RACE TEGEN WINTER OP WATERWEG ST.LAWRENCE maastrichts Gratis 8 leuke kinderboekjes Rusty had lak aan Prof. dr. P. Smits gaal in beroep bij de synode Tunnel verbinding tussen Dordreeht en Zwijndrecht WOEDENDE STORM BEUKT KUSTEN ZUID-EUROPA Tussen Atlantische Oceaan en Amerikaanse grote meren Kongolese leiders naar Brussel 1 p Lü, „1 ii- S zaken vaa kcrk e" theologie waaruit Berkel-Rodenrijs VOORWAARDELIJKE STRAF voor VIJF BEMANNINGSLEDEN POLITIE KOMT ER NIET UIT ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 PRISMA OP WINST KOERSWIJZIGING EENZAME NOOR NIEUWE SCHEPEN TE DUUR Hervormde kerk weert wal haar belijden weerspreekt Tegen ontzetting uit emeritaatsrechten Dl U2 1112,6StOlt 111 ontnomen. Als gronden Premier Segni pleegt overleg in Londen Drie jaar na muiterij voor rechtbank Vlekken-tips van de week: K2r In sneeuwstorm tegen bergtop OVERSTROMINGEN Vliegramp in Arnerika varrmaTndaTop"'dinsTaFaan'drgronA! in door overstromingen - twintig bewo- eist 22 doden VASTGELOPEN Gratis Kerstnummer i WEEKEDITIE N.R.C. DUITS BLAD OVER E.E.G. Frankrijk vraagt voorkeur voor olie uit Sahara Recordprijs voor verlucht handschrift Duizend Ambonezen willen strijden voor Nw.-Guinea AARDEWERK w Het gaat vlugger beter en De avonturen van Prélientje" door Annie M. G. Schmidt P'j elke 2 pak Pré zo'n boekje cadeau. U krijgt ze direct mee bij Uw winkeiter. Woensdag 2 december 1959 Advertentie llili MONTREAL (Reuter, U.P.I.) Alle schepen die van maan dag te middernacht af op de wateren van de St. Lawrence varen, zullen in staat gesteld worden open zee te bereiken. Oorspronkelijk had deze be langrijke verbinding te water tussen de Atlantische Oceaan en de Amerikaanse grote me ren op dat tijdstip voor de scheepvaart gesloten zullen worden. De sluizen en kanalen blijven open voor de vrachtschepen, die naar open zee varen. Alle overige vaartuigen zul len op de waterweg moeten overwinte ren. Gisteren vroeg in de middag bereik ten drie Nederlandse schepen het open water van de St. Lawrencebaai: de Prins Willem III, de Prins Willem Georg Frederik en de Prins Frederik Willem, alle drie van de Oranjelijn. Bij de 24 schepen die nog op weg zijn naar de Atlantische Oceaan en voor het invallen van de winter de Cana dese waterweg achter zich willen laten, bevinden zich twee schepen onder Ne derlandse vlag. IJs is er op het ogen-blik nog niet op de kanalen en meren, die samen de waterweg van de St. Lawrence vor men. Het zicht was dinsdag uitstekend, sneeuw viel er niet. Het zag er gis teravond daarom naar uit, dat de 24 schepen de jaarlijkse race tegen de win ter-in-aantocht zouden winnen. Van daag zullen deze vaartuigen de St, Lawrencebaai bereiken, verwachtte men gisteren in Montreal. Gisteren moesten de 24 schepen De Schrijver dicht bij tucees Van onze correspondent BRUSSEL. Blijkens berichten uit Leopoldstad ziet het ernaar uit, dat de bespreaingen die minister De Schrijver in Kongo voert, met succes worden be kroond. Vandaag vertrekken zes Kongo lese leiders, die de in en om Leopold stad oppermachtige Abako. de daarmee verwante solidaristische partij en de landelijke nationale Kongolese beweging vertegenwoordigen per vliegtuig naar België, om in een tweedaags gesprek enkele vraagstukken te behandelen in verband met de komende verkiezingen. Heeft dit overleg resultaat, dan mag worden aangenomen, dat de laatste be letselen voor deelneming van de ge noemde partijen aan de verkiezingen voor de raden van gemeent en provin cie zullen zijn opgeruimd en dat de par tijleiders telegrafisch uit