De eerste prijsvraag in onze competitie Telkens extra geldprijzen —TELEVISIETOESTEL— Tien weken achtereen een attractieve prijsvraag Wat heeft onze fotograaf gekiekt? Op het eerste gezicht ziet het er allemaal nogal vreemd uit Zo moet uw briefkaart er dus uitzien PLASTI COLOR van het Zeeuwsch Dagblad Wat moet U doen Zo moet Per week inzenden AANTAL VOORWERPEN IS STERK VERGROOT Alles van vele kanten bekijken Uw mening BRIEFKAART Stuurt toch in Maak een kans op hoofdprijs van puzzelcompetitie: Voorwaarden Tentoonstelling van leermiddelen SCHIETWEDSTRIJD Zaterdag 12 september 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD 5. De beslissing van de puzzel- redactie van Het Zeeuwsch Dag blad N.V. ij bindend. Over de uitslag kan niet worden gecor respondeerd. Door deelneming aan de puzzel verklaart u zich akkoord met alle regels. t. Iedere puzael bestaat uit enige onderdelen. Voor ieder goed opgelost onderdeel worden tien punten toegekend. Winnaar van de weekpuzzel wordt hü, die het hoogste aantal punten heeft betaald. Zijn er meer inzendin gen met hetzelfde aantal pun ten, dan zullen de prijzen wor den toegekend aan diegenen onder deze inzenders, die naar het oordeel van de puzzelredac tie het origineelste antwoord hebben gegeven op de bij iedere puzzel te stellen vraag. 7. Winnaar van de hoofdprijs (een televisietoestel) wordt hij, die gedurende de gehele duur van de competitie de meeste punten heeft behaald. Eindigen er meer inzenders met een gelijk aantal punten, dan worden de prijzen toegekend aan hen, die naar het oordeel van de puzzelredactie het origineelste antwoord heb ben gegeven op de bij de laatste puzzel gestelde vraag. Ieder mag slechts één oplossing per week inzenden. Hetinzen den van meer oplossingen maakt alles wat de betreffende persoon heeft ingezonden, ongeldig. De eerste prijsvraag in onze competitie, waarmede vandaag dus wordt begonnen, is een enigszins vreemde. U hebt waarschijn lijk de hierbij afgedrukte foto's al even bekeken, maar het is haast wel zeker, dat U niet onmiddellijk hebt gezien wat zij voorstellen Dat kunnen wij ons wel indenken, want de man, die deze foto's heeft gemaakt, heeft grapjes uitgehaald. Hij heeft namelyk een aantal voorwerpen gefotografeerd en daarna de foto's sterk vergroot. Op het eerste gezicht ziet het er allemaal nogal vreemd uit, maar wanneer U de foto's op Uw ge mak bekijkt, kunt U misschien toch wel uitvinden wat zij voor stellen. Daarom gaat het natuur lijk. Wij willen namelijk graag van U weten wat onze fotograaf naar Uw mening heeft ge> kiekt. Het kan natuurlijk zijn, dat U met de beste wil van de wereld alle zes de voorwerpen niet kunt thuisbrengen. Misschien denkt U dan: ik zal maar niet inzenden, want ik kom toch niet voor een prijs in aanmerking. G*- y»>. 7. 3 - iU -Vu* U Aft-- 9Ua& Wij adviseren U: stuurt toch in, wat U hebt gevonden. Het is best mogelijk, dat geen enkele inzen der een foutloze oplossing heeft. Bovendien, al zou U naast de weekprijzen' grijpen, de punten, welke U met de volledige of ge deeltelijke oplossing van de eer ste puzzel verzamelt, tellen mee voor de totale uitslag. Hebt U Uw inzending klaar, dan moet U nog even nadenken over de beantwoording van de volgende vraag: WAAROM LEEST U ZO GRAAG HET ZEEUWSCH DAGBLAD? Dit antwoord zo beknopt moge lijk bij Uw inzending vermelden En nu aan de slag! Veel succes! Advertentiën VRAAG KLEURADVIES EN FOLDER BIJ PLASTICOLOR NEDERLAND N.V. Singel 514 - Amsterdam PLASTICOLOR: 'n kwaliteitsprodukt van PIETER SCHOEN - ZAANOAM Alles kan van vele kanten worden beke ken. Dit geldt voor de dingen van de geest En dit geldt ook voor de materiële dingen die men met het oog kan zien. Een wolken krabber gezien van grote afstand ziet er uit laten wij zeggen, als een puntje; de wolken krabber bezien van tien centimeter afstand ziet er uit als een steen, namelijk de steen, die op zo'n geringe afstand het gehele schootsveldvan de ooglens vult. Die steen bezien door een microscoop geeft de indruk vannou ja, het maanoppervlak. Als men langs de