Bang-Jensen spoorloos verdwenen Drie moties voor minister Marijnen Ruïne na donderende slag Tweede Kamer verklaart zich aarzelend akkoord APPÈL WEES UIT: ÉÉN DODE Boterprijs gaat omlaag weer BONNGEEN MONOPOLIE De BiltWind Amerika gaat zijn zesde schot op malossen Dr. Adams zoekt eerherstel Extra loon voor bepaalde PTTers SPARTASLOEG GÖTEBORG IN BREMEN KONINKLIJKE 20% HOGERE WINST UNIE-VERDRAG SCHUIFT OP Beduchtheid voor protectionisme PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Mitterrand „strijdt verder voor waarheid" Bolletje: de échte eierbeschuit VUURZEE ONDER PUIN ONTSNAPT Vrijwillige premie gaat omhoog Achterop Tweeledig Ruimte Wens Baarland: minister moet betalen ADVIES VOOR Dr. VELDKAMP Trek richtlijnen voor diepvrieskip maar in Starfighters Veiligheidsraad blijft op zelfde grootte Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeenwscli Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,— per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters T cent per woord met een minimum van t 1, 15e jaargang No. 4421 Donderdag 26 november 1959 NEW YORK (Reuter, UPI) Povl Bang-Jensen, de man die indertijd weigerde aan Dag Hammarskjoeld. de secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, de namen bekend te maken van degenen die getuigen verklaringen hadden afgelegd in verband met het onderzoek van de Verenigde Naties met betrekking tot de Hongaarse opstand van 1956. is spoorloos verdwenen. Bang-Jensen, wegens zijn weigering: het vorige jaar ontslagen door het; secretariaat van de Verenigde Naties was volgens zijn vrouw de laatste tijd somber gestemd. De óO-jarige Deen is niet meer gezien nadat hii maandagmorgen naar zijn werk was gegaan. Hij werkte op het hoofd- bureau van de Amerikaanss hulp verleningsorganisatie CARE. Ziek gemeld Het vreemde van zijn verdwijning is dat Bang-Jensen volgens het kan- toor van CARE maandag ziek was gemeld, hetgeen niet klopt met de verklaring van zijn vrouw. IBang-Jensen was niet in vaste dienst van CARE en scheen zieh de laat ste tijd bezorgd te hebben uitge laten over de kans op werkloosheid. Hij weigerde het vorige jaar de na men van de getuigen bekend te maken omdat de verklaringen hem onder strikte geheimhouding waren verstrekt en hij zijn woord jegens de getuigen niet wilde breken. Hij ging zelfs zover dat hij de lijst met namen openlijk verbrandde. Die was volgens hem op het secre- 1 tariaat van de Verenigde Naties niet langer veilig. Zijn vrienden houden rekening met de mogelijkheid dat hij door com munistische agenten is ontvoerd of wellicht uit de weg geruimd. De politie is na de melding van zijn verdwijning ongewoon intensief aan het zoeken gegaan. Een speurtocht in ziekenhuizen en parken leverde niets op. Het is opgevallen dat Bang-Jensen te gen zijn gewoonte in zonder porte feuille de deur uit is gegaan. GARANTIEBELEID WACHT PARIJS. Met 175 tegen 27 stemmen en 95 onthoudingen heeft de Fr.anse Se naat gisteren de parlementaire on schendbaarheid van Franqois Mitterrand, die zoals men weet verwikkeld is in het schandaal van een al of niet afgesproken aanslag op zijn leven, opgeheven. Bij het begin van de behandeling van rie zaak werd een brief voorgelezen van Michel Debré, waarin deze ten stelligste ontkent ooit Mitterrand op het ministerie van justitie, van welk departement hij in 1957 minister was, te hebben bezocht. Mitterrand heeft zijn beweringen ech ter gehandhaafd en nogmaals gezegd, dat hij getuigen en bewijzen had voor het feit, dat Debré hem om hulp had gevraagd in verband met zijn relatie met, de zg. bazooka-affaire, waaraan hij zou hebben deelgenomen. Deze bazooka affaire was een aanslag op Salan, toen opperbevelhebber in Algerije: een zeke re Kovacs werd ervoor veroordeeld maar is spoorloos verdwenen. Desalniettemin heeft de Senaat de on schendbaarheid van Mitterrand opgehe ven. De ex-minister heeft gezegd: ik zal nu voor de rechter verschijnen om de strijd voor de waarheid voort te zetten. DEN