agenda topgesprek Noodweer in Zuiden zaait dood en verderf Adenauer terug met gedeeltelijk akkoord TE VEEL JAARBEURZEN VERWARREN PUBLIEK TIEN TONS ANKER VIEL OP SCHUIT De BiltKalm OVERLEG OVER RECLAME-T.V. NOG GAANDE Kooit jes-sto vers in arrest Stuwdam bezwijkt; stad onder water I FRISSE GAST OP SCHIPHOL NIET GEBLUST WEL GESUST Twee Duitse vliegers na 42 dagen vrijgelaten PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Emigranten goedkoper door de lucht LAATSTE NIEUWS j Mijnen in Ruhrgebied zoeken syndicaat Bewusteloze lag dagen alleen in huis Friedi aan de ketting in Londonderry DAT KAN DAAR... Zevenhonderd Ambonezen nog zonder werk IMr. M. H. S. van Oers overleden Uitbreiding Rijswijk halt toegeroepen Israëlisch journalist in auto verongelukt Kritiek van directeur textiel jaarbeurs Tsjechen eisen 136.000 mark smartegeld v Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4. Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie, üi 100-2317. bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991 Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38. tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G- J. BREUKER Zeeuwse!) Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs f 0,56 per week, 7,per Kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter! 7 cent per woord met een minimum van 1,— 15e JAARGANG No. 4427 Donderdag 3 december 1959 RODE HAND GESCHILPUNT Van onze correspondent PARIJS Bondskanselier Adenauer is gisteravond weer van het vliegveld Orly naar Bonn vertrokken. Zoals te verwachten was spreekt het officiële communiqué over wederzijds begrip, vertrouwen en overeenstemming. In werkelijkheid zijn er twee vrij ver uit elkaar liggende punten, waarover nogal is gesproken en waarover een akkoord nog lang niet bereikt schijnt. Het eerste is het optreden in Duitsland van de Rode hand, de Franse contraterroristische organisa tie, die het heeft gemunt op de Duitse wapenhandelaren en andere commerciële relaties van de Alge rijnse nationalisten. Onder de druk van de Duitse publieke opinie heeft Adenauer dit probleem wel ter sprake moeten brengen en hij heeft het raadzaam geoordeeld, dat eerst bij premier Debré te doen. Mr. Scholten: Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Het is gisteren bij de debatten in de Tweede Kamer niet duidelijk geworden of Neder land nu reclame in de televisie of commerciële televisie zal krijgen. Staatssecretaris mr. Y. Scholten wenste zich daarover in antwoord op interrupties van de socialistische fractievoorzitter, mr. J. A. W. Bur ger, niet uit te spreken. Het Vaderland had gisteravond ge meld dat Nederland, indien de re geringsplannen doorgaan, commercie le televisie via een tweede zendernet zal krijgen, dat geëxploiteerd zat wor den door een los van de N.T.S. staande organisatie. De eerste besprekingen over de praktische verwezenlijking van het plan zouden al zijn gevoerd met de Onafhankelijke Televisie exploita tiemaatschappij. JNota Het rapport van de staatssecreta rissen Scholten en Veldkamp over de commerciële televisie zou volgens Het j .Vaderland in de ministerraad zijn be- j handeld en in zijn geheel zijn aan- vaard. Het zou nu zeer spoedig aan j de Tweede Kamer worden voorgelegd. De Otcm, zo meldde Het Vaderland nog. is al bezig met de technische en programmatische voorbereidingen voor het tweede televisie-station. Uitgewerkt plan Het bericht over de televisie en de Otem in Het Vaderland is niet juist, zie staatssecretaris Schoiten gisteren. Hij zei dat wanneer de regering een nota over deze zaak aan de Kamer voor legt, daarin een Standpunt zal moeten worden uiteengezet inzake het prin cipe van de reclame. Zij zal met een uitgewerkt plan moeten komen hoe die reclame moet worden toegepast in de televisie, aan wie deze zaak moet j worden toevertrouwd en onder welke I voorwaarden dat dient te geschieden. Binnenkort zullen er weer besprekin- i gen met belanghebbenden worden ge voerd. Mr. Scholten deed de toezegging, dat eerst het Kamerdebat over de nota j zal worden gevoerd en dat daarna pas j concessies zullen worden gegeven. 