wolkenkrabber naar boven kijkt, krijgt men een geheel andere kijk dan wanneer men zijn blik van het dak naar beneden richt, kortom afstand, plaats en ook belichting zijn factoren, die het beeld van een voorwerp bepalen. Niemand weet dal beter dan de fotograaf, die steeds met deze factoren te maken heeft. Onze fotograaf heeft bij het samenstellen van deze puzzel de lens van zijn camera niet op geweldig grote objecten gericht, maar op gewone zaken, waarmee bijna ieder dagelijks in aanraking komt. Hij heeft ze echter onder een bepaalde niet de gebruikelijkste hoek, van een ongewone afstand en soms onder een bepaalde belichting bekeken. Bovendien heeft hij van enkele zeer be kende voorwerpen alleen details op de plaat vastgelegd. Daardoor zijn beelden ont staan, die men vaak niet direct op het eer ste gezicht zal herkennen. Bij het oplossen van de speciale proble men, die de puzzelredactie van het Zeeuwsch Dagblad thans aan de lezers voor legt, dient men dus in de eerste plaats voor ogen te houden, dat alles van vele kanten kan worden bekeken. Als de puzzel afgelopen zal zijn, mag men deze waarheid evenwel niet vergeten. Want als men et- goed van doordrongen is, zal men gemak- Icelijker geneigd zijnzijn oor te openen voor de mening van anderen. Want die bekijken een zaak, waarvan wij alles me nen te weten, misschien van een kant, die wij wellicht hadden verwaarloosd. Wie wint het televisietoestel van het Zeeuwsch Dagblad? Dat is de vraag, die heel Zeeland in de komende weken zal gaan beheersen. Thuis, op kantoor en in de fabriek zal het het onderwerp van de dag worden, want het zal interessant en spannend als de beste sportwedstrijd worden. Dat televisietoestel geheel bedrijfsklaar bij U opgesteld vormt namelijk de hoofdprijs van een puzzelcompetitie, welke vandaag begint en over zeven weken zal eindigen. Dan zullen wij weten wie zich de gelukkige bezitter van dat televisietoestel zal mogen noemen. Wie zal het winnen? Wie zul len voor de andere prijzen in aanmerking komen? Wie krijgen de extra prijzen, welke iedere week bovendien nog ter beschik king zullen worden gesteld? Ja, dit wordt een puzzelcompetitie, zoals er nog niet vaak een is ge organiseerd. Iedere week een gezellige, attractieve prijsvraag met een kans op geldprijzen; bo vendien voor de volhouders, voor hen, die iedere week meedoen (en dat bent U natuurlijk alle maal) de spannende wedloop om bovenaan de ladder te komen met een kans op dat prachtige televisietoestel! Zowel jong als oud zal er aan willen meedoen, kan er ook aan meedoen, want de oplossing van de puzzels, welke wij u zullen voorleggen, is beslist niet aan enkelen voorbehouden. Men behoeft et geen encyclopedieën of woordenboeken op na te slaan, atlassen of studieboeken komen er evenmin aan te pas. In de huiselijke kring zult u 7 we ken achtereen een gezellig uurtje kun nen beleven, wanneer vader en moeder zich gezamenlijk met de kinderen aan de oplossing zetten van de puzzels, welke wij zullen publiceren. Heel eenvoudig gezegd: U moet de puzzels oplossen. U zult al gauw bemerken, dat iedere puzzel uit een aantal onderdelen be staat (vandaag, de eerste, bv. uit zes). Ieder onderdeel staat geheel op zich zelf. Dat heeft een bijzondere reden. Want hoe gaat het vaak met een prijs vraag? U weet hem bijna helemaal, behalve de laatste twee, drie woordjes. Al het werk, dat u er aan hebt besteed, en alle tijd, die u er aan hebt gegeven, zijn tevergeefs geweest, want het heeft geen zin een onvolledige oplossing in te zenden. Bij de puzzelcompetitie is dat anders. De kans bestaat natuurlijk, dat u niét ieder onderdeel, waaruit elke puzzel be staat, kunt oplossen. Moet u het dan op geven? Neen, beslist niet. U moet altijd insturen, wat u gevonden hebt, al zijn het maar een paar onderdelen. Want voor ieder goed opgelost onderdeel krijgt u tien punten. Dat betekent dus, dat u met de oplossing van de puz zel van vandaag, die uit zes onderdelen Voor Uw oplossing uitsluitend een briefkaart te gebruiken. Op de adreszijde te vermelden: Puzzelredactie