DE GAULLE WIJKT NIET Eerste slag kwam bij verrassing Geen gratie voor Caryl Chessman Harde hand tegen Franse ultra-rechtsen ABBAS: „WAAROM NIET METEEN OVERLEG?" ONDERZOEKCOMMISSIE TERUG UIT NW.-GUINEA Uit Moskou gezet en blij toe Protest tegen herhaling van tv-reportage De Bilt: Weer opklaringen Na regen weer zonneschijn Politie vermoedt opzet bij brand op H VRIJDAG TERECHTSTELLING PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Dinsdag 20 oktober 1959 Huiszoekingen In Marseille Laatste beroep „Schuldig" Gezworen Koelen bloede Toewijzing woning leidt tot proces gemeenten Bank voor kon niet uit onder rente van A1/? pet. de échte eierbeschuit BRAINDJE GING AAN BRAND VOORAF Aanklacht tegen Fokker ongegrond Geen schade Amerikaan op Schiphol Duitsland-Nederland EISENHOWER GRIJPT IN Voorlopig einde staalstaking Meer deviezen voor Engelse toeristen Genoeg geld voor de gemeenten Grootboek geeft 65 miljoen terug Guerrilla's actief in Rood-China Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666. telefoon 01100-2438; bij geen gehoor. Chefred. 01100-3991. Bil kantoren: Middelburg, Korte Delft SO. tel. 01180-2009; bii eeevi gehoor: 01180-4604: Vlissmgen, Rembrand] 24, tel. 01184-3224: Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991 Direoteur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,— per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 eent per woord met een minimum van 1,— 15e JAARGANG No. 4389 J V an onze correspondent C J PARIJS De Franse regering, gesterkt door liet feit dat de Nationale vergadering haar met grote meerderheid van stemmen het vertrouwen heeft geschonken, met name inzake haar Algerijnse politiek, is vastbesloten met harde hand op te treden tegen de ultra rechtse elementen die zich op het ogenblik roeren. Tal van maat regelen zijn al genomen en op vele plaatsen in Frankrijk is huis zoeking verricht hij verdachte personen. De aanleiding hiertoe wordt ge-1 omgeving tegen de zestig verdachten vormd door een lange lijst van ge- bezocht en huiszoekingen verricht, beurtenissen, waarvan de voornaamste i zijn: de aanslag op oud-minister Mit- Reeds in de loop van vrijdag was, terrand, de affaire-Berthommier (de zoals wij hebben bericht, de bescher- rechts-georiënteerde Franse politicus, ming van politici, die kans liepen het die werd gearresteerd op het ogenblik slachtoffer te worden van aanslagen, dat hij België wilde binnenrijden met georganiseerd. De meesten van hen een bom in zijn auto), de waarschu- kregen niet alleen een of twee agenten wingen van het parlementslid Neu- voor de deur, maar ook een lijfwacht, wirth, de dreigementen van de laatste die hen vergezelt. Velen hebben trou- tijd die zijn geuit tegen figuren als wens zo'n „garde de corps" reeds dag Mendès-France, geruchten in de wan- en nacht in huis. Hij logeert bij hen, delgangen van de Assemblée over een eet aan tafel en is vaak een welkome nieuwe „dertiende mei", en de vrij speelkameraad voor de kindertjes, heftige reactie op een en ander in de democratische milieu's. Gisterochtend is de eerste slag tegen De geruchten volgens welke Michelet. de minister van binnenlandse zaken, zich alleen nog maar zou ver- de ultra's begonnen. Overal in Frank- plaatsen in een gepantserde«uta ter rijk met name in de steden Parijs, w.jl de bevvakmg van het Elysee uitei- Rijssel en Toulouse, welke laatste stad mate zou zijn versterkt, zrjn gebleken altijd een brandpunt van bepaalde j "letJmst te zijn. Uw correspondent acties is geweest, zijn huiszoekingen berfl er zich gisterochtend zelf van lieden die als uiterst kunnen overtuigen, dat de wacht rondom het paleis van de Gaulle vol- j verricht bij rechts bij de politie bekend staan. De rechters van instructie, die het onderzoek in de zaken-Berthommier en Mitterrand leiden, hadden