Natuurlijk gaat de boei hier dicht!» M DANSLEIDER: MIJN VROUW WAS VERANTWOORDELIJK Brand op de Ville d' Oran KRIS 36™ Atlas met een nieuwe neus Paradijs voor knutselaar in Ahoy'-hallen geopend BEDREIGD LAND EIST AFSLUITDIJK (II) door Zeeland Siebe van der Zee Als op het ivad Soort complot Inbrekers gevat door list van pomphouder Vreemd oordelen Minister Van Aartsen naar Friesland STAKING ONTWRICHT GROOT DEEL BELGISCH KONGO v\». „Meisjes niet onder mijn leiding Organon opende bedrijfseomplex Prof. Van der Pol overleden Officier verongelukt op oefenrit Burgemeester Terneuzen 1 april met pensioen Bedrijfschap eieren tegen weekstempels Remvloeistof deskundig bijvullen radio 1 I VAN NELLE televisie"! De dijk en de zeesluizen van Zout kamp vormen het zuidelijkste uiteinde van de Lauwerszee en de vaarweg naar Zoutkamp is voor kleine schepen rede lijk bevaarbaar. Maar aan iveerszijden van de geul strekt zich de vruchtbare zee bodem uit, rijp voor inpoldering. Van een onzer redacteuren EN VERLAAT de zeehaven Zoutkamp door een lange kronkelende geul, die, altijd wel wat water bevat. De oevers zijn vrij hoog en dicht begroeid met de planten van het wad, dat op het punt staat land te worden. Er groeit zelfs gras. Het is de bodem van de Lauwerszee, maar er grazen koeien en de zeehond die er even zijn ronde kop laat zien lijkt er nauwe lijks op zijn plaats. Het is prachtig zwaar kleiland, maar geen boer kan er iets mee be ginnen zolang het niet beveiligd is. Vlak naast de koeien is een visser in een modderig geultje bezig met zijn netten en wij varen wat lang zamer omdat hem anders het water in de laarzen spoelt. Een eindje ver der ligt een scheepje van de Water staat en mannen met lieslaarzen zijn aan het peilen. ..Dat doen wij al jaren. Als ze van daag nog zouden willen oeginnen met het afsluiten van de Lauwerszee, dan zou dat kunnen, want het voorberei dende werk is klaar. Maar wachten ze in Den Haag een jaar of langer, dan moeten wij van voren af aan begin nen, want alles verandert hier bij wijze van spreken met de dag." HET is duidelijk: in deze water woestenij is het ais op het Wad. Geultjes slibben dicht of schuren uit, slibbanken groeien het water uit, de dieptelijnen veranderen steeds. Dat alles is van dag tot dag bijgehouden een weinig inspirerend werk dat ech ter de grondslag is van elke afsluiting of inpoldering Maar zou, en daarvan is sprake, het bureau Lauwerszeewerken van jle Rijkswaterstaat worden opgeheven, dan is al dat werk voor niets geweest. Moeht dan later toch het besluit vallen om de Lauwerszee af te sluiten, dan zou men geheel opnieuw moeten be ginnen en dat zon een tijdverlies van jaren opleveren. Met een spa schuift de man de vette zeeklei van zijn laars. Wat mij betreft beginnen ze vandaag nog. Het moet er toch van komen. U weet wat het moet kosten tachtig miljoen. Dat lijkt heel wat maar u weet ook dat zo'n bedrag waarachtig niet in zijn geheel op de begroting komt. Het is een werk van. Iaat ons zeggen, zes jaar. Of maak er acht van, dan krijg je ronde ge tallen. Dan is er per jaar maar tien miljoen nodig. Wanneer ze in Den Haag zeggen, dat er op het ogenblik geen geld voor dit werk is, dan denken ze aan die tachtig miljoen. Maar ze weten heel goed, dat er per jaar maar een deel van dat bedrag op de begroting hoeft. Het eindbedrag van de delta werken komt toch ook niet ineen» op de balans?" ZIJN laarzen zijn schoon en hij gaat aan boord. Zijn stem klonk wat De sleutelfiguur Eigen nieuwsdienst SOEST Een pientere houder van een pompstation te Soest heeft