Muffin de muilezel: magnaat in land van marionetten De regisseuse met haar eigen acteur Wilt U Mieke Verstraete komt op t.v gewoon een praatje houden Veel kritiek op woningbeleid programma's Lampekappen Rol voor Mieke Regie x4,l gerij nen schoten politieagent dood Ongeluk Franse invoer in twee jaar vrij Geen hechtenis voor Pesquet en assistent Verslagen juriste eist van N.B.C. 1.200.000 dollar VANAVOND OP NEDERLANDSE TELEVISIE DAMPO GENEEST verkoudheden Geen vlagincident Van mensen, kikkers en paarden IN HET KORT Zaterdag 7 november 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 IHtllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIilllintHlIHHttHHHIHWtWtlKIHII IIHItllllllilllllllMlHIIIIIIIIIIillllllllllilitHII lllillllllilllllllllllllllllllllllllllUtilHIillllllllllllllitHMHIHfHHI HET BLOED KRUIPT waar het niet gaan kan. Dat geld in het bijzonder voor Mieke Verstraete, want nadat ze een half jaar geleden de deuren van „Pension Hommeles" voor goed achter zich had moeten sluiten, kwam na korte tijd alweer de onweerstaanbare drang op, om iets héél anders voor de televisie te gaan doen. En dat gaat binnen af zienbare tijd gebeuren: een kort eigen programma, een solo nog wel, ééns in de vier weken, na afloop van de hoofdschotel van het V.A.R.A.-programma. „Doe me een plezier", vroeg ze, toen we gisteren in Laren even bij haar aanliepen, „maar schrijf er niet te gewichtig over. Ik wil alleen eens kijken, of het bij het publiek aanslaat, wanneer ik op gezette tij den gewoon eens een praatje met ze maak., gewoon van mens tot mens. Er zijn zoveel dingen in het leven die de moeite van het memoreren waard zijn, en nu ligt het er ge loof ik maar aan, op welke manier je het aanpakt, wil je kans op con tact met je gehoor maken". Behoefte aan een sterk persoonlijk contact heeft Mieke Verstraete van kindsbeen gehad, en die werd toen ruimschoots bevredigd in het warme artiestengezin, waaruit ze stamt. Va der Jules Verstraete was een van de leidende figuren van het Vlaamse to neel en toen hij na de eerste wereld oorlog met zoveel andere eersterangs artiesten naar ons land uitweek, kreeg zijn gezin het er niet makkelijker op. „Er werd toen ongelooflijk hard ge werkt om het toneel flink leven in te blazen, en dat is vader gelukt ook, ■maar ik geloof dat hij het zout in de pap niet verdiende", zegt Mieke, „want we maakten tenminste lampe kappen om aan de kost te komen. Vergeet niet dat er een heleboel mon den thuis te vullen waren: Guus, Bob, Jeanne en ik, die alle vier voor het ifieater bestemd waren." Zij zijn in derdaad allemaal bij het toneel te rechtgekomen, en ze hebben namen die klinken als klokken. Tien jaar geleden werkte Mieke imee aan de oprichting van de Stich ting Het Rotterdams Toneel, dat in samenwerking met Ons Huis voorstel lingen voor misdeelden en arbeiders ging geven. „Dat was een heerlijke tijd. Toen had je bet idee, dat aHes weer kón. We kregen een eigen zaal, die nu nog bestaat, in de Gouvernestraat, en al gauw hadden we een uitstekend stel bij elkaar: Richard Flink, Wim Hoddes. Frits Butzelaar, Hans Cule- man. Elly van Stekelenburg, Kees Brusse en Hep van Delft, die de de cors maakte. „De Leugenaar" van Goldoni heb ik toen geregisseerd, en ik herinner me nog goed, dat we 's morgens om tien uur voor arbei ders in Rotterdam-Zuid speelden. Anna Blaman kwam daar vaak kij ken, en na afloop hadden we hele dis cussies, waar ook het publiek aan deelnam. Dat is