Supralux Van harte en onomwonden instemmen met belijdenis Oostkapelle wendt zich tot minister Toxopeus Zeventig jaar Leger des Heils Middelburg Gereformeerde vrouwen hielden provinciale dag in Zierikzee Ds. V. J. Tiemersma: „Wij gaan taxerend door het leven" Wtkousiasl zijn 6ve*>$fo< Kosten ziekenhuisverpleging stijgen nog steeds Grootse jubileumviering in drie godshuizen Vrijdag 25 september 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Zeeuwsch Dagblad Kamerpresidium en Kamermeerderheid VELE HONDERDEN BIJEEN IN SCHOUWSE HOOFDSTAD CHAUFFEUR REED OP PASSAGIERS IN HUISVUILAUTO- EXPOSITIE Weekloners voortaan per maand betaald Raad volledig achter college van B. en W. Bevolkin gsond erzoek op t.b.c. Vlissingen Aardappelrooimetho- den in Wolphaarlsdijk PLASTICLAK Raad Kapelle vergadert BERGENSE DAME RIJDT AUTO TEGEN BOOM i Pag. 3 Protestants-Christelijk p)E KEUZE van voorzitter der Twee- de Kamer heeft voor de tweede maal sinds de verkiezing der nieuwe Kamer enige deining teweeggebracht. De socialisten verwijten voorzitter Kortenhorst, dat hij tijdens de Ka merdebatten van december vorig jaar, die tot de kabinetscrisis hebben geleid, niet onpartijdig is geweest en stemden daarom na de Kamerverkiezingen in maart op een ander lid van de K.V.P. en vorige week blanco. Beide keren kreeg dr. Kortenhorst een voldoende meerderheid. Grotere moeilijkheden leverde echter de ver kiezing van de tweede voorzitter op, als hoedanig een vertegenwoordiger, van de P.v.d.A. placht te worden be noemd. In maart stemde de rechts-liberale meerderheid unaniem op een lid van de V.V.D. Dat was niet zozeer een wraakoefening als wel gevolg van het feit, dat men op de zetel van tweede voorzitter niet iemand wenste, die in de eerste voorzitter geen vertrouwen had. Vorige week waren er onder de rechtse partijen enkelen, die er, nu de socialisten niet uitdrukkelijk tegen dr. Kortenhorst hadden gestemd, geen behoefte aan hadden de zaak weer op de spits te drijven en daarom hun stem weer aan de kandidaat van de P.v.d.A. gaven om daardoor het gewoonte recht in ere te herstellen. Er valt veel I te zeggen voor de gedachte, dat men weer tot normale verhoudingen moet1 terugkeren en van de voorzittersbe noeming geen meerderheidskwestie moet maken. Niettemin behaalde de kandidate van de V.V.D. de meerderheid, zij het van een halve stem. Het is te be grijpen, dat de P.v.d.A. met deze gang van zaken weinig was ingenomen, al had ze die feitelijk aan zichzelf te wij ten. De fractieleider van de P.v.d.A., mr. Burger, heeft daarover in Het Vrije Volk van 16 dezer een verkla ring afgelegd. In die verklaring komt echter één motief voor. dat in de mond van de ZIERIKZEE. Uit alle delen van Zeeland zijn gisteren de leden van de gereformeerde vrouwenver enigingen naar Zierikzee gekomen, om in de gereformeerde kerk de jaarlijkse provinciale dag bij te wonen. Er kon voor de vele dames in de kerk nauwelijks een plaats worden gevonden. Nadat de presi dente, mevrouw M. A. Elshout- v. d. Ros, de bijeenkomst had ge- P.v.d.A. toch wel verbazingwekkend opend, sprak ds. Y. J. Tiemersma, klinkt. Mr. Burger achtte „de houding die de taak van drs. Elshout uit van K.V.P. en V.V.D. uit democratisch oogpunt een gevaar. Zij vestigen de indruk de minderheid slechts te wil len respecteren voorzover deze zich bereid verklaart naar het pijpen van de meerderheid te dansen. Daarvoor past de P.v.d.A.!" Nu moet men zich herinneren, dat vorig jaar door het kabinet-Drees werd voorgesteld, de tijdelijkheid van en kele belastingverhogingen met nog twee jaar te verlengen. De Kamer meerderheid wenste voorshands ver lenging