Oude bekenden in mode De gouden regen Eerste ?speelotheek' ter wereld MEDISCH BEKEKEN Kuren voor een leverkwaal Hoe een vrouwelijke rechterhand moet zijn om de wereld San balm DAMPO Jan en Piet taboe in Indonesië MAÏZENA DURYEA Krulzacht haar Publikatieplicht van vervoertarieven Nederland en Italië maken bezwaar verkouden HH, Een huis vol treintjes en poppen SHAMPOO In één nacht Uw hénden j gaaf en zacht 1 Zaterdag 31 oktober 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 13 ^JfCANNEER de collec ties voor een nieuw seizoen voor het voetlicht worden gebrachtkomen we naast de nieuwste snufjes ook herhaaldelijk oude, soms zelfs stokoude bekenden tegen. Soms maakt een reeds bijna vergeten silhouet of ma teriaal plotseling weer furore, maar dikwijls lukt het niet om een goed idee uit het verleden nieuw leven in te blazen. J£EN greep uit de oude doos, reeds in het hartje van de zomer ge daan, heeft voor de mode van dit najaar en de ko mende koude maanden, echter tal van nieuwe schlagers opgeleverd, vooral wat de toegepas te materialen aangaat. Tweed en pootjesweef sels, langharige bontsoor ten en lakleer, behoren ditmaal tot de oude be kenden, die bij de nieu we mode grote opgang maken. 'J'WEED in visgraatdes sins, veelal in ver- I schillende tinten bruin met zwart en wit uitge voerd, is bijvoorbeeld favoriet voor comforta bele mantels, al of niet met een bontvoering, maar in ieder geval met een warme vos als gar nering. 1/OOR japonnen past men veel tweed-bouclé toe, in variaties van zand- tot koffiekleurige bruine tinten. De bijpassende accessoires wor den veelal van lakleer vervaardigd. pOOTJESWEEFSELS maken deze winter grote opgang voor pakjes en ensembles, die ditmaal veel langere jasjes bezitten. Zwart-wit is daarbij vooral favoriet en de accessoires: een hoed van langharig zwart bont en een vrij vierkante tas van lakleer. Eigen nieuwsdienst BRUSSEL. Nederland en Italië heb ben gisteren in het economisch en sociaal comité van de E.E.G. bezwaar gemaakt tegen de regeling van de publikatieplicht van vervoertarieven, zoals deze is opge nomen in het ontwerp regeling voor de opheffing van de discriminatie van het vervoer in Europa. Het comité heeft gisteren zijn advies opgesteld omtrent het ontwerp, dat af komstig is van de Europese Commissie en dat nu met het advies naar de Raad van ministers gaat. Deze moet overeenkomstig artikel 79 van het E.E.G.-verdrag voor 1 januari 1960 de regeling vaststellen. Ondanks de Nederlandse en Italiaanse tegenstand is artikel 13, dat over de pu blikatieplicht gaat, door het economisch en sociaal comité aangenomen. Advertentie LUST U GRAAG EEN BORRELTJE! Zorg dat Uw adem Iris blijft. Een paal» Pottertjes in de mond helpen U sneb Potter's Linia is ook een probaat middel tegen kriebelhoest en opkomende ver koudheid. In handig* plattdoosjes a SS cent K. T I H MlftXtl *V. MttVtXtUM placht het orakel te antwoorden met enkele versregels in een vast ritme, zodat men het goed kon onthouden. What's In a name? DJAKARTA (AP) President Soekar- no heeft Indonesische ouders gezegd hun kinderen geen Nederlandse namen te geven. Op een massabetoging in Soerabaja, op Oost-Java riep hij de Indonesiërs op alle buitenlandse cultuur uit het land te weren. Fel keerde Soekarno zich tegen de teenagers omdat zij een soort Elvis Presley-amusement" verlangen. „Ver nietig deze vreemde cultuur, houdt van uw eigen nationale cultuur", aldus Soekarno. IVTIET LANG GELEDEN heb ik in een artikel opgemerkt, dat de z.g. geelzucht in de afgelopen zomer veel meer is voorgekomen dan in andere jaren. Het lijkt wenselijk nog eens wat dieper in te gaan op leverziekten in het algemeen. Vooral omdat ons in- EEN SECRETARESSE moet er uit zien als een dame, denken als een man, zich gedragen als een vorstin, trouw zijn als een hond en werken als een paard, heeft een voormalig Amerikaans minister van buitenland se zaken eens