allemaal ondenkbaar op het ogenblik." Mieke Ver straete: actrice, nu regisseuse en straks met solo babbeltjes over van alles op de beeldbuis. Een rasartieste van huis uit, en bo venal een gewo ne vrouw met een warm hart. draad te nemen, omdat een actrice het nu eenmaal voor een deel van haar gezicht moet hebben." Mieke Verstraete is lang uit de roulatie geweest, totdat Rie Gilhuys plotseling ziek werd, en Mieke de enige was, die haar hoofdrol in „Sa- brina" kon overnemen. „Het werd een groot succes, meer dan honderd keer is Sabrina gegaan. Ik had weer meteen goed de smaak te pakken." Opnieuw moest zij ectiter haar to neelwerk afbreken, nu gelukkig om een wat verheugender reden. In 1955 kondigde haar dochtertje Annegien haar komst aan, en het was eigenlijk door een tweede toeval, dat zij twee jaar later de lievelingsactrice van het grote televisiepubliek werd. Voor Annie Schmidt's ..Pension Hommeles" was aanvankelijk Lily Bouwmeester als pensionhoudster ge ëngageerd. Die moest echter te elfder ure verstek laten gaan, en weer werd een hoofdrol aan Mieke Verstraete toevertrouwd. „Natuurlijk spijt het mij ontzettend dat Hommeles afgelo pen is, en het spijt geloof ik trou wens ons allemaal. Het was de za ligste tijd voor ons: ten eerste een regisseur aan wie je je met een ge rust hart kunt toevertrouwen, en dan een auteur, die helemaal op je gaat schrijven." Het merkwaardige was wel, dat Mie ke Verstraete haast nooit haar tekst behoefde te leren, want na een of twee keer doorlezen was het allemaal zo vanzelfsprekend voor tiaar, dat er vrijwel geen vergissingen in mogelijk waren. Maar nu gaat ze zich weer concen treren op de televisie. „Tenminste na de 16de november, wanneer het nieuwe stuk van Ensem ble „Kent u de melkweg" van de schrijver Karl Wittlinger in première is gegaan." „Speelt U daarin mee?" „Nee, dat regisseer ik op het ogen blik. Het is een stuk met maar twee rollen. Twee mannen, Lo van Hens- bergen als de psychiater, en Kees, mijn man, die de patiënt voor zijn rekening neemt." De blauwe Karmann-Ghia van Kees Brusse komt het hek binnenrijden. We nemen afscheid. Mieke gaat de keuken in om hem een goed maal voor te zetten. En morgenochtend gaan ze weer samen op weg naar Amsterdam, de regisseuse en haar acteur. PARIJS (UPI-Reuter) Moham medaanse Algerijnen hebben gister morgen om 11 uur in de Franse hoofd-1 stad met revolverschoten een politie- agent van achteren doodgeschoten. Een tweede agent werd ernstig ge wond. Een derde bleef ongedeerd. De daders ontkwamen. De agenten surveilleerden in de rue du Temple, in een volkswijk toen zij onverhoeds van achteren werden be schoten. Een van de drie overleed op weg naar een ziekenhuis. De tweede, zwaar gewonde, agent schoot op de grond liggend nog terug. De derde zette een achtervolging in maar slaag de er niet in de sluipmoordenaars te grijpen. De afdeling Kloetinge van de NCVB vergaderde in het verenigingsgebouw. Mej. J. Jansen uit Goes sprak over „Reis naar Korinthe". De kerstfeest viering wordt gehouden op woensdag 23 december om half acht. Een ernstig auto-ongeluk heeft haar een paar jaar gedeeltelijk op non- actief gesteld. „Dat was zo gek", ver volgt Mieke, „want Kees en ik werk ten toen bij „Theater" in Arrfiem, en ik repeteerde de rol van een vrouw die een auto-ongeluk had gekregen, en daarna haar geheugen kwijt was. Toen het me echt overkwam, was ik als de dood dat mijn gezicht blijvend verminkt zou worden, en