Veiligheid is het grootste probleem Kleine hakkers vechten voor het bestaan Bliksembezoek lang vóór topconferentie in 1960 ZWARTE BLADZIJ ORA1SJE Bakkers bakten het te bruin NOG MEER REGEN OP KOMST... De Bilt: Wind Weer uitstel voor kalme Chessman STRIJD OM DE OMZET BARST VANDAAG LOS J PROTOCOL KOERS UNILEVER OP HISTORISCH HOOGTEPUNT Gerechtelijk bevel tijdelijk opgeschort PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND schilder zelf met sikkens-tjallema produkt SOEKARNO NODIGT KROESJTSJEF UIT Vakantie in Mexico: geen visum de échte eierbeschuit 1-0 2-0 3-0 4-0 5-0 6-0 7-0 ITALIAAN KRIJGT NOBELPRIJS VOOR LETTERKUNDE Sir Percy (71) richt veiligheidsdienst op Veenendaalse politie arresteert jeugdbende LAATSTE NIEUWS Verplaatsing en verbouwing Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90. Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor: Chef- redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50. tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604; Vlissingen, Rembrandtl. 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. G. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,— per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1,— 15e JAARGANG No. 4391 Donderdag 22 oktober .1959 KROESJTSJEF NAAR DE GAULLE PARIJS tussen jaar va Van onze correspondent Naar alle waarschijnlijkheid zal de topconferentie West en Oost niet worden gehouden voor het voor- jaar van 1960. Maar voordien lang voordien waarschijn lijk zal Kroesjtsjef een bezoek brengen aan de Gaulle. Ondanks de geheimzinnigheid en de raadselachtige uitspraken van hen die te Parijs voor de voorlichting zijn aangesteld is dat gisteren duidelijk geworden. Dat een bezoek van Kroesjtsjef aan Parijs aanstaande was stond reeds enige tijd vast (wij hebben er reeds op 1 oktober melding van gemaakt) en thans schijnt het tijdstip vrijwel geregeld. I Protocollair was het nodig, dat Kroesjtsjef naar de Gauile zou ko men en niet andersom, hoewel op het bezoek van de Russische pre mier uiteraard weer een uitnodiging aan de Gaulle om naar Moskou te komen, zal volgen. Deze laatste is echter in 1944 in Moskou geweest, waar hij met Stalin het Russisch- Franse verdrag van wederzijdse bij stand ondertekende. WASHINGTON (AP). Voor de zevende maal is de terechtstelling van Caryl Chessman uitgesteld. Het Amerikaanse Opperste ge rechtshof stond het uitstel gisteren toe om Chessman in staat te stel len voor 3 november opnieuw in hoger beroep te gaan. Ware het uitstel niet verleend dan zou Chess man vrijdag a.s. zijn terechtgesteld. Zodra Chessman in hoger beroep is gegaan tegen het al ruim elf jaar boven zijn hoofd hangende doodvon nis kan de staat Californië, waar dat doodvonnis werd geveld, bezwa ren tegen de behandeling van de zaak-Chessman in hoger beroep indienen. Het Opperste gerechtshof zal dan besluiten of het de zaak in het openbaar in hoger beroep in be handeling zal nemen. Wil het Op perste gerechtshof dat niet doen, dan zal Chessmans doodvonnis vol trokken moeten worden. Chessman, die al elf en een half jaar gevangen zit in een cel voor ter dood veroordeelden in de ge vangenis San Quentin, reageerde koel op het nieuwe uitstel. Hij vol stond met een bedankje voor de ci pier, die hem de tijding was ko men brengen. Advertentie DE VERF VOOR HET SCHILDERFEEST MOSKOU UPI, AP) De Russi sche premier Kroesjtsjef is thans door president Soekarno officieel uitgenodigd voor een bezoek aan Indonesië. Voor het bezoek is nog geen datum vastge steld: evenmin is bekend of Kroesitsjef de uitnodiging zal aanvaarden. Vice- premier Anastas Mikojan is uitgeno digd Kroesjtsjef te vergezellen. DEN HAAG Mexico heeft de ver plichting van een visum afgeschaft voor Nederlanders die het land willen be zoeken voor een periode van ten hoog ste zes maanden en zich daar niet zul len