meegeholpen aan de ontmaskering van twee inbrekers. Gisterochtend omstreeks half zes bestel den de mannen bij hem tien liter benzine J voor hun glimmende Mercedes. Nadat de pomphouder de tank had bijgevuld, zei den de heren, dat zij geen geld bij zich hadden. „Maar", zo voegden zij er aan toe, .Jaier hebt u de autopapieren, wij zullen wel zorgen, dat u het geld krijgt." De pomphouder vertrouwde de zaak niet en zei. dat hij even een sleutel moest halen. Hij liep naar zijn woning en gaf zijn vrouw opdracht de politie te waar schuwen. Toen hij weer bij de pomp terugkeerde, waren de mannen mét Mer cedes verdwenen. De Soester politie maakte onmiddellijk groot alarm. Ook de Koninklijke mare chaussee van het paleis Soestdijk werd te hulp geroepen. Een uur later konden de mannen op de weg naar Bilthoven worden gearresteerd. Toen de politie de Mercedes onder zocht, bleken er allerlei artikelen als siga retten. halsdoeken en chocolade in te lig gen. Veronderstellend, dat de goederen van inbraken afkomstig waren, werden de twee heren onderworpen aan een scherp verhoor. Zij wezen alle -verdenkingen verontwaardigd van de hand. Pas nadat de politiehond Piet, een Duitse herder, voor een sorteerproef uit zijn hok was gehaald, bekenden de twee arrestanten, dat zij 's nachts hadden in gebroken in een kiosk te Amersfoort en dat zii de auto in Aerdenhout hadden gestolen. bitter als dacht hij, dat er in Den Haag een soort complot bestond om de Lau werszee niet af te sluiten en daardoor zijn werk volslagen overbodig te ma ken. Er zijn er overigens meer in dit deel van het land die in die richting denken. Een mannetje, dat op de warme blauwe stenen bij de zeesluis van Zoutkamp zat uit te kijken over het land dat Lauwerszee heet, had zijn eigen mening over het vraagstuk van de afsluiting. Natuurlijk gaat de boel hier dicht, maar het zal nog wat duren. Minister Lelti legde eer in met de afsluiting van de Zuider zee en minister Algera en een man nis Maris met de Deltawerken. Daar bij vergeleken is de afsluiting van de Lauwerszee natuurlijk niets, en wie zou daarmee naam denken te kunnen maken?" Wij tuffen verder, de geul uit en naar open water. Het gras op de zee bodem begint te verdwijnen en daar mee veranderen ook de kleuren. Tin ten grijs gaan overheersen: bruingrijs van de sl-ikba-nken, blauwgrijs vaal hét water en hier en daar een grijsgroen polletje zeekraal. Dan wordt de Lauwerszee breder, het witte toren tje van Oostmahorn wordt zichtbaar aan bakboord, het water wordt plotse ling helder en schuimend en wij zijn op zee. Vooruit steekt de vuurtoren van Schiermonnikoog op uit de gele duinen. DEZE kant moet het gevaar komen en dit is dan ook de plaats waar de afsluitdijk is geprojecteerd. Plannen zijn er volop en geen ervan heeft het tot uitvoering gebracht. Vraag het aan Klaas Toxopeus van de blauwe Insulinde, de reddingboot, die bij laag water soms niet kan uitvaren omdat zijn haventje dan praktisch droog ligt. „Al een eeuw lang praten ze van afsluiten en inpolderen en er zijn wel honderd plannen. De meeste ervan heb ik gezien ook en je staat er ver steld van, hoe vreemd die mensen soms oordelen. Het is nu de bedoeling dat de dijk hier vlak bij begint en dan zo loopt, langs die zwarte ton ginds, naar de Groninger kust. Bij de huidige stand van de waterstaatkundige tech niek is dat zo'n heksenwerk niet en in vijf of zes jaar kan het bekeken zijn. Het is' heus nodig en je moet niet denken dat ik dat zeg omdat ik dan misschien eindelijk de kans krijg op een haventje voor de Insulinde, waaruit ik