Rampzalige olie over Marokko Bourguiba: Als ik Abbas was, zat ik in Parijs Steun van U.N.R. geeft de Gaulle de vrije hand Geen wereldbestormer, geen idealist, maar wel een zoeker naar het echte Radeloze schipper dacht, dat zijn zoon dood was KREDIET WORDT DUURDER Si. Nicolaas en de „geleidehond" PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Autofabrieken kunnen! weer aan het werk Portret van middelbare scholier Verdeeld Motie Meerderheid Aanrander voorgeleid (jooilwill Nederlandse Bank verhoogt disconto Amsterdamse schilders voortaan op c.a.o.-loon De Bilt: opklaringen iwaar ook regen Bolletje/' Arrestaties Haaruitval de échte eierbeschuit Amerikaanse jurisdictie in moordzaak Kauffman door advocaat betwist Joyrider reed op kerkgangers in IN HATTEM Tapijtenkenner sloeg zeven maal zijn slag La Callas gescheiden van tafel en bed Felle kritiek op godsdienstige t.v.- programma's in Y.S. Bouwvakarbeiders handelden in vakantiebonnen Visserij op IJsselmeer drastisch beperkt Schip op havendam mm Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4. Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604. Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,— per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouten 7 cent per woord met een minimum van 1,— 15e JAARGANG No. 4412 Maandag 16 november 1959 ALGERIJNEN NOG IN DUBÏO Van onze correspondent PARIJS In Tunis bezint de Algerijnse regering in bal lingschap zich sinds de jongste persconferentie van de Gaulle op hetgeen haar nu te doen staat. Dat is met name het ge volg van de Gaulle's verklaring dat ook geheime onderhande lingen aan het overleg tussen de Algerijnse nationalisten en de Franse regering vooraf kun nen gaan. Bourguiba, de pre sident. van Tunis, die een be middelende rol speelt, heeft een aan duidelijkheid niets te wensen overlatend advies ge geven: „Wanneer ik Ferhat Abbas (de leider van de Alge rijnse nationalisten) was, zat ik al in Parijs!" DETROIT (Reuter) General Mo tors, die kortelings bekendmaakte de produktie van personenauto's te staken als gevolg van gebrek aan staal, gaat de fabrieken in Ternstedt weer in be drijf stellen. Verwacht wordt op 23 no vember op volle capaciteit te kunnen draaien. Geleidelijk aan wordt het ont slagen of op wachtgeld geplaatste per soneel weer in dienst genomen. Ook de assemblagefabrieken van Ford Motor Company, die nu drie dagen per week werken, kunnen de produktie op voeren. Met ingang van deze week zul-1 en de fabrieken weer op e^n vijfdaag se werkweek komen. Meteen na zijn aankomst in Amsterdam had Sinterklaas een ontmoeting met de tienjarige Wim Dijk uit Grave, een niet alleen zoete, maar ook bijzon der jlinke jongen. Piel tastte dan ook voor een passende beloning in zijn zak. terwijl hij zijn gard kon sparen Wim fungeert al een paar maan den als blindengeleider voor de heer B. Topie, die woont in het blindeninstituut in Grave en wiens geleidehond is weggelopen. De heer Topie ivilde de jongen graag op de een of andere manier belonen voor zijn goede zorgen. Na enkele brieven lukte het hem Wims harteicens de intocht van Sinter klaas in Amsterdam bijiconen op een voor Wim onvergetelijke wijze te vervullen. Ferhat Abbas, die premier is van de Algerijnse regering in ballingschap, die haar zetel heeft te Kairo, weet natuurlijk heel goed dat de eerste stap voor zijn regering niet gemakkelijk zal zijn. Hij heeft dan ook eerst ad vies willen inwinnen van de ver tegenwoordigers van de Algerijn se strijdkrachten en van de af gevaardigden naar de Verenigde Naties. Volgens berichten uit Tunis heeft hij ook gesproken met twee personen die uit Parijs waren ge komen en die hem hebben verteld hoe de woorden van president de Gaulie dienen te worden uitge legd. De Algerijnse regering in balling schap is verdeeld over de vraag of het al