Budgettair voor 1960 evenwicht ook gehandhaafd Vissers vragen spoed bij aanleg van haven in Colijnsplaat Ernstig auto-ongeluk bij Rilland-Bath O.L.-SCHOOL NOG DIT JAAR IN GEBRUIK Kritiek op samenstelling commissie ex-artikel acht Vogel- en bloemententoonstelling door burgemeester De Widt geopend B. en W. Middelburg dienden ontwerp-begroting in Tekort aan financieringsmiddelen op lange termijn in kapitaalsector REDDER KREEG NA TWEE JAAR HOGE ONDERSCHEIDING TEVREDENHEID BEGROTINGSBEELD GEEFT REDEN TOT !ingang van 1 januari 1959 in werking C.J.B.T.B., afdeling Goes vergaderde Volgend jaar nieuwe o.l.-school Zaamslag Terneuzen krijgt nu bakkersonderwij s waar warmte helpt, helpt PHILIPS Infraphil beter ZEVIBEL stuurt telegram naar minister Woonark maakte water Ledenvergadering schippersschool Landbouwhuishoudschool 21 november open Eén slachtoffer in levensgevaar Voorzitter was de roos Dieren en planten geven kleurrijk geheel SH0DH In de begroting van Arnemuiden zit muziek Renault Meliskerke lid van de „Hollandse Molen" SH0DR 4490,- Gemeentewerkman Nisse Journalist Karhof nam afscheid Maandag november 1959 w acn iJAGBLAD Pag. 3 de ramingen of voor het doen van nieu we gewone uitgaven is een reservepost wegens onvoorziene uitgaven uitgetrok ken van 36.427.43. Wegens kapitaals- lasten voor nieuwe werken vermeldt de ontwerp-begroting een bedrag van 125.353,10. Kapitaalswerken In 1960 zullen de volgende MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg hebben de raad zater dag de ontwerp-begroting voor 1960 aangeboden. Voor de gewone dienst wijst zij een totaal aan inkomsten en uitgaven aan van f 10.275.361,36 (vorig jaar 10.295.021,79). zonder rekening te houden;hand worden genomen: bouw van i, twee kleuterscholen in de Stromenwijk met het verrekenhoofdstuk 6.418.904,12 (vorig jaar ƒ6.303.180,27). 30.240, bouw van een ulo-schooi ter Uit deze cijfers blijkt dus, zo zeggen b. en w. in de begeleidende vervanging van die aan de Nieuwe Ha- brief, dat het dit college is gelukt het budgettaire evenwicht ook voor 1960 te handhaven. Met inbegrip van de eerste nota van wijzi gingen, die op de gewone dienst betrekking heeft, luiden deze cijfers onderscheidenlijk 10.336.227,13, ƒ10.295.021,79, 6.479.769,89 en ƒ6.503.180,27. De minister van binnenlandse zaken heeft namelijk meegedeeld dat de algemene uitkering uit het gemeentefonds ver hoogd wordt tot 158 pCt. (oud 154 pCt.) en de belastinguitkering SLUISKIL De Belgische consul ir. C. F. Watts uit Gent reikte in het Frans- Belgisch consulaat te Terneuzen de gou den medaille van de kroonorde van België uit aan de heer O. S. M. Dehul- sters uit Sluiskil, die in augustus 1957 een Belgische korporaal die in de Trö- Iingersee dreigde te verdrinken, het le ven heeft gered. tijd is uitgezien, bij de Tweede Kamer, ingediend. Het ligt in het voornemen van jde regering de nieuwe regeling nog met De kapitaaldienst wijst aan uitga ven een bedrag van 31.735.650,49 (vorig jaar 31.396.074,68), met inbe grip van de tweede tot en met de vijfde nota van wijzigingen, die op de kapitaaldienst betrekking heb ben 32.211.150,49 en aan inkom sten 30.490.386,95 (vorig jaar 1 31.396.074,68), met inbegrip van de tweede tot en met de vijfde nota van wijzigingen 30.490.286,95. De kapitaaldienst vertoont dus op 31 de cember 1960 een geraamd tekort aan financieringsmiddelen op lange ter mijn van 1.245.363,54 (vorig jaar 4.248.240,39), met inbegrip van de tweede