tijdens het vastnaaien van mijn oor dat was er n.l. helemaal af drukte ik de dokter op zijn hart zo dun mogelijk PARIJS (Reuter, A.P.) Frankrijk streeft ernaar binnen twee jaar alle kwantitatieve beperkingen op de invoer van industriegoederen uit de dollarzone en West-Europa af te schaffen. Dit heeft de minister van financiën, Antoine Pinay, gisteren in de assemblée nationale meegedeeld bij de opening van het debat over de begroting 1960. Per eind oktober beliep de Franse de viezenreserve een waarde van bijna twee miljard dollar. Dit jaar betaalt het land 650 miljoen dollar terug aan zijn buiten landse schuldeisers. Binnen enkele dagen gaat bovendien 150 miljoen dollar naar het Internationale monetaire fonds. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Met opvallend veel kritiek heeft de Tweede Kamer het door minister Van Aartsen aangekondigde woningbeleid ontvangen. In het voorlopig verslag over de brief, waarin de minister zijn beleid aankondigde, uit de Tweede- Kamercommissie voor volkshuisvesting ernstige bedenkingen tegen het plan om nieuwe woningwetwoningen slechts be schikbaar te stellen aan mensen met een inkomen beneden de grens van de sociale verzekering. Min of meer als voorwaarde stelt dej commissie, dat er voor de categorie met een inkomen juist boven deze grens vol- j doende passende woningen moeten zijn. ADMINISTRATIE Ook heeft de commissie er bezwaar tegen, dat de minister zijn voorstel voor aflopende bijdragen in de premiebouw baseert op een politiek van huurverho gingen, die nog niet helemaal vaststaat. Bovendien vreest de commissie, dat de nieuwe regeling tot zoveel administra tie zal leiden, dat de voorgenomen ver mindering van de overheidsbemoeienis in het aedrang komt. Ten slotte vraagt de commissie zich af of de nieuwe regeling inderdaad tot ge volg zal hebben, dat er voldoende goed kope premiewoningen in de grote ge meenten worden gebouwd en of het nu al verantwoord is het contingent woning wetwoningen met 2500 te verlagen, terwijl er nog niets bekend is over de resultaten van de nieuwe regeling. Uitdrukkelijk wijst de commissie erop. dat de vragen door alle leden van de commissie zijn gesteld. In de rest van het voorlopig verslag worden niet minder dan honderd vragen over het nieuwe beleid gesteld. Deze vragen zijn echter steeds afkomstig van een of meer leden van de commissie. Bij het oversteken van de rijksweg Tilburg—Eindhoven is gisteren bij de Koningshoeve de 65-jarige mevrouw J. M. door een militaire vrachtauto aange reden. Zij was vrijwel op slag dood. PARIJS (Reuter) André Braun schweig, de rechter van instructie in de affaire-Mitterrand, heeft gisteren geweigerd Robert Pesquet en zijn assistent Dahuron in hechtenis te nemen. Pesquet en Dahuron zouden hebben deelgenomen aan een geënsceneerde moordaanslag op senator Mitterrand en worden beschuldigd van het „in bezit hebben en vervoer van wapens". Aangezien zich geen nieuwe ge zichtspunten hebben geopenbaard, wa ren er ook geen redenen de twee man nen gedurende het onderzoek, dat nog immer voortduurt, te detineren. WAGENINGEN. De directeur van de Geneeskundige en gezondheidsdienst in Rotterdam, prof. dr. J. W. Tesch, heeft met een rede getiteld „Anteceden ten èn consequenties van gezondheids zorg" het ambt van buitengewoon hoog leraar in de algemene en sociale ge zondheidsleer in de tropische hygiëne aan de landbouwhogeschool te Wagenin- gen aanvaard. Horizontaal: 1. Wat een