of niet wenselijk is, in onderhan deling met Frankrijk te treden. In het bijzonder de minister van binnenland se zaken, Debaghine, zou tegen elke vorm van onderhandelingen zijn. Hij zou echter het onderspit moeten del ven tegenover de meerderheid van het kabinet, dat inziet dat het ogen blik van onderhandelingen is aange- gebroken. Ook in Tunis overheerst de overtuiging dat de inzichten van Fer hat Abbas zullen zegevieren en dat het nog slechts een kwestie van en kele dagen zal zijn eer het eerste contact tot stand komt. Aan Franse zijde is er dit weekeinde een stap gedaan die het openen van onderhandelingen ongetwijfeld gemak kelijker zal maken. Het congres van de UNR, de Union pour la nouvelle Ré- publique, de partij der gaullisten, en de grootste politieke partij van het huidige Frankrijk, heeft te Bordeaux i met algemene stemmen een motie i aangenomen, waarin een nauwe ver- bintenis tussen moederland en Alge- 'rije noodzakelijk wordt genoemd. Het congres heeft zijn vertrouwen betuigd in generaal de Gaulle en het heeft zich vereenzelvigd met de poli tiek welke hij ten opzichte van Alge rije heeft uitgestippeld. De UNR ver langt naar een staken van het vuren en de partij wil de burgers en bur geressen van Algerije opwekken, zich te keren tegen de gedachte aan een volslagen afscheiding van Frankrijk. Zij zal de actie van premier Debré en van president de Gaulle steunen. De motie is vooral belangrijk, omdat zij dus De Gaulle eigenlijk de vrije hand geeft, zijn Algerijnse politiek, waarvan de eerste vooropzetting een komen tol een wapenstilstand is, verder uit te voeren. Die motie bete kent ook, dat bij een mogelijke stem ming over het probleem in de Assem- blée Nationale de regering vrijwel ze ker over een meerderheid (206 stem men van de U.N.R. plus die van zestig communisten en socialisten plus ten minste honderd stemmen uit andere groeperingen) zou kunnen beschikken. Men kan redelijkerwijze ver wachten, dat in de eerstkomende dagen dan eindelijk het lang ver beide contact tussen de Franse regering en^de vertegenwoordi gers van de Algerijnse nationa listen tot stand zal komen. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM Zaterdagmorgen heeft de politie een 21-jarige jongeman voor de officier van justitie geleid die verdacht wordt een meisje van elf jaar te hebben aangerand en mishandeld. Het meisje fietste met een vriendinnetje langs de rijksweg naar Dordrecht toen zij door verdachte van haar fiets werd getrokken en vervolgens werd meege sleurd in het struikgewas. Een paar tuinders die in de buurt aan het werk waren, slaagden erin het meisje te ontzetten en haar aanrander aan de politie over te leveren. Zowel de Nederlandse Hervormde ge meente Frankrijk als de Nederlandse gemeente te Berlijn bestaan dezer dagen tien jaar. De eerstgenoemde op 20 no vember, de laatstgenoemde gemeente beeft het tienjarig bestaan op 31 oktober en 1 november gevierd. Advertentie BI N NENVERI NGBED SCHUIMRUBBERBEO Nu de interkerkelijke lande lijke werkgemeenschap „Jeugd en Evangelie" haar derde lus trum viert, heeft de redactie van het gelijknamige maand blad voor jonge mensen een speciaal nummer gewijd aan allerlei nieuwe vormen van jeugdwerk. Het nummer opent met een portret van de middelbare scholier, waarin onder meer wordt opgemerkt dat de gepor tretteerde een gewone jongen is, die zijn onafhankelijkheid wil bewijzen. Eigenlijk is hij uitermate traditioneel. Hij wil rust: het leven is al gecompli ceerd genoeg. Hij is geen we reldbestormer, die het nieuwe zoekt. Hij zoekt het echte, en al kan zijn instinct daarvoor hem tijdelijk in de steek laten, toch werkt op den duur zijn intuïtie hierin zuiver. Hij kan volledig gepakt worden door een eme ritus-predikant, bij wie het woord en leven tot een bezonken eenheid zijn samengevloeid. Hij is te