Bevelandse aannemers gaan hun problemen bespreken Overneming café eist een vergunning C0E0GNE ZEEUWSE BOEREN HELPEN EAU DE Belastingconsulent knoeide met schuldbekentenissen zeeuwse Veertig miljoen Zeeuwsch Dagblad Vorming van bouwteams voor uitvoering grote werhen TRAGISCHE DOOD ZEEUWS MEISJE haifzwaa r Zeeuws fruit op de Amato Vrijdag 9 oktober 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Niet prijsgeven Mogelijkheden POLITIERECHTER MIDDELBURG Kastelein onjuist „Het Nut'" stelde programma vast Huis van burgemeester werd verkocht voorgelicht Demonstratie bietenrooien <£cAie hl aangehouden zaak opnieuw vier maanden celstraf geëist Granaat in bunker dié is het toch maar! Menselijk Ja, op de inhoud van de pockets komt het aan SALAMANDER - POCKETS Protestants-Christelijk I. RACHTENS artikel 26 van de la- ger-onderwijswet hebben de ker-; ken o.a. het recht het godsdienston derwijs op de openbare lagere scholen te verzorgen. In vroeger jaren was de situatie zo, dat de van de overheid uitgaande scholen in wezen christelij ke scholen waren, waar de kerk sterk bij geïnteresseerd was. Het is dan ook volkomen logisch, dat men bijv. in de achttiende eeuw geen christe lijke scholen aantreft. Daaraan be stond geen behoefte. Door het proces van de neutralisering van de open bare scholen in de negentiende en GOES. Op een nog nader vast te stellen dag in november zal in Goes een grote „aannemersdag" worden gehouden. Alle zelfstan dige aannemers van Zuid- en Nrd. Beveland, totaal ongeveer honderd twintigste eeuw echter is de roep om christelijk onderwijs steeds sterkerpersonen, zullen op die dag de mo- geworden Onder minister De Visser isjggijjijheden en moeilijkheden van tenslotte de gelijkstelling gekomen. J J Nu kan men stellen, dat ouders die christelijk onderwijs begeren, de kin deren dan maar moeten zenden naar de christelijke school, in overeenstem ming met de doopbelofte. Naar ons gevoelen is deze redenering volmaakt logisch en vanzelfsprekend. De mees te ouders handelen dan ook zo. Betekent dit nu, dat de kerk de kinderen, die de openbare school be zoeken maar moet loslaten? Moet zij tot die ouders, die hun kinderen naar die school sturen zeggen: „Als u hun bedrijven bespreken en voor lichting ontvangen van het Econo misch Instituut voor de Bouw nijverheid te Delft. Directie en naaste medewerkers van dit insti tuut, dat drie jaar geleden is op gericht, zullen dan namelijk naar Goes komen om van advies te die nen en suggesties te geven. Het initiatiefcomité „De Bevelanden", dat zich ten doel heeft gesteld de wel- godsdienstonderwijs wenst, moet u uw vaart te stimuleren, organiseert deze aan- kinderen naar de christelijke school nemersdag en het is tot dit besluit geko- zenden. Omdat u dit niet doet, zullen men' omdat steeds meer blijkt dat kleine en zelfs middelgrote Zeeuwse aannemers niet aan bod komen bij aanbestedingen van grote werken. Zij worden namelijk niet capabel geacht deze werken uit te we uw kinderen geen godsdienstonder wijs geven." De kerkeraden van Papendrecht (die van de Hervormde en Ger. Kerk) heb ben aldus geredeneerd en het verzoek van het gemeentebestuur om het gods dienstonderwijs te verzorgen, afgewe zen. Toch zijn we van mening, dat deze kerkeraden door zo te handelen niet „klaar" en van deze kinderen van ons volk niet „af" zijn. Door zo te handelen, verwaarlozen ze de opdracht tot evangelisatie. Men kan een