Brussel op- dracht- zullen geven kandidatenlijsten in te dienen, waarvoor 4 december de laat ste dag is. Minister De Schrijver, die nog in Kon go verblijft, zal er dan in zijn geslaagd de belangrijkste tegenstanders van de verkiezingen tot koerswijziging over te halen. Na de verkiezingen, die vrijwel de gehele maand december in beslag zullen nemen, wordt dan in januari te Brussel een rondetafelconferentie ge houden. Dan zullen gekozen vertegen woordigers van de Kongolese partijen met de Belgische regering en vermoede lijk met een afvaardiging van het Bel gische parlement over de toekomst van Kongo beraadslagen. Advertentie de laatste van dit jaar alleen nog de sluizen van St. Lambert passeren. Of het Noorse vrachtschip Vilja op tijd open water bereikt, is nog de vraag. Zondagnacht liep de Vilja in de om geving van Ontario aan de grond. Gis teravond was een sleepboot er nog niet in geslaagd de Noor vlot te trekken. Intussen is men druk bezig de boeien en bakens, die de vaargeul op de Ca nadese waterweg markeren weg te halen, om te voorkomen dat ze door het ijs worden vernield. Over het algemeen luidt het oordeel gunstig over de Canadese waterweg, die thans het eerste seizoen achter de rug heeft. De meeste kritiek van de kapi teins richt zich tegen het Wellandka naal, dat loopt tussen het Eriemeer en het Meer van Ontario. Daar ontstaan nog te vaak opstoppingen; verbeterin gen zijn evenwel toegezegd. De toestand zal over een jaar of vijf vrijwel normaal zijn, zo wordt ver- wacht. Dan zullen schepen die speciaal voor de vaart op de waterweg worden gebouwd, in de vaart zijn. Dit soort schepen zal bijv, veel minder wind vangen dan de schepen die thans in de de kanalen en op de meren varen van de St.-Lawrence. De kleinere schepen kunnen boven dien, zo zegt men van Canadese rege ringszijde, de vracht voor de grote zee schepen goedkoper naar Montreal en andere havens dicht bij de zee bren gen dan de grotere. De speciale hulpmiddelen voor de navigatie die zijn voorgeschreven voor de vaart op de waterweg, is de kapi teins van vele schepen dit eerste sei zoen een doorn in het oog geweest. Zij vinden de aanschaf van o.a. speciale radio-installaties voor deze vaart al leen, te duur. Het goederenverkeer in verschillen de havens langs de waterweg is be langrijk toegenomen de afgelopen maan den, vooral in Toronto. Er zijn voor het komende vaarseizoen verschillende ver beteringen aangekondigd voor de outil lage van de kanalen. Van een medewerker het goede anker-horloge (lel op hel rode'Wdriehoekje I (ié node in behandeling diende tc worden genomen en niet door een provinciale instantie. Onafhankelijk van deze provinciale be slissing, die op 43 november viel, heeft de novembersynode prof. Smits DEN HAAG Do r oirico niet herbenoemd in de Raad voor de raar dr. P. Smits gaat bij de gene- hij periodiek aftrad. raie synode der Nederlandse her- Prof. Smits verkreeg in 1950 eervol ont- vormde kerk in beroep tegen de be- slag als predikant en behield daarbij slissing van de commissie uit de pro- 7-Ün iNfhten van een emeritus predi- vinciale kerkvergadering voor het op- kant T)rechten van emeritus-pi O O ontzetting worden gen HERKEL EN RODENRIJS. De Klapwijkse brug in Berkel en Roden rijs is gistermiddag ingestort. Nadat een schip was gepasseerd knapte bij het neerlaten de as van het brugdek. Dat kwam daardoor in het water terecht. Het verkeer moest worden omge leid. Vandaag zal de brug worden hersteld. zicht in Zuid-Holland, waarbij hem de -predikant zijn voor deze ontzetting worden