gezegd. De supervrouw die al deze goede eigenschappen be zit, schijnt echter slechts in de Ver enigde Staten te bestaan, zo doen de Nederlandse „bazen" het tegenover hun eigen secretaresse tenminste altijd voorkomen. Addie Vroegop zelf secretaresse brengt echter alle bazen uit die droom, en helpt haar collega's de puntjes op de i te zetten, om het fe nomeen „American private secretary" in goede eigenschappen nog te over treffen. In precies tachtig bladzijden heeft zij „de ideale Nederlandse secre taresse" zoals haar baas die al thans graag ziet op papier ge zet, de uitgeverij het Wereldvenster zorgt voor verspreiding van dit ideaal. Achter in het boek vindt men de eisen, die zes andere (bekende) ba zen aan hun vrouwelijke „rechterhand" stellen. Joop Geesink van Dolly wood zegt bijvoorbeeld: Zij moet bezitten: accuratesse (de baas vergeet nooit iets, zijn secretaresse moet alles ont houden) interesse, souplesse (boze bui en opvangen) en ze mag vooral nooit „klessebessen". Een goede secretares se is als Vrijdag op het eiland van Robinson Crusoë en mag in geen ge val die fouten bezitten, waarmee haar baas behept is. Op vlekkenjacht IN DE SERIE praktische boekjes van C. A. J. Dishoeck is een nieuwe uitgave verschenen, die in een grote behoefte voorziet. Geen huis en geen mens is immers altijd even vlekke loos, J. Petiet schaft in dat geval raad. In zijn vlekkenboekje geeft de schrijver allereerst een uiteenzetting over diverse textielstoffen en hoe de huisvrouw deze makkelijk kan her kennen zodat zij later niet plotse ling voor verrassingen komt te staan, omdat een bepaalde stof niet tegen hetj een of andere reinigingsmiddel be stand blijkt te zijn. In twee alfabeti-l sche lijsten zijn alle soorten vlekken en alle middelen om deze te verwij deren ondergebracht. I Eén rechtéén averecht NIET IEDERE VROUW is in het midden van de twintigste eeuw de ouderwetse breikunst nog voldoende machtig, om zelf op twee pennen een nieuwe aan winst voor haar garderobe te vervaardigen. Toch zijn plotse ling zelfgebreide vesten van plui zige mohair en jumpers van fijne bouclé of frotté, tot de belang rijkste noviteiten van de winter mode gaan behoren. Margharita M. Mootz heeft een handig brei- boek geschreven, om de begin nelingen in het vak een beetje op weg te helpen en de reeds geroutineerde breisterren nog allerlei praktische en nieuwe ideetjes aan de hand te doen. Het boek is een nieuwe aanwinst uit de Prismaserie. REIN RUIN, die regelmatig in het programma „Onder ons", via de radio de huisvrouw weg wijs tracht te maken op het ge bied van de moderne woning inrichting, heeft een pocketboek geschreven, dat. hoe kan het ook anders, over wonen gaat. In het boek je vinden we de antwoorden op tal van interessante vragen, zoals deze tijdens forumavonden over de wo ninginrichting, waaraan de schrijver overal in het land meewerkte, werden gesteld. Advertentie Het antwoord, dat Akrisios kreeg, jn {[e behandeling daarvan de was verpletterend; in een rijmpje iaa.tste tijd opnieuw is toegenomen. kan interessant zijn om te luisteren naar korte opwekkende woorden of dagopeningen, en wel behalve voor de stichting ook nog uit een technisch oogpunt. Het begin vormt iets actueels, de tapijtkever of het Gat van Wormer, en als de aandacht aldus is gewekt, blijken kever en gat te leiden naar verheven gedachten of angstwekkende dilem ma's, waar zelfs de kever geen gat in zou zien. Laat ik het ook eens pro beren. Welnu dan, een week of wat gele den, zag ik uit mijn studeerkamer, vrienden, een van de zo veelvuldig gesignaleerde verschijnselen van na bloei: een goudenregenboom, die in het voorjaar de tuin overvloedig had getooid met het zuiverste goud der schepping, van welke bloei de ver schrompelde peultjes nog getuigden. Deze was andermaal ontloken in één schuchter ontbotte gele tros. Toen ik later op de dag de boom passeerde, terwijl ik zocht naar een