RONDE-TAFELGESPREK IN KONGO Chessmans verweer Het was zo mooi"? vond vorstin van Jantjes rede Gezamenlijke maatschappij voor ontwikkeling BIJZONDERE BIJSTAND UIT LENING PODOLA MORGEN AAN DE GALG Wankel geboomte in Amsterdam De Bilt: Wind BELGISCHE VERDACHTE OP WAAL GEARRESTEERD Geval van t.b.c. in legerplaats Ossendrecht Bouwvakarbeiders in twee groepen met vakantie Zaak Van R. begin volgend jaar Ontroerend bezoek van koningin aan Grave PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Geen beschuldiging Onlusten Kritiek In 1960 al eerste schip in Europoort Dedemsvaart wordt beter bevaarbaar HIJ WILDE NIET Emigranten moeten er op vooruitgaan Hoogerheide houdt scheurende huizen klemmend bijeen LESWAGEN ZWENKT - EEN DODE J. Traas te Baarland koninklijk onderscheiden Spannende jacht in moordzaak Westmalle Minister Korthals meer tijd nodig Wettelijke regeling van stakingsrecht Meer zedenmisdrijven r Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90. Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50. tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604; Vlissingen, Rembrandtl. 24, tel. 01184-3224: Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad 4 Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 1 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1,— 15e jaargang No. 4402 Woensdag 4 november 1959 RRUSSEL (A.N.P.) Tussen 20 en 30 november zal er in Kongo een ronde tafel-confe rentie worden gehouden waar aan politieke leiders uit de ge hele kolonie zullen kunnen deelnemen. Voorzitter zal De Schrijver zijn, de Belgische mi nister voor Kongo. Hij deelde dit gisteren mee in het parle ment dat hijeen was gekomen om een verklaring over de toe stand in Kongo aan te horen. 7 De Schrijver deed een beroep op alle Kongolese politieke groeperingen om aan de be spreking deel te nemen en niet j langer af te wachten. De Belgische regering over weegt enige maatregelen op eco nomisch gebied om de toestand in Kongo te verbeteren. De voor naamste zijn: J Voor 1960 zal een bijzondere bijstand worden verleend van 2,5 "miljard frank. Daartoe zal een lening worden uitgeschreven waarvoor de regering zich vooral zal wenden tot grote Belgische financiële en industriële onder nemingen. 2 De oprichting van een „Maat schappij tot ontwikkeling van Kongo", waarvan de aandeelhou ders, in de eerste plaats en zeker in het begin België en Kongo zullen zijn. Het aandeel van België zal in het eerste jaar een miljard frank zijn. Later zul len ook andere landen aan de maatschappij kunnen deelnemen. Maatregelen om particuliere investeringen aan te moedi gen en financiering van projec ten te vergemakkelijken, o.a. door vrijstelling van belasting gedurende de eerste vijf jaar. de oppositie het woord voerde, riep uit dat de toestand sinds die rege ringsverklaring voortdurend slechter is geworden. Met name zou de regering j niets hebben gedaan om de Kongo lese politieke partijen te helpen, zich i te organiseren om versnippering te voorkomen. Het debat is tot woensdag verdaagd. Het is opgevallen, dat er gisteren in het geheel niet is gesproken van in vloed van buitenlandse agenten op de gebeurtenissen van de laatste dagen. De gouverneur van de Oostelijke Pro vincie heeft enige dagen terug name lijk de beschuldiging uitgesproken, dat de gearresteerde Lumumba handelde op instructie van vreemdelingen, het geen het gerucht weer in het leven riep, dat in Moskou opgeleide agenten de hand hebben gehad in de onlusten. Over de onlusten van de laatste tijd terwijl het parlement naar de mi nister luisterde werd bekend, dat zich ook in Roeanda-Oeroendi inci denten hebben voorgedaan, waarbij enige gewonden vielen en schade werd toegebracht aan plantages was De Schrijver kort. Hij weet de bloedige