UITSLAG BEWIJST: TORIES KRACHTIGER DAN OOIT KROESJTSJEFS PLAN IN DRIE ETAPPES Kabinetswijzigingen volgende week bekend Rii" Jhr. RöellLabour zoekt schuld liever in eigen gelederen vergeten BEURS IN HOERA- STEMMING Eenentwintig kaarsjes voor Roosevelt mevrouw De Bilt: Dr PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND nog 12 cm van J o o n laagterecord VARA VERWACHT WEL EXCUSES AFLOSSING IN LA COURTINE „Met lachen alleen kom je er niet" V Eisenhower breekt nu staalstaking LUISTERBIJDRAGE: ÉÉN PER GEZIN Ontslag dr. O. Banki aanvaard Levenskans Drentse schapen vergroot Nieuwe speurtocht naar „Het Ding" Ingediend bij de Verenigde Naties Ex-minister Suurhoff wil interpelleren Voorzieningen gevraagd DE Landmacht blijft veevoer rijden 'OOg Droogte blijft Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon 01100-2438; bi] geen gehoor: Chefred. 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604; Vlissingen, Rembrandl. 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BRET'KER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 15e Jaargang no. 4380 Zaterdag 10 oktober 1959 Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. „Men behoort zijn medeburgers, die er een andere politieke overtuiging op na houden niet te beledigen, maar anderzijds wil ik gaarne aannemen, dat de heer Van der Zee, die met hart en ziel zijn werk doet, zich even heeft laten gaan en helaas die onbehoorlijke uitdrukkingen heeft gebezigd. Hij zal er nu zelf ook wel spijt van hebben. Het is voor hem een pijnlijke les geweest, die naar ik hoop maar spoedig zal worden vergeten." Dit verklaarde gisteren jhr. Röell, de voorzitter van de Avro, in verband met het incident met Siebe van der Zee, dat vandaag in het algemeen bestuur zal worden behandeld. Jhr. Röell is verweten, dat hij excuses zou hebben gemaakt tegenover de Vara, het Vrije Volk en de N.R.C. voor de gewraakte uitlatingen van de heer Van der Zee. Onnodig verzwaard „Ik meende onder de gegeven om standigheden niets anders te mogen en te kunnen doen", zo zei ons de heer Röell. „Men moge met mij van mening verschillen, maar ik meen toch, dat het tot de meest elementaire begrip pen van wellevendheid behoort, dat men zich niet zo onbehoorlijk moet uitlaten over mensen, waarop men boos is. Ik vind dat de recensent van de Nieuwe Rotterdamse Courant volko men gelijk had met de opmerkingen, die hij over de bewuste uitzending van de Firato heeft gemaakt. Maar zelfs al zouden deze opmerkingen niet juist zijn geweest, dan nóg had de heer Van der Zee niet zulke krachttermen mo gen gebruiken. Anderzijds kan ik ook", aldus jhr. Röell, „weinig waardering hebben voor het afluisteren van een dergelijk gesprek en de publicatie ervan in een krant. De beledigende uitdrukkingen worden daardoor immers gemeengoed, zij verzwaren het incident onnodig, en zij maken de sfeer hoogst onaange naam." Voorwaarde De Vara neemt, zoals gemeld, een afwachtende houding aan, tot het Avro-bestuur zijn besluit heeft ge nomen. Binnenskamers heeft men ondertus sen al de volgende gedragslijn bepaald: Wanneer de beperkte non-activiteit van de heer Van der Zee wordt opge heven, en hij dus weer als medewer ker aan uitzendingen van de NTS| zal gaan optreden, dan verwacht de Vara van hem volledige excuses. Worden die niet aangeboden, dan zul len de Vara-functionarissen niet met Siebe van der Zee aan één tafel willen zitten. Van onze correspondent LONDEN. „Wij hebben het nog nooit zo goed gehad!" was de hele dag en nacht de vreugdevolle kreet in regeringswijk, in partij hoofdkwartier, in luxe, peperdure hotel-restaurants, in nachtclubs en op de beurs, van de miljoenen die Macmillans overweldigende overwinning vierden. Geen wonder, want Macmillan heeft bewezen dat de door hem en Butler gemoderniseerde conservatieven een volks partij vormen, die ruim anderhalf miljoen stemmen meer kan aan trekken dan Labour. Nog nooit eerder in de Britse geschiedenis is het voorgekomen, dat een regering voor de derde achtereenvolgende maal werd herkozen en dan nog met een vergrote