Burgemeester Arnemuiden benoemd in Bunschoten Schepen voeren omhoog in Nauw van Bath Twee helikopters maakten noodlanding bij Rilland Anastasia stak een speldje in mijn haar Winterprogram Culturele Ver. Man raakte in moddersloot „Criterium" over toneel Winkelweken te 's-Gravenpolder Dinsdag 3 november 1959 ZEEÜWSCH DAGBLAD Pag. 3 Zeeuwsch Dagblad Ongegronde vrees MET INGANG VAN 16 NOVEMBER A.S. Nieuwe visserij problemen voor de heer Van der Heide P.T.T.-directeur De Groote jubileerde en nam afscheid Feestavond van „De Zangvogeltjes Vijf Zeeuwen naar nat. ploegwed strijden Prof. Diepenhorst spreekt op toogdag Zeeuwse CJBTB Gerestaureerde kerk te Borssele in gebruik genomen Dichte mist op de Westerschelde VEERDIENSTEN NORMAAL Zesjarige knaap gegrepen door beladen bakfiets NOORDGOUWE HEEFT DIEPVRIESKLUIZEN Twee gemeente-ambtenaren in Vlissingen koninklijk onderscheiden Een sensatie Hotel „Duinlust" te Kamperland aanbesteed Echtpaar Hileman-Kramer 60 jaar getrouwd Mooie namen Beklemd tussen lading kolen Protestants-Christelijk 'TOEN EEN AANTAL jaren geleden in Zeeland plannen in voorbe reiding kwamen voor de oprichting van christelijke middelbare scholen op Walcheren en Zuid-Beveland, kregen de initiatiefnemers veel kri tische opmerkingen te horen, o.a. dat de stichting van scholen op confes sionele basis tot gevolg zou hebben, dat de bestaande neutrale onderwijs instellingen ernstig gedupeerd zouden worden, zelfs in hun bestaansmogelijk heid zouden worden aangetast. De plannen werden echter toch tot uit voering gebracht: Middelburg kreeg een christelijke h.b.s. en Goes een christelijk lyceum En wat ziet men nu? Dat zowel de neutrale als de christelijke scholen zich in een gezonde bloei mogen verheugen. Elk jaar stijgt het leer lingental. Dit heeft de Commissaris der Konin gin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot verleden week vrijdag in een pers conferentie medegedeeld. De stichting van christelijke middelbare scholen heeft bij een grote groep ouders in Zeeland belangstelling gewekt voor dit enderwijs. Bij het ontbreken van christelijke middelbare scholen zouden die ouders hun kinderen niet naar een neutrale school hebben gestuurd, maar de jongens en meisjes zouden een ge heel andere richting zijn opgegaan, misschien naar de u.l.o.-school. De Commissaris der Koningin voegde daaraan nog toe, dat de heer A. Schout in het college van Gedeputeerde Staten steeds heeft beweerd dat stichting van christelijke middelbare scholen de andere onderwijsinstellingen niet zal schaden. Hij heeft gelijk gekregen, verklaarde jhr. De Casembroot. Wij maken hiervan melding omdat af en toe blijkt, dat er nog mensen zijn die, zodra de oprichting van een christelijke school voor voortgezet onderwijs aan de orde komt, de vrees uitspreken dat het onderwijs in het algemeen daar grote schade van zal ondervinden. De praktijk bewijst ech ter het tegendeel. ARNEMUIDEN. Naar wij vernemen is de heer W. H. van der Heide, thans burgemeester van Arnemuiden, met ingang van 16 november a.s. benoemd tot burgemeester van de gemeente Bunschoten in de provincie Utrecht, onder welke gemeente ook de vissersplaats Spakenburg ressorteert. Bunschoten heeft een inwoner tal van ongeveer 8500 en de men taliteit van de bevolking komt overeen met die van Arnemuiden. Het geestelijk patroon is minder verdeeld dan in de huidige stand plaats van burgemeester Van der Heide, die zich zoals hij ons vertelde bijzonder voelt aan getrokken tot de vissersbevol king van ons land. Hij zag in de benoeming tot eerste burger