tot en met de vijfde nota van wijzigingen van 1.720.863,54. Uiteraard zal getracht moeten wor den tijdig financieringsmiddelen lange termijn aan te trekken. Het na- M. doen treden Zowel de begroting voor 1959 als de ontwerp-begroting voor 1960 zullen dus tezijnertijd moeten worden aangepast aan de nieuwe wet. Bij de sa menstelling van de ontwerp-begroting voor 1960 is geen rekening gehouden met de inhoud van dit wetsontwerp. In de ontwerp-begroting zijn de las ten verwerkt van: hoekverbetering Veerseweg-Veersesingel, verbetering van kruispunt Poelendaeleweg-Nieuwe Vlissingseweg, aankoop van brandweer materiaal, bouw- en inrichting van een nieuwe brandweerkazerne, verbe teren van de Segeersweg-Segeerssin- gel, uitbreiding van de openbare school voor u.l.o., bouw en inrichting I van de.nieuwe Hervormde school aan de Zuidsïngel, bouw en inrichting van een nieuwe lagere school in de Stro menwijk, bouw en inrichting van een turngebouw aan de Bachtensteene, ver beteren van het gymnasium en bouw van kleedkamers op het sportterrein. Het onderdeel politie vertoont een te- 0p kort van 10.480 (tekort personeelskos ten 9.279,41, tekort materiële kosten ven 42.100, los wal en ontsluiting van klein-industrieterrein 7.800, verplaat sing bedrijf fa. Maljers aan de Vlissing- sestraat 7.600, transactie Polak met betrekking tot de sanering van de Schoorsteenvegerssingel 7.600, totaal 95.340. Aan dekkingsmiddelen kon wor den aangewezen een bedrag van 78.500. Voor vernieuwing van school J willen B. en W. voorlopig een bedrag reserve ren van 28.353,10. Over het geheel genomen menen B. en W. te mogen concluderen, dat het beeld, dat de ontwerp-begroting voor 1960 vertoont, alleszins redenen geeft tot te vredenheid. De heer Dehulsters was in augustus 1957 met vrienden op fietstocht door Duitsland, in de omgeving van Keulen. In de Trölingersee waren enige zwem mers, waarvan een in nood verkeerde. De Sluiskillenaar, die wel kon zwem men. maar niet speciaal reddend, sprong gekleed te water en bracht de drenke ling. de Belgische korporaal Ferdinand Vanderhaegen die in de omgeving van werken het meer was gelegerd, op het droge. Hoewel de Hollanders geen EHBO ken den, slaagden zij er toch na ongeveer een half uur in, levenstekenen bij Van derhaegen op te wekken. GOES. De C.J.B.T.B. heeft in „De Landbouw" haar eerste algemene verga dering van dit seizoen gehouden. De heer Jos. de Jager Pz. te Kapelle sprak over het onderwerp: „Zelfstandigheid en zelf vertrouwen", waarna een bespreking volgde. Er werd besloten deel te nemen aan de „Strekenkamp" op de wintertoog dag. ia ar. i >f 1.200.59). Het nadelig saldo van de dehg saldo van de kapitaaldienst <>P j brandweer bedraagt 110.190,02, in welk januari 1960 is geraamd op bedrag de volledige last van de nieuwe 792.625,87. De liquiditeitspositie van j brandweerkazerne is begrepen, de gemeente Middelburg baart geen Nijverheidsonderwijs zorgen. Bij koninklijke boodschap van 10 april 1959 is het ontwerp van wet tot regeling van de financiële verhouding tussen het rijk en de gemeenten (Financiële ver houdingswet 1959), waarnaar zo lange ZAAMSLAG. De gemeenteraad komt op maandag 9 november des mid dags om 2 uur .bijeen. In deze vergade ring zal de begroting' voor 1960 worden aangeboden. Een belangrijk kapitaals- werk, voor het komende jaar is de bouw van een openbare 'lagere school, die 75.000 zal kosten. Als plaats voor de school denken B. en W. aan de noord oostelijke hoek van het uitbreidingsplan Polderstraat. B. en W. stellen voor de subsidie voor de muziekvereniging ,,De Volharding" weer op 750 te stellen en die voor de Julianaruiters" weer op 100. 