die huiszoekingen gelast. Zij waren in het grootste geheim voorbereid. De politiemannen die ze hebben verricht, hebben zelf eerst op het laatste ogenblik vernomen, waarom het ging. Bovendien had men uiteraard functionarissen genomen, van wie de trouw aan de Gaulle boven alle ver denking verheven is. Iedere commis saris van politie kreeg tien inspecteurs met zich mee en een aantal agenten. Zij hebben alleen al in Parijs en Advertentie SACRAMENTO (U.P.I.) De goeverneur van de staat Californië heeft geweigerd gratie te verlenen aan Caryl Chessman, die elf jaar geleden ter dood werd veroordeeld wegens aanranding, ontvoering en geweldpleging. Chessman heeft die elf jaar in de dodencel door gebracht en is er steeds in ge slaagd, de dood in de gaskamer te ontwijken door het proces slepend te houden en telkens opnieuw te laten beginnen. Wanneer er geen wonder geschiedt, zal hij vrijdag worden terechtgesteld. Dat wonder zou kunnen zijn dat het Opperste Gerechtshof van de Verenigde Staten de zaak opnieuw in behandeling nam. Chessmans advocaten hebben namelijk een beroep op dat Hof gedaan om revisie te verkrijgen. Het beroep op de clementie van goeverneur Brown, dat werd ge steund door petities waaronder duizenden, zowel in Amerika als in andere landen, hun handteke ning hadden gezet, is afgewezen in weerwil van het feit dat de goeverneur een tegenstander is van de doodstraf. Brown verklaarde gisteren dat hij Chessman inder daad schuldig achtte aan de zeven tien misdaden waarvoor hij is ver oordeeld. „Ik heb al vaak clementie toe gepast en in zuivere gevallen zal ik dat blijven doen", zei de goever neur. „Maar de eerste plaats gaat het hier om zeer ernstige misdaden en in de tweede plaats heb ik ook Chessmans gebrek aan berouw laten meewegen. Zijn houding heeft voortdurend getuigd van grote arrogantie en van ge brek aan eerbied voor de maat schappij en haar wetten. In het geval van Chessman heb ik naar eer en geweten geen grond kunnen vinden voor gratie". Goeverneur Brown herhaalde dat hij een tegenstander is van de doodstraf. „Maar ik heb. toen ik mijn ambt aanvaardde, gezworor de wetten van de staat hoog te houden en te doen eerbiedigen. De doodstraf vormt een deel van deze wetten en ik heb ze slechts te res pecteren, onverschillig wat mijn persoonlijke mening is." Chessman heeft in de elf jaar die hij in de dodencel heeft doorge bracht zichzelf opgewerkt tot een zeer bekwaam jurist. Hij is uiterst intelligent en heeft drie boeken geschreven, waarvan het bekendst is geworden „Dodencel 2455". Zijn boeken hebben hem 150.000 dollar opgeleverd. Volgens de psychiaters die hem herhaaldelijk hebben onderzocht is Chessmans intelligentie helaas uitsluitend op misdaad gericht. Zij geloven dat hij in koelen bloede de grootste gruwelen kan be drijven en in feite wordt die mening bevestigd door de cynische wijze waarop hij in 2ijn cel schreef over het leven van een misdadiger. komen dezelfde is gebleven. Degene die zich kan legimiteren, wordt als anders door een vriendelijke bode verder geholpen naar de functionaris, die hij wil spreken. Ook in Marseille zijn vele huiszoe kingen verricht omdat men vermoedde dat zich daar leden van de „moord commando's" zouden ophouden die uit Algerije gekomen zouden zijn om op- ru^ning te houden onder de politici die een Algerijnse vrede via onder handelingen voorstaan. RABAT (Reuter) Ferhat Abbas, de leider van de „Algerijnse regering in ballingschap" heeft gisteren te Rabat een radiorede gehouden, die bedoeld is als antwoord op het jongste voorstel van president de Gaulle voor de toekomst van Algerije. Hij zei dat er in elk geval contact tussen de Alge rijnse nationalisten en de Fransen zal moeten zijn voor er over een bestand kan worden gesproken. Daarna moeten er van Franse zijde garanties worden