met één jaar om in de loop van dat jaar na te gaan, of er nog een jaar bij moest. Minister Hofstra vond het standpunt van de meerderheid aanvankelijk redelijk, maar moest daarop onder druk van de P.v.d.A. spoedig terugkomen. Plotseling klonk toen zijn zoveelste „onaanvaardbaar" en de P.v.d.A. nam het de meerder heid hoogst kwalijk, dat zij voor de dictatoriale eisen van de socialisti sche minderheid niet zwichtte. De meerderheid nu te verwijten, dat zij de minderheid naar haar pijpen wil laten dansen, gaat wel ver, als men zelf van oordeel is geweest, dat een meerderheid naar het pijpen van een minderheid moet dansen. Koudekerke, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, overnam, over het onderwerp „Welstand of wel zijn". Wij leven, zo zei ds. Tiemersma, in een tijd van grote economische vooruitgang, waarin technische hulpmiddelen en so ciale voorzieningen ons omringen. Dit brengt de mensen veel gemak, doch er is ook een gevaar aan verbonden, nl. dat de mensen zich blind staren op het vele, dat te verkrijgen is. Men gaat, zo zei de predikant, taxerend door het leven. De ander wordt beoordeeld naar wat hij heeft en niet naar wat hij is. Er is een gebrek aan tevredenheid. Een evenwicht tussen hebben en zijn achtte spreker van het grootste belang. Wii moe ten, zo vatte de predikant zijn betoog sa men, de medemens beoordelen naar de geest en niet naar het bezit. Nadat de middagpauze in de zalen bij de kerk, waar gelegenheid tot eten was en in de stad, waar groentemarkt was, aangenaam was doorgebracht, begon de middagbijeenkomst, waarvoor zo mogelijk nog meer belangstelling was dan voor het ochtendprogramma. Mej. L. Goemaat uit Groenekan sprak nu over „De andere wereld". Met die andere wereld bedoelde mej. Goemaat de Oosterse landen, zoals China, India, Pakistan en Indonesië. De zending, vertelde mej. Goemaat, doet hier groot werk, ondanks de grote moeilijk heden, die de evangelieverkondiging in de weg worden gelegd. Velen komen tot de Heiland. In Indonesië wordt de laatste jaren veel werk verricht door de inlanders zelf. Vooral de vrouwen hebben er een be langrijk aandeel. Door naaikransjes en andere eenvoudige bijeenkomsten leren zij de mensen het Evangelie kennen. Mej. Goemaat riep haar gehoor op met gebed de jonge gemeenten te steunen in de strijd tegen het ongeloof. De afdeling Goes west bracht in een tableau vivant „Gods Woord houdt stand in eeuwigheid" tot uitdrukking. Tijdens de morgenbijeenkomst zong een groepje van acht Zierikzeese dames gees telijke liederen. Mevrouw A. BaasKloet trad af als lid van het provinciaal bestuur en was niet meer herkiesbaar. In haar plaats werd mevrouw TiemersmaRietkerk ge kozen. Ds. Tiemersma had op de provinciule dag tan de gereformeerde vrouwenverenigingen een aandachtig gehoor. VLISSINGEN. De dertigjarige (hulp chauffeur T. B. uit Vlissingen is voor de officiier van justitie te Middelburg ge leid, omdat hij onder invloed van ster ke drank tweern a-al op vijf Belgen is in gereden. B. had met de Belgen, die hij ver voerd had, meningsverschil gekregen over de vrachtprijs. Om zijn bewerin gen kracht bij te zetten, reed hij op zijn passagiers in. Deze namen echter de vlucht door over het prikkeldraad van het haventerrein, waarbij het dra ma plaats vond, te klimmen. Toen de politie B. had gearresteerd, bleek, dat zijn rijbewijs voor een twee wielig motorvoertuig bestemd was. Het was zo vervalst, dat het voor meer ca tegorieën kon doorgaan. Advertentie MIDDELBURG. In de Middel burgse veilinghallen was het gisteren een komen en gaan van huisvuilauto's, die alle keurig netjes opgepoetst en ontdaan van