van Eisenhower en Kroesjtsjef ADENAUER ZORGELIJK TUSSEN TWEE VUREN RECORDAANTAL BRITTEN TER STEMBUS Spreekverbod voor Siebe van der Zee RIJ-EXAMEN LANGER EN DUURDER De Bilt: Warm WATER BLIJFT VALLEN 1 Verdedigers: marconist heeft een alibi Meest dramatische strijd sinds oorlog DE EERSTE UITSLAGEN STEMMEN PER KAMEEL PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND universiteit Prijsstop zuivel in Frankrijk Amsterdamse zeeman in Cebu gedood Twee doden door te zwak achterlicht Dode op onbewaakte Twee doden door verkeer Aanklager schuld is bewijsbaar Voorzitter Avro: meegesleept door populariteit LAATSTE NIEUWS CONSERVATIEVE OVERWINNING Sabena smokkelde wapens ongewild Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Chefred. 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604; Vlissingen, Rembrandl. 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwse; Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs S 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van i 1, 15e Jaargang no. 4379 Vrijdag 9 oktober 1959 TOCH AFSPRAKEN NIJMEGEN. Het kleine scheutje was, dat onlangs in de Bovenrijn werd gemeten, verloopt langzaam maar zeker in de bredere middenloop van de rivier. Veel te betekenen heeft het dan ook niet. Intussen zet de val in de boven- stroom nog steeds voort en dat zelfs niet gering. Ottenheim bijv. meldt liefst 15 centimeter val en Straatsburg al weer 8 cm. Ook dit krijgen wij nog te verwerken en al zal er een zekere correctie door de afstand komen, voorlopig wijst alles op een verdere daling van het water, ook in onze benedenrivieren. Waal, Rijn en Gelderse IJssel hou den zich intussen aardig rustig. In de afgelopen 24 uur werd slechts één centimeter val gemeten. Eisenhower: Geen lopconfe- renfie dan met redelijke kans op succes Kroesjtjef: In weerwil van de Chinezen of juist van wege de Chinezen? Macmillan: Als hij ten minste premier blijft en anders Gaitskell De Gaulie: Nog geen me ning, maar wel een blik in de toekomst RAAD VAN LEEUWARDEN Kwart miljoen voor Eigen nieuwsdienst LEEUWARDEN. De raad van Leeuwarden is akkoord gegaan met het voorstel van B. en W. om 250.000 gul den ter beschikking te stellen van een fonds voor het stichten van een uni versiteit in Friesland. Alleen de voorzitter van de fractie van de V.V.D., mr. B. P. van der Veen, stemde tegen. Volgens hem was het cijfermateriaal in het rapport, dat de Commissie hoger onderwijs in Friesland over de kwestie had samengesteld, een onvoldoende basis voor een positief be sluit. De wethouder van onderwijs, de heer J. Tiekstra, deelde mee, dat binnenkort een tweede rapport van de commissie het licht zal zien. PARIJS (Reuter) Het Franse mi nisterie van economische zaken heeft maatregelen getroffen om de stijging van de prijzen van boter en kaas als gevolg van speculatieve aankopen, te beteugelen. Deze speculatie wordt veroorzaakt door de langdurige droogte. Er zal een maximumprijs voor binnen landse boter worden vastgesteld, inge voerde boter zal in de Franse handel worden gebracht op het prijspeil, dat vóór 1 oktober gold, terwijl ook een prijs- plafond zal worden ingesteld voor kaas en bepaalde melkprodukten. De prijzen van boter en kaas zijn in Frankrijk boven het peil aangeland, dat overeenkomt met de officieel vastgestelde melkprijs zoals die aan de producenten wordt uitbetaald. De grossierspi'ijzen voor deze produkten fluctueren er weliswaar naar de wet van vraag en aanbod, maar een regeringsbureau houdt deze prijzen op peil door verkoop uit buffervoorraden, voor het geval zij te hoog mochten wor den. Dit bureau heeft echter door de droogte een tekort aan marktmateriaal. Men verwacht ook, dat door de geno men maatregelen de aanvoer van con- sumptiemelk weer groter zal worden. De afgelopen weken gingen de zuivelboeren het nl. lucratiever vinden hun melk te gebruiken voor