Wormspitters opnieuw kontra justitie VICTORIA WATER Familie de K. uit Goes kreeg Eer weer een boeteboekje bij Kunstschilder werkt op mensenvel Schouwen- Duiveland Tholen en St.- Philipsland Zeeuwsch Dagblad Kerken bouwen RUMOERIGE ZITTING KANTONGERECHT Feestavond voor talenkenners Burgemeester hervat werkzaamheden „Veilig Verkeer Medewerking aan plannen voor bejaardentehuis Brouwershaven wil meer toeristen Vereniging Rijwielpad Walcheren in financiële moeilijkheden Onderhandelingen over pad Zeeduin-Fort den Haak nog gaande Fietser bewusteloos op weg aangetroffen Vlissingse ondernemer taxiede zonder vereiste vergunning Na vierenveertig jaren Wie heeft bezwaren? Wolphaartsdijk bood begroting aan Streekontwikkeling in Oost-Zeeuws Vlaanderen Donderdag 1 oktober 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Protestants-Christelijk Advertentie de regenjas met de herkenbare snit VERKRIJGBAAR IN DE BETERE HERENMODEZAKEN iBiiBiisiiBiiaiiBiiBiiBiiBiiBiialiBlislieiiBiiBiiEiBifaiiBiianEiiBiiaiielrBliElfgl MIDDELBURG De aange-' heftig ontkennen der verdachten. TJEZE week staat In het teken van de Hervormde Kerkbouwactie. Ook in ons blad hebben wij kunnen lezen op welke wijze deze actie is in- tezet. Ootmoedig en feestelijk, luidde de kop boven het verslag. Het was een treffende kop. Op ootmoedige en tegelijk feestelijke wijze ingezet, moet deze actie slagen. Ootmoedig omdat men weet dat „als de Here het huis niet bouwt, de bouwlieden vergeefs arbeiden"; feestelijk omdat men de opdracht tot deze actie beschouwt als een feest: het is een voorrecht stenen te mogen aandragen voor het Huis des Heren. Er is aan het adres van 1.300.000 mensen die tot de Hervorm de Kerk behoren een folder bezorgd, waarin wordt opgeroepen mee te doen aan het bouwen van 160 nieuwe ker ken. Er is 16.000.000 gulden nodig. Voorwaar geen klein bedrag. Dat wij op deze plaats aandacht be- houden zaak tegen de wormste-, verbalisanten te horen. In de Zo bleef alleen mevr. De K.-de W. steden aan deze actie heeft tweeërlei kersfamilie De K. uit Goes werd twee behandelde zaken ging hetAndreae^erkte""™8d"™ er6 de'laatste! woensdag in een rumoerige mid- om het steken van zagers op vis- tijd geen klachten over de De K's meer i I -a r. i 1 - -t -, mm Aieio OAH booto doel Voorop staat dat wij onze sympa- dagzitting op het Middelburgse thie willen betuigen aan deze kerken- kantongerecht voortgezet. Drie bouwactie Het is van uitermate groot weken geleden was de zaak ver- belang dat er in de nieuwe wooncen- daagd omdat de kantonrechter; Als eersle stond f T de K serijpercelen, zonder in het be- waren binnengekomen en eiste een boete -I van 50 tegen alle drie verdachten. De Zit te zijn van de vereiste ver- beide broers werden conform veroor- gunning. tra nieuwe kerken komen. Het zou zo het raadzaam achtte, gezien het moeten zijn dat de kerk het centrum is van iedere wijk. Zoals vroeger de kerk in het dorp werd gebouwd: cen traal en dominerend. Deze functie heeft de kerk in de nienwe wooneentra helaas verloren. Als zij er komt zal haar plaats van .MIDDELBURG. Met een massale vestiging misschien wel in het mid- byeenkomst in het schuttershof te Mid- den van de wijk zijn, maar deson- delburg vierden de manschappen van de danks nog niet centraal. Nog minder Berghuiskazerne woensdagavond het dominerend vÜf en dertig jarig bestaan van de nominerend. eerste C.O.A.K. Door de soldaten werd Toch prijzen we ons gelukkig dat «n aantrekkelijk en goed verzorgd pro- gramma op de planken gebracht de kerk nog een plaats heeft. En het is onze taak ervoor te zorgen dat De feestelijkheden werden geopend deze plaats er ook is in de wereld met een d°°r ,allf medewerkers Bezon- wr.»a. geen openingslied dat zijn regels aan van morgen. verschillende moderne talen had ont- Er is echter nog een ander motief ïeend. dat ons ertoe bracht aandacht tej Legerpredikant ds. Bartlema merkte «chenken en te vragen voor deze *n zÜn openingsspeech op dat het vijf en dertig jariig bestaan van de eerste i C.O.A.K. niet zo zeer spectaculair, maar ry.