van j Bunschoten een belangrijke pro-i motie. De belangstelling van de heer Van I der Heide, die zich in de loop der ja- ren ontwikkelde tot een werkelijk des kundige op dit gebied, voor de visserij lis verklaarbaar. Reeds in zijn jeugd zwierf hij veel tussen de vissersschepen, I toen hij nog in Kuinre in de kop van I Overijssel woonde. Bovendien bracht hij veel vakanties door aan het IJsselmeer. ..Ja. die visserij heeft mijn speciale j voorliefde. Ik vind het natuurlijk aan de enke kant wel spijtig, dat ik Arne- j muiden ga .verlaten ik heb in de j twaalf jaar, dat ik in deze provincie j i woon, Zeeland leren liefhebben en waar- j i deren maar net zo goed als een i i visser van de Roompot naar de Waa-j den trekt, omdat ie daar vis verwacht, j zo heb ik ook gepoogd mijn financiële j positie ik heb tenslotte een groot ge- zin te verbeteren.'* I Burgemeester Van der Heide heeft j zich steeds met grote ijver en toewij-} ding geworpen op de belangen van de Arnemuidse vissers. Ettelijke pleidooien heeft hij gehouden voor een verplaat- sing van de Veerse en Arnemuidse vis sersvloot naar Colijnsplaat en nog steeds staat hij op de bres voor de schadever goeding aan de Arnemuidse vissers. Wanneer er straks in verband met de ze kwestie nog eens een beroep op me wordt gedaan, ben ik altijd bereid weer mee op te trekken, vertrouwde hij ons toe. Dat wil echter niet zeggen, dat de heer Van der Heide in zijn nieuwe ge meente zonder visserijproblemen zal ko men te zitten. Zoals bekend wordt de visserij van Spakenburg door de inpol dering van zuidelijk Flevoland ernstig bedreigd. Er ligt dus weer een nieuwe taak te wachten. De visserij van Spakenburg is anders ingesteld dan die van Arnemui den, omdat de eerste ^ich voornamelijk bepaalt tot de palingvangst op het IJs selmeer. Wanneer de heer Van der Heide op 16 november a.s, zal vertrekken, zal hij de gemeente Arnemuiden zes jaar heb ben gediend. Op 16 november a.s. is hij op de kop af twaalf jaar in Zeeland. Het ligt voor de hand, dat de heer Van der Heide zich zal moeten terugtrekken uit de twaalf bestuursfuncties, die hij in de loop der jaren heeft aangenomen, j Zo is hij bestuurslid van de Zevibel, van de Commissie Vakopleiding Visserij, de commissie voor de arbeidsvraagstukken in de visserij, het ETI, bouw- en. wo ningtoezicht op Walcheren, de Commis sie recreatie drie-eilandenplan en de afd. Walcheren van de Ned. Bond van gemeenteambtenaren. NOORDGOUWE In een dezer dagen gehouden vergadering heeft de Culturele Vereniging het winterprogramma samen gesteld. De eerste avond is vastgesteld op 21 november, dan wordt gegeven de film: „Dorp aan de Rivier". Óp 12 december zal een toneelavond worden verzorgd door de plaatselijke toneelvereniging „Het Gouwse Masker". Deze toneelvereniging werd opgericht met financiële steun van de Culturele Vereniging. Momenteel is de vereniging financieel zo gegroeid, dat zij zich geheel zelf kan bedruipen. Voorts staan nog op het programma een eigen krachten-avond en het optreden van de amateur-goochelaar etc. de heer Venne- ma. De slotavond wil men laten verzor gen door de alombekende Willem van Ca- pellen. De algemene vergadering hechtte haar goedkeuring aan dit programma. De af tredende bestuursleden werden allen her kozen. De mogelijkheid bestaat om ook te Schuddebeurs te beginnen met het uitle nen van lektuur, maar dit zal eerst het volgende seizoen verwezenlijkt kunnen worden. BERGEN OP ZOOM. De directeur van het P.T.T-kantoor, de heer E B. de Groote, is in de grote zaal van Tha lia op grootse wijze gehuldigd in ver band met zijn 40-jarig jubileum en zijn bevordering tot directeur van het P.T.T.