de produktie van boter en kaas. In de grote Franse steden blijft de melk schaars, ondanks de import van 100 miljoen liter uit buurlanden. Eigen nieuwsdienst MANILLA. In de Filippijnse stad Cebu is de 23-jarige ongehuwde olie man-stoker J. F. Hermes uit Amster dam, opvarende van het vrachtschip Wonogiri (Rotterdamse Lloyd) door een nog voortvluchtige Filippijn doodgeknup peld. De olieman zou, volgens een verkla ring van de agent van de Lloyd, in Ce bu dinsdagavond onderweg zijn geweest naar zijn schip en onverhoeds zijn aan gevallen. Volgens andere berichten is er een gevecht tussen hem en drie Filippino's ontstaan over een handeltje in sigaretten. Een buffetjuffrouw, die de vechtpartij zegt te hebben gezien verklaarde, dat een van de Filippino's de Amsterdammer tegen de grond sloeg. Een tweede heeft hem daarna met een zwaar stuk hout bewerkt. Toen de po litie en de geneeskundige dienst arri veerden was Hermes al overleden. Eigen nieuwsdienst BREDA Een te zwak brandend ach terlichtje van een motorfiets heeft gis ternacht op de rijksweg van Breda naar Roosendaal aan twee mensen het leven gekost. De bestuurster van een personen auto zag de motorfiets te laat, botste er tegen en reed met haar auto vervolgens tegen een boom. De Ettense ambtenaar ter secretarie H. Bouwmans (30), die de motorfiets had bereden, moet op slag zijn gedood. Het zelfde lot overkwam de 45-jarige heer K. Koppejan uit Goes, de vader van de bestuurster van de auto, die uit de wa gen werd geslingerd. Mejuffrouw J. Kop pejan (20) werd licht gewond. MOORDRECHT. - De Goudse pla teelbakker J. Smeenk (50) is gistermid dag, even na drie uur. dodelijk veron gelukt toen zijn auto bij Moordrecht op een onbewaakte overweg werd verplet terd door een trein. Het ongeluk gebeurde op de overweg in de stille Vijfde Bocht. De machinist van de trein zag de bestelauto naderen en gaf signalen; toch kon de aanrijding niet worden voorkomen. Het slachtoffer werd zwaai verminkt langs de lijn gevonden. De auto vloog na het ongeluk in brand. De heer Smeenk was gehuwd en vader van twee kinderen. PARIJS (Reuter) Parijs verwacht dat de topconferentie met de Russen, waaraan van Westelijke zijde zal worden deelgenomen door de Verenigde Staten, Groot-Britannië en Frankrijk, in januari of februari zal worden gehouden. Zij zal vooraf worden gegaan door een korte bijeenkomst van de vier ministers van buitenlandse zaken. y-OLGENS berichten uit Franse regeringskrin gen heeft generaal de Gaulle twee brieven ontvangen van president Eisen hower sinds het bezoek dat Kroesjtsjef aan de Verenigde Staten heeft gebracht. Uit die brieven zou zijn gebleken: dat de Verenigde Staten en de Sowjetunie niet ver meer zijn van een akkoord over het stopzetten van de proeven met kernwapens; 2 dat de twee landen het zonder veel verdere moeite eens zullen kunnen worden over het schep pen van een zone in Midden- Europa waarin een aanzienlijk verminderde bewapening zou moeten zorgen voor een grote mate van ontspanning. CONCESSIES Verder heerst als gevolg van via de normale diplomatieke kanalen ont vangen inlichtingen in Parijs de in druk dat de Verenigde Staten en de Sowjetunie zeer ver zijn gevorderd op de weg naar een oplossing voor het vraagstuk-Berlijn. Kroesjtsjef zou be reid zijn gevonden af te zien van zijn plan voor een „vrije stad West-Berlijn", die aan alle kanten omringd zou zijn door vijandig communistisch gebied, terwijl Eisenhower zich bereid zou hebben verklaard, in het vigerende be zettingsstatuut voor Berlijn enige ver anderingen aan te brengen. ZORGEN Deze laatste berichten vinden hun bevestiging in het feit dat de West- duitse kanselier Adenauer reeds eni ge malen met bezorgdheid bij de Gaulle heeft geïnformeerd of ook Frankrijk bezig is van mening te ver anderen ten opzichte van het Duitse vraagstuk. Adenauer zou duidelijk hebben