-M j toch zeer belangrijk was. En op een Zestien miljoen gulden lykt veel. dergelijke feestavond leren de militairen Is ook betrekkelijk veel. Toch is elkaar ook eens van een andere kant dat bedrag slechts 20 procent van het kennen. totaal benodigde bedrag. En dan Een muzikale formatie onder de naam -ra.,,,*.*- i*. n f„oo». C.O.A.K.-kwartet bracht met vaart mo- raag je je meteen af. waar komt de derne muziek in het programma, dat rest dan vandaan. Daar zijn verschil- zeer afwisselend was door de vlotte schetsen, korte toneelstukken als het drama van vrouwen trouw: Adelaide, een muzikale intermezzo's van Grana- dos, Rachmaninoff en Jules de Corte. Het solonummer van Rasenberg: Weet je nog wel C.O.A.K. viel bijzonder in de smaak. Met pianobegeleiding zong hij een terugblik op de belevenissen van een lichting Coakers op de wijs van ,,Weet je nog wel oudje". Na de pauze werd een soort artistencafé, waarin een modeshow van alle soorten dienstkle ding was verWèkt, voor het voetlicht gebracht. Tot slot weer een veeltalig afscheidslied. Donderdag worden de feestelijkheden voortgezet met een parade en een grote maaltijd. DREISCHOR Burgemeester A. H. Vermeulen zal op 1 november zyn ambts werkzaamheden weer kunnen hervatten, aldus deelde de loco-burgemeester, de heer L. M. Moermond op de gemeente raadsvergadering mede. Door de raad werd verder besloten een perceel grond gratis ter beschikking te stellen aan het Verbond voor Veilig Ver- I keer voor de oprichting van een speel- j tuin. Een aantal mutaties dat ter sprake j kwam betrof in de eerste plaats de ge- j meentelijke instelling voor Sociale Zorg. 1 Herbenoemd werden mevrouw P. L. van der Werve-van der Have en de heer J. C. van der Maas. Als gemeentelijke vertegenwoordigers voor de Stichting Dorpshuis Dreischor en de stichting Sportterrein Dreischor wer den resp. herbenoemd de heren J van der Doe en W. C. Vane. drukt ons in een hoekje". De officier Met algemene stemmen werd ook be merkte in zijn repuisitoir op dat de ver- sloten mejuffrouw L. Snoek te benoemen dachten het hen laste gelegde in feite niet hadden ontkend. En toen hij de strafmaat besprak riep A. de K. „Geef de volle mep maar". Tenslotte werd aan de heer J. J. Ver- ,,Nog een woord u gaat er uit", ant- Jaal eervol ontslag verleend als waarne- woordde mr. Attema. ,,lk ga al" mend secretaris en als ambtenaar van de schreduw eA. de K., ,,Het is hier een burgerlijke stand. In deze vacatures werd konkelzootje" voorzien door de benoeming van de heer ;C. M. Padmos. Tenslotte behandelde de raad enkele subsidieverzoeken. Een bedrag van vijf gulden werd a3s subsidie beschikbaar gesteld aan de rijks- politiekapel, terwijj een bijdrage van vijf cent per inwoner zal worden gegeven t.b.v. een muurschildering voor het nieu we gebouw avan de Provinciale Griffie te Middelburg. m als hoofdleidster aan de openbare kleuter school. UTRECHT. Het Verbond voor Vei lende antwoorden op mogelijk. Het is misschien wel mogelijk dat er voor 80 procent geld wordt ge leend, zodat de volgende geslachten voor de last van rente en aflossing worden geplaatst. Wij geloven dat het niet juist zou zijn zo'n zware last na te laten. Wel willen wij er van uit gaan dat het volkomen verantwoord is een deel van de lasten te laten drukken op hen die na ons komen. Alleen als wij over de grootte van het bedrag van gedachten gaan wis selen lopen de meningen vaak uiteen. Er is nog een andere mogelijkheid. Over de jaren 1859 tot 1872 werd van Staatswege jaarlijks ongeveer een half miljoen gulden beschikbaar ge steld voor de bouw van kerken en pastorieën. In het licht van de heden-' lig Verkeer heeft voor het seizoen 1959- daairse eiifei-s eezien weliswaar a-ern 1960 het volgende programma opge- daagse cijlers gezien weliswaar geen steld. 