ZÓ VOLKOMEN NIEUW is de mantelmi z NU LODALINE mét'hmt-t&ekmmtmé/térn „VRIJERE LOONVORMING" NOG STEEDS VRIJ VAAG BEDRIJFSLEIDER „Neem mee" C V DIMPLEX Besprekingen voorlopig afgesloten Kruiswoordpuzzel Zaterdag 3 oktober 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 10 "c L-fTi'—I a WÊ?miU~uma~' De mantelcostuums hebben langere jasjes! 4 mantelcostuum van bouclé met rendierhaar, met kraag van prachtig wasbeer bont en nonchalant geknoopte koordceintuur. Nieuwste Noar'n model van Nina Ricci Mantel in de langharige modestof mohair! Modieus met zijn kraagloze hals, wijde coupe en aparte knoopstelling! O.a, in fuchsia, lila en zwartMet bijpass. De ronde raglan-liin van Dior... verwerkt in 'n royale, warme ratiné-mantel, die elke jeugdige, slan ke vrouw in verrukking brengtO.a. in lila en mosterdgeel.' Let op de bijzondere knoopstelling! Mantel in geruwde mohair-ruit Wonneer U sportief en toch uiterst modieus gekleed wilt gaan dan is dit Uw nieuwe winter mantel! In gloedvolle'*'' herfstkleuren 175 Een héle literfles 43 cent voor stoffering O voor vaat en glaswerk voor spiegels en sanitair Warmcestfèling en Luchtsiroflftlftg in balans. Gelijkmatl|ê verdeling van de wifiVite over het gehele vèftfêk. veilig hygiënisch gemakkelijk Centrale verwarming op z'n besten verplaatsbaar met ELECTRISCHE RADIATOREN illjvend met olie gevuld - thermostitisch geregeld. Steek eenvoudig de itekker in het itop- contict en U hebt de meest ideale verwarming zonder meer. Hiattfle' thermostaat regelt Uw kamertem- peratuur automatisch, dus tumig stoken. Verplaatsbaar van huiskanitr haar Reuken, spreekkamer, slaapkamër etc. Door geleidelijke aanschaf van meerdere radiatoren bouwt U zelf uw centrale verwarming op. Bij verhuizing neemt U de radiatoren gewoon mee. Een sieraad voor elk vertrek. Ook IDÉAAL als verwarming aanvullende verwarming. voor- en najaar en als VRAAG GRATIS FOLDER en het adres van de Dlmplex-specialist in uw woonplaats bij de importeur NERIM N.V. DORDRECHT VLAK 2, - Tel. 01850 -8482. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De besprekingen tus sen de regering, vertegenwoordigd door de ministers Van Rooy en De Pous en staatssecretaris Roolvink, de looncom- Vooraanstaande automobielmaatschappij m«t diverse vestigingen in een der grote steden van het Westen des lands, zoekt voor een van haar garagebedrijven: De onderneming beweegt zich zowel op het gebied van personen- als op dat van vrachtwagens, zodat allereerst all-round autotechnische kennis wordt vereist. Voorts zijn ook commerciële talenten en service- gevoel beslist noodzakelijk. F.en belangrijk punt is voorts het leiding geven aan het personeel: hierbij komt het aan op overwicht, tact en organisatievermogen. Tenslotte dient men ook inzicht te bezitten in onderwerpen als werkplaats- en voorraadadministratie, e.d. Leeftijd tot 45 jaar. Uit bovenstaande omschrijving volgt, dat het hier gaat om een be langrijke functie. In de salariëring wordt hiermede dan ook rekening gehouden. Uitvoerige, eigenhandig geschreven sollicitaties, welke met discretie zullen worden behandeld, worden ingewacht onder no. 4490 bij het Psychologisch Adviesbureau Dr J. Sfikboer, Gedempte Oude Gracht 90, Haarlem. missie van de Stichting van den Arbeid en het College van rijksbemiddelaars zijn voorlopig afgesloten. Inzet van dit overleg dat zaterdag was begonnen en donderdag voortgezet, is de interpreta tie van de richtlijnen voor d'e vrijere loonvorming. Deze acht richtlijnen, d'ie staatssecre taris Roolvink op 30 juli aan het College van rijksbemiddelaars verstrekte, heb ben in de afgelopen weken nog a] eens „kortsluiting" veroorzaakt. Nieuwe c.a.o.'s, die voor goedkeuring aan het College van rijksbemiddelaars worden voorgelegd, dienen aan die richtlijnen te vold'oen en daarbij is gebleken dat de Stichting van de Arbeid (die advies moet geven aan Rijksbemiddelaars) in de tekst andere dingen leest dan dit College en omgekeerd'. Zeer technisch Het thans afgesloten overleg is bijzon der grondig gewpest en voor een groot deel van zeer technische aard. Wan neer men eenmaal een vraag over zo'n richtlijn opwerpt, volgt er op het ant woord onmiddellijk weer een nieuwe vraag