laten uitkomen dat de resul taten van de gesprekken tussen Kroesjtsjef en Eisenhower voor hem een nachtmerrie zijn. Voor zover bekend heeft de Gaulle Adenauer nog niet geantwoord. Poli tici wijzen erop dat de Gaulle, die erom bekend is dat hij vaak ver in de toekomst ziet, reeds in maart heeft verkondigd dat hij geen oezwaren heeft tegen de Oder-Neissegrens tus sen Duitsland en Polen een grens die Bonn niet wenste te erkennen Het als definitief aanvaarden van die grens zou een onderdeel zijn van de overeenstemming die Eisenhower en Kroesjtsjef hebben bereikt. TITANENSTRIJD Onze correspondent in Wash ington schrijft over hetgeen bereikt is tussen Eisenhower en Kroesjtsjef het volgende: Bij de geheime besprekingen in Camp David zijn de twee mannen er pas op het laatste ogenblik in ge slaagd, het op een beperkt gebied eens te worden. Het was een haast tita nische strijd, een botsing tussen twee willen, waarbij de onverzettelijkheid van de een bleef stuiten op de vast beradenheid van de ander. Dat bleef zo tot eindelijk de uitweg werd ge vonden om in het slotcommuniqué geen melding te maken van de verze keringen van Kroesjtsjef. Die zouden afzonderlijk worden gepubliceerd Daarom sprak het communiqué alléén van heropening van de onderhancie- lingen over Berlijn. Later zei Eisenhower echter dat was overeengekomen dat deze onder handelingen niet voor onbeperkte tijd voortgezet zouden kunnen worden doch evenmin aan een tijdslimiet on derworpen zouden zijn. Kroesjtsjef zei later dat Eisenhower de juiste lezing van de afspraak had gegeven. TILBURG. In Tilburg heeft het ver keer gisteren twee doden geëist. Op het kruispunt van de rijksweg Tilburg—Bre da met de Gilzerlaan werd de 65-jarige gehuwde Tilburger B. F. Broers, toen hij op zijn fiets de hoofdweg overstak, door een personenauto gegrepen. Hij overleed kort na aankomst in het zie-r. kenhuis. De vierjarige Anton Boonstra is don derdagavond op de Baroniebaan door een personenauto aangereden en ge dood. Hij was zonder uit te kijken de weg opgerend. De 48-jarige L. van der Hart, ziekenfondsbode te Hansweert, is gis teravond, toen hij in Vlake (gemeen te Kruiningen) op zijn fiets de rijks weg opreed, door een personenauto aangereden. De man vader van drie kinderen was op slag dood. BOSTON (UPI, AP) Gisteren hebben zowel, de aanklager in de zaak-Lynn Kauffmann, de 23-jarige Amerikaanse vrouw die dood in de haven van Boston is gevonden, als de advocaten van de van moord verdachte Nederlandse marconist W. van R. (30) een verklaring afge legd. De eerste zei ervan overtuigd te zijn te kunnen bewijzen dat Van R. de moordenaar is; de advocaten meenden dat integendeel zijn on schuld nu vast stond: Van R. zou een alibi hebben. Volgens de openbare aanklager heeft Van R., die werkte op het Nederlandse vrachtschip Utrecht, een verhouding gehad met mevrouw Kauffmann, die gescheiden was. Toen de affaire ongeveer een maand oud was zij begon kort na de af vaart van het «chip uit Singapore zou een woordenwisseling zijn ont staan, die moet zijn uitgelopen op een ruzie. UIT VREES Van R„ aldus nog steeds de aan klager, heeft mevrouw Kauffmann toen geslagen. Uit'vrees voor disci plinaire maatregelen van zijn maat schappij, die wel moesten volgen als bekend werd dat hij een van de passagiers had geslagen heeft Van R het slachtoffer toen overboord ge gooid Medisch zal volgens de aankla ger worden aangetoond dat het slachtoffer zelf niet bij machte is geweest om naar de reling te lopen en overboord te springen. De verdedigers van Van R. hebben intussèn echter vastgesteld dat Van R. aan boord in de lounge was op het tijdstip waarop volgens de aan klager mevrouw Kauffmann over boord is gegaan: om ongeveer kwart voor zeven 's avonds op 18 septem ber. Hij zou op dat moment een ge sprek hebben gevoerd met mevrouw Juanita Spector. Mevrouw Spector is