ook bij erg laag water kan uitvaren. De dijken van Gro ningen en Friesland, vooral langs de Lauwerszee, maar heus ook elders, zijn niet best.'' Hij geeft een lik blauwe verf op de flank van de Insulinde en vertelt van december 1954, toen de ramp zich bij na voltrok. „Met de schipper van de veerboot hadden wij afgesproken wat wij zouden doen als de dijk het zou begeven, want anderen op zee redden en je eigen volk laten verdrinken kan je ook niet. De veerboot zou al het volk van de wal aan boord genomen hebben, zodat wij onze handen vrij zouden hebben voor reddingwerk op zee. Daar zijn wij tenslotte voor. Oost mahorn is klein en wij hadden ieder een, ook van de boerderijen verderop, op de veerboot in veiligheid kunnen brengen. Op een schip zit je beter dan bij die dijk." ER VOER een garnalenvisser voor bij. Klaas Toxopeus wuifde ernaar met zifn verfkwast. „Zie je hem? Die heeft toen op de dijk van de Lauwers zee gezeten, in december 1954. Ik moet er nog wel een foto van hebben. Kan je nagaan of het water toen hoog stond." Eigen nieuwsdienst LEEUWARDEN Minister J. van Aartsen zal donderdag een bezoek bren gen aan Friesland om zich op de hoog te, te stellen van de daar bestaande pro blemen bij de volkshuisvesting. LEOPOLDSTAD (Reuter!. In gro te delen van Belgisch Kongo ligt het openbare vervoer stil als gevolg van de eerste wettig georganiseerde sta king in de kolonie. Ongeveer 24.000 inheemse werknemers hebben het wérk neergelegd, om hun looneisen kracht bij te zetten. Slechts enkele treinen arriveerden dinsdag in Leopoldstad. Er vertrok ook maar een klein aantal. Het vervoer van goederen en grondstoffen onder vindt veel hinder van de staking. Alle treinen tussen Leopoldsta-d «n de kust van de Atlantische Oceaan en alle vervoer per schip op de rivieren van de kolonie zijn door de staking ge troffen. Deze gebieden worden name lijk bestreken door de Otraco, de Minister Van Rooij aanwezig Van een onzer verslaggevers OSS Wat hier staat te gebeuren zegt iets omtrent de stand van onze na tionale farmaceutische industrie, die vooral na de tweede wereldoorlog een stormachtige ontwikkeling heeft door gemaakt. Dit zei gisteren in Oss de minister van sociale zaken en volksgezondheid, mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooij. bij de door hem j verrichte feestelijke opening van het: nieuwe hypermoderne bedrijfseomplex j voor farmaceutische confectionering van| de n.v. Organon. Concurrerend Voor de tweede wereldoorlog, aldus de minister, kon de Nederlandse geneesmid delenindustrie de vergelijking met de Zwitserse en Duitse industrieën niet door staan. Nu is dat anders, doordat de grote vlucht die het wetenschappelijk speur werk in de iaatste twintig jaar heeft genomen, ook voor onze farmaceutische industrie van onschatbare betekenis is geworden. Zo kwam voor de oorlog 80 procent van de in ons land verbruikte geneesmiddelen uit het buitenland nu 25 tot 30 procent. De jaarlijkse produktie van deze industrie heeft thans een waarde van circa 200 miljoen gulden; de helft ervan wordt uitgevoerd. DEN HAAG (ANP). De Haagse rechtbank is gisteren begonnen met de behandeling van de strafzaak tegen de 34-jarige Haagse dansleider P. J. van der E„ die zich heeft te verantwoor den wegens ongeoorloofd gedrag tegen over een aantal in zijn dienst staande minderjarige danseressen. De zaak, waarin de verdediger, de Haagse advocaat mr. dr, K. W. P. Klaassen, zestien getuigen 5 décharge heeft gedagvaard, wordt achter geslo ten deuren behandeld. De rechtbank heeft gisteren zes getuigen gehoord; de