13 en 14 oktober iaarvergadering groot bedrag, maar in die tijd zeker te Nijmegen, 2 febr. 1960 kweekschool- geen onbelangrijke bijdrage. verkeersexamen, 8 maart jeugdver- keersexamen, lager onderwijs, 12 april Hoewel de Tweede Kamer der Sta- jeugdverkeersexamen voortgezet onder ten Generaal in het eind van de vo- 21 mei finale schoolverkeerseom- j petitie. Op 21 mei wordt tevens een nge eeuw de subsidiering van kerken- internationale Veilig Verkeersdag ge bouw sterk heeft afgeremd, zijn er houden, toch een paar perioden aan te wijzen waarin de Overheid weer tot subsi diëring overging. In 19X4 nam de Tweede Kamer een principebesluit waardoor aan do kerkgenootschappen in de mijnstreek, subsidie kon worden verleend. Tenge volge van de mijnexploitatie kreeg Zuid Limburg een geweldige bevol kingsaanwas en terecht kreeg de Kerk hier de steun van de Overheid om deze aanwas te kunnen opvangen. Dat herhaalde zich later bij de droog making van de Zuiderzee. Gelukkig is in veler ogen een kenmerk van bewoonbaarheid o.a. nog altijd een kerk. De Commissie-Sassen heeft het vraagstuk van de subsidiëring van kerkenbouw grondig bestudeerd. En zij niet alleen. Allerlei gezelschap pen hebben zich hierop bezonnen. Met name ook de verschillende po litieke partijen. Natuurlijk zijn de conclusies niet allemaal gelijk. Wel menen wij dat wij van de huidige re gering en volksvertegenwoordiging mogen verwachten dat er in de ko mende regeringsperiode een defini tieve regeling tot stand komt waarin dit vraagstuk op bevredigende wijze is geregeld. Ook de Overheid heeft er belang bij dat er een kerk zal zijn in de wereld van morgen Voorwaarde voor overheidssubsi diëring moet echter zijn dat iedere gemeenschap van gelovigen zelf een reëel offer brengt bij de totstandko ming van een nieuwe kerk Welnu, ais de Hervormde kerk er in slaagt het gevraagde bedrag op te jg (Je fust Wel Verdiend brengen is er een offer gebracht. Daartoe zal echter een ieder die zich GOES Na een ononderbroken ambts de kantonrechter. Evenals vorige maal ontkende hij hardnekkig op vier augus tus op een mosselbank geweest te zijn. De verbalisant, een schipper van de visserijpolitie verklaarde als getuige on der ede, dat hij F. T. de K. op heter daad had betrapt. Naar de naam van de wormspiter had hij echter niet ge vraagd. Later had hij de wormspitter in een auto zien stappen die hij als die van F. T. de K. herkende. Over de da tum bestond, gezien de nauwkeurige aantekeningen in het aantekenboekje van de getuige niet de minste twijfel. Maar was het F. T. de K. wel geweest? Toen de kantonrechter aan de getuige vroeg of hij de man naast hem als die van de bank herkende, antwoordde hij eerst na enig aarzelen bevestigend. aarzelt", merkte de kantonrechter op. „Bent u er wel zeker van?" Dat was getuige. In zyn requisitoir merkte de officier van justtitie, mr. S. L. Andreae, op dat de naam van de wormsteker indertijd; niet was opgegeven. De identificatie was in verband gelegd met een num merbord. Persoonsverwisseling leek hem na twee maanden niet uitgesloten. Het bewys was dus niet geleverd, on danks de goede trouw van de getuige. Hij eiste vrijspraak. De kantonrechter ging er mee akkoord. In de zaak tegen T. de K. en- zijn echtgenote, en A. de K. getuigde een schipper van de visserijpolitie. Hij hód de verdachten op de bank aangetroffen in de nacht van zes op zeven augustus. Er waren harde scheldwoorden geval len. Later hadden de verdachten vanaf de dijk andere zagerstekers gewaar schuwd, volgens de schipper-verbalisant. De tweede getuige, een