HAAG. De PTT zal dit jaar een iets andere gratificatie-regeling voor de weekloners toepassen. Tachtig procent van de weekloners zal een extra-uitkering van een week loon ontvangen. De uitblinkers onder de weekloners, dat zijn er ongeveer tien procent zullen twee weken extra krijgen. De overige tien procent zullen geen extra-uitkering ontvangen. Hun werk prestaties worden onvoldoende geacht. De ministers van verkeer en water staat en van binnenlandse zaken hebben de directie van het staatsbedrijf toe stemming gegeven het voor deze grati ficaties nodige bedrag van drie mil joen gulden uit te trekken. De gratificaties zullen voor Kerstmis worcfcn uitgekeerd. Ook voor tien procent van de maand- loners bij de PTT de uitblinkers zit er waarschijnlijk nog iets in het vat. De regering is van plan de nog nader vast te stellen gratificatie goed te keuren. De PTT wijst er met nadruk op, dat de uitkeringen niet gezien moeten wor den als een soort officieuze voorloper van de prestatiebeloning, maar slechts als een wijziging van het gratificatie- beleid. Advertentie Van een onzer verslaggevers LEERDAM. Een minuscuul vonkje, vermoedelijk afkom stig van het motortje dat de ventilator aandreef in het gas masker dat de heer K. Verdo ren ter beveiliging droeg, is oorzaak geweest dat gister ochtend de gemeentelijke gas fabriek van Leerdam in één donderende slag in een ruïne veranderde. Bij deze hevige ontploffing, die voor al in de tragische gevolgen wel de grootste ramp van jaren is op dit ge bied, werd de hoofdfitter K. Verdoren op slag gedood. Drie fitters met hem in de butaanafdeling bezig om een gas leiding te veranderen die de verbinding vormt tussen de doseerinrichting van de butaaninstallatie en de hoofdpijp van het buizennet werden levensgevaar lijk gewond. Tientallen anderen liepen lichte brand- en snijwonden op van het rondspattende vuur en de glasscherven. Muren van het hoofdgebouw stortten in. Het dak kwam naar beneden. Tot ver in de omtrek vlogen van honderden woningen de pannen van de daken, sloegen de ruiten aan splinters en wer den zelfs binnenmuren ontzet. Ook onder de omwonenden liepen velen snijwonden op. De kelder van de gasfabriek, waar de generator stond, was op slag een vuur zee. De brand vloog door de ruïnes waar stof en kalk metershoog uit op stegen en de ontploffing ontlaadde zich in een steekvlam die ver boven de lift schacht uitsloeg. De directeur van de gasfabriek, de heer Verhoeven, die op het terrein van de gasfabriek woont, liet onmiddellijk groot alarm maken. Brandweer, genees kundige dienst. B.B., het Rode Kruis en de bedrijfsbrandweren van de gas fabriek en de Koninklijke glasfabriek Leerdam waren spoedig op de plaats van de ramp in actie Terwijl de drie levensgevaarlijk ge wonden, de heren G. van Aalst 42), A. de Groot '31) en S. van Kley (39), naar het plaatselijke ziekenhuis werden ver voerd en de overige gewonden ter plaatse werden verbonden, hield de heer Verhoeven appèl. Alle leden van het personeel moesten zich op het binnenterrein melden. Op dat moment, werd vastgesteld, dat één man op het appèl ontbrak: de 52-jarige K. K. Verdoren, die de leiding had gehad bij het werk aan de leiding in de butaanafdeling. Na enige tijd werd het totaal ver koolde lichaam van de heer Verdoren gevonden onder het metersdikke puin op de plaats waar de ontploffing was ontstaan Enkele van de lichtgewonden, die het slachtoffer uit de ravage zagen dra gen, kregen een zenuwschok. Zo ook de heer G van Baren, die nauwelijks een half uur tevoren naast de heer Ver doven had staan, werken, maar die de ramp waa ontkomen omdat do heer In één flits werd gisteren in Leerdam de gasfabriek herschapen in een ruïne. De ontploffing in de butaanafdeling, die daar de oorzaak van was, kostte een fitter het leven. Drie mensen werden zwaar en tientallen licht gewond. Verdoren hem naar het magazijn had gezonden om een pot vet te halen. Niet alleen in Leerdam, ook in zes andere» gemeenten die gas van Leer dam betrokken, is de gastoevoer afge sloten. Met Leerdam zitten op het ogenblik de gemeenten Schoonrewoerd, Vianen, IJsselstein, Vreeswijk. Jutphaas en Culemborg zonder gas. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. De prijs van een pakje roomboter zal dalen tot 1.42 a 1,45. De voorlopige afrekeningsprijs van roomboter aan de producerende fabrieken werd gisteren met 1,20 per kilo verlaagd. Duitsland, dat de laatste tijd alle boteroverschotten uit ons land opnam, heeft de import goeddeels gestopt. De daling van de boterprijs in ons land is daar kennelijk het gevolg van. Overigens wil en gaat de handel te rug naar de prijs, die Denemarken in Engeland maakt om zodoende de Engel se markt te kunnen bereiken. BREMEN. De voor Sparta zo belangrijke beslissingswed strijd in het tornooi om de Europese Voetbalbeker voor clubs is gestreden. In de Duitse stad Bremen wonnen de Rotter dammers gisteravond de derde ontmoeting met IFK Göteborg uit de achtste finales. Het werd een zege van 31 door doelpunten van Bosselaar Crr/jan en Daniëls. Voor de Zweden scoorde Berndtsson. De einduitslag krijgt een bij zonder tintje, als men weet. dat zowel in Rotterdam als in Göte borg eenzelfde resultaat werd bereikt. In Rotterdam zegevier de, zoals bekend, Sparta en in Göteborg de IFK. Wie de Rotterdammers in de kwartfinales zullen ontmoeten is nog niet bekend. Eigen nieuwsdienst KAAP CANAVERAL. Er staat een machtige, ongeveer 30 meter hoog reikende, raket gereed waar mee de Amerikanen willen trachten een rijk geïnstrumenteerde kunst maan van ruim 168 kilo in een baan om de maan te brengen en de maan te fotograferen. Vandaag, of de drie volgende da gen, zal in de paar minuten waar binnen de lancering moet geschie den alles moeten kloppen. Lukt het niet op een van die vier dagen de Atlas-Able op tijd te lanceren dan moet de poging weer een maand uitgesteld worden. Slaagt de poging volledig dan zal de nieuwe Amerikaanse kunstmaan om de maan heen blijven draaien. Tot de instrumenten die er in zijn aangebracht behoort een eenvoudige camera. De opnamen die met de camera van alle kanten van de maan gemaakt kunnen worden zullen dan radiografisch naar de aarde geseind worden. De lanceerraket, Atlas-Able ge naamd, bestaat uit drie trappen. De eerste is een intercontinentale ballis tische raket van het type Atlas, de twee andere zijn de tweede en derde trap van een Vanguard. Bij de voorgaande vijf Amerikaan se „schoten op de maan" bestond de onderste trap uit veel minder krach tige raketten (Thor en Jupiter) Pas de vijfde poging leverde een specta culair succes op. In het begin van maart van dit jaar bracht het Ame rikaanse leger met een Juno II (zijn de een Jupiter met drie aanvullende trappen) een kleine kegelvormige kunstmaan voorbij de maan in een baan om de zon. DEN HAAG. De Koninklijke/Shell Groep heeft over de eerste negen maanden een nettowinst behaald van 126.858.000 tegen 105.790.000, een stijging derhalve van omstreeks 20 procent. Het derde kwartaal, waarin dit keer de cijfers zijn opgenomen van de dit jaar overgenomen Canadian Eagle Oil Company, laat ten opzichte van 1958 een stijging van de winst zien van bijna 29 procent. UTRECHT. Tijdens de in Utrecht gehouden vergadering van de Fede ratie VMF heeft de voorzitter van deze ziekenfondsorganisatie, de Vel- sense arts A. J. van Leusen, voor speld, dat de premie voor vrijwillig verzekerden per 1 januari zal moeten worden verhoogd. Hij noemde een per centage van 12V2 maar maakte het voorbehoud, dat deze verhoging zowel meer als minder zou kunnen bedra gen, Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG De uitwerking van het garantiebeleid voor de landbouw is opgehangen aan de kapstok van het overleg, dat mi nister mr. V. G. M. Marijnen gaat voeren met het Landbouw schap. De meerderheid van de Tweede Kamer heeft zich giste ren bij dit uitstel van een beslissing neergelegd, een beetje on willig en zelfs hier en daar niet