overige getuigen, onder wie de be trokken danseressen, zullen vanmor gen burv verklaringen afleggen. Zoals bekend heeft de justitie in juni de minderjarige danseressen van Van der E's „Domingues Flowershow" per vliegtuig doen terughalen uit Zwitser land. De twee Haagse kinderrechters wezen later de eis af van de officier van justitie, die vorderde, dat de be trokken minderjarige meisjes aan het gezag van hun ouders zouden worden onttrokken, om onder toezicht te wor den gesteld. Van der E. ontkende gistermorgen het hem te last gelegde. Weliswaar gaf hij toe met de meisjes intieme om gang gehad te hebben, maar hij ont kende, dat hij de leider van de dans groep was, dus dat de meisjes aan zijn zorgen toevertrouwd waren geweest. Volgens zijn zeggen stond de groep onder leiding van zijn echtgenote. Ook de moeder van een van de dan- Vooruitgang !<lf v Waar mogen se hel over heb ben, daar op de zeedijk bij Zout kamp? Over de afsluiting van de Lauwerszee en het is heus niet sinds vandaag of gisterendat zij daarover praten. Prof. dr. M Tausk, hoofddirecteur van Organon, zei dat „confectioneren" zoveel wil zeggen als het verwerken van „ge neeskrachtige" stoffen tot preparaten, die geheel voor gebruik gereed en verpakt zijn. Oorspronkelijk is dat de hoofdtaak van de apotheker. Hij wees voorts op het onmiskenbare feit, dat de vooruitgang in de geneeskundige mogelijkheden van de arts in de laatste dertig jaar voor een buitengewoon belangrijk deel te danken is aan de rol van de farmaceutische industrie. President-directeur dr. S. van Zwanen berg gaf namens de n.v. Koninklijke Zwanen berg-Organ on ook tastbaar uiting aan de vreugde over het nieuwe gebouw Minister Van Rooij ontving van hem eéh cheque ter waarde van 50.000 gulden, bestemd voor de pas opgerichte Neder landse Asthma Stichting. Eigen nieuwsdienst WASSENAAR Op 71-jarige leef tijd is gisternacht overleden prof. dr. Balthasar van der=Pol, één van de Nederlandse pioniers op het gebied van de radio. Prof. dr. Van der Pol werkte jaren lang, tot 1946, bij Philips, onder andere als leider van het wetenschappelijk ra dio-onderzoek. Sinds de oprichting was hij. lid van de technische commissie van de Union international de radiodiffusion te Brussel. Van 1934 tot 1950 was hij vice-president van het Institute of radio engineering te Washington. Als buiten gewoon hoogleraar in de elektrotechniek was hij van 1938 tot 1949 verbonden aan de technische hogeschool te Delft. Lid van Radioraad Prof. Van der Pol is één van de op richters van het Nederlands radiogenoot- schap geweest. Van 1946 tot 1949 was hij lid van de Radioraad. Voor zijn verdiensten bij het tot stand komen van de eerste radiotelefonische verbinding tussen Nederland en het voor malig Nederlands Indië werd hij in 1927 benoemd tot ridder in de Orde van Oran- je-Nassau. In 1946 werd hij benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse leeuw. seressen moet zich voor de rechtbank verantwoorden wegens het plegen van een onwettige ingreep op twee meisjes, bij wie de verhouding met Van der E. gevolgen had gehad. MARSEILLE (Reuter) Op het Franse schip Ville d'Oran, dat een re gelmatige dienst tussen Marseille en Algiers onderhoudt, is gisteren, toen het in de haven van Marseille lag, tot twee maal toe brand uitgebroken. De politie dacht aan sabotage en stel de terstond een uitgebreid onderzoek in. Het duurde twee uur voordat men de brand in de machinekamer had geblust. De brand in de salon had men sneller bedwongen. 