relletjes aan de ophitsende taal van de nu gearresteerde leider van de Nationale Beweging, Lumumba en bracht hulde aan de blanken en in heemsen die met levensgevaar hadden bijgedragen tot het handhaven van rust en orde. De minister gaf een overzicht van de politieke plannen van de regering: de aanstaande verkiezingen voor gemeen telijke en gewestelijke raden, die nog dit jaar zullen worden gehouden, zijn de eerste stap op de weg naar onaf hankelijkheid. Aan het tijdstip waarop de eerste verkiezingen zullen worden gehouden, kan niet meer worden ge tornd. Van socialistische zijde was er ern stige kritiek op het regeringsbeleid sinds de regeringsverklaring van 13 januari. Oud-minister Collard, die voor Van onze scheepvaartredacteur ROTTERDAM Waarschijnlijk al volgend jaar zal in Europoort het eer ste zeeschip binnenvaren. Dat is vroe ger dan verwacht wordt. Als streef datum dacht men altijd aan 1 januari 1961, „maar wij liggen voor op het schema", aldus deelde gisteravond ir. H. M. Meyer van het gemeentelijk havenbedrijf op een vergadering mee. Hij zei ook, dat het uitgroeien naar zee van het industriehavengebied in Europoort thans al meer dan een idee is sinds drie jaar geleden het plan ter tafel kwam. De aantakking van de nieuwe haven aan de Nieuwe Water weg tegenover Hoek van Holland moet namelijk reeds uit nautische overwe gingen als tijdelijk beschouwd wor den. Dat betekent dan binnen afzien bare tijd een nieuwe mond ten zuiden van de Waterweg en niet in het verre verschiet. Verandering Ir. Meyer had interessante gedach ten over de toekomst van het Rotter damse havengebied. Hij ziet het lang zamerhand veranderen van overslag tot industriehaven. Ook noemde hij voor de toekomst de Eem- en Waalha ven als specifiek stukgoedgebied. Dat zich in de komende tien jaar massa- goedbedrijven uit de Waalhaven gaan verplaatsen naar het westelijke ha vengebied, acht ir. Meyer dan ook geenszins denkbeeldig. Eigen nieuwsdienst ZWOLLE Het perikel van de slechte bevaarbaarheid van de De demsvaart zal Binnen enige jaren tot het verleden behoren, als het plan van Provinciale Waterstaat tot uitvoering zal komen. Dit plan zal de Dedems vaart bevaarbaar maken voor schepen tot 400 ton, zodat dan geen tewater lating van scheepjes meer behoeft te worden uitgesteld wegens watergebrek, zoals tijdens de jongste droogteperiode het geval is geweest. Het project voor ziet in de bouw van vijf sluizen en enkele bruggen; het aantal bruggen tussen hét Zwarte Water en Koevor- den zal van 39 op 23 worden gebracht. Het plan voor een westoost-kanaal in het zuiden van Drente is voor goed komen te vervallen, zodat verbetering van de Dedemsvaart nu wel zeer nood zakelijk is geworden. OFFENBACH (Reuter) „Nee, vandaag niet", antwoord de een 41-jarige bruidegom op de vraag van de ambtenaar van de burgerlijke stand, of hij zijn 27-jarige bruid tot echtgenote wilde aannemen. Deze onverwachte gebeurtenis speelde zich af in de Westduitse stad Offenbach. Na het uitspreken van het „nee"-woord, vroeg de bruide gom om zijn papieren, nam het verbouwereerde bruidje haar boeket af en verliet snel de zaal. Prins in Los Angeles LOS ANGELES (AP). Voor Neder landers emigreren moet vaststaan dat zij het in hun nieuwe land beter zullen krijgen dan zij het in hun vaderland hebben, zo heeft prins Bermhard giste ren verklaard in Los Angeles. Hij was daar op doorreis naar Neder land na een tocht van twee weken langs |de kolonies van Nederlanders in Zuid- Am erika. Brazilië heeft een bloeiende Nederlandse kolonie, vertelde de Prins, en Peru, waar tot dusverre nauwelijks sprake was van immigratie, heeft toe zeggingen gedaan. Van de emigratiekwestie afstappende, wees hij er ook nog op dat Nederland behoefte heeft aan meer Amerikaanse