alle afval voorbijreden aan het oog van tientallen reinigings directeuren uit heel Nederland. De directeuren, die al anderhalve dag hadden vergaderd in Middelburg en Vlissingengenoten van het schouw speldat een aangename afwisseling bleek na het luisteren van jaarver slagen en wat dies meer zij. Welhaast alles wat Nederland te bie den heeft op het gebied van huisvuil auto's rolde in de veilinghallen voorbij.' Van de modernste zelfladende zand- en grindtransporteur tot de zelfopnemende pneumatisch-hydraulische veegmachine. Er waren geweldige modellen bij, zoals die van openbare werken in Maastricht en de reinigingsdienst van VleutenDe Meern; terwijl men daarnaast kon be wonderen automatische zandstrooiers en sneeuwploegen voor fietspaden en bui tenwegen. Bijzonder aantrekkelijk voor de reinigingsdirecteuren waren ook de nieuwste kolkenzuiger-huisvuilauto's, spectaculair om te zien en afdoend in het verwerken en opbergen van het huisvuil. CLASSICALE VERGADERING HERV. GEMEENTE Op de classicale vergadering van de Hervormde gemeente die te Zierikzee werd gehouden zijn belangrijke besluiten genomen. Een voorstel van de kerkeraad van St. Annaland om de toelating van candidaten te binden aan een instemming met de belijdenisgeschrif ten werd aanvaard. Voorts zal worden aangedrongen op de uitvoe ring van bepalingen krachtens ordinantie 11, volgens welke predi kanten kunnen worden afgezet die onzuiver zijn in de kerkelijke leer. De vergadering, die in de morgenuren werd geopend door ds. M. G. Westerhof had een uitgebreide agenda te behan delen. In verhand met de moeilijkheden die worden ondervonden bij het aantrekken van ambtsdragers werden de mogelijk heden besproken dat de kerkorde in die zin gewijzigd zou worden dat de ambts dragers ook voor de derde keer kunnen worden herkozen. Een voorstel in deze geest werd met algemene stemmen aanvaard. De clas sis Zierikzee stelde in dit verband voor om gedurende 1959 over de gehele linie dispensatie te verlenen. In de morgenvergadering werden voorts nog een tweetal leden benoemd in de classicale zendingscommissie. Het zijn Ds. L. Boer van Haamstede en ou derling J. C. Bos te Noordgouwe. ZUIVER IN DE LEER De middagvergadering bracht twee be langrijke voorstellen van de kerkeraad van St. Annaland. In de eerste plaats ging het om de toelating van candida ten tot de Evangelie-bediening. De voor waarden zouden moeten zijn dat de be trokkenen „van harte en onomwonden" zouden instemmen met de belijdenisge schriften genoemd in artikel 10 van de kerkorde. Met 23 van de 41 stemmen werd dit voorstel aanvaard. Een tweede voorstel van de kerkeraad van St. Annaland had betrekking op de bepalingen van ordinantie 11. Gaarne zag men dat aangedrongen ■werd op de uitvoering van de artikelen zestien en zeventien, welke tegen 30 april 1961 zouden voorzien in de moge lijkheid dat predikanten die onzuiver in de kerkelijke leer waren konden worden afgezet. Bij de stemming bleek dat dit voorstel met een ruime meerderheid kon worden aanvaard. SAS VAN GENT De gemeenteraad die op dinsdag 29 september zal vergade ren, krijgt een agenda van twintig pun ten te verwerken. Allereerst is er een verzoekschrift van de heer J. J. Aarnoutse om eervol ont slag als hoofd van School A terwijl te vens een voordracht zal worden ingediend om in de ontstane facature te voorzien. Subsidie-verzoeken werden ingediend door de Bond tegen het vloeken, het ten- toonstellingscomité Zeeuwsch-Vlaanderen 1959, het Leger des Heils, het bestuur van de Rijkspolitiekapel te 's-Gravenhage en de provinciale bond „Het Zeeuws Wit- Gele Kruis. B. en w. stellen de raad voor