1 Eigen Nieuwsdienst DEN HAAG Op 1 januari 1960 wor-j den de prijzen van het luchtverkeer voor, emigranten van Nederland naar Austra lië en Nieuw Zeeland belangrijk verlaagd, deelt de K.L.M. mee. Zij worden dan gelijk gemaakt aan die van het vervoer met een der regeringsschepen naar die landen. Deze emigranten betalen niets meer' bij boven het bedrag, dat van rijkswege wordt bijgedragen aan zijn reiskosten. Nader vernemen wij van de K.L.M. dat zij lagere tarieven heeft kunnen stel-, len doordat zij voor deze categorie pas sagiers een goedkopere exploitatievorm" heeft gevonden. Deze houdt voor een be langrijk deel verband met de indeling van de vloot en haar bemanning. De emigranten gaan namelijk niet met een lijntoestel. maar met een apart vlieg tuig. ROTTERDAM. De Rotterdamse re cherche heeft twee Hagenaars gearres teerd: de 39-jarige koopman J. M. H. en de 38-jarige chauffeur A. van den H. Zij worden verdacht van oplichting. In Rotterdamse arbeiderswijken ver kochten de twee mannen kolen an traciet. naar zij zeiden voor zeven tot negen gulden per mud; antraciet kost doorgaans twaalf gulden per mud. In werkelijkheid betrof het hier de zg. Amerikaanse antraciet, die voor huis brand minder geschikt is. In vele ge vallen leverden zij zelfs deze kolen niet| eens maar waren er industriekolen tus sen gestort. Ook met de maat werd het, niet nauw genomen. Officieel niet Deze heeft hem duidelijk gemaakt, dat de Franse regering officieel niets met die Rode hand te maken heeft en dat het optreden ervan ongetwij feld zal zijn geëindigd op de dag, dat de Duitse regering een eind maakt aan handel en wandel in Duitsland van de vertegenwoordigers van het geen Debré noemt de Algerijnse re bellen. Tijdens Adenauers bespre kingen met de Gaulle heeft eerst genoemde toen opnieuw de kwestie aangeroerd en. zoals te verwachten was, een vrijwel gelijkluidend ant woord gekregen. De Gaulle heeft daarenboven echter aan Adenauer laten weten, dat hij het zeer wel kon begrijpen, wanneer Duitsland met alle kracht tegen La main rouge zou optreden. Het tweede punt waarover verschil van mening bestaat is de positie van beide landen binnen de Navo. Offi ciële woordvoerders van beide par tijen hebben nadrukkelijk gezegd, dat er geen moeilijkheden bestaan te dien opzichte, doch dat de stand punten alleen verschillend zijn en dat gisteren en eergisteren de Gaulle en Adenauer die aan elkaar duide lijk hebben gemaakt. Adenauer heelt de belangrijkheid van de militaire samenwerking van de landen van het Atlantisch pact naar voren ge bracht en hij heeft aangedrongen op versterking van die samenwerking. Hij acht de handhaving van Engelse en Amerikaanse divisies op het con tinent absoluut nodig en hij is van oordeel, dat niets mag worden ge daan om dé terugtrekking van die strijdkrachten in de hand te werken. Integratie Von Eckardt, woordvoerder van de Duitse delegatie, heeft los van het geen Adenauer had verteld, het Duitse standpunt nog verduidelijkt. Het houdt het voor onmogelijk, zo zei hij, een verbond van vijftien landen bij elkaar te houden zonder een zekere mate van integratie. Het gelooft niet, dat men zonder een ontwapening, ook op het gebied van de kernwapens, tussen beide grote blokken een derde macht, ook bewa pend met atoomwapens, zou kunnen scheppen. Duitsland gelooft niet aan een andere Europese of nationale (in dit geval Franse) atoombewapening en het toil zich houden aan die welke in het bezit van de Amerikanen en de Engelsen is. Lijnrecht staat daar dus het Duitse tegenover het Franse standpunt. Wél hebben de Gaulle en Adenau er overeenstemming kunnen berei ken op- andere punten, in de eerste plaats over de agenda van een top conferentie, waarvan Adenauer op zijn persconferentie gistermiddag zei, dat de tweede helft van april de gun stigste datum ervoor zou zijn. De agenda zou moeten bevatten: ont wapening, niet-inmenging in de po litiek van andere staten, hulp aan onderontwikkelde gebieden en ten