de echtgenote van professor Stan ley Spector van de universiteit van Washington bij wie mevrouw Kauff mann, die een grote kennis van de oosterse talen had, in dienst was als secretaresse. GETUIGEN Ook al omdat professor en me vrouw Spector op de Utrecht in de hut naast die van mevrouw Kauff mann verbleven, behoren zij tot de belangrijkste getuigen in de zaak. Na een conferentie van twee uur met Van R. in diens cel verklaarde één van de advocaten, mr. Samuel Silverman gisteren: „Ik ben nog nooit eerder zo overtuigd geweest van de onschuld van mijn cliënt." Om kwart over zeven is gister avond op de rijksweg Nijmegen-Venlo te Afferden onder de gemeente Ber gen een auto-ongeluk gebeurd, dat de 40-jarige J. FermonÜ uit R >ermond het leven heeft gekost. Hij reed in een personenauto in volle vaart op de vrachtauto van de heer Chr. M uit Purmerend, die op de weg aan het keren was. De bestuurder van de per sonenauto was op slag dood. VAN DE BAAN Het feit dat hij dat openlijk heeft bevestigd ziet men in Washington als een aanwijzing dat de Rus zich aan de afspraak zal houden. Van een Rus sisch ultimatum is dus geen sprake meer, maar evenmin zullen de onder handelingen over Berlijn eindeloos kunnen worden gerekt. De noodzaak van het overwegen van concessies blijft dus bestaan en toen Eisenhower laatst op zijn persconferentie te ken nen gaf dat hij, wat betreft het waar borgen van de rechten van de Wes telijken in Berlijn, niets kon garan deren, kon men dat moeilijk anders uitleggen dan als een aanwijzing dat de Amerikaanse regering rekening houdt met nieuwe mogelijkheden voor de uiteindelijke oplossing van het vraagstuk-Berlijn. In hoeverre die mo gelijkheden in Bonn in de smaak zul len vallen dienj men af te wachten. Van onze correspondent LONDEN Miljoenen Britten, koningin Elizabeth inbegrepen, hebben de gehele nacht bij hun televisie- en radiotoestellen de eerste 380 van de 630 uitslagen zitten volgen van de meest dramatische algemene verkiezingen sedert de oorlog. Een onverwacht recordaantal van het ruim 35 miljoen sterke kiezers corps bracht zijn stem uit. Verleden maal was het slechts 76 pet. en het record, gevestigd in 1950, was 84 pet. Men vergete daarbij niet dat dit land geen stemplicht kent. De grote opkomst was verrassend. Want vol gens de laatste opiniepeilingen stond tussen de 12 en 20 pet. van de stem gerechtigden op het laatste ogenblik nog te weifelen. Maar deze „onbe- slotenen" bleken slechts „.zwijgers" te zijn geweest, die hun mening voor de peilers geheim hielden. MOND DICHT Ook bij de stemlokalen bleek dat. Vroeger kwam het overgrote deel van de kiezers er rond voor uit, op wie zij hun stem hadden uitgebracht; nu zwegen de meesten. Toen de stemlokalen om zeven uur 's ochtends opengingen, stond bij ver scheidene al een rij te wachten, al mistte het hier in Londen zwaar. Maar de mist werd na enkele uren verdreven door ongewoon warm zomerweer. Goed weer is meestal in het voor deel van Labour, al geldt dit onder de huidige welvaart minder dan vroeger. SPANNING Maar de uitslag was met dat al nog lang niet met enige zekerheid te voorspellen. Want de meeste La- bourstemmen worden gemeenlijk 's avonds uitgebracht, en het was vooral in de ochtend- en middag uren dat de kiezers op de stembus sen toestroomden. Velen van hen stemden voor het eerst conservatief. Pas in de vroege ochtend, zo was de verwachting, zou men weten, hoe ongeveer de uitslag zal zijn. Overal in Londen waar wij de Van onze radio- en tv-redacteur HILVERSUM Het hoofd televisiesectie Avro, Siebe van der Zee, is een spreekverbod opgelegd. Dit verbod om verklaringen af te leggen is dinsdag uitgesproken met de motivering; „Wij zullen de moeilijkheden wel voor je op vangen; als we tegen elkaar in gaan praten, komt er nog meer deining van". „De heer Van der Zee heeft dit spreekverbod uitdrukkelijk