vangen dooi de gevoelige weemoed van een lied als ..Blijf bij mij Heer" en hij ver foeit de woestijnpolka „De dorre vlak te der woestijnen". Hij heeft een vage notie dat het he den boven een afgrond hangt, en als de dag van morgen anders is dan vandaag zal hij dat nog wel merken. Ten aanzien van het wereldgebeu ren is hij geresigneerd: natuurlijk gaat het toch weer mis. Hij is geen anti-militarist, wel draagt hij een te gen het leger gekeerd sentiment in zich. Hij vindt dat eigenlijk iedereen dienst zou moeten weigeren, maar doet het niet: zo is het leven immers niet. Hij vindt het haast grappig dat j de ouderen zich nog steeds op kunnen winden over wat in de bezettïngsja-1 ren is gebeurd, maar als iemand hem ervan vertelt uit de directheid dei- persoonlijke ervaringen, wordt hij stil en herkent. Gedichten Hij droomt wel, hij schrijft ook nog gedichten, maar hij is geen idealist. Zodra echter in concreto een beroep j op hem wordt -gedaan, doet tiij mee en is blij. Hij stemt Bonhoeffer toe dat ons Christen-zijn in deze tijd j slechts in twee dingen kan bestaan: I im Beten und im Tun des Gerechten J unter den Menschen maar voor ibeide heeft hij leiding nodig. Zijn opstandigheid vlamt op zodra het over rassendiscriminatie gaat. Hij vindt jazz fantastisch en staat eerbiedig open voor de klassieke mu ziek, die hij ook actief beoefend. Ne- gro-spirituals hoort hij graag en zingt Uij graag. Hij leest Kees Stip, Car- miggelt en Godfried Bomans als ze maar niet te wrang worden, zoals ou dere mensen dat kunnen; maar ook de elementaire wijsheid van Ernst Wiechert spreekt hem aan. Op sexü- eel gebied heeft hij geen tiooggestem- de verwachtingen: hij bekijkt het nuchter en wil eerlijk zijn. Soms speelt hij ermee, en hij gelooft niet dat hier de schoonheid en het echte te vinden zijn. Het belijden dat het leven goed is, staat ver van hem. Hij zegt: ,,Als je je zelf niet kietelt, lach je nooit", en weet dat dat niet alles is. Het l*»- ven is niet ondraaglijk, maar oo* niet zo veel bijzonders. Hij loopt niet warm bij de overlading van het mid delbaar onderwij-s; hij werkt rede lijk hard, en dat hij niet alles kan doen is voor hem een vanzelfspre kendheid. Is hij bang? In wezen wel, hoe zou hij ook niet? Maar zijn laconisme stelt hem in staat daarmee te leven. U moet hem niet over zijn haar strijken en zeggen dat u hem zo goed begrijpt. Wees uzelf maar, en olijf zelf echt, dat herkent hij. Eigen nieuwsdienst RILLAND-BATH. Een wan hopige man tuurde gistermiddag uren lang uit een café in Rilland-Bath over het woelige water van de Wester- schelde. Het was schipper Van Berg- hem uit Rotterdam. Hij dacht dat zijn zeventienjarige zoon was verdronken in de rivier. Urenlang zoeken leverde niets op. Steeds vaster stond het voor de vader vast: Mijn zoon is dood. Wat schipper Van Berghem niet wist, was dat de jongen was opgepikt door een Duitse vrachtboot, die hem mee had genomen naar Antwerpen en hem daar aan wal had gezet. AMSTERDAM De Neder- landsche Bank heeft haar rente tarieven met ingang van vandaag met procent verhoogd. Het wisseldisconto, dat sinds 21 janu ari 2% procent bedroeg, is hier door gestegen tot 3J/2 procent. Deze maatregel zal het krediet aanmerkelijk duurder maken. De directie van de Nederlandsche Bank is tot dit besluit gekomen door de krachtige en voortgezette uitbrei ding van de kredietverlening door het bankwezen. Zij acht daarom geen re denen meer aanwezig het relatief lage disconto te handhaven. De zaterdagmiddag bekend gemaak te maatregel kwam niet onverwacht, te meer daar kort geleden de West- duitse centrale bank eveneens het dis conto belangrijk heeft verhoogd. Eerst was het Duitse disconto verhoogd met procent tot 3 procent, maar toen bleek dat deze stijging onvoldoende was, werd het tarief nog eens met een vol procent verhoogd