gegeven voor de verkiezingen die zullen beslissen over liet lot van Alge rije. „Waarom zouden wij niet meteen met die besprekingen beginnen?" vroeg Ferhat Abbas. Van onze Amsterdamse redactie Van onze Haagse redactie LANDSMEER. De gemeenteraad van Landsmeer (Nb.) heeft besloten de stofzuigerfabriek ELFA een proces l aan te doen. Het bedrijf had voor een personeelslid een woning gekregen op DEN HAAG. Om te voldoen aan voorwaarde dat gedurende tien jaar, de dringende kapitaalbehoeften van honderd gulden per jaar aan de ge-1 zeer vele gemeenten was de Bank meente zou worden betaald. Het be- voor Nederlandse gemeenten wel ver drijf weigert thans te betalen, aanvoe-1 plicht met een lening met de markt rend dat de werknemer een gewone rente van 4V4 procent tegen een koers I woningruil tot stand heeft gebracht. van 100 procent te komen. Zij heeft daarvoor toestemming gevraagd en I gekregen van de minister van finan ciën. Een voorafgaande emissie van de provincie Gelderland met een rente van 4U procent had bewezen, dat een 1 dergelijke lening niet geestdriftig zou i worden ontvangen. SCHIPHOL Als het waar is, dat] er maar weinig bewijzen zijn voor postcensuur op Nieuw-Guinea, dan zou het rapport van de onderzoekcom missie aanmerkelijk korter kunnen uitvallen dan wordt verwacht. Dit verklaarde jhr. mr. G. Witsen Elias, de voorzitter van de onderzoekcom- i missie voor de postcensuur op Nieuw- Guinea, gisteravond na aankomst op Schiphol diplomatiek op vragen naar aanleiding van enkele berichten uit Hollandia, die meldden, dat het met de censuur nogal was meegevallén. DEGEN óók op Schiphol. Prins Bernhard die gister middag om precies één uur in de PH-DSH Caraïbische Zee vertrok naar het zonnige Bra zilië, had geen regenjas aan toen hij uit een platformbus van de KLM naar het vliegtuig snelde. De Koningin bleef tegen de miezerige motregen be schermd in de bus, van waaruit zij haar gemaal uitwuifde. De Prins'zal Brazilië, Peru en Ca lifornië bezoeken. Rechter in Rio: seponeren Van onze Amsterdamse redactie SCHIPHOL „Het is goed om eruit te zijn'', verzuchtte gisteravond op Schip hol Russel A. Langeüe, de chef van de veiligheidsdienst van de Amerikaanse ambassade in Moskou, die vrijdag op verdenking van spionage door de Russen werd gearresteerd en later het land werd uitgezet. Behalve deze spontane uitlating,, en de verklaring dat een verblijf in Rus land pas doet beseffen hoe benijdens waardig de democratische vrijheden in het Westen eigenlijk zijn. kwam er vrijwel geen nadere mededeling over de M namp lippen van de zwijgzame „security offi-|h eer". Hij verwees steeds vraagstellers van naar de nota die zijn regering over deze zaak aan de Russische overheid heeft gezonden. Tïij zei alleen geen idee te hebben waarom de Russen juist hem hadden moeten hebben. Ieman vroeg hem of hij nog littekens van de behandeling na zijn arrestatie had overgehouden: „Nee", antwoordde de diplomaat, „dat niet". Hij haalde zijn schouders op toen hem werd gevraagd ot' hij wel eens aantekenboekjes bij zich Eigen nieuwsdienst BUSSUM De Nederlandse bond van Ondernemers in het Theaterbe drijf heeft telegrafisch bij de Neder landse Televisie Stichting geprotes teerd tegen de herhaling op telerecor- ding woensdagavond van de voetbal wedstrijd DuitslandNederland. De theaterondernemingen en verdere belanghebbenden zullen van deze avonduitzending een onnoemelijke schade ondervinden, aldus het tele gram. De bond stelt voor de uitzending achterwege te laten, of desnoods al leen een verkorte herhaling te geven tussen zes en zeven uur. De Duitse televisie heeft intussen definitieve toestemming van de Duitse voetbalbond gekregen om de wedstrijd uit te zenden. De NTS geeft dus een rechtstreekse reportage van vijf voor vier tot kwart voor zes, en een her haling