Industriële bakkerij Advies van SER treft kleine bakkers niet roomboter NUTROMA Podola stierf aan de galg UITSPRAAK GEVRAAGD OVER INVLOED KRUPP TERUG IN BEWOONDE WERELD Speciale steun van rijk voor noorden des lands Fatale rit van koopman na drankmisbruik Patroons fout Zeer schoon soldaatje De oud-premiers Bourgès-Manoury Molenbouwer gedood en Mendès-France ook „benaderd" BROODFRONT IN TWEEËN SALAfMNDER-POCKETS Vrijdag 6 november 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 Juist minder Zaterdag vrij Hogere produktie Dit beschuitje smaakt als eéil „taartje" en dat komt doorde roomboter. Hoogoven Europoort in Tweede Kamer NOG NIET Ontploffing in Haags onderstation Nozems plaatselijk „behandeld" MENINGEN IN TWEEDE KAMER OVER EIS: TWEE JAAR CEL - VIJF JAAR NIET RIJDEN Verslag problemen Bergens bestuur Ja, op de inhoud van de pockets komt het aan 2.50 Hij proeft hetZij weet het Van een onzer verslaggevers DEN* HAAG „Wij springen de bakkerspatroon niet naai de keel" zei mr. C. M. Corporaal, secretaris van de Nederlandse vereniging van werkgevers in het bakkersbedrijf, gistermiddag op de bijeenkomst in bet Kurhaus te Scheveningen, waar af gevaardigden van het grote en middelgrote industriële bakkers bedrijf hun standpunt gaven over de gevolgen van het S.ER.- advies. resp. om drie uur en om één uur voor het voorbereidende werk. Advertentie „De bakkerspatroons geven op hun protestmeetings een vertekend beeld. Zij stellen: als het ploegen- stelsel er komt (zoals de S.E.R. heeft geadviseerd), worden alle kleine bakkers de nacht ingejaagd. Op korte termijn zullen duizenden bak kers het bijltje er bij moeten neer leggen." „Deze voorstelling van zaken is on juist". aldus de stem van het grote en middelgrote industriële bedrijf. Overigens werd betoogd, dat juist door het ploegenstelsel minder nacht arbeid zal behoeven te worden ver richt. In feite is er nu continue nacht arbeid. omdat algemeen het beginuur is gesteld op 5 uur in de ochtend, met een aanvangsuur om drie uur in de nacht voor het verrichten van het voor bereidende werk. In de nacht van vrij dag op zaterdag beginnen alle bakkers Het ploegenstelsel brengt afwisselend dag- en nachtarbeid. Het werk in de nacht kan worden teruggebracht tot 42 uur per week. De dagploeg blijft 48 uur per week werken zodat een gemiddelde arbeidsweek van 45 uur ontstaat. Het instellen van de vrije zaterdag is mogelijk en het ploegen stelsel ruimt direct al veel onregel matigs op. Immers in geen enkele branche wordt de arbeidswet zo veelvuldig over treden als in het bakkersbedrijf, zo be toogde de heer Corporaal. Het is niet waar als de patroons betogen, dat zij door invoering van het ploegenstelsel de nacht worden ingejaagd. Men zit nu midden in de nachtarbeid. Ook clande stien. De bakkerij-paragraaf in de ar beidswet is een aanfluiting, zo vervolg de mr. Corporaal. In de steden wordt iedere nacht de arbeidswet overtreden door de bakkers. Van het totaal aantal geconstateerde overtredingen wordt voor meer dan een-derde processen-ver baal opgemaakt in bakkerijen. Het bakkersbedrijf is maar 4 pet. van de gehele handel en nijverheid. Het bak kersbedrijf springt uit het klemmende keurslijf van de arbeidswet. Wijziging van de bakkerijparagraaf betekent in feite niets meer dan het legaliseren van wat nu in heel veel gevallen clande stien gebeurt. De achttienjarige Israëlische schoon- heid Ziva S jar rat vervalt op het ogenblik haar militaire dienstplicht, die twee jaar duurt. Ziva Sjarrat heeft echter van de legerleiding speciaal verlof gekregen op 10 no vember in Londen tijdens de schoon heidswedstrijden mee te dingen ndbr de titel „Miss World". Bovendien hebben 1200 alléén wer kende bakkers een volledige nacht vergunning. In een statistisch overzicht werdén, de cijfers en getallen die de bakkers patroons opgeven in hun protestmeet-1 ings aangevochten. In 1958 was de j totale omzet van het bakkersbedrijf 14,5 miljoen balen meel. De industriële bakkerij verwerkte daarvan 22 pet. Het totaal aantal bakkerij-ondernemingen