aan vaard", zo verklaarde ons de voor zitter van de Avro, jhr. Röell. „Maar direct daarop heeft hij dit verbod weer overtreden door vragen te beantwoorden tegenover de pers, en door zelfs eigener beweging ver klaringen te dben aan de bladen." STROOM BRIEFJES „Een topfunctionaris", meent de heer Röell, „moet er een zekere zelfdiscipline en een zekere vastheid van handelen op na houden. Heeft hij een spreekverbod aanvaard, dan moet hij ook inderdaad zwijgen. De heer Van der Zee echter laat zich nu meeslepen door zijn populariteit. En de Avro krijgt een stroom van protestbriefjes van mensen die ei genlijk helemaal niet weten hoe de vork in de steel zit." GOED RECHT De mening van Siebe van der Zee: "„Er is mij helemaal geen spreekverbod opgelegd. Goed, er is me gezegd dat het beter zou zijn als ik nu maar geen mededelingen ging doen. Maar als een compleet spreekverbod heb ik dat volstrekt niet beschouwd. Toen mij de halve- non-activiteit werd opgelegd, vond ik het mijn goed recht op vragen om inlichtingen een antwoord te geven." De heer Van der Zee geeft er de voorkeur aan, de bestuursuitspraak van zaterdag nu maar af te wachten. FRONT Het front binnen de Avro loopt tussen Siebe van der Zee enerzijds, en anderzijds de heer Röell, zijn medeleden van het dagelijks bestuur en directeur Repko. De besluiten in deze affaire zijn steeds tot stand ge komen in eenstemmigheid tussen jhr. Röell, de heer Repko en de ge delegeerde van het bestuur, mr. Wassenbergh. Ook elders in de Avro is de sfeer gespannen. Een belangrijke televisie medewerker van socialistische huize kon er slechts door particpliere ver ontschuldigingen van de heer Van der Zee van weerhouden worden, zijn televisierubriek neer te leggen. Een vooraanstaand vast functionaris eveneens socialis tisch georiënteerd van de Avro- tv-sectie heeft zijn ontslag in het vooruitzicht gesteld, als het incident van de „rooie rothonden" niet be vredigend wordt opgelost. De eerste uitslag- leek een goed voorteken voor de conservatieven. In Billericay, in het graafschap Essex, vergrootten zij hun meer derheid met 616 stemmen tot 4822. Daarmee gingen de Tories 3.7 pet. vooruit in die plaats. Toen kwam de conservatieve veste Chelten ham de Tories 1.4 pet. omhoog brengen. Maar meteen zette Labour een domper op de eerste conser vatieve vreugde door in West Sal- ford een overwinning te behalen. Met 859 stemmen brachten zij hun meerderheid op maar liefst 2851 stemmen. In East Salford verdubbelden zy daarop hun meerderheid. stemlokalen in marginale en andere kieskringen afreisden, waren de par tij-agenten en (Je organisatoren het volmondig eens: ,,We hebben nog nooit zoiets meegemaakt het is verbluffend nog nooit zo druk gehad!" MACMILLAN TEVREDEN Het is mogelijk dat vooral in de hoger gelegen districten velen die anders 's avonds zouden stemmen, nu eerder zijn gegaan uit angst voor terugkeer van de mist. Maar de con servatieve en liberale partijleiders toonden zich in hun nopjes. „Het gaat prachtig!" zei Macmillan in zijn eigen kieskring, Bromley. Op de Londense beurs, waar eer gisteren de als een goede barometer geldende aandelen van de met her nationalisatie bedreigde staalin dustrie omhoogschoten, was het vooral de kleine belegger, die plot seling groot vertrouwen in een con servatieve overwinning toonde. Hij overstroomde voor de derde achter eenvolgende dag de markt met or ders. Ook de staalaandelen stegen al weer gauw met een extra tien miljoen pond sterling. En het waren lang niet alleen Britse orders, maar ook veel van het vasteland en uit Amerika. LONDEN (Reuter) De anaiysten van het persbureau Reuter meenden op grond van de eerste uitslagen een aanzienlijke overwinning van de con servatieven te kunnen voorspellen. Advertentie now made in Holland with imported tobaccos Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Met