overtuigd voorstander zijn van christelijk onderwijs en toch be gaan zijn met die kinderen, die niet de christelijke school bezoeken. Aan het besluit van de Papendrechtse kerke raden ontbrak naar ons gevoelen de barmhartigheid en ontferming van Christus, die Hem drong te gaan tot de schare. We betreuren het van harte, dat hier de mogelijkheid van artikel 26 der l.o. wet niet is aangegrepen. Mis schien heeft de kerkeraad van de ge reformeerde kerk gehandeld uit soii dariteit met de Hervormde, die het eerst de beslissing moest nemen. Dan vinden we dat deze solidariteit toch te ver is gegaan, omdat de kinderen, ook gedoopte, hiervan de dupe wor den. Gelukkig heeft de kerkeraad van de chr. ger. kerk, tot wie het gemeente lijk verzoek tenslotte kwam in prin cipe positief gereageerd. Ook naar onze mening is het ge wenst, dat de kerken in het algemeen nog meer achter de christelijke scho ien staan dan hier en daar wel eens het geval is. Dit betekent echter niet, dat deze verbondenheid zover mag gaan, dat daardoor het venster naar de andere zijde moet worden gesloten. Laten de kerken de mogelijkheden van art. 26 volledig benutten, in ge zamenlijk overleg en eensgezind han delen. We weten ook wei dat door dat ene uur godsdienstonderwijs de school nog geen christelijke is in de ware zin van het woord, maar de ojJdracht in de concrete situatie mag niet worden prijsgegeven. B. BUDDINGH' W interavondsprookje TERNEUZiEN De Koninklijke Ne derlandse Schouwburg „Het Nationaal Toneel van België" te Antwerpen zal op dinsdag 13 oktober des avonds om acht uur in het Concertgebouw te Terneuzen een voorstelling geven van „A Winter's Tale" (Winteravondsprookje) van Wil liam Shakespeare. voei'en. Veel aannemers hebben met grote moeilijkheden te kampen. De premiebouw van woningen wordt sterk afgeremd en grote werken kunnen door hen niet wor den uitgevoerd. Het initiatiefcomité „De Bevelanden" heeft zich afgevraagd of het wellicht mo gelijk is door het vormen van combinaties van aannemers deze mensen toch in aan merking te doen komen voor de bouw van grote objecten. Immers, zoals de situatie zich thans ontwikkelt zijn tal van kleine aannemers in dit gewest genoodzaakt per soneel te ontslaan. Deze vaklieden vinden in de regel vrij vlot werk bij grote bedrijven, doch het komt ook nogal eens voor dat zij, in dienst van deze grote bedrijven, buiten Zeeland gaan werken. Bovendien gaat, daar aan nemers buiten het gewest hier belangrijke werken uitvoeren, een groot gedeelte van het hier geïnvesteerde geld det provincie verlaten. Daarom meent het initiatiefco mité, dat overwogen moet worden veran dering in de situatie te brengen, medet ook omdat buiten de provincie brengen van het voor de uitvoering van diverset werken bestede geld. indirect een nadeel betekent voor de handeldrijvende middn- stand. De al eens eerder geopperd suggestie van samenwerking tussen diverse aanne mers, di dan zoudn kunnen inschrijven op grote werken, o.a. in Goes en in Terneu zen, wil het initiatiefcomité graag nader uitwerken en stellig zal deze zaak ook aan de orde komen op de aannemersdag in november. Een forum, dat dan diverse problemen zal bespreken, zal ook de aan gelegenheid van samenwerking onder eb? loep nemen. Naar wij vernmen is in Rotterdam reeds een combinatie gevormd en gebleken is dat dit „bouwteam" voortreffelijk werkt. Er zijn twee mogelijkheden: 1. Men kan voor de uitvoering van één werk een team vormen. 