Einde van staalstaking nog niet in zicht Engeland geplaagd door vele wilde stakingen 80ct Martin Gustavus bracht enkele Duitse vonnissen op tafel Italiaan wil zijn ogen offeren Surinaamse postzegels alleen bij de handel verkrijgbaar Ontwikkelingsplannen achter op schema Kantongerecht wijdt extra zitting aan de jeugd Dinsdag 27 oktober 1959 Noord-Korea gooide politiek visje uit ZEEUW SCH DAGBLAD KAISER STEEL GAAT APARTE C.A.O. AAN VOOR BLINDE kinderen droge rijst die nooit mislukt! per 454 gram Onaan vaardbaar „NIETS MET ROULETTE TE MAKEN" „Letsel" In de oorlog Afscheid Oslo "s nachts zonder stroom tenzij er stortregens komen Gedicht van Hugo na 118 jaar opgegraven Kunst vervuilde in New Yorkse woning Vrouw van marconist in Amerika IN ZAAK TEGEN ACTEUR Officier in hoger In Hilversum is limiet bereikt Indonesische regering rapporteert In hel kort beroep Door lier gedood Duitse 51/2% lening tegen een koers van 96!/2% Nederlands-Duitse besprekingen Expeditie in Nubisehe woestijn kostte levens fTELEVISIE j LONDEN (A.P.) Noord-Korea heeft maandag weer eens een poging gedaan om de Zuidkoreanen gunstig te stemmen voor het denkbeeld: alle buitenlandse troepen moeten beide delen van het land verlaten. Dat geschiedde in het kader van een voorstel, dat de hereniging van het communistische noorden met Zuid- Korea beoogt. De Noordkoreaanse premier Nam II deelde gisterep mee. dat het nieuwe voorstel van zijn regering zal worden voorgelegd aan het parlement van Zuid- Korea. Er moeten na het terugtrekken van de buitenlandse strijdkrachten, aldus het voorstel, in geheel Korea verkiezin gen worden gehouden „onder omstandig heden die de volledige vrijheid van me ning van het volk zowel in Noord- als Zuid-Korea waarborgen". Volgens Nam II moet er een perma nente commissie worden gevormd van Noord- en Zuidkoreanen die samenwer king tussen de twee delen van het land op allerlei gebied zal bevorderen. Advertentie "De Luxe" f 1.~ 6 WASHINGTON (AP, Reuter) Na de staking van 104 da gen in de Amerikaanse staal industrie is er een bres geko men in het gesloten front van staalfabrikanten, doordat Kai ser Steel Company heeft mee gedeeld een afzonderlijke col lectieve arbeidsovereenkomst te sluiten. Bij Kaiser werken 10.615 van de 500.000 leden van de vakbond van arbeiders in de staalindustrie. De maatschappij levert ongeveer 2C< van de landelijke produktie. De andere elf grote staalmaatschappijen hebben laten weten dat er door het besluit van Kaiser geen wijziging zal komen in hun standpunt zich te verzetten tegen elke 'inflatoire loonsverhoging. Kaiser heeft enige dagen geleden de overige staalmaatschappijen laten weten dat zij tot 25 oktober 18 uur één lijn met hen zou trekken. Indien de directie dan niet overtuigd was dat een regeling in het verschiet lag. zou zij afzonderlijke onderhandelingen beginnen. Het Amerikaanse ijzer- en staal- instituut verklaarde dat de positie van Kaiser anders is als die van de overige staalfabrikanten. Kaiser is namelijk ook aluminiumleverancier. Kaiser heeft met. de vakbond een c.a.o. afgesloten, die de maatschappij in het eerste jaar op ongeveer 10 dollarcent per uur per man komt te staan. Voor de andere staalfabrieken zou dezelfde c.a.o. op een stijging van 17 dollarcent uitkomen. De pensioenen en sociale voorzieningen, die in de nieuwe c.a.o. van Kaiser wor den opgenomen, zijn volgens de ove rige staalfabrikanten volkomen on aanvaardbaar. Intussen zal het Amerikaanse hof