- kantoor te Enschede. Hij werd namens de P.T.T. toegespro ken door de directeur van het postdis- trict, de heer Eelsingh uit Middelburg, die hem uit erkentelijkheid de oorkonde en een gratificatie aanbood en hem de gouden P.T.T.-erespeld opspelde. Na mens het voltallige P.T.T.-personeel sprak de heer J. H. Weijts, die de scheidende jubilaris een film van deze plechtigheid en een filmtoestel aanbood. Na de heer De Vries uit Hulst, die na mens de gezamenlijke postdirecteuren uit het district het woord voerde, sprak mej, Kloevekorn, maatschappelijk werk ster in Middelburg. Voorts spraken nog de heren J. d'Hond, Th. Luijsterburg, de Mooij en Versijp, die eveneens een cadeau aanboden. De heer De Groote zei in zijn dankwoord diep onder de indruk te zijn door deze huldebetoning, waar voor hij zeer erkentelijk was. Na een druk bezochte receptie volgde een feestavond voor het gehele personeel. WESTKAPELLE Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van het kinderkoor „De Zangvogeltjes" werd in het jeugd- gebouw der Hervormde Kerk een feest avond gehouden voor genodigden. Na het openingswoord door ds. W. Oosthoek bracht mej. Jo Theune de „moe der van het kinderkoor" een alleraardigst verslag over het wel en wee der jubile rende vereniging. Het kinderkoor telt mo menteel 50 leden. De leiding berust nu al vijf jaar bij de heer J. Hekhuis. In het begin was het een gemengd kinderkoor, maar de laatste jaren lieten de jongens verstek gaan en zingen nu de meisjes, letterlijk en figuurlijk het hoogste lied. De meisjes brachten op de feestavond en kele mooie liedjes, waarvoor zij een dave rend applaus kregen. Na de pauze werd door de kinderen een zelf gemaakt toneelstukje opgevoerd, ge titeld: „Het laatste reisje", wat op een leuke manier ten tonele werd gebracht. De directeur de heer J. Hekhuis en mej. Jo Theune kregen tenslotte een plant aangeboden. GOES. Vijf Zeeuwen zullen deelne men aan de nationale ploegwedstrijden, die op 18 november te Wanroy in de Peel zullen worden gehouden. De win naar mag zich de ploegkampioen van Nederland noemen. De deelnemende Zeeuwen zijn A. van Dijke te 's-H. Arendskerke en C. de Jager te Wolfaartsdijk (beiden L.J.G.) en A. Cappon uit IJzendijke, J. Mesu uit Gapinge en M. Quaak (CJBTB). Het Smytegeldtbruggetje te Middelburg bestaat niet meer. Een vertrouwd beeld is daarmee uit de Zeeuwse hoofdstad verdwenen. De brokstukken van wat eens de naar wijlen ds. Smytegeldt, die er vlak tegenover woondegenoemde verbinding was, liggen langs de oever van de Heerengracht. GOES. - Prof. dr. mr. A. X. Diepen horst uit Zeist is bereid gevonden te spreken op de toogdag van de Zeeuwse C.J.B.T.B. Deze toogdag wordt gehou den op zaterdag 16 januari 1960 in de Prins van Oranje. Het verdere deel van het programma vormt nog een punt van bespreking in het bestuur van de Zeeuwse C.J.B.T.B. BORSSELE. Zondagmorgen is het gerestaureerde kerkgebouw van de Ned. Herv. gemeente officieel in gebruik ge nomen. Een vreugdevol uur voor de hervormde leden. Het kerkgebouw was tot de laatste plaats bezet, toen de pre- sident-kerkvoogd, de heer P. J. Domi- jnicus de kansel besteeg. In zijn toe- jspraak memoreerde hij de moeilijkhe den, die met de restauratie samenhin gen. Hij was vol lof over de spontane en grote offervaardigheid van de leden en bracht dank aan allen, die op eniger lei wijze aan de restauratie hebben meegewerkt. Het interieur heeft een totaal ander karakter gekregen en