Er was eens direct klaar in koud water! KOUD-WATER STIJFSEL Erliard wil belasting op stookolie invoeren Tegen Indonesisch belang nu volledig gereserveerd IIIYTTT1 stijft soepel en strijkt prettiger! I.M.F. zou devaluatie van de Marokkaanse frank aanbevelen Zo kan alléén tomatensap maken ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 9 Flipje neemt er rijpe, zon-doorgloeide, vuurrode „kanjers" van tomaten voor. en de kleine tovenaar uit Tiel verwerkt ze op een wijze, zoals niemand anders kan! Daarbij gaat letterlijk niets ver loren van de natuurlijke waarden. Rijno tomatensap is even heerlijk, even gezond, even vitaminenrijk als de verse vrucht Inatuurlijk beter! Koninklijke Mij PeT&einute n.v. TltL innen de sprookjes er? daarin doer? de kabouters 'S nachts bei werb.pal u)ct5 eens..... heei /any ye/eden Maar..... ook rw kunt uprofileren van bet ux?rl der koboatersvan on*e KABOUTERSde kleine advertenties met de grootste resultaten/ in bet Zeeuwse b Pag blad Verbluffende ontdekking; SOUPLEX Koud-water Stijfsel Souplex stijft soepel, strijkt prettiger! M Een groot pak SOUPLEX slechts 54 cent nieuw! Souplex Is direct klaar in koud water! nieuwi Souplex stijft heerlijk soepel! nieuwi Souplex strijkt prettiger! Plakt gegarandeerd niet aan de bout! nieuwi Souplex is ideaal voor licht en zwaar stijven nieuw! Souplex bevat actief Brillantex! Uw witgoed wordt witter, uw bontgoed fleuriger! nieuw t Souplex is voordeliger in 't gebruik.want u bespaart gas en brandstof en.., overgebleven Souplex kunt u wegzetten en de volgende keer (na even roeren) weer gebruiken Voorzieningen Duitse mijnwerkers OBLIGATIELENING ROTTERDAM a Weer nieuwe Amerikaanse maatschappij in Nederland Senembah Maatschappij geen dividend Tabaksverkoop bracht f 14,4 miljoen op Samenwerking in textielindustrie Aandelenemissies Misset en Wessanen geslaagd Donderdag 17 september 1959 Ook baby moet u het beslist geven! Wilt u het zelf iets pittiger - dan is er ook Rijno tomatencocktail alcoholvrijj. SOUPLEX KOUD WATER STUFSEL Nu kunt u veel gemakkelijker en veel sneller stijven, mevrouw! Want nu is er Souplex, de stijfsel die direct klaar is in koud water. U hoeft nu geen water meer te koken, geen papje meer te maken. Souplex Koud-water Stijfsel strooit u direct uit het pak in koud water - terwijl u roert-en het stijfselbad is gereed! 'Is Het valt direct op. Uw goed ziet er veel mooier uit als u het met Souplex hebt gesteven. Want door Souplex behoudt het zijn natuurlijke soepelheid. En u merkt het bij 't strijkenSouplex plakt gega randeerd niet! Uw bout vliegt werkelijk over het strijkgoed. Stijf nu soepel. Strijk nu prettiger. Stijf met Souplex. Haal van daag nog een pak in huis! souncx Eigen nieuwsdienst BON. Dezer dagen zal in de Duitse Bondsdag een wetsontwerp worden in gediend tot invoering van een belas ting op alle soorten stookolie van 30 mark per ton. Daarmee hoopt de West- duitse regering de mijnen in het Roerge bied de mogelijkheid te verschaffen zich aan te passen aan de veranderde si tuatie op de energiemarkt. De opbrengst van deze belasting, die wordt geschat op 300 miljoen mark per jaar. zal worden gebruikt voor reorgani- satie van de kolenmijnen en steun aan mijnwerkers, die ander werk moeten zoeken. Een reeks voorzieningen op so ciaal terrein zal moeten verhinderen dat de toch al grote onrust onder de oOO.OOO mijnwerkers in het Roergebied zich zal uitbreiden. Niets wijst er evenwel op dat hier door ook maar een mud kolen meer zal worden verkocht. Duitsland blijft waar schijnlijk nog geruime tijd zitten niet een onverkoopbare voorraad van 16,8 miljoen ton kolen. namelijk tegen. De grote oliemaat schappijen hebben al laten weten dat zij de belasting zullen doorberekenen in de prijzen