wachtmeester van de rijkspolitie te Yerseke, ver klaarde dat er de laatste tijd veel klachten over de zagerspitters bij hem binnenkwamen. Daarmee zijn vele oester- en mossel-banken vernield. Tus sen de vele baken liggen enkele per celen braak waarop gespit mag worden. Deze worden door de spitters als „ca mouflagepercelen" gebruikt, vanwaar ze over de gehele bank opereren. Ook verklaarde hij dat een zekere A. P. door De K's gedwongen was om me hten zagers te gaan spitten. „Hij eilgt", riep T. de K. „Als u dat vol houdt kunt u verdwijnen", antwoordde de kantonrechter hem. „Ik ga al", schreeuwde T. de K. opgewonden. „Dan ga ik ook" riiep de inmiddels vrijgesproken broer F. T.de K. van achter uit de zaal. „Hij liegt dat het gedrukt staat. Alles is gelogen. Hij staat ter meineed". Met een harde dreun sloegen ze de deur achter zich dicht. deeld. Mevr. De K.-de W. kreeg een boete van 30. A. de K. krijgt voor zijn optreden ter zitting een proces ver baal voor belediging. De heer Van der Hengel nam afscheid van school TEKNEUZEN. In een van de bene denzalen van Grand Hotel Rotterdam heeft de heer J. van der Hengel, hoofd van de chr. nationale school aan de Josinastraat. afscheid genomen van het schoolbestuur. Met het aanbieden van een cadeau en een fraai boeket bloemen dankte de voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. Ribbens voor de bijzondere wijze waarop de heer Van der Hengel de school heeft geleid. In de middaguren was reeds door de leerlingen een prachtige lamp als af scheidscadeau aangeboden. EEN MAN NEGERENda's maar een koud kunstje. Zo voor mekaar meneer. Een doos zwart sel, wat kwastjes en een paar rappe vingers en het manneke komt de stoel uit gelijk een zwartmens uit het oerwoud sluipt. Een neger heb ik zo voor mekaar. Moeilijker is het als er een jochie van zeventien jaar in je stoel komt te zittendie. op de toon van een stamgast, die een glas pils bestelt, te kennen geeft: „Maak d'r effen Floris de Vijfde van." Of als je een praatzieke kerel met een hanglip van jewel- ste het aanschijn van Willem de Zwijger moet geven. KUNSTSCHILDER J. Raaijmaker uit Bergen op Zoom krabt zich wel eens achter een van zijn oren, soms wel eens achter beide, bij de opdrach ten, die hij als grimeur van de Beve- landse toneelverenigingen en groepen krijgt. Het komt nogal eens voor, dat Dat moet Alva worden „U fantaseert" riep toen A. de K. op zijn beurt iets gematiigder uit. „U OOSTBURG. De gemeenteraad heeft gisteravond besloten medewerking te verlenen aan de plannen van de ver eniging ..Ceres" voor de bouw van een bejaardentehuis. Éen uitgebreide discussie ontstond bij de behandeling' van de kwestie Betouw. Terwijl B. en W. veel voelen om van de weiden van Betouw een park te maken, verdedigde de heer Dekker de geopperde plannen voor bungalow-bouw op deze grond. Het laatste werd bij stemming afgewezen, evenals de ver ordening om vrijkomende woonruimte aan te geven. Voorts werd de begroting 1959 gewij zigd, waarbij wederom het dure raadhuis ter sprake kwam. Aan de heer J. van Staveren werd ontslag verleend als bedrijfsleider van de Beschuttende Werkplaats voor minder validen wegens zijn benoeming als zo danig te Woerden. Tot lector van de gemeentelijke gymnasiale afdeling van het Koningin Wilhelmina Lyceum werd benoemd drs. H. P. Waalwijk. Aan de openbare u.l.o.-school werden benoemd de heren H. v. d. Worp, H. N. M. Roze- meyer en mej. E. Bril. De heer H. v. d. Velden werd benoemd tot hoofd aan de b.l.o.-school. BROUWERSHAVEN. In een dins dagavond gehouden vergadering van de V.V.V. is uitvoerig gesproken over de mogelijkheid van uitbreiding van het toerisme. Zowel de burgemeester als de heer G. W. Oskamp, directeur van de prov. vereniging voor vreemdelingen- verkeer waren van mening, dat door verbetering van de huisvesting, waartoe de gemeente gaarne medewerking zal verlenen en door het maken van meer propaganda het bezoek aan Brouwers haven is uit te breiden. Het V.V.V.