op telerecording 's avonds osn tien uur. Commentator is Leo Pagano. WASHINGTON (AP. UPI) Pre sident Eisenhower heeft op grond van de wet van Taft en Hartley het Ame rikaanse departement van justitie op dracht gegeven een gerechtelijk bevel uit te vaardigen waarbij de arbeiders in de staalindustrie worden gelast d« staking voor tachtig dagen op te schor ten. De president zei in zijn opdracht dat het van essentieel belang is de pro- duktie in de staalindustrie onmiddellijk te hervatten. De tot dusver gevoerde onderhandelingen hebben geen effect gesorteerd ondanks de pogingen van de regering en de commissie van rappor teurs. „Er blijft mij geen ander alternatief als te verzoeken om gerechtelijk in grijpen. Het is voor het land een droe vige dag", aldus Eisenhower. De voorzitter van de bond van staal- arbeiders heeft meegedeeld, dat hij zich zo nodig tot voor het Amerikaanse Hooggerechtshof zal verzetten tegen de toepassing van de wet van Taft en Hartley. Verder wilde de president van de Haagse rechtbank in de omschrijving van de conclusies van het onderzoek niet gaan. In Nederland moeten nog zeven getuigen worden gehoord alvorens het rapport aan minister Toxopeus wordt al- gesloten. Men hoopt medio november ermee klaar te zijn. VERKLARINGEN In Hollandia zijn meer dan zestig per sonen gehoord. Hun verklaringen zijn op de dictafoon vastgelegd. De gouverneur van Nieuw-Guinea had zijn ambtenaren verzocht de commissie zo ruim mogelijk inlichtingen te verstrekken en ook za ken mee te delen waarnaar niet werd gevraagd, maar die wel voor het onder hoek van belang waren. Het ongevraagde verlof, dat aan de Hollandiase procureur-generaal Van Beek is verleend, hangt naar hel oordeel van de onderzoekcommissie, waarin be halve jhr. Witsen Elias ook prof. Schol ten mr. J. P. Hustinx en de heer M. van Veen zitting hebben, zeker samen met de kwestie van de postcensuur. Mr. Van Beek heeft de commissie een me morandum van 35 gevallen voorgelegd. Het rapport van de commissie zal zich behalve met de vraag of op Nieuw-Gui nea al of. niet onrechtmatig censuur is voorgekomen, ook bezig houden met de algemene situatie in dit rijksdeel. LONDEN (Reuter) Ingezetenen van Engeland mogen met ingang van 1 no vember maximaal 250 per jaar aan vreemde valuta besteden voor buiten landse reizen. Thans is dit bedrag nog 100 per jaar. Slechts voor reizen naar Scandinavië geldt een toewijzing van 250. Volgens de nieuwe bepalingen zullen kinderen en volwassenen op gelijke wijze worden behandeld. Tot dusver werd voor kinderen niet meer dan 70 procent van het voor volwassenen beschikbare bedrag toegewezen. De reisbureaus verwachten nu een aan zienlijke toeneming van het toerisme naar het vasteland. Eigen nieuwsdienst I de faculteit voor wis- en natuurkunde. In een luchtkoker van dit 23 meter hoge NIJMEGEN. Is de brand in gebouw, dat in december in gebruik moet ter. hebben door het optreden van de het ophouw van de medische facul- ,kom™- ontdekten arbeiders een lustigbank geen schade geleden, aangezien het net genouw van Cte meuisc e brandend vuurtje van droge kurk. Men hier ging om leningen die door bank- teit op het landgoed Hevenaaal was er tijdig bij. maar toch ook weer niet consorties werden overgenomen, zodat onzetteliik aangestoken? De Nij- zo snel, dan dat de luchtkoker niet ontzet de leningsopbrengst was verzekerd. u)ii.ciiKujn Odiigraiuftcii j werd. Schade tien mille cn een behoorlijk rneegse recherche meent voldoende oponthoud bij het bouwen. De voorwaarden van de Amsterdamse aanwiizinsen te hebben om dit te In de middaguren ging door voorlopig en Rotterdamse leningen waren volgens aanwijzingen re neuueu u onnaspeurbare oorzaak het vijf verdie- minister Zijlstra praktisch gelijk aan die vermoeden. i pingen hoge gebouw van de medische van de