Spaanse invloed kijkt een hoekje De schaduw der Olympische Spelen In ei&en land Maandag 14 september 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD LICHTGEWICHT DRIEHONDERD GRAM MEER KAMGAREN De straaljager lijn Tien punten Universal IIII n J Pag. 5 Op ioeg naar 1960 tri de nieuwe Jet-Line. In twee- en drieknoops uitvoering ziet u deze kier toegepast. MOHAIR en bouclé gaan deze winter ook in de herenmode een belangrijke rol spelen, naast tweed dikwijls met een effect dat het in aanzien bij de eerstgenoemde soorten doet aansluiten. Bronstinten geven de toon aan wat de kleuren betreft en de multi color stoffen hebben door nieuwe toepassingen van kleuren een fraaie dieptewerking gekregen, een soort drie-dimensionaal effect. Bij de kamgarens zijn streepdes- sins heel belangrijk, strepen in heel gedistingeerde kontrasten en ook fijne, lichte etsstrepen, op een don ker fond. Wat d e voorkeur voor kleine ruit jes aangaat komt ook bij de herenmo de reeds een Spaanse invloed om de hoek kijken. In de lijn overigens even eens, want het verlengde silhouet dat de Jet-Line met zich meebrengt, is in Spanje eigenlijk al min of meer tra ditioneel voor herenkleding. LICHTGEWICHT wordt verder meer en meer kampioen in de herenmode. Weinig wegende stoffen die licht en comfortabel kleden komen steeds meer aan bod. ook in de minder war me landen en vooral ook voor kle ding die men 's avonds in goed ver warmde ruimten pleegt te dragen. Die superleggera weefsels, via Ita lië vooral naar voren gebracht, wor den reeds verwerkt met een gewicht van slecht tweehonderd gram per strekkende meter. De toepassing van polyester vezels maakt het vooral mo gelijk deze verderlichte stoffen voor herencostuums te vervaardigen. In ons bericht in de vrijdagkrant, waarin gemeld werd dat de Goese ex- veilingmeester J. L. door de kantonrech ter te Middelburg tot een maand voor waardelijk werd veroordeeld, is een ver gissing geslopen. Het betreft namelijk de heer J. L.. ex-chef pakstation. De N.C.V.B. te Gapinge lusterde aandachtig naar de lezing van mevrouw J. de Jong-Bikker uit Middelburg. Ar beidsvreugde en de maatschappij" was het onderwerp. De vergadering stond onder leiding van mevrouw Paauwe- Langebeeke. De collecte voor de kankerbestrijding! heeft te 's-Heerenhoek 82,96 opgebracht. jTiENK NIET dat is allemaal -L' goed voor het buitenland, wat wij hier lezen over heren mode. Ook in ons land ontdek ten wij reeds vele voorbeelden van deze nieuwe lijnen en de stoffen die de confectie hier toepast zijn eveneens actueel. In het Nederlandse centrum van de herenmode Groningen, komt men op dit gebied uitste kend voor de dag. Men zal er op de herenmodebeurs in Am sterdam de komende week ze ker de resultaten van kunnen bewonderen. De verhoogde lijn die men Jet-Line noemt vindt ook daar reeds navolging en de nieuwe bronstinten en goudachtige kleuren, op rotsschilderingen uit het pa- leolitische tijdperk geïnspireerd, troffen wij reeds in vele Nederlandse collecties aan. I yr/AT dat lichtgewicht aangaat is men ook reeds bij, al houdt men reke ning met ons klimaat, stoffen van cir ca 300 gram, wat ook al vrij licht is in vergelijking met de zware last aan tex tiel die de mannen lot voor kort met zich meedroegen, zijn hier in de meer derheid op het gebied van de superleg gera. In de Skill-o-six combinatie schenken de Groninger fabrikanten van herenkle ding speciale aandacht aan de mogelijk heden van de polyesters op dit gebied. Strepen worden bij de nieuwe Jets veel toegepast. Dat dessin ac centueert vooral het slanke rijzige effect, van deze nieuwe lijn. De nieuwe lijnen