passend onderwerp voor dit praatje, viel mij de gedachte in: „Zou dit nakomertje nog tot een tros peultjes worden ge lijk haar oudere zusjes van het voor jaar?" En terwijl mijn vingers speelden met één dier vruchtpeul tjes (let op de overgang) dacht ik ineens aan die andere vrucht van de gouden regen: Perseus! TJEEL lang geleden, toen Grieken- land zich nog in het vroegste cultuurstadium bevond zo vertel den de Hellenen woonde in Argos, aan de oostkust van de Peloponne sus, een koning, Akrisios, die de kleinzoon was van één der Danaïden. Hij was al jaren getrouwd en had één dochter, Danaë. Ofschoon deze op groeide tot een volmaakte schoon heid, zodat hij zonder moeite een passende schoonzoon zou kunnen vinden, verlangde hij toch steeds naar een eigen zoon. Toen de jaren verstreken zonder dat dit verlangen werd vervuld, vroeg hij tenslotte maar eens aan het orakel van Delphi of hij nog hoop mocht koesteren. Op zo'n vraag overgezet luidde het: „Akrisios, een zoon ontzeggen u de goden, Uw dochter echter krijgt een zoon, die u zal doden." AKRISIOS was er diep van over- *'•*- tuigd, dat alle orakels uitkomen, maar weer niet zo diep, dat hij niet probeerde er aan te ontkomen vruchteloze strijd tegen het onwrik bare lot. De enige kans, die hij had. was, dat zijn dochter ongetrouwd zou blijven, ja zelfs met geen enkele man in aanraking zou komen. En hoewel hij zijn dochter volkomen vertrouiu- de, nam hij als verstandig man toch liever geen risico en sloot haar op. Niet op haar kamer, want daar zaten ramen in, en er zijn altijd genoeg schakers met ladders op mooie prin sessen uit. Ze werd met haar voed ster opgesloten in een onderaards gewelf met bronzen muren, zodat zelfs geen verliefde mijnwerker zich bij haar kon binnentunnelen. TJIER huisde nu de arme Danaë, en dat ze niet stikte in deze kel der kwam, doordat er bovenin één of meer luchtgaten zaten, zoals in een jampot, waarin men een levend in sect bewaart. Vader Zeus weet altijd alles en zo zal hij ook van dit cu rieuze geval hebben gehoord. Hij is in dit hoekje al vaak getekend als een onverbeterlijke, om niet te zeg gen pathologische Don Juan, en cf hij zich nu het meisje van vóór haar cellulair bestaan herinnerde, of dat haar onbereikbaarheid hem prikkel de: als een gouden regen, een regen van gouden druppels geen boom natuurlijk zocht en verkreeg hij toegang via de luchtgaten, die Akri sios, vertrouwend op het droge kli maat, niet had overdekt. De rest laat zich raden, maar meer dan raden ook niet. Als de Grieken even fel theologiseerden als wij, zouden er afscheidingen van secten zijn ontstaan over de vraag of hij zich, eenmaal binnen, weer tot een volledige god uit de druppels assembleerde, dan wel, dat Danaë hem alleen als regen heeft gekend. Het resultaat staat echter vast: een zoon werd haar geboren en die kreeg de naam Perseus. De lever is een zeer belangrijk or gaan, dat voordurend een stroom voe dingsstoffen krijgt toegevoerd vanuit de darm. Het is duidelijk, dat vergiften die opzettelijk of toevallig zijn inge nomen, de lever ernstig kunnen bescha digen. Een goed voorbeeld levert alco holmisbruik: Voortdurend gebruik van grotere hoeveelheden leidt op den duur tot een slechte lever. Veel tragischer zijn de stoornissen, die ontstaan na het innemen van stoffen als tetra, arseni cum e.d. Maar het grootste deel van de lever ziekten komt toch wel voor rekening van de bovengenoemde geelzucht, een infectieziekte dus. Gezonde cellen BIJ alle verschillen is er ook veel over eenkomst tussen de verschillende lever aandoeningen: Bij iedere leverziekte sterft een deel van de levercellen af, maar, tenzij de ziekte in korte tijd fataal verloopt, komt het proces op een ge geven moment tot staan. Er blijken dan altijd nog gezonde cellen over te zijn, die herstel van het orgaan bewerken. Dit vermogen tot herstel is zeer groot: Bij dieren kan men viervijfde van de lever