2. Men kan een N.V of een firma oprichten, waarvan diverse kleine aannemers aandeelhouders of firmanten zijn. Het meest gewenst is wellicht dat de kleine aannemers, die voor die systeem voelen hun eigen zelf standigheid bewaren dus hun bedrijf in stand houden doch daarnaast ook in het team medewerken. Ingevolge de middenstandskredietbe- schikking is het mogelijk, met medewer king van het ministerie van Economische Zaken, aan geld te komen. Het ministerie stelt als voorwaarde dat de bedrijfsvoe ring rationeel moet 'zijn en door het vor men van een of meer bouwcombinaties zal, naar men verwacht, een rationeler bedrijfsvoering optreden. Het intiatiefcomité is voorts van mening, dat het wellicht gunstig voor de kleine aannemers in Zeeland zou zijn als bijv. de woningbouw niet in blokken van twin tig of meer huizen werd aanbesteed, doch in blokken van twee of drie woningen. Dan zouden ook kleine aannemers kunnen inschrijven en tenslotte is in de kring van het comité de vraag gesteld of het ver strekken van bouwvergunningen voor wo ningen e.d. door instanties in Den Haag wel de voorkeur verdit boven het doen afgeven van deze vergunningen door „Middelburg". Advertentie Van Nelle bestellen! Advertentie Van Nelle bestellen! BROUWERSHAVEN. In de alge mene ledenvergadering van het departe ment Brouwershaven van de maatschap pij tot nut van 't algemeen heeft de heer P. Lijbaart medegedeeld de voor zittershamer te willen neerleggen. De penningmeester, de heer H. J. Hast zag zich om gezondheidsredenen ge noodzaakt te bedanken. Als bestuursle den werden gekozen de heren E. de Koeijer en L. Hanse. De functies zullen onderling worden verdeeld. Diverse suggesties werden gedaan met betrekking tot het organiseren van gemeenschapsavonden. Men overweegt dam- en schaakavonden te houden. Het winterprogramma bestaat uit een film, een voordracht en een toneelavond. De heer Lijbaart zal de regie van de to neelavond nog voeren. Tenslotte sprak de heer J. v.d. Weele sr. waarderende woorden over het werk van de afgetre den bestuursleden. De heer Lijbaart werd benoemd tot ere-voorzitter en de heer Hast tot erelid. Ter gelegenheid van 175-jarig bestaan van de mij tot nut van 't algemeen zal in Zierikzee een feestavond voor alle leden van het ei land worden gehouden. s-HEERENHOEK. Burgemeester R. O. M. Waelput van 's Heerenhoek heeft donderdagmorgen met aandacht de verkoping van zijn huis gadegeslagen. Ook de wethouders bevonden zich on der de aanwezigen. Het burgemeesters huis is verkocht, op voorwaarde dat de burgemeester er in kan blijven wonen, tot het nieuwe huis klaar is. Dat is bin nenkort het geval. Het hoogste bedrag waarvoor werd in geschreven was 9560. De heer C. Re- mijn uit Goes werd eigenaar van het huis voor 12.500. Advertentie MIDDELBURG. De caféhouder M. J. v. d. Z. uit Oud-Vossemeer had in februari in zijn geboortedorp een café overgenomen van de taxichauffeur A. P. II. Van der Z. beschikte echter niet over de vereiste papieren en daarom helpers," aldus de officier. Er bleef dus over de onjuiste opgave voor het handelsregister. Mr. Schenkenberg requi- reerde voor beide verdachten een boete van 50 subs. 10 dagen. De vestigings wet „blijft dan nog lopen", besloot de officier. Mr. B. S. Sieperda maakte er voor beiden 30 subs. 6 dagen van. Een zekere B. uit Zierikzee was in de eerste maanden van 1957 in dienst bij de Nationale