wijden aan een bepaald beroep. Nederlanders die in Mexico betaald werk wensen te verrichten, dienen nog wel een inreisvisum aan te vragen. S1TTARD (ANP) Het driejarig zoontje van de familie Cremers uit Sit- tard is gisteravond overleden aan ern stige brandwonden. Het had die gister middag opgelopen bij een brand in het schuurtje achter zijn huis, waar het zich had verstopt. Advertentie BUITEN DE STAD De laatste dagen hebben zowel Vinogradof, de Russische ambassa deur te Parijs, als Déjean, de Franse ambassadeur te Moskou, bezoeken gebracht, respectievelijk aan de Gaulle en aan Kroesjtsjef. Daarbij zijn de modaliteiten van een Rus sisch bezoek aan Parijs besproken. In het bijzonder de veiligheidskwes tie is voor Kroesjtsjefs bezoek aan Parijs een vraagstuk, dat bijkans onoplosbare problemen stelt. Daar om moet het zeker niet onmogelijk worden geacht, wanneer het onder houd tussen beide staatslieden bui ten de Franse hoofdstad zal plaats vinden, bijvoorbeeld te Fontaine- bleau, dat van het vliegveld Orly af betrekkelijk gemakkelijk te be reiken is. Evenmin schijnt het nog steeds wanneer men zich baseert op de grote problemen van de veiligheid uitgesloten, dat Kroesjtsjefs be zoek vrij plotseling zal plaats vin den, dus bijvoorbeeld binnen veer tien dagen. Zo'n bliksembezoek zou het grote voordeel hebben, dat het mogelijke bloedvijanden van de Russische premier meer of minder bij verrassing zou nemen en het hun onmogelijk zou maken te ageren. VRIJE HAND Daarom zou dan president Eisen hower, die door de Gaulle volledig op de hoogte wordt gehouden van zijn besprekingen met de Russen, zijn persconferentie van gisteren hebben verdaagd, zodat hij over de reis van Kroesjtsjef niet behoefde te spreken. Een andere uitleg van die verdaging is, dat men het op het allerhoogste niveau nog steeds niet eens is over het tijdstip, waarop de conferentie aan de top zou moeten worden gehouden. Eisenhower zou hebben willen vermijden daarover te spreken en hij zou de moeilijkheid hebben om zeild van te laten blijken dat er tus sen de Westelijke drie enig verschil van mening heerst. Ook ai om de Gaulle dus wat meer de vrije hand te geven, c.q. er bij de Russen geen twijfel aan te doen rijzen, dat de generaal behoort tot een triumvi raat, dat onverbrekelijk is in zijn plannen en opvattingen. GEEN DRUK Onze Londense correspondent telefoneerde ons gisteravond naar aanleiding van het feit dat de Gaulle heeft laten weten dat hij niets gevoelt voor een top conferentie die nog voor het voorjaar van I960 wordt ge houden: Hoewel de regeringen van de Ver enigde Staten en Groot-Britannië ervan overtuigd blijven dat een top conferentie zo spoedig mogelijk dient te worden gehouden, zijn zij niet van plan, de Gaulle onder druk te zetten en hem te bewegen, deel te nemen aan een nog deze herfst of winter te houden topconferentie. Men realiseert zich in Washington en Londen echter terdege dat langer wachten het gevaar in zich bergt dat Kroesjtsjef, wienst wispelturig heid maar ai te goed bekend is, in die tussentijd van mening zou kun nen veranderen, vooral wanneer hij de indruk zou krijgen, dat het Wes ten zijn verlangen naar een topcon ferentie niet deelt. VERZUIM Washington en Londen stellen ech- ter de Westelijke eenheid hoger dan eventuele ontstemming van Kroesj tsjef, vooral omdat men rekening moet blijven houden met de moge lijkheid dat Kroesjtsjef zijn oude streven om tweedracht te zaaien in het Westelijke kamp, volstrekt niet heeft opgegeven. Het schijnt dat de Franse regering heeft verzuimd de Britse op de hoogte te brengen van het feit dat zij geen heil ziet in een nog dit laar te houden topconferentie. De Franse verklaring van gisteren kwam totaal onverwachts. Hoewel, Londen zich daarover enigszins heeft geërgerd, is de Britse regering niet van plan zich bij de