meerderheid. Macmillans uiteindelijke overmacht zal van daag 108 zetels blijken te zijn, als de laatste drie uitslagen van de Orkney- en de Shetland-eilanden binnenkomen. Niet alleen heeft Labour een gevoe lige nederlaag geleden wat het aantal zetels betreft, zelfs de veilige zetels van de leidende figuren werden door kleinere meerderheden gesteund. Ook Gaitskell staat nu in eigen kieskring minder sterk. ONSCHULDIG In tegenstelling hiermee vergrootte Macmillan de eigen meerderheid aan zienlijk en treffend is dat alle belang rijke figuren, die achter de politiek van Eden (Suez!) stonden, dat eveneens hebben gedaan. Labour maakte tijdens de campagne veel propaganda over ,,de schuldigen van Suez" maar het blijkt nu duidelijk, dat de kiezers een „onschuldig" hebben uitgesproken. Mannen als Selwyn Lloyd (buitenland se zaken) en Lennox Boyd (koloniën) kwamen met grote meerderheid te rug. DEN HAAG. De eerste gevechts groep van de vierde divisie is uit La Courtine naar Nederland teruggekeerd. De vijfduizend man zullen worden afge lost door een zelfde aantal van de vierde divisie, dat in La Courtine het zelfde programma van oefeningen zal afwerken. Die tweede groep keert begin novem ber naar Nederland terug en dan ligt het oefenen van Nederlandse legereenheden in Frankrijk voorlopig stil. Advertentie zegt het populairste echtpaar van ons land: CONNY STUART en JOOP DODERER. Waarmee dan wel? Dat vertelt dit geestige twee tal in de nieuwe Libelle. Natuurlijk in Libelle, want is nu eenmaal beter LONDEN. Nog zelden in de geschiedenis heeft de Londense effectenbeurs zoveel kooporders te verwerken gehad als gisteren, toen bleek dat de Conservatieven met een enorme winst uit de stembus waren gekomen. Voor de beurs open ging stonden al honderden makelaars buiten te wachten. Bij opening werden er zelfs enkelen onder de voet ge lopen. Een makelaar verloor zijn jasje en honderden knopen werden in het gedrang afgerukt. CHAOS De beurs verkeerde in een hoera- stemming. Bij elke overwinning van de conservatieven ging een gejuich op. De handel was volkomen chaotisch. Hoeklieden klommen op stoelen om zich boven het lawaai verstaanbaar te maken. In de eerste minuten van de beurshandel was de waarde van zes van de belangrijkste staal- fondsen al met meer dan zestig miljoen pond sterling gestegen. Vooral deze bedrijfstak stond in het middelpunt van de belangstel ling. Bij een overwinning van Labour zou Immers nationalisatie hebben gedreigd. Makelaars met tientallen jaren ervaring zeiden dat zij nog nooit zulk een vloedgolf van kooporders hadden meegemaakt. De telefoons stonden niet stil en voortdurend bleven orders binnenkomen. Velen hadden vaste orders voor aankopen van aandelen tegen koer sen van tien procent boven het vorige slot, mochten de Conserva tieven winnen. In de meeste ge vallen konden deze orders niet eens worden uitgevoerd, daar de noteringen ver boven deze limiet waren gestegen. Volgens de makelaars waren er ook veel kooporders uit de rest van Europa en uit de Verenigde Staten. Ook op de wisselmarkt was de stemming voor het pond sterling vast. De koers tegenover de dollar steeg van 2,80 9/16 tot 2,80 7/8. WASHINGTON (AP) President Eisenhower zal na de havenstaking nu ook de staalstaking tot een voorlopig einde brengen. Hij heeft besloten de wet van Taft en Hartley van toepas sing te verklaren op de nu al 87 dagen durende staking in de Amerikaanse staalindustrie. De overweging van de president is. dat als de staking voortduurt, deze de Amerikaanse economie ernstig in gevaar zal brengen. Door bet toepassen van de wet zal de staking voor een periode van tachtig dagen worden opgeschort. Evenals bij de havenstaking heeft de president een commissie van onder zoek ingesteld, die hem rapport over de toestand zal uitbrengen. Tal van belangrijke en militante La- bourfiguren zullen niet in het Lager huis terugkeren. Daaronder zijn vice- voorzitter Ian Mikardo en Michael Foot, de beide mannen die de linker vleugelleiding van Bevan overnamen toen deze „respectabel" werd. Daarnaast