Kredietvereniging. Voor Advertentie Advertentie Van Nelle bestellen! Eigen nieuwsdienst GENT. In een hotel aan het Stapelplein in Gent is in de nacht van woensdag op donderdag de negentien jarige mejuffrouw M. T. uit Vogel waarde (Zeeuws-Vlaanderen) dood aangetroffen. Een onderzoek wees uit dat zij geen natuurlijke dood was gestorven. Kort na de gruwelijke ontdekking is de politie overgegaan tot de arres tatie van de veertigjarige M. uit Zaamslag, Zeeuws-Vlaanderen, met wie het meisje vaak was gezien. Hij wordt beschouwd als de dader van een mislukte abortus, die op het meisje is gepleegd en als de doodsoorzaak wordt beschouwd. Het meisje werkte in Everzeele, in de buurt van Gent. M. kwam haar dikwijls opzoeken. Samen zijn zij woensdagavond het hotel aan het Stapelplein binnengekomen. werd hij in zijn kraag gevat. Gisteren deze vereniging moest hij o.m. spaar- stond verdachte voor de Middelburgse politierechter om zich te verantwoorden voor het feit, dat hij onjuiste opgaven voor het handelsregister had gedaan. Reeds eerder had de economische po litierechter hem veroordeeld tot 100 boete wegens het verstrekken van on juiste inlichtingen met betrekking tot de vestigingswet. Zowel Van de Z. als H. stonden gis teren voor het hekje, waarbij eerstge noemde verklaarde te zijn geadviseerd door vertegenwoordigers van zijn vak bond. Zij hadden gezegd, dat wanneer hij zou opgeven in december in het ca fé te zijn gekomen, er geen vuiltje aan de lucht was. Sinds 1 januari jl. heeft men namelijk ook voor het overnemen van een café een vergunning nodig. In december gold deze bepaling dus nog niet. Verdachte beriep zich in zijn ver weer op deze vriendelijke" voorlich ters. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop. verklaarde, dat hij geen oordeel wilde vellen over het onrechtmatig uitoefenen van het kasteleinschap, omdat deze kwestie nog hangende was. Hij zei ook geen vervol ging inzake valsheid in geschrifte te hebben willen instellen, gelet op het vertrouwen van Van de Z. in zijn vak bondsbestuurders. „De schuld ligt voor een groot deel bij de adviseurs en de brieven plaatsen. Dit deed B. inder daad, maar een gedeelte van het geld droeg hij niet af, zodat er een' ,,gat" ontstond van ongeveer 645. Verder was hem ten laste gelegd, dat hij in augustus van dit jaar bij een sloper in Ouwerkerk lood had gestolen. De op brengst was echter gering geweest. In verband met een vorige zaak zat B. nog in een voorwaardelijke strafpe riode, die hem echter dit jaar pas was opgelegd, zodat de officier in zijn re quisitoir er rekening mee wilde houden, dat het eerste feit gebeurde voor het ingaan van de voorwaardelijke straf. Hij vroeg nu opnieuw een voorwaarde lijke straf, een van drie maanden, met een proeftijd van vier jaar. en voor de loodd'iefstal een geldboete van 25 sifbs. 5 dagen. De politierechter vonniste con form. De caféhouder J. v. d. W. uit Brou wershaven had het op 21 aug. jl. aan de stok gekregen met een wachtmees ter. Dat gebeurde nadat in de haven van het Schouwse stadje een schip was gaan zinken. Een aantal personen was gewekt, maar v. d. W. had aan het ver zoek van de politie geen gehoor gege ven. Hij had zich bij een gesprek met een wachtmeester nogal opgewonden. De officier en de politierechter beloon den de woordkeus va.n de kastelein met 15 boete subs. 3 dagen. ST. ANNALAND. Op het terrein van de heer D. Hage werd een