Gaulle te be klagen. De studenten van de Nijmeegse universiteit hadden gisteren een dag vry-af; in de collegezaal van het prae-klinisch instituut was daarvan echter niets te merken. De reden van de vrije dag was de zelfde als die van de volle college zaal: koningin Juliana bracht een officieel bezoek aan Nijmegen en deed daarbij als eerste lid van ons vorstenhuis de universiteit aan. Naast de Koningin zit rar. H. W. Bloemers, commissaris van de Koningin in Gelderland. INCIDENTEN Het bezoek aan de'Keizer Karei- stad werd, ondanks het strikte tijdschema waarin het was geperst, gekenmerkt door aardige incident jes buiten alle protocol om en warm menselijke trekjes. Vier Hongaren stonden op een rijtje in de grote hal van de Wil lem Smit transformatorenfabriek; één van hen zou de Koningin van het land dat hem en vele van zijn landgenoten na hun opstand zo gastvrij had opgenomen, een bos witte en rode anjers omwikkeld met de vlag van zijn land aanbie den. Toen koningin Juliana ver scheen wilden hem de moeizaam geleerde Nederlandse woorden echter niet over de lippen komen. Stralend aanvaardde hij de hand druk waarmee de Koningin hem dankte en uit de taalkundige peri kelen hielp. REGIEFOUT Een ander onprotocollair inci dentje deed zich voor op de hoek van de Lage Markt, waar een groepje mensen de auto van de Koningin insloot. Op dat moment stapte een moeder naar voren met haar gebrekkige dochtertje, Ineke Geutjes, op de arm. Het zevenja rige meisje bood de Koningin een bos bloemen aan, die door het opengedraaide raampje werden ge accepteerd. Een regiefoutje betekende voor vijfduizend schoolkinderen de te leurstelling van de dag. Zij wacht ten voor de Waag om de vorstin een aubade te brengen. Een onver wachte aanbieding van bloemen maakte het echter onmogelijk dat de vorstin de vierentwintig hard stenen treden naar het bordes be klom; de kinderen zongen nu voor een vrijwel onzichtbare Koningin. ROTTERDAM Het aandeel Unilever heeft gisteren op de Am sterdamse effectenbeurs een opmer kelijke stijging te zien gegeven. Het fonds steeg met 28 punten tot 697. Later op de avond passeerde Uni lever de 700, waarmee een histo risch hoogtepunt werd bereikt. Later op de avond viel de koers iets terug tot 696. De formidabele koersstijging zette vrijwel direct in na het bekend worden van het plan tot overneming van de aandelen in de Koninklijke Stearine- en Kaarsenfabriek Gouda- Apollo. Dit bod heeft zeer sterk de aandacht getrokken, niet alleen o.m het feit dat nu een basis is geschapen voor de gezamenlijke onderneming met het Amerikaanse concern Emerv Industries, maar bovenal om de grote mogelijkheden op het terrein van de chemie van oliën en vetten, waarop de leiding van Gouda- Apoilo zo bijzonder gespecialiseerd is. jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii werd het, toen Briills na vijftien minuten, geheel onverwacht, in de richting van het Nederlandse doel schoot. Pieters Graafland reageer de juist iets te laat werd het na een half uur. De on grijpbare Rahn plaatste de bal zuiver voor de voeten van Schmidt, die het leer ineens achter de Nederlandse doelman schoot was de score door een doelpunt van middenvoor Seeler die, met de rug naar het Nederlandse doel staande, een voorzet van de on grijpbare Rahn feilloos afrondde. werd het door een tweede treffer van Seeler. En Rahn, de ongrijp bare Rahn, was opnieuw de man die de basis voor dit doelpunt leg de door drie man te omspelen was het gevolg van een fout van de voor achterspeler Kraay inge vallen Briill. Hij kopte een hoek schop voor dc voeten van Schmidt, die wist wat hem te doen stond werd de score door een foutieve uittrap van Cor van der Hart. Hij schoot de bal precies naar Seeler, die het leer rechtstreeks retour neerde, in het doei werd bereikt door de laatste trap in de wedstrijd. Het