een schen king te aanvaarden van de directie van de N.V. Stijfsel en Glusosefabriek „Sas van Gent". Een verzoekschrift van deze directie tot aankoop van 500 vierkante meter grond in het zgn. „Stevensbos" zal eveneens ter sprake komen. Tenslotte zal een verzoek van de Ka tholieke raadsfractie behandeld worden om de weekloners in vaste dienst per maand te betalen. OOSTKAPELLE. De gemeente raad van Oostkapelle heeft zich gister avond niet langer dan twintig minuten beziggehouden met de inmiddels reeds „berucht" geworden herindelingsplan nen voor de gemeenten op Walcheren. Zoals men weet hadden B. en W. naar aanleiding van de wensen van Vrou wenpolder met Veere tot één gemeente te worden samengevoegd, een ont- werpbrief ontworpen, die na goed keuring door de raad aan Ged. Staten en aan minister Toxopeus zal worden gezonden. De raad bleek het gisteren in alle opzichten eens te zijn met de inhoud van (Ie toelichting op het ont- werp-schrijven. Al meende de heer A. Don (arb.) dat de toon in de brief nog wel wat scherper zou kunnen zijn. De heer Don merkte op, dat wie dat wil langzamerhand wel een heel dossier kan aanleggen van alle bijzonderheden over de gemeentelijke herindeling op Walcheren. Hij zei, het geheel eens te zijn met het voorontwerp van wet, zoals dat door G.S. ter tafel was gebracht, maar deelde nu mee door de inmiddels geopperde eventuele wijzigingen een „klap in het gezicht" te hebben gekregen Het socialistische raadslid wees op het grote belang de recreatie in noord west Walcheren „in een hand" te stel len. Hij kon zich niet voorstellen, dat de minister zich laat verleiden aan dacht te schenken aan speculaties over het Veerse meer. De strandrecreatie, waarbij de huidige drie gemeenten thans betrokken zijn, is van geheel andere aard. De heer Don zei de indruk te hebben gekregen, dat persoonlijke belangen van bepaalde Walcherse bur gemeesters hier een rol gaan spelen De heer C. den Hollander (g.b.) vroeg zich af waarom een gedeelte duin en strand tussen Oostkapelle en Vrouwen polder niet voor het publiek wordt open gesteld. Middelburg blijft de zaak her metisch afsluiten, aldus spreker, die verder verklaarde dat wanneer Vrouwen polder zou afvallen, de kans op open stelling kleiner zou worden. Volgens spreker ontwikkelt Vrouwenpolder zich meer in de richting van Oostkapelle dan in die van Veere. De heer J. de Visser (s.g.p.) zei zich geheel achter het standpunt van B. en W. te scharen, dat zoals gemeld hand having van samensmelting tussen Dom burg, Vrouwenpolder en Oostkapelle inhoudt. De heer Don merkte nog op zo enthousiast over het oorspronkelijke voorontwerp te zijn geweest, zo fel tegen zou hij worden indien de wijzigingen doorgaan. Wethouder W. K. v. Nieuwenhuijzen drukte zijn spijt erover uit, dat de minis ter zo gevoelig was voor argumenten van Vrouwenpolderse en Veerse zijde, terwijl hij toch bij zijn laatste hearing heeft verklaard een minimum van 4000 inwo ners wenselijk te achten. Domburg en Oostkapelle komen zover niet. In zijn antwoord aan de raadsleden zei burgemeester F. G. Sprengcr, in de brief aan G.S. en aan de minister scherpe teleurstelling over de nieuwe gang van zaken naar voren »1 worden gebracht en waarin met nadruk zal worden ge wezen op het verschil tussen de strand recreatie die er al is en de mogelijke recreatie in het Veerse meer. Het antwoord van B en W. van Oost kapelle aan G.S. en de minister zal van maandag a.s. af een week op het ge meentehuis ter inzage liggen. VLISSINGEN. In de tweede helft van oktober zal voor de derde keer in de gemeente Vlissingen met een bevol kingsonderzoek op tuberculose een aan