demonstratie gehouden met de kopschoffel en de rooi- tang. Enkele jaren geleden is men begonnen op deze wijze bieten te rooien. Tijdens proefnemingen was al spoedig gebleken dat men met deze rooitang in combinatie met een kopschoffel de bieten sneller en makkelijker kan rooien. Vlugger althans dan met de traditionele bietenspade en het kapmes. De nieuwe methode heeft de meeste voordelen als de grond vochtig is. Het rooien wordt daar enboven minder vermoeiend omdat in een staande houding gewerkt kan worden. De bietenrooitang en de kopschoffel vin den dan ook steeds meer ingang, speciaal op de zware kleigrond. In verband echter met de grote droogte, waardoor de grond keihard is, mislukte de demonstratie gedeeltelijk en moest voortijdig worden afgebroken. De demonstratie had plaats onder auspiciën van de Rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst. De collecte voor Simavi bracht te Bruinisse 317,39 op. De afdeling Kloetinge van de N.C.V.B. kwam in het verenigingsgebouw bijeen. Zeven nieuwe leden werden ingeschre ven. Ds. J. Veldman uit Colijnsplaat hield een causerie over Esther. Op de volgende bijeenkomst zal mej. J. Jansen uit Goes vertellen over haar reis naar Israël. Advertentie Van Nelle bestellen! Conferentie C.H.-jongeren UTRECHT. De Najaarsconferentie van de Federatie van Christelijk-Histori- sche Jongerengroepen zal op 17 en 18 ok tober gehouden worden in „Marijkehoeve" te Hattem. Hen centrale thema is beeldend uitgedrukt in de volzin: „Een vollopende Maas-oever en een leeglopend platteland" Het probleem dus van industrialisatie en ontvolking. Drs, H. J. Dieters te 's-Gra- venhage zal er de sociaal-economische kant van belichten en het Tweede Kamer lid J. T. Mellema te Nieuw-Scheemda de sociaal-planologische. Op de tweede dag spreekt ds. G. Juckema, herv. predikante te Nijverdal, over: „Crisis der democra tie". Aanmelden bij de heer F. H. Slijper, Van Effenlaan 14, Amersfoort. cA Is in de Schouwburgin hef Concertgebouwen bij andere feeste- lijke uren de melodieën verklonken zijn en de instrumenten zwijgen biedt "4711" in de pauze de ware verkwikking. "4711" Eau de Cologne op Uw zakdoek gesprenkeld en diep inge~ ademd verfrist en geeft volkomen ontspanning. 1.65 tot 23.25 MIDDELBURG De officier verklaring had getekend, volgens welke S. vrij was met het geld te doen wat hij wilde. Mej. A„ die gisteren ook weer als getuige werd gehoord, ontkende dit te hebben gedaan, zij had geweigerd en zich in verbinding gesteld met het kerk bestuur. BORSSELE. In een bunker te Borssele op de zogenaamde „bergwei de" is een explosieve granaat uit de oorlogsdagen aangetroffen. Door de Mijnopruimingsdienst te Tilburg is het projectiel verwijderd. Advertentie Ook in Virginia en American van justitie bij de Middelburgse rechtbank, mr. J. L. Andreae, heeft donderdag opnieuw acht maanden gevangenisstraf, waar van vier maanden onvoorwaar delijk, geëist tegen de Axelse be lastingconsulent F. S., wegens verduistering van twee schuldbe kentenissen tot een totaal bedrag van 16.000. S. had reeds op 14 augustus jl. terechtgestaan, maar de zaak was aangehouden, omdat er onzekerheid was ont staan over de aanvrage om rechtskundige bijstand. Gisteren werd S. bijgestaan door mr. G. Tichelman. Het uitgangspunt van de gehele zaak vormde het in 1937 opgemaakte testa ment van een zekere mej. K„ die haar huis met bijbehoren overmaakte aan haar dienstbode, mej. J. A. te