is, zeer fraai geworden. Boven de nieuwe preekstoel is een kruis aangebracht, geschonken door de opzichter, de heer De Hartog uit Heinkenszand. Nadat de gemeente Gezang 272 vers 2 had gezongen legde ouderling C. van Sabben de bijbel op de kansel, waar na hij Lukas 4 vers 1620 las. De pas tor-loei, ds. W. Vrijlandt hield ten slot te een predikatie over Psalm 84 vers 5. VLISSINGEN De hardnekki ge mist op de Zeeuwse wateren heeft gisteren vele schepen ge vangen gehouden. Met name op de gevaarlijke route bij Bath in de Westerschelde zijn tal van vaartuigen in moeilijkheden ge komen. De veerdiensten konden normaal doorgang vinden. De mist werd eigenlijk pas dicht bij Bath. Bij Vlissingen bijv. was het zicht meestentijds goed, maar bij Bath en verder de Schelde op, was het zicht dikwijls minder dan 150 meter, daar zat de Schelde dan ook potdicht. Het eerste mistslachtoffer werd het 2677 ton metend Duitse schip „Christiene Pikuritz", dat bij Bath aan de grond liep. Later op de middag is het onfortuinlijke vaartuig door enkele sleepboten uit Ant werpen vlot getrokken, waarna het schip zonder noemenswaardige schade voor anker is gegaan. Twee andere slachtoffers waren: Het nieuwe Engelse vrachtschip „Shaftes bury", metende 8532 ton brt en het 8365 ton metende Duitse vracht-passagiers schip „Wiesbaden", Beide schepen, die op weg waren naar Antwerpen, kwamen met elkaar in aanvaring. Omtrent de schade was gisteravond nog niets bekend. De schepen gingen op de Schelde ergens voor anker. Van de „Shaftesbury" kwam later nog bericht, dat het bij boei 72 aan de grond was gelopen. Een verzoek om assistentie van een. sleepboot werd ingetrokken, maar tegen tien uur gisteravond is de sleepboot „Scaldis" toch maar uitgevaren ter assis tentie van de „Shaftesbury". TERNEUZEN. De zesjarige Cor de Bak stak gistermiddag met zijn auto- step plotseling de Axelsestraat over, richting Dokweg. Op dat moment na derde een zwaar beladen gemotoriseer de bakfiets. Cor werd gegrepen door het voertuig en bleef met hoofd- en beenwon den op straat liggen. Hij werd, na te z>ijn verbonden door dokter Van der Griek, per auto naar zijn ouderlijke wo ning gebracht. Kerkeraadsleden leggen functies neer WESTKAPELLE. Tijdens de verga dering van de kerkeraad der Hervormde Gemeente met de commissie van op zicht en tucht hebben de heren L. A. Dekker, Andr. Gabriëlse, C. Kaland, N. Verhulst J. Boogaard en K. Lievense hun functies in de hervormde kerke raad neergelegd. NOORDGOUWE De heer C. Quist, keurslager, heeft in een aparte ruimte in zijn woning 28 diepvrieskluizen geplaatst. Deze kluizen hebben een inhoud van on geveer 200 liter. Particulieren huren zo'n kluis voor ongeveer 48,per jaar en vrijwaren dan allerlei soorten groenten tegen bederf. De heer Quist is voornemens binnenkort een voorlichtingsavond te la ten verzorgen, waarbij alle mogelijkheden van de diepvrieskluizen onder de loupe worden genomen. Van ©en onzer verslaggevers RILLAND. Twee helikopters van de Engelse luchtmacht hebben gistermiddag omstreeks drie uur, een noodlanding gemaakt op de verlaten akkers bij Rilland-Bath. Één helikopter landde op het bouwland van de landbouwer J. Verlare aan de Tweede Weg. De piloot, die een gastvrij onthaal vond in de woning van de familie Verlare, was erg spaarzaam met zijn mededelingen maar hij vertrouwde ons toch toe: „De mist werd zo dik, dat ik het niet aandurfde om verder te vliegen. Zo gauw de mist wegtrekt, stijgen wij weer op". Hetzelfde vertelde zijn collega, die bij de landbouwer W. Walraven in de Zimmerman- polder