duivelse meid ts Isa bel! (11) 8 .Bel je nu uit vreugde? (7) 10. Si&uminu moet de Egyptische naam zijn voor een alledaags diertje (7) 11. Kijk maar op je horloge als je erg im de neer bent (4) 12. In dat land zit er een bruine rat (5) 13. Toen ik de brievenbesteller een halt toeriep, was dat 'heus geen grap (4) 16. Een van Odins afstammelingen zegt ons n-iets meer en de overigen baren geen opzien (8) 17. Wie zich spoedig moe gevoelt kan hierop goed1 rusten (6) 19. Fiat, er zijn tenslotte rechten (6) 21. Boven de kanapé van Li hing een afbeelding van zelfopofferende liefde (8) 25. Leed is het deel zelfs van de besten onder ons (4) 26. Wat er het meest nodig is voor alle schepselen (5) 27. Een glas in de hand en de vuist op tafel is iets wat nogal aan kan komen (4) 30. In het naspel loog Piet alsof het gedrukt stond (7) 31. In het lommerrijk prieel mocht Tom wel een roffel slaan (7) 32. Wat staat Toon in de pas, men mag hem graag! (11) Verticaal: 1. De spraakverwarring werd er door een jonggeborene aangekondigd (7) 2. Ali kreeg er warempel een kleur van (4) 3. Haar as werd in Afrika verspreid (6) 4. Die bloem heeft de kleuren van de regenboog (4) 5. De godin van de veldvruchten be gunstigt de medeëter (7) 6. Ajakkes, wat houdt hij zich stil (6) 7. Zijn fabels staan in Es (6) 9. Niet geldig (6) 14. De listen en lagen die men hem legde waren de angel van zijn leven (5) 15. Ik vraag me af: mag ie meedoen met die kunsten? Het lijkt wel to verij (5) 16 Nog pas gisteren verloor Renètje wat meer dan een cent (6) 19. Hij zegt dit met opzet, leg er niet op toe (6) 20. Slechts een kleine groep kon zijn bestemming volgen (7) 22. Jan en iedereen (7) 23. Op de alpenweide hoort men de echo naklinken (6) 24. Hoe donker en vochtig, je- moet door het gat heen om te kunnen bikken (6) 28. Antoon had veel te veel noten op zijn zang (4) 29. De arme vogel is dood, hij was de laatste van zijn geslacht (4). KRUISWOORDRAADSEL Oplossing Horizontaal: 1 meter, 5 boter, 8 debat, 12 areca, 13 Iduna, 14 Tolen, 16 trots, 19 Tirol, 21 tuin, 22 doeniet, 24 gene, 25 ode, 26 rund, 27 teil, 29 ten, 30 oor, 31 Ede, 33 pin, 35 broom, 37 krols, 39 laars, 42 trema, 44 psalm, 46 nota, 47 astraal, 48 Abel, 49 ernst, 51 Dante, 53 aorta, 55 etage, 58 eerst, 60 sir, 62 Ate, 63 bon, 64 neg, 66 Noor, 68 noen, 70 rat, 72 ogen, 74 beweren, 76 loge, 77 bazin, 79 reder, 80 riten, 81 akela, 82 opera, 83 leges, 84 langs, 85 menie. Verticaal: 1 motto, 2 talie, 3 eren, 4 ren, 5 baton, 6 toon, 7 risee, 8 dut, 9 enig, 10 baret, 11 telen, 15 ouder, 17 reder, 18 titel, 20 oneer, 22 dur, 23 tip, 26 Rome, 28 lila, 30 oorarts, 32 doornat, 34 nalaten, 35 Banka, 36 otter, 37 kaste, 38 spade, 40 amber, 41 salet, 43 mas, 45 sla, 50 Nain, 52 neon, 54 omega, 56 tarwe. 57 genre. 59 stage, 61 rob, 63 ben, 64 nobel, 65 gezag, 67 Oeral, 69 oeros, 70 rotan, 71 tenue. 73 Nike, 75 Eden, 76 lire, 78 nes, 80 rem. QuizscRantlaal in Amerika NEW YORK (AP) De juriste Ethel A. Davidson, die verslagen werd in een van de frauduleuze vragenspelletjes van de Amerikaan se televisiemaatschappij de National Broadcasting Corporation, heeft te gen de NBC een eis tot schadever goeding van 1.200,000 dollar inge diend. Zij stelt dat zij op ongeoorloofde wijze werd uitgeschakeld en dat zij in een normale quiz in staat zou zijn geweest „tenminste honderd duizend dollar te winnen". Ethel Davidson is op 29 oktober verslagen door Herbert Stempel, de man die als eerste