verwijderen en toch volledig her stel zien optreden! Wat kunnen wij nu doen om dit na tuurlijk genezingsproces te bevorderen? Een specifiek geneesmiddel bestaat niet; de eenmaal aangerichte schade kunnen wij niet meer teniet doen. Wat dan? Wij moeten trachten de omstan digheden voor herstel zo gunstig mo gelijk te maken. Zoals bij de meeste chronische kwalen is daarvoor in de eerste plaats vereist een absolute rust, dus bedrust. Daarnaast geeft men een dieet, dat veel eiwitten en koolhydraten bevat doch weinig vetten. Vet stelt namelijk hoge eisen aan de lever en we willen deze immers zo veel mogelijk sparen. Met succes DIT alles is niet nieuw; bij geelzucht en andere leverziekten worden bed- rust en dieet al lang met succes toege past. Nieuw is echter het inzicht, dat ook chronische patiënten, bij wie de ziekte al jaren bestaat baat kunnen vinden bij een strenge rustkuur, die vele maanden, soms zelfs meer dan een jaar, moet worden volgehouden. Wij zien namelijk, dat sommige gevallen niet genezen, maar overgaan in een chronisch stadium, waarin steeds meer klachten gaan optreden: moeheid, vermagering, slechte eetlust enz. De leverfuncties blijven min of meer gestoord. Men kan zich voorstel len, dat er bij deze patiënten een even wicht bestaat tussen beschadiging en herstel. Aan de ene kant worden steeds opnieuw levercellen afgebroken, ter wijl anderzijds het gezonde deel van de lever streeft naar opbouw en her stel. In dit evenwicht kan men de balans naar de goede zijde doen door slaan door een rustkuur. Zo wordt een man beschreven, die drie jaar had gesukkeld, en alle mogelijke genees- wijzen had geprobeerd zonder succes. ZIJN ziekte was inmiddels zover voort geschreden, dat niemand herstel voor mogelijk hield. Na een rustkuur van 1 jaar en vier maanden is deze man niettemin practisch geheel genezen. De overeenkomst met een sanatorium behandeling, zoals voor tuberculose is groot. Met een belangrijk verschil. Terwijl ieder tegenwoordig wel weet, dat voor genezing van tuberculose ku ren noodzakelijk is, ongeacht de grote persoonlijke en financiële offers, die dit kost, is deze opvatting voor leverziek ten nog lang geen gemeengoed. En daarvan hangt veel af. Zonder de alge hele medewerking van de patiënt kan zo'n behandeling niet worden uitge voerd. VANDAAG gaan wij zomaar samen eten. Eten in die zin dat wij een menu gaan samenstellen en klaarmaken dat in ieders be reik is. Culinair en pecuniair. Ziehier wat ik op deze ietwat som bere najaarsdag voor u heb verzonnen. Prei-pureesoep Gegratineerde schol met puree en Franse peentjes Gebakken appelplakken créole. U ziet, het is geen gecompliceerd menu en we kunnen er alle wegen mee uit, Prei-pureesoep voor 4 personen nemen zij die het heel erg gemakkelijk willen hebben een pakje van deze soep. Ze maken die soep af door één kleine in fijns snippers gesneden prei (het wit en het groen) met eetlepel gehakt selderijgroen en wat fijngesneden aardappels in 44 liter melk gaar te laten koken. Een stukje boter doet hierin wonderen evenals ter garne ring wat helgroene peterselie. Wilt ge een persoonlijke prei-pureesoep maken, ga dan zo te werk: reken voor 4 personen 2 grote stokken prei, 4 hele aardappelen, 1 dikke plak knolselderij, 50 g boter. 100 g gehakt en 3 eetlepels bloem met 44 liter koffiemelk. Snijd alle groente in grove stukken maar houdt van 1 prei het fijngesnipperde groen in rauwe toestand achter. Zet in 144 liter water al deze groente op. Doe er een tikkeltje gemengde kruiden, zout en wat peper bij. Laat aan de kook komen en vervolgens ongeveer een half uur doorkoken. In tussen laat u in een andere pan de boter goudgeel worden en er de gesnipperde groene prei met het gehakt in gaarstoven. Na een kwartier komt de bloem erbij en de koffiemelk. Het wordt een dik sausje Advertentie maakt Uw groenten zo lekker. dat ge zachtjes even laat doorkoken met het deksel op de