tot 4 procent. In kringen van de geldmarkt vindt men de discontoverhoging met 94 pro cent wel zeer fors. Nu het verschil in rentetarief met het buitenland aan merkelijk kleiner is geworden, mag weer een toeneming van de deviezen voorraad worden verwacht. De animo om geld aan te houden in het buiten land, waar een hogere rente kan wor den gemaakt, zal namelijk belangrijk minder worden. In ziekenhuis Laat gistermiddag werd er van Antwerpen opgebeld naar Rilland- Bath, maar de vader was toen al naar huis vertrokken, ontroostbaar. De po litie werd ingeschakeld. Op het sta tion in Dordrecht werd de schipper verteld dat zijn zoon in blakende wel stand was, in Antwerpen, en dat hij over een paar uur thuis zou zijn. Dat was te veel voor de heer Van Berg hem. Hij zakte in elkaar en moest worden opgenomen in een ziekenhuis in Dordt. De zoon van schipper Van Berghem Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De Amsterdamse werkgevers in het schildersbedrijf hebben besloten met ingang van van daag hun werknemers strikt volgens de cao voor het schildersbedrijf te sa lariëren. Zoals bekend waren er al geruime tijd moeilijkheden bij de uit voering van deze cao. De beslissing van de Amsterdamse schilderpatroons betekent dat het grootste gedeelte j van de werknemers aan het eind van deze week een lager bedrag aan loon zal ontvangen dan voorheen. In de zg. nieuwbouw zal dit besluit naar men verwacht ernstige repercus sies hebben. In deze sector werd reeds lang een veel groter bedrag uitbetaald dan bij de cao was toegestaan. was 's middags overboord geslagen bij een scheepsbotsing tussen de Neder landse binnenvaarttanker Vianen (350 ton), waar vader en zoon Van Berghem samen op voeren, en het Duitse vrachtschip Düssèldorf (6900 ton). De Vianen liep midscheeps een groot gat op. Vader Van Berghem werd van boord gehaald, maar zijn zoon werd nergens gevonden. Niemand had gezien dat de bemanning van de Düssèldorf hem uit het water had ge haald. Daarna was het schip door gevaren. De Vianen is na de botsing aan de grond gezet. Bij laag water zal men het gat in de scheepswand proviso risch proberen te dichten. RABAT (Reuter). De opper bevelhebber van de Amerikaanse luchtmacht in Marokko heeft de ver koop van overtollige vliegtuigolie verboden, nadat aan het licht was ge komen dat deze soort olie op grote schaal met spijsolie is gemengd. Bijna tienduizend Marokkanen die deze slechte olie naar binnen kregen zijn plotseling ziek geworden. Meer dan 6000 mensen in Marokko hebben verlammingen aan de benen opgelopen na het eten van spijzen die met de ondeugdelijke olie waren Advertentie ZUTFEN. De Sint Walburgkerk in Zutfen is gesloten, omdat zij plotseling zo bouwvallig bleek dat het gevaarlijk was er nog iemand toe te laten. De kerkdiensten worden nu ergens an ders gehouden. De orgelconcerten zijn komen te vervallen, want het orgel van de Walburgkerk was het enige kerkor gel in Zutfen, dat voor concerten ge schikt was. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Opklaringen, maar ook hier en daar bewolking en wat regen. Zwakke tot matige wind tussen zuid en oost. Ongeveer dezelfde middag- temperaturen aL- gisteren. MIESJE: Vanavond blijf ik eens gezellig bij de radio. 17 november: zon op 8.02, zon onder 16.48; maan op 18.36, maan onder 9.34. bereid. Men vreest dat velen niet meer te genezen zijn. De Marokkaanse regering heeft de golf van olievergiftiging in het land een nationale ramp genoemd. Ruim 800 ton slechte olie, die als spijsolie was aangeboden, is in beslag ge nomen; 27 Marokkaanse handelaren zijn gearresteerd in verband met het olieschandaal. Zij kunnen indien ze schuldig worden bevonden aan mis daden die de gezondheid in gevaar brengen ter dood worden ver oordeeld. Op grote schaal is de laatste maan den de overtollige olie tegen