De vierde wedstrijd in onze puzzelcompetitie om een televisietoestel Kop, middenmoot en staart zijn gevormd, maar er zullen zonder enige twijfel nog de nodige wijzigingen komen BAA7ENS Belangrijk JUISTE ANTWOORD BIJ ELKE FOTO (PUZZEL 4) DE OPLOSSING PUZZEL VAN VORIGE WEEK KOSTTE WAT HOOFDBREKENS r m IN EEN OUD EN EEN NOODGEBOUW WACHTEN OP EEN NIEUW GEBOUW Een huis (je) met een tuin (tje) Zaterdag 3 oktober 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Cursussen Efficienty druk bezocht A. Bergers overleden Groene Kruis vergadert VOORWAARDEN J De enige Winterdienst Spoorwegen Indianengehuil De helft van de puzzelcompetitie is nu achter de rug. De kop, de middenmoot en de staart zijn gevormd, zodat het welhaast zeker is, dat onder hen, die op de registratiekaarten van de deelne- merskartotheek staan vermeld, de uiteindelijke winnaar van de hoofdprijs, een televisietoestel, bedrijfsklaar bij u thuis opgesteld zal worden gevonden. Maar al zijn dan de posities ingenomen, dat wil nog helemaal niet zeggen, dat er in de onderlinge rangschikking geen wijziging meer zal komen. Wij durven beweren, dat dit zonder enige twijfel wel zal geschieden en dat er zelfs in de kopgroep nog de nodige verschuivingen zullen plaatsgrijpen. Die uitspraak is gebaseerd op de erva- ringen, die wij in de afgelopen weken hebben opgedaan. Bij de vierde puzzel in onze com petitie zullen wij u een beetje hel pen. Dat wil nochtans niet zeggen, dat wij het u gemakkelijk maken, want wij zijn er ons wel van be wust, dat de opgave beslist niet eenvoudig is. U treft hierbij een zestal foto's aan, die allemaal (natuurlijk) het een of ander voorstellen. Bij iedere foto ziet u een vraag en bij die vraag staan vier antwoorden. Een van die antwoorden is goed. Aan u de taak het juiste antwoord bij elke foto te vinden. Het lijkt eenvoudig, maar past u op, er zijn enige voetangels en klemmen, waar u o zo gemakke lijk in kunt tippelen. Meer zeggen wij er niet van. Voor ieder goed antwoord krijgt u tien punten, zodat er in totaal weer zestig punten te verdienen zijn. Meent U de oplossing te hebben gevonden, dan zouden wij nog graag antwoord van u hebben op de volgende vraag: WAAROM DOET U ZO GRAAG AAN DEZE PUZZELCOMPETITIE MEE? Dit Advertentie DE SPECIAALZAAK VOOR UW BRIL De nieuwe gemeentesecretaris van Middelburg mr. J. Hooy is donder dag zijn ambtsbezigheden begon nen. Hij volgt daarmee de onlangs overleden keer J. P. Koene op, na dat de heer S. A. van Leverink, die in de jongste raadsvergadering door burgemeester mr. Joh. de Widt hartelijk werd dank gebracht, enige tijd het gemeentesecretariaat had waargenomen. Op de foto: mr. Hooy achter de schrijftafel. MIDDELBURG De cursussen die de afdeling Zeeland van het Nederlands Instituut voor Efficiency im het vereni gingsjaar '58'59 heeft gegeven, voorza gen in een behoefte. Een cursus be drijfsorganisatie bleek niet voldoende te zijn, zodat een tweede volgde. In het komende seizoen wordt een cursus ge geven: ,,De mens in het bedrijf". Het aantal leden van het Instituut, dat nu in Zeeland vijf jaar bestaat, be draagt 90. antwoord moogt u vooral niet vergeten. Inzendingen uitsluitend per briefkaart, die uiterlijk woens dag? oktober 's middag 12 uur in ons bezit dient te zijn. Op de adreszijde in de linkerbovenhoek te vermelden: puzzelcompetitie. In de linkerbenedenhoek ver meldt u nauwkeurig: naam (voorletters niet vergeten s.v.p.) adres en plaats. Op de achterzij de noteert u het juiste antwoord dat bij elke foto is te vinden, dus: één van de vier antwoorden die bij elke foto zijn vermeld, alsmede het antwoord op de hiervoor gestelde vraag. Voor de weekprijzen