slotte het vraagstuk van de hereni ging van Duitsland met daarbij in begrepen het Berlijnse probleem. In geen geval zal over het onderwerp Berlijn afzonderlijk worden gespro ken bij die conferentie aan de top. Vooropgesteld dan altijd, dat ook de andere westelijke deelnemers daar mee akkoord gaan. De Gaulle he laas voor hem niet alleen. De conferentie zou te Parijs moeten worden gehouden. Zes en Zeven De betrekkingen tussen de Zes en de Zeven zijn ook ter sprake ge komen. Beide partijen zijn hei er over eens gebleken, dat de contac ten tussen deze Zes en Zeven zo snel mogelijk moeten worden gelegd, zonder dat de belangen van de Ver enigde Staten geschaad mogen wor den. Men wil echter eerst wachten op het resultaat van de reis van de Amerikaanse minister Dillon naar Europa. FREJUS (Reuter) Onder de ge weldige druk van de gezwollen wateren van de rivier de Reyran is gisteravond laat een stuwdam bezweken. De stad Fréjus (13.000 inwoners) werd onder het water bedolven en het dal kwam vol te staan. Volgens de eerste berichten xijn honderden huizen weggespoeld en moeten er zeer veel slachtoffers zijn ge vallen. Fréjus ligt aan de Middellandse Zee in het departement Var. De doorgebroken dam voorziet het grootste deel van het departement van water en stroom. De ramp geschiedde omstreeks middernacht. Ogenblikkelijk werden brandweerlieden uit Marseille en genisten van het leger uit Avignon naar de getroffen streek gebracht. Daar alle verbindingen met één slag verbro ken waren, was het onmogelijk om on middellijk verder** gegevens over de omvang van de ramp te verkrijgen. MEPPEL (ANP) Het vijfjarig zoon tje van de landbouwer W. Rumpf te 1 Nolde (gemeente Zuidwolde) is gister- i morgen op de weg Zuidwoïde-Balkbrug j door een auto aangereden en gedood, j Het jongetje zat bij zijn vader achter! op de bromfiets. Toen de vader even j I stopte klom het kind eraf en stak plot-i seling de weg over. I Eigen nieuwsdienst ESSEN Met het oog op 31 maart 1960, wanneer de vergunningen van de drie verkooporganisaties voor de Ruhrkolen zullen aflopen, streven de mijnindustriëlen in het Ruhrgebied ernaar deze drie organisaties weer tot één gecentraliseerd lichaam samen te i bundelen. I Daartoe heeft men een overeen- komst voor een syndicaat uitgewerkt, dat op advies van de kolenindustrie te werk gaan. Als argument wordt naar Ivoren gebracht de nog steeds heer- jsende moeilijkheden bij de kolenafzet. I De Hoge Autoriteit in Luxemburg zal echter in laatste instantie dit kolen- 1 syndicaat moeten goedkeuren. Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. Politie en GGD heb ben een woning aan de Prinsenstraat in Hilversum opengebroken, waar de 59- jarige vrijgezel B. F. Spits alleen woon de. De man was bewusteloos en lag in bed. In het ziekenhuis, waarheen men hem onmiddellijk had vervoerd, is hij overleden. Men neemt aan dat hij enige dagen alleen thuis heeft gelegen. LONDONDERRY (ANP). Het kustvaartuig Friedi uit Delfzijl, dat defect en op de kapitein na door de bemanning verlaten in de Ierse haven Londonderry ligt, is aan de ketting gelegd, omdat de reder een reparatierekening van ongeveer drie duizend gulden niet kan betalen. Meters hoog lag de sneeuw giste ren op een barak van een arbeiders kamp in Noprd-ltalië. Een lawine had zich op het kamp gestort met als gevolg dat negen indnnen omkwa men. In het midden van deze tele- foto de bedolven hut. Een groepje redders is links on de foto nog juist zichtbaar. Deze foto is van een heli kopter uit genomen. LONDEN (UPI) Zeer rijke soldaten, schatrijke korporaals en zeer gefortuneerde sergeanten be volken de luchtmachtbasis van Lindholme. Anders gezegd:, de rijkste luchtmachtmensen van En geland wonen op en om die vlieg basis. De commandant van de basis is de armste man. Ik ben niet ja loers hoor, maar ik kan mijn tweedehands Ford bijna nergens parkeren, omdat de Bentleys en Jaguars zoveel ruimte innemen. Die staan overal. Oorzaak: tweemaal sleepte een syndicaat van personeel de hoofd prijs van een voetbalpool in de wacht. De eerste keer won men twee en een half miljoen gulden en de andere keer ,,maar" 230.000 gulden. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Naar de minister van maatschappelijk werk op vragen van de Tweede Kamer antwoordt, zijn ongeveer zevenhonderd Ambonezen nog niet in het arbeidsproces opgenomen. Een deel van hen naar schatting l negentig weigert eenvoudig, twee- honderd zijn te oud of invalide en onge-1 veer vierhonderd wonen in oorden waar j geen werk is ook niet in de buurt. DEN HAAG. In Den Haag is in de nacht van dinsdag op woensdag mr. M H. S. van Oers overleden, directeur-ge neraal van het ministerie van economi sche zaken. Dinsdag verrichtte hij, na mens de staatssecretaris, zijn laatste officiële daad: aan de heer M. D. Kos- ter uit Kapelle (Zeeland) reikte hij de bronzen legpenning van het ministerie uit, wegens diens goede resultaten bij 1 het middenstandsexamen. Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. Blussen hoefde de brandweer niet, toen zij na een telefonische alarmering met loeiende sirenes bij een huis aan de Pauwstraat in Hilversum arriveerde. Vergeefs was haar komst echter niet. Er was een flinke onenigheid ontstaan onder de leden van het gezin in de woning Zé hevig ging het toe, dat de twintigjarige dochter de politie te hulp wilde roepen. In haar verbouwereerdheid draaide zij echter het nummer van de brandweer. De komst van het uitgebreide materieel en de manschappen had een sussende uitwerking op de verhitte gemoederen; de ruzie was plotseling over. j Wel frisjes vond de Amerikaanse j studente Karen Mattson, met haar 21 jaar net volwassen, het gisteren op i Schiphol. Zij sloot daarom vlug de kraag van haar jas. De jonge vrouw van Zweedse afkomst bleef maar kort op de luchthaven tot spijt van de Nederlanders want zij moest door naar Zweden. Daar zal zij mee- dingen in dë verkiezing van de Sancta Lucia van dit jaar. Er kan nauwelijks i twijfel bestaan of zij zal het zijn die 1 de kroon van kaarsen op haar blonde lokken gedrukt krijgt. Dan zal zij het middelpunt worden \rn de viering van de terugkeer i het licht na de donkere decembermaand. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Aan de grootscheepse i voortzetting van de Rijswijkse uitbrei- j J dingsplannen is door Gedeputeerde Sta- j ten een halt toegeroepen. 1 Het gebied dat B. en W. op het oog j hadden en waarmee de raad eind 1958 j akkoord ging, ligt tussen het bebouwde deel van Rijswijk en het tuinbouwgebied; van Wateringen. Gedeputeerde Staten j menen dat het gebied tót de groene zoom om de'Haagse agglomeratie behoort en achten recreatie en agrarisch belang te groot om de plannen goed te keuren. Eigen nieuwsdienst Eerst thans is bekend ge- BONN. worden dat de Israëlische journalist dr. Menacliem Dolan in de nacht van maan dag op dinsdag in Oost-Duitsland bij een auto-ongeluk om het leven is gekomen. Dr. Dolan was o.a. correspondent van het Algemeen Dagblad in Israël. Waarschijnlijk kreeg hij achter het stuur een hartaanval. Hierna moet het ongeluk gebeurd zijn. In het ondergrondse bedrijf van de mijn Willem Sophia te Kerkrade is de 33-jarige houwer A. T. Offermann gisteren door vallend gesteente gedood. Eigen nieuwsdienst NICE. Nog altijd wordt een uit gestrekt gebied langs de Middellandse Zee geteisterd door een storm, die met het uur de nood in vele streken tot groter hoogte doet stijgen. Het aantal doden als gevolg van liet zeer slechte weer steeg woensdag opnieuw. De erg ste ramp deed zich voor in Italië, waar in de bergen ten noorden van Turijn negen arbeiders door een lawine wer den bedolven. Zij kwamen jammerlijk om het leven. Het gehele kustgebied van Marseille tot Livorno is bezaaid met afgewaaide dakpannen, ontwortelde bomen, wrak ken van scheepjes die door torenhoge golven op de rotsachtige kust en op stranden en boulevards werden ge kwakt. Een motorsloep van prins Rainier van Monaco zonk in de haven van Monte Carlo, vlak naast een bok die omsloeg. Lange lijst In Spanje is de toestand al niet beter: elf