iVe/ier aan regering: Reeks suggesties voor uitbreiding hoger onderwijs De Gaulle maakt strijkages jegens Russische premier Advies van commissies Piekaar en Meer nota's gevraagd C.H. en A.R.: bezwaar tegen Mammoetwet Auto verdween in Eindhovens kanaal De Bilt: Bewolkt PLAN VOOR DERDE T.H. BIJ NOORDZEEKANAAL Zitting Navoraad na topconferentie KROESJTSJEF OP 15 MAART IN FRANKRIJK Haarlems zilveren schotel kwam keurig gepoetst terug Quiz-vervalser krijgt filmrol Bonn loochent ondeugdelijke controle op schrootexport Boeket van nota's van min. De Pous PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND INMENGING NIET TOELAATBAAR - MEENT REGERING Kernenergiecentrale heeft geen haast Invoering noodwachtplicht geslaagd - zegt minister Geldigheid papieren guldens gehandhaafd Delfzijl zal goede kans krij gen Vooraf eens Denemarken maakt groot deel van invoer vrij Kennis maken Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor: Chef- redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38. tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chef red.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 7 cent per woord met een minimum van 1 1,— 15e JAARGANG No. 4408 Woensdag 11 november 1959 UNIVERSITEIT IN DEVENTER Van onze Haagse redactie. DEN HAAG. Zowel van C.H.- als van A.R.-zijde is gisteren met de algemene politieke beschouwingen in de Eerste Ka mer ernstig bezwaar gemaakt tegen de Mammoetwet van minister Cals. Mr. R. Pollema (C.H.) had zeer grote bezwaren tegen dit ontwerp voor het voorbereidend hoger- en middelbaar on derwijs. Hij achtte het ontwerp in zijn huidige vorm zonder deugdelijke over gangsbepaling onaanvaardbaar en was van mening, dat de minister eerst de overgangsbepalingen aan de Tweede Ka mer bekend moet maken voordat het parlement de wet in behandeling zal kunnen nemen. De heer J. Schipper (A.R.) stelde als voorwaarde dat minister Cals aan de be zwaren van protestants-christelijke zijde tegen de Mammoetwet alsnog tegemoet komt. Dat zou een daad van wijs beleid zijn, aldus de heer Schipper, zonder welke de A.R. in de Tweede Kamer waarschijn lijk tegen zouden moeten stemmen. Apartheidspolitiek DEN HAAG (A.N.P.) Het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag heeft gisteravond een communiqué uit gegeven waarin wordt gezegd, dat de Nederlandse regering van mening is, dat „de apartheidspolitiek van Zuid-Afrika onverenigbaar is met het rechtsgevoel in alle drie landen die in het Koninkrijk zijn verenigd". De regering heeft zich echter stem ming over de resolutie onthouden, om dat „zij twijfel koestert over de vraag of de Verenigde Naties het recht hebben zich met het interne beleid van de rege ring van de Unie van Zuid-Afrika in te laten". Haar twijfel betreft met name de vraag van de toepasselijkheid van twee artike len van het handvest, waarvan het ene Verenigde Naties verbiedt zich te mengen in de interne aangelegenheden van een lid-staat, terwijl het andere ze kere verplichtingen aan de leden oplegt op het gebied van de rechten van de mens. Niet overtuigd Volgens het communiqué wijzen de tekst en de plaats in het handvest van het eerstgenoemde artikel en de ge schiedenis van de totstandkoming van beide artikelen er op, dat ook het arti kel over de verplichtingen op het gebied van de rechten van de mens valt onder het verbod van inmenging in de binnen landse aangelegenheden. De Nederlandse regering erkent, aldus het communiqué, dat er behalve een in het handvest vermelde uitzondering op het verbod van inmenging, nog twee uitzonderingen bestaan, te weten de ge vallen waarin de twistvraag beheerst wordt door verdragen of andere regels van het internationaal recht en de ge vallen waarin de schending van het ar tikel over de mensenrechten van zoda nige aard en omvang is dat humanitaire interventie geboden is. „De Nederlandse regering is er niet van