bedroeg' op 1 augustus van dit jaar 12.046. Daarvan betrokken er 1246 brood van een industriële bakkerij. Mr. Cor poraal rekende voor, dat slechts 2425 bakkerijen direct betrokken zijn bij de invoering van het ploegenstelsel. Daarnaast zijn 7.175 bakkerijen die niet direct beïnvloed worden door het ploe genstelsel. Het totaal aantal mannelijke werk nemers, die direct betrokken zijn bij de produktie en distributie van het brood bedraagt 20.500. Daarvan wer ken er ruim 8.000 in industriële bak kerijen, dus 40 pet. Invoering van fiët ploegenstelsel zal zeker de mogelijkheid bieden dé pro duktie te verhogen. Er zijn echter ge lijke mogelijkheden in de concurrentie, kwaliteit en service. Het ploegenstelsel zal daarnaast echter economischer werkwijzen mogelijk maken. Het lang zaam afvloeien van onrendabele be drijfjes zal voortgaan. Toch staan niet alle bedrijven voor de keus: nachtar beid of verdwijnen, zoals de patroons stellen, er is nog de mogelijkheid van specialisatie, opvoeren van kwaliteit, samenvoegingen en verdere mechani satie, ook in de kleinere bedrijven. In tal van plaatsen is deze ontwikkeling al in volle gang, zonder dat deze ty pische middenstandsbedrijven door de fabrieken worden opgeslokt, aldus de mededelingen van het industriële bak- kerijbedrijf. Eigen nieuwsdienst LONDEN. De beul heeft zijn werk gedaan. De 30-jarige Gün- ther Fritz Podola, een fotograaf van Duitse afkomst, is gisteren opgehangen. Dit gebeurde in de gevangenis van Wandsworth in Londen. Podola was na een geruchtmakend proces wegens moord op een ongewa pende Engelse rechercheur ter dood ver oordeeld. Enkele dagen geleden weiger de de minister van binnenlandse zaken hem gratie te verlenen.. Rond. de gevangenis van Wandsworth waren strenge veiligheidsmaatregelen genomen, nadat gevangenen tijdens de nacht voor Podola hadden gedemon streerd. Ongeveer honderd mensen wachtten rustig buiten het gebouw tegen de tij'd dat Podola naar de galg werd gebracht, om kwart voor elf Nederland se tijd. Gij zult niet doden. Moorden is ver keerd. Ophangen betekent moord, stond er op enkele borden die een groepje demonstranten buiten de gevangenis bij zich had. Een in het zwart geklede vrouw knielde bij de muur van het gebouw neer en bad. Het ministerie van binnenlandse zaken ontkende gisteravond berichten in enke le bladen dat de beul, de caféhouder Harry Allen, een vriend was van de ver moorde politieman. MET NEDERLANDS ZUIVELBUREAU RIJSWIJK (Z.H.) Eigen nieuwsdienst Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG De socialisten willen een uitspraak van de regering om trent de vestiging van een hoogoven- bedrijf aan Europoort uitlokken. De regering schijnt er volgens hun woord voerder, drs. Nederhorst, gistermid dag in de Tweede Kamer, weinig aan te doen dat Krupp een vinger in de pap krijgt bij dit nieuw te vestigen bedrijf aan de mond van de Nieuwe Waterweg. Heeft de regering, zo vroeg hij tijdens de behandeling van de begroting van NEW DELHI (Reuter) In goede gezondheid, maar nog al tijd diep bedroefd over de dood van twee kameraden en twee sherpa's, zijn de tien overleven den van de vrouwenexpeditie naar de Himalaja teruggekeerd in de bewoonde wereld. Gister avond zijn zij aangekomen in Katmandoe. Vandaar kunnen zij begaanbare wegen volgen. De Zwitserse alpiniste Loulou Boulaz hinkte op twee krukken. Zij had haar énkel verzwikt, maar slaagde erin, met de rest mee te trekken. Ernstiger is een van de sherpa's eraan toe. Hij is door een lawine gedeeltelijk bedolven ge weest. Zijn handen zijn verbonden en waarschijnlijk zal hij aan weerszijden enige vingers moeten missen. Ver onder de plaats waar Clauae Ko- gah en Claudine van de Stratten om kwamen is een eenvoudig monument Opgericht een stapel stenen met de riamen Van de twee slachtoffers op een leeg conservenblik? e gegraveerd. Van het kamp waarin de twee vrouwen waar schijnlijk om het leven zijn gekomen, weggevaagd door een lawine, is niets teruggevonden De plek was te ge-vaar- riiarom iT dat gebemcTop