vang worden gemaakt. Er zullen alleen personen van 15 jaar en ouder voor het onderzoek worden opgeroepen aangezien de controle op jeugdiger personen door middel van de schoolartsendienst in sa menwerking met het consultatiebureau voldoende wordt geacht. Het onderzoek zal worden gehouden in het medisch centrum aan de Julianalaan. De werk nemers van ,,De Schelde" zullen in het bedrijf worden onderzocht. De kosten bedragen 1.50 per persoon. Het perso neel van ,,De Schelde" zal kosteloos worden doorgelicht. Het bedrijf betaalt. WOLFAARTSDIJK De werkgroep mechanisatie van de bedrijfsstudiegroep van de kring West Zuid-Beveland van de Z.L.M. hield woensdag in de Blauwe Wijk een demonstratie van aardappelrooimetho- den. De belangstelling uit landbouwkrin- gen was zeer groot. Met een elftal rooiers van verschillen de merken, werd op instructieve wijze een aantal rooimethoden gedemonstreerd. De beoordelingscommissie bestond uit de he ren ir. P. W. Bakker Arkema, landbouw- consulent te Wageningen, dr. C. W. C. van Beekom, rijkslandbouwconsulent te Goes, J. G. van Liere te Goes, L. J. Bur ger te Wilhelminadorp, H. Janse en J. M. Mol, beiden te Wolf aartsdijk. De heer J. M. Kakebeeke te Goes, voorzitter van de werkgroep, dankte de Koninklijke Maat schappij de Wilhelminapolder voor het belangeloos beschikbaar stellen van het demonstratieterrein. GOES Zweden zal met ingang van 12 oktober de invoer van peren, o.a. uit Nederland, weer onbeperkt toestaan. De kwaliteitsklassen extra I en II mo gen met ingang van die datum naar dit land worden uitgevoerd. Op 31 augustus j.l. werd de Zweedse grens voor de invoer van peren gesloten. Ook in voorgaande jaren was dat steeds het geval. De grens gaat nu vroeger open dan het vorig jaar. Toen mocht eerst op 17 november weer naar Zweden worden uitgevoerd. Het feit dat het nu zoveel vroeger is toegestaan komt daar de ge ringe perenoogst die Zweden zelf heeft. Verwacht wordt dat er een goede vraag zal zijn naar Nederlandse peren. Alleen zal het aanbod in ons land, ook langza merhand gaan afnemen want de grootste aanvoer van peren is nu weer voorbij. Ook in ons land is de oogst namelijk kleiner dan normaal. MIDDELBURG Tot de belangrijkste zaken, die door het bestuur van het Al gemeen Middelburgs Ziekenfonds in ver slagjaar 1958 in behandeling werden ge nomen, behoorden onder meer de voor stellen die de ziekenfondsen werden ge daan hun medewerking te verlenen bij de aanstelling van een patholoog-ana toom in Zeeland. Het gezamenlijk over leg van ziekenfondsen, ziekenhuizen en specialisten in Zeeland, resulterende in een werkcommissie, een ook voor de ziekenfondsen financieel aanvaardbare oplossing te vinden, heeft nog geen de finitieve vorm gevonden en duurt nog voort. In de loop van 1958 kwam tevens aan de orde een eventuele deelneming aan het landelijke Polio Risico Fonds door de aanvullende fondsen. Ten behoeve van de verzekerden attendeerde het AMZ de Vereniging „Ziekenhuisverple ging o. W." op de mogelijkheid. Aan sluiting vond nig niet plaats, maar zou in 1959 bij het aflopen van de rijksbijdrage voor polio-verpleging opnieuw aan de orde worden gesteld. Hierbij kan wor den aangetkend, dat op 1 januari 1959 een nieuwe situatie is ontstaan door het opnemen in de hoofdverzekering van opnamen voor poliomyelitis voor onbe perkte duur tot 75 pet. van de ver- pleegprijs. Het bestuur werd ook in 1958 weer geconfronteerd met de onrustbarende kostenstijging van. de genees- en ver bandmiddelen. De „Klapper" is bij de medici niet populair. In juni 1958 werd een nieuye „Regeling en Klap per" met enige verruiming voor de klinische