investeringen in fabrieken en andere in dustrie. PEKING (Reuter) In de laatste vijf maanden hebben jagers en politie mannen in midden-China meer dan 200 tijgers, luipaarden, wolven en beren ge dood. Bij de klopjacht, waaraan 18.000 men sen deelnamen maakte men gebruik van geweren, landmijnen en explosie ven, waarbij nog honderdduizend andere schadelijke dieren het leven lieten. In het zuiden van het land doodde men bij een dergelijke zuiveringsactie ruim 361.000 schadelijke en roofdieren. Van onze correspondent LONDEN Een poging van de Westduitse regering, Guenther Fitz Podola van de strop te reddep, heeft niet mogen baten. Podola zal morgen worden opgehan gen wegens moord op een Engelse rechercheur. De Westduitse ambassade sprong gisteren voor Podola in de Lires. Het Westduitse argument zou zijn geweest dat Podola niet ter dood gebracht moest worden om dat hij, na het verlies van zijn Canadese nationaliteit weer Duitser was geworden en omdat in Westduitsland de doodstraf niet bestaat. Dit argument heeft de Engelse regering geen aan leiding gegeven de terecht stelling niet door te laten gaan. Zij wees ook een laat ste verzoek van Podola's ad vocaten om gratie af. Zal Caryl Chessman voor de achtste maal in elf en een half jaar uitstel van executie krijgen? Zijn advocaat, George Davis, heeft er, getuige de dikke stapel papèrassen die hij in zijn armen houdt, moeite genoeg voor ge daan. Hij toont elf exemplaren van zijn 350 bladzijden tellende argumentatie, waarin hij onder meer stelt, dat het in strijd piet de Amerikaanse grondwet is, dat Chessman elf en een half jaar lang in een cel vóór ter dood ver oordeelden heeft moeten leven met de dood voor ogen. BELASTINGDIENST ZEGT Speelclub Slotania niet besloten Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De sinds vorige week zondag in de Amsterdamse Sio- termeer gevestigde speelclub Slotania wordt door de belastingdienst niet als een besloten club beschouwd. De organisatoren van het spel, dat als variant op het verboden roulette spel, voorlopig nog alle aandacht van de politie en de officier van justitie heeft, zullen aan de gemeente Am sterdam vermakelijkheidsbelasting moeten betalen: Per introduktiekaar- tje van twee gulden een belasting van veertig cent. Ook op de zogenaamde maandlidmaatschapskaarten wordt be lasting geheven. De vermakelijkheids belasting zal met terugwerkende kracht tot op de dag van de opening van de nieuwe speelclub worden be rekend. Eigen nieuwsdienst OSSENDRECHT. Een deel van een groep militairen van 64 man, die in de legerplaats Ossendrecht wacht op uitzending naar Nieuw Guinea, zal niet kunnen vertrekken. Bij een hunner is tijdens een laatste keuring, die nodig was voor hij in beroepsdienst zou over gaan, tuberculose geconstateerd, nadat hij op 8 oktober nog geheel was goed gekeurd. Een nader onderzoek heeft uit gewezen, dat dertien militairen kunnen vertrekken, omdat zij geen enkel con tact hebben gehad met de patiënt. Na een week zal moeten worden beslist over het lot van de 51 anderen. Moch ten er dan besmettingshaarden zijn ge- vond en, dan moeten de besmette mili tairen zeker twee maanden onder con trole blijven voor zij eveneens kunnen worden uitgezonden. Eigen nieuwsdienst HOOGERHEIDE Er wordt (Jïuk geconfereerd over de huizen in de Ru- bertstraat te Hoogerheide, die door fouten in de bouw langzaam open scheuren. Het bestuur van het pensioenfonds van de Maatschappij De Schelde in Vlissingen, eigenaar van de huizen, be raadt zich op het nemen van maat regelen ter beteugeling van de kwalen. Aan de afdeling huisvesting van, het ministerie van defensie, dat de huizen voor tien jaar in huur heeft, is mee gedeeld, dat het pensioenfonds prijs opgaaf heeft gevraagd voor voorzie ningen tot herstel van