voor de herenmode passen uitstekend bij de moderne kleding van de vrouw. Bij de Jet met twee knopen wordt meestal weer een vest gedragen en dat dan bij voorkeur in een afstekende kleur. MEN verwacht dat het vrij zware tweed colbert in de toekomst steeds meer zal worden vervangen door een licht kamgaren costuum. Strepen zijn in allerlei uitvoeringen bij de Neder landse herenstoffen reeds present, even als ruiten in actuele stijl. Bij de gelegenheidskleding gaat ook Groningen andere wegen bewandelen, onder andere door de toepassing van stoffen in gedistingeerde tinten donker rood, blauw en diep groen ter vervan ging van zwarl. Relax is in dit Nederlandse centrum van herenmode eveneens het devies voor de nieuwe stijl. Een voorbeeld daarvan zijn de nieuwe vrijetijds-jasjes, in lichtgewicht en met een comfortabe le snit. Bloemententoonstelling trok weinig bekijks GOES. De bloemententoonstelling van de Kon. Ned. Maatschappij van Tuin bouw en Plantkunde, heeft minder be zoekers getrokken dan het bestuur had verwacht. Toen zaterdagavond de poor ten van de tentoonstelling, die donder dagavond door de burgemeester van Goes officieel was geopend, werden gesloten hadden bijna 1500 bezoekers de controle gepasseerd. Het bezoek aan de vogelshow van „De Vogelvrienden" in zaal Krijger loopt daarentegen vlotter. Zaterdag, de eerste volle dag dat de show was geopend, wer den 1500 bezoekers geteld. Deze ten toonstelling is tot zaterdagavond a.s. ge opend. Kleine ruitjes worden bij de Jet- Line veel toegepast. Dit model van Baumler is eenrijig met twee kno pen en heeft schuin ingezette zak ken. - I' V>r door Rita Beukman ER GAAT heel wat om in de herenmode tegen woordig. Elk half jaar nieuwe stoffen en kleu ren, ja zelfs elk half jaar nieuwe tendenzen voor de coupe, de algemene lijn, zijn al geen uitzonderingen meer. Er zijn toonaangevende maatkleermakers die als een soort couturiers voor heren, elk seizoen nieuwe lijnen uit werken en introduceren. Het aantal progressieve confec tionairs op het gebied van de herenkleding, die zich naar die creatieve voorbeelden richten, neemt steeds toe. Ook in ons land waar de internationale verschijnselen op het gebied van de mannen kleding door de herenconfec- tie actief en met enthousias me worden nagevolgd. De man is meer mode- minded geworden en krijgt eindelijk ook de kans meer afwisseling, meer comfort op de manier van leven in onze eeuw afgestemd, in zijn kle ding te bereiken. 'IM MAAR meteen met de deur in huis te vallen heren, het is de Jet-Line die in 1960 voor u op het programma staat. In alle grote steden over de gehele wereld heeft die Jet-Line reeds met succes haar entree gemaakt. Daardoor doet zich heel grappig dit seizoen het verschijnsel voor, dat de heren mode wél en de damesmode niet onder de naam van één lijn is te vangen! Deze Jet-Line heeft zowel bij costuums als bij overjassen een rijzig en slank silhouet tot gevolg. Zelfs wanneer men dit van nature niet heeft, en al een beetje moeite doet een embonpoint te verbergen, biedt de Jet-Line uitkomst om slanker te lijken. Nu moet u beslist niet opmer ken: „niets voor mannen"! Er zijn tegenwoordig minstens al evenveel mannen als vrouwen die er op uit zijn, het teveel aan ge wicht te verliezen. Voor de gezond heid zegt men dan maar, even eerlijk zijn heren, echt toch ook wel een beetje om er jonger, sportiever uit te zien! HIER volgt wat die straaljager- inspiratie voor uw kleding gaat betekenen. Een nieuwe plaatsing van de w knopen is bij colberts voor deze Jet-Line typerend. f Een Jet-costuum is eenrijig en sluit met twee of drie knopen. De