van appel vandaag uitspraak doen inzake het door de vakbond van staal- arbeiders gedane beroep tegen de toepassing van de wet van Taft en Hartley. Naar verluidt zal de vak bond onmiddellijk weer in beroep gaan, en wel bij het Amerikaanse hooggerechtshof in Washington, wat ook de uitspraak van het hof van1 appel zal zijfi. Hierdoor zou opnieuw, uitstel van hervatting van het werk worden verkregen. In de automobielindustrie zijn thans 117.300 arbeiders werkloos geworden als gevolg van het tekort aan staal. De meesten van hen (115.000) zijn in dienst van General Motors. Hierdoor gaat ongeveer een derde van de pro- duktiesterkte verloren. Ford kan de produktie tot midden november blij ven voortzetten, omdat deze fabriek zelf een groot deel van het benodigde staal produceert. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De Slotania-club, die zich sinds zaterdag heeft gefor meerd rond de variant op de roulette van de Berlijnse kolenfinancier Mar- De heer Gustavus zegt verder dat hij tm Gustavus, heeft gisterochtend „aar Nederland is gekomen omdat hij een onschokbaar vertrouwen lièéft in dé uit kan blijven. Er zijn immers in Am sterdam en Den Haag talloze illegale hazard-clubs? VERTROUWEN De Britse minister van binnenlandse zaken, en voorzitter van de conser vatieve partij R. A. Butler, die vorige week is getrouwd, bracht het begin van de wittebroodsweken door aan de Italiaanse kust in de buurt van Rome. Met zijn bruid placht hij af en toe pootje te baden in de niet meer zo zoele zee. Op dit moment is Butler al weer terug in Londen teneinde vandaag aanwezig te zyn bij de openingszitting van het parlement. ROME (Reuter) Een Italiaanse pianoleraar, die aan een ongeneselijke ziekte lijdt en nog hoogstens twee I maanden heeft te leven, is van plan j nog tijdens zijn leven zijn gezonde ogen aan twee blinde kinderen te I schenken. Hij wil dit gebaar maken om zijn dankbaarheid te uiten voor liet feit, dat hij vijftien jaar lang met on- eind'ige liefde is verpleegd. Terwijl het in verscheidene landen (o.a. Neder land) mogelijk is, dat iemand bepaalt na zijn dood zijn ogen te laten over planten op een blinde, schept de wens van de 45-jarige Italiaan bepaalde moeilijkheden. De Italiaanse grondwet zwijgt over het overplanten van iemands ogen tij dens zijn leven, maar een dokter, die zo'n ingreep verricht, maakt zich schuld'ig aan het opzettelijk toebren gen van lichamelijk letsel Er is im mers geen medische noodzaak tot het verwijderen van de ogen. Ook de katholieke kerk, waartoe de ongeneeslijk zieke Alberto Fedele be hoort, maakt bezwaar op grond van het feit, dat de ingreep wordt verricht op het menselijke lichaam, waarover de mens zelf niet mag.beschikken om dat het lichaam niet zijn eigendom is. Als krijgsgevangene is Fedele tij dens cie oorlog ziek geworden. Eerst kreeg hij bronchitis en tuberculose, in 1954 kwam daar kanker bij. Met steun van enkele kranten was het mogelijk hem naar Londen te zenden waar hij een speciale radio-therapeutische be handeling kreeg. Toen prinses Mar garet van Fedele's ziekte hoorde, be zocht zij hem samen met Peter Town- send. Zij schonk de pianoleraar, die getrouwd is en zes kinderen heeft, een gouden dasspeld. De behandeling in Londen had geen resultaat, en enkele weken geleden moesten d'e geneesheren Alberto Fe dele mededelen, dat hij nog slechts twee maanden had te leven. Alberto heeft na het vernemen van de tijding afscheid van zijn gezin ge nomen en