-bestuur zal activiteiten ont plooien. Over de daaraan verbonden kosten zal men t.z.t. trachten tot een regeling te komen. De toneelgroep van de muziekver eniging „Ons genoegen" te Retranche- I ment begint het nieuwe seizoen met het instuderen van het stuk „De Vreem- 1 deling" van Antoon Coolen, dat de groep in de tweede helft van november hoopt i uit te voeren. VLISSINGEN. Er Is nog steeds geen beslissing genomen over de aan leg van een rijwielpad van Zeeduin naar Fort den Hoek in de omgeving van Vrouwenpolder. De onderhandelingen hierover met de gemeenten Middelburg en Vrouwenpolder en de Domeinen zijn nog gaande en het ziet er nog niet naar uit, dat binnenkort een subsidie aan het provinciaal bestuur kan wor den gevraagd. Mochten echter de be sprekingen spoedig een gunstige wen ding nemen, dan kunnen liefhebbers van fietsen binnen afzienbare tijd een fraaie rondrit maken over het eiland Walcheren. Dit zei mr. B. Kolff, voor zitter van de Vereniging Rijwielpad Walcheren gisteren in de te Vlissingen gehouden ledenvergadering. Evenmin kan spoedig met de aanleg van een rijwielpad op de Zeedijk bij Ritthem worden begonnen, omdat deze kwestie nauw samenhangt met de ver hoging van de zeeweringen in het ka der van de Deltawet. De rekening van ontvangsten en uit gaven over 1958 vertoont een eindbe drag van 10.775,35. Bijzonder hoog is de post onderhoud 2080,80 wei- Wil de vereniging haar werkzaamhe den behoorlijk kunnen blijven voortzet ten en uitbreiden, dan is daarvoor nood zakelijk dat het ledental een zeer be langrijke vermeerdering ondergaat. Nu behoorlijke steun wordt verleend door provincie, gemeenten en nog enkele in stanties, hoopt het bestuur, dat ook par ticulieren zich het lot van de Vereni ging Rijwielpad Walcheren zullen aan trekken. Uit het jaarverslag stippen we nog aan, dat de vereniging op het ogen blik 21 km aan rijwielpad in beheer en onderhoud heeft op Walcheren. Vooral het rijwielpad VlissingenZoutelande vergt veel reparaties. Ten slotte deelde mr. Kolff nog mee, dat de Ned. Federatie van Rijwielpad verenigingen volgend jaar op Walcheren de jaarvergadering houdt. KERKWERVE Op de Provinciale weg nabij de oude Hoofdweg is gistermorgen om ongeveer zes uur de heer v. d. S. uit de regisseur een beeldschoon meisje van zeventien, achttien lentes in de stoel duwt met de mededeling: „Dat moet opoe worden, die zo veel ver driet heeft, omdat haar kleinkinderen aan de boemel zijn gegaan". Als een fleurig dametje gaat het meisje in de stoel zitten, als een door veel leed ge tekende oude vrouw staat zij een kwar tier later voor de spiegel en schrikt. Het begon in Krabbendijke DERTIG JAAR GELEDEN is kunst- schilder Raaijmakers met het grime ren begoimen. Hij woonde toen in Krabbendijke, waar zijn vrouw onder wijzeres aan de lagere school was. Een toneelclubje waarvan mevr. Raaijmakers lid was zou een opvoe ring geven, maar de man, die de ge zichten der spelers de bij hun rol pas sende uitdrukking zou geven, was plot seling ziek geworden. Het is de schuld van mevrouw Raaijmakers, dat haar man zich toen aan het aangezichtsvel van een groep Krabbendijkse dames en heren heeft vergrepen. Je bent kunstschilder. *ei me vrouw Raaijmakers, dus kun je ook wel even grimeren. De man heeft gewoon gehoorzaamd: een minzame kruidenier werd een bru te Alva. een landarbeider kreeg het gezicht van Leidens rijkste burgemees ter uit de zeventiende eeuw en een van Krabbendijke's jeugdige schonen werd een grauwe herbergierster met twee wratten op de kin. Na het begin in Krabbendijke. waar ook bij de volgende opvoeringen van de toneelclub de kunstschilder voor het goede gezicht