en deze zo zullen afwentelen op de verbruiker. De stad Hamburg, centrum van de iolieaanvoer en zetel van de grote bui- jtenlandse oliemaatschappijen in Duits land, heeft al tegen het wetsontwerp ge- protesteerd en zal in de Bondsraad eveneens tegen stemmen. Van de sociale maa-tregelen wordt wel effect verwacht. Zij beloven financiële steun aan de mijnwerkers in de vorm! van veis- en verblijfkosten bij het aan-j nemen van een ander beroep, aanvullin- gen op het loon als de nieuwe baan min-1 der inbrengt dan het kompelvak, her-t scholing, subsidies en wachtgeld in ge-, val van werkloosheid. Tegenkanting De Westduitse minister van econo mische zaken, prof. Erhard, zal in de Bondsdag nog een hard gevecht moeten voeren om zijn voorstel er door te krij gen.- De socialistische oppositie is er Niets te vroeg In feite maken Erhard en de zijnen met hun voorgenomen maatregelen de weg vrij voor een gemakkelijke afvoer van mijnwerkers naar andere beroepen. Men hoopt te kunnen rekenen op fi nanciële hulp van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap. Wel wordt in Duitsland aangenomen, dat Erhard met zijn sociale voorstellen niet te vroeg is gekomen om de groeiende communistische agitatie in het Roergebied het hoofd te bieden. ROTTERDAM. B. en W. van Rot terdam hebben besloten tot uitgifte van een 4.25 pet. obligatielening, groot 25 miljoen tegen de koers van 99 pet. De stortingsdatum is 2 november: de loop tijd van de lening is dertig jaar. Aflossing geschiedt in de jaren 1960 tot en met 1989. Vervroegde aflossing is in de eerste tien jaar niet toege staan. Daarna gedurende vijf jaar kan vervroegd worden afgelost tegen 101V& pet, en vervolgens tegen 101 pet. De commissie voor de financier» heeft zich met deze voorwaarden verenigd. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben machtiging tot uitgifte van de ze obligatielening verleend. De inschrijving op de lening zal op 29 september worden opengesteld. De lening is overgenomen door een consor tium van banken onder leiding van de Rotterdamsche Bank. ROTTERDAM. Door de Continen tal Carbon Company in New York en mr. H. L. Woltersom is opgericht de Continental Carbon «Nederland) N.V. te Rotterdam. De vennootschap heeft o.a. ten deel het vervaardigen, exporteren en impor teren van en de handel in alle soorten grondstoffen, uitrustingen, machinerie- en enz., welke gebruikt uworden bij :-i in verband met o.a. de petrochemica- liën en alle andere soorten van chemi caliën, onverschillig voor welk doel zij zijn bestemd. Het kapitaal bedraagt 200.000, waar van 40.000 is geplaatst. De directie zal worden gevoerd door de heer W. H. Thorbecke. AMSTERDAM. De Senembah Maat schappij heeft uit het resultaat over 1958 13.704.596 (v.j. nihil) toegevoegd aan de reserve voor Indonesische belangen. Daarmee heeft deze reserve een stand be reikt die gelijk is aan het bedag, waar voor de investeringen in Indonesië te boek staan, namelijk 20:960.896 De verkoop van tabak leverde in 1958 een resultaat op van 14.448.282 tegen nihil in 1957. De voordelige koersver schillen effecten beliepen 4.358.417. Over 1957 werd een nadelig saldo uit dezen hoofde geboekt van 2.886.5S3. Aan de reserve diverse belangen werd 639.480 (v.j. 78.755) gedoteerd. Nadat nog 4,95 (v.j. 4,15) miljoen is toegevoegd aan de algemene reserve sluit de geconsolideerde verlies- en winstrekening opnieuw zonder saldo. Debiteuren komen op de balaris voor met 18.89 (v.j. 11,12) miljoen. Déze post betreft voornamelijk vorderingen uit hoofde van verkocht produkt. De niet-ge'consolideerde verlies- en winstrekening sluit met een winstsaldo van f 344.688, dat naar nieuwe rekening wordt overgebracht. Opnieuw wordt het dividend gepasseerd. Met het oog op de terugbetalingen