genoemd prof. l Smits onchristelijke belijdenis en zijn pogen zich aan het kcrkordelijk op zicht te onttrekken. Het eerste houdt verband met zijn artikel „Waarom stierf Jezus?" in het paasnummer van het vrijzinnige week blad Kerk en wereld, dat ve le afwijzende reacties opriep, ook in vrijzinnige kring; het tweede duidt op, prof. Smits weigering om voor de commissie voor het opzicht te ver schijnen: hij meende dat zijn zaak door het breed-moderamen van de sy- Van onze correspondent LONDEN. Terwijl Adenauer in Pa rijs met president de Gaulle overleg pleegt over de komende topconferentie zoals hij dat kort tevoren ook had ge daan met Macmillan te Londen, brengt nu de Italiaanse premier Segni een be zoek aan de Britse hoofdstad met het zelfde doel. Segni, die in gezelschap is van zijn minister van buitenlandse zaken, Pella, zal drie dagen in Engeland blijven en verscheidene maten met Macmillan en minister Lloyd gesprekken voeren. Be halve de komende grote internationale conferenties zullen zij ook spreken over de toekomst van de vroegere Italiaanse kolonie Somaliland. DORDRECHT (ANP) B. en W. van Dordrecht zijn van oordeel, dat er vaste oeververbindingen tot stand moeten komen tussen Dordrecht en Zwijndrecht en Dordrecht en Papen- drecht. Overleg hierover is gaande en technici bestuderen op het ogenblik de verschillende mogelijkheden. Voorlopig wordt voor de verbinding met Zwijndrecht gedacht aan een voet gangers- en rijwieltunnel. Het college van B. en W. van Dor drecht hoopt, dat het mogelijk is om in 1961 met de uitvoering een begin te maken. Op het investeringsplan van Advertentie de gemeente zijn voor de jaren 1961, 1962 en 1963 al grote bedragen hiervoor ge reserveerd. Bij de voorbereiding van de bouw van de Baanhoekbrug tussen Dordrecht en Sliedrecht, zijn kort geleden enkele nieuwe technische problemen gerezen maar B. en W. van Dordrecht hebben van het Rijk de verzekering gekregen, dat over die problemen spoedig een beslissing zal worden genomen. De aanbesteding van het werk kan in de loop van 1960 tegemoet worden gezien. Formeel en financieel is de zaak rond. gezien de overeenstemming wel ke terzake bestaat tussen Rijk. pro vincie en gemeenten. Het college heeft de raad voorts mee gedeeld, dat de plannen voor het maken van een vaste oeververbinding over de Dordtse Kil, tussen Dordrecht en 's-Gra- vendeel, ter hand zullen worden geno men nadat met de uitvoering van de werken voor de Baanhoekbrug een be gin is gemaakt. Teervlekken: Vlekken, Wit n©£ vers lijn kunt U direct met K2r vlekkenpastt of vlekkenspray Yér- wijderen. Oude ingedroogde vlek ken moeten eerst met terpentijn ©f ongezouten boter wórden behan deld en pas daarna met K2r. Kaarsvet; Met de rug van een mes afschrapen, heet strijken met grauw papier, dan K2r' Tr-v USTY trok alleen wat rimpels #xjT in zijn slurf, toen die malle L schoenmakerWilfred Hunter in de Londense dierentuin vroeg: „Niet te nauw over de wreef?" Rusty had alleen maar minachting voor dat gedoemaar omdat Hunter nu een maal helemaal uit Doncaster was geko men, wilde de goede logge lobbes wel even de poot lichten met zijn beginse len. Goed., een Indische potentaat had bij Hunter vier schoenen voor zijnliq- velingsolifanl besteld. Rusty had nooit waardering voor dergelijke malligheden gehad en heeft dat trouwens nog niet getuige deze foto, maar als olifant in een dierentuin moet je kunnen geven en nemen. Daarom liet hij Hunter rustig zijn gang gaan. Ik lach me naardacht hij, als de schoenen die verwende suk kel daar in fndië niet passen. Dan moet hij zich toch de blaren lopen. Totdat hij eelt onder de zolen krijgt, net als ik. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Drie jaar nadat zij in Freetown in Afrika' zouden hebben gemuit op de Nederlandse tanker Theobaldius, hebben vijf voormalige opvarenden van dit schip voor de Haagse rechtbank terechtgestaan. Tegen vier van hen werd drie maan den voorwaardelijk en honderd gulden boete geëist, voor de vijfde werd vrij spraak gevraagd. Slechts twee ver dachten waren verschenen. Er had al lang voor de 25ste novem ber 1956, de datum van de muiterij, ontevredenheid op de Theolbaldius ge heerst. Dit schip moest wegens de kwestie o mhet Suezkanaal rond de Kaap varen en tot Freetown hadden de Advertentie verwijdert vlekken zónder kringen! K2r vlekkenspray f 5.95 K2r vlekken pasta f 1,95 Eigen nieuwsdienst PARIJS. Hoog stuwt een woe dende najaarsstorm het water van de Middellandse Zee thans op. Windstoten van meer dan honderd kilometer per uur teisteren de kusten van de anders zo lieflijke Italiaanse en Franse Rivie ra, een groot deel van Spanje en de kust aan de overkant: Noord-Afrika. Zeker veertien mensen hebben het leven verloren tijdens het noodweer, dat gepaard gaat met wolkbreuken, mist en overstromingen Tal van schepen zijn in nood geraakt, grote aantallen vissers- i vaartuigen vluchtten havens langs de Middellandse Zee binnen, enkele zonken of \yordên vermist. Het 17.000 ton metende Britse passa giersschip Braemar Castle liep 200 meter! buiten de kust van Gibraltar m de nacht; volg van het noodweer. Het spoorweg verkeer ondervindt urenlange vertragin gen door het omwaaien van vele masten van de stroomvoorziening. In Madrid liepen tientallen kelders onder water. Woedende golven overspoelden dinsdag de beroemde Promenade des Anglais, de vermaarde boulevard van Nice. Tussen Nice en de Italiaanse 'grens is de laagst gelegen verkeersweg door een aardver schuiving versperd geraakt. Veel laagge legen land in deze streek staat onder wa ter Drie dagen regent het nu al aan de Franse Riviera. Het peil der rivieren stijgt met het uur. Het water in de Rho ne staat vier meter hoger dan normaal. Tal van andere rivieren doorbraken de dijken. In. Nice stortten gisteren twee huizen WASHINGTON (Reuterl. Een pas sagiersvliegtuig van een kleine Ameri kaanse luchtvaartmaatschappij is tij dens een zware sneeuwstorm boven de staat Pennsylvania tegen een bergtop opgevlogen. Er waren ongeveer 25 men sen aan boord. Toen het wrak was ge vonden vond men drie overlevenden, die zeer zwaar gewond waren. Het vliegtuig had geprobeerd een lan ding te maken op het vliegveld van SV'd- Hamsport. Door het geringe zicht was dat niet gelukt. Toen de piloot zijn vlieg tuig weer hoogte wilde laten moet hij tegen een berg opgevlogen zijn. Het zicht was op dat ogenblik bij na nihil. Het schip heeft 300 passagiers aan boord Na een urenlange strijd met de kokende zee slaagden drie sleepboten van de Britse marine er gistermiddag in de Braemar Castle viol te trekken. Enkele uren nadat dit schip was vast gelopen. werden noodseinen opgevangen van de Portugese treiler Nereida. Ergens voor de Spaanse Middellandse Zeekust viel de motor uit van dit schip, dat tien man aan boord heeft. De Nereida kampte i met een zware zee. Ook het Spaanse vrachtschip Monte winnen, Ayala (2955 toni nad moeilijkheden met i r, .-4 ners van een flatgebouw in Monte Carlo vluchtten in allerijl naar buiten, toen de muren van het gebouw begonnen te bar sten. Een kleuterschool in Cannes werd geëvacueerd. Honderden auto's werden door hun berijders in de steek gelaten op de boulevards van de Riviera. 