Hulst. Deze dienstbode zou zolang zij leefde voorts de rente mogen genieten van een legaat van 16.000, dat uiteindelijk be stemd was voor de parochie van de H. Willebrordus in Hulst. S. werd daar bij aangewezen als bewindvoerder. In overleg' met mej. A. zou hij het legaat moeten beleggen. Het geld werd door S. belegd bij de kerk en omgezet in twee schuldbe kentenissen. Met de helft van het le gaat gebeurde dit in 1938 en met de andere 8000 in 1945. Na de oorlog echter ging verdachte „scharrelen" met het geld. Hij was in financiële moeilijkheden komen te verkeren en droeg uiteindelijk in 1952 de ene schuldbekentenis over aan de familie O. in Koewacht om schulden te kun nen afdoen. S.' kaspositie bleef echter schraal en daarom verkocht hij in 1956 om zijn schulden aan O. te kunnen aflossen de andere schuldbekentenis aan de familie B. te Nieuw-Namen, bij wie hij even- eens in het krijt stond en besteedde een deel van de opbrengst voor verbouwin- jgen aan het huis van zijn zoon. Bij dit j alles heeft S. geen overleg met mej. A. gepleegd. Wel beweerde hij dat zij een (Advertentie) De officier van justitie ging in zijn re quisitoir de gehele gang van zaken nog eens na. Hij verklaarde, dat S. in geen geval de vrije beschikking had over het legaat en over de latere schuldbekente nissen. Het geld was onder bepaalde voorwaarden ter beschikking gesteld. Mr. Andreae was eryan overtuigd, dat hier sprake was van verduistering. Hij eiste daarna een gevangenisstraf van acht maanden, waarvan vier voorwaar delijk, een proeftijd van drie jaar, on dertoezichtstelling en teruggave van de schuldbekentenissen. Mr. Tichelman betoogde in zijn plei dooi in deze zaak boeiende civiel-rechte- lijke aspecten te zien. Hij wees erop, dat wijlen mej. K. bijzonder veel ver trouwen had in S.. getuige dat in het testament vermeld stond ,,te eigen name" in plaats van q.q. Volgens plei ter boden de testamentaire bepalingen voldoende ruimte voor een andere be legging dan oorspronkelijk bedoeld was. Hij vond de handelingen van zijn cliënt niét onrechtmatig ten opzichte van de kerk, mej. B„ O. of B. S. heeft gewandeld langs de afgrond, maar hij is er nog niet in gevallen, aldus mr. Tichelman. Dat zal hij pas bij het over lijden van mej. A„ want tot dan toe krijgt zij rustig haar rente. Hij vond dan ook verduistering niet bewezen, zou hoogstens van oplichting jegens K. kun nen spreken, maar dit laatste is S. nu eenmaal niet ten laste gelegd. Uitspraak 21 oktober. Advertentie Van Nelle bestellen'. Van Nelle bestellen! meer bij de heren in Den Haag aan te kloppen om het Zuid-Sloe te bedijken. Kunnen we dan zelf met onze eigen centen. Ik heb heel even in mijn schat kist overigens maar een nietig stuk getimmerte moeten kij kentoen ik las, dat Zeeland dit j jaar zegge en schrijve veertig mil joen gulden aan het toerisme had Laat ze maar komen die toeristen. verdiend. De bodem lachte me toe. Wie seld brengt is altijd welkom, luidt j j i j -7 7 «en eeht-menselijke stelregel. Misschien Neen, ik heb werkelijk niet kun- Wat materialistisch, maar wat doe je zonder centen. Immers A. den Doolaard schreef over zijn auteurschapHet idee toor een hoek is een cirkeltjemaar wat er van terecht komt is een streepje. In de Salamander pocketreeks verscheen van zijn hand o.m. ,,Wampie, de roman van een zorgeloze zomer''. Geniet van pocket boeken geschreven door auteurs, die wat te zeggen heb