op het kapitaal en in verband met de afwik keling van belangen buiten het eigen bedrijf in Indonesië. - waren per ultimo 1958 en werden sedertdien verschillende beleggingen in onroerende goederen en in dochtermaatschappijen geliquideerd. Na de tweede terugbetaling zal het ge plaatste kapitaal 1.184.500 bedragen, verdeeld in 23.690 aandelen van 50 miljoen. De belangrijkste vermindering van het werk noopte tot drastische bezuiniging en lot ontslag van een groot deel van liet kantoorpersoneel. Sedert de onderbeheer- stelling van het bedrijf in Indonesië heeft de directie geen contact meer ge had met de hoofdadministratie in Tand jong Morawa Blijkens een Indonesische regeringsverordening werden de tabaks- ondernemingen genationaliseerd De ove rige ondernemingen van de Senembah komen voor op een lijst van genationali seerde Nederlandse landbouwonderne mingen. De agenda voor de op 29 september te houden jaarvergadering vermeldt o.m. de benoeming van drie commissarissen i.v.m. het aftreden van de drie Noorse leden van het college. Als nummers 1 op de voordrachten staan de heren mr. W. G. H. Chavannes, G. E van der Werff sr. en G. E. van der Werff jr. ENSCHEDE, De Koninklijke Tex- j tielfabrieken Nijverdal-Ten Cate in Al melo en de Koninklijke Weefgoederen- fabriek Ch. T. Stork Co. in Hengelo hebben besloten tot eén vérgaande sa menwerking. Hiertoe, zal Nijverdal-Ten Cate het gewone aandelenkapitaal uit breiden en. deelnemen in hét aandelen kapitaal van C. T. Stork Co. De zaken van de beide vennootschappen zullen op dezelfde wijze als tot dusver en onder eigen naam worden voortgezet. Nijverdal-Ten Cate heeft het voorne men nog tot maximaal 2 miljoen aan gewone aandelen te plaatsen. AMSTERDAM. Alle houdérj van" claimbewijzen hebben van hun recht tot inschrijving op de. aahdelenüitgiften. van de Uitgeversmaas'ëhappij C. Misset én Wessanen's Koninklijke Fabrieken gé bruik gemaakt. Misset kwam njet een emissie van 750.000 én Wessanen van 6.775.000 gewone aandelen. 1 De netto intrinsieke waarde van de aandelen Beleggingsmaatschappij Uni- tas bedroeg op 15 september 479. Dit komt overeen met een pro forma afgif- teprijs van 499. - BRUSSEL (UPI) Vandaag wordt de eerste veiling van Indonesische thee in Antwerpen gehouden. De Indonesische legatie in Brussel heeft bekendgemaakt dat het aanbod 2.270 kisten Javathèe omvat met een geschatte waarde van 550.000. PARIJS (Reuter) Het Internationa le Monetaire Fonds heeft aan de Ma rokkaanse regering een aantal -aanbe velingen gedaan tot oplossing van de financiële crisis, waarin Marokko op het ogenblik verkeert, zo wordt in Pa rijs vernomen. Het I.M.F. zou een devaluatie van de Marokkaanse frank met 20 procent heb, ben aanbevolen. Toen begin 1959 de Franse frank met 1TA procent deva lueerde, werddit voorbeeld niet door Marokko gevolgd. Voorts adviseerde het I.M.F. tot vol ledige vrijheid op het gebied van het overmaken van gelden naar 'de landen binnen de frankzone. DeMarokkaanse minister van. financiën is voorstander van het handhaven van tpezicht op het deviezenverkeer. Hij -heeft kortgeleden verklaard dat Marokko het wel zonder buitenlands kapitaal kan stellen. In dé dérde plaats beval het l.iyr.F. bevordering aan van buitenlands^ inves teringen en het openen vah onderhan delingen over de invoer in Frankrijk van Marokkaanse produkten op basis van ruilhandel. De huidige Marokkaanse regering zal vermoedelijk de aanbevelingen van het I.M.F. negeren. De gematigden, tot wie ook de koning van Marokko behoort; zijn voorstanders van het aantrekken' van buitenlands kapitaal.' Een aantal van hen is tevens gekant' tegen deva luatie van de valuta en- wil zelfs d« frankzone verlaten. 4

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 9