45 stellen B. en W. voor te ver goeden aan de provinciale commissie voor huishoudelijke voorlichting ten pl-at- telande, voor zaalhuur in verband met een naaicursus. Subsidie voor het Groe ne Kruis wordt geraamd op 1750, met een eventuele aanvulling van 500. Het aandeel voor Zaamslag in het tekort van het Julianaziekenhuis te Terneuzen is 12.210. Een bedrag van 50 wordt, mits de raad dit goedkeurt, verleend aan de Vereniging voor Veilig Verkeer afdeling Terneuzen en omstreken. Het bestuur van de Stichting Chr. Kleuterschool verzoekt om medewerking voor verbeteringen. Een der punten is de betegeling van de voor de school ge legen speelplaats. TERNEUZEN. Met ingang van he den zal aan de Technische school te Ter neuzen een avondcursus brood- en ban ketbakken worden gegeven, voor reeds werkzame leerlingen. Bij de aanvang j van de volgende cursus wil men aan' de dagschool een bakkersopleiding be ginnen. Dit delen B. en W. mede aan de raad, die op donderdag 5 november om 'Zeven uur zal vergaderen. Voor de avondcursus, die eventueel ook „part-time-cursus" zal kunnen zijn. hebben zich reeds zeventien leerlingen opgegeven. Zij zullen worden opgenomen in ♦net leerlingenstelsel. Op de agenda voor de raadsvergade ring staan ook twee onderwijsbenoemin- gen. De voordracht voor een onderwij zeres aan de o.l.-school A vermeldt mej. K. Blom, onderwijzeres te West-Ter schelling. die voor een onderwijzer aan de Zuidlandschoel de heer R. Th. Peters, te Leeuwarden. Voorts zal de gemeente- begrotirg 1960 worden aangeboden. Hei nijverheidsonderwijs laat een stij ging van het nadelige saldo zien van ruim 40.000. De exploitatiekosten van de nijverheidsscholen stijgen regelmatig. Voor het eerst werd subsidie geraamd voor de Christelijke Detailhandelsvak school, die op 1 september jl. is gestart. Het aandeel van de gemeente in de exploitatiekosten van de Zeeuwse Mu- jziekschool kon rond f 5000 lager worden geraamd dan voor 1959. Met ingang van het schooljaar 1959-1960 werden de les gelden belangrijk verhoogd, terwijl de gemeentelijke bijdragen in de kosten van de balletschool met ingang van dat schooljaar vervielen. Het exploitatietekort van de Godshui zen kon bijna 54.000 lager worden ge raamd dan voor 1959. Deze gunstige ont wikkeling is in hoofdzaak toe te schrij ven aan het feit, dat het mogelijk is ge weest meer verplegend personeel aan te trekken. Dit betekent een verhoging van de opbrengst wegens verpleeggelden met rond 100.000. Bij het electriciteitsbedrijf kwamen de ombouwwerkzaamheden van het laag spanningsnet van 127-220 op 220-380 volt in mei 1959, na een grondige voorberei ding op gang. De ombouw van het hoog spanningsnet van 3000 op 10000 volt is nog' iets voor op het geplande schema en zal in 1960 gereed zijn. Voor het opvangen van tegenvallers In DRE1SCHOR. De nieuwe openbare school zal vermoedelijk nog dit jaar, in december, in gebruik worden ge nomen. De school heeft drie lokalen. Het gpmnastieicoTUleriihjs zal in het gymnastieklokaal van ie oude school plaats blijven vinden. Het oude gebouw dat bij de wa tersnood ernstig werd aangetastin het bizonder door zoutschade, zal in gebruik blijven als kleuterschool. De kleuters hebben nu reeds een der vier lokalen. Wat met de overige