schot kwam van de voet van linksbuiten Siedl en wederom faalde doelman Pieters Graafland Eigen nieuwsdienst. LAREN. De bakkers van de coöperatieve bakkerij Steunt elkander vonden het maar een slechte wedstrijd. Terwijl zij gistermiddag zaten te mopperen voor het televisietoestel in het huis naast hun bakkerij, raakte die in brand. De overbuurvrouw waarschuwde de brandweer. Toen de bakkers in de rust even naar buiten gingen, was het vuur juist geblust. Zij kwamen net op tijd om het aangebrande brood uit de ovens te halen. Eigen nieuwsdienst PARAPLU'S beheersen het straatbeeld weer in Nederland. De regen zet door. Na de wat schuchtere buitjes van maandag is het gisteren in vrijwel het hele land tot fikse buien gekomen; in het noorden onweerde het zelfs, voor het eerst na 21 augustus. Voor de boe ren heeft het woord „droogte" iets van zijn verschrikkelijke klank verloren. sAl heeft het platteland nog lang niet genoeg hemelwater gekregen, de hoop bestaat dat straks de ploegen weer in de grond kunnen. Voor het gewas, dat al op het veld staat, is de regen bijna overal te laat gekomen. Toch zijn de boeren nog blij: de grasmat hoeft niet droog de winter in en het inzaaien van rogge en tarwe zal nu met meer kans op een goede oogst kunnen gebeuren. OVERLAST Hier en daar is de regen met minder ple zier ontvangen: de werkers aan het „Wormerse gat" bijvoorbeeld, zijn „uit geregend". Zij kunnen voorlopig hun onderzoekingen niet voortzetten. Ook veel automobilisten hebben zo hun eigen ideeën over de regen:, door slip partijen liepen heel wat spatborden deuken op. De hoop is nu weer herleefd bij de Rijn schippers, al zijn zij voorlopig nog niet uit hun lijden verlost. Heel lang zaam stijgt het waterpeil. Bij Lobith werd zowaar twee centimeter was ge meten. bij Ottenheim zelfs vijftien cen timeter. De was is echter nog niet sterk genoeg; zelfs komen van de mid- denstroom nog meldingen van val bin nen. NIET VEEL ONZE WEERKUNDIGE MEDEWER- KER meldt over de lang verbeide re genval: In vrijwel het gehele land heeft het gistermiddag onafgebroken geregend en 's avonds duurde de re gen nog voort. De hoeveelheden zijn gisteren echter niet groot geweest, tot zeven uur 's avonds was er op de mees te plaatsen één tot vier millimeter ge vallen; alleen Terschelling bracht het tot vijf en Den Helder zelfs tot negen millimeter. RECORDTEMPO De activiteit van de depressies die ons regen brachten, is groot. Ook vandaag blijft er kans op regen en boven de Oceaan neemt vooral in de hoge ni veaus de wind hand over hand toe. zodat de depressies (en vliegtuigen!) in recordtempo de Oceaan kunnen oversteken als zij van Amerika ko men. Aangezien de wind zuidwest is betekent deze toestand geen verdere daling van de temperatuur, eerder mag van daag een kleine stijging worden ver wacht na het tamelijk gure weer van gisteren, toen de temperatuur niet hoger dan elf graden kwam en er vrij veel wind stond. Advertentie Van onze speciale verslaggever HAARLEM Vandaag ont brandt in Haarlem en twintig omliggende plaatsen de totale broodoorlog in al zijn hevig heid. In het hele verzorgings gebied van Beverwijk tot Lisse gaat met ingang van heden vijf cent af van de prijzen van wit en bruin brood, zulks in navolging van een groep Haar lemse en Heemsteedse bakkers die daar gisteren mee zijn be gonnen. De huisvrouwen in dit gebied kunnen lachen, maar overigens is er niet veel vrolijks te bespeuren in deze verbeten strijd van de kleinere bakkers tegen enkele broodfabrie ken. Hoewel de leus van het gevecht de zegeltjes zijn, die een van de grote bakkerijen in Haarlem is gaan toegeven op de bij-artikelen, ligt de kern van het conflict veel dieper. EERSTE POGING Inzet is de strijd om de omzet, wanneer eventueel ingevolge het meerderheidsadvies van de S.E.R. de regering zou beslissen dat het