ZEEUWSCH DAGBLAD Postbus 4 GOES In de linkerbovenhoek zet U: Puzzelcompetitie. In de linkerbenedenhoek wordt vermeld: Ingezonden door: Naam StraatNo Plaats bestaat, lestit punten kunt verdienen. Het aantal punten, dat u per inzen ding behaalt, wordt op een kaart geno teerd en aan het einde van de compe titie wordt uitgerekend hoeveel punten u in het totaal hebt behaald. Reeds nu spreken wij dus af, dat U iedere week inzendt, wat U hebt gevonden, ook al zijn dit niet alle onderdelen van de puzzel. Meent U beslist niet, dat U bij een gedeeltelijke inzending geen kans meer op de prijs maakt. Immers, evengoed als u er misschien niet altijd helemaal uit zult komen, zullen ook de andere inzenders niet immer een feilloze oplossing hebben. Dat verhoogt slechts de span ning, die in deze zevenweekse competitie tot een hoogtepunt zal worden opgevoerd. Maar, niet alleen aan het einde van die 7 weken worden prijzen uitgeloofd. Om u het deelnemen nog aantrekkelijker te maken, zullen er ook weekprijzen worden uitgeloofd. Iedere week worden alle inzen dingen bekeken en gecontroleerd, want er zijn per week honderd gulden te vérdienen, te verdelen als volgt: eerste prijs: vijftig gulden tweede prijs: vijfentwintig gulden voorts 2 prijzen van Ifl gulden. Ook al zou u dus slechts een keer meedoen, dan kunt u toch voor een prijs in aanmerking komen. Maar, nogmaals, houdt u het zeven weken vol. Gun u zelf en uw gezin weke lijks een gezellig puzzeluurtje en grijp niet alleen naar de weekprijzen, maar maak ook een kans Op dé hoofdprijs: HET TELEVISIETOESTEL VAN HET ZEEUWSCH DAGBLAD Ten slotte nog dit: deelneming aan deze puzzelcompetitie staat open voor iedereen. Of U abonnee bent of niét, doét niets ter zake. Er is geen enkele belemmering, U behoeft aan geen enkele voor waarde te voldoen. Iedereen, die er zin in heeft, kan deelnemen aan déze prijsvragen. Gemakkelijker kan het toch al niet. Op de achterzijde van de brief kaart schrijft U: De foto's van prijsvraag no. een stellen m.i. voor: 1 2 3 4 5 6 Ik lees het Zeeuwsch Dagblad zo graag, omdat 1. Inzendingen moeten uiterlijk woensdagmiddag 16 september 12 uur in ons bezit zijn. Oplos singen, welke ons daarna be reiken, dingen onherroepelijk niet mede. 2. Wij aanvaarden geen verant woordelijkheid voor verloren of zoekgeraakte inzendingen. 4. Deelneming staat open voor iedereen; personeelsleden van Het Zeeuwsch Dagblad N.V. en hun gezinsleden zijn van deel neming uitgesloten. 3. Inzendingen uitsluitend per briefkaart, te adresseren aan de Puzzelredactie van Het Zeeuwsch Dagblad. Postbus 4, Goes. In de linker bovenhoek aan de adreszijde te vermelden: Puzzelcompetitie. MIDDELBURG. In verband met de aanvang van het nieuwe cursusjaar zal op dinsdag 15 september a.s. in het Schuttershof een tentoonstelling worden gehouden van de leermiddelen in ge bruik bij het onderwijs van de Stichting Raad van Bestuur Bouwbedrijf (aanne merscursus). De expositie, die om elf uur des morgens wordt geopend, zal de gehele dag en ook in de avonduren voor belangstellenden toegankelijk zijn. Te vens bestaat er gelegenheid tot aangif te van nieuwe leerlingen. De cursus leidt op tot het examen ter verkrijging van het vakdiploma aannemer burger lijk en utiliteitsbouw. De opbrengst van de collecte voor de kankerbestrijding bedroeg in ELLE- WOUTSD1JK f 44,85. „De familie Trapp" MIDDELBURG De CFA Middel burg en omstreken vertoont op dins dag 15 en woensdag 16 september in de Schouwburg de bekende film "De familie Trapp", een levensblijde en te gelijk humoristische film, die in de gro te stad wekenlang werd geprolongeerd. De film handelt over een Oostenrijkse weduwe, die als moeder van een groot gezin met vele moeilijkheden te kampen heeft om haar kinderen een goede op voeding te geven. Zij hertrouwt met baron Trapp, die van het gezin een fa miliekoor maakt, dat met zeer veel sukses optreedt. In de film kan men genieten van het beroemde Regenburger Domspatzenchor. 