pan. De groente in de soep zal intussen gaar zijn en u draait dit soepje door een fijne draaizeef. Maak de dunne pureesoep af door er het witte sausje doorheen te roe ren. Laat opnieuw aan de kook komen en kijk of de dikte goed is. Eventueel kun nen de echte smulpapen dit heerlijk ge mengde vocht afmaken door er een liaison van een eigeel met wat room en nootmus kaat doorheen te roeren. Geef er apart gebakken kaas en warm stokbrood bij. Gegratineerde scholreken voor 4 personen 1 grote schoongemaakte schol van ten minste 750 g, 75 g boter, 1 glas witte landwijn of 1 glas water, waardoor heen ge een beetje sherry doet (neem geen groot waterglas, neen, ik bedoel een wijnglas van bescheiden formaat). Smeer een grote vuurvaste schotel met boter in. Neem hiervoor echter slechts de helft van de boter. Strooi hierop 1 theelepel half tijm, half rozemarijn met 3 eetlepels gehakte groente (peterselie, peentjes, ui, selderijgroen en/of spinazie). De schoongemaakte schol vindt op dit geurige bed zijn plaats en ge giet er nu ook het vocht op. Weet wel dat witte wijn inderdaad het lekkerste is. Bedek de bovenkant van de vis met een vrij dikke laag paneermeel. Verdeel de rest van de boter erop. Laat deze vis in de heet-voorverwarmde oven, eerst laagstaande, gaar worden in ongeveer 20 minuten. Zet de schotel op het laatste moment hoger. Hoogstaande in de hete oven moet de bovenkant van de vis goudbruin gratineren en dan brengt u het gerecht met blijde trots op tafel. Wil er wel wat partjes citroen met toefjes peterselie naast leggen. U weet het wel hè: het oog eet ook mee. U geeft hierbij een lekkere aardappel puree en Franse peentjes. Snijd de peen tjes in dunne plakjes en stoof ze in boter met een tikkeltje peper, zout, suiker en afgeplukte peterseliesteeltjes vlug gaar. In minder dan 8 minuten zijn zulke fijns plakjes gaar (de steeltjes haalt u er na tuurlijk uit). Schud er voor het opdienen wat ge hakte peterselie doorheen met een fijnge stampt kwart teentje knoflook! Gebakken appelplakken Créole reken per persoon 1 hand appel en verder voor 4 per sonen 100 g in citroensap ingeweekte rozijnen, 1 theelepel kaneel; 1 flesje yoghurt met boter of vet. Schil de appelen en steek ze uit. Snijd er vingerdikke plakken van die ge vlug in bruin vet of boter goudkleurig bakt. Dit is slechts een kwestie van enkele minuten. Dan als de plakken bruin zijn geworden komen de rozijnen het citroensap erbij, met de kaneel en suiker naar smaak. Laat alles nog heel even doorbakken, maar Iet er vooral op dat de plakken appel heel blijven. Ge hebt ook zo weinig mogelijk vet gebruikt, want er mag hiervan beslist geen bodem in de koekepan staan. Leg de appels met rozijnen in een gezellige schaal en giet er de inhoud van een fles yoghurt overheen. Klop hiervoor de yoghurt even op met enige eetlepels rode aardbeienjam en wat biscuitkruim! Koud, maar ook lauwwarm smaakt dit toetje heerlijk! Ik kom bij u terug en wens u smakelijk eten. Micky Woodhouse. Advertentie bij groot en klein KOPENHAGEN. Binnen en kele weken zullen in diverse lan den weer honderden etalages wor den omgetoverd in ware paradijzen voor het kind: de verjaardag van St. Nicolaas en het feest van de Kerstman komen immers reeds in zicht. Overal zullen er dan echter ook'kleuters zijn, die dagenlang ver langend hun neuzen platdrukken te gen de grote spiegelruiten, waar achter al dat moois is uitgestald, terwijl zij van tevoren weten, dat de goede Sint of de Kerstman met Er zijn nog altijd geen kabou tertjes uitgevonden, die de vrouw het strijken van de wekelijkse was een vervelend en ver moeiend werk vinden de meeste huisvrouwen uit handen ne men. Een paar handige nieuwtjes die wij deze week ontdekten, kun nen die taak echter wel verlich ten, zoals bijv, een metalen rek, dat naast de strijktafel wordt ge plaatst om er de reeds gestreken overhemden en japonnen op te hangen. Op die manier