zijn oudste zoon, de 21-ja- rige leeuwentemmer Enrico, opgedra gen in het vervolg als een vader te zorgen voor zijn moeder, broers en zusters. Alberto vertrok naar Rome teneinde het licht van zijn ogen aan twee blin de kinderen te geven: „Dan kan ik zelf nog even genieten van hun geluk". enige opening van zaken gegeven Enkele geheimzinnigheden zijn nu opgehelderd.. De kernvraag-echter of hier volgens Nederlandse justitiële begrippen al dan niet van hazard sprake is werd niet beantwoord. Dat is ook moeilijk, omdat de poli- tie nog niet gereed is met het rapport vóór de officier van justitie. Het voorlopig bestuur van de Slota nia-club bestaat uit een prins (Belgisch) en een baron. Deze heren wensen voor- ilopig, nu nog niet is uitgemaakt of het bedrijf van hun vereniging wettig is, achter de schermen te blijven. Martin R. Gustavus, de uitvinder van de va riant op de roulette, heeft echter enke le geloofsbrieven in de vorm van Duit se vonnissen op tafel gelegd. Daarin wordt verklaard dat het spel niets met hazard te maken heeft. Een ambtelijke rechtbank heeft echter het spel voor Berlijn toch verboden, omdat het op mechanische gronden berust. - GEEN FILANTROOP Het geheim van het spel zit voor Gus tavus hierin, dat hij erop speculeert dat de spelers na een minuut of twintig moe worden, en niet zo scherp het verloop van de kogel in de draaibak zullen waarnemen als wel gewenst is. ..Ik ben ten slotte geen filantroop", glimlachte hij fijntjes. De beste kansen maakt de speler die (uitsluitend op de Groepen rood, zwart, 1 tot 12 en 13 tot 24 speelt. Of de bal m één van die groepen terecht zal ko men kan men pas goed waarnemen als de bal het punt is genaderd waarbij de croupier het ..rien ne va plus" uitroept. Nederlandse justitie. Die wordt niet, zo als in Duitsland en andere landen het geval is, beïnvloed door allerlei elemen ten die bij de lang erkende speelholen belangen hebben. Vandaag ontvangt de officier van jus titie het rapport van de politie. Van zijn oordeel zal het afhangen of de va riant op de roulette al dan niet in Am sterdam een kortstondig leven zal zijn beschoren. Mocht alles ten gunste van de heer Gustavus uitvallen, dan zal hij contacten opnemen met de voornaamste Nederlandse badplaatsen. Daartoe blijft zijn activiteit echter beperkt. ..Ik wil Nederland niet met mijn spel overspoe len", zegt hij. PARIJS (A.P.) In Me vóet van een groot standbeeld in Boulogne-sur- mer hebben werklui een onbekend ge dicht van de grote Franse schrijver Victor Hugo gevonden. Het standbeeld, dat keizer Napoleon voorstelde, werd tijdens de tweede we reldoorlog zwaar beschadigd. Op last van de regering moet hef nu worden verwijderd teneinde plaats te maken voor een nieuw monument voor de Kei zer der Fransen. Het gedicht, geschreven op perkament en in een loden pijp geborgen, moet 118 jaar in het standbeeld hebben gezeten. Volgens Franse deskundigen is het de bedoeling geweest het gedicht voor te lezen bij de onthulling van het stand beeld in 1841. De Franse regering heeft het toen echter op het laatste moment verboden, omdat het fel anti-Engels is en Frank rijk en Engeland op dat ogenblik wat betere betrekkingen met elkaar gingen onderhouden. NEW YORK Temidden van een miljoenenschat aan kostbare schilderijen en beeldhouwwerken is de 78-jarige weduwe van de Amerikaanse kogellager- fabrikant Timker dood in haar woning te New York aangetroffen. Sédert de dood van haar man in 1949 leefde mevrouw