enkel" dud- had"öntmoet "heeft Mitterrandnamelijk daarom is aat jnie{ ontnjddellijk de politie gewaar-. PARIJS (U.P.I.) De „af- jfaire-Mitterrand" heeft gisteren een bepaald sensationele wending genomen toen ex-premier Mau rice Bourgès-Manoury verklaar de, dat hij op dezelfde wijze als Mitterrand door een „adspirant- moordenaar" is benaderd. Bourgès-Manoury, die van juni tot sep tember 1957 premier van Frankrijk was, deelde mede, dat hij twee maanden ge leden van Pesquet de mededeling kreeg, dat deze was aangezocht Bourgès-Manou ry te vermoorden. Pesquet had er echter de voorkeur aan gegeven Bourgès-Ma noury te waarschuwen. OOK GEWAARSCHUWD Op dezelfde wijze is Mitterrand bena derd door Pesquet. Eergisteren verklaar de oud-premier Mendès-France dat ook hem hetzelfde is overkomen. De ,man die als moordenaar van Mendès-France was uitgekozen, had er de voorkeur aan gege ven hem te waarschuwen. Mendès-Fran ce weigerde echter te zeggen wie het was. De onthullingen van de twee ex-pre miers hebben de positie van Mitterrand aanzienlijk versterkt. Hij beweerde, datj Pesquet hem ervoor waarschuwde, dat een aanslag op zijn leven zou worden gepleegd. Pesquet echter verklaarde, dat Mitterrand hem had gevraagd een moord-, aanslag op zijn leven te ensceneren. Een senaatscommissie overweegt op het' ogenblik de parlementaire onschendbaar heid van Mitterrand op te heffen, opdat hij beschuldigd kan tvorden van „min achting van het hof". Nadat hij Pesquet DEIL. Gistermiddag is de zeven tigjarige molenbouwer H. Gerdessen uit Asperen om het leven gekomen door een val van de korenmolen te Deil. Hij zakte door de vermolmde korenomloop. De heer Gerdessen heeft naam gemaakt met de restauratie van honderden mo lens. Van een onzer verslaggevers HAARLEM. Tot diep in de nacht hebben de Haarlemse bakkers beraad slaagd over de broodoorlog en de directe aanleiding daartoe: de zegeltjes. Daarbij bleek een groot aantal bakkers bereid het conflict te beëindigen, maar daartegenover staat een bijna even grote groep die er niet aan denkt op te houden voor de zegeltjes definitief van de baan zijn. De rayonale bakkerijcommissie voor Haarlem heeft naar een oplossing van het conflict gestreefd en is met het voorstel gekomen, dat alle bakkers in een stichting voor één jaar op proef gezamenlijk waardezegels zouden gaan uitgeven. Hierdoor zou wederom gelijk heid in concurrentiemogelijkheden ko men, terwijl van een speciale klanten binding door één bedrijf geen sprake meer zou zijn. Zegelactie Na uren vergaderen hebben de bak kers uit Haarlem en omliggende plaatsen, die aangesloten zijn de katholieke patroonsbond, met grote meerderheid van stemmen besloten inderdaad voor een jaar op proef te gaan deelnemen aan de zegelactie Deze meer dan dertig bakkers willen de stichting een redelijke kans geven. De tegenstemmers hebben toegezegd, dat zij zich loyaal bij het besluit van de meerderheid zouden neerleggen. Het streven is er op gericht om met ingang van maandag of dinsdag de broodoorlog te beëindigen en de prijs weer terug te brengen op het „voor oorlogse" peil. Uitspraak Op de vergadering van de Neder landse bakkersbond, waarbij te Haarlem en omliggende plaatsen 26 bakkers zijn aangesloten, kwam men niet tot een zodanige beslissing. De meerderheid gaf daar blijk van een geheel andere mening. Zij willen geen zegeltjes; ook niet in een stichting. Getracht wordt uiterlijk zaterdag tot een definitieve uitspraak te komen. Zou echter een belangrijke groep bak kers niet bereid zijn een compromis aan te gaan. dan zal de broodoorlog in Haarlem en omliggende plaatsen ook volgende wêek nog voortduren. economische zaken, er eigenlijk weinig bezwaar tegen, dat Krupp er financieel aan deelneemt? Zijn partijgenoot, drs. A. R. Vermeer, vroeg of een dergelijk hoogovenbedrijf aan de Europoort wel economisch ver antwoord is. In ongeveer dezelfde bewoordingen als deze socialistische econoom meende de liberale financier mr. Van Leeuwen, dat het Rijk geen steun mag verlenen aan een nieuw hoogovenbedrijf zo lang de mogelijkheden van Velzen, ook wat de uitbreidingen betreft, niet zijn uitgeput. Het staat vast, dat de investeringskosten van uitbreiding van een bestaand bedrijf aanmerkelijk veel lager liggen dan wan neer een nieuw bedrijf uit de grond wordt gestampt. Zo zou volgens mr. Van Leeuwen een klein staalbedrijf al een miljard aan investeringen vereisen. De K.V.P.