in een lange keten. Het College van rijksbemiddelaars heeft dan ook al aan den lijve moeten ondervinden dat de vrijere loonvorming moeizaam van de grond komt: lange vergaderingen, tot vaak diep in de nacht hebben het uiterste aan uithoudingsvermogen van de leden gevergd. Van weerskanten zijn ö'e standpunten thans samengevat. De regering heeft een nota doen toekomen aan de Stichting van den Arbeid. Deze heeft op haar beurt haar zienswijze op schrift gezet en die gisteren aan de re gering toegezonden. In hoeverre de standpunten elkaar ge vonden hebben, zal blijken wanneer de Horizontaal: 1. hetgeen in overeen stemming is met hetgeen men zegt en bedoelt; 5. boog v. e. gewelf; 9 zin gende vogel; 14. te eniger tijd; 16. op tisch instrument: 17. overvloed; 18. wijnglas; 20. laag: 21. stroomkering v. gevlochten teen; 23. onverstandig: 24. vogeleigenschap: 26. grote makreelach tige vis; 28. bekende gravin voor puz zelaars; 29. achten: 31. klein vertrek; 33. branche; 34. hemellichaam; 35. ge bogen been; 37. deel v. d. romp: 39. al het touwwerk aan boord: 41. een he le toer; 42. staat op het dak; 44. bos god; 46. eigendom; 48. zilveren rijder; 50. begroeide zandgrond; 52. stand: 53. beweging met de armen: 54. landsge woonte. gebruik; 55. keurig; 56. eetba re paddestoel; 57. hemeling; 58. legimi- tatiebewijs; 59. vertragingswerktuig; 60. schrijfgerei: 61. deel v. e. boom; 4. branie, durf: 66. overwinningsbeker; 69. snaaks; 70. los samenhangend; 72. stuk stof; 74. wacht; 76. gezworen gelofte; 77. snel ademhalen; 79. bovenste punt: 81. driemaal; 82. ongekerstende; 84. bijwoord; 86. vorstelijk verblijf; 88. ge vangenis; 89. badplaats bij Venetië; 90. achting toedragen; 91. tweede snede of nagewas; 92. klimgeit; 93. huisdier. Verticaal: 1. vroeger; 2. rekenkundi ge term; 3. bedrag; 4. groei, was; 6. blinde en kleurloze salamandersoort: 7. bijwoord: 8. genoegen: 10. edik; 11. landtong; 12. verricht; 13. verdicht ver haal; 15. slimme streek; 19. orgaan; 21. vermogend; 22. gewoonterecht; 25. mestvocht; 27. vochtig; 30. niets; 32. akelig, afschrikwekkend; 34. mens; 36. gat in het ijs; 38. geluid van pluimvee: 39. platte mandenzeef; 40. verzoek; 43. versnapering; 44. nachtkledij: 45. aan minnig; 46. meubel; 47. schaakterm; 48. naaldboom; 49. afkorting; 50. terug; 51. kaasstad; 53. vluchtige stof; 54. nerf, pees; 56. vleesgerecht; 57. alco hol, drank; 58. kostuum: 61. voertuig; 62. bericht, mare; 63 insekt; 65. mode gek; 67. octrooibrief; 68. arbeider in machinefabriek; 69. ooruil; 70. onder aardse groeve: 71. buigzaam, soepel; 73. Russisch geestelijke; 75. steen; 77. Juno; 78. ongaarne: 80. wandelplaats; 83. kaal, onbegroeid; 85. plakmiddel; 87. dochter van Laban. OPLOSSING KRYPTOGRAM Horizontaal: 1. dommekracht; 8. ka- jbinet; 10. kandeel; 11. Leto; 12. telen; 113. stok; 16. garantie; 17. schrap; 19. sulfer; 21. manieren; 25. eega; 26. ma- •dam; 27. Oder; 30. eerzaam; 31. Tita- nia; 32. nageljongen. Verticaal: 1. debater: 2. mens; 3. rakker; 4. cent; 5. treiter; 6. akelig; 7. slokop; 9. Themis; 14. ander; 15. schik; 18. basalt; 19 skelet; 20. logeren; 22. redenen; 23. narwal; 24. Karmel; 28 laag; 29. stag. Op de avond van de Protestantse Ge zondheidszorg in „Ons Dorpshuis" te A. J. POLDER werd de film „Vechten en Die nen" vertoond. Spreker op deze avond was ds. Haverkamp. regering d'e brief van de stichting nauw keurig zal hebben bestudeerd. Direct belaag Lijkt dit alles nogal theoretisch en technisch, de gerezen vraagpunten heb ben een direct belang voor iedere werk nemer. In het bijzonder is immers de richtlijn nummer drie in discussie ge weest en daarbij gaat het om de vraag: met welke produktiviteitsstijging mag een loonsverhoging rekening houden. Kan hierbij het jaar 1958 althans voor een deel worden betrokken of niet? En mag die over 1959 totaal worden ingerekend of in bepaalde ge vallen niet? Tot op heden heeft de regering zich over het gevoerde overleg niet willen uitspreken. In het kamerdebat heeft zij concrete vragen daarover omzeild. Voor een goede gang van zaken in de vrijer# loonvorming dient nu op korte ttrmijn klaarheid te worden verschaft.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 10