lokalen zal gebeur en, staat nog niet vast. Deze kleine. Dreischorrenaars op de foto kijken al verlangend naar binnen. Schoolgaan in een nieuw gebouw lijkt hen veel aantrekkelijker. Advertentie denk daaraan ook bij rheumatiek en verkoudheid Prijzen: 29,75 en 37»®® VLISSINGEN. Een achter een keer sluisbrug liggende woonark verkeerde gistermorgen in een kritieke situatie. Als gevolg van de harde wind maakte de ark water. De brandweer, die met spoed te hulp was geroepen om het schip voor een kennismaking met de havenbodem te vrijwaren, stond echter mac'iteloos, omdat de zuiger niet in staat was het water over de grote af stand weg te pompen. De kolkzuiger van de gemeente-reinigingsdienst bracht echter uitkomst. Tegen de middag was het woonschip water vrij. CALVIJNAVOND IN JOHANNESKERK VLISSINGEN. Drs. Ten Rouwelaar sprak het openingswoord op de Calvijn- avond, die in het kader van de interker kelijke herdenking van de Hervorming in de Johanneskerk werd gehouden. Allereerst werd een strip over de Cal- vijnherkenking vertoond, die vervaardigd was door Dr. Beekenkamp, professor aan de Brusselse universiteit. Vervolgens kon men kijken naar de documentaire: „Aan God alleen de eer". De avond werd besloten met een kort woord van Drs. Pontier; Advertentie WEMELDINGE. In de Pr. Beatrix- school aan de Julianasiraat hield de Ver eniging voor Christelijk Onderwijs aan Schipperskinderen een ledenvergadering onder voorzitterschap van de heer Joh. Florusse. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende bestuursleden, t.w. de heren J. Hamelink, J. Hoogerheide en J. Florusse herkozen. De heer O. ten Haaf, onderwijzer aan de school, hield een dui delijke uiteenzetting over het gebruik van het .zgn. flanelbord, terwijl het hoofd der school, de heer J. van den Berge, mede delingen deed over de gang van 't schip- personderwljs ter plaatse over de laatste tijd. AXEL. De landbouwhuishoudschool van de Z.L.M. te Axel wordt op zater dag 21 november officieel geopend door mej. G. G. Smit, inspeetrice van het nijverheidsonderwijs. In restaurant ,,Zo- merlust" aan de Kinderdijk vindt om 10 uur 's morgens in verband hiermee een bijeenkomst plaats. De weersomstandigheden maakten dat het concert dat zaterdag in Kapelle als afsluiting van een middenstands-actie zou worden gegeven, niet doorging. RILLAND-BATH Gisteravond heeft zich op de grote verkeersweg Bergen op ZoomGoes onder Rilland-Bath een reeks autobotsingen voorgedaan, die een grote ravage veroorzaakten en waarbij enkele personen zeer ernstig werden gewond. In totaal waren zes auto's bij het ongeluk betrokken. Het begon met een onbetekenende bot sing tussen een auto uit Brussel en een 's HEERHENDRIKSKINDEREN. De voorzitter van de schietvereniging te 's Heer Hendrikskinderen, de heer Dekker, is zaterdag tijdens wedstrijden aan een been gewond geraakt. De heer Dekker liep, in de veronder stelling, dat alle schutters hadden ge schoten, voor de schutters langs, om de kaarten te verwisselen. Een der deelnemers moest echter nog twee scho ten lossen. Deze doorboorden een enkel van de voorzitter. MIDDELBURG. Burgemeester mr. Joh. de Widt heeft de eerste vogel- en bloemententoonstelling van de in april opgerichte Middelburgse afdeling van de Nederlandse Bond van Vogelliefheb bers, de ...Middelburgs® Vogelvrienden" geopend. De heer J. Stadhouders, voorzitter van Se Middelburgse vereniging, bracht dank aan de instanties dl® bij d®in richting