ben. In de reeks Salamander pockets wordt uitsluitend werk van vooraan staande schrijvers opgenomen. Werk dat altijd intrigeert - ook al kent U auteur of titel eens niet. Zo juist ver schenen 11 nieuwe boekjes (er zijn er nu totaal ca. 60) o.a.: De Show boat; 't Geluk hangt als een druiventros; Rubber; Philip en de anderen. Iedere boekwinkel heeft ze. geïllustreerd toch niets. Trouwens vroeger deed ie i:'~L'(> SilOime sloot '/onder geld overigens ook heel U'eini" al ging het wel een beetje erop lij ken. want ik weet heel goed. dat we dit jaar toeristisch gezien wel te verstaan een zomertje hebben ge had om voor te tekenen. Er scheen van mei tot oktober één overkoepe lend vakantiezonnetje. Een zonnetje om heerlijk bruin bij te branden, om je de gedachte te geven dat regen jassen voortaart niet meer nodig zijn, om te worden ingepakt. Ik heb ze zien liggen, al die wegvluchters van hun werk, op de stranden en ik heb ze zien zwemmen de mannen en de vrouwen, die echt niet wilden gelo ven. dat er wel eens kwallen en krab ben aan de kusten zijn (wie vertelde dat trouwens?). Tien merken al woon ik in Zee- tegenwoordig land geld onze provincie is komen bin- En 7.0 zal het ook in de toekomst we) r-* ,7 zijn. Die veertig milioen gulden een Maar het zijn gelukkig niet alleen de nenstromen. Er moeten dus wel vXrzichtig door de {Cv. Zeeuwse VVV stranden geweest, die de toeristen lok- andere Zeeuwen zijn geweestdie uitgesproken cijfer niettemin laten ten; Necmt- u maar eens het aantal be- er hefpr itan -ziin npinnrdpn Ik hph me no£ steeds niet los. Ik heb gehoord j zoekers a^n het iruitcorso in Goes (zo er beter van ~ljn geworden. IK neb ll;it (le vreemdelmgensektor dit jaar i teëe" de 70.000, vertelde men mij) en ook toeristen over gehadeen weer ettelijke miljoenen meer dan ver-iaan de Miniatuur (172.000) Aantallen, Daar tantes een bloedeiaev neef ,e(len ,iaar heeft opgebracht. Toch wel ^Ie Y.o0r z{chzelf spreken. Om sportief paai zames, een oioeaeigen neej om by gt|l t^staan j te zijn wil ik natuurlijk ook nog wel en nog een verre vriend van er- even zeggen, dat bijvoorbeeld het Vlis ripnc-hii-rlp-nnitc# nrpr>c Mot rlt> En dat hebben we allemaal te dan- singse badstrand door 66.000 mensen i-n i ken aan onze schone Zeeuwse natuur, werd bezocht en dat in Cadzand door nadruk Op bl). Maar ik ben' er aan onze stranden, 'onze rivieren, onze '24.000. Ons achterland hoeft echter he- pprrlpr finnnrippl dprhtnr rlnn hp- duinen, onze bossen, onze heerlijke I lemaal niet achter te blijven, want u J (zware) lucht, maar niet te vergeten ZUH z^ de kost moeten geven, die in Kleurrijke omslagen maken de Salaman der pockets tot een feestelijk geschenk. Want een mooi boek van een goede auteur waardeert iedereen. ter van geworden. Mijn standpunt'aan onze voortreffelijke service. °onzeVeere zijn i is: als je gasten hebt, moet je geweest, GOES. Vandaag wordt in de RAI-gebouwen een begin gemaakt met de opbouw van de Amato- tentoonstelling, die daar van 13 tot 17 oktober zal worden gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Amsterdamse markthallen. Een grootse tentoon stelling wordt het, waarop de handel zal laten zien wat hij te bieden heeft en waarbij ook de telers niet zullen ontbreken. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen heeft aan elke provin ciale commissie van veilingen ver zocht om op deze Amato uit te komen met een stand waarin de tuinbouwprodukten van de streek in Hulst. GOES. Ruim dertienduizend boeren en tuinders in Zeeland krijgen vandaag een brief van de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap met het verzoek veevoeder of geld beschik baar te willen stellen voor de door de droogte getroffen landbouwers in andere streken van Nederland. Het is de bestuurscommissie van het Landbouwschap gebleken dat er onder de Zeeuwse boeren een sterke behoefte bestaat om hun collega's in andere gebieden de helpende 'hand te bieden. Voor al de in 1953 door de watersnood ramp getroffen landbouwers in dit gewest, die met dankbaarheid te rugdenken aan de hulp, die zij toen uit bijv. Drente en Overijs- sel ontvingen, zijn nu gaarne be reid op hun beurt de boeren, wier oogstopbrengsten door de droogte zeer gering zijn, te helpen. In de brief van het Landbouw schap wordt alle Zeeuwse boeren voorgehouden, dat zij hun per soonlijke verantwoordelijkheid moeten gevoelen. Het Landbouwschap is er stel lig van overtuigd dat de boeren in dit gewest naar vermogen zullen helpen de nood, die in diverse streken van 'het land onder de veehouders heerst, te verzach ten. naar voren worden gebracht. Hier- ei uitstekende 'vërzm-ging ~en ~ónië~' onvoï- Yerseike of kTsïuisï aan is vrijwel algemeen voldaan. 7 7 'prezen hartelijkheid/Zo heb ik het ten- 3 w Ook Zeeland zal daar in samen- 00 alS 9 behandelen- tg|tèn.erEn00nueZgAmzeo-in- v.ueht efe.dlrs'ben"se^eswerking met de westhoek van QereStUUTeerde kerk Er zijn blijkbaar Zeeuwen, die daar,Nankee overlopen van superlatieven. van* Middelburg aan het ka- Nooid-oiabant piesent Zijn. anders over denken. Dat is trouwenseen wandelend stuk optimisme zijn. die !iaa*. zitteii vissen... naar een schouder- rf&nriil? 7 r. ifin.no "-'«dof .ir oni. i. i.iVandaag zijn enkele Zeeuwse vei- win li.ill Hngmensen naar Amsterdam vertrok ken voor de opbouw. Maandagmorgen OOSTKAPELLE. Donderdagavond naar een schouder- |maar goed ook, want anders was onze knapen aan de overzijde zijn toch over (tloIUe omdat ik ook heb meegeholpen provincie ik bedoel dan het gehele het algemeen verwende jongens. Dit al- f°erlsten naar Zeeland tc schrijven. complex van werkenden in de maat- les in aanmerking genomen, is die uit- schappij beslist geen veertig miljoen spraak van die Amerikaan uit Kansas- rijker geworden. En het vreemdelingen- City toch heus wel als een compliment, verkeer is immers voor een heleboel te zien. mensen hier in Zeeland een belang rijke oron van bestaan. Veertig mil- Iffcliltf* joen Niet om uit te vlakken. i3LUUllULl luupju wanneer het toerisme zich zo blijft ont- - - - - - Nou ben ik echt niet iemand, die zich blind staart op die veertig miljoen, wikkelen, wordt Zeeland nog de rijkste I provincie van ons land. Hoeven we niet in alle vroegte gaat het fruit naar de hoofdstad. Twee dames, een uit Goes is ♦.iet gerestaureerde kerkgebouw van de Hervormde Gemeente opnieuw in ge- en een uit Kapeile, zullen tijdens d.e'^rLl^ genomen. De president-kerkvoogd, 1 tentoonstellingsdagen aanwezig ziin,!^e ^leer dc ^9° droeg het gebouw om voorlichting te geven. Vanuil Zee- J;oePasselijke toespraak over land zullen volgende week tal van excursies naar deze tentoonstelling I worden gehouden. aan de kerkeraad, waarna een bijzonde re kerkdienst werd gehouden, waarin voorging de plaatselijke predikant, ds. Richard. A.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3