eerste knoop bevindt zich even boven de taillé en de revers zijn vrij kort. De schouderlijn is natuurlijk M even aflopend. a De zakken worden bij voorkeur schuin geplaatst en het split ach ter in de rug van het colbertjasje aangebracht. a De pantalon heeft vrij smalle, maar ook weer niet te aanslui tende pijpen, zonder omslagen. f Gestreepte stoffen worden veel toegepast om het lange rijzige effect van deze lijn nog te ver sterken. f Bij de overjassen heeft deze Jet- Line eveneens eenrijige modellen tot gevolg. f De knopen lopen daarbij tot vrij hoog door, wat zoals bij de col bertjasjes kortere lapels ver oorzaakt. a Korte modellen gaan bij de over jassen steeds meer opgang maken. De geklede exemplaren lopen naar onder nauwer aansluitend toe. In vele landen heeft men deze nieuwe stijl in de herenkleding reeds de naam vaji Universal- Line gegeven, omdat er zowel in Europa als inter-continentaal grote belangstelling voor be staat. Het carillon op het stadhuis te Tholen is van nieuwe wijsjes voorzien. Op het hele uur wordt gespeeld „Waar dat men zich keert of wendt", om het kwart over „Daar zat ene uil te spin nen", op het half uur „Ik heb mijn wagen volgeladen" en om het kwart voor „Als de grote klokken luiden". In hotel Du Commerce te Terneu- zen werd ten overstaan van notaris Hoving in het openbaar verdocht het herenhuis, met erf en tuin, Scheldeka- de 56. De koop kon echter niet doorgaan. BovenBij sportieve kleding Is de Olympia stijl favoriet. Litrico de bekende Romeinse ontwerper van herenmode, past die stijl hier toe bij een bronskleurig jasje met beige ruiten, fraai met stiksels ge garneerd. Rechts: Ook voor overjassen een verhoogde lijn met korte re. vers. Hier ziet u er een Engels voor beeld van. Onder: De nieuwe herenmode is niet aan leeftijd gebonden. Brioni in Rome ontwierp deze combinatie voor een oudere heer. dIJ de sportieve kleding werpen in de heren mode de Olympische spelen van 1960 hun schaduw voor uit. Geen wonder want die worden in Rome gehouden en dat is tegenwoordig het centrum, waar voor de mannenkleding de belang rijkste inspiratie vandaan komt. Die Olympia mode voor de sportieve garderobe brengt veel handige aan winsten met zich mee in het teken van relax en comfort. Sportieve colbertjasjes bij voorbeeld in strepen, ruiten of lichte effen tinten, even ongedwongen van snit als een week-end shirt en van heel lichte stoffen vervaar digd. Jasjes van jersey zonder revers en met opgezette zakken behoren er verder toe, naast dubbelrijige of pullover-achtige jacks van tweed en costuums in nieu we soorten corduroy, onder andere in twee constraste- rende kleuren. ttEEL opmerkelijk is dat by sportieve combinaties weer meer pantalons met omslagen worden toegepast. Voor de komende zomer. Mant ook In de mannenmo de kijkt men tegenwoordig ver vooruit, worden in het kader van deze Olympische stijl pantalons gebracht van stoffen, met dri-sil gepre pareerd. Die zijn waterafstotend en het is gewoon een kunst er vlekken in te maken. Het materiaal neemt deze even min als Mater of andere vochten op. Korte regenjassen. hij voorkeur in popeline en van een contrasterende voering voorzien, horeii verder bij deze Olympische mode. 17EN nonchalant omge* knoopte ceintuur geeft daar nieuwe allure aan. Week-end shirts in strepen en ruiten, voor de winte* ook in heel dunne wollen* stof of dunne jersey uitge voerd en dan eveneens in effen tinten, vullen deze Olympiade voor de mode aan, naast pullovers of spor tieve jasjes van tricot, bij voorkeur in mohair of cash- mir uitgevoerd,

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 5