Timker als een klui zenaar. Niemand kreeg ooit toegang in haar huis. dat 24 kamers telde. Na de dood van de vrouw vond men overal in het huis beroemde schilde rijen en. beeldhouwwerken, waarbij on der andere stukken van Rembrandt, Rubens en Titiaan. De kunstschatten, die volgens experts miljoenen waard zijn. waren bedekt met een dikke laag vuil. Moord op de Utrecht NEW YORK CUPI). De vrouw van de marconist van de Utrecht, W. van R., is in New York aangekomen. Zij zal doorreizen naar Boston, waar haar man in voorarrest zit, verdacht van moord op mevrouw Lynn Kauff- mann. Van onze correspondent OSLO De Noorse hoofdstad zal het de komende maanden waarschijnlijk s nachts zonder electrische stroom moeten stellen. Als gevolg van de droge zomer moet de hoofdstedelijke electri- citeit=maatschappij zolang de waterstand, in de stuwmeren ver beneden de nor male blijft het verbruik beperken. Daarom wil zij de komende maanden de stroomvoorziening in Oslo 's nachts van een tol vijf uur staken. Deze maat regel geldt niet voor ziekenhuizen en openbare gebouwen en bedrijven. Oslo zal. ook al valt er veel sneeuw, de ko- mende maanden acht miljoen kilowatt Zaterdag heelt de heer Gustavus, zo, stroom minder moeten gebruiken. Al- zegt hi.i zelf, een slechte speeldag ge- leen een stortvloed van regen kan uit- had. maar hij zet door. Want hij is van komst brengen, maar daarop valt met oordeel dat de Hollander een dermate het naderen van de winter niet te re- grote gokker is dat winst voor hem niet kenen Eigen nieuwsdienst en groothandel en handel hebben ieder hun eigen winstmarge. ROTTERDAM De nieuwe post- De regeling tussen de Surinaamse zegels van Suriname - een aanvulling minister en Lehmann is overigens geen op de kotrserende serie met het ppr- nieuwigheid. Verscheidene landen - fret van de Koningin zullen niet Ghana. Togo en Israël hebben soort- aan de filatelistenloketteii van de post- gelijke contracten met particuliere kantoren verkrijgbaar zijn, maar al-! firma's. leen in de handel. Daardoor kost de serie de verzamelaar 24 gulden in plaats van 20.40. ..DUISTERE ZAAK' De PTT heeft gisteren bekend ge maakt dat ..de zegels voorlopig niet bij de post verkrijgbaar zijn en dat er geen zekerheid bestaat of dit later wel het geval zal zijn". Op ons verzoek om nadere inlich tingen deelde men ons van de zijde van de PTT mee, dat men niets kon zeggen omdat de zaak nog duister was. Ook voor de komende serie Suri naamse postzegels, gewijd aan de in heemse kunst, is niet te verwachten dat zij op de postkantoren verkrijgbaar zijn. De verzamelaar zal dus ook voor deze zegels meer moeten betalen dan jde officiële 1.60, CONTRACT De achtergrond van deze zaak is het contract dat de Surinaamse minis ter van financiën heeft gesloten met de Amerikaanse firma Lehmann Trading Company. Deze firma heeft het recht tot alleenverkoop van Suri- j naamse postzegels gekregen. In Nederland is de postzegelgroot handel Philips te Amsterdam als agent van Lehmann aangezocht. De firma Philips levert alleen aan de handel. In de toekomst wordt dus op alle Surinaamse zegels verscheidene keren winst genomen. De fa. Lehmann krijgt korting van de Surinaamse regering, HILVERSUM. Het aantal straf- zaken waarbij minderjarige jongens en meisjes zijn betrokken is in het Gooi zo groot geworden dat in Hil versum thans extra kantongerechtzit tingen moeten worden gehouden om de jonge delinquenten te kunnen be rechten. Het gaat bij deze strafzaken