overtuigd, dat onder de huidige omstan digheden zulk een interventie in het Zuidafrikaanse binnenlandse beleid toe laatbaar is", aldus het communiqué. Bestuurder verdronk Eigen nieuwsdienst EINDHOVEN. Een auto bestuurd door de heer F. van Ekert, directeur van de werkplaats van de gemeentelijke dienst van sociale zaken te Helmond, is gistermorgen omstreeks half vier in het Eindhovens kanaal bij de Kanaaldijk noord in Eindhoven gereden. De broer van de bestuurder, de heer H. van Ekert, wethouder van sociale zaken in Helmond, wist zich uit de auto te be vrijden en kon op het droge worden gebracht. De bestuurder is verdronken. Broer gered De wethouder heeft in de auto zijn schoenen en enkele kledingstukken uit getrokken, waarna hij zich door het raampje uit de auto werkte. Hij kon maar slecht zwemmen, maar op zijn hulpgeroep kwam een nachtwaker aan lopen die hem een touw toewierp. Sa men met een ander kon hij daarop de drenkeling op het droge brengen. De geredde dacht dat zijn broer hem zou volgen, maar in het donker was niets te onderscheiden. De heer F. van Ekert kon eerst bevrijd worden toen de auto met een takel was opgehaald. Hij was toen overleden. Het K.N.M.I. ill De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Wisselend bewolkt met plaatselijk eni ge buien. Overwe gend matige zuid westelijke wind. Over het algemeen iets lagere middag- temperaturen. MIES JE: Zou ik - t niet een beetje op jj C'orine lijken? 12 november: zon op 7.53, zon onder 16.55; maan op 15.57, maan onder 4.30. Van een onzer redacteuren DEN HAAG Vandaag hangt in Deventer de vlag uit, en waarlijk niet slechts bij de openbare gebouwen. Op die wijze uiten de Deventersen hun vreugde over het advies van de commissies Piekaar en Ne- her voor de spreiding' van het hoger onderwijs. Deze commis sies hebben geadviseerd aan de regering, in Deventer op korte termijn een nieuwe universiteit op te richten. Al in 1962 zou zij moeten worden geopend. Die van Deventer weten wel dat het „maar" een advies is, maar zij menen toch dat het hun droom Deventer univer siteitsstad een flinke stap naderbij heeft gebracht. De Deventer universiteit zou een technische faculteit voor de studie in de werktuigkunde, de elektrotechniek en de schei kundige technologie moeten heb ben, faculteiten voor de rechts geleerdheid en de economische wetenschappen en studiemoge lijkheden voor sociologie, en tenslotte prekandidatenoplei- dingen voor wiskunde, natuur kunde en scheikunde. Verder stellen de commissies Piekaar en Neher in haar rapport ,,De spreiding van het hoger onderwijs tot 1970" voor: in 1964 in de buurt van het Noord zeekanaal een derde technische hogeschool te openen met studie richtingen voor werktuigbouw kunde, elektrotechniek en schei kundige technologie; de technische hogeschool in Eind hoven in de jaren 1960/1961 uit te breiden met opleidingen in de theo retische wiskunde, theoretische na tuurkunde en de theoretische schei kunde. de Rooms-Katholieke universiteit in Nijmegen in 1966 uit te breiden met een sectie voor de tandheel kundige opleiding aan de medische faculteit; de capaciteit van de tandheelkun dige opleiding der Groningse rijks universiteit in 1961 te verdubbelen; de Leidse rijksuniversiteit in 1961 uit te breiden met een algemene „baccalaureaatsopleiding" en de studiemogelijkheden geleidelijk uit- Van onze parlementaire redacteur. DEN HAAG. Met de ontwikkeling van de kernenergie verkeren wij volgens minister De Pous op het ogenblik in een adempauze. Deze ontwikkeling blijkt meer tijd te vergen dan men aanvankelijk veronderstelde, zodat ons land wat min der geforceerd behoeft te werken aan de voorbereidingen om kernenergie te gaan gebruiken voor het opwekken van elek triciteit. Geertruidenberg Er is een ruim aanbod van de ge bruikelijke brandstoffen (kolen en olie) en bovendien verbeteren de bestaande centrales voortdurend