drie ploegenstelsel in de bak kerij zal worden ingevoerd. De lan delijke patroonsbonden bereiden daartegen al grote protestbijeen komsten voor. Deze terugkeer van de nachtarbeid in de bakkerijen zal een aanmerkelijke vergroting van de produktie ten gevolge hebben. De daarmee gepaard gaande verhoging van de kostprijs, zal pas kunnen worden opgevangen, indien de om zet twee en een half maal wordt vergroot. In de zegelactie zien de particu liere bakkers de eerste poging van de grote bedrijven om tot verhoging van de afzet te komen, door klanten te binden en nieuwe afnemers te werven. Vooral omdat het betrokken bedrijf reeds tijdelijk vergunning heeft gekregen het ploegenstelsel toe te passen. In tal van particuliere bedrijven zal het ploegenstelsel niet ingevoerd kunnen worden. Deze bakkers vre zen, dat de druk van de grote bedrij ven, die in staat worden gesteld via het ploegenstelsel hun produktie- capaciteit te Verzesvoudigen, zo groot zal worden dat heel wat kleine en middelgrote bedrijven zullen worden weggedrukt. TOT UITERSTE Vandaar dat de particuliere bak kers in Haarlem en omliggende plaatsen, met alle felheid zjjn opge treden tegen de zegelactie, die ge zien wordt als een begin van het grote gevecht om de klandizie, al zijn er verscheidene die tegen hun zin in deze strijd worden meege sleurd. „Wij zijn bereid tot het uiter ste te gaan" zei de woordvoerder van de opponerende bakkers, de heer Leo Jansen te Heemstede. „Als het moet gaan wij nog lager. Telkens als de andere partij onze prijs volgt, gaan wij daar weer en kele centen onder, totdat wij des noods het brood gratis zullen leve ren!" LAGER In Haarlem lag de prijs van het brood al lager dan elders; uitgezon derd Dordrecht en Breda, waar de prijzen gelijk zijn aan die tot voor gisteren in Haarlem golden. In de ze drie steden was het lagere prijs niveau vastgesteld nadat in die plaatsen al meermalen een brood oorlog was uitgevochten. De oorzaak daarvan is, en dat geldt wel heel in het bijzonder voor Haarlem, dat de groep particuliere bakkers net nog groot genoeg is om met succes weerstand te kun nen bieden aan de grote bedrijven. Vandaar ook, dat men in Haarlem thans zo star op zijn standpunt is gaan staan ten aanzien van de ze gelactie. Het tijdstip van strijd is door de particuliere bakkers ook zo gekozen, dat een van de grote be drijven voor de investering staat van acht miljoen gulden in een nieuwe broodfabriek. De werknemers in het bakkerij- bedrijf staan in het Haarlemse con flict aan de zijde van de grote be drijven Het komt de werknemers bijzonder ongelegen, dat nu de broodprijs wordt verlaagd, omdat zij nog midden in de onderhandelin gen zitten over een nieuwe c.a.o. die per 1 november in werking moet treden De verkoop van brood ver beneden de kostprijs zoals nu ge schiedt, is niet bevorderlijk voor het streven naar hoger loon. Het ploe genstelsel garandeert de werkne mers wel meer loon, maar zij zijn 'hans bezig de algemene basis ver hoogd te krijgen. In Utrecht is een poging om met regeltjes te beginnen, direct onmo gelijk gemaakt De particuliere bak kers vrezen, dat wanneer de zegel- rctie in Haarlem niet ongedaan wordt gemaakt, weldra ook in an dere steden grote bedrijven met ze gels zullen beginnen. Deze zegels hebben de waarde van één cent. ST AALSTAKING PITTSBURG (Reuter, A.P.) Nadat een Amerikaanse federale rechter bevel had gegeven op grond van de wet van Taft en Hartley het werk in de staal industrie tijdelijk te hervatten, maakte hij kort daarna bekend zijn beslissing op te schorten om de vakbond gelegenheid te geven beroep aan te tekenen. Dit beroep werd terstond aangetekend en ontvankelijk verklaard. Inwerking treding van het bevelschrift is door het hof van beroep in Philadelphia voor lopig uitgesteld totdat de vakbond het beroepschrift heeft