de beschuldiging uitsprak dat de quiz waaraan hij had deelgenomen, doorgestoken kaart was. Mej. Davidson kreeg een troost prijs van honderd dollar. De commissie die de zaak onder zoekt, heeft gisteren haar getuigen verhoor afgesloten. Zij zal een rap port samenstellen en intussen een onderzoek beginnen naar andere on behoorlijke praktijken bij de Ameri- kaanse televisie. Van onze Londense correspondent MIDDEN in Londens luxueuze West-End ligt het hoofdkwartier van The Muffin Syndicate Ltdde welvarende n.v. die, temidden van het geraas van schrijfmachines' en het getinkel van telefoons, de belangen behartigt van 's werelds rijkste marionet, Muffin de muilezel, een van de slordige vijfhonderd geesteskinderen van Ann Hogarth en haar man, Jan Bussel! Muffin, die vanavond met enkele van zijn beste kameraden ook op de Nederlandse televisieschermen zal verschijnen, is evenals zovele andere grote beroemdheden van de kijkkast zijn carrière begonnen als figurant. In 1934 werd hij geboren als een der vele naamloze dieren onder de Hogarth puppets, en pas in 1946 verscheen de nu 25-jarige voor de BBC-camera's, zijn kunsten tonend in het kinderuurtje, bovenop de piano van Annette Mills. Nu is hij de grootste magnaat in marionettenland, het hoofd van een imperium dat Muffinkalenders, Muffinzeep, Muffinaardewerk, Muffinslabbetjes, Muffinbehang. Muffinboeken, Muffinontbijtlekker- nijen, en vooral: Muffinfilms op de markt brengt. Zo langzamerhand voor een totaal van 22 miljoen gulden. Maar zijn moeder Ann Hogarth („ik ben 49 en wil er best voor uitkomen") laat hem het succes niet naar het hoofd stijgen. Muffin krijgt precies dezelfde behandeling als zijn vele kameraden, waaronder als voornaamste rondlopen: Oswald de struisvogel, Peregrine de pinguin, Poppy de papegaai, Louise het lam, Sally de zeehond en vele anderen. Moeilijke gewrichten Al deze marionetten moeten door lopend vernieuwd worden. Bij zijn huis in Potters Bar. even buiten Londen, is er voor Muffin en de zijnen een groot atelier, waar twee marionettenmakers, Stan Maile en Jack Whitehead, door-1 lopend bezig worden gehouden. Ieder jaar komen er een dertigtal bij, om van de vele veranderingen en ver nieuwingen nog maar niet te spreken. Voor een enkel optreden zijn van hetzelfde dier soms vele versies nodig. „De kop maken, van plastic of papier maché. is het lastigste niet", zegt Stan. „het zijn de gewrichten. Een stuk of vijftien per pop. Maar dat is lang niet altijd genoeg voor de vele kuren, die ze moeten uithalen op toneel of tele visie. Vandaar soms vijf gelijk uit ziende poppen voor een enkele show, allemaal met anders werkende ge wrichten." Voor iedere televisieshow, en voor de nu over de honderd films van Muffin, worden bovendien alle coulissen en benodigdheden zelf gemaakt, onder de deskundige leiding' van Ann en Jan. Ann deed voor de oorlog al theater regie (waarbij zij acteur Jan ont moette), en haar man, nu al een dikke twintig jaar televisieregisseur, is al vanaf zijn vierde in marionetten ge ïnteresseerd: „Het begon, toen de dominee eens op bezoek kwam, en mij zoet hield door een poppentheater te voorschijn te toveren uit een schoenen doos." radio vandaag O ZATERDAG Hoe het verder gaat in het vreedzame Elsterloo, dat is op geschrikt door de komst van de Ame rikaan mr. Woodvill, kunt u vanavond horen in deel 2 van de musical „Een hart zoekt het geluk" (20.30, Hilv. 1). Op Hilversum 2 wijdt de VPRO de eerste