receptuur door de Zieken fondsraad ingesteld. Hoewel de in druk bestaat, dat de medewerking bij de meeste artsen wel aanwezig is om tot een ook financieel verantwoorde receptuur te komen, zal de ontwikke ling toch nauwkeurgi in het oog moe ten worden gehouden. De kosten voor ziekenhuisverpleging stijgen nog steeds, enerzijds door een hogere opnamefrekwentie, anderzijds door de uitbreiding van de behandelings methoden, die medisch meer mogelijk heden biedt, maar ook meer kosten. Het handhaven van de weistandsgrens op 6900 en het uittreden van ruim 100 vrijwillig verzekerden door het oprich ten van het IR voor provinciale ambte naren, hebben het ledental van de vrij willige verzekering opnieuw aangetast, waardoor de basis steeds kleiner wordt. De totale kosten van de verstrek kingen der wettelijke verzekering be droegen 853.463,78, dat is ƒ94.399,54 meer dan in 1957 en een stijging betekent van 12,4 pet. Deze stijging heeft zich niet beperkt tot enkele kostengroepen, maar valt praktisch bij elk onderdeelZ van het verstrekkingenpakket te kon stateren. Als voornaamste verhogingen vallen op ziekenhuisverpleging met ruim 36.000 (in 1957 waren er 18.601 ver- pleegdagen, in 1958 evenwel 19.821), ge nees- en verbandmiddelen met ongeveer 16.000, specialistische hulp met 10.000. Dat de tandheelkundige hulp circa 18.000 méér vergde is verklaarbaar uit het feit, dat in 1957 deze hulp tijdelijk niet werd gegeven. Naar verhouding zijn de uitgaven voor de vrijwillige verzekering minder alar merend gestegen dan van de wettelijke verzekering. Ten opzichte van 1957 wa ren de kosten echter nog 16.192,40 ho ger, namelijk 7,6 pet. De uitgaven voor de verstrekkingen bedroegen 230.123,24, waarbij ook weer de genees- en verband middelen, tandheelkundige hulp en zie kenhuisverpleging de posten zijn die meer dan de andere gestegen zijn. De kosten per verzekerde bedroegen 73.79 tegen 69,43 in 1957. Aan con tributies werden in januari 1958 in totaal 255.402,23 of 77,61 gemiddeld per ver zekerde ontvangen. Advertentie Advertentie is beter kost mindert 'n BRINK produkt MIDDELBURG Zoals de Amsterdamse Heilsoldaten op het Leidseplein, de IJslandse korps leden op Krikjustrati, de mannen en vrouwen van het Leger des Heils van Hongkong in Kings Park, en de Heilsoldaten in 85 landen, waarin het Leger des Heils werkt, „ergens ter wereld", zo staan ook de dienaren en dienaressen in uniform van Christus, in Middelburg vaak op de straat om het Evangelie te verkondigen. Zij grijpen iedere gelegenheid aan om deze taak te volbrengen, maar zij zouden het graag nog beter willen doen en daarvoor een geluidsversterker willen aanschaffen. In hun zaal aan de Hoogstraat is de verwar ming een nijpend probleem, dat met een oliestookinstallatie doel treffend zou zijn opgelost. Nu, bij het 70-jarig jubileum van het Leger des Heils in Middelburg, nu wen den de Heilssoldaten zich tot de burgerij van de Zeeuwse hoofdstad met het ver zoek hen te helpen bij de aanschaffing van deze installaties, waarvan de kosten ongeveer 5000 zullen bedragen. Uiter aard doen ook de Heilssoldaten hun deel, maar het is de te kleine kern niet moge lijk de kosten hiervan alleen te dragen. Misschien dat u daarom iets wil storten op gironummer 440013, bestemd voor de actie, die door een comité, waarin be halve de commissaris der Koningin, de I burgemeester van Middelburg, de presi- dent van de rechtbank, ook enkele pre- dikanten zitting hebben van harte wordt aanbevolen. den ingewijd. Op het ogenblik telt de afdeling 120 Heilssoldaten en gaan ongeveer zeventig kinderen op de Zondagsschool. Het jubileum zal op grootse wijze worden gevierd. Op zaterdag 3 oktober des avonds om acht uur zal er in de Nieuwe Kerk een jubileum-dankstond en tevens een muziekfestival worden ge houden, De muziek zal worden voort gebracht door het Leger des Heilsmu- ziekkorps uit Schiedam o.I.v. kapelmees ter A. v. Gulik. De leiding van de avond berust bij veldsekretaris lt.