mensen kwamen daar de afgelopen drie dagen als gevolg van het noodweer om het leven. Een gehele familie zigeu ners raakte onder een neerstortende schoorsteen en stierf een vreselijke dood. Dertien doden vermeldt de verlies- lijst op het wel zeer zwaar getroffen Sicilië, waar het einde van de over stromingen nog lang niet in zicht is. Gisteren meldde men twee doden in Frankrijk, drie in Algerije en tientallen gewonden in Marokko; er is enor me schade alom langs de kusten van de oude binnenzee. In geen jaren heeft het zo gestormd in deze streken. Even nam de wind woensdag af, maar de adempauze duurde niet lang: weldra bulderden nieuwe windstoten over de schoon geblazen zee, nieuw leed veroor zakend in een groot aantal gebieden. In de bergeif Duizenden tonnen wegende rotsblok ken, hopen aarde en sneeuw, losgeraakt tijdens vreselijke stormen, stortten zich gisteren in alle vroegte op een kamp waar arbeiders lagen te slapen. Het kamp lag boven Ceresole, enkele tien tallen kilometers ten noorden van Tu rijn in Noord-Italië. Negen mannen kwamen hier om het leven. Twee en twintig arbeiders uit het kamp, dat op een hoogte van 2400 meter lag, bleven in leven. Twee van hen bereikten na een tocht van uren door de besneeuwde bergen het dorp Ceresole. Zij waren de eersten die melding maak ten van de ramp. Alpenjagers en gidsen gingen onmid dellijk op weg om hulp te bieden. De meeste wegen waren versperd door meters hoge sneeuwmassa's. De arbei ders die bij een krachtcentrale werkten, hadden vorige week al uit de bergen moeten komen, maar het slechte weer belette dat. Negen doden De reddingsploegen dolven al spoedig negen lichamen van omgekomen arbei ders op uit de bedolven resten van het kamp. Vijf mensen waren gewond geraakt, een arbeider wordt nog vermist. Een groot aantal straten in het laag gelegen deel van Genua staat blank; hetzelfde is het geval in Savona. Hon derden mensen vluchtten ook gisteren in Italië uit hun huizen. Van ontel bare badinrichtingen is vrijwel niets meer over aan de Italiaanse Riviera. Bij Nice werd woensdag een man van zijn fiets geblazen hjj brak zijn nek. Beroemde badplaatsen als Anti bes en Roquebrune zijn ook al zwaar geteisterd door de storm. Talrijke res taurants, ontspanningen en villa s langs de anders zo lieflijke kust zijn door zware rukwinden vernield of zwaar beschadigd. UTRECHT (A.N.P.) De direc teur van de Stichting' Nederlandse textieljaarbeurs, de heer A. G. Biemond Jr., heeft ernstige kritiek geoefend op de leiding van de Koninklijke Nederlandsche jaar beurs. Hij noemde het beleid vaak grillig, waarbij hij doelde op de verlenging, verkorting en splitsing van de beurzen. Er dient naar zijn mening een vaste lijn te worden be paald waaraan men zich moet houden. Meer contact Volgens de heer Biemond zoekt de jaaroeurs te weinig contact met het bedrijfsleven. Ook vaart men te weinig op het kompas van de Nederlandse bedrijven. Hij wilde de jaarbeurs graag zien als een af spiegeling van de industriële handel in Nederland. In het buitenland kent men de Utrechtse jaarbeurs te weinig, zo zei hij, terwijl hét publiek boven dien verward raakt door alle manifestaties. Er is een najaarsbeurs en een voorj aai sbeurs, er is een Croeselaan en een Vredenburg, er is een beurs voor consumptiegoederen en voor kapitaalgoederen en soms zijn er vakbeurzen. De jaarbeurs moet volgens de heer Biemond als overkoepelend lichaam zorgen voor een zeer grote mate van publiciteit. Natuurlijk belang Zij is een zaak van nationaal be lang evenals de textieljaarbeurs. Omdat de textieljaarbeurs in het voorjaar een belangrijk onderdeel vormt van de jaarbeursmanifestaties, voelt zij zich enigermate mee ver antwoordelijk voor de weg die het jaarbeursinstituut in de toekomst zal gaan. Wanneer de tradities waarover Utrecht beschikt ten goede worden verstaan, heeft de jaarbeurs naar de mening van de heer Bie mond, zeer goede kansen in West- Europa, maar er zijn andere landen die er net zo over denken. Daarom moet oi volgens de heer Biemond snel worden