de fouten in de constructie van de daken. Gedacht wordt aan het laten aan brengen van ijzeren klampen en span ners, waardoor de kap van de wonin gen bijeen zou worden gehouden. De ze ingreep zou in de eerste plaats zijn gericht op het verhinderen van ver der doorzakken van de daken. Of het mogelijk is de reeds verzakte daken in hun oude stand terug te brengen, zal nog nader moeten worden bekeken. Er is aan het ministerie van defen sie door de eigenaar een algeheel tech nisch onderzoek in het vooruitzicht ge steld. Intussen wordt doorgegaan met het dichtsmeren van de diepe scheuren in de rookkanalen en de muren. Over de doeltreffendheid daarvan bestaat ver schil van mening. DE EERSTEAUTOWEG Engelsen jagen auto's over de kop LONDEN De Engelsen zijn nog niet gewend aan de eerste autoweg, die van Londen naar Birmingham leidt. Negen uur na de officiële opening van de 115 km lange snelweg waren er al honderd pechgevallen gerapporteerd. Langs de zesbaansweg ziet men overal „uitge putte" auto's staan. De oorzaak hiervan is, dat teveel autorijders in oude wa gens gedurende lange tijd te snel rij den. Ongelukken zijn er nog niet ge beurd; dat is de keerzijde van de me daille. De minister van transport, die gisteren het lint doorknipte heeft lange tijd naar het voortrazende verkeer ge keken. Tenslotte zei hij: Ik overweeg toch maar een maximumsnelheid in te voeren. Nog nooit heb ik zoveel rijders de voorschriften zo ernstig zien nege ren. AMSTERDAM De bouwvakarbei ders ten noorden van de grote rivieren zullen volgend jaar van 9 juli tot 18 juli met vakantie gaan, en die in de zuidelij ke bedrijven van 30 juli tot 8 augustus. De Bedrijfsraad voor het bouwbedrijf Heeft weer tot deze splitsing van de va kanties besloten op verzoek va>n de Stich ting recreatie, die de vakantiespreiding voorstaat. De stichting sinds kort een samen voeging van het Contactcentrum voor vakantiebesteding en natuurbehoud en de Stichting Nederlands centrum voor vakantierecreatie zal bij de minister blijven aandringen op een wettelijke re geling ter spreiding van de schoolvakan ties. De bewindsman geeft evenwel nog de voorkeur aan medewerking op vrij willige basis. Wel een bondgenoot heeft de stichting gevonden in de Nederlandse spaarbankbond, die volgende week be gint met een grote actie: Spaar het geld voor uw vakantie. Hoewel de propaganda voor vakantie spreiding de laatste elf jaar nog zeer onvoldoende resultaat heeft gehad, kon wel worden vastgesteld dat de vakantie- piek in de afgelopen zomer zich over ruim vier weken uitstrekte. In 1949 lag de piek duidelijk in de eerste week van die maand. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Door een onver klaarbare zwenking naar links reed dinsdagmiddag een lesauto, bestuurd door de 29-jarige mevrouw E. S.-B., op de Schaardijk onder Kralingseveer te gen een uit tegenovergestelde richting komende personenauto, bestuurd door de 37-jarige dirigent J. Groeneveld uit Krimpen aan de Lek. Van de drie Pas" sagiers van deze personenauto overleed de zeventigjarige mevrouw M. Groene veld—Blok uit Krimpen aan de Lek aan de opgelopen verwondingen. De dirigent en de rijschoolhouder S. K. uit Rotter dam werden gewond. BAARLAND In tegenwoordigheid van zijn kinderen ontving de heer J. Traas Czn te zijnen huizen op zijn 75e verjaardag uit handen van burgemees ter W. M. van Liere een koninklijke on derscheiding, nl. de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De burgemeester somde de verdien sten van de heer Traas voor de gemeen schap op. In het voorjaar 1959 afgetreden, als penningmeester van de afd. Baarland van de ver. het Groene Kruis na 50 dienstjaren, van 19291935 diaken en van 19351939 en 19411945 ouderling van de Geref. Kerk te Baarland, van 19211950 