toegelicht. Daarna zal het hof vaststellen of uitstel wordt ver leend of dat het werk onmiddellijk moet worden hervat. MILAAN (AP) De Italiaanse dich ter Salvatore Quasimodo heeft gister avond meegedeeld dat hij de Nobelprijs voor de letterkunde 1959 zal krijgen. Hij heeft al gezegd dat hij ondanks zijn zwakke gezondheid zelf naar Stockholm zal gaan om de prijs in ontvangst te nemen. „Toen ik het nieuws hoorde heb ik met ontroering gedacht aan mijn leven als mens en dichter dat op sommigé ogenblikken verschrikkelijk was", aldus Quasimodo. „Ik heb het nieuws met normale rust ontvangen", zei hij verder. „Ik weet dat er een krachtige oppositie bestaat tegen mijn standpunt op het gebied van de Europese poëzie. Mijn tegenstanders, dat zijn de andere kandidaten, hebben zeer hoge verdiensten en ik moest alleen strijden. De eer die mij te beurt valt door de erekenning door de Zweedse aca demie raakt bovenal het diepste pro bleem van de onrust van de huidige mens, die zich in het centrum van mijn poëzie bevindt." LONDElf (Reuter). Sir Percy Sillitoe, die tot 1953 hoofd was van de Engelse veiligheidsdienst, is van plan een eigen veiligheidsdienst op te rich ten. De organisatie heeft tot doel geld zendingen en transporten van belang rijke papieren te beschermen tegen overvallers. De laatste tijd komt het vrij vaak voor, dat auto's van banken, die grote hoeveelheden geld vervoeren, worden beroofd. De organisatie van Sir Percy zal de beschikking krijgen over eigen kogel vrije auto's, die het werk van de banken en soortgelijke bedrijven zal overnemen. Het idee van de 71-jarige wordt ge steund door een belangrijke drukkerij, die bankpapier en postzegels ver vaardigt. Eigen nieuwsdienst VEENENDAAL De gemeentepolitie van Veenendaal heeft elf jongens van vijftien tot zeventien jaar oud gearres teerd die tal van inbraken en diefstallen op hun geweten hebben. De politiever wacht dat er nog veel meer arrestaties zullen volgen. De jongens lichtten in kerken de offerblokken. In garderobes van scholen, gymnastieklokalen en clubhuizen haal den ze portemonnaies uit de kleren. Ze stalen uit auto's en ze braken in een fa- briekskantoor en in een groentenzaak in, waar ze er met de inhoud van de kassa vandoor gingen. Zelfs namen ze uit de vensterbank van een keuken een paar weckflessen met vruchten weg. Hoeveel ze bij elkaar hebben gestólen is niet bekend. Van de buit is in ieder geval met veel meer over. Het geld ging allemaal op aan snoep en rokerij. Ook werden een paar luchtdrukpistolen aan geschaft. URK (ANP) Aan de westkant van Urk is gisteravond een diepge- laden schip vastgelopen. Pogingen van een sleepboot om het los te trekken hadden geen resultaat. Ook lukte het met de bemanning van boord te halen. Het schip wordt door zware stortzeeën overspoeld. Advertentie Zoals bekend, zal binnenkort HOOFTMAN'S KLEDINGMAGAZIJN thans nog Vlasmarkt 33-35 te Middelburg naar Plein 1940 verplaatst worden. In verband met deze verplaatsing is dooi de Kamer van Koophandel vergunning verleend tot het houden van een grote uitverkoop. Zaterdag j.l. is deze verkoop begonnen en een groot succes gebleken. Velen wisten van deze unieke voordelige prijzen gebruik te maken. Vooral in he ren winterjassen, gabardine- en popeline- jassen, maar ook in dames- en kinderkle ding is er een buitengewoon grote sor- steldë 611 Z1J" de prijzen zeer laag ge- Het KNMI in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Voornamelijk in het noorden van het land enkele opklaringen. In het zuidoosten van het land aan vankelijk zwaar bewolkt met eni ge regen. Matige tot krachtige wes telijke wind. Over het algemeen iets hogere tempera turen. MIESJE: Een, twee, drie, vier vijf, zes, zeven. 23 oktober: zon op 7.17, zon on- onder 13.il.maan °P 22'22' maan

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1