5 Hebt U verwanten of bevriende relaties buiten Europa §f Geef ons dan even duidelijk hun naam en adres op, en ook van Uzelf. H Dan zal hun gratis per luchtpost het bijzonder verzorgde Kerstnummer van de Weekeditie N.R.C., het ae- tuele weekblad van de Nieuwe Rotterdamse Courant, voor Neder- landers overzee, worden toegezon- EE den. 5 Schrijf vandaag nog een briefkaart aan de mannen nergens mogen passagieren. Ook in deze plaats werd dit tuur door de kapitein van het schip verboden. Zij mochten alleen op de steiger wat heen en weer lopen. Een aantal stoorden zich niet aan het bevel en gingen toch ver derop. Toen zij met een auto waren teruggehaald, was het schip al gedeel telijk los van de steiger. Er moest grote haast worden gemaakt, want een in aantocht zijnd Brits-oorlogsschip moest de plaats van de Theobaldius innemen. De teruggehaalden konden nog op het achterschip springen, maar een van hen sprong.mis en kwam in het water terecht. Grote verwarring ontstond. Tal van andere schepelingen sprongen ook in het water, hoewel de drenkeling alweer op de steiger stond. Men was bevreesd, dat de schroef zou gaan draai en. Met de woorden; Moordenaar, je wil ze in de schroef draaien, was toen de twintigjarige stoker A. M. v. d. M. de brug op gerend en had de kapitein van de telegraaf trachten weg te du wen. De stuurman had hem de brug afgegooid. Voor vijf van de opvarenden wacht te bij terugkomst in Nederland een ver volging wegens muiterij, maar pas nu is deze zaak behandeld. Mede in ver band met het verstrijken van drie jaar sinds het plegen van het feit, eiste de officier een gecombineerde straf. van ononderbroken slagregens te lijden beeft, is opnieuw zwaai- getroffen. En kele auto's wei-den door kolkende rivie ren meegesleurd. Zeker tien mensen kwamen hierbij om. Tijdens een wolk- B. voorrang verlmenjian een tram. ZES MAANDEN GEËIST Met slechte remmen dodenrit gereden Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Hoewel hij wist dat zijn remmen niet goed werkten, reed de 41-jarige chauffeur A. B. uit Rhoon op 3 juni de hele middag met zijn vracht auto door de stad Rotterdam. Aan het eind van de middag had hij een botsing met een tram, waardoor een inzittende van de tram om het leven kwam. Daar voor stond hij gistermiddag terecht. Bij het vertrek uit Rhoon had de zes tienjarige jongen die bijrijder op de vrachtauto was. al gemerkt dat de rem men niet goed werkten. Bij een pomp station had de chauffeur de remmen ont lucht cn bijgevuld. De bijrijder verklaar de dat de remmen toen beter, maar nog niet normaal werkten. Op de Grote Visserijstraat moest A. De FRANKFORT (A.P.). Naar ver luidt heeft Frankrijk de partnerlanden in de E.E.G. in een officieel memoran dum voorgesteld in de toekomst de voor keur te geven aan uit de Sahara inge voerde olie. Na 1962 verwacht Frankrijk een surplus aan olie uit de bronnen in de Sahara. Volgens de invloedrijke- Duitse krant Handelsblatt zou in het memorandum zijn voorgesteld, produkten uit de ruwe olie van de Sahara vrij te stellen van de belastingen die rusten op dergelijke produkten uit andere landen. West-Duitsland dat jaarlijks bijna 20 miljoen ton ruwe olie invoert, zou als het op deze Franse suggestie ingaat, de grootste klant van Frankrijk in de E.E.G. kunnen worden. Om het voorstel aantrekkelijk te ma ken zou Frankrijk in zijn memorandum geschermd hebben met invoerconces- sies, zo blijkt uit het artikel in het