bank. Doordat zij de emissiekosten Een van de hoofdoorzaken tot dit ver-faculteit in vlammen op. Deze samenloopP'us het disagio voor hun rekening na- moeden, dat aanleiding heeft gegeven tot heeft de Nijmeegse recherche aan het I men. ligt de werkelijk te betalen rente een onderzoek, vorml het feit, dat zater- denken gebracht. Het feit. dat de branden °P ongeveer 446 (vier vijf-achtste) pro- dagochtend in een ander in aanbouw juist op deze feestdag uitbraken, vormtcent. zijnd gebouw van de Nijmeegse universi- eCn ander punt. waarover de voorhoofden teit eveneens een brand werd ontdekt, in denkrimpels worden getrokken. In. Die brand schade tienduizend guldenbeide gebouwen wordt thans bijzonder kon tijdig worden geblust. intensief gespeurd naar aanwijzingen, die De 36ste verjaardag van de r.k. univer- be conclusie van opzettelijke brandstich- siteit. die zaterdag gevierd werd, is eenimg zouden rechtvaardigen. Tot nog toe bijzonder vurige geworden. Het begon al werd echter geen enkele aanwijzing vroeg in de ochtend toen brand werd gevonden, ontdekt in het gloednieuwe gebouw voor, SCHIPHOL De ambtenaar van het openbaar ministerie ih Rio de Ja neiro heeft de aanklacht tegen de di rectieleden van de Braziliaanse fa briek van Fokker dat zij op grote droeg. 'Zoals bekend produceerden de Dit deelt minister Zijlstra de Tweede schaal frauduleus vliegtuigonderdelen1 Russen na zijn houding een agendaatje Kamer mee op vragen over de bewustehadden ingevoerd, ongegrond ver-met zogenaamde geheime gegevens, die emissie, die de daarop volgende emissies j klaard. Hij heeft de rechter in Rio de m een bus aan bem zouden zijn van de gemeenten Amsterdam en Rotter- Janeiro geschreven dat er naar zijn dam van 4', procent zou hebben door- bevindingen geen overtreding is ge kruist. Deze gemeenten, aldus de minis- pjeegd en dat de zaak derhalve diende in een bus ontfutseld). Langelle zal met zijn vrouw cn drie kinderen Mary t2VaDavid <5y2) en Linda (7) zo spoedig mogelijk naar te worden geseponeerd. De rechter de Verenigde Staten doorreizen. Van ONRUST zal worden nagegaan in atmosfeer onder de bewo ners van Hollandia bepalend is ge weest voor het ontstaan van deze ge ruchtmakende kwestie. Dat daar onrust heerste, had de commissie wel kunnen vaststellen. Minister Korthals, die indertijd de com missie installeerde, was gisteravond op Schiphol ter verwelkoming aanwezig. DEN HAAG Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben een bedrag overgemaakt op de bijzondere giro-* rekening van het Nederlandsche Roode Kruis, bestemd voor de slachtoffers van de stormramp in Japan. Het KNMI in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur** Opklaringen en voornamelijk in de kustprovincies ook enkele lokale buien. Overwe gend matige wind l tussen west en noordwest. Wei nig verandering in temperatuur. MIESJE: Eetbaar of niet? 21 oktober: zon op 7.13, zon onder 17.36; maan op 20.40, maan onder 11.39. r: heeft zich daarmee akkoord verklaard en opdracht gegeven de seponering van kracht te doen worden, zo heeft de directie van de Fokkerfabrieken te Amsterdam laten weten. nacht sliep hij in een hotel, welke naam angstvallig voor de schare journalisten die hem opwachtten, geheim werd ge-1 houden. Toen hij uit het vliegtuig stapte, werd hij „ter beveiliging" omstuwd door- vier marechaussees en drie leden vanl de Schipholpolitie. DEN HAAG In het eerste half jaar 1959 kon 275 miljoen gulden aan vlotten de gemeentelijke schuld worden geconso- it_ lideerd. Totaal hebben de gemeenten nog' teru}2* 1275 miljoen gulden aan vlottende schuld Binnenkort zal de wet tot opheffing uitstaan. I van het grootboek worden ingediend. Minister Zijlstra, die deze cijfers aan ?aarna za^ t()t de terugstorting van de de Tweede Kamer meedeelt, meent, dat "'geschreven