voorkomt men veel overbodig heen en weer geloop, terwijl de spulletjes ook niet opnieuw kunnen kreuken, zoals dat het geval is, wanneer men alles tijdelijk over elkaar op een stoelleuning hangt. Het rek is van heel licht metaal vervaar digd en geheel opvouwbaar. Een tweede nieuwtje waar van men bij het strijken veel ple zier kan beleven, is een vouw- wagentje op zwenkwieltjes, waar in de schone, nog niet gestreken was wordt opgeborgen. Het wagentje wordt eveneens vlak naast de strijktafel geschoven, zo dat men het schone goed op de juiste hoogte bij de hand heeft en daarvoor bijvoorbeeld niet steeds naar een stoel behoeft te bukken, Het metalen frame kan dubbel gevouwen worden, de zak waar- In men de was bewaart is van linnen vervaardigd. Voor de vuile was is er een met fleurig plastic overtrok ken, ovale vergaarbak in de handel, die tevens als krukje dienst kan doen. Nieuw en heel practisch zijn ook de van stretchnylon vervaar digde schoenenhoezen, die men in de lederwarenzaken als reis artikel verkoopt. De schoenen nemen in zo'n hoesje veel minder ruimte in de koffer in dan ver pakt in stug papier. Ze zijn in diverse kleuren verkrijgbaar. Leuk voor in een avondtasje, maar beslist niet geschikt om er een paar briefjes van honderd in op te bergen is een van metaal draad vervaardigd beursje, met grove mazen. zijn rendier, ook deze keer voor hen niet zal rijden. Uitleencentrale OM OOK DEZE kinderen in de ge legenheid te stellen tijdens de feestdagen, de overige dagen van het jaar trouwens ook, met al het prach tige moderne speelgoed dat voorhan den is, te spelen en er zich. althans voor een weekje, de gelukkige eige naar van te voelen, werd in de Deen se hoofdstad een speelgoed-uitleencen trale geopend. De kinderen uit de armste wijken van de stad kunnen te gen een geringe vergoeding lid wor den van deze „speeloffheek" en iede re week een pracht van een auto, een trein, een miniatuur ruimtevaartra ket, een poppenkind, wandelwagentje of net echte wasmachine mee naar huis nemen. Uiterst zuinig epiE NT ALLEN jeugdige klantjes ko- 1 men er wekelijks aan de balie, waar een aardige ,,juf" het speelgoed dat weer wordt ingeleverd, aan een strenge controle onderwerpt. En wee degene, die al te hardhandig of slor dig met de geleende spulletjes is om gesprongen, die wordt voor straf en kele weken de toegang tot de eerste ..speelotheek" ter wereld ontzegd. Dat gebeurt echter slechts zelden: het ge leende treintje, of de pop met echte slaapogen, is voor de weinig verwen de kleuters uit de armste wijken van Kopenhagen een kostbaar bezit, waar- .op zij uiterst zuinig zijn. In verrukking over het kostelijk speelgoed SURINAME. De Surinaamse post administratie zal binnenkort vermoe delijk in de loop van november een serie postzegels, gewijd aan de volks kunst, in omloop brengen. De aanleiding Advertentie tot uitgifte is de opening van het nieuwe .postkantoor te Paramaribo. De zegels, 8 4 eent, 10 5 cent, 35 7 cent en 20 10 cent, laten op de achtergrond een kaart van Zuid-Aimerika zien, waar op de ligging van Suriname is aangege ven met op elk der vier waarden een motief van inheemse kunst. Deze voor stellingen zijn ontleend aan door bos negers en indianen vervaardigde panelen d'ie in het nieuwe postkantoor zijn aan gebracht. De toeslag komt ten goede aan een fonds ter bevordering van de Bos landcreoolse kunst. De zegels zijn ont worpen dooi- de Fransman Claude Bot- tiau, verbonden aan de Verenigde Na ties. Oplage: 60.000 complete series. Evenals de nieuwe Koninginnezegels zul len ook de zegels niet aan de filate- listenloketten in Nederland verkrijgbaar worden gesteld. Of in de toekomst alle Surinaamse postzegels alleen via de handel verkocht zullen worden is niet bekend. Het com missariaat van Suriname in Den Haa<r deelde ons mee dat hieromtrent nog geeii beslissing is genomen.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 13