waren er nog tal van andere harde schokken voor Labour: als eerste het verlies van Sir Tom O'Brian, de katholieke voorzitter van T.U.C. Zijn meerderheid van 3908 ver anderde in een conservatieve winst van 164. Verscheidene andere zetels vielen in conservatieve handen eer Labour, overigens onverwachts, twee zetels won in het Schotse gebied waar enige werkloosheid heerst. LIJKSCHOUWING Terwijl de conservatieven zich baadden in belangstelling en geluk wensen en in en om nr. 10 Downing Street grote, vrolijke bedrijvigheid heerste, voor Macmillan naar zijn kieskring terugkeerde om medewer kers en kiezers te danken, werd op het hoofdkwartier van Labour Trans port House, niet alleen getreurd, maar ook begonnen aan een bittere lijkschouwing. Tal van potten verwe ten tal van ketels dat zij zwart za gen. Er vielen harde woorden tussen linker- en rechtervleugel en al zei Gaitskell tot Labours trouwgebleve- nen in een dankbericht: „Onze van gen zijn ongebroken", het is duidelijk dat Labour een knak heeft gekregen, waarvan het zich voorlopig niet zal kunnen herstellen. De militante linkervleugel kreeg het eerst de schuld. Deze was niet meer aantrekkelijk zei men, gezien het verlies van Mikardo en Foot. Maar links viel onmiddellijk het par- tijbeleid aan wegens te lang talmen en weifelen, wegens gebrek aan wer-I kelijk socialistische beginselen en I standvastigheid. Het feit dat beide vleugels in feite gelijk hebben, maakt het er voor Labour allerminst beter op. De haastig met campagnebiljet-1 ten bedekte scheuren in de gevel van I eigen huis zullen wel gauw weer ga- j pend om aandacht vragen. Gisteren is Macmillan begonnen de I kabinetswijzigingen te schetsen die voor een groot deel volgende week j bekend zullen worden gemaakt, wan neer koningin Elizabeth uit Schotland i naar Londen is teruggekeerd. Selwyn Lloyd zal waarschijnlijk voorlopig nog even aanblijven. Hij heeft de af gelopen maanden veel prestige we- ten te winnen en Butler zou over eni ge tijd graag binnenlandse zaken voor buitenlandse opgeven, Lloyd zou graag naar de schatkist gaan. Maar het is de vraag of Macmillan het daar zonder Heathcoat Amory wil stellen. In totaal worden ongeveer tien veran deringen verwacht. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Op het departement van onderwijs wordt thans een wets ontwerp voorbereid, dat de luister bijdrage wil gaan beperken tot één radiotoestel per gezin. Dit betekent dat voor meerdere toestellen in het gezin die bijdrage zal komen te ver vallen. Speciaal de ontwikkeling van de draagbare radio's heeft tot deze aanstaande wetswijziging bijgedragen. UTRECHT. Het ontslag, dat de Roerimond.se zenuwarts dt;. O. Banki als voorzitter van de Federatie van Hon gaarse vluchtelingen al enkele maan den geleden had ingediend, is door het bestuur van de federatie aanvaard. Rond* de persoon van dr. Banki is de laatste tijd veel te doen geweest we gens zijn plotseling verdwijnen naar Oost-Duitsland. NIJMEGEN Nog steeds wijst niets erop dat het water in onze benedenrivie ren zal stijgen. Het tegenovergestelde is zelfs het geval. Bij Lobith verloor de daar nog ongedeelde Rijn weer drie kostbare centimeters water. Met een stand van 7,61 meter NAP staat de rivier er nog slechts twaalf centimeter boven de laagst bekende stand en ook aan die twaalf centimeter zal in de komende dagen waarschijnlijk nog geknabbeld worden. Bovenaan de rivier toch zakt het wa ter nog gestaag. In de midden-loop hier en daar een beetje was als gevolg van het scheutje water dat in het begin van deze week uit Zwitserland kwam. Die verhogingen worden evenwel steeds min der en zullen hier dan ook geen enkele invloed kunnen oefenen. Bovendien is er de val die Keulen gemeld heeft. Daar door zullen vanochtend de drie eerste peilschalen in de Rijn en Waal in ons land opnieuw enige val laten zien. De schippers gaan daarmee hun zoveelste moeilijke weekeinde in. i ASSEN Het ziet er naar uit, dat de schaapskudde, die tussen Ruinen en Dwingelo over de heide dwaalt, niet de gang naar de slager zal hoeven