wordt wederom een bedrag van honderd gulden ter be schikking gesteld, te verdelen in: een eerste prijs van vijftig gulden; een tweede prijs van vijfentwintig gulden; een 3e en 4e prijs van 10,en een 5e prijs van 5, Bovendien worden de punten, welke u hebt behaald, zorgvuldig op uw registratiekaart geno teerd. Wie de meeste punten heeft verzameld, dingt te zijner tijd mee naar de hoofdprijs van deze puzzelcompetitie: EEN TELEVISIETOESTEL BEDRIJFSKLAAR BIJ U THUIS OPGESTELD! SINT-ANNALAND. De heer A. Bergers uit Sint Annaland is op 79-ja- rige leeftijd in het rusthuis „De Goe de Rede" te Sommelsdijk overleden. De heer Berger was van 1918 tot 1955 be stuurslid en van 1932 tot 1955 voorzitter van de coöperatieve boerenleenbank. Ve le jaren was de heer Bergers admini strateur van de Coöperatieve Land- en tuinbouwvereniging St. Annaland en Omstreken en voorzitter van de weeg brugvereniging en het leesgezelschap ,,Elck wat wils". Het laatste jaar van zijn leven bracht de heer Bergers door in het rusthuis te Sommelsdijk. GOES. De Provinciale Zeeuwse Vereniging .,Het Groene Kruis" houdt op zaterdag 24 oktober een algemene vergadering in ,,Het Centrum" te Axel. In de morgenuren komen huishoudelij ke zaken aan de orde. 's Middags spreekt dokter P. Staverman uit Arn-i hem over Gevaren van de moderne geneeskunde". 1. Inzendingen moeten uiterlijk woensdagmiddag 7 oktober In ohs bezit Oplossingen wélke ons daarna bereiken, dingen onherroepelijk niet mee. 2. Wij aanvaarden geen verant woordelijkheid voor verloren of zoekgeraakte inzendingen. 3. Inzendingen uitsluitend per briefkaart, te adresseren aan de Puzzelredactie van het Zeeuwsch Dagblad, Postbus 4, Goes. In de linker bovenhoek aan de adreszijde te vermelden.* Puzzelcompetitie. 4. Deelneming staat open voor iedereen; personeelsleden van de N.V. Zeeuwsch Dagblad en hun gezinsleden zijn van deel neming uitgesloten. 5. De beslissing van de puzzel redactie van het Zeeuwsch Dag blad is bindend. Over de uitslag kan niet worden gecorrespon deerd. Door deelneming aan de puzzel verklaart u zich akkoord met alle regels. 6. Iedere puzzel bestaat uit enige onderdelen. Voor ieder goed opgelost onderdeel worden tien punten toegekend. Winnaar van de weekpuzzel wordt hij, die het hoogste aantal punten heeft behaald. Zijn er meer in zendingen met hetzelfde aantal punten, dan zullen de prijzen worden toegekend aan die genen onder deze inzenders die naar het oordeel van de puzzel redactie het origineelste ant woord hebben gegeven op de vraag. 7. Winnaar van de hoofdprijs (een televisietoestel) wordt hij die gedurende de gehele duur van de competitie de meeste punten heeft behaald. Eindigen er meer inzenders met een gelijk aantal punten, dan worden de prijzen toegekend aan hen, die naar het oordeel van de puzzelredactie het origineelste antwoord heb ben gegeven op de bij de laatste puzzel gestelde vraag. 8. Ieder mag slechts één oplos sing per week inzenden. Het inzenden van meer oplossingen maakt alles wat de betreffende persoon heeft ingezonden on geldig. Mevrouw Van den Berge uit Middel burg wilde niet op de foto. Ze zei: „Wat zouden de buren wel zeg gen als ze mij in de krant zagen staan". Nu staat haar huis in de krant. Maar er zijn twee vragen: Welk huis is het? Wat zouden de buren er van zeggen? Oplossingen aan de redactie. /f= le. Uw inzending moet uiterlijk woensdagmiddag a.s. 12 uur in ons bezit zijn. 2e. Oplossingen uitsluitend per briefkaart, die ook aan ons kantoor, Lange Vorst- straat 90, Goes kan worden bezorgd. 