0 Het fanfarecorps uit Oostkapelle „Crescendo" concerteerde o.I.v. de heer P. Wisse. De uitslag van de lotentrekking in Serooskerke (IV) wordt vanavond door waarnemend burgemeester P. de Kam bekend gemaakt. Voor de afdeling „Zuid-Beveland en Omstreken" van de Protestantse Chr. On derwijzers Vereniging hield de heer Vleu gel, hoofd van de Kon. Wilhelminaschool voor de B.L.O. te GOES, een causerie over het werk op zijn school. maatschappij uitgebroken. waarbij de staking is Alleen in de Beneden Kongo zijn de werknemers van de betrokken maat schappij aan het werk gebleven. De nationalistische politici daar vinden dat alleen in een werkelijk vrij en onaf hankelijk land gestaakt kan worden. De Europese werknemers van de Ot raco nemen niet aan de staking deel. Voordat de staking uitbrak hadden de autoriteiten maatregelen genomen om te voorkomen dat Leopoldstad zon der voedsel zou komen te zitten. CAPE CANAVERAL (Reuter). Een Amerikaanse intercontinentale ballisti sche raket van het type Atlas heeft dins dag een afstand overbrugd van rond 9000 kilometer. Het gevaarte, dat was voorzien van een nieüwe neuskegel, was gelanceerd van Cape Canaveral af. De nieuwe neuskegel, ter lengte van ongeveer vier meter, was speciaal ont worpen om sneller in de dampkring van de aarde terug te keren. Langs radio grafische weg werd de vlucht van de raket en de neuskegel gecontroleerd, maar er werd geen poging ondernomen het gevaarte uit de Atlantische Oceaan op te vissen. De proef is voUedig gelukt, maakte de Amerikaanse luchtmacht bekend. Eigen nieuwsdienst. DEN HAAG. Een ongeluk tijdens een militaire oefenrit, waarvan de toe dracht nog niet vast staat, heeft maan dag aan een 31-jarige eerste luitenant het leven gekost; een 41-jarige kapi tein liep een shock op. Het ongeluk gebeurde 's avonds bij Maurik onder Tiel. Een jeep kantelde en raakte van de weg af. Vermoedelijk werd de jeep bestuurd door de 41-jarige kapitein W. F. ridder van Kappard; hij kreeg een shock. De naast hem zittende eerste luitenant H. Horsting (31) werd zwaar gewond. In de nacht van maandag op dinsdag overleed hij in een ziekenhuis te Tiel. Pe, .?ei£e slachtoffers zijn van de luchtdoelartillerieschool te Ede, gehuwd en woonachtig in Ede. Omdat er geen getuigen waren en ka pitein Van Rappard nog niet kon wor den gehoord, weet men nog niets van de toedracht van het ongeluk. Ertsspoorbaan ontwricht Van onze correspondent STOCKHOLM. Dicht bij de Noorse havenstad Narvik heeft de sterke regen val de beroemde ertsspoorbaan onder- spoeid. Op enige plaatsen hangen de rails doelloos in de lucht. Vervoer uit de ertsmijnen in Zweden naar Narvik is op dit ogenblik onmoge lijk en het herstel van de rails zal ver scheidene dagen in beslag nemen. (vervolg van pag. 1) Het tij schijnt nu te keren voor Sie- be van der Zee, die door zijn krasse (privé)-uitlatingen over het socialis tische volksdeel tussen twee vuren kwam te staan: het dagblad Het Vrije Volk, dat samen met sommige VARA- kringen de gelegenheid aangreep om de Avro-functionaris beentje te lich ten; én zijn eigen superieur, Avro- voorzitter jbr. Röell, die hem terstond désavoueerde en afstrafte met een (bij nader inzien beperkte) non-acti viteit. Maar -zowel de Vara als de Avro hebben nu een storm van bedankjes en kritiek geoogst. Van een officiële boycot van Siebe van der Zee is dan ook bij de Vara geen sprake meer. Wel zijn er nog Vara-mensen, die blijven weigeren met de heer Van dei- Zee aan één tafel te zitten, maar het is in Hilversum een bekend feit, dat hier heel andere grieven meespelen dan alleen de gevleugelde woorden van de heer