hadden meegewerkt. Het ge meentebestuur stelde de stadhuisaaien Jubileum zondagsschool in kerkdienst herdacht KAPELLE In een speciale dienst in de hervormde kerk van Kapelle is zon dagavond stil gestaan bij het 85-jarlg bestaan van het zondagsschoolwerk in Ka pelle. De lithurgie in deze dienst werd geleid door ds. E. P. J. Jebbink, de preek werd gehouden door ds. F. Don nit Nisse. De tekst van de preek was een ge- deelt uit psalm 78. waarin wordt ge sproken over het gebod aan de vaderen om de kinderen te vertellen van de werken van,God. Ds. Don zei dat het goed is stil te staan bij het jubileum maar het moet er bij het herdenken om gaan, hoe het in de toekomst zal zijn. Hij wees de ouderen op hun verantwoorde lijkheid ten aanzien hiervan. Om te kun nen vertellen is bij de ouderen ook geloof nodig. Er bestond voor deze stijlvolle her denkingsdienst een zeer matige belang stelling. Voor de leerlingen van de zon dagsschool was er s middags in de kerk een kinderdienst. Hierin gingen voor de voorzitter van de zondagsschool, de heer J. Glas en mej. P. Stok uit Kattendijke. beschikbaar, de gemeentebedrijven den- nebomen en de rijkswaterstaat blokken basalt. De burgemeester noemde de vogel- sport boeiend en was van mening dat aanraking met de natuur op velen een verrijkende invloed kan hebben. De belangstelling voor. de vele bont gekleurde dieren is zeer groot. De aan leg werd door de vereniging verzorgd in samenwerking met de firma Dek ker die voor de vele bloemen zorgde. Bijzonder interessant zijn de veie uit heemse vogels, zoals twee statige kroon- kraanvogels. de vele soorten papagaai en en fazanten van de prachtigste kleu ren, en twee zeldzame Australische Plovers die met afgemeten pas door de kooi lopen, waarin ook de kalkoenen en enkele uitheemse kippen zijn onderge bracht. Door de aanwezigheid van twee drill-apen wordt het bonte vogelgezel schap opgeluisterd. De tentoonstelling bijft tot en met zeven november geo pend. Advertentie een sensatie F Zie advertentie op pagina 4 die werd bestuurd door de heer W. P. G. de Rooy uit Aruba. Toen de bestuurders de schade stonden op te nemen, reed een wagen, bestuurd door de heer Hoo- genboom uit Middelburg op de twee stilstaande auto's in. Daarna schoten nog drie auto's en een motorrijder op de verwrongen file in. De toestand van mevrouw Hoogen- boom, die bij haar man in de auto zat, en een schedelbasisfraktuur opliep, is levensgevaarlijk-. Zij is evenals haar man, die minder ernstig is gewond, naar het ziekenhuis vervoerd. Het zoontje van de familie Hoogenboom liep lichte letsel op en kon naar huis terugkeren. De Ter- neuzense motorrijder P. G. werd licht gewond. Het echtpaar De Rooy werd zwaar aan de benen verwond en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Licht gewond werden verder nog de automobilisten P. G. B. uit Middelburg en De W. uit Graauw. Advertentie Zie advertentie op pagina 4 ARNEMUIDEN. De gemeenteraad heeft de begroting voor het jaar 1960 goedgekeurd. Het tekort op de kapitaals- dienst bedraagt 90.175,74. De gewone dienst is sluitend. De post oinvoorzien bedraagt S 2831. Bij de bespreking van de begroting merkte de heer Joosse (s.g.p.) op dat de kosten van de Centrale Dienst voor Bouw- en woningtoezicht z.i. niet met duizend gulden verhoogd hadden hoeven worden. Ook meende hij dat de tele foonrekening te hoog was begroot. De voorzitter zei wat het eerste betreft, dat het bedrag voornamelijk werd