te maken. Van de tienduizend gulden, die de Na- tuurbeschermingswacht Meppel en om streken tekort kwam om de kudde te kunnen handhaven, zijn er tot nu toe zesduizend door particulieren bijeenge bracht. De verwachting is, dat nu ook wel de laat9te (financiële) schapen over de dam zullen komen. REYKJAVIK (UPI) Aan de kust van IJsland zijn eindelijk twee red dingboeien aangespoeld van de op 30 januari vergane Deense Groenland- vaarder Hans Hedtoft. Het is voor het eerst dat een spoor van het schip is gevonden na de ramp waarbij alle 95 opvarenden om het leven kwamen. DEFENSIE INGESCHAKELD Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het geheimzinnige gat in Wormer valt sinds gisteren onder de zorgen van het ministerie van defensie. Binnenlandse zaken zal er zich niet meer mee bemoeien, zo is gisteren op hoog niveau in Den Haag besloten. Het korps hulpverleningsdienst van binnenlandse zaken heeft net werk ge staakt. De explosieven-opruimingsdienst van de Koninklijke landmacht zal nu pro beren het mysterie op te lossen. Deze dienst, staande onder leiding van kapitein J. Blommaart, is op de hoogte van de allernieuwste explosieven, zoals raketten. De opruimingsdienst is nu bezig met het construeren van een apparaat waar mee men het gat zal peilen en de bodem aftasten. Wordt bij het aftasten niets bij zonders ontdekt dan zal het bodemkun- dig laboratorium van rijkswaterstaat een bodemkundig onderzoek instellen. Dat onderzoek zal zich bezighouden met de aardlagen, die een eventueel voorwerp gepasseerd kan zijn. Hier zal het van afhangen of men het gat verder zal uit graven. Het is niet onmogelijk dat men uit financiële overwegingen zal besluiten het voorwerp als het bestaat maar te laten zitten waar het zit. Het ministerie van defensie, dat van meet af aan bijzonder veel belangstelling had voor het gat, zal het vervolg van de operatie financieren. Niemand behalve de autoriteiten mag er in kijken uit veiligheidsoverwegingen. VERANTWOORD Ik acht het volkomen verantwoord om door te gaan met Uet onderzoek van het gat, zo zei de plaatsvervangend commandant van de Hulpverlenings dienst, de heer Drent. Jammer dat wij het niet kunnen doeh. maar het gaat financieel boven onze krachten. Wij zouden groot materieel van aannemers moeten huren en het le- Mevrouw Eleanor Roosevelt wordt morgen vijfenzeventig jaar en is nog heel actief. NEW YORK (Reuter) Het algemene ontwapeningsplan van premier Kroesjtsjef, dat hij onlangs besprak in de Alge mene Vergadering der Vere nigde Naties, is vrijdag nader uitgewerkt. Dit geschiedde door de Russische onderminister van buitenlandse zaken Koez- netsof. Hij diende het voorstel in bij het begin van het debat over de ontwapening in de poli tieke commissie van de Assem blee. BINNEN 4 JAAR De ontwapening die moet leiden tot de volledige afschaffing van de strijdkrachten van alle landen bin nen vier jaar moet in drie stadia ge schieden, aldus de Sowjetunje. Koeznetsof legde er de nadruk op dat er een nauwkeurig werkend, uit gebreid systeem moet komen om de ontwapening te controleren. Maar, zei Koeznetsof, controle mag geen doel op zich zelf zijn. Controle moet samengaan met werkelijke ontwape- ning. Het Russische voorstel houdt de instelling in van een internationaa controle-orgaan, waar alle landen deel van moeten uitmaken. Dit moet bevoegdheden krijgen voor een strenge en afdoende controle en moet o.a. waarnemingen uit de lucht kunnen verrichten. INKRIMPEN Volgens het voorstel van de Sow- jetunie moeten in het eerste stadium de strijdkrachten van de Sowjet- unie, de Verenigde Staten en China teruggebracht worden tot 1.700.000 man voor elk van deze staten. Die van Engeland en Frankrijk tot 650.000. De legers van de andere landen moeten eveneens worden in gekrompen, evenals de bewapening en de uitrusting, In het tweede stadium moeten de resterende strijdkrachten worden ontbonden en alle militaire bases op vreemd grondgebied worden ont ruimd. Het laatste deel van het voorstel voorziet in de vernietiging van alle kernwapens, raketten, chemische