in hoofd zaak om jongens en meisjes van der tien tot twintig jaar die allerlei straat schenderijen uithalen. Zij maken het; rustige wandelaars lastig, zij rijden als bezetenen door de straten, zij brutalise-1 ren de politie en zij leveren vechtpar- tijen met niets kwaads in de zin heb bende burgers. De eerste extra zitting vond zaterdag al plaats bij de Hilversumse kantor-1 LONDEN (Reuter) Steeds meer rechter mr. P. van Meerwijk, die onge- hinder ondervinden de Britten van veer honderd jongens en meisjes tebe-1 aneriei wilde stakingen. De een na de het komende half jaar op een brommer te rijden en twee keer 25 gulden boete. De kantonrechter verklaarde, dat in dien allerlei bromfietsers het de burgers nog langer lastig zouden maken, hij niet zou schromen de bromfietsen in be slag te laten nemen en te doen vernie tigen. Aan de ouders gaf hij de raad om de bromfietsen die zij bezitten goed - op slot te zetten, opdat de jeugd er nietderwijs en diverse industriële onderne- meer op kan wegrijden. Imingen zijn op het schema achter ge DJOKJAKARTA (AFP). De In donesische regering blijkt in de hoop te leven dat zij met de maatregelen, die zij sinds 1958 heeft getroffen, op financieel gebied een atmosfeer heeft geschapen, die bevorderlijk is voor buitenlandse investeringen. De rege- ringspolitiek, aldus zegt zij in een rapport aan de conferentie van het Colomboplan die gisteren in Djokja karta is geopend, is nu immers dui delijk afgepaald. Overigens erkent zij in het rapport dat de economische en financiële toe stand van het land sedert eind 1956 slechter geworden in het verslagjaar 1958 geen verbetering heeft ondergagn. Invloeden van buiten hebben daarbij géén rol gespeeld. Veel aandacht moet dus worden besteed aan de binnenland se toestand, hetgeen tot uiting komt in hogere begrotingscijfers voor 1959. Om inflatoire tendenzen tegen te gaan over weegt de Indonesische regering de uit gifte van een lening van twee miljard roepiah. GUNSTIGE FACTOR Als gunstige factoren worden genoemd toeneming van de produktie van de be langrijkste voedingsmiddelen, olie en ce ment. De rijstoogst was in 1959 200.000 ton groter dan in 1958 en de maïsoogst steeg met veertig procent. Ondanks deze gunstige factoren heeft de algemene teruggang zijn weerzag doen voelen bij de uitvoering van ont wikkelingsplannen. Projecten voor de ontwikkeling van energie, irrigatie, on- raakt. Met buitenlandse leningen, schen kingen en herstelbetalingen is, aldus het rapport, de ongunstige stand van zaken nog binnen zekere perken gehouden. TERUGGANG Dat neemt niet weg dat in de textiel branche en in andere industrieën, die zijn aangewezen op invoer van grond stoffen, een aanmerkelijke teruggang is opgetreden. Over de overheidsfinanciën worden in het rapport enkele astronomische getal len weggegeven: de uitgaven van de regering in 1958 worden begroot op 35.313.000.000 roepiah, dat is dertig pro cent meer dan in 1957. De geldcircula tie nam in 1958 toe met 10.453.000.000 roepiah. WOENSDAG 28 OKTOBER 7.1# dag: HAARLEM De officier van justi tie bij de Haarlemse rechtbank mr. G. W. F. van der Valk Bouman is in hoger beroep gegaan tegen het vonnis, waar bij de 41-jarige acteur-regisseur J. R rechten kreeg wegens hun onbehoorlijke gedragingen op straat. IN HUIZEN Het was een groep die zich voorra- melijk had beziggehouden met relletjes in Huizen. De kinderen hadden de boel daar zodanig op stelten gezet, dat de politie er met de gummistok