lid van het schoolbestuur van de vereniging tot stichting en instand houding van een schol met de bijbel te Oudelande, van 19311946 lid van de gemeenteraad van Baarland, van 1939— 1946 a.r. wethouder van de gemeente Baarland en sedert 1928 lid van de Raad van Toezicht van de coöp. boerenleen bank „Hoedekenskerke c.a.", in welke raad hij thans nog het secretariaat be kleedt. Namens de coöp. boerenleenbank „Hoedekenskerke" werd de heer Traas vervolgens toegesproken door de heer C. Hoogerheide, kassir der bank. Het K.N.M.I, in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Opklaringen, met aan de kust hier en daar een bui. In de ooste lijke helft van het land aanvankelijk nog veel bewol king en enige regen, welke lang zaam naar het zuidoosten weg trekt. Matige, aan de kust tijdelijk nog krachtige noordelijke wind. Ongeveer dezelf de middagtemperaturen als dinsdag. MIESJE: Ik heb dat wasje nu maar gedaan'. 5 november: zon op 7.40, zon onder 17.06; maan op 12.26, maan onder 21.38, Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het is minister Kort hals niet mogelijk gebleken binnen de gestelde termijn te antwoorden op vra gen van het Eerste Kamerlid ir. M. A. Geuze (c.h.) over zoetwatertekort op Voorne en Putten. Ir. Geuze stelde zijn vragen op 1 ok tober naar aanleiding van het verslag in het Algemeen Dagblad van 30 sep tember van een vergadering van de Brielse dijkring. Naast de droogte zou dat tekort worden veroorzaakt door werken voor Europoort. Aan land- en tuinbouw zou daardoor ernstige schade dreigen te worden toegebracht. De heei Geuze had de minister gevraagd een on derzoek in te stellen. Minister Korthals heeft gisteren mee gedeeld dat hij nader bericht zal geven. 1 Van een onzer verslaggevers TIEL Tussen Tiel en Druten heeft de rijkspolitie te water gister ochtend de twintigjarige Belg Henri van O. uit Turnhout van het Belgi sche sleepschip Elisa gehaald. Met die arrestatie kwam een einde aan een spannende jacht op de ver moedelijke moordenaar van een 25- jarige jonge vrouw uit Westmalle in België. Waterpolitie De Belgische politie had het ver moeden gekregen, dat Van O. aan boord van de Elisa was. Het schip was via Lobith ons land binnengekomen. Volgens de berekeningen had het gis termiddag Dordrecht moeten passe ren. Zowel op de boven- als op de benedenrivieren werd groot alarm ge maakt. Politievaartuigeri gingen op zoek, maar de bijna ondoordringbare mist bemoeilijkte het zoeken in hoge mate. Bij Tiel In de nacht moest het zoeken wor den gestaakt. In alle vroegte gister ochtend ging de politie te water van verscheidene groepen er weer op uit en het was de politieboot uit Tiel, die de sleep op de Waal praaide even voorbij Druten. Van O. werkte op de Elisa als dek- knecht. De schipper wist niets af van het verleden van de jongen. Moord Lynn Kauffmunn BOSTON (UPI). De zaak tegen de Nederlandse marconist Van R. uit Utrecht, die er van wordt verdacht een passa- giere van zijn schip, mevrouw Lynn Kauffmann, te hebben vermoord, zal be gin volgend jaar in Boston voorkomen. De openbare aanklager en de raads lieden van Van R. zullen de rechter die de zaak gaat behandelen volgende week verzoeken de data voor de voorbereiden de verhoren vast te stellen. De raadslieden verwachten dat het proces begin volgend jaar begint. Het openbaar ministerie heeft al meegedeeld dat het vooronderzoek niet voor de lente zal zijn afgewikkeld. Krakend zwaaide gisteren een heel hoge boom op de Herengracht in Amsterdam om, boven op een rondvaartboot die net voorbij kwam. De varensgasten sprongen van schrik op uit hun zetels, maar de één decimeter dikke takken die zich door het plastic dak boorden, raakten niemand. Behalve de rondvaartboot liepen nog een dekschuit en twee geparkeerde