ingang van 14 december wordt het rijbewijs duurder en met ingang van 1 januari 1960 zal de rijproef langer gaan duren. De nieuwe tarieven, ter verkrijging van de „verklaring van rijvaardig heid", zijn gisteren door de Minister van Verkeer en Waterstaat als volgt vastgesteld: 9,50 gulden bij het afleggen van een volledig examen, 7 gulden voor een practisch en 6 gulden voor een theoretisch her examen. De tijd van het examen wordt uit gebreid van een half uur tot drie kwartier, waarvan 25 minuten prac tisch en 20 minuten theoretisch examen. „We zullen eerst kijken hoe die ver lenging werkt. Mocht blijken dat het nodig is iets meer te doen aan de verhouding candidaat-examinator, dan denk ik wei dat de eerste vijf minuten van de examentijd als een acclimatiseringsperiode zullen wor den vastgesteld, zodat candidaat en examinator elkaar iets beter kunnen leren kennen voordat het werkelijke examen begint", aldus de heer H. Westerlaken, directeur van het C.B.R. in Den Haag. Applaus in district Woodford Van onze correspondent LONDEN Bijzonder vreemd keek men gisteren op bij het stemlokaal van Dudley in het graafschap Wor cestershire, toen daar drie mannen op kamelen aankwamen. Het waren oppassers uit de plaatselijke dieren tuin. De kamelen werden voor het stemlokaal aan de hoede van een parkeerwachter toevertrouwd en de oppassers gingen naar binnen om te stemmen. Pech In het district Cricklewood in Noord-Londen hadden kiezers die vroeg in de ochtend hun stem wilden uitbrengen, pech. De voorzitter van het stembureau had autopech. Pas een uur nadat het stembureau had moe ten open gaan arriveerde de goede man. Het stemmen kon beginnen. Sinds 1924 Luid applaus klonk donderdagoch tend op in een stemlokaal van het district Woodford toen daar de kan didaat voor de conservatieve partij zijn stem kwam uitbrengen. Met een vergenoegde glimlach liet hij zijn biljet in de stembus glijden, de 84- jarige Sir Winston Churchill, sinds 1924 kandidaat van de Tories in Woodford. Van onze correspondent BRUSSEL. Puur toeval heeft geleid tot een nieuwe bevestiging van het al meermalen geconstateerde feit dat heel wat voor Algerije bestemde wapentransporten over België lopen. Een vliegtuig van de Sabena dat maandag in Frankfort was opgestegen en op weg naar Casablanca 's avonds een tussenlanding maakte op de vlieg- haven BrusselNational, bleek name lijk een grote hoeveelheid pistool mitrailleurs te bevatten. De douane pleegt zich niet bezig te houden met het onderzoek van goe deren in transit, doch niettemin werd het oog van een douanier getroffen door een aantal pakken die het etiket droegen van een Belgische koekjes fabrikant. Waarom zouden die in Frankfort zijn ingeladen? Ze bleken bestemd voor een zekere Hafid bêa Salem in Casablanca. Toen de nieuwsgierige ambtenaar een pak openmaakte bleek de inhoud te bestaan uit onderdelen van pistool mitrailleurs. De diensten van de staatsveiligheid werden gealarmeerd en ook de andere pakken werden geopend. De oogst kwam overeen met de onderdelen van 300 pistoolmitrail leurs van het type Vigneron, die onder Belgische licensie door eën Duitse firma worden vervaardigd. Voor Algerije De staatsveiligheidsdiensten die zeer discreet doen over het onderzoek vandaar dat een en ander pas gisteren bekend is geworden zouden de overtuiging zijn toegedaan dat de wapens bestemd waren óf voor het Algerijnse bevrijdingsfront of voor de Algerijnse nationale beweging. Zij menen verder dat het niet de eerste maai is dat de goede trouw van Sabena wordt verschalkt maar men is wat verbaasd dat de douane dienst op het vliegveld van Frankfort niets heeft gemerkt. Het KNMI in De Bilt meldde ons gisteravond om 23.15 uur: Zonnig en warm voor de tijd van het jaar. Matige oostelijke wind. M1ESJE: Boeren blijven op een droogje.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1