bij te pas moest komen om ze tot de orde te roe pen. Een jongen van achttien jaar werd naar een tuchthuis gezonden. De vide- ren kregen voorwaardelijke tuchtnuis- straffen van een maaifd met een proef tijd van een jaar. Jullie kunt ervan verzekerd zijn dat ik een eind zal maken aan de straat schenderij, zo waarschuwde de kanton- veroordeeld werd tot een jaar gevange- Er gaan ermeer achter" nisstraf met. aftrek van 41'- mannri en rechter ernstig, n.r gaan ei_ meet acnter nisstraf met aftrek van 414 maand en tot drie jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. Kort geleden stond de acteur voor de Haarlemse rechtbank terecht, omdat hij de tralies als dat gejoel niet ophoudt. RAAK De jongen die tijdens een rel te Hui- onder invloed van sterke drank een au- zen niet een fles water had gesmeten, to had bestuurd en onder Aalsmeer een kreeg de onvoorwaardelijke tuchthuis vrouw had doodgereden. straf. Twee knapen die op de Kamer- De officier van justitie had dne jaar lingh Onnesweg op bromfietsen hadden en vijf jaar intrekking van het rijbewijs j gejakkerd zonder op het verkeer te iet- geëist. I ten. kregen als straf het verbod om ZWOLLE ANPi De 53-jarige ar beider C. Roelofse uit Kampen kwam gisterochtend bij Dronten in Oostelijk Flevoland onder een vallende lier te recht. Hij werd daarbij zo ernstig ge wond. dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Zwolle overleed. De lier, die wordt gebruikt bij de bouw van een brug. sloeg om, toen een der stagen brak. FRANKFORT (Reuter) - West-Duits- land komt met een 5(4% 12-jarige obli gatielening aan de fRarkt. De lening zal DM 300 miljoen groot zijn. De inschrij ving staat open van 5 tot 11 november tegen de koers van ?St4%. ander breekt dit soort stakingen uit, dat niet door de vakverenigingen wordt erkend. Ze zijn over het gehele land verspreid. Vakbondsleiders kwamen maandag in Londen bijeen om hel euvel der wilde stakingen te bespreken. Op grote schaal ondervindt de Britse industrie last van de arbeidsonrust duizenden arbeiders worden met werkloosheid bedreigd. ROOKVERBOD Ernstig is de toestand in de haven van Liverpool, waar het grootste deel van het sleepbootpersoneel het werk heeft neer gelegd. Oorzaak is een rookverbod, dat is opgelegd aan de bemanning van een sleepboot die langszij een olietanker lag De bemanning reageerde op dat verbod met het werk neer te leggen. Dit voor beeld werd door een 500 collega's ge volgd. Als gevolg hiervan zit Liverpool zonder sleepboten: tientallen schepen wachtten voor de haven Reizigers die maandag met de snel treinen van Londen naar het noorden reisden, moesten het zonder de restaura- EZINGE. Een met bieten geladen vrachtwagen met aanhanger is giste ren door de neergelaten bomen van de geopende brug in Roodehaan tussen Schouwerzijl en Ezinge gereden en het Reitdiep in gestort. De chauffeur, de heer J. Schriemer uit Vierhuizen, is verdronken. Hij reed met volle vaart door de ge sloten bomen. De vrachtwagen ver dween helemaal in het water, de aan hanger bleef hangen tueaen brugge- hoofd en water. tiewagens stellen. Het personeel staakte omdat de spoorwegen voor de bediening in enkele nieuwe, luxe restauratiewa gens.. personeel van buiten had aan getrokken. ZONDER VERVOER De industriestad Sheffield zat maandag voor de negende achtereenvolgende dag zonder openbaar vervoer; 2500 man per soneel van de stadsbussen staakt. In Birmingham wordt gestaakt in een rijwielfabriek en in Londen