auto's schade op. De boom ging door de knieën wegens verrotting. Mensen die in de buurt van de reus woonden, hadden al lang ge leden voorspeld dat hij op een ge geven dag zou bezwijken. Brand weerlieden bewezen hem de laat ste eer. SPOEDIG GEREED: Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het advies over even tuele wettelijke regeling van het sta kingsrecht zal spoedig gereed komen, zo deelt minister Beerman de Tweede Ka mer mee. Of dit advies ook aan de Ka mer zal worden overhandigd valt nog niet te zeggen, zolang het advies nog niet binnen is. De regering heeft nog geen standpunt bepaald over de vraag of een wettelijke regeling van het stakingsrecht aanbeve ling verdient of niet. Eigen nieuwsdienst GRAVE. De zesjarige Jantje Pijnaker uit Leidschendam zei het gistermiddag zo netjes toen koningin Juliana het r.k. instituut voor blinde en slechtziende kinderen Sint Hendri- cus te Grave bezocht. Dat hij en de fraters en de 135 andere jongens zo blij warep dat de Koningin bij hen kwam. En dat ze zo gelukkig waren met dit bezoek aan het tehuis. „En Jan, je hebt zeker lang op deze rede moeten leren, niet?", zo vroeg de Koningin. „Ja," zei het jongetje be deesd. „Dat moet ook wel. het was zo mooi", was het vriendelijke weder woord. Even later luisterde de Koningin intens naar het schetterende en dreu nende welkom dat de 25 jongens ster ke harmonie haar toeblies. Ook het koor van het instituut zong een wel komstlied. „Prettig" Zo ontroerd bleek de vorstin dat zij een onvoorbereid speechje hield: „Mag ik u hartelijk danken voor de muziek en zang en alles waarmee u mij ver welkomd hebt. Ik vind het erg prettig om hier te mogen komen en ik bied u allen mijn gelukwensen aan bij het honderdjarig bestaan van dit mooie instituut. Gelukkig zijn we nog geen van allen honderd jaar, maar voor een instituut is dat zo erg niet. Ik hoop dat de opleiding de jongens hier levensgeluk in ieder opzicht en in iedere zin zal brengen." Verrast hoorde eider deze zinnen aan. De Koningin brak zelf de ban die haar woorden hadden gelegd en stap te gedecideerd naar de klaslokalen, waar de slechtziende jongens leren rekenen, lezen, enfin alles wat op een lagere school wordt geleerd. Geïnteresseerd bekeek zij het op leidingsmateriaal, vroeg naar de mo gelijkheden die de methodes bieden en luisterde naar de jongens die hun stukjes voorlazen. Ook de brailledruk- kerij en de Le sage ten Broek-biblio theek een boekerij voor blinden met zestigduizend banden werden bezocht. Het was ten slotte met een juichend hoera dat de fraters en jongens laat in de middag afscheid namen van hun Koningin. Weer overleg met Duitsers DEN HAAG De Nederlands-Duitse onderhandelingen zullen morgen weer in Den Haag voortgang vinden. Dr. Lahr van het Westduitse ministerie van bui tenlandse zaken en zijn medewerkers ko men hierheen om verder te praten met de Nederlandse groep onder leiding van staatssecretaris dr. Van Houten. Het schijnt de bedoeling^ te zijn om daarna regelmatiger dan tot hu toe bijeen te komen, in de verwachting een afslui ting van de besprekingen te kunnen be spoedigen. Zowel in Bonn als in Den Haag is officieus de hoop uitgesproken dat men nog deze herfst tot enig resul taat zal komen. DEN HAAG Het aantal zedenmis drijven in de eerste helft van dit jaar blijkt met ruim zevenhonderd te zijn gestegen ten opzichte van het eerste halfjaar 1958. In het eerste halfjaar 1958 vielen er 3531 veroordelingen wegens zedenmis drijven. Voor dit jaar is dat cijfer 4273. De meeste van dit soort misdrij ven werden dit jaar in de maanden mei en juni gepleegd, het minst in januari en februari, zo blijkt uit de memorie van antwoord van minister Beerman aan de Tweede Kamer.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1