radio-uitzending aan de actie „Redt een kind" (19.35). Om 21.15 is het weer beroepen-uitvissen in „Wie is het?", en om 22.10 draait Schijven- speurder plaatjes uit vervlogen dagen. Het Omroeporkest staat vanmid dag om tien voor vier onder leiding van Willem Rettich, die het pro gramma opent met Mendelssohns vierde (Italiaanse) symfonie. Na dit werk klinkt een eigen compositie van de dirigent, zijn driedelige Sin- fonia breve. Het avondprogramma brengt om half acht (Hilv. I) weer de Popu laire klassieken, waarin u o.a. kunt luisteren naar de alt Aafje Heynis die met het Concertgebouworkest en het mannenkoor Apollo o.l.v. Edu- ard van Beinum de altrapsodie van Brahms zingt. televisie morgen ZONDAG Het Vara-programma voor zondagavond ziet er aantrekkelijk uit, met als hoofdschotel Wim Ibo's Artiestencafé (21.00). Vooraf ziet u o.m. Filmvenster, de nieuwe rubriek van Jan Blokker (20.10), en een documentaire van dr. Van Ege- raat over Toscane, Hart van Italië 120.40). 's Middags zwemreportage uit Bre men, van vier tot vijf. Vlaanderen: 20.00 Tony Corsari Show; 21.45 Aureool, een Tsjechische filmschets naar een novelle van Karei Capek. België Frans: 20.00 Grand Concours des Ondes; 29.35 Variété Carousse! DEN HAAG. Nog een paar weken lang zullen militaire vrachtwagens bie ten, bietekoppen en bieteloof van Zee land en het westen van Noordbrabant naar door de droogte getroffen gebieden in het oosten van het land brengen. Deze week hebben de miltairen onge veer duizend ton aanvullend veevoer vervoerd, de week daarvoor ongeveer 1200 ton. televisie vandaag ZATERDAG De NCRV laat de kijkers vanavond kennismaken met een marionettentheater dat een grote repu tatie heeft bij de BBC-televisie: de Hogarth Puppets (20.40). Dick van Bommel presenteert weer zijn „Scherzo", en als voorafje hourt en ziet u het koor Sweet Sixteen, dat zingt onder de steeds minder toepas selijke titel „Wij zijn zestien". Vlaanderen geeft een filmpje over een circushondje, het derde deel van „Vader weet het best" (20.40), en een lange reportage van danskampioen- schappen in Duitsland (21.15—23.30). België Frans: 20.35 Philippe Clay e.a. in Le Rideau Rouge; 21.35 geen opgave. Advertentie bij Vader, Moeder en Kind ZONDAG 8 NOVEMBER 1 radio 1 T «Kii'gan ZONDAG De Vara heelt 's avonds een stel interessante gasten in het pro gramma „Ik zou zo graag (19.30). We noemen daarvan: Fien de la Mar, Han Bentz van den Berg, en de auteurs Gerard van het Reve en Bibeb. Verder op Hilversum 2: Paul Vlaan deren (20.35), en het altijd plezierige cabaretje Scherzando (21.20). Een groot klankbeeld over de Vlaam se dichter Karei van de Woestijne wordt om 21.30 uitgezonden over Hil versum 1. In zijn beide kwaliteiten van pianist en componist komt Hans Henkemans 's middags voor de mikrofoon. Om half drie (Hilv. 2) is er een directe aansluiting met het Concertgebouw, waar het Concert gebouworkest o.l.v. de Italiaanse gastdirigent Carlo Maria Giulini een symfonisch programma uitvoert. Hans Henkemans is allereerst de solist in Mozarts pianoconcert K.V. 238 en na een uitvoering van Ravels sprookjessuite Ma mère l'Oye hoort u Henkemans als solist in een eigen compositie, de Passacaglia en Gigue voor piano en orkest. Het concert wordt dan besloten met Sclmmanns derde, de 'zogenaamde Rheinische, symfonie. kritisch bekeken BERLIJN (Reuter) Tot een vlag incident in West-Berlijn is het gisteren iniet gekomen. De Oostduitse vlag j werd, ter