veroor zaakt door A.O.W. uitkeringen. De tele foon noemde hij onmisbaar en verzeker de heer Joosse dat er geen misbruik van gemaakt werd. Toen hetzelfde naads" lid de subsidie- voor de muziekvereni ging, tot aanschaffing van een andere muziektent, gezien het tekort te groot vond, merkte de voorzitter op dat er toch nog muziek in de begroting zat. Voor een bedrag groot 27.300 gulden zal een nieuwe trekker-manschappen- wa.gen met babyspuit en slangen wor den aangekocht. Het nieuwe materieel zal in tien jaren worden afgeschreven. Voor de aanschaf van nieuwe leer middelen voor het gymnastiekonderwijs werd 899 gulden uitgetrokken. Het nieu we materiaal zal door de gemeente in bruikleen aan de bijzondere en openba re lagere scholen worden -afgestaan. In de toekomst zal het deel uitmaken van het nieuwe gymnastieklokaal, waarvoor de plannen in een voorbereidend sta dium zijn. Na een bezoek aan Hekelingen werd de muziektent aldaar in zodanige staat bevonden dat de gemeente er toe wil overgaan die voor de prijs van vijfdui zend gulden, over te nemen. fepiaan ttiS8 een geardedit bedoelde burgemeester A motorfiets omvergereden. Bij het achteruitrijden van een be stelauto werd in Terneuzen op het terrein van de OVET een personenauto geraakt. Beide auto's liepen schade op. Bij besluit van de staatssecretaris is m.i.v. 1 sept. 1959 benoemd tot adjunct commies titulair van Rijksbelastingen, de tijdelijk schrijver, de heer P. G. de Poo- tcr, met als standplaats Kapelle brug. A ri '-p -wntu ZIERIKZEE. „Dit lijdt wer kelijk geen uitstel meer". En met L. baar S. Lockefeer van Hulst de aan-' leg van de vissershaven te Co lijnsplaat, toen hij in zijn ope ningsrede tijdens de zaterdag ge houden jaarvergadering van de vereniging tot bevordering der Zeeuwse Visserijbelangen (Zevi- bel) deze kwestie aansneed. Prompt werd op zijn voorstel be sloten een telegram naar de mi nister van verkeer en waterstaat te sturen, waarin met klem wordt aangedrongen op de spoedige aanleg van de vissershaven te Colijnsplaat. Tevens werd de mi nister in dit telegram gevraagd een audiëntie te willen toestaan, waartoe het bestuur van Zevibel reeds op 1 augustus j.l. een ver zoek had ingediend. ondervindt is in deze commissie vertegenwoordigd. „Ik geloof, dat nodig is, dat wij onze bezwaren maken". Eensgezind In het begin van zijn rede had de heer Lockefeer gewezen op het feit dat verdeeldheid onder de Zeeuwse vissers niet is te permitteren. „Splitsing in klei ne belangengroepen moet met kracht worden tegengegaan. Eendracht maakt nog steeds macht". De Zevibel-voorzitter concludeerde, dat het de visserij in Zeeland over het algemeen niet slecht gaat, mede dank zij de gunstige exportpositie. Maar toch stelde spreker enkele vragen: is in de toekomst de basis hecht genoeg? Is on ze vlootuitrusting, de scholing en vak manschap voldoende? En hoe staat het met de technische methoden? Royale medewerking is bij al deze punten no dig. Hier ligt vooral een taak voor het i rijk. de Staten, „dat onze noden begrijpt". Ook de «mijn-meesters kregen woorden van dank voor hun medewerking. Jonge gezichten Ditmaal werd de jaarvergadering in Zierikzee gehouden, waar de vissersor- niet ganisatie gast was van de vereniging het „Helpt elkander". De heer B. W. Schot ken- vond het een grote eer de leden van Zevibel te mogen begroeten. Hij vertel de dat de heer Lockefeer reeds tien jaar voorzitter is van Zevibel en stelde de jubilaris een