gelden en de daarop bij- j geschreven rente worden overgegaan. DEN H \AG De regering rekent er niet op dat in het lopende begrotings jaar nog op grote schaal stortingen zul len worden gedaan op het grootboek de kapitaalvoorziening van de gemeenten onder de tegenwoordige situatie wel is gewaarborgd. Er kunnen voldoende le ningen worden aangetrokken voor zowel investering als consolidatie. Wettelijke maatregelen tot ordening van de kapi taalmarkt acht de minister daarom niet nodig. De begroting 1960 zal door deze terug betalingen niet worden beïnvloed, om dat het hier gaat om kortlopende schul den die niet over de begroting lopen. De terugbetaling zal naar schatting een bedrag van 60 a 65 miljoen gulden om vatten. FORMOSA BERICHT TAIPEH. (Reuter, A.P.) Ruim 12.000 guerrillastrijders hebben vorige maand aanvallen gedaan op garnizoe nen van het leger in communistisch- Ghina. aldus berichten .uit nationalisti sche bron op Formosa. De aanvallen zouden zijn ondernomen in de nacht van 29 op 30 september in het bergachtige gebied van de provincie Amhei in Centraal-China. Acht uur wis ten de guerrilla's vijf versterkte posten in hun bezit te houden. Ongeveer honderd communisten wer den door de aanvallers gedood, een gro te hoeveelheid munitie, wapens en voed sel buitgemaakt. De anli-communistisch( gevechtsgroepen houden zich volgens de ze berichten schuil in de bergen. Drieduizend guerrillastrijders hebben omstreeks dezelfde tijd een overval ge pleegd in de buurt van de stad Lihoe- l ang. 4 De Amerikaanse functionaris Husselt Langelledie beschuldigd van spionage door de Russen is uitgewezenarriveerde gisteravond op Schiphol. Met zijn vrouw en kinderen wat hij op weg naar Amerika. Van onze weerkundige mede werker EEN druppeltje hier en een druppeltje daar, zo is het eerst gegaan met de regen. Toen werd het hier en daar een bui, maar altijd meer daar dan hier, dit in tegenstelling tot het normale weer. Gisteren begon het weer echter zijn schade in te halen, overal in het land heeft het toen geregend, maar natuurlijk niet overal even veel. De Bilt stond ditmaal mei twaalf millimeter aan de spits, in Woensdrecht viel elf, in IJmuiden en Ramspol tien, in Den Helder, Soesterbcrg en Eelde negen milli meter. Het minst noteerde het vliegveld Twente, waar twee milli meter viel, maar waar het om zeven uur gisteravond, toen de regenmeters op de genoemde' plaatsen werden geledigd, nog niet uitgeregend was. In Eindho ven is ook maar twee millimeter regen gemeten. Er kon dus inderdaad van iets van betekenis worden gesproken al is het nog lang niet voldoende om te kunnen beweren dat de droogte verleden tijd geworden is. Deze regen ontvingen wij van een depressie die gisteren over Schotland is getrokken. Het front van die depressie is gistermiddag ons land gepasseerd en een kleine depressie die zich langs dit front van Frankrijk naar het noorden bewoog, heeft voor de beste scheut in de regenmeters kunnen zorgen. Na dit meevallertje kunnen wij weer op droger weer rekenen nu zich een rug van hoge druk van de oceaan naar de Britse eilanden en het Noordzeegebied uitbreidt. Vandaag zullen de buien wel tot de kust beperkt blijven, maar overal zijn ook opklaringen te ver wachten. De rug van hoge druk wordt door een nieuwe depressie ge volgd, die steeds dieper wordt maar die door haar grote diepte traag geworden is. Het zich ver plaatsen gaat nu maar moeilijk meer, zodat wij voorlopig geen last van haar zulten hebben ge- 'icn de grote afstand tot ons land, *ij bevindt zich namelijk nog dich- 'er hij Amerika dan bij Europa. De regen zullen wij van de plaat selijke buien moeten hebben die zoals gezegd niet veel verder dan de kust zullen komen en die lang zamerhand ook wel weer zullen verdwijnen.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1