hun produktie- methoden. Met kernenergie zou het vol gens de minister voorlopig nog veel te duur worden. De Nederlandse elektriciteitsbedrijven hebben echter wel bij Euratom een aan vraag ingediend om t.z.t. in aanmerking te komen voor de bestelling van een kernenergiecentrale in de Verenigde Sta ten. Daar deze centrale in Geertruiden berg moet komen, is de aanvraag inge diend door de P.N.E.M. en door de rege ring ondersteund- Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De invoering van de noodwachtplicht voor dienstplichtigen zonder mobilisatiebestemming mag ge slaagd genoemd worden. Slechts in en kele gevallen moest een tucht- of straf rechtelijke correctie worden toegepast. Er is geen sprake van, dat er verloop bij de B.B. zou zijn geweest als gevolg van invoering van rangen, discipline en tucht, aldus de minister-president en de minister van binnenlandse zaken in hun memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. De regering zou de oud-Indiëgangers die in 's lands belang prestaties hebben geleverd, gaarne buiten de noodwacht plicht hebben gelaten. In b-kringen zal dat sporadische gevallen daargelaten zeker kunnen gebeuren. In het a- gebied daarentegen in de meeste geval len niet. De bij de noodwachten ingelijfde dienstplichtigen hebben echter het voor deel dat zij voor opleiding en oefening niet langdurig aan werk en gezin wor den onttrekken in tegenstelling tot de dienstplichtigen met mobilisatiebestem ming, die telkens enige weken herha lingsoefeningen moeten volbrengen. Voorts doen de plichtnoodwachters in oorlogstijd als regel dienst in eigen ge meente of kring. Van onze Haagse redactie breiden met een economische facul teit; De Nederlandse economische hoge school in Rotterdam langzaam uit te breiden met een juridische facul teit en met beperkt tot wat is gewenst in verband met de instel ling van een studierichting Be stuurswetenschappen i een oplei ding in de sociologie; de Katholieke economische hoge school in Tilburg geleidelijk uit te breiden met een juridische facul teit. De investeringskosten van dit gehele oprichtings- en uitbreidingsschema worden op het ogenblik door de com missie geraamd op 412 miljoen gulden. De commissies hebben haar rapport uitgebracht aan de regering. Zodra die zich een oordeel heeft gevormd over de behandelde vraagstukken zal minister Cals de Staten-Generaal nader inlichten. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Delfzijl zal stellig de kans krijgen om zich tot een grote haven te ontwikkelen, zo deelde minister drs. J. W. de Pous, van Economische zaken gisteravond in de Tweede Kamer mee. Het overleg tussen Nederland en Duits land duurt nog voort en zodra dat zal zijn geëindigd zal minister Luns de Kamer over de resultaten ervan inlichten. PARIJS (Reuter) Onmiddellijk na de westelijke topconferentie in Parijs komt de Navoraad in speciale zitting bij een. Aldus is dinsdag bekend gemaakt. De ministers van buitenlandse zaken van de aangesloten landen, die samen de Navoraad vormen, zal dan verslag worden gedaan van wat de regerings leiders van de Verenigde Staten, Enge land, Frankrijk en West.-Duitsland be sproken hebben. De topconferentie van de westelijke landen begint op 19 de cember. Öok voor de topconferentie komt de Navoraad bijeen, op 15, 16 en 17 december. Maar dat betreft de ge wone maandelijkse vergadering. In kringen van de Navo koestert men de hoop dat tenminste een van de deel nemers aan het overleg van de rege ringsleiders de speciale bijeenkomst van de Navoraad zal bijwonen. Eén van de vele onge dwongen momenten tijdens het bezoek, dat koningin Juliana gisteren aan de Rijks- psychiatrische inrichting in Eindhoven bracht. In de foyer teas een tentoonstel- linkje ingericht van door de patiënten vervaardigde kunst voorwerpen. Een broeder laat de Koningin een schil derijtje zien en de hoge be zoekster is