boekwerk in het voor uitzicht als dank voor het vele werk dat hij ïeeft gedaan. De heer Lockefeer kon een groot aan tal genodigden welkom heten. Wij noe men het Tweede-Kamerlid mr. W. Aari tjes. ir. J. H. v. d. Burght, hoofdinge nieur-directeur van rijkswaterstaat ir Zeeland, die de minister vertegenwoor digde en de burgemeester van Kortgene de heer A. A. Schuit. Een speciaal woord van welkom kreeg ook een flin ke groep jonge vissers, die de jaarver gadering bijwoonde. De begroting 1960 en de contributies werden vastgesteld, de aftredende be stuursleden J. H. Bal te Tholen, A. P. Rammelo te Philippine en B. W Schot te Zierikzee werden herkozen, de pen ningmeester, burgemeester Willemsen MELISKERKE. De raad van Me- liskerke besloot unaniem op voorstel van B. en W. het lidmaatschap te aanvaar den van de „Hollandse Molen". Dit in verband met de dringende restauratie van de molen. Een financieel advies wordt nu nog afgewacht en dan zal men de zaken verder bekijken. De heer J. Koene tCHU) zou echter wel graag zien, dat de molen dan binnen afzienbare tijd weer zou g«an draaien. Gedeputeerde Staten hebben inmiddels de'restauratie van de kerktoren goedgekeurd. In navolging van B. en W. besloot de raad afwijzend te beschikken op het ver zoek van de PZEM de straatverlichting een kwartier vroeger te ontsteken en een kwartier later te doven. Men zag liever een uitbreiding van het aantal lichtpun ten in de gemeente. Advertentie een sensatie f Zie advertentie op pagina 4 Incl verwarming Burgemeester Lockefeer heeft in zijn rede heel wat punten aangevoerd die de vissers bezig houden. Natuurlijk kwam artikel acht van de deltawet ter spra ke. Hoe gaat het met de toepassing van dit artikel? En wat gaat de commissie ex-artikel acht met de gegevens doen uit het rapport van professor Haccou? vragen, waarop ook burgemeester Loc kefeer geen antwoord weet. Wel meen de hij kritiek te moeten leveren op do samenstelling van deze commissie. Het i bedrijfsleven, dat juist de grote schade Volgens de heer Lockefeer vibel er goed aan doen om, treft de Vlootverbetering. concreet aan te tonen wat er moet gebeuren. Zulks in napw overleg met het bedrijfsleven. Hij lanceerde de gedachte hierover een deskundig rapport te laten ver schijnen. Meer steun vroeg de heer Lockefeer voor de visserij school, daarbij de nood zaak van meer scholing nog e°ns dui delijk onderstrepend. Ook sprak hij over het vraagstuk van de visgronden in de Waddenzee. Hij vond het wenselijk de minister van fi nanciën te verzoeken alsnog percelen be schikbaar te stellen, waartoe bereids stappen zullen worden ondernomen. Tenslotte bracht de heer Lockefeer dank aan het college van GedepUteer- van Yerseke meldde een batig saldo van wat be" 3407,39 en het jaarverslag werd vast- gesteld. Drs. G. Hartstra sprak over het on derwerp „Schappen" waarbij hij breed voerig de vraag behandelde: wat. is eigenlijk het visserijschap? Ontvangst Tot slot werden bestuur.en leden van Zevibel ontvangen door het gemeentebe stuur van Zierikzee. In de s utterszaal van het stadhuis wees de loco-burge- rneester, de heer M. C. Verheyen, op de historische banden die Zierikzee met de zee en de visserij heeft. ..Zierikzee is trots op de vissersbedrijven". De heer Lockefeer vertolkte de gevoelens van dank voor deze ontvangst. NISSE. B. en W. stellen de raad, die op maandag 9 november zal verga deren, voor een werkman die geheel in gemeentedienst, zal staan te benoe