zijn er moei lijkheden met arbeiders in enkele ener giebedrijven. BONN (Rtr.) Dr. H. R. van Houten, staatssecretaris van buitenlandse zaken, is in Bonn aangekomen. Hij zal met de Duitse vertegenwoordiger, dr. Rolf Lahr, de besprekingen over de Neder lands-Duitse problemen voortzetten. KAIRO (UPI) Een groepje Ame rikanen en Fransen, dat drie maanden geleden zo onverstandig was met een onervaren gids de Nubisehe woestijn in te gaan, blijkt die roekeloosheid mot de dood te hebben bekocht. De lijken van twee Fransen, een Amerikaan en de gids zijn in de woestijn gevonden. Een lid van het gezelschap, een Amerikaan, is nog zoek. j RADIO I HILVERSUM I 402 m ochtend NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber; Gram; 7.30 Een woord voor de 7.40 Gewijde muz; 8.00 Nws; 8.15 Radio krant; 8.35 Gram; 9.00 V d zieken; 9.30 Gram; 9.35 Waterst; 9.40 V d vrouw; 10.15 Gram; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram; 11.20 Dekblad eerste soort, hoorsp. middag 12.05 Cello en piano; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Gewijde muz; 12.37 Kerkdienst: 13.00 Nws; 13.15 Met Pit op pad, caus; 13 20 Lichte muz; 13.50 Gram; 14.00 Koorzang; 15.30 Gram; 15.40 Kamer- muz; 16.00 V d jeugd; 17.20 Interscholair jeugdtoernooi; 17.40 Beursber; 17.45 Spec trum v.h. Chr organisatie- en verenigings leven, caus. avond 18.00 Leger des Heils-kwartier; 18.15 Boekbespr; 18.30 R.V.U.: Naar een we tenschap van de vrede, d. dr. E. H. F. van der Lely; 19.00 Nws en weerber; 19.10 Op de man af, caus; 19.15 Piano- recital; 19.30 Radiokrant; 19.50 Popul muz; 20.15 Kamerork en sol; 21.00 De weg der zending: Doodlopende weg?, caus; 21.20 Gram; 21.30 Metropole ork en so list; 22.00 Kinderkoren: 22.30 Nws; 22.40 Gram; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Pla- tennieuws; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m ochtend VARA; 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.23 Gram; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.55 Caus v d vrouw; 9.00 Gym; 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA; 10.20 V d vrouw; 11.00 RVU: Rondom de Spaanse roman ce, door Dolf Verspoor; 11.30 Gevar progr. middag 12.30 Land en tuinb. meded: 12,33 Vh platteland; 12.38 Orgelspel; "i3?00,Nws en tentoonstellingsagenda; 13.20 Gevar muz: 13.45 Radioportret; 14.00 Jeugdcone: 14.50 Volksmuz; 15.00 V d jeugd; 17.00 Ka merkoor; 17.20 Orgelspel en zang; 17.50 Regeringsuitz: Er zit muziek in. klankb. over sparen door Hans Oosterhof. Deze maand staat het zilvervlootprogramma in het teken van de wereldspaardag op 30 oktober. avond 18.00 Nws en comm. Daarna: act; 18.30 Dansmuz; 19.00 V d kind: 19.10 De Chris ten in de veranderende samenleving, toe spraak; 19.25 Vara-Varia VPRO: 19.30 V d jeugd. VARAc 20.00 Nws; 20.05 Prom ork en solist; 20.35 Juffrouw Mabel, hoorsp; 22.05 Jazzmuz; 22.20 Keuren en kiezen, pol. caus: 22.30 Nws; 22.40 Ge var muz: 23.00 Tussen mens en nevel- vlek. caus; 23.15 Muz discussie; 23.55— 24.00 Nws. DRAADOMROEP 4E LIJN 18.0020.00 Gram pl Lichte muziek o.a Victor Silvester Russ Conway, The Co ronets, Edith Piaf, Caterina Valente en Nat King Cole. NEDERLAND N.T S. 16.2017.20 Voetbalreportage En geland—Zweden VARA: 17.30 v. d kind N.T.S 17.50—IS Ir'ern Jeugdjourn. overz. NCRV 20.20 Documentaire film 30.30 Kumtrubr: 20.55 Act: 31.05 Dooi» m entair progr; 21.25 Nwe gram en tntn views; 21.50 Dagsluiting.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 5