gewerkt aan de bun deling van alle stootkracht waarover Nederland kan beschikken. Van onze correspondent BONN De twee Westduitse straaljagerpiloten die sinds 22 oktober in Tsjechoslowakije gevangen werden gehouden, zijn woensdagavond in vrij heid gesteld en het land uitgeleid als „ongewenste personen". Bij het grenspiaatsje Waidhaus wer den de twee piloten gisteravond aan de Westduitse autoriteiten overgedragen. Het tweetal is onmiddellijk op trans port gesteld naar Bonn. In de loop van de nacht zou het daar arriveren. Van daag worden de twee vliegers onder- vraagd. Men verwacht dat zij vanmid dag" in de gelegenheid gesteld zullen worden voor de pers verklaringen af te leggen. Beschuldiging De communistische regering van Tsjechoslowakije had juist gisteren aan de Westduitse regering een nota ge zonden, waarin de vrijlating van beide mannen werd aangekondigd. In de nota beschuldigde Praag de regering in Bonn ervan Tsjechisch grondgebied te hebben laten schenden. De Tsjechen eisen een bedrag van 136.000 mark voor de schade, die aan personen en goederen zou zijn veroor zaakt bij het neerstorten van de beide straaljagers, waar de piloten in vlogen, alsmede de garantie dat dergelijke ge vallen niet meer zullen voorkomen. In uniform In Waidhaus maakten de vliegers, de 29-jarige officier-vlieger Kraus en de 22-jarige onderofficier-vlieger Hoff mann, gisteravond een uitstekende in druk. Zij hadden vlak voor hun vrij lating in Praag burgerkleding ontvan gen. Nadat zij in Waidhaus waren ont vangen, trokken ze direct de Tsjechi sche burgerkleding uit en een Duits luchtmachtuniform aan, dat voor hen klaar lag! De beide vliegers hebben 42 dagen in Tsjechoslowaakse gevangenschap ge zeten. Op 22 oktober verdwenen zij spoorloos met hun twee straaljagers; pas op 14 november gaf de Tsjechische regering toe, dat de twee piloten in Tsjechoslowakije gevangen werden ge houden Men dreigde eerst nog het tweetal met een proces, maar allengs werd duidelijk, dat de Tsjechen, waar schijnlijk onder Russische druk. het tweetal kwijt wilden zonder verdere sensatie De openbare mening, niet alleen in West-Duitsland maar ook in andere westelijke landen, werd door dit geval nogal geschokt. Petitie aan 3 kamerfractie? Arbeider verdronk Eigen nieuwsdienst ROZENBURG De twintigjarige ongehuwde L. A. BaKker uit Vlaar- dingen is gisteren dodelijk veronge lukt. toen een tien ton wegend anker uit een kluisgat viel van een schip dat in reparatie lag op de Rozen- burgse werf van Verolme Op het Braziliaanse vrachtschip Alagoas werden reparaties verricht aan de ankerlier. Daartoe waren de zware ankers gevierd op een kleine zolderschuit die met drie werklieden bemand legen de boeg van hel schip lag. Men was omstreeks kwart over vier bezig met het weer opdraaien van het stuurboordsanker toen liet bijna in het kluisgat getrokken anker door tot nog toe onbekende oorzaak plotseling met grote snelheid naar be neden schoot. Het raakte de zolderschuit waar door die omsloeg zodat de drie man nen in het water terecht kwamen. Twee van hen konden spoedig op het droge worden gebracht. Naar de jonge Bakker heeft de rijkspolitie te water enige tijd tevergeefs gedregd. Eigen nieuwsdienst HAARLEM Met een petitie hebben S3 voetbalverenigingen uit Haarlem en omgeving zich tot rl Tweede-Kamer- j fracties van de K.V.P ie P.v.d.A, en de V.V.D. gewend, waa, :ij hun grote bezorgdheid kentoaa ma w wer het ont werp tot wijziging va- laterjjwet. I Het schriftuur is onücrt keur door de jheren S. Henstra iF.DOi, J. Noordhoi' CBloemendaal), Th. van der Putte (Onze I gezellen) en J. Berk (Spaarndam). Het KNMI in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Plaatselijk eni ge regen. Later in het westen ver spreide opklarin gen. Matige tot vrij krachtige wind tussen zuid en zuidwest. On geveer dezelfde temperaturen als woensdag. MIESJE: Geef mij maar een vrijer (van taai-taai). 4 december: zon op 8.28, zon onder 16.31; maan op 11.47, maan onder 21.42.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1