helemaal gerust op het resultaat. In ieder geval is minister Marijnen voorlopig ontkomen aan een stormloop van de politieke pleitbezorgers van de landbouw belangen. In afwachting van éen over enkele maanden te verwachten garantie debat in de Tweede Kamer, als de minister met de uitslag van het over leg voor de dag komt, zal in enkele fracties het sterkste hij de anti revolutionairen twijfel blijven heersen over de vraag of de boer met de nieuwe garanties voldoende aan zijn trekken zal komen. Het voordeel van de twijfel is de minister echter na zijn krachtige verdediging gisteren in de Kamer wel gegund, Op het stuk van het nieuwe loon beleid in de landbouw kon hij de Kamer niet geheel tevreden stellen. Minister Marijnen was blijkbaar zo weinig overtuigend, dat hem door zijn eigen politieke vrienden van de K.V.P. een motie voor de voeten werd geworpen. De socialisten, die eigenlijk niet zo heel veel bezwaren konden ont dekken tegen het garantiebeleid, balden hun oppositionele kracht samen tegen het agrarische struc tuurbeleid van dit kabinet, waarmee volgens hen onze landbouw achterop raakt. Zo liggen er dus nu drie moties, waarover de Tweede Kamer vandaag zal hebben te stemmen: de dinsdag reeds ingediende motie Vredeling (soc.) tegen het loonbeleid, die geen kans maakt; een motie van de K.V.P.'er Van der Ploeg, ook over de lonen, en dan ten slotte de structuur motie van de socialist Egas, waar over de meerderheid al het oordeel heeft geveld door het overleg met het bedrijfsleven af te wachten. De stelling van minister Marijnen was, dat de overheid moet meewer ken aan de verwezenlijking van de centrale, tweeledige doelstelling van het landbouwbeleid: a) een zo groot mogelijke bijdrage van land- en tuinbouw aan de nationale welvaart door middel van zowel een verant woord produktiepatroon als een ef ficiënte organisatie en produktie en b) het waarborgen van een rede lijk bestaan voor de agrarische wer kers. De eerste verantwoordelijkheid op dit terrein ligt volgens de minister bij de boeren en him organisaties. Hij ziet de overheid als medewerk ster om tot dit doel te komen en haar taak bestaat dan uit het bevor deren van onderwijs en onderzoek, voorlichting en cultuur-technische werken en ten slotte uit het garan tiebeleid. Dat moet de boer bescher men tegen de ongunst van de on zekere wereldmarkt en hem steunen bij de verbetering van zijn bedrijf. Het is en dit in tegenstelling tot de socialistische opvattingen be paald geen verzorgingsbeleid. De garantieregelingen moeten vol gens minister Marijnen zijn afge stemd op het peil van de noodzake lijke produktiekosten op vakkundig geleide en sociaal-economisch ver antwoorde bedrijven, dus niet zon der meer op de gemiddelde kostprij zen der onderscheidene produkten. Er dient ruimte te komen voor een doelbewuster prijspolitiek. Hier ligt dan blijkbaar de verantwoordelijk heid van de boer, die op het kompas van prijspeil en prijsstructuur zelf het beste kan uitmaken hoe hij zijn bedrijf moet beheren en wat hij moet telen of fokken. De minister wil de vrijheid van de ondernemer om te heslissen over de richting en de ontwikkeling van zijn produktie zo lang mogelijk handhaven. De ommezwaai in het landbouw beleid ligt dan in een minder straf fe binding van garantieprijs aan gemiddelde kostprijs, waarmee mi nister Marijnen beoogt de prijsver- starrende en soms prijsverhogende wisselwerking van het oude garan tiebeleid uit de wereld te helpen. Als voorbeeld noemde hij de melk, die gedurende de laatste zes jaar ai maar duurder is geworden, hoewel de kosten in de veehouderij daalden. De nu genomen beslissing inzake het garantiebeleid voor melk geldt slechts voor een jaar, aldus minister Marijnen. Intussen gaat hij samen met het produktschap zuivel op deze kwestie studeren, maar in elk geval zal in de nieuwe basis voor de hoogte van de garantieprijs ook de gegarandeerde hoeveelheid dienen te worden betrokken. De nieuw benoemde Indonesische zaakgelastigde in Nederland, de neer Susanto Djojosugiio, is per vliegtuig in ons land aangekomen. Hij volgt de heer M. Maramis op, die onlangs door zijn regering naar Djakarta is terug geroepen. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Het staat nog steeds niet vast wanneer het ministeriële overleg over de land- en tuinbouw tussen de landen van Benelux zal wor den gehouden. Minister mr. V. G. M. Marijnen zei gisteren in de Tweede Kamer dat de Belgische ministers be gin december geen dag konden vrij maken, maar dat de Nederlandse rege ring alles zal doen om zo spoedig mogelijk een gesprek te houden. Later Het is dus zeker dat de Tweede Kamer ook niet op 8 december, zoals de bedoeling was, tot de uitgestelde behandeling van het verdrag inzake een Benelux economische unie zal kunnen komen, daar het wachten is op het verslag van de regering over dat te voeren overleg. Het ziet er naar uit dat het februari zal worden eer dit verdrag weer op de agenda verschijnt. Minister Marijnen verklaarde dat het de oprechte wens van de Nederlandse regering is dat de landen van Benelux op economisch gebied nauw samen werken. Indien dat van de drie part ners offers mocht vergen, zou ons land daartoe bereid zijn. Over de plannen voor een versnelde ontwikkeling van de E.E.G. merkte minister Marijnen op dat daarbij de landbouw in ieder geval gelijke tred zal moeten houden. BAARLAND De gemeenteraad zal protesteren tegen het ten laste van de aangesloten gemeenten doen komen van een post van 16.700,29 die op de be groting van de vorige jaren van de Vlees keuringsdienst Goes niet voorkomt. Het betreft hier meerkosten van het salaris van het hoofd van dienst over een tijd vak. De heer C. J. de Mol, die deze zaak van Sociale Zaken en Volksgezondheid aanhangig maakte, zeide dat de minister voor dit bedrag aansprakelijk is. Voor tot samenvoeging van drie vleeskeuringsdien sten over te gaan, had de Kroon eerst het geschil inzake Kapelle in het reine moe ten brengen. De heer Mol was, zoals de gehele raad, van mening, dat het bedrag door het ministerie moeten worden ver goed. De raad besloot voor aansluiting op het elektriciteitsnet van boerderijen 1.180,— per geval uit te trekken. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De commissie van het hoofdbedrijfschap detailhandel die staats secretaris Veldkamp zou adviseren bij de aanwijzing van verkooppunten voor diep vrieskippen, heeft laten weten dat zij niets voelt voor de richtlijnen van de minister. Het gaat in deze kwestie om ontheffin gen op grond van de oude vestigingswet kleinbedrijf 1937. De staatssecretaris had het hoofdbe drijfschap advies gevraagd omtrent zijn richtlijnen voor dit ontheffingsbeleid. Kort daarna besloot hij echter het vesti- gingsbesluit poeliersbedrijven te wijzigen, waardoor de procedure met de ontheffin gen zou verdwijnen. De commissie baseert haar negatief oordeel op de overweging dat de richt lijnen voor de ontheffingen het behoefte element weer zouden introduceren. Dit behoefte-element wordt echter sinds vele jaren in de vestigingswetgeving verwor pen. Nu er toch een wijziging van het poe- liersbesiuit komt, zou een ontheffingsbe leid in de tussenperiode slechts tot onze kerheid en omslachtigheid leiden. De commissie komt dan ook tot de slot som dat de staatssecretaris de richtlijnen maar moet intrekken. Van onze correspondent BONN. Het Westduitse ministerie van defensie heeft gisteren tegenover ons categorisch ontkend dat West- Duitsland het monopolie voor West- Europa van de bouw van Starfighters zou bezitten. In Bonn deed eergisteren het bericht de ronde dat Heinkel en Messer- schmidt met de Amerikaanse vlieg tuigfabriek Lockheed een contract hadden gesloten, waarin o.m. werd bepaald dat alle Starfighters, die in West-Europa zouden worden gekocht, in West-Duitsland zouden moeten wor den gebouwd. Het ministerie van defensie te Bonn zei ons gisteren dat Heinkel en Mes- serschmidt inderdaad een contract hebben