gelegenheid van de 42e ver- j jaardag van de Russische oktober revolutie, wel in Oost-Berlijn gehesen op alle openbare gebouwen, maar niet op de onder Oostberlijns beheer staan de gebouwen van de bovengrondse spoorlijn in West-Berlijn, de S-Bahn. Gaat Willy Alberti nu wel of niet naar Amerika? Eerlijk gezegd is ons dit gisteravond tijdens een verward gesprekje van Mies Bouwman met de zanger niet duidelijk geworden. Er zijn nogal wat moeilijkheden die de charmante ondervraagster op een nogal merkwaardige wijze trachtte weg te wuiven door een beroep te doen op de verenigingen, waarmee Alberti een contract heeft lopen. Dat de televisie zich met dergeliike zaken bemoeit lijkt ons bepaald vreemd. Na een wat stijf college aan de K.E.M.A. te Arnhem leek de kans, dat ons toestel uit elkaar zou plof fen, gelukkig wat geringer. Via de kikkers tenslotte naar de oaarden in Werren, die tot circa elf lur op het scherm draafden. Vondagmiddag komt er een recht- streekse reportage op de tele visie van de internationale zwem wedstrijden in Bremen, waaraan ook Nederlandse zwemmers en zwemsters leelnemen, en voorts een kunstzwem- groep uit Amsterdam. Piet Mulder is de commentator in deze uitzending, die duurt van vier tot vijf uur. I RADIO HILVERSUM I 402 m ochtend NGRV8 00 Nws en weeroverz: s.ls Or gelspel; 8.30 Morgenwijding; 9.15 Koor zang. KRO: 9.30 Nws; 9.45 Gram; 9.55 Hoogmis; 11.30 Hedendaagse muz. middag .12.15 Actuele geloofsproblemen; 12.30 Lichte muz; 12.55 Act; 13.00 Nws; 13.05 wtaï ?an de Ploe8- praatje; 13.10 De Wadders, hoorsp; 13.30 Concert t.g.v. De dag der V.N.; 14.00 v d kind: 14 30 Kamermuz: 14.55 Lezing: 15.05 Gram; 15.30 Muz lezing: 16.00 Sport: 16.30 De profeet Y-nn (j nabijheid Gods. lezing; IKOR L .00 Kerkd v. d. jeugd. avond 18.00 Het geladen schip, lezing: 18.30 De Kerk aan het werk: 18.40 Wie oren heeft hore, lezing. NCRV: 19.00 Nws uit de kerj ken; 19.05 Samenzang; 19.30 Doe aan mij een 'eken ten goede, lezing. KRO: 19.45 Nws, 20.00 Katholiek en gemeenschap le zing; 20.15 Gevar progr; 20.45 U bent toch S?™?," ue Partij?, praatje; 20.55 Gram: 21.30 Ik ben de vreemdeling, die naar Ili!"00' g~n' Uankb; 22.15 Gram; 22.25 Boekbespr: 22.30 Nws; 22.40 Avond- gebed; 22.55 Meesterwerken v. d. religieu ze muz, muz lezing; 23.55—24.0G Nws. HILVERSUM II 298 m ochtend VARA: 8.00 Nws en gram; 8.18 Gevar Pr°|rX Geestelijk leven, toespraak: VPRO: 10.00 Geef het door, praatje; 10.05 7, 1f,ugd IK0R: 10-3<> Ned Herv kerkd; 11.30 Vragenbeantw. VPRO: 11.45 Kerkel ber. middag AVRO: 12.00 Lichte muz; 12.30 Sportspie- gel; 12,3a Gram; 13.00 Nws en S.O.S -ber- 13.17 Meded of gram; 13.20 Gram; 14.00 Boekbespr; 14.20 Gram; 14.30 Concertge- bouw-ork en solist. (I. d. pauze: film- praatje); 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Gesprekken met luisteraars: 17.15 Neder land sinds 1945. lezing. VARA: 17.30 Het huis met de gekroonde karnton, hoorsp; 17.50 Nws. sportuitsl en sport journ. avond 18.30 Lichte muz; 19.00 Bij nader in zien. discussie; 19.30 Cabaret; AVRO: 20.00 Nws; 20.05 Amus muz; 20.35 Paul Vlaanderen en het Conrad-mysterie, hoor sp; 21.20 Licht progr; 21.50 Journ; 22.05 Zuid-Amerik. muz; 22.20 Comme ci. comme ga praatje; 22.30 Nws; 22.40 Gram; 23.10 Sportuitsl: 23.15 New York calling; 23.20 Nwe Franse gram; 23.55— 24.00 Nws. TELEVISIE""] NTS: AVRO. KRO, VARA en VPRO: 16.0017.00 Rep intern zwemwedstr, Bre men; VARA: 20.00 Mensen, dingen, nu: 20.10 Filmfragm; 20.40 