lage prijzen opgekocht en met aardnoten- en olijfolie gemengd. De op deze wijze verkregen „spijsolie" was zeer goed koop. Op geen enkele wijze hebben de Marokkaanse autoriteiten de Ameri kaanse luchtmacht verantwoordelijk gesteld voor de tragische gebeurtenis sen rond het olieschandaal. Ook in allerlei soorten haarwater heeft men sporen van de slechte olie gevonden. Gebruikers van dit middel klagen over haaruitval. Het middel is in beslag genomn. JJ. BOSTON (Reuter). De rechts kundige raadsman van de dertigjarige Nederlandse scheepsmarconist W. L. M. van R„ die er van wordt beschul digd aan boord van zijn schip de 23-jarige Amerikaanse passagiere Lynn Kauffman te hebben vermoord, heeft verklaard dat hij wellicht zal betwisten dat een Amerikaans hof het recht heeft de zaak Van R, te behan- j delen. Buiten 3 mijl Hij heeft de aanklager van het hof te Boston, waar Van R. zou moeten terechtstaan, verzocht hem mee te delen wanneer precies Lynn Kauffman werd vermoord. Als de Utrecht zich op dat ogenblik buiten de drie- mijlengrens van de Verenigde Staten grond en een echtpaar werd zo zwaar 20U hebben bevonden is geen enkel Eigen nieuwsdienst ROERMOND. Schrik en conster natie veroorzaakte een 22-jarige jongeman zondagmorgen in Vlodrop, toen hij met een auto op een groep mensen inreed, die net uit de kerk kwamen Vijf kerkgangers vlogen tegen de gewond, dat het onmiddellijk naar een ziekenhuis in Roermond moest worden overgebracht. De jongeman, die niet in het bezit van een rijbewijs was, had zonder dat zijn ouders het wisten de auto uit de garage gehaald voor een plezierritje door het, dorp. Hij werd door de politie aange houden. Amerikaans hof bevoegd Van R. te berechten, aldus diens raadsman. Vlak voor een rijdende scooter stak de 73-jarige M. Koops zaterdagavond op de Korenmarkt te Tiel de rijweg over. De bestuurder van de scooter kon de man niet meer ontwijken. De heer Koops overleed dezelfde avond in het ziekenhuis. Eigen nienwsdienst HATTEM. Er heerst enige onrust in Hattem, het oude stadje aan de IJs- sel: onrust over het feit, dat een in sluiper kans gezien heeft sinds mei van dit jaar zeven keer een villa van bewoners in een bosrijk terrein bin nen te dringen. Zeven maal ook ver dween de indringer met vrij kostbare, Perzische kleedjes, uitgezocht door een kenner van dergelijke tapijten. Slechts een keer werd hij teleurge steld in zijn verwachting: zonder buit verliet hij het huis, waarin hij was doorgedrongen. Het vreemde is namelijk dat deze indringer zich niet bekommert om geld, juwelen of andere voorwerpen van waarde. Alleen Perzische tapijtjes neemt hij mee, waarbij hij telkens keurig tafels en stoelen, die hem in de weg stonden, verhuisde. 25 KLEEDJES Behalve in Hattem is deze vreemde indringer ook in Wapenveld en Heer- de geweest. Men mag aannemen, dat zijn nachtelijke „bezoeken" hem door elkaar een 25 kleedjes hebben opge leverd. Dat hier een en dezelfde indringer aan het werk is geweest staat voor de rijkspolitie te Hattem wel vast. Zij concludeert dat uit het feit, dat hij steeds op dezelfde manier te werk gaat: ruitje uitsnijden en spanjolet van een bovenlicht los maken. Voor zover bekend hebben de be woners van de „bezochte" villa's nim mer iets gemerkt van de vreemde be zoeker, totdat zij beneden kwamen. De politie staat voorlopig nog voor een raadsel. De buit kan de dief stellig niet veel geld opleveren, tenzij hij kans ziet de kleedjes de grens over te brengen, BRESCIA (A.P.). De sopraan Ma ria Callas en haar man Giovan Battista Meneghini zijn zaterdag voor de recht bank van Brescia na een huwelijk van tien jaar gescheiden van tafel en bed. Daar volgens de Italiaanse wet volle dige echtscheiding onmogelijk is, zullen La Callas en Meneghini indien zij een ander huwelijk willen sluiten, dit in tiet buitenland moeten