men met ingang van 1 januari. Op de voordracht staan G. Kramer en A. M. Zonnevylle, beiden te Nisse. Mevrouw J. J. Jansen-Markusse krijgt per 1 ja nuari ontslag als schoonmaakster van het gemeentehuis. B. en W. stellen te vens voor over te gaan tot elektrische aansluiting van de grote torenklok, en een lening van 55.000 aan te gaan bij de boerenleenbank. Op de aanstaande raadsvergadering komt tevens de aan bieding van de begroting 1960 aan de orde. De sloot langs de Zuidweg te Nisse wordt vanwege de gemeente, met me dewerking van Polder en bewoners, over een lengte van 40 meter gedempt. Als het werk gereed is, zal dit een grote verbetering voor het verkeer betekenen. Van een onzer karhovelingen GOES Moreel ondersteund door zijn vakbroeders uit Zeeland en Noord- Brabant heeft de heer N. J. Karhof uit Goes zaterdag in hotel Korenbeurs afscheid genomen als rayonredacteur voor de Zeeuwse eilanden van het dagblad „De Stem". De scheidende kronikeur wij citeren zijn eigen woorden had naar dit afscheid op gekeken als tegen een berg. doch toen de chef de reception, de heer G. v. Barneveld, de receptiegangers bin nenleidde, heeft de heer Karhof de huldigingsstroom onvervaard en waar dig over zich laten komen. Namens de Zeeuwse niet-katholieke journalisten sprak de heer G. A. de Kok uit Middelburg, die herinnerde aan het buitengewoon prettige samenwerken met de heer Karhof. die zelfs van de ver velendste bijeenkomst nog een gezellige kon maken. Bewonderd en ook wel ge vreesd was de heer Karhof door zijn snedigheid, zijn puntige opmerkingen én zijn „snikken en grimlachjes". Wij zul len het nu verder zonder uw woord spelingen moeten doen. aldus de heer De Kok. De heer J. A. J. H. Bruna sprak namens directie en hoofdredactie van „De Stem". De felicitaties van het provinciaal bestuur werden overge- bracht door de heer C. Philipse. die ge-i Namens Gedeputeerde Staten neemt mr. dr. A. J. J. M. Mes afscheid van de jour nalist de heer N. J. Karhof. Rechts staat mevrouw Karhof. De plechtigheid had zaterdagmiddag plaats tijdens een zeer druk bezochte receptie in hotel Korenbeurste Goes. waagde van het feit. dat de heer Karhof op de hem eigen wijze steeds op voor treffelijke wijze de belangen van Zeeland had gediend. Verder mocht de scheiden de journalist nog toespraken aanhoren van de heer A. v. d. Braak namens de katholieke collega's, raadslid Vervest van Goes, die ook het woord voerde namens „Kasporgo" en drs. M. C. Ver burg. directeur van het ETI. Voor deze receptie bestond een bijzonder grote be langstelling. Zo tekenden o.a. het gas tenboek mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van GS, de heer C. A. Kammeraad, voorzitter van de Kamer van Koophan del voor de Zeeuwse Eilanden, wethou der W. Poppe en gemeente-sekretaris J. W. Peters van Vlissingen, de heren C. F. v. d. Peijl en drs. Th. J. Wester hout. leden der Tweede Kamer, en voorts tal van leden van de geestelijk heid, en een groot aantal collega's. In zijn dankwoord zei dc heer Karhof, dat hij altijd getracht had te verken met het geduld van Job, wijsheid van Salomo, kracht van Simson, maar dat ondanks zijn ijverige zwoegen toch vaak het lot op Jonas in casu hem zelf was gevallen. In met liumor ge kruide zinnen bracht de scheidende jour nalist dank aan alle sprekers en allen, die hem in zijn lange journalistieke loopbaan 33 jaar hadden bijge staan en vergezeld.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3