Han- delblatt, dat in Dusseldorp verschijnt. kant bediening van Woord en sacra menten). Hij werd toen voorganger van de niet-officieel-kerkelijke Vere niging yan vrijzinnige hervormden te 's-Gravënhage. maar kon daarnaast Opk in .diensten van hervormde ge meenten voorgaan. Vorig jaar werd dr. Smits benoemd tot (rijks-) hoogleraar aan de Leidse universiteit. In het weekblad Kerk en wereld, waar van de hoogleraar hoofdredacteur is, schreef hij in het paasnummer van dit jaar een uiterst kritische beschouwing over de gangbare verzoenings- en op- j standingsleer. Het meest wekte hier- i van weerstand een zinsnede over de paulinische gegevens uit het Nieuwe testament, waarvan dr. Smits uitriep: ,,Geef mijn portie maar aan Fikkie''! Later heeft hij deze uitdrukking te ruggenomen, maar de strekking' van het artikel gehandhaafd. Niettemin be noemde de landelijke Vereniging van vrijzinnige hervormden twee medere dacteuren naast hem. wier namen juist vorige week in het weekblad wer den gepubliceerd. Intussen heeft meer dan een kerkelijke vergadering een aanklacht tegen prof. Smits ingediend bij de generale syno de. die de klagers verwees naar de provinciale kerkvergadering. Na aan vankelijk de klagers weer naar de sy node terugverwezen te hebben, heeft de commissie uit de prov. kerkver gadering nu kansel en doopvont voor de hoogleraar afgesloten. De termino logie „onchristelijke leer" is uit de hervormde kerkorde, die tevens in ar tikel tien uitspreekt dat ,,de kerk weert wat haar belijden weerspreekt". Zolang de termijn waarbinnen prof. Smits bij de synode in beroep kan gaan.december) niet is verstreken,' staan intussen de hervormde kansels nog voor hem open, en nu hij in be roep gaat zal dat zo blijven totdat van wege de synode terzake een uitspraak is gedaan. Buiten dit alles staat een tweede artikel van prof. Smits in Kerk en wereld, waarin hij de synodale oproep tot ge bed om regen scherp heeft aangeval len als „stommiteiten" en na de ver zoeningsleer ook die van de voorzie nigheid in twijfel trok. Opmerkelijk is nog, dat de commissie van de Zuidhollandse kerkvergadering (na in enkie jaren een zekere bekend heid te hebben gekregen wanwege haar optreden tegen evangelisaties en predi kanten die de Gereformeerde bond zijn toegedaan tot deze stap overging. LONDEN (Rtr) De Amerikaan H. P. Krans legde 650.000 gulden neer op de veiling bij Sotheby voor het Apocalyp tisch handschrift Het leven van Johan nes, dat als een van de mooiste verluch te handschriften, ter wereld geldt. Hij overtrof hiermee zijn eigen recorcl, dat hij verleden jaar vestigde, toen hij eveneens bij Sotheby 390.000 gulden voor een middeleeuws' handschrift be taalde. GRONINGEN. Met 34 van de 35 stemmen (er werd één stem blanco uitgebracht) heeft in Groningen de Pro vinciale Groninger contactgroep van autorijschoolhouders zich uitgesproken tegen de regeling openbaarmaking rijex- men; er waren bij de stemming ook afgevaardigden van de Drentse groep aanwezig. Advertentie Sicilië dat al meer dan een week zwaar I gesleurd breuk boven Rome werd een Italiaan ge dood. In de Marokkaanse hoofdstad Rabat waaide het dak van een school tijdens een verblindende zandstorm. Telegraaf palen en bomen werden bij honderden uit de grond getild en meters ver mee- voetrem bleef vastzitten en omdat hij de handrem nooit gebruikte, dacht de verdachte daar ook toen niet aan. Hij reed tegen de tram aan, waardoor me vrouw H. Poelman werd gedood en liaar dochtertje ernstig gewond. De officier van justitie eiste zes maan den