zorgde, kwamen er lie verlede aanvragen uit omliggende dor pen. In 1938 vertrok de heer Raaijmaker naar Bergen op Zoom en ook daar kwamen de toneelgroepen er achter, dat de kunstschilder een expert was in het „tekenen van gezichten". Zijn werkterrein omvat verder het eiland Tholen en vóór de uitvoeringen, die op de stichting „Vrederust" wor den gegeven, kan men de heer Raaij makers daar in de kleedkamers bezig zien. PRETTIG WERK, vindt de jubileren de grimeur. Het is al eens voorgeko men. dat een toneelclub zoveel succes had met een stuk dat het wel vijftig keer werd opgevoerd. En vijftig keof grimeerde kunstschilder Raaijmaketfji spelers en speelsters. Of dat saai werd op de duur* Welnee, juist niet, want, het was de kunst, om de grimering steeds gelijk te doen zijn aan de vorige keer. Het is een dankbaar werk, con cludeert grimeur Raaijmakers. Bij de meeste toneelverenigingen in Zeeland heerst een goede sfeer en dikwijls laat men aan het slot, als het publiek de spelers (sters) huldigt, ook de grimeur delen in de waardering. Dertig jaar heeft de kunst schilder gezichten getekend, zo wel op linnen als op mensenvel. Honderden mensen heeft hij letterlijk bij de neus gehad. Van rijke boerenzoons maakte hij arme bedelaars, sjofele man- nekes werden kasteelbaronnen en talrijke Thoolse en Bergse dames kwamen als gouvernantes uit de gouden eeuw zijn grimeer- stoel uit. De applausjes, die hem in de afgelopen jaren ten deel vielen, waren welverdiend. Grimeur Raaymakers heeft er echt gezicht op. ke post naar de voorzitter meedeelde Ir"1 in de toekomst bijzondere zorgen zal ba- Noor(*welle m bewusteloze toestand aan ren. Het bestuur is evenwel van me ning, dat niet verder kan worden inge teerd en overweegt middelen om uit de impasse te geraken. Een van de mid delen behelpt een ledenwerfactie. Het ledental beweegt zich tussen de negen tig en honderd betalende leden. De op brengst van de contributie is bij lange na niet voldoende om de kosten van het onderhoud der rijwielpaden te dek ken. KANTONRECHTER MIDDELBURG De heer J. J. van der Sande, die er 44 jaren bij de P.T.T. op heeft zitten, werd gistermiddag bijna verlegen onder de vele blijken van waardering die o.a. tot uitdrukking kwamen in de aanbieding van een fraaie schemerlamp. MIDDELBURG De Middelburgse kantonrechter, mr. T. W. Attema, legde de huurauto-ondernemer M. K. uit Vlis singen conform de eis een geldboete van 15 of drie dagen op, omdat hij met zijn huurauto, zonder in het bezit te zijn van de vereiste taxivergunning, mensen van het station naar de stad had gebracht. Bovendien had hij een bij hem in dienst zijnde chauffeur opdracht tot een der gelijke rit gegeven. In zijn requisitoir merkte de officier van Justitie op dat de lage boete zuiver I en alleen als waarschuwing gezien moet worden. Hij zei dat er voor het beroep van taxichauffeur en autoverhuurder de laatste tijd in Vlissingen e ente grote be- langstelling bestaat zodat de concurrentie er ongewoon groot is. „De Vlissingse werden. Hij had daarna niets meer ge controleerd. Gezien de buitengewone weersomstandigheden werd deze na latigheid beloond met een boete van 10, conform de eis. De pomphouder L. C. B. te Middelburg was op weg naar zijn benzinepomp toen hij op de Kanaal weg achter een handkar reed. Dat ging hem te langzaam. Daarom volvoerde hij het stoute plan zijn motor over het fietspad te sturen om zo/ zonder last van tegenliggers te hebben, toch snellere vorderingen te maken. „Ik kon dat rustig doen", verklaarde hij ter zitting, „want ik was al ongeveer bij mijn pomp, en ik sloeg dus gewoon rechtsaf." Volgens het verbaal was hij echter nog 75 meter van zijn pomp ver- getroffen door een bromfietser. Vermoe delijk is v. d. S. met zijn fiets tegen een bermplankje opgereden. Na doktersbehan deling