daarover zicht baar verrast. Van onze correspondent PARIJS „De Russische premier Kroesjtsjef zal op 15 maart in Frankrijk zijn en wij hopen, dat hij er tot het einde van de maand zal blijven", zei president de Gaulle gisteren op zijn persconferentie. Uit die mededeling blijkt dat het de be doeling is dat Kroesjtsjefs bezoek aan Frankrijk dat aan Amerika op zijn minst in tijdsduur evenaart. Voorts heeft de Gaulle zijn me ning gegeven over de huidige Rus sische politiek van ontspanning. Hij Van onze correspondent HAARLEM Op heel romantische wijze heeft het Frans Halsmuseum te Haarlem een kostbare plooischotel van Haarlems zilver teruggekregen, die vier jaar geleden was ontvreemd. Vrijdag richtte de politie een oproep tot de dief en gisternacht om twaalf uur werd de directeur van het museum, de heer H. P. Baard, telefonisch verzocht eens in zijn tuin te gaan kijken. Het werd de heer Baard al spoedig duidelijk dat de schotel daar zou zijn neergezet. Op zijn vraag waarom de on bekende het museum zoveel narigheid had bezorgd, antwoordde deze: „Uit lou ter balorigheid". En de man besloot het gesprek met de opmerking: „Maar nu moet ik gaan, anders mis ik dadelijk mijn bus nog." Tegen ligusterhaag Samen met de inmiddels gealarmeerde hoofdinspecteur van politie, C. Marion, gingen de heer en mevrouw Baard de tuin in, waar de regen in stromen neer- plensde. En inderdaad, daar stond een kartonnen doos tegen de ligusterhaag. Terwijl zij met de doos in huis terug keerden, ging de telefoon opnieuw en dezelfde onbekende merkte op „dat de politie er gauw bij was". De man voegde eraan toe; „En denk in het vervolg eens aan het w.c.-raampje Uit de doos kwam de schotel volkomen onbeschadigd. Hij bleek keurig te zijn onderhouden en netjes te zijn gepoetst. Het mysterie van de schotel is daar mee echter nog niet opgelost, want de dader is onbekend gebleven, hetgeen ook zijn bedoeling was. Reeds zaterdagmiddag had een onbe kende telefonisch de heer Baard willen spreken over de zilveren schotel. Echter DEN HAAG. De regering is niet niet het huis van de heer Baard werd voornemens de zilverbon van een gulden gebeld, maar het museum Huis van Looy in te trekken door hem als wettig be taalmiddel ongeldig te maken, maar wel worden deze biljetten zoveel moge lijk aan de circulatie onttrokken, deelt de minister van financiën in een nota aan de Eerste Kamer mee. dat grenst aan de woning van de heer Baard, die ook van dit museum directeur is. De dienstdoende suppoost deelde de onbekende mee, dat hij de heer Baard even aan de telefoon zou roepen. Doch Zo stond de kartonnen doos met de kostbare zilveren schotel van het Frans Halsmuseum in Haarlem te gen de ligusterhaag in de tuin van de directeur. Na vier jaar keurig opgepoetst terugbezorgd. deze lag te rusten en zijn echtgenote nam de telefoon op. Zij adviseerde de man om het huisnummer te bellen maar de onbekende verklaarde niets voor een valstrik te voelen en brak het gesprek af. Onverwacht succes Intussen had hoofdinspecteur Van Marion na de oproep reeds een onver wacht succes geboekt. Een onbekende tipgever belde hem op met de mede deling, dat bij zijn weten de 23-jarige Amsterdamse schilder B. v. d. B. wel eens iets uit het Frans Halsmuseum had gestolen. Onmiddellijk toog men op onderzoek uit en 's avonds kon de jongeman ver hoord worden. Hij bekende vlot op 30 mei 1957 een portretje van de Haar lemse kunstschilder Boot uit het Frans Halsmuseum te hebben meegenomen. Inderdaad was toen een diefstal gemeld. Twee dagen later echter was het schil derijtje in het portaal van de woning van de schilder Boot terug gevonden. heeft verklaard dat Frankrijk in geen geval zal afzien van zijn atoom bom en hij heeft herhaald dat het aanbod van vrijgeleide voor Alge rijnse nationalistische leiders die over een wapenstilstand willen ko men praten, van kracht blijft. Met zijn mededeling