genoot van een heerlijke kop koffie. Hij is met zijn helikopter wat langer in de lucht gebleven, omdat er een tractor over de landerijen reed. Toen de tractor ver genoeg uit de buurt was, zette hij pas zijn helikopter aan de grond. Overigens kreeg niemand toegang tot de wentelwieken. Lucht vaarttroepen uit Woensdrecht bewaakten de helikopters als dier bare kleinoden. De helikopters waren op weg van Engeland naar Duitsland. MIDDELBURG. Vierhonderdzeventig I padvinders en padvindsters liepen zaler- j dagmiddag mee in de grote trek. de jaarlijkse wandelmarsgeorganiseerd door j de Middelburgse voortrekkers van de I Chrisliaan de Wetstam. De meeste deel nemers kwamen uit de Zeeuwse hoofd- j stad, terwijl Vlissingen niet honderddertig man en Ter neuzen met tachtig man ver tegenwoordigd waren. De padvinders en padvindsters liepen een parcours van 16 km. De kabouters en welpen kwamen na acht km tippelen weer in Middelburg terug. Onder aanvoering van de Middel- i burgse padvindersband verliet de grote trek de stad, nadat er bij de RHBS ge start was. De verschillende groepen wer den beoordeeld op de tvijze van marcheren en verzorging van uiterlijk en uniform. ïVa de terugkeer besliste de jury dat de padvindsters van de Gouden cirkel groep uit Middelburg en de kabouters ,JDe golfbrekersuit Vlissingen het meest representatief te voorschijn waren ge komen. Deze twee groepen ontvingen dus de wisselschulden. Op de foto: De grote trek verlaat de startplaats bij de 11.H.B.S. te Middelburg. heer of althans man voor zijn. Wat dacht u ervan? Zeeuwse Heren-Babbelaars! Nu» we dan jongens, of zo u wilt, heren, onder elkaar zijn, wil ik u eens vragen: bent u wel eens door een dame geknipt? Nee, niet in de bus, niet uw kaartje door de conduc trice, maar uw haar. Nee? Och. zei Anastasia, alles went. En haar zuster vertelde hoe het in het be gin ermeer gegaan was. Je moet het leren op een ballon, zeggen ze wel eens. Maar dat lijkt me zo gek! Een ballon is toch iets heel anders. Daar glijd je maar zo langs KLOETINGE. De ruim 50-jarige J. Mallekote is in de nacht van zon dag op maandag in de vieze modder sloot langs de Stelleweg terecht geko men. Omstreeks vier uur in de morgen hoorde mevr. H. hulpgeroep. Zij wekte haar man en enkele buren en het ge zelschap ging op onderzoek. Na enig speuren vonden zij de heer Mallekote, die een flink eind was weggezakt in de modder. Hij was er heel naar aan toe. De politie en de dokter werden geroe pen, Met vereende, krachten lukte het de man op het droge te krijgen. Dokter Entink achtte overbrenging naar St. Jo anna noodzakelijk. Zijn toestand is re delijk. VLISSINGEN. Burgemeester mr. B. Kolft heeft gistermorgen twee ko ninklijke onderscheidingen uitgereikt. Tijdens een korte plechtigheid in het kantoor van gemeentewerken op de Nieuwe Markt kreeg de heer J. C. Derth de gouden eremedaille, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau en de heer W. Willeboer ontving de zilve ren medaille. Beiden herdachten giste* ren frit, dat zij veertig jaar gele den bij de gemeente Vlissingen in dienst traden. De jubilarissen werden voorts harte- lijk toegesproken door de heer J. Moll, directeur van gemeentewerken, door de heer J. W. Peters, gemeente-secreta ris en namens de personeelsvereniging door de heer Strabbing. De heer Derth, thans chef administratie van gemeente werken, werd een polshorloge aangebo den en de heer Willeboer, opzichter van de plantsoenendienst kreeg een fraaie schemerlamp ten geschenke. De heer Willeboer hield gisteravond in restaurant