3e. Vermeldt uw adres en uw naam (ook de voorlet ters) goed op de kaart. Houdt u zich aan de om schrijving, die u by vorige inzendingen gebruikte. On dertekende u b.v. met J. J. Lezer, schrijf deze keer dan niet dhr. Lezer, want daar mede wordt de kans op het maken van vergissingen (in uw nadeel) sterk vergroot. 4. Bent u inmiddels ver huisd, vermeldt dan niet al leen uw nieuwe adres maar ook het oude. Hartelijk dank voor uw' compliment, inzenders, maar er is nog altijd enig verschil tussen het stadion Feijenoord en ons hoofdkantoor in Goes. Het een is een beetje groter dan het ander, maar het voornaamste verschil is toch. dat in het stadion wordt toegekeken, terwijl bij ons alleen wordt gewerkt! 't Was overigens leuk te zien, op hoeveel manieren je „Feijenoord" kan schrijven Er waren ook deelnemers die het moeilijke woord maar weglie ten en schreven „Stadion te Rotter dam". Dat hebben we natuurlijk ook goed gerekend. Het moeilijkst bleek nummer vier toch te zijn. Niet iedereen kon uitvin den, dat dat plaatje het paleis het Loo in Apeldoorn, het huis van Prinses Wil- helmina -is.; Dat vorstelijk; gebpuw werd ook al wéér (tót twee maal toe) voor de Lange Vorststraat in Goes aange zien. Maar ook het huis waar Prinses Beatrix nu in Leiden woont (ach me neer, zulke moeilijke puzzels zouden we niet eens kunnen bedenken....) en het kantongerecht in Middelburg wer den genoemd. Het omgekeerde weeshuis in Zierikzee, waarvan Artemis eens ver telde, bleek veel indruk te hebben ge maakt. Verscheidene inzendingen gaven dat op als nummer vier. Wat dacht u van „het straatje van Poot"? of van dat van Vermeer? Om nog niet te spreken van de Abdijgebouwen in Mid delburg (ons goedbedoeld advies: leer uw provincie kennen) en het Anne Frankhuis in Amsterdam. Maar alia, we zijn er weer door ge worsteld. Een beste wedstrijd in ons stadion De oplossing was: 1. Paleis Soestdijk; 2. Het Muiderslot; 3. Stadion Feijenoord te Rotterdam; 4. Paleis Het Loo te Apeldoorn; 5. Paleis op de Dam te Amsterdam; 6. De Domtoren te Utrecht. De prijswinnaars zijn: eerste prijs 50) mevrouw v. d. Berge, Seisweg 42, Middelburg: tweede prijs 25) W. A. Verbeek, Burg. Elenbaasstraat 19, Kruiningen; derde prijs 10) A. S. Hartwig, Smitsweg, Driewegen; vierde prijs 10) E. P. de Ridder, Oranjedij 15, Vlissingen; vijfde prijs 5) P. van Wouwe, Irenestraat 20, Rilland-Bath. De prijzen worden per postwissel thuis gestuurd. éËASÊÉkz. A-immÈ Welk spel wordt beoefend? a. honkbal b. kastiebal c. cricket d. estafetteloop Wat repareert deze man? a. schrijfmachine b. elektronische rekenmachine c. telexapparaat d. accordeon Waar staat deze kerk? a. Gouda h. Middelburg: c. 's-Hertogenbosch d. Amersfoort AXEL Van ver uit. de omtrek komen tegenwoordig de jongens naar Axel om het onderwijs te volgen aan de lagere technische school. Toen de school in september 1958 begon, stond de directeur, de héér M. 't Gilde, zonder leerkrachten en zonder materiaal alleen voor dertig leerlingen. Het gemeentebestuur verleende echter alle medewerking en men speelde het klaar om de school binnen een maand zodanig in te richten, dat de lessen konden beginnen. Onvermoeibare ener gie en werklust hebben thans een prima school opgeleverd. „Ik zou graag een huis willen hebben aan de zee. Liefst met een flinke tuin er bij! Mevrouw Van den Berge uit Middelburg lachte toen ze dit zei. Maar ik lachte niet want ik stond met vijftig gulden in m'n handen (de puzzelprijs van deze week) en ik wist dat het hoogstens een poppenhuis aan een poppenzee kon worden. Ja, wat doe je nou met vijftig gul- den? Mevrouw Van den Berge haalt de monstratief haar schouders op. Als het 50.000 was wist ze het wel, maar nu. ..Oh wacht eens, ik zou er een tafel kleed voor kunnen kopen, maar stop