-er drs. Janssen meende, dat de Tweede Kamer pas over het beleid van de Staalstudiestichting kan praten als deze zich met een verzoek om finan ciële medewerking tot het Rijk wendt. Het is nu nog te vroeg. Maar minister De Pous heeft blijkbaar wel vertrouwen in een tweede hoogoven- en staalbedrijf. Wij moeten blijven concurreren, aldus drs. Janssen. In economisch en sociaal opzicht pleit alles ervoor, dat dit bedrijf zo spoedig mogelijk tot stand komt en volgens hem is het aantrekkelijk, dat het een ander produktieprogram dan Velzen zal krijgen. De schatkist zal er wel aan te pas moe ten komen en minister De Pous zal het mogelijke in het redelijke moeten gaan doen, aldus drs. Janssen, die erop ver trouwde, dat de regering met haar mede werking geen vertragende invloed op de uitvoering van de plannen zal uitoefenen. BONN (Reuter) Het Westduitse par lement heeft gisteren besloten de invoer rechten op boter tijdelijk op te heffen. De maatregel, die een verdere stijging van de prijs van boter moet voorkomen, geldt van 10 november tot 31 maart 1960. Advertentie Mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sandenburg is benoemd tot president curator van de rijksuniversiteit te Utrecht. Hij volgt jhr. dr. M. L. van Holthe tot Echten op, die om gezond heidsredenen is afgetreden. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Gistermiddag om streeks half vier is er een ontploffing geweest in een onderstation van het Gemeentelijk Energiebedrijf aan de Jan Wapstraat in Den Haag, waarbij twee technici, de 56-jarige chef-elektricien J. W. Lispet uit Den Haag en de 31- jarige technisch ambtenaar N. W. Cleerdin uit Rijswijk, ernstig zijn ge wond. Zij zijn in het ziekenhuis opge nomen. Bij de explosie is een brand ontstaan die de brandweer in een half uur onder de knie had. De Haagse Spoorwijk heeft tot gisteravond ongeveer zeven uur zonder stroom gezeten. De heer Lispet werkte op de derde en zijn collega Cleerdin op de vierde etage van het onderstation. Zij waren bezig met de montage van een schakel- veld toen plotseling een steekvlam van de derde naar de vierde etage schoot die beiden trof. Naar de oorzaak van die steekvlam stelt de officier van justitie mr. Kem per, in samenwerking met de gemeente politie en deskundigen van het G.E.B. en het gerechtelijk laboratorium, een onderzoek in. DEN HAAG Het optreden van de politie tegen de nozems is een zaak die uitsluitend beoordeeld wordt door de burgemeesters van de gemeenten, waar de nozems de openbare orde verstoren, Er zijn helemaal geen algemene richt lijnen voor dit optreden, aldus minister Toxopeus in antwoord op desbetreffende vragen uit de Tweede Kamer. De tactische aanpak kan plaatselijk verschillen. Dat hangt af van onder meer ook de belangstelling van het publiek, die door de verslagen in de kranten wordt gewekt Deze belangstelling heeft tot gevolg, dat de nozems in eigen ogen belangrijker en in hun optreden driester worden. Bo vendien kunnen de vele belangstellenden het optreden van de politie ernstig be moeilijken, aldus de minister. Het optreden van Amsterdamse onder- wereldfiguren tegen de nozems noemt, de minister ordeverstoring. De overheid duldt bij de uitvoering van ordemaat regelen slechts het optreden van de politie. De onderwereldfiguren zijn dan ook door de politie opgevangen en heb ben zich op bevel van de politie verwij derd. Een telefonisch aanbod van dj onderwereld om assistentie te verlenen, zo zegt de minister, is door de politie op de juiste wijze van de hand gewezen. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Het noorden des lands in het bijzonder heeft giste ren als onderdeel van het indus trialisatiebeleid en de steun aan de probleemgebieden ruime aan dacht gekregen van de Tweede Kamer bij de behandeling van de begroting van economische zaken. Omtrent de vraag of er in het noorden speciale steun van rijkswege moet ko men in de vorm van een toeslag op de loonsom, liepen de meningen ver uiteen. De socialist drs. A. R. Vermeer toonde zich voorstander van premiëring van de jenden meters lager. schuwd. DELF171 - vishandelaar J. de Bruin in Delft krijgt elke morgen een vaste klant bij zijn winkel aan de Dèlfgauwseweg: een kopmeeuw, die één of meer makrelen komt halen. Drie jaar geleden maakte de heer De Biuin er een gewoonte van om 's morgens om elf uur een kopmeeuw met makrelen te verrassen. De meeuw, die nu zijn vaste klant is geworden, laat geen dag verstek gaan. Zonder zich van het. drukke verkeer iets aan te trekken strijkt hij elke morgen om elf uur neer geen minuut vroeger of later, men kan er de klok op gelijk zetten. LEUGEN Ook op een ander punt zijn de papie ren van Mitterrand gestegen. Pesquet heeft toegegeven, dat hij op één punt heeft gelogen. De mitrailleur, die bij de mislukte aanslag is gebruikt was niet.! zoals hij eerst verklaarde, van een vriend, maar van hemzelf. De politie heeft inmiddels ontdekt, dat de auto van waaruit op Mitterrand is geschoten onmogelijk de wagen kan zijn. die de oud-poujadist Pesquet had ge noemd Nu Pesquet zelf zijr oorspron kelijke lezing heeft herzien, heeft hem dit, juist door zijn duister uitermate verdacht gemaakt. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM Twee jaar gevan genisstraf met aftrek, vijf jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid en ver beurdverklaring van de vrachtauto heeft de officier van justitie geëist te gen de 61-jarige koopman L. V. te Krimpen aan de IJssel. V. had op 20 augustus op de IJsseldijk 's avonds om half zeven onder drankiïivloed twee kinderen met zijn vrachtauto aangere den. Tengevolge daarvan kwam de achtjarige Maarten Hijkoop om het le ven en werd de vierjarige Gijsbertina Albers zo zwaar gewond, dat een ein de van haar herstel nog niet in zicht is al is levensgevaar geweken. Niets kon de kleine, trillende, ogen schijnlijk onverschillige, bot-ongevoelige man zich ter zitting meer van het ver schrikkelijke ongeluk herinneren. Het enige dat hij nog haarfijn wist te ver tellen was het aantal glazen bier en je never dat hij in de loop van de dag in verschillende café's had gedronken: ze ven bier en zes jenever. Een verkoopster op de fiets zag hem bij het laatste café instappen. V. passeer de haar en even later zag zij hoe V. plot seling met zijn zware zeswielige vracht auto een scherpe zwenking naar de rech terkant van de weg maakte. Hij kwam op de berm terecht waar de twee kinde ren naast elkaar stonden. Zij werden door de auto geraakt en van de dijk ge worpen. „BESTAAT NIET" De verdachte, die niets had gemerkt reed door, voerde zijn wagen over een berg grind die langs de weg lag (ook dat ging ongemerkt aan hem voorbij) en braéh't hem tenslotte op eigen erf aan de IJsseldijk tot stilstand. Hij ging zijn huis binnen, at iets en werd daarna door een wachtmeester van de politie in zijn eigen auto meegenomen naar het bureau. Toen de politie hem vertelde welk on-1 heil hij had aangericht was zijn eerste, reactie: „Ik kan het niet geloven, ik zeg dat het niet bestaat. Je liegt dat je barst". Voor de rechtbank verklaarde V.: „Volgens mij was ik niet onder invloed van drank." Getuigen van politiezijde noemden hem aangeschoten. VERZWAREND De officier van justitie verweet ver dachte, wiens bloed bij de bloedproef een promillage van 2.55 had aangewezen, grove schuld aan de dood van de jonge Maarten en zwaar lichamelijk letsel van het meisje Albers. „Er komt geen eind aan de dronken autobestuurders, misdadigers, en men geïllustreerd moet wel degelijk bij de strafmaat reke-t verleden, i ning houden met de persoon van de ver- dachte en zijn gedrag. Deze verdachte leefde als het ware in een dubbel huwe lijk: een met zijn vrouw, dat al op