Delta een receptie, die zeer druk bezocht was en vanmorgen zal de heer Derth ten zijnen huize re cipiëren. GOES. Het kaderorgaan van de Ned. Christelijke Jonge Boeren- en Tuindersbond. „Criterium", oktober 1959, is geheel gewijd aan de bespreking van verscheidene toneelstukken. De hier A. Vingerling te Goes, adjunct-secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B. geeft in dit nummer van 36 pagina's een weergave en beoordeling van enkele stukken En ook dit nummer van „Criterium" zal zijn weg wel vinden naar de afdelingen. Vorig jaar. toen de heer Vingerling eveneens een Criterium-nummer heeft volgeschreven over toneel, bleek er veel animo te bestaan voor dergelijke be sprekingen. De inhoud is anders van opzet dan de vorige. Slechts enkele uitvoerige bespre kingen zijn opgenomen, daarnaast wat kortere en tenslotte de in vogelvlucht genoemde stukken. Vooral de laatste ca tegorie vraagt Uw persoonlijke visie, zo lezen wij in Ter inleiding. De heer Vingerling heeft de Ned. C.J.B.T.B. ongetwijfeld een grote dienst bewezen met de beoordeling van ver schillende toneelstukken. Dit .,criterium"-nummer kan als gids dienen bij de keuze van een toneelstuk. Ja. uit deze toneelstukken kan een ver antwoorde keuze gedaan worden En daar gaat het om. Over het w wordt nog teveel ..br. i dhoui op d' planken gebracht. KORTGENE. In hotel „De Koren beurs" is gistermorgen namens de eige naar, de heer J. P. de Regt, aanbe steed de bouw van tiotel „Duinlust" te Kamperland. De volgende aannemers schreven in: fa. Verburg, Wolfaartsdijk 109.500, fa. Verhagen. Wolfaartsdijk 110 500.— fa. Blankenburgh, Nieuvv- dorp 110.850.—, fa. Nonnekes en zn., Goes, f 112.800.—, fa. Kievit. Colijns plaat, 116.115,— fa. Baayens, Kapelle. 118.350.—. fa. De Pagter en Van Sluijs. Domburg, 123.458, fa. De Jong. Vlissingen 124.850.—fa. Prmssen. Haamstede 129.100.fa. R. Slotema. Wissenkerke 130.385,fa. Wijsman. Zierikzee. f 130.670.—. fa. Vreeke, Dom-1 burg 130!716,fa. A. C. van Hee, i Kamperland 131.702.—. Het werk werd nog niet gegund. Het ligt wel in de be doeling om half november met de bouw te beginnen. NOORDGOUWE Het echtpaar A. K, HillemanKramer hoopt woensdag haar j 80-jarig huwelijksfeest te vieren. Öp zichzelf is dit zeker vermeldens waardig. maar daarbij komt nog, dat bei de mensen nog een prima gezondheid ge nieten. De heer Hilleman is de 80 ge passeerd en zelfs nooit onder dokters be handeling geweest. i Ik wel. En het is. mijne heren, voor wie het voor het eerst ondergaat, een sensatie. Ik zal u vertellen hoe het zat. En hoe het zit, want het verschijn sel is allerminst afgelopen. Kijk. Ik woon niet in Zierikzee. 'k Zou 't graag doen, maar we kunnen er ten slotte niet allemaal wonen, Dan zou het iets te vol worden. Laatst was ik er wel. Ik zou nog even „achter een paar dingetjes aan gaan" en bewoog mij juist naar een of ander doel, toen ik voorbij een spiegel kwam. Wat zag ik? Mezelf natuurlijk. Dat had u ook wel kunnen raden. Maar mezelf met een kop haar! Afgrijselijk. Veel te lang en veel te veel. Ik besloot een kapperszaak in te duiken Gewoonlijk verwacht ik niet veel van een bezoek aan een kapper. Ik neem aan, dat ik met wat minder haar naar buiten zal komen, maar daar is dan ook alles mee gezegd. Maar ZIERIKZEE. Tja, mevrouw, tja, juffrouw, u mag verder lezen. Natuurlijk. Daar hebt u ten slotte een krant voor. Maar begrijpen zult u het niet. Van daag vereist het lezen van mijn verhaaltje een aparte gesteld heid. Een gesteldheid, mevrouw, Daar hebben ivo rechts Anastasia on links Anna-Paula. Wie