mijnneerd), dat moet u niet in de krant schrijven hoor. De mensen zouden den ken dat ik op vijftig gulden zit te wachten om een tafelkleed aan te kun nen schaffen!" ,,Goed mevrouw", beloofde ik, en ik ben stellig van plan mijn woord te houden. UTRECHT. De winterdienst van de spoorwegen vertoont geen sterke afwij kingen met de zomerdienst, die op het ogenblik nog geldt. Voor Zeeland zijn de wijzigingen al heel miniem. Op zon en feestdagen vertrekt om 7.29 een trein uit Den Haag naar Zeeland. Deze trein «tart nu eerst in Rotterdam. Mevrouw Van den Berge keek naar buiten, nog steeds peinzend over haar bestedingsverruiming. Toen zei ze plot seling: Eigenaardig dat ik nu de enige was met een goede oplossing." „Wat zei u??", vroeg ik geschrokken. „Ik zei", antwoordde ze, „dat ik het eigenaardig vind dat ik de enige was met een goede oplossing". „Oh!", zei ik en ik vergat m'n mond te sluiten. M'n lippen bleven in een tuit- vorm staan. Ik dacht aan het zweet, dat in plassen van ongeveer een liter on der m'n bureau had gestaan. Ja, dan moet u zich voorstellen hoe dat gaat. Allereerst schuiven we hier op de redactie drie bureau's aan elkaar tot ze tezamen één spiegelend opper vlak vormen. Vervolgens komt de jong ste bediende binnen en stort met een plechtig gebaar vijftienhonderd oplossin gen in een hopeloze chaos door elkaar. „Wat een rommel!", zeggen wij tegen elkaar, maar dat is vaktaal en het slaat bovendien nergens op. Om kort te gaan: Vier en twintig uur later zijn we er achter dat we dit maal vijfhonderd goede oplossingen heb ben, maar wat zich in die tussentijd heeft afgespeeld lijkt veel op een cir- 1 cusvoorstelling. Meer wil ik er niet van zeggen. Mevrouw van den Berge kan |dus gerust zijn. Ze was niet de enige. In oktober 1958 kwam de eerste leer kracht het werk van de directeur ver lichten en twee maanden later begon het eerste materiaal binnen te komen, hetgeen met indianengehuil werd be groet. Het oude schoolgebouw is inmiddels geheel opgeknapt. De jongens beschik ken over goede gereedschappen en de lokalen zijn in frisse tinten opgeschil derd. Weliswaar zijn nog twee lokalen in gebruik- bij de huishoudschool, maar dat zal in oktober ook verleden tijd zijn geworden. Direct bij de oprichting werd een plan gemaakt voor de bouw van een nieuwe school, maar toen dit niet op tijd klaar kon komen werd op het ter rein aan de Buitenweg een noodgebouw opgetrokken. Hoewel dit thans nog af gewerkt moet worden, zijn de afdelingen timmeren en metaalbewerking er reeds ondergebracht. Maar de tekening van het nieuwe ge bouw is bijna gereed en nadat de goed keuring van het departement zal zijn verkregen, hoopt men spoedig aan de slag te kunne# gaan. In de nieuwe school zijn o.a. werk- hallen, theorielokalen en magazijnen geprojecteerd. De afdeling metaal zal alleen reeds een oppervlakte krij gen van 65 bij 9 meter. Hierin hoopt men tevens een aide ling voor mechanische metaalbewer king op te nemen. Overigens is dit bedoeld als proefneming, want de praktijk zal nog moeten uitmaken of dit ailes in één hal ondergebracht kan worden. De Christelijke technische school te Axel heeft bewezen dat zij in een be hoefte voorziet. De lessen worden op het ogenblik door 77 leerlingen gevolgd. Maar men hoopt natuurlijk dat het heen en weer trekken van de oude naar de nood schoot spoedig tot het verleden zal be horen. Waar is dit? a. Lloydkade Rotterdam b. Madurodam c. Zeehaven Amsterdam d. Miniatuur Walcheren Welk dier wordt door deze jongedame gevoed? a. konijn b. kangeroe c. haas d. jonge vos Waar is dit? a. Goes b. Leiden O. Alkmaa* 1 Edam

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 5