is hij, nog steeds bewusteloos, naar een ziekenhuis vervoerd. Biljart vanaf twaalf jaar KERKWERVE In het komende win terseizoen zal de C. J. M. V. weer instuif- avonden in het gemeentelijk verenigings gebouw verzorgen. De eerste avond van deze serie zal zaterdag 3 oktober worden gehouden. De jeugd van twaalf jaar en ouder zal dus iedere zaterdagavond weer terecht kunnen voor het beoefenen van diverse spelen, zoals tafeltennis, biljart en diverse gezelschapsspelen. Propaganda-avond Bethesda ZIERIKZEE De vereniging Prote- testantse Melaatsverpleging „Bethesda" hield een propaganda-avond. De secre taris van de vereniging, de heer J. W. Sijthoff, wees op het belang van het werk dat „Bethesda" doet in Suriname, vooral tegenwoordig met de nazorg van genezen patiënten. De film „De kansen keren" liet het werk in de lepra-koloniën zien. De belangstelling voor deze avond was niet groot. tot deze Kerk rekent, ook werkelijk~n 44 jaa^ heeïi driëerJJ. stellenden officiële luister bijgezet aan moeten offeren. Wij hopen dat deze|van der Sande thans de dienst van de dit afscheid. - - actie ten volle zal slagen, want deze actie is tevens een krachtmeter voor het geestelijk leven. A. J. K. P.T.T. verlaten. In dc bestellerskamer van het post kantoor werd gistermiddag in het bijzijn van een groot aantal collega's en belang- Advertentie NATUURLIJK BRONWAlER BEVAT VELE GENEESKRACHTIGE MINERALE BESTANDDELEN BIJ GEREGELD GEBRUIK HET BESTE VOOR UW GEZONDHEID VICTORIA - WATER IS EEN NATUUR-PRODUCT DE MEEST GEVRAAGDE TAFELDRANK. De directeur van het kantoor, de heer J. H. Verbaken, sprak de scheidende be steller toe en bood hem namens de direc teur generaal van de P.T.T. een speciaal geslagen afscheidspenning en een fraaie uitwisselbare kalender aan. Voorts werd door de heer Van Zweden namens het jubileumcomité een mooie schemerlamp aangeboden. De heer Van der Sande begon zijn loop baan in maart 1915, toen hij in dienst kwam op het postkantoor van Driewegen (Biervliet). Zeventien jaar verhuisde hij naar Goes, waar hij in een ononderbro ken diensttijd veel waardering oogstte. De scheidende heer Van dei Sande, hoopt nu hij weer „vrij man" is, toch te eniger tijd weer naar „de overkant" te kunnen vertrekken, maar voor het zover is die plannen zijn nog erg vaag zal hij nog vele uurtjes onder zijn nieuwe lamp de krant kunnen lezen. En die rust is wel verdiend. taxi-wereld zal wel met de grootste be- wijdere! toen hij over het fietspad reed. langstelling naar het verloop van deze „U hebt toch rechts ingehaald", merkte zaak uitzien", zo meende hij. „Deze moet de kantonrechter op. „Niet ingehaald dan ook principieel worden gezien. Maar;maar wel gepasseerd", antwoordde ver dachte. Ten slotte werd het: rechts voor bijgereden. Later bleek ook dat verdachte zich toch wel schuldig voelde, een boete van 8 of twee dagen werd geëist. Toen voelde verdachte zich echter helemaal niet schuldig meer. Toch maakte mr. Attema er een boete van 10 van. De landbouwer M. K. uit Kruiningen heeft geen spiegel op zijn trekker om de linker weghelft te kunnen overzien. Toen het hem werd verweten, voerde hij aan dat hij, toen hij werd verbaliseerd, naar rechts af moest slaan. In zijn requisitoir merkte de officier op dat de bietentijd weer is aangebroken en dat het dan op de wegen weer wemelt van tractoren en aanhangwagens zonder reflectoren, zonder spiegels, met defecte richtingaanwijzers enzovoorts. Laat ieder zijn spullen toch op tijd nazien. Dat be spaart een hele serie boetes die gemak kelijk te voorkomen rijn. M. K. kreeg een boot,e van 12,50 of drie dagen. De eir luidde 15 of drie dagen. WOLPHAARTSDIJK. Een commis sie uit de gemeenteraad zal de begro ting voor 1960, die gisteravond weri aangeboden, onderzoeken. Voorts wer den in deze vergadering verzoeken ons