gevangenisstraf en drie jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. MEDEMBLIK (A.N.P.i Een van de organisaties van Zuidmolukkers in Nederland heeft zich ten doel gesteld te streven naar inlijving van westelijk Nieuw-Guinea bij de republiek Indonesië. Het is de Gabungan organisasi suku Maluku, die dat tot onderdeel heeft ge maakt van zijn „strijdprogramma". Zij zeggen zich daartoe verplicht te voelen als burgers van de republiek Indonesië. Een ander punt van het strijdprogram ma is: zo spoedig mogelijke terugkeer' van de leden naar Indonesië, waar zij hun toekomst volkomen veilig achten. In het programma wordt voorts een aan tal eisen op economisch, sociaal en onder wijsgebied aan de Nederlandse regering gesteld De organisatie omvat ongeveer 1100 van de twintigduizend Ambonezen in Nederland. AMSTERDAM. In een warenhuis aan het Damrak in Amsterdam zijn bij een vijftienjarige leerling-verkoopster tussen de deur van een personeelslift en de vloer van de derde etage vier vingers afgekneld. Zij moest in het zie kenhuis worden opgenomen. Het meisje had de deuren gesloten zonder de handgreep te gebruiken, maar door haar hand om de deur heen te slaan. De lift treedt automatisch twee seconden na het sluiten van de deuren in werking en daardoor raakte haar hand bekneld. Aan de oevers van de maas Daar staan nu de uitgestrekte fa briekscomplexen van de N.V. Sphinx-Céramique, waarin ruim 4000 mensen werken aan de ver vaardiging van MAASTRICHTS AARDEWERK 125 Jaar geleden legde Petrus Re- gout hier de grondslag van de aarde werk-industrie. Sedertdien ts Maas tricht in de hele wereld bekend als de aardewerkstad. Volgens de aloude, geheime pro. cédé's wordt ook het modern Maas trichts aardewerk hier gemaakt. Sterk van kwaliteit, hoog van glans, mooi van vorm. aantrekkelijk van kleur en decoratie. Kortom waardewerk maar dan natuurlijk van de N.V. KONINKLIJKE SPHINX-CÉRAMIQUE V/H PETRUS RE60U1MAASTRICHT DEN HAAG De Haagse politie zoekt de eigenaars van nog tweehon derd voorwerpen, teruggevonden van inbraken die de Rotterdamse fabrieks arbeider H. D. B. in de laatste twee jaar m Den Haag en Voorburg heeft gepleegd. Zij hoopt dat de sieraden, miniaturen en horloges, waarvan een met diamantjes Ingelegd, alsnog wor den herkend. De rest van de achter haalde buit is inmiddels al terecht ge bracht. Bij zijn arrestatie had B. nog maar vijf procent van het gestolene bij 120 inbraken in zijn bezit. Advertentie Advertentie als U er Kloosterbalsem (Akker-Êalsern) op doet. Die heerlijke en zuiverende wond- balsem reinigt en heelt wonden van allerlei aard. (speciaal ook brandwonden), en be vordert de groei van de nieuwe huid. Maar ook als wrijfmiddel bij reumatiek, spierpijn en lendenpijn wordt Kloosterbalsem al drie geslachten lang geprezen met de woorden; „Geen goud zo goed." zijn motor. Het voer in een hevige storm voor Cadiz toen dit gebeurde. Op eigen kracht wist de Monte Ayala laat in de middag Cadiz te bereiken. Bij Almeria liep gistermorgen het Ita liaanse schip Bice aan de grond. De be manning bleef aan boord. In de Straat van Otranto bevond zich j dinsdagavond een Italiaans schip van ruim 1500 ton in moeilijkheden; voor de Portugese havenstad Vianno do Castello wordt een vissersboot met zes man aan boord vermist. Zwaar heeft een groot deel van Spanje op het ogenblik van het noodweer te lij den Slagregens striemen het land en in de bergen valt veel sneeuw. Drie Span jaarden werden dinsdag gedood als ge- St. Maas komt 1

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 7