-koL en mevr. Ph. van Dalen. Salie Marguerite Gaveau Jeudi Ier- Octobre 21.00 u.1 -AMIS DE LA NUSIQUE DE CHAMBRE-lnl. Wag. 95-47 (14 a 18h" Recital te Parijs Elisabeth LUGT, zang - George YAK REKESSE, piano Mozart, Schumann, Schubert, Poulenc, etc Op zondag 4 oktober zullen de heer en mevrouw Van Dalen om tien uur en half acht voorgaan in de diensten in de Gladpootjes. Leger des Heilszaal aan de Hoogstraat. Het Muziekkorps van Schiedam en het Zangkoor van Middelburg zullen mede werking verlenen. Dinsdagavond 6 oktober komt de jeugd bijeen in een grote rally met medewer king van de guitaarband uit Goes, even eens in de zaal aan de Hoogstraat. Op donderdag 8 oktober des avonds om acht uur is er een zanguitvoering in de Lutherse Kerk onder leiding van kapi tein C. Nieuwland met medewerking van de zangkoren uit Goes. Vlissingen en Middelburg en met als solozangeres mevr. majoor C. J. ie Roy-Vos. Ten slotte zul len in de diensten (10 uur en 7.30) op zondag 11 oktober in de Leger des Heils zaal voorgaan kolonel en mevrouw A. L. KAPELLE De raad komt vrijdag 2 oktober bijeen. De agenda vermeldt onder meer de herziening van het reglement Burgerlijk Armbestuur, beschikbaarstel ling van een krediet voor de uitvoering van een rioolgemaal met persleiding en het aangaan van een geldlening met de firma F. van Lanschot, bankiers te 's-Her- togenbosch, inzake financiering van de persleiding. Het beschikbaarstellen van een krediet voor de uitvoering van werk zaamheden in de Dijkwelsestraat komt eveneens aan de orde. BERGEN OP ZOOM. Op de grote verkeersweg van Roosendaal naar Etten is woensdagmorgen een ernstig ongeluk gebeurd. Mevrouw Van Wel uit de Plan- taanstraat te Bergen op Zoom verloor door onbekende oorzaak de macht over het stuur en reed tegen een langs de weg staande boom. Hierbij werd zij en haar zoontje verwond. In het ziekenhuis te Bergen op Zoom bleek dat de toe stand van het zoontje levensgevaarlijk was. Het Leger des Heils in Middelburg bestaat dus zeventig jaar. Wanneer we zo snuffelen in de annalen, dan blijkt wel, dat de Middelburgers niet zo fel zijn opgetreden in de beginjaren van het Leger dan in andere plaatsen wel het geval is gemaakt. De opening van het gebouw aan de Hoogstraat ge schiedde destijds door adjunct W. Pal stra, terwijl de eerste korpsofficier in Middelburg majoor Hodder was. Na vier maanden vormde zich een eigen lijke kern, waaruit later is verder ge bouwd. In 1893, nadat er veertig Heils soldaten in Middelburg werkten, kon een groot aantal nieuwe belangstellen den voor de dienst van Christus wor- wmst mmvnar ite aédm tv uit af in. &tc rt&o vdtém< of 4<t mt fcuwfe &3É ét i'wzóz mmè km, iyjgmlg* <3? tof vsryoigi £<ef otfwnmi Ifüif'AANSI.AGiMljtiT STKA.U t .«.TING* 8)RiUUKt' DSiata$\ .rL^É?W«S- öxfceck 110-02 A iloot do KCtMciCS MefrU* Mi pwr <-Aro &K w<X» - m fcohfï De heer Dijk uit Biervliet kreeg een aanslag voor de straatbelasting in zijn bus gestopt waaruit hij tot zijn niet geringe verbazing moest opmaken dat hij de somma van één cent diende te betalen. De heer Dijk is het met deze aanslag niet eens. Hij overweegt vermindering van belasting aan t* vragen. Mocht dat niet lukken dan is hij van plan het bedrag in drie gelyke termijnen te Voldoen!

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3