wa pens enz., de afschaffing van alle ministeries van oorlog, generale sta- Loonbeleicl in discussie DEN HAAG Het socialistische Tweede-Kamerlid en oud-minister van sociale zaken de heer J. G. Suurhoff is, volgens Het Vrije Volk, van plan een interpellatie aan te 'vragen over het loonbeleid van de regering. De aanleiding hiertoe vormen de nieuwe richtlijnen van staatssecretaris Roolvink aan rijksbemiddelaars, die een beperking van de vrijere loon vorming betekenen. De heer Suurhoff is voornemens zijn aanvraag aanstaande dinsdag in te dienen. De Kamer zal daarna over het tijdstip van de interpellatie be slissen. Intussen hebben de drie vakcen trales een telegram aan de Stichting van de arbeid gestuurd, waarin zij dringend verzoeken met spoed een vergadering van het bestuur van de Stichting bijeen te roepen. Zij willen dat daarin gesproken wordt over de nieuwe richtlijnen. NET BOVEN LOONGRENS Van onze Haagse redactie DEN HAAG Loonsverhoging lean voor hen, die tegen de loongrens van 6900 gulden per jaar aan zitten, tot gevolg hebben dat zij buiten de ver plichte ziekenfondsverzekering komen te vallen. De staatssecretaris van sociale za ken heeft nu aan de S.E.R. om een spoedig advies gevraagd over de tijde lijke voorzieningen, die nodig zijn om deze mensen binnen de ziekengeld en 'ziekenfondsverzekering te houden De loongrens van 6900 gulden zelf heeft de Sociaal-economische raad reeds langere tijd in onderzoek. Een tweede advies heeft de staats secretaris gevraagd aan de Sociale verzekeringsraad: hoe deze raad staat tegenover een verhoging van de loon grens van de werkloosheid tot 10.000 gulden. Hiermee gaat de bewindsman in te gen het advies van de S.E.R. van 13 februari jl., waarin de S.E.R. zich uit sprak voor een algeftele opheffing van die grens. ger heeft dit grotendeels zelf. Naar de mening van de heer Drent ziet het gat er op vijf meter diepte (lager is nog niet onderzocht) uit, alsof er een voor werp doorheen is geslagen. In het gat is nog niet naar sporen van radio-activiteit gezocht. Dit is wel over wogen voorwerpen die van zeer gro te hoogte komen zijn altijd enigszins radioactief maar nog niet uitgevoerd, omdat men niet diep genoeg is kunnen komen. Wanneer dit wel het geval zal zijn. komen er zeker geigertellers aan het onderzoek te pas. Eigen nieuwsdienst TTYDE PARK. On- danks haar vijf enzeventig jaren zullen er zondag op de ver jaardagstaart van me vrouw Anna Eleanor Roosevelt voor en tij dens de tweede wereld oorlog toen Franklin Roosevelt president was, de Eerste Vrouw in de Verenigde Staten slechts eenentwintig kaarsjes branden. Dat is een heel oude traditie in haar familie uit gaande van de gedach te, dat het heter is een gebeurtenis te herden ken zonder de jaren te tellen. Wanneer men die eenentwintig kaarsjes over het hoofd ziet en de jaren toch telt, kan men alleen maar be wondering hebben voor de vrouw die ook na de dood van haar echt genoot en op hoge leef tijd nog zo'n belang rijke, actieve rol speelt in het openbare leven. Ow Du Sees UI, Prinses van vele paden, werd zij in de periode waar in zij Amerika's „First Lady" was, door een Indianenstam genoemd. Die eretitel is Eleanor Roosevelt ook nu nog waardig. TVTAAST haar drukke werkzaamheden als leidinggevende figuur in de Vereniging tot bevordering van de UNO-gedachte in Ame rika en als belangrijk medewerkster aan een bekend tijdschrift, heeft mevrouw Roosevelt dit jaar onder andere een tournee door de Ver enigde Staten onder nomen, om overal le zingen te houden. Daar naast maakte zij een reis van ongeveer een maand door het Mid den Oosten, die nog voor het einde van dit jaar door een tweede buitenlandse reis zal worden gevolgd. Zij is helemaal niet ouder geworden zeggen de buren in Hyde Park, afgezien van het feit, dat zij wel eens stiekem een dutje doet en er zich met de waardig heid van een lang leven weinig van aantrekt, waar zij is, wanneer zij dat doet. Haar klein dochter Nina, die me vrouw Roosevelt dik wijls op buitenlandse reizen vergezelt, zegt: ,,Mijn grootmoeder