Documentaire: 21.00 Cabaretprogr; AVRO. KRO. VARA en VPRO: 22.00 Sportact. DUITSLAND 12.0013.00 Intern borreluurtje: 14.30— 15.00 V d kind; 16.00 Rep intern zwem feest; 17.00 TV-film; 18.1519.00 Rep In tern voetbalwedstrijdHongarije—Duits land. (Regionaal progr: WDR: 19.00—19.25 Hier und Heute); 19.30 Weekjourn; 20.00 Nws; 20.05 Sportpraatje; 20.40 TV-blijspel. BELGIË FRANS Tussen 15.00—17.00 Act; 19.00 Film- 19.30 Film; 20.00 Le grand concours des ondes; 20.35 Gevar progr. Daarna: wereld- nws. BELGIË VLAAMS 11.00 Hoogmis; 14.30 Folk! progr; 15.00 V d kleuters; 15.25 Tekenfilm; 16.00 Overn. Westd. TVRep intern zwemfeest; 17.00 V d kleuters; 17.20 Sportrep; 19.00 TV- feuill; 19.30 Nws; 20.00 Gevar progr; 21.45 Filmsketch: 22.15 cymbaal-recital; 22.351 Nws en journ. MAANDAG 9 NOVEMBER 1 RADIO 1 HILVERSUM I 402 m ochtend ,'0° ?W! en SOS-ben 7.10 Gram; 7.30 Een woord voor de dag: 7.40 Gewilde "?uz; 8-J® Nws; 8.15 Radiokranl; 8.35 Gram: 9.00 V d zieken: 9.30 Granr 9.35 hLf woiL. ?1? Y d vromv: (0.15 Rondom het noord, theologische etherleergang; 11.00 bram; 11.30 Quiz; middag I„!fa00 S°2r-„.e" P'ano: (2.25 Voor boer en tuinder, 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 ,.ar-,'Puz: I2'48 Gram of act. 13.00 Nws; 13.15 Melropole-ork; 13.40 Gram; 14.05 Schoolradio; 14.30 Gevar progr: 15.45 Gram; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Ka mermuz; 17.00 V d kleuters; 17.15 V d .jeugd; 17.30 Gram: 17.40 Beursber; 17.45 Regermgsuitz: Rijksdelen Overzee Be roepsmogelijkheden en beroepskeuze in Su riname, door ds J J Legêne; avond 18.00 Orgelconc; 18.30 Gram; 19.00 Nws S,iveprber; ï*}-10 °P de man af, praatje; mi'.z- in'VT' A Hadiokrant; 19.50 Lichte ,n A Dekblad eerste soort, hoorsp: (*ram: 21-3# Orgelconc; 22.00 ParJe- «Tn r„C°mi?i.22'15 Gram: 22.30 Nws; (Iram lS n Avondoverdenking; 23.00 Gram. 23.45 Gram: 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m ochtend gt^-Wv.^ Gym; 7-20 Gram: aaiu flus. 8.1., Lichte muz: 9.00 Gym 9.10 De groenteman: 9.15 Gram: 9.40 Morgen- Voordr Gram; 11.00 Omr ork: 11.45 middag 12.00 Orgel en saxofoon: 12.30 Land- en tuinb meded: 12.33 V h platteland; 12.43 Zang en piano: 13.00 Nws; 13.15 Meded of gram; 13.20 Promenade ork en solist- 13.55 P/AT ™r: 14 00 Pianorecital: 14.30 Gram; 14.50 Meubelen en woning-textiel praatie Ia.05 Gram: 1.20 Gram; 17.00 V d pad vinders; 17.15 Gram, 17.50 Mil comm; avond 18.00 Nws; 18.15 Pol praatje: 18.25 Lich te muz: 18.50 Openbaar kunstbezit praatie- 19.00 Gram en comm; 19.20 Muz lezing 19.45 V d jeugd; 20.00 Nws; 20 05 Ge7!r progr; 22.30 Nws en beursber v New York- 22.40 Journ; 22.50 Knipperlicht, progr v al', (^weggebruikers- 23.20 Gram; 23.55—24.00 ,.n?RAADOMROEP 4E LIJN 1A 0 Gram P' L ran Beethoven J c v V00' en ork in d gr t op dl; 2) Symphome nr 9 in d kt I op 125. TELEVISIE DUITSLAND xtA^00"^8/00 V d -ieugd (Regionaal progr: NDR: 18.45 Die Nordschau/ WDR: 18.45 Hier und Heute. NDR- 19.?r» Sehpferdchen «flU 18.25 Intermezzo) 20.00 Nws; 20.25 Filmrep luchtvaar!; 21.00 TV-spel; 21.30 Wetensch orogr BELGIË FRANS 19.00 Sportoverz; 19.30 V d vrouw; 20.00 Journ; 20.25 Le grand concours des ondes; 20.35 Gevar progr; 21.35 Medische rep; daarna: Wereldnws. BELGIË VLAAMS 19.00 V d jeugd; 19.30 Nws; 20.15 Sport- kron; 20.45 Gevar progr; 21.30 Documentai re; 22.00 Nws en journ. Advertentie mooie witte tanden hebben, gebruik dan IVOROLtandpostq

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 6