subsidie van de rijkspolitiekapel en heï Nederlands gesprekscentrum afgewe zen. In verband met de ruiling van grond met de Nederlands Hervormde Kerk ten behoeve van de zuiveringsinstallatie werden de vergoedingen voor de pach ters van deze grond vastgesteld. De verbouwing van T.A.V.E. N.U. tot brandweerkazerne kan niet op korte termijn worden uitgevoerd. Voorlopig worden alleen de toegangsdeuren aan gebracht, zodat het materiaal kan wor den opgeborgen. De heer C. Almekinders opperde de mogelijkheid van een ideeënbus voor de inwoners, hetgeen bijval vond. Tenslotte werden nog enkele verkeerssituaties besproken. denken dat een dergelijke boete nog wel te riskeren valt. Dit is een waarschuwing. Als het weer voorkomt worden de boetes aanzienlijk hoger." De landbouwer J. J, R. uit Baarland werd conform de eis tot een boete van 15 of drie dagen veroordeeld omdat hij een jongen die de leeftijd van zestien jaar nog niet had bereikt op een trekker over het land had laten rijden. Verdachte vond het allemaal maar erg belachelijk. Maar de officier niet. Vooral omdat de jongen slechts elf jaar oud bleek te zijn. „Die kleine jongens zijn wild op het rijden op trekkers, maar het is toch veel te gevaarlijk", meende hij. De oliehandelaar A. R. uit Vlissingen had zijn schip, terwijl het in de buiten haven van Vlissingen lag niet van een goede verlichting voorzien, volgens de dagvaardiging. Verdachte beweerde echter de lampen opgehangen te heb ben. Daarna was er een zwaar onweer gekomen waarbij de lampen vernield (I kolom 18 p. smal o.k.) In een gecombineerde vergadering van de gemeenteraden van Clinge, Graauw, Langendam, Hontenisse, Hulst, St. Jan steen, Koewacht, Overslag, Vogelwaarde, Zaamslag en Zuiddorpe zal een rapport over de ontwikkelingsmogelijkheden van deze gebieden worden behandeld. Dit rapport, dat by monde van drs. M. C. Verburg uitgebracht wordt door het SINT ANNALAND Vanaf woensdag économisch Technologisch Instituut Zce- 30 september tot en met woensdag 28 ok- Jand- za* worden toegelicht door verschil- tober 1959 ligt ter secretarie van de ge- }?n"e deskundigen die by de samenstel- meente voor een ieder ter inzage een ont- J*ng een werkzaam aandeel hebben ge- werp-plan tot wijziging van de bebou- had* wingsvoorschriften, behorende bij het Op de vergadering, die op 14 oktober m hotel „De Graanbeurs" te Hulst zal worden gehouden, wil men voorts aan dacht besteden aan de samenwerking van een werkcomité. REVI1 RÉ~BESTAAT EEN JAAR A. J. POLDER Op 2 oktober is het een jaar geleden dat de heer R. Wes- dorp te Anna Jacobapolder zijn bureau „Revivre" opende. Zoals velen 'het al be- kend is heeft een vriend van de heer Wesdorp, de heer G. de Masier, aan het bureau deze Franse naam gegeven, wat „herleven betekent Bureau „Revivre" heeft in het jaar van zijn bestaan dan ook velen in Zeeland ea Brabant vooruit geholpen, zowel finan» cieel als met beroepskeuze en voorlid» ting. vastgestelde uitbreidingsplan van de ge meente Sint Annaland. Gedurende deze vier weken kunnen belanghebbenden be zwaren indienen bij de gemeenteraad. BURGERLIJKE STAND POORTVLIET GEBORENLeendert M. z. v. C. An- driesse en M. Uijl; Neeltje E. d. v. H. W. Lindhout en C. Molenaar. ONDERTROUWD: M. A van Hemert, 26 j. en B. J. Heijboer, 21 j; D. J. Quist, 26 j. en C. Bevelander, 23 j. GEHUWD: G. Elenbaas. 27 j. en M. H. Hollebrands. 22 j; M. A. Poot. 27 j. en M. C. van Haaften. 20 j; G. J. Ormel, 37 j. en K. Jansens, 35 j OVERLEDEN: A. H. M. Langejan e.v. J. I Monteau te Bergen op Zoom. Het Leger des Heils te Terneuzen houdt op 5. 6 en 7 oktober in het gebouw Donze Visserstraat een bazaar ten be hoeve van het zendingswerk. Deze bazaar die vele attracties biedt, zal elko avond van seven tot tien geopend zijn.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3