een mislukking was uitgelopen en een met de drank. Daarbij toont verdachte wei nig berouw en weinig spijt, hetgeen ik als een verzwarende grond aanvoer", al dus de officier. De raadsman, mr. A. F. Verbist, gaf toe dat zijn cliënt wel wat te veel had ge dronken, maar beslist niet als een rede loze dronkeman heeft gereden. Hij was in gedachten, van zorgen vervuld om een schuld van 3750, die hij binnen een dag zou moeten aflossen. De persoonlijkheid van V. heeft in Krimpen zowel bij de bevolking als bij de politie kwaad bloed gezet, zei mr. Verbist, maar hij bestreed dat men hier uitsluitend te doen heeft met een onbe houwen vlerk, een verstokte alcoholist, die onverschillig aan het ongeluk voorbij z?u ,zÖn gegaan. De ruwe bolster dient slechts om een grote emotionaliteit te verbergen. Het mislukte huwelijk van V. heeft hem in de drank doen vluchten", aldus de raadsman. Op grond van deze overwegingen vroeg mr. Verbist een gedeeltelijk voorwaarde lijke straf met als voorwaarde dat het V. zal worden verboden in het publiek alcohol tot zich te nemen. loonkosten gedurende vijf jaar. Dat zal wel veel geld kosten, zo meende hij, maar als men decentralisatie beslist wil, dan zal men er ook geld voor .pver moeten hebben. De situatie in het noorden is nu zo, dat de relatief hoge werkeloos- heidskosten ook in de papieren lopen. Het rijk mag deze ontwikkeling volgens drs. Vermeer niet traineren, daar anders alle hulp het karakter krijgt van sociale steun. Wat het rijk aan het noorden geeft, kan het volgens de k.v.p.-er Assmann aan andere gebieden niet weigeren, maar dan zal een loontoeslag voor west-Brabant desastreus uitwerken. Daar is al een pendel van zevenduizend arbeiders en als dan omliggende probleemkernen voor deliger loonvoorwaarden zouden krijgen, zou dit de situatie alleen maar slechter maken. Overigens was hij benieuwd wat het oordeel van minister De Pous over het systeem van de loontoeslag is. De a.r.-woordvoerder drs. Hazenbosch meende, dat in het noorden de prikkel tot vestiging van industrieën o.a. door een tijdelijke loontoeslag moet worden ver sterkt. Er moet een duidelijk en objectie; industrialisatiebeleid komen. Drs. Hazen bosch was in het bijzonder getroffen dooi de positie van het noorden. Volgens de c.h.-afgevaardigde Kikkert zouden vooi het noorden de bedragen voor de verbe tering van de infrastructuur moeten wor den verhoogd. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De commissaris van de Koningin in Noordholland heeft aan minister Toxopeus verslag uitgebracht over de burgemeesterskwestie in Ber gen. Het is gebleken, dat onder de leden van de Bergense raad een scherp verschil van inzicht bestaat over de ge volgtrekkingen, die moeten worden ver bonden aan de moeilijkheden, gerezen tussen de burgemeester, dr. W. Huygens en de gemeenteraad. De commissaris zal zo spoedig moge lijk de minister adviseren, waarna met inachtneming van de staatsrechte lijke en bestuurlijke aspecten van de kwestie een beslissing genomen zal kunnen worden. Het ligt, naar wij vernemen, in de be doeling van minister Toxopeus om de voorzitters van de raadsfracties persoon lijk te horen. Advertentie Mux Dendermonde is een auteur, die bet altijd weer „anders" zal doen, zonder daarbij de nadruk te leggen op bel begrip expe rimentIn de serie Salamander-pockets verscheen van zijn band o. m.De Weglopers. Geniet van pocketboeken geschreven t door auteurs, die wat te zeggen heb ben. In de reeks Salamander-pockets wordt uitsluitend werk van vooraan staande schrijvers opgenomen. Werk dat altijd intrigeert - ook al kent U auteur of titel eens niet. Zo juist ver schenen 1 I nieuwe boekjes (er zijn er nu totaal ca. 60) o.a.: Mensen zonder geld; De vergeten medeminnaar; Het proces; Zwart Afrika Iedere boek winkel heeft ze. j Kleurrijke omslagen maken de Salaman der-pockets tot een feestelijk geschenk. Want een mooi boek van een goede auteur waardeert iedereen. de veredelde koffiemelk vaa4 Tlutricia VS

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 7