de heer in het midden met zijn zacht-zijden lokken is. zullen we in het midden laten. Maar zeker is, dat hij zacht sidderde onder de vier handen. ,.H éééérlijk"zei hij later tegen me. een toestand, juffrouwdie u nooit zult bereiken. U moet er Neemt u plaats, zei Anastasia Murk. Ze zei het met een zachte, ho ge en vriendelijke stem. Met schaar en kam in de hand stond Anna Pau la Murk achter een andere klant. Wat een mooie namen hebben die meisjes, dacht ik later, toen ik hoor de hoe ze heetten. De twee herenkapster kunnen meer dan alleen knippen. Ze kunnen ook praten met de klant, juist zoals eer kapper dat doen moet. En ze kunnen ook scheren. Dat vertelde Anastasia me. Of dat dan niet een reuze raar gevoel is, iemand te scheren, als je zelf helemaal niet zoiets als een baard hebt? Nee hoor. Mijn vader zei: nou moet jij maar eens scheren. En toen moest het. Ik was wel bang, maar het ging heel goed. Stel u even die meneer voor, die nietsvermoedend aan een paar zeer zenuwachtige handen werd toever trouwd. Die meneer, die als proefko nijn moest dienen Maar de tweede keer, kon Anna- Paula niet nalaten erbij te vertellen, toen hebben we hem toch een jaap gegeven!...,,. Knippen, dacht ik. knippen zal wel heel gewoon gaan. Ik zal er wel niets van merken, dat ik door een meisje wordt geknipt. Maar juist had ik dat gedacht, of Anastasia besloot een einde te maken aan haar geworstel met een bepaald lokje van mijn haar, dat in de weg zat en belemmerde dat een ander plukje goed kon worden bewerkt. En daar had je het. 't Was me nog nooit overkomen Met een resoluut gebaar stak mijn kapster een speldje in mijn haar. Ik was even perplex. Maar 't stond me goed. Heren, het is anders. Het is absoluut anders. En wie niet eens onder de zachte handen van Anna-Paula of Anastasia van zijn overtollig haar is be vrijd, kan dat niet begrijpen VLISSINGEN. De tremmer P. uit Souburg is tijdens bunkerwerkzaamhe den in het kolenruim van een schip door een ongelukkige omstandigheid getroffen door een lading kolen, die boven het schip door een grijpkraan uitgestort werd. Met veel moeite lukte het de col lega's P. te bevrijden uit zijn benarde positie. Nadat eerste hulp was verleend werd het slachtoffer overgebracht naar het St. Josephziekenhuis. 's-GRAVENPOLDER. De 34-daagse winkelweekactie van de middenstands vereniging is beëindigd. Het bleek dat deze actie niet behoefde onder te doen voor die van vorig jaar. De omzet bedroeg dit jaar n.l. ook rond 53.000. Diverse winkeliers waren dan ook tevreden over de gedane zaken. Dc aan deze aktie verbonden verlo ting gaf enkele gelukkige prijswinnaars. Zo ging de le prijs, een fiets, naar G. de Jonge en de 2e prijs, een radio, naar G. C. van Liere-Proos. Ook voor de jeugd waren er enkele attracties. Zo had elk van de 23 deel nemende winkeliers een letter in zijn etalage, welke letters samen de 3 voor namen, resp. beginnende met E. V. G. moesten vormen. Uit de inzendingen bleek, dat 25 de goede voornamen El- fride Veerle Geertruida vermeldden Als winnaar werd aangewezen Corrie Wal raven Gd. Voorts had de jeugd tot taak na te gaan hoeveel verschillende artikelen al le winkeliers tesamen verkochten. Het goede getal van 450 werd het dichtst be naderd door Hans Tramper met 457, zo- aat hem de le prijs toekwam. Op woensdag 11 november a.s. zal door de eerst aanwezend ingenieur der Genie worden aanbesteed het eenjarig onder houd van militaire gebouwen en werke» te MIDDELBURG, VLISSINGEN WESTW SOUBURG en ARNEMUIDEN.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3