wordt niet moe omdat zij er slag van heeft in slaap te vallen, waar zy zich ook bevindt, zelfs staande." fcE meest bekende vrouw in de Ver enigde Staten uit de jaren voor en tydens de tweede wereldoorlog, bezit een kantoor en een appartement in New York, zy geeft echter de voorkeur aan haar intieme huiten Val Kill in Hyde Park. Anderhalve kilometer van haar huidige wo ning verwijderd ligt het landgoed dat de familie tydens de ambtsperiode van Franklin Roosevelt bewoonde. Dat land goed is nu een soort nationaal monument, waar de weduwe van de president nog dik wijls alleen of met be langrijke gasten komt. Nikita Kroesjtsjef is er bij zijn bezoek aan de Verenigde Staten onder andere geweest. Mevrouw Roosevelt ofschoon opgevoed als aristocrate is volgens liaar vrienden een de- mocrate met een kleine d. Die democratische geest heerst ook in haar woning. A LS „First Lady" van het land gewend om door een grote staf verzorgd personeel te worden bediend, vindt zy het nu plezierig wanneer de butler aan tafel serveert in een lichte pantalon, een wit overhemd met op gerolde mouwen en een schort voor of wanneer zij door een dito ge klede chauffeur naar een belangrijke ver gadering in New York wordt gereden. Aan de waardigheid van haar vijfenzeventig jaren wordt daarmee geen afbreuk gedaan. ven en van alle militaire en para militaire organisaties. De Veilig heidsraad en de Algemene Verga dering der Verenigde Naties moeten alle gevallen van schending van het akkoord behandelen. De Sowjetunie meent dat met de uitvoering van het plan niet gewacht behoeft te worden op de oplossing van nog bestaande internationale vraagstukken en ook niet op de in stelling van het controlestelsel. DEN HAAG. De transporten van veevoer zullen doorgaan, voorlopig nog voor onbepaalde tijd, zo heeft de Konink lijke Landmacht meegedeeld. Maandag zullen 169 wagens met voer door Neder land rijden. Er is veel meer aanbod van aanvullend veevoeder, zoals bietenloof en bietekoppen, dan kan worden ver voerd, en het is de militairen hier en daar gebleken dat de aanvoer naar een bepaalde plaats soms maar een kwart bedraagt van de vraag. De bereidheid onder de boeren om het aanvullend veevoer gratis ter beschikking te stellen is groot. Op de Zuid-hollandse eilanden bijvoorbeeld is men blij iets te rug te kunnen doen tegenover veehou ders en boeren die tijdens en na de wa tersnood in februari 1953 hulp geboden hebben aan collega's in Zeeland, Zuid- Holland en West-Noordbrabant. BRUSSEL (Reuter) Peter Town- send, de nu 44-jarige kolonel, die eens tevergeefs dong naar de hand van prinses Margaret van Engeland heeft zich verloofd met een Belgisch meisje. De uitverkorene is de 21-jarige dochter van de sigarenfabrikant Ja- magne. Het meisje maakte als foto grafe vorig jaar de wereldreis met Townsend mee. Advertentie 20 STUKS Het KNMI in De Bilt meldde ons gisteravond om 23.15 uur: Droog en zon- mg weer, maar in het zuidwesten van het land be wolking in de hogere niveaus. Overwegend ma tige oostelijke wind, Weinig ver andering. MIESJE: 't Kan nog wel. Zon °P 6-56 uur, zon onder 10 1 *ma~n op 15-43' maan onder 00.58 12 okt.: Zon op 6.58 uur, zon onder maan op 16.13, maan onder 2.07. 17.55; Van onze weerkundige medewerker Nog altijd is het gebied van hoge druk, dat zich van het zeegebied tussen Groenland en Noorwegen naar de Zwarte Zee uitstrekt, op permachtig, zodat vandaag alweer een mooie dag is te verwachten. Toch verandert er wel iets, want dat gebied van hoge druk wordt van twee kanten aangevallen, zowel van de Oceaan als boven Zweden. Daardoor zal het wel een veer moe ten laten, maar of dat een belang rijke veer zal zijn stond gisteravond nog Steeds te bezien. Het leek toen waarschijnlijk, dat het ook zondag nog droog zal blijven, ofschoon een diepe depressie boven de Oceaan daar al zwaar stormweer heeft ge bracht en nog brengt. Zij was lis teravond bp de zuidpunt van Groen land aangekomen en blijft te ver «eg om het weer bij ons te doen omslaan. -JJ

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1