9 Op maandag 14 september, des avonds om acht uur zal in de Lutherse kerk aan de Zuidsingel te Middelbare de heropening plaatsvinden van het con sistoriegebouw. TENTOONSTELLING VAN OOFT- EN TUINBOUW IN SCHOON Dl JKE SCHOONDIJKE. De tweedaagse ten toonstelling van Ooft- en Tuinbouw is door burgemeester F. A. van Rosevelt geopend. De voorzitter van de plaatse lijke afdeling', de heer Brakman, gaf na een korte toespraak het woord aan de ourgemeester, die zijn bewondering uit sprak voor hetgeen amateurs in deze droge zomer heoben gepresteerd. De voorzitter van de Ooft-en Tuin bouw in Zeeuwsch-Vlaanderen, de 'heer A. Hooihorst, kreeg daarna het woord en zei het als jurylid zeer moeilijk te hebben gehad, daar alle inzendingen goed waren. Met name de bejaarden .verden geprezen, omdat zij de stoot tot deze tentoonstelling hebben gegeven. Wat is bereikt op deze tentoonstelling geeft moed voor de grote tentoonstel ling, die het volgende jaar wordt ga- BORSSELE. De schietvereniging „Frank van Borssele" te Borssele heeft een onderlinge schietwedstrijd gehouden waarvan de uitslagen luidden: Erebaan: le prijs M. de Muijnck. Personele baan (afstand 100 meter, max. 50 punten): 1. J. van Sabben, 49—49; 2. A. Nieuwen- huijze, 4947, 3. J. Bruinooge, 49—46; 4. A. Lambregtse, 49—45; 5. L. Maas, 4847; 6. M. de Muijnck, 48—47; 7. G. de Bue, 48—46; 8. C. de Muijnck, 48—46; 9. C. de Krijger, 4845; 10. P. Karelse, 4836. Vaste baan: 1. P. Dekker,2. M. de Muijnck, 4. J. van Sabben, 5. C. de Krijger, 6. J. Bruinooge, 7. J. Maas, 8. J. Rottier, 9. L. Maas, 10. A. Lambregtse. houden met inzendingen uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. De afdeling wil in verband hiermede deze winter door werken door een vakonderwijzer te laten optreden. Herverkaveling* werken Schouwen aanbesteed SCHARENDIJKE. In hotel „Sport" is aanbesteed het uitvoeren van de laat ste herverkavelingswerken op Schouwen- Duiveland te Duivendijke. Hiervoor be stond vrij veel belangstelling. De raming was 553.000 gulden. Fa. M. de Oude en K. de Jonge, Zierikzee f575,000, fa Jasper- se en Van 't Verlaat, Hardinxveld f 563,000, fa v. d. Hilst en v. d. Weerd, Haam stede f 556,000, fa v. Oord, Werkendam f 548,000, fa Van Dongen en de Voogd, Haamstede f 546.000. fa P. en K. de Jonge, Renesse f 546,000, fa Jansen, Middelburg f 546,500, Gebr. v. d. Heuvel, Zierikzee f543,000, fa M. Uil, Zierikzee f537,000, N.V. Maas en Jonker, Roosendaal f 524,000, fa H. de Jonge en Co., Sliedrecht f 514,500. Gunning in beraad. Middelbare Landbouwschoo MIDDELBURG. Toegelaten "tot d< eerste klas der Chr. Middelbare Land bouwschool te Middelburg: J. Baas ei P. L. Leijnse te Ritthem, C. Boot te Ellemeet, J. Boogaard te Meliskerke, J. de Bruin te Lewedorp, P. Cevaal, Z Cevaal, M. Jobse en F. Meyer te Mid delburg, P. Dieleman te Hoek, T. Duine te Oud-Vossemeer, B. Huygens te Kcrk- werve, C. Jasperse te Koudekerke, M. Louwerse en A. Poppe te Grijpskerke. H, Maljaars te Aagtekerke, W, B. Meyers te Serooskerke (W.), J. J. Nijsse te Drie wegen, J. van Strien te Anna Jacoba- polder en C. de Voogd te Vrouwenpolder. De propagandist van het „Suppletie fonds „Draagt Elkanders Lasten" uit St.- Annaland heeft over de maand augustus een bedrag van niet minder dan f491,25 voor dit doel opgezonden. Van onze adverteerders Moderne televisie- en radiozaak Terneuzen TERNEUZEN. De heer N. W, de 3uck heeft gistermiddag zijn geheel ver- oouwde winkel in radio's, televisietoe stellen, gramofoons en gramofoons en grammofoonplaten heropend. De grote .olleetie radio's en combinaties zijn nu jverzichtelijk uitgestald en in vorm en xleur aangepast aan het moderne inte rieur. Grammofoonplaten, onder moer in sereo-uitvoering, zijn te beluisteren in een discobar cn twee luisterboxen, terwijl er een speciale afdeling voor klassieke muziek is. De duizenden platen zijn in bakken uitgestald, de huishoude lijke apparatuur is in een apart hoekje ondergebracht en dt eechnische dienst is nu achter de winkel gekomen. De ver lichting en het kleurenschema van deze nieuwe zaak zijn uniek te noemen.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 9