doen. Maar een der gelijk huwelijk wordt dan niet in Italië erkend. Volgens insiders overweegt Ma ria Callas het instellen van een eis tot echtscheiding tegen haar echtgenoot in de Verenigde Staten. De redacteur van een televisie blad te New York heeft de christe lijke organisaties er van beschul digd dat ze van het gebruik van de televisie niets terecht brengen. ,,Een armoede aan ideeën, versle ten taal, artistieke oneerlijkheid en goedkoopheid lawaaierigheid en banaliteit" zijn karakteristiek voor het gebruik dat de kerken van het medium televisie maken. Dit beweerde John E. McMillin, re dacteur van Sponsor, een weekblad voor de commerciële radio en televi sie in de Verenigde Staten, in een „layman's Sunday address" (toespraak van een gemeentelid. tijdens de zon dagse kerkdienst in de Protestantse episkopaalse kerk van Driekoningen te New York, De opkomst van het medium heeft de „intellectuele doezeligheid en steri liteit op creatief gebied in vele ker ken van vandaag" aan het licht ge bracht, aldus McMillin. „Bijna elk ander terrein van menselijke interes se. met inbegrip van politiek, weten schap, onderwijs en sport, is "beter vertegenwoordigd op de televisie dan de godsdienst. „De moderne gods dienst heeft vergeten dat zij dringend behoefte heeft aan dichters en profe ten met hun creativiteit. Het lijkt als of ze de rug heeft toegekeerd aan de genen die in staat zouden zijn haar geloof opnieuw te formuleren, het te verfrissen en het een nieuwe vitali teit te geven. ENSCHEDE. Een onderzoek naar een diefstal in Enschede van 22 bouw vak-vakantiebonnen samen ongeveer dertig gulden waard heeft een uitge breide handel in die bonnen aan het licht gebracht. De bouwvakarbeiders ontvangen de bonnen tegelijk met hun loon van hun werkgevers. Het is de bedoeling, dat ze de bonnen in een boekje plakken en ze als ze met vakantie gaan of als ze snip perdagen opnemen bij de penningmees ters van hun vakbonden in baar geld omzetten. In Twente nu is gebleken dat talloze arbeiders hun bonnen meestal in ca fés in geld omzetten, zonder dat ze ook maar denken aan vakantie. De fout ligt voor een deel bij de pen ningmeesters van de vakbonden die bon nen zouden verzilveren zonder de daar voor vereiste verklaring op te vragen, waarin de werkgever bevestigt dat de eigenaar van de bonnen snipperdagen op zal nemen. Intussen zijn dit weekeinde opnieuw vakantiebonnen gestolen, ditmaal een partij ter waarde van duizend gulden uit een brandkast van de aannemingsfirma Lammers en Kok te Enschede. De brandkast is uit het kantoor van de fir ma gesleept en buiten op enkele tien tallen meters afstand geforceerd. De 48-jarige C. van Oosterhout uit Tilburg is zaterdagmiddag in Nijnsel (NB) om het leven gekomen doordat hij met zijn auto in volle vaart tegen een boom reed. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het tijdvak waarin met sleepnetten op het IJsselmeer mag wor den gevist, is drastisch ingekrompen. Gold tot nu toe een verbod voor deze visserij van 16 maart tot 31 mei. nu is dit verbod uitgebreid tot het tijdvak van vb maart tot 31 december. Door deze maatregel hoopt de minis ter van landbouw en visserij de snoek baars op het IJsselmeer voor uitroei ing te behoeden. In het voorlopig' verslag op de begroting van landbouw had de Tweede Kamer gesproken over het uit moorden van de visstand in het IJsselmeer. VLISSINGEN. Tijdens het binnen slepen in Terneuzen is het Spaanse s.s. „Castillo Aulencia" zondagmorgen op de Oosthavendam gelopen. De oorzaak is waarschijnlijk de slechte bestuurbaarheid van het 2081 ton brt. metende vracht schip. eigendom van de Empresa Nacional in Madrid. Bij hoog water later op de morgen kon het schip zonder sleepboot- assistentie vlot komen en zijn reis naaf Gent vervolgen.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1