Van der Zee in het Vlaardingse Delta-hotel, Siebe van der Zee zal donderdag avond evenmin optreden als commen tator bij de NTS-uitzending over de Britse verkiezingen, hoewel hij daar voor aan de beurt was. Dit besluit is echter al vorige week gevallen, toen bij de Avro de paniek op zijn hoogst was. Nu zoekt, naar men mag aannemen, hel bestuur van de Avro naar een weg om de heer Van der Zee weer terug te voeren uit zijn zonderlinge ballingschap. TERNEUZEN De burgemeester van Terneuzen, mr. P. H. W. F. Teilegen, zal wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd op 1 april 1960 de ambtelijke dienst verlaten. Hij is sinds 1 juli 1936 burgemeester van Ter- neuzen. UTRECHT. Het bedrijfschap voor de groothandel in eieren heeft zich gis termiddag uitgesproken tegen het plaat sen van weekstempels op de voor Duits land bestemde eierej». De Bund deut- scher Eierimporteure had dat aan de mi nister van landbouw, visserij en voed selvoorziening verzocht. Het bedrijfschap is er over verbaasd dat de minister is ingegaan op het Duit se verzoek en een onderzoek heeft aan gekondigd naar de voor- en nadelen van een verplichte of een facultatieve week- stempeling, aangezien in Duitsland nog een tweede Mwortcursvereniging bestaat die het niet eens is met het verzoek om weekstempels. Vau onze Haagse redactie DEN HAAG. Nu buiten de auto- en garagebedrijven om vloeistof kan worden gekocht voor remmen en schok- brekers, waarschuwt de BOVAG tegen ondeskundige bijvulling. Het is mogelijk dat de gekochte vloei stof van goede kwaliteit is, maar in ver binding met de vloeistof die zich al in de remleidingen bevindt, gaat klonteren of een ongunstige chemische werking (heeft. Hierdoor kunnen zuigertjes e.d. gaan lekken of zwellen met alle riskan te gevolgen van dien. Van een onzer verslaggevers. ROTTERDAM —Wie het ook zou zijn, een klein jongetje, een ou de dame of een eenzaam man, de eerste bezoeker van de tentoonstel ling „Uw vrije tijd" in de Rotter damse Aihoy'-hallen zou haar gis termiddag openen. Het werden de Haagse kapper A. Verweij en zijn echtgenote, op de vrije middag van hem. Dat is leuk, vond mr. H. A. R. Schuit, de directeur van de mede-or ganiserende Nederlandse Jaarbeurs. U mag kiezen uit deze cadeaus. De verraste kapper wist het ai gauw en is later op ge dag blij gestemd naar huis gegaan met een elektrisch boor apparaat, <&t hem als Doe-het-Zelver menige nuttige dienst zal bewijzen. Maar eerst moesten hij en zijn vrouw per zelf te bouwen sportauto 8400) met veel imponerend geluid en een plant cadeau een rondrit over de tentoonstelling maken. Iedereen die datzelfde later gewoon te voet deed zei of dacht niettemin: Bijzonder leuk. „Uw vrije tijd" is in derdaad gezellig, lekker ruim, over zichtelijk «ml vooral veelzijdig. Zij is viel groter ook dan de eer ste twee tentoonstellingen, die in Utrecht zo de aandacht trokken. Van daar dat alles veel beter tot zijn recht komt en m^Br gelegenheid geeft tot rustige oriëntéRng. De slagzinnen helpen.de bezoeker al een heel eind op stÉeek, al moet u er zich niet door van streek laten maken. Nauwelijks bekomen van de opwek king Behang in uw vrije tijd" doemt m een volgende stand de kreet „Leg zelf uw parket" op. Gelukkig zijn er ook mildere geesten aan het werk geweg^. Zij verkondigen „Wij hebben de he* reeds voor u gedaan", of nog prettiger „Zelf doen leidt tot onverwachte betoningen". Maar goed. wfe zijn hart heeft ver pand aan miniatuur spoorwegemplace menten-met-toebehoren, vindt er bouwsels om van te dromen, en reken maar dat vijftig