voor de bouw in licentie van de Starfighter, maar dat van een monopolie voor West-Europa geen sprake is. Ook voor andere vliegtuigfabrieken in Europa, zo zei men, staat de weg open om met Lockheed een licentie akkoord te sluiten. In het jaarverslag van Lockheed wordt vermeM dat met West-Duits land een contract werd gesloten voor de levering van 96 Starfighters recht streeks door Lockheed en voor de bouw van tweehonderd Starfighters in licentie in Duitsland zelf. Van onze correspondent LONDEN Dr. John Bodkin Adams, de verdachte in het geruchtmakende moordproces van enige jaren terug, heeft vergeefs een poging gedaan om gerehabiliteerd te worden en toestem ming te verkrijgen tot het hervatten van zijn praktijk. Twee jaar geleden stond Adams te recht, ervan beschuldigd, enige rijke weduwen patiënten te hebben vermoord na zich ervan te hebben vergewist dat hij in hun testament werd genoemd. Hij werd vrijgespro ken, maar niette min schorste de Britse Medische Raad hem wegens vergrijpen tegen de wetten op de crematie en de verdovende mid delen en wegens valsheid in ge schrifte. Nu zei zijn nieuwe advocaat: „De gebeurtenis sen hebben voor hem een ramp be tekend. Waar hij ook gaat wijst men hem met de vinger na. Er is een schrikwekkende hem gegeven. Het blijft een ramp tot hij weer volledig praktijk mag uit oefenen. Zijn leven is een hel. Geef hem genade". Maar al bracht de 59-jarige dr. Adams veel aanbevelingsbrieven van collega's en oud-patiënten te berde, na 23 minu ten beraadslagen besloot .de Britse Medische Raad niet op zijn verzoek in te gaan. Over een half jaar zal hij bet weer mogen proberen. Dr. ADAMS publiciteit aan Advertentie het goede enker-horloge (let op hef rode driehoekje) Van onze correspondent WASHINGTON. In officiële Ameri kaanse kringen is men bijzonder geïnte resseerd in het Nederlandse initiatiefom te trachten een brug te slaan tussen „de zes" en „de zeven". Het is duidelijk dat de Amerikaanse regering bet ernstig zou betreuren als de handelsbetrekkingen tussen beide groepen door rivaliteit zou den worden verstoord. Inmiddels blijft het Amerikaanse stand punt een Zich in welwillende neutraliteit onthouden van enigerlei inmenging. Het bezoek van onderminister Dillon aan Europa de volgende maand moet dan ook gezien worden als een oriëntatiereis. Overigens maakt men zieh in handels kringen in de Verenigde Staten ongerust over een mogelijk protectionistisch drij ven van Amerikaanse belangengroepen. Zij wensen te ingrijpende tariefconsessies van de Verenigde Staten tegen te gaan. Daartoe zou de Amerikaanse regering wellicht geneigd zijn bij de onderhande lingen in het kader van de G.A T.T., om nadelige gevolgen voor de export naar Europa te voorkomen. Naar de beide Europese groeperingen bedroeg deze uitvoer vorig jaar 3870 miljoen dollar, bijna een kwart van de totale Amerikaanse export Hoe meer Europa dus in de toekomst de handels barrières slecht, des te krachtiger zal de Amerikaanse regering in staat zijn aan de actie van de protectionisten weerstand te bieden. NEW YORK (Reuter) De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft gisteren besloten de uitbreiding van de Veiligheidsraad voor weer een jaar uit te stellen, omdat Rusland bij zijn eis blijft, dat eerst communistisch China tot de Verenigde Naties moet zijn toegelaten. Ook de vergroting van het aantal leden van de economische en sociale raad zal tot de volgende zitting worden uitgesteld; dit was het geval met het voorstel het aantal rechters bij het Internationale Gerechtshof uit te breiden. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Overwegend zwaarbewolkt met later, voor namelijk in het westen van het land, plaatselijk enige regen. Ma tige tot krachtige wind tussen zuid en zuidoost. Iets hogere middag- temperaturen. MIESJE: ik begin altijd vroeg met dichten 27 nwemher: zon no 8.18, zon onder 16.36; maan op 4.04, maan onder 15.13.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1