KENT FILTERS BEST L NA TIEN JAAR OP VEEL BETER VOET De gastvrouwen van Rotterdam Today, BIVELLA Nieuwtjes van de week Kleuters met een eigen garderobe more than ever in U.S.A. vermoeid drink: Gelaarsde olifant MAÏZENA DURYEA Zaterdag 12 september 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 11 of all leading filter cigarettes Corrado Zingone Modern, kinderlijk Als voorbeeld GROTE VOORUITGANG THEELEPEL TEGEN POLIO HET ZIJN GÉÉN SCHOTSE MEISJES... Een primeur Aardige pakjes Veel waardering Peper houdt van Zout Raad VGraven pol der Mariniers in de bres voor Poolse kinderen Houdt uw kinderen van de straat Bondsdag Chr. geref. mannen in Arnhem Italië inspireert de kindermode door Rita Beukman VOOR KINDERMODE is Italië een ideaal land. Niet alleen komt men er in steden en dorpen tot in de kleinste gehuchten overal schattige kleintjes tegen, zelfs moeders die voor eigen kleding maar heel wei nig geld kunnen uitgeven hebben er alles voor over, er hun kinderen leuk uit te laten zien. Het is er helemaal geen uitzondering, dat een moeder in een oud jasje of jurkje en met een vrij onverzorgd kapsel, er een kindje op de arm of aan de hand heeft, gekleed als een prinsesje. Als die kleintjes bewonderende blikken trekken stralen de ouders van trots en zij bekommeren er zich helemaal niet om, dat hun eigen kleding toch wel erg afsteekt bij de mooie jurken of pakjes die de kleu ters dragen. DE Italiaanse kinderen hebben ook al heel jong gevoel voor mooie kleren. Vooral kleine meisjes voelen zich als ze mee uit mogen helemaal niet ongelukkig met handschoentjes aan en een lief klein tasje in de hand. Zij gedragen zich dan als kleine dametjes, ook al liggen ze enkele uren later even zo vrolijk in een oud speel- pakje in het zand te ravotten. Charmante en goed geklede kinde ren komt men in Italië veel tegen. Niet alleen ontzeggen niet zo rijke -X- Overjasjes met bont gegarneerd, brengt Zingone als wintermode voor jongetjes. BERLIJN (U.P.I.) William Sha kespeare staat bovenaan op de lijst van de tien populairste toneelschrijvers van het afgelopen toneelseizoen in Oost- Duitsland. De enige Rus, die op d'e lijst voor komt is Maxim Gorki, die als nummer tien uit de bus kwam. De andere plaatsen worden ingeno men door Berthold Brecht, Schiller, Goethe, Molière, een Tsjechoslowaakse en twee hedendaagse Oostduitse schrij vers. Aduerten-tie moeders zich zelf veel om de kleintjes mooi op te tooien, de ouders die het wel behoorlijk kunnen betalen vinden het heel normaal voor de kinderkle- ren, evenals voor je eigen garderobe, behoorlijk wat geld uit te geven. Vooral in Rome begint de kinder- couture dan ook steeds meer opgang te maken. Speciale boutiques voor kin derkleding, even fraai ingericht als de afdelingen van die naam die bij de grote modehuizen behoren, treft men er in de elegante winkelwijken veel aan. In de volksbuurten zijn eveneens veel winkeltjes te vinden die uitslui tend kinderkleertjes verkopen, meestal op een eigen ateliertje vervaardigd en geheel in handwerk met fijne borduur sels gegarneerd. DE belangrijkste kinder-couturier van Rome is Corrado Zingone. Zoals zijn collega's die voor volwassenen ontwerpen dat doen, stelt hij elk sei zoen een Alta Moda collectie voor de jeugd samen. Voor de jeugd van baby tot teen-agers en niet alleen voor meisjes maar ook voor jongetjes. In het Excelsior Hotel aan de Via Veneto woonden wij een show bij van zijn nieuwe wintercollectie en dat werd een stralend kinderfeest, waar van de volwassenen al even hard ge noten als de kleintjes, die werden uit verkoren om er als mannequin aan deel te nemen. Op geen enkele show zagen wij tot nu toe In Rome zoveel televisiecame ra's opgesteld. Over alle Italiaanse stations werd deze kindershow uitge zonden «n er waren ook Amerikaanse en Canadese filmoperateurs aanwezig. De kleintjes wandelden allerliefst over het podium, de meisjes met kