Vlissingse visserij over dieptepunt heen Het zit er weer op voor de wegzwaaiers VLOOT ZOEKT HET IN DE „BOKKEN" Sublieme show van vogels en bloemen in Goes Zeeuwsch Dagblad GROOTTE VAN DE VANGST LOOPT WEER OP halfzwaar Stavenisse zonder muziekvereniging Subsidie en oiier Vlissingers hopen op komst van de Veer se vissers VEERENAREN dié is het toch maar! Ook in Virginia en American Druiven uit Bru Vandaag: intocht van de fruitfee Heidelandschap en apen in „Krijger" „BOKKEN"-VISSERIJ Herfstig glimlachje ZEEMANSCHAP PRAKTIJKEXAMEN RESA-HILVERSUM Twee botsingen in Goes Jongen uit Ovezande onder spoorboom Dijkbranden Eigen B. en W. Zaterdag 12 september 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. o Protestants-Christelijk VF IE OVER het subsidie-vraagstuk spreekt, roert een probleem aan, waarvan hij de reikwijdte nauwelijks kan overzien. Subsidiëren is gaan behoren tot de vrijwel dagelijkse be zigheden van de overheid en de om- vang van de in ons land verstrekte subsidies is niet meer na te gaan. Toen destijds het Tweede Kamerlid dr. Bruins Slot de regering verzocht, hem een overzicht te verstrekken van de door haar verleende subsi dies, moest dr. Drees antwoorden, hiertoe niet in staat te zijn, omdat de regering zelf over zulk een over zicht niet beschikte. Men subsidieert het culturele le ven, de woningbouw, de levensmidde len, het onderwijs; men wil zelfs de kerken subsidiëren; men subsidieert met geld en in natura (door grond- faciliteiten) men subsidieert zowel periodiek als eennfalig; kortom, er is geen sector van het maatschappe lijk leven, die niet met subsidies in aanraking komt. Overal ontmoet men de mild strooiende hand der over heid. Men vergeet dikwijls, dat die hand de uitloper is van de sterke arm der belastingheffing en volks vertegenwoordigers bieden niet zel den tegen elkaar op, als het er om gaat de kiezersgunst te verwerven door de kool van de subsidie-uitbrei ding en de geit der belastingverla ging te sparen. Toch is het subsidieprobleem als politiek vraagstuk nauwelijks aan de orde gesteld. Het enige beginsel, dat1 er veelszins aan ten grondslag schijnt te worden gelegd, is dat van de be schikbaarheid der belastingmiddelen. En wanneer getracht wordt dit pro bleem te toetsen aan de eisen ener Christelijke staatkunde, dan betreedt men een voor een belangrijk deel nog onontgonnen terrein. Niettemin is het bij de behandeling van dit vraagstuk stellig mogelijk, iets tot gelding te brengen van de onverzoenlijke pretentie van het Christelijk denken en handelen. Als men met Van Ruler in de Christe lijke politiek iets van een agressie ve intolerantie wil leggen, dan biedt het subsidiebeleid daarvoor bij uit stek de gelegenheid. Vooraf dient echter een grondleg- gende opmerking te worden gemaakt. Er zitten namelijk aan het subsidie- vraagstuk twee kanten, die eikaars keerzijden vormen. Meestal concentreert men zich op de overheid en spreekt men een oor deel uit over de wenselijkheid van subsidieverlening. Maar er is ook een andere kant. Subsidieverlening is meestentijds een gevolg van subsidie-aanvraag. En voor die aanvraag is verant woordelijk degene die dikwijls aan subsidie de voorkeur geeft boven uitejj&të .krachtsinspanning om zaken te (pnancieren. Met die krachtsinspanning staat of valt meer dan eens ten diepste de intentie van het werk. Dat werk krijgt juist zijn waarde en betekenis door het offer, dat men er voor heeft willen bren gen. En dan wordt onder „offer" niet verstaan het geven van geld, tijd en krachten, voorzover men deze mis sen kan, maar dan moet het begrip worden gevat in zijn diepe zin: af staan wat men juist niet missen kan. Wie zo offert, dat hij niet van luxe, maar van noodzakelijke levensbe- Advertentie schip uitstaan en opgehouden worden door een „rufel", terwijl op de oude manier het net achter het schip werd aangesleept, opengehouden door een boom. Het spreekt voor zich, dat het vissen met twee netten grotere kansen biedt dan met één, terwijl ook de kans op beschadiging van de kostbare netten doordat ze zich dichter bij het schip bevinden, kleiner is. Ook het personeelsvraagstuk schijnt nu opgelost. De overgebleven bemannin gen vormen vaste kernen 'die volkomen voor hun taak zijn berekend. Dé gemid delde leeftijd ligt rond de 35 jaar. zo dat het dreigende gevaar voor „uitster ven" voorlopig is afgewend. VLISSINGEN „Meer dan vij'ftig schepen, soms zevefa rijen dik, lagen tegen de kaai", zei de oude visser. Het valt niet moeilijk zich een voorstelling te maken van de vroegere drukte in die oude vissershaven tegenover het „arsenaal", waar hij laag water de schuitjes droog in het slik lagen. Bij liet binnenkomen wrongen zij de een na dé ander, soms niét tweeën tegelijk door Ret nauwte sluisje. Het was zaak de vis zo vlug mogelijk bij de mijn af te leve ren, omdat er nog veel te doen was eer men naar huis kon om d'e weinige tijd die restte voor opnieuw zou worden uitgevaren, te ge bruiken voor de slaap. Veertien uur en langer werken was geen uit zondering. Verjonging door geschoold per soneel wérd vorig jaar verzekerd door de opening van een visserij- school, die niet alleen jongens die van de lagere school komen op vangt, maar ook cursussen geeft aan reeds bevaren, vissers. Door de aanwezigheid van deze school is nu dus ook voor de ouderen de mogelijkheid geopend wat kennis betreft gelijke tred 'te houden op zowel nautisch en technisch ge bied als ook op het terrein van de visvangst zelf. Gehoopt wordt, dat binnen niet al te lange tijd van overheidswege een bioloog wordt aangesteld, die zich zal be lasten met het zuiver weten schappelijk onderzoek in de zui delijke sektor van de kustvisserij, waar de gehele Zeeuwse visserij trouwens belang bij heeft. Er bestaat gegronde hoop, dat bij het afsluiten van het Veerse Gat een aan tal Veerse vissers naar Vlissingen zal komen, vooral omdat de Vlissingse vis ser shaven over voldoende capaciteit be schikt om een redelijk aantal te her bergen. Een eigen vissershaven achter sluisdeuren mag wel a'ls ideaal worden beschouwd. Enkele jaren geleden wer den' van gemeentewege de schuin oplo pende wallen vervangen door geslagen steile damwanden, hetgeen eveneens een grote verbetering betekende. De grootte van de vangst, vorig jaar 281.000 kg, loopt langzaam weer op, terwijl ook de prijzen voor garnalen, die grotendeels naar het buitenland worden uitgevoerd, momenteel zeer gunstig liggen. Alles tezamen genomen blijkt de vis serij voor Vlissingen voorlopig gered, waardoor een ook niet weg te denken onderdeel van zijn stadsleven blijft be houden. In de binnenhaven werd door de gemeente een vismijn geïnstalleerd voor de haringvisserij, waarvan in de voorgaande jaren druk door de hoofd zakelijk Duitse vissers gebruik werd gemaakt. Laten we hopen, dat in de toekomst schepen voor deze grote" visserij zullen uitvaren, die op de ach tersteven 4® na^m Vlissingen als thuis haven dragen. BRUINISSE. Hoewel het vliegseizoen ten einde spoedt, blijft de Bruser Trek ker goed partij geven. In het concours vanuit Parkeston wist de heer Ph. Ste- ketee als no. 22 van de Zeeuwse deel nemers te eindigen in de goede tijd van 881.59 meter per minuut, op de voet ge volgd door een tweede duif (no. 25) met een snelheid van 878,47 m. per minuut. De winnaar van het concours, een duif uit Yerseke, vloog 1090,50 meter per minuut. Op dezelfde dag werd een concours gevlogen vanuit Weert (29 aug. '59), maar hiér eindigde Bruinisse meer in de ach terhoede. De uitslag was als volgt: Ph. Steketee 1, 2, 3, 9 en 14, C. J. Maas, Bru 4, J. Bal, Sirjansland 5 en 10, C. Bal, Sirjansland 6, 12 en 15, A. S. de Koning, Bru 7 en 17, T. Dalebout, N.kerk 8, 13 en 16, J. Folmer 18, A. J. IJzelenberg 11. De concourswinnaar vloog 1075,60 m. per minuut, de winnaar van de Efcruse Trekker 919,05 m. per minuut. GOES. In het kader van de fruitweek wordt vandaag het volgende programma afgewerkt: 14.30: Intocht van de fruitfee en hofdames in Goes onder be geleiding van de drie plaatse lijke muziekverenigingen en ruim 2000 schoolkinderen. Het gezelschap vertrekt vanaf de veiling en volgt een route dooi de binnenstad; 15.00: start ballonwedstrijd op de Grote Markt.; 15.30: rondgang van de fruit fee door de binnenstad; 15.45: officieel bezoek van de fruitfee aan de bloemententoon. stelling in het Schuttershof 16.30 uur: opnieuw rondgang van fruitfee door de binnenstad 16.45: bekendmaking prijswin naars etalagewedstrijd; 19.30: optreden Roller Ballet club Lucky Rollinguit Ber gen op Zoom op de Grote Markt met de gloednieuwe „Luck-y Show 1959" (rolschaat sen) 22.3023.45: gezellig samen zijn op de Grote Markt onder leiding van het orkest ,.The Or- pheans". GOES. Burgemeester H. K. Michaëlis heeft gisteravond de vogelshow van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers „De Vogelvrienden", de tot 19 sep tember in de zalen Krijger wordt gehouden geopend. De voorzitter van de plaatselijke afdeling, de heer H. J. v. d. Broek,' bracht in zijn openingswoord hulde aan degenen, die in slechts enkele da gen de show hebben opgebouwd. Het nieuwe bestuur van de ..Vogel vrienden" heeft zoveel mogelijk g'e- Aap aanvaard STAVENISSE. Het raadslid Petap pel (vrije lijst) heeft in de jongste raadsvergadering gevraagd hoe het zit met de subsidie aan de muziekvereni ging. De voorzitter, burgemeester A. Siuijmers, antwoordde kort maar krach tig: „Zolang de muziekvereniging niet in het openbaar optredt wordt ook gen subsidie verleend". De muziekvereniging werkt blijkbaar alleen in stilte. De gemeenteraad verklaarde zich ak koord met de vrordening inzake de hef fing van haven- en kadegelden, met de bijdrage van vijf cent voor het geschenk in het nieuwe provinciehuis te Middel burg., en met een bijdrage van vijf gul den per jaar voor de rijkspolitiekapel te Den Haag. De heer A. Quist werd beëdigd als waarnemend gemeente-ontvanger. "De raad richtte een dankbetuiging tot de heer .T. A. Letzer te Vlissingen voor de schenking van een aap in het dieren park. Tenslotte werd adhesie betuigd aan een schrijven van de gemeente St. Maartensdijk in verhand met het behoud van het Algemeen Burgergasthuis in Bergen op Zoom. streefd naar een „eigen" show, maar de bijdrage exotische vogels en apen van de koninklijke diergaarde Blijdorp bleek toch onontbeerlijk. De voorzitter betreurde 'het dat de fruitfee dit jaar de tentoonstelling niet zal bezoeken. ,.De Vogelvrienden" kon den nl. niet voldoen aan de wens van de Stichting Zeeuws Fruitcorso om een wagen te zenden. Tevens weigerden „De Vogelvrienden" de stichting een geldelij ke bijdrage te verlenen. De heer Michaëlis vond het spijtig dat de vogelshow en de bloemententoonstel ling van de Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde niet langer konden samengaan en wenste een snelle oplos sing van alle moeilijkheden. Overigens had de burgemeester niets dan lof voor de wijze waarop een en ander in elkaar is gezet. Met gelukwensen aan „De Vo gelvrienden" verklaarde hij de show voor geopend. vogels zijn op de inzending van Blijdorp na afkomstig van particulie ren in Goes en omgeving en werden bij eengebracht door de lieer H. J. C. v.d. Bosch, die met enige medewerkers ook voor de opbouw van het vogelgedeelte zorgde, en enige mozaïeken van vogel zaad maakte. Er zijn ondermeer ara's, toekans, toerako's, kakatoes en kraanvo- gels, die met elkaar voor een vrolijk en kleurig geheel zorgen. Tussen het ge kir en gefluit van de vogeltjes houdt net zestal apen zich heel rustig. De bloemen en planten van de firma H. M. Dekker te Middelburg worden door deze firma op artistieke wijze ten toongesteld. In een van de drie zalen, die voor deze tentoonstelling nodig waren, is een heidelandschap aangelegd, waar sierlij ke vogels om een vijver stappen. Het vorig jaar trok deze tentoonstel ling 11.000 bezoekers en in het kamp van «ie vogelvrienden hoopt men dat dit aantal nu wordt overschreden. n d.f Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het tweede gedeelte voor het propaedeutisch examen elek trotechniek J. p. Goedbloed te St. Laurens ?.4 j0"?? duiven "am de p.v. „O.W.T.B. te Kapelle deel aan een wedvlucht uit St. Ghislain. De uitslag was 1 P I. Butler; 2, J. H. C. Poley; 3. A. J-. L. Luteyn. Bij de vele goede dingen die Vlissingen in de laatste jaren heeft gewonnen, heeft het niet kunnen verhinderen, dat van dit omvangrijke bedrijf slechts een restant is overgebleven, dat aan hoeften afstand doet zal de zegen yeer vij£tig mensen een be. daarop ervaren. Niet de sigaret, die XT1. men volgens allerlei inzamelingsac- staa" biedt. De Vlissingse vis- ties minder zou moeten roken, maar sers hoeven zich nu niet meer te de boterham, die men minder zou haasten om aan de beurt te ko- moeten eten, betekent een offer. men. Ze zijn nog zes in getal. Als dit het uitgangspunt zou zijn Trouwens de schepen zijn groter bij allerlei Christelijke actie, zou het en de moforen sterker geworden, in het algemeen welvarend Christe- d h üjdverlies om van en lijk volksdeel nauwelijks een subsi- J die-aanvraag on tafel behoeven te naar de visgronden te varen aan leggen. zienlijk is bekort. Maar waar is Er heerst echter veelal een ande-die grote vloot gebleven? Hoe re moraal: laat ons zien wat de komt het dat ze in de loop der overheid geeft en dan kunnen wij liet jaren niet is uitgebreid, maar in- tekort met loterijen en bazars wel licht aanvullen. En het is deze mo raal, die het overheidsoptreden uit lokt, waarover in deze artikelenserie zal worden gehandeld. Wanneer ons Christelijk volksdeel zijn eigen ver antwoordelijkheidsbesef duidelijker verstond, zou er minder reden zijn om de overheid verantwoordelijk heidsbesef bij te brengen. Wie zich zorgen maakt over het gebrek aan enthousiasme voor de zaak der Christelijke staatkunde, be- vergeten de steeds terugkerende geva- denke, dat dit enthousiasme oplaaide renBzoals st0rm en mist, deed vele vis- in een tijd, toen men zich zelfs het Sers, van wie de families reeds genera- levensonderhoud wilde ontzeggen ten j ties lang van de visvangst leefden, be- gunste van het Christelijk onderwijs. *"al.hd™ binnenvaart të staren! Hun Er kan geen heilige geestdrift wor-1 eengeschrompeld tot nog geen zesde van haar vroegere om vang? Hiervoor zijn vele redenen aan te geven. Zo heeft men bijvoorbeeld de leef tijdscrisis" in de jaren na de oorlog, die tot gevolg had dat de vloot met een ernstig tekort aan bemanningsleden te kampen kreeg. Verjonging, op normale -schaal was trouwens reeds lang voor de tweede wereldoorlog opgehouden. De veel te lange werktijden, het zware werk en het kleine loon waarbij niet te delingen tot zinken gebracht. Slechts een klein aantal kon na de oorlog ver buiten Vlissingen, tot zelfs diep in Duitsland, worden teruggevonden of bleek na gelicht te zijn nog geschikt voor een lonende herstelbeurt. On danks dit alles breidde het aantal schepen zich in de jaren 19471950 weer uit tot ongeveer vijftien ,,schuut- jes", zodat alleszins van een opleving kon worden gesproken. Het is daarna, tegen alle verwachting in, bergafwaarts gegaan. De reeds ge noemde bemanningsfaktor, maar vooral de hoge kosten van de modernisering en nieuwbouw bleken onoverkomelijke moeilijkheden om het bedrijf op peil te houden, zodat enkele jaren geleden het dieptepunt werd bereikt. Er zijn nu echter gegronde redenen om aan te nemen, dat dit dieptepunt is gepasseerd. De perspectieven voor dit kleinste aantal schepen, dat Vlissin gen ooit heeft bezeten, bleken weer der mate gunstig, dat men weer durfde in vesteren, waardoor alle schepen bij voorbeeld van nieuwe motoren zijn voor zien. Een tegenslag betekende het hij Zierikzee verloren gaan van een vaar tuig, dat in de februarïmaand van 1953 deelnam aan het reddingswerk. Een vooruitgang anderzijds beteken de ook, dat men is overgegaan tot e,0 nieuw type visserij, namelijk de „bo..- ken"-visserij. Het verschil tussen deze (Duitse) wijze van vissen en de -oude trawlvisserij ligt hierin, dat bij de eer ste de netten aan beide zijden van het kwam het wel voor dat er ruim dui zend kampeerders op het veld zaten. De running van een dergelijk Duits dorp is geen eenvoudige zaak. En ook al vereist déze gemeenschap geen bur gerlijke stand met alle romslompvan- d'ien, toch komt er zo veel organisatie bij kijken dat een eigen college van B. en W. met politiemacht bijna no dig zou zijn om de kamperende hor den in overzichtelijke banen te leiden. Als ik het kampeerweitje zo eens be kijk kan ik het bijna niet geloven. Zo leeg Is het. De grond draagt nog wel de sporen van de reusachtige volks verhuizing. Vaag kan ik nog zien waar de tenten gestaan hebben. De kleine David schokt op zijn stepje als hij door de putten rijdt die er dooi de auto's zijn ingereden. Zijn vader zal alles weer een beetje opknap pen 't- Ja. als ik zo langs de kust rijd begin ik het ook te voelen. Die ,Jxet- zit-er-weer-op-stemming". Aan die mevrouw achter haar prentbriefkaar tenstandaard is het ook goed te mer ken. Ze staat niet eens meer van haar stoei op ais er iemand geïnteresseerd de winkel binnen stapt. Ze vinden het allemaal welletjes, de jjscoman, de man van het ritje te paard over het strand en de serveuses van het café op de hoek. Enkele verlate badgasten worden hier en daar slordig en met fe" beetje tegenzin afgewerkt: „Als het dan toch afgelopen is, laten ze dan ook allemaal weggaan", hoorde ik er gens zeggen. Snel dronk ik mijn bier tje op en ging weg. De enige die. zich niet aan de kalen der en de vakanties stoort is de zon Met een herfstig glimlachje klimt die elke dag weer heet langs d'e hemel. Nu kunnen ook de inboorlingen nog' eens van het warme zand genieten. Niet lang, want het zit er toch echt ■weer op. Dan gaat de Zeeuwse kust weer in een lange grauwe .winterslaap. De bewoners ervan slaan aan het tel len en tevreden zullen ze zich prepa reren op een nieuwe vloedgolf die niet vanuit zee maar over land gaat ko men. Ja. Daar staan er weer een paar te zwaaien. En een eindje verder ver dwijnt een auto met een vreemd num merbord uit het gezicht. Vrachten ba gage er boven op, vakantieherinnerin gen er binnen in. Laat ik nu ook maar eens zwaaien. Dag Rinus Delta, ervaringen waren zo bitter, dal ze bra den gewekt door partijleiders, als niet ken met de traditie, opdat hun kinde in het volk zelf de geest der offer bereidheid heerst. De ijver voor de zaak des Heeren kan ons niet worden aangepraat, maar moet van binnen uit bij ons opgloeien. Die eigen levenshouding moet de praemisse zijn bij onze beschouwin gen over de maatstaven voor het sub sidiebeleid. Eerst dan heeft het zin, ren een dergelijk lot bespaard zou blij ven. Dat na de oorlog, ten koste van veel moeite, de bemanning op sterkte kon worden gehouden, betekende echter nog geen oplossing. Een vissersvaartuig heeft een vaste bemanning nodig die het vak door en door kent, een be- zich met de overheidszijde van cle manning die niet alleen het vissen moet zaak bezig te houden. C.J.V. Advertentie Handelscorresp. Ned., Fr., Duits, Eng. De kortste en voordeligste opleiding: (Bekende Schriftelijke Cursus) GOES, -r- Binnen een kwartier tijds moest de politie in Goes uitrukken om tegenwoordig te zijn bij een tweetal botsingen. Om kwart over vijf botste de 16-jarige fietser S. uit Kapelle op do hoek RimmelandstraatVoorstad tegen de vrachtauto bestuurd door J. uit Ar- nemuiden. De jonge wielrijder kwam van de Stenenbrüg gereden en de vracht auto naderde uit de Rimmelandstraat. Op het kruispunt fietste S. echter door en botste tegen de auto. Hij liep enkele ontvellingen op cn zijn fiets was erg ka pot. Nauwelijks een kwartier later botsten op de hoek Berkweg-Kamperfoeliestraat beheersen, maar ook over het nodige zeemanschap moet kunnen beschikken. Blijvende schade aan schip en tuig zijn anders niet te voorkomen. Dan is de wereldoorlog zelf ook van twee autos tegen elkaar. Bij het over- invloed geweest op deze tak steken van de Bergweg verleende de fatale invloed geweest op van nijverheid, waaraan Vlissingen vele honderden jaren geleden zijn ont staan te danken had. Het overgrote deel van de vloot werd door de be zetters gevorderd of door óorlogshan- Met hand in aardappel- rooimaehine bestuurder van de personenauto, G. do K., geen voorrang aan een passerende1 bestelwagen, met aan het stuur. Le C. uit Goes. De klap kwam hard aan. persoon lijke ongelukken dedep zich niet voor. De personenauto werd echter zwaar be schadigd. I GOES. Terwijl de knipperlichten j reeds flikkerden meende een groep jon gelui gistermiddag tegen vieren toch nog TERN EU ZEN. De 18-jarige P. de B.de spoorwegovergang bij hotel Ocken- te Axel is gistermorgen bij werkzaam- burg te kunnen passeren. Voor een der heden in de nieuwe Othenepolder met zijn rechterhand tussen het drijfrad van een aardappelrooimachine geraakt, waar door twee vingers zeer ernstig werden verwond. Eerste hulp werd verleend door dr. J. v. d. Griek, waarna dr. H. A. Roland, de jongen in het Julianazieken- huis verder behandelde. knapen liep dit niet zo best af. De jongen P. uit Ovezande kreeg n.l. een der spoorbomen tegen zijn hoofd en kwam. met zijn fiets, op de straatstenen terecht. Met een diepe snij wonde in het hoofd werd hij naar het ziekenhuis Oost- wal gebracht. Later kon hij huiswaarts keren. RETRANCHEMENT. De laatste week vonden verschillende dijkbranden plaats. De brandweer moestregelmatig ingrijpen. Tussen Terhofstede en de Oude Tol brandde enkele honderden meters graskant af, terwijl enkele bomen een j prooi der vlammen werden. Qok langs de Stellendijk ging de dijk- berm in brand en wel zodanig, dat de aangrenzende éweide, waarin vee liep te grazen, mee ging branden. Door in-1 grijpen van de Retranchementse brand weer bleef de brand gelukkig tot de dijk j en de daarop groeiende knotwilgen be- perkt. De laatste dagen zag ik in de Zeeuwse kustplaatsen telkens zwaaiende mensen staan. Ik vond het leuk en zwaaide vrien delijk terug. Maar toen ik in Domburg een auto waar aan alle kanten ook zwaaiende ar men uitstaken door een bocht zag verdwijnen begreep ik dat het de wuivers niet om Rinus Delta ging. Plotseling zag en voelde ik de leegte van de Zeeuwse kustplaatsen. Meer dan twee maanden lang heb ben duizenden, vreemdelingen de stranden, hotels, kampeerterreinen aan het water „beherrscht". Sinds één sep tember doen ze niets anders dan weg gaan. En vermoeide en min of meer opgeluchte hoteleigenaars en kamer verhuurders zwaaien een tevreden „tot volgend jaar" naar de wegstui vende gasten „o'ie toch zulke aardige mensen waren". David Jongepier heeft weer ruimte om te steppen. David is het zoontje van de 'kampbeheerder van Domburg. Met zijn stepije maakt hij rondjes langs enkele verlaten caravans. Zijn vaa'er en moeder nemen een beetje vakantie. En dat mag ook w*L In juli eindelijk vakantie

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3