procent van alle speelgoedtreinaaa* Nederland van de volwassenen zfj* Wild op fotografe ren, boten bouwen, wanden moderni seren, tuinieren en wat er al niet meer zelf gedaan kan worden? „Uw Advertentie vrije tijd" heeft er hel? antwoord én de artikelen voor klaar liggen, inclu sief een uitgebreide literatuur. Om er niet meer wég te komen programma's fin hel kort v d DONDERDAG 8 OKTOBER HILVERSUM I 402 m ochtend KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gram; 7.30 jeugd; 7.40 Gram; 7.45 Morgengebed overweging; s.00 Nws; S.X5 Gram; 8.50 V.d. vrouw; 9.35 Waterst; 9.40 Schoolradio; NCRV; 10.00 Gram; 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 V d zieken; 11.45 Ge wijde muz. middag 12.00 Middagklok-noodklok; 12.03 Lichte muz; 12.25 V d boeren; 12.35 Land- en tuinb meded: 12.38 Lichte muz; 12.50 Act; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Plano- spel; 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Pro menade ork en koor; 14.45 Gevar muz; 15.15 Ork conc; 16.00 Bijbellezig; 16.20 Gram; 17.00 Het verdwenen familiewa pen, hoorsp; 17.30 Gram; 17.40 Beursber; 17.45 Gram. avond 18.15 Sportrubr; 18.30 Muz caus; 18.50 Sociaal perspectief, cans; 19.00 Nws en weerber; 19.10 Op de man af, caus; 19.15 Gram; 10.30 Radiokrant; 19.50 A R-poI caus; 20.00 Gevar progr; 21.15 Gram en comm Engelse verkiezingen; 22.00 Perio dieken-parade; 22.10 Lichte muz; 22.30 Nws; 22.40 Zaalsportuitsl; 22.45 Avondover- denktog; 23.00 Orgelconc; 23.30 Comm En- ffb? verkiezingen; 23.35 Gram; 23.55— 24.00 Nws. HILVERSUM II 398 m ochtend AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 VPRO: 7.50 Meditatie. AVRO- .800 Nws; 8.15 Gram; 9.00 Gym; 9.10 De groenteman 9.15 Gram; 9.40 Morgenwii- tOM Gram; 10.50 V d kleuters; 11.00 Tussen de wal en het schip, caus; 11.1a Gram; 11.45 Opper-Volta, land zon- der uitzicht, caus. wanneer U de prachtige Wonder wereld-boeken leest. Boeken vol avontuur en spanning en toch zijn alle gebeurtenissen, die er in worden beschreven, ontleend aan de werkelijkheid. De werke lijkheid, die dikwijls de stoutste fantasie overtreft. Verschenen zijn: „Geheimen van de Zee" 2 „Avonturen met Atomen" 3„Spe«|g»cht in Dierenland" Prijs slechts F. 2,25 per boek. Voor de bij «ik boek be horende 60 platen zijn 480 waardepuneen nodig. afd. Cadeau» Postbus 817 ROTTERDAM middag 12.00 Dansmuz; 12.30 Land- en tuinb ïï6™ i, 12,33 Licht' muz; 12.50 Gram; 13.00 Nws; 13.15 Meded en gram; 13.25 Lichte muz; 13.55 Beursber; 14.00 Piano- 1425 Doe dit óók eens zelf, caus: M.oO Gram; 15.05 Paul Vlaanderen en het Conrad-Mysterie, hoorsp; 15.45 Alt-mezzo y°°rdr; 16.35 Metropole ork; 17.00 V d jeugd; 17.30 Jazzmuz. avond 18.00 Nws; 18.15 Lichte muz; 18.30 V a jeugd; 18.45 Sportpraatje; 18.55 De gespro ken verkiezingsbriefuit Londen; 19.00 V kleuters; 19.05 Gevar progr; 20.00 Nws: 20.05 Omr ork: 20.55 Operatie opium, hoorsp; 22.10 Lichte muz; 22.30 Nws- 22.40 Act- 2—55 Sportaet; 23.05 Uit de we reld van het amusement, caus; 23.58 Een laatste blik op de Britse parlementsver kiezingen, caus; 23.53 Beursber v New York; 23.55—24.00 Nws. NEDERLAND NTS; 20.Co Journ en weeroverz. AVKO: 20,30 Documentaire film; 21.00 —22.30 TV-spel. NTS: 22.30 Algemene ver kiezingen m Groot-Britannië BELGIË VLAAMS Mi,?AWL!?e kijkuit; 19.30 Nws; 20.00 Rep. -0.30 Speelfilm; 22.00 Danscursus: 22 30 Nws en journ BELGIË FRANS 17.00—18.00 V d jeugd; 19.00 Horizon» progr v d ouderen; 19.30 V d leuai 20.00 Journ: 20.35 Tele-Match; 21.35 Film Daarna: wereldnws.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 7