over de da tum waarop Kroesjtsjef Frankrijk zal bezoeken, heeft de Gaulle dus tegelijkertijd laten weten dat de conferentie aan de top niet voor april of mei van het volgende jaar zal kunnen plaats hebben. Als een van de drie voorwaarden welke naar zijn mening vervuld dienden te worden vóór het bijeen komen van de Grote Vier noemde hij nl. dat de staatshoofden van de westelijke landen het van te voren eens moeten zijn over de te behan delen vraagstukken en over de standpunten welke zij ten opzichte van die vraagstukken zullen inne men. NEW-YORK. Charles van Doren, die zijn betrekkingen aan de universi teit van Columbia en een televisie maatschappij verloor, toen bekend werd dat zijn televisie-quiz doorge stoken kaart was, zal in een film de rol van officier van justitie gaan spelen. „Het is tijd dat iemand hem nu een baan geeft met een salaris waarvan hij kan leven. Ik geloof dat Van Doren wel genoeg gestraft is, zei de produ cent Mervyn Leroy van de Twentieth Century Fox. „Bovendien geloof ik dat hij een goed acteur is, te oordelen naar zijn optreden voor de televisie." De film, waarin Van Doren een rol krijgt, heet: Maak mij wakker wan neer het voorbij is. KOPENHAGEN (Reuter) Bij het Deense parlement is een wetsontwerp ingediend, waarbij het grootste deel van het nog op de invoer uit het ge bied van de O.E.E.S., enige andere lan den en het dollargebied bestaande toe zicht wordt afgeschaft. Na deze verde rf verruiming van de invoer zal nog slechts 8 pet. van de Deense industriële produktie op de lijst van toezicht blrj- ven staan. Op het ogenblik bedraagt dit percentage nog 64. De minister zegde toe- dat de invoer- liberahsatie van de nog resterende groepen produkten zoveel mogelijk zal worden bespoedigd. De minister deelde mee dat het Deen se deviezenbezit thans een waarde heet't van 1,6 miljar.d kronen. Dit vormt een belangrijk stootkussen voor uitbreiding van de invoer. De Gaulle verheugde zich, zo zei hij over de besprekingen welke in december zullen plaatsvinden. Hij acht het raadzaam dat Eisenhower, Macmillan, hijzelf en Adenauer el kaar dan in het voorjaar weer zullen zien nadat ieder zo nodig zijn bond genoten heeft kunnen consulteren. Eerst dan zouden de besprekingen met Kroesjtsjef kunnen beginnen. De Gaulle heeft nog twee andere voorwaarden genoemd: 1) Toenemend overleg over de internationale situatie en 2) het persoonlijk contact tussen Kroesjtsjef en hemzelf, premier Debré en de Franse regering. Het is nodig, zo zei hij, dat de staatshoofden met elkaar kunnen spreken in een atmosfeer van ont spanning en niet in een van crisis. Reeds thans is er gelegenheid om tot die ontspanning te komen bijv. in de zitting van de Verenigde Naties. Frankrijk geeft er het voorbeeld, want het legt niemand iets in de weg. Hopelijk gedragen de anderen zich ook zo ten aanzien van Frankrijk. Met betrekking tot Kroesjtsjefs bezoek aan Frankrijk heeft de Fran se president laten blijken dat Frank rijk aan dat bezoek bijzonder veel betekenis hecht. In de eerste plaats omdat Rusland en Frankrijk hun meningen over de problemen welke de wereld bezighouden kunnen uit wisselen. Ten tweede omdat de per soonlijkheid, die in Rusland de meeste verantwoordelijkheid draagt, dan gelegenheid heeft kennis te maken met Frankrijk. In dat verband dient melding te worden gemaakt van een gerucht dat te Parijs in het bijzonder schijnt te bestaan in de kringen, welke relaties onderhouden met ambassades van Marokko en van Tunesië. Volgens dat gerucht moet het niet geheel uit gesloten worden geacht dat Kroesj tsjef tijdens zijn bezoek aan Frank rijk ook een korte tocht mogelijk niet langer dan een dag naar Algerije zal maken. Naar het schijnt heeft hijzelf daar toe de wens te kennen gegeven. Voor de Gaulle zou zulk een bezoek na tuurlijk een groot politiek succes tegenover de Algerijnse nationalis ten betekenen. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG De Westduitse Bondsregering heeft de cijfers die het Zeeuwsch Dagblad heeft ge publiceerd over de ondeugdelijke controle op de schrootuitvoer uit West-Duitsland onjuist genoemd. Minister drs. J. W. de Pous, van economische zaken, heeft gisteren in de Tweede Kamer bekend gemaakt dat op 12 oktober in een bijzondere raad van de ministers van de Kolen- en Staalgemeenschap zijn Westduitse collega heeft uitgelegd dat gedurende de eerste negen maanden van dit jaar, in totaal 137 uitvoervergunningen zijn verstrekt voor materiaal dat voor her- bruik geschikt is, dus ongeveer vijftien per maand en niet tweehonderd. Volgens de Westduitse minister is er een degelijke controle op de schroot uitvoer. „ERNSTIG" Minister De Pous, die kennis ge nomen had van onze publicatie, noem de de malversaties met schroot een ernstige zaak en hoogst bedenkelijk. Van ondeugdelijke controle was hem echter slechts één geval bekend en dat had hij aan Bonn gemeld, waarop er een vervolging was ingesteld. Wij tekenen hierbij aan, dat onze redacteur het door ons genoemde aantal van tweehonderd optekende uit de mond van een hooggeplaatste functionaris op het bureau van het ministerie van economische zaken ie Düsseldorf. Dit gesprek werd ge voerd op vrijdag, 11 september. Van Duitse zijde namen er twee hoofdambtenaren van het Westduitse ministerie van economische zaken aan deel de hoofdambtenaren die belast zijn met het ondertekenen van de vergunningen. Een van hen werkte zelfs tijdens dit gesprek een hele stapel uitvoervergunningen af. Hij gaf ons een inzicht in de bijzon derheden, die doorslaggevend zijn bij de beoordeling van de aanvra gen voor een uitvoervergunning. Onze redacteur was bij dit gesprek vergezeld van een getuige. Op vrijdag 20 en zaterdag 21 novem ber zal in de chr. lagere technische school te Axel een verloting plaatsvinden van de door de leden van de geref. kerk(Pirion- straat) vervaardigde en bijeengebrachte goederen. De opbrengst is bestemd voor het orgelfonds. Van onze parlementaire redacteur. DEN HAAG. Minister drs. J. W. de Pous en staatssecretaris G. M. J. Veldkamp hebben gisteren de Tweede Kamer een bont ver schiet van nota's en maatregelen geopend 1. nota over het verloop van de prijsindexcijfers van het levens onderhoud 2. nota over de ontwikkeling van het industrialisatiebeleid; 3. de middenstandsnota zal nog dit jaar verschijnen; 4. het gehele probleem van de verticale prijsbinding, dat zijn dwingende prijsvoorschriften van de fabrikanten, zal om advies aan de Commissie economische mede dinging worden voorgelegd; 5. met staatssecretaris mr. Scholten van O. K. en W. zal over leg worden gepleegd over een nota over het toerisme; 6. een ontwerp-kernenergiewet zal op korte termijn bij de Tweede Kamer worden ingediend; 7. en dan is voor de zoveelste maal de kwestie van de reclanje in de televisie verwezen naar de reeds lang toegezegde televisie nota, maar staatssecretaris Veld kamp zei er niet bij wanneer die nota er zal komen!. Van onze parlementaire redacteur. DEN HAAG. Zowel de K.V.P. als de socialisten hebben gisteravond in de Tweede Kamer om een energienota ver zocht. Het mijnbedrijf moet volgens deze fracties weten waar het aan toe is zowel voor wat betreft de handhaving van de concurrentiepositie van de kolen ten op zichte van de olie als een eventuele rijks bijdrage in de sociale lasten van de mijnen, welke hoger zijn dan waar ook in het buitenland. In deze fracties was men voorts onge rust over de plannen over het stopzetten van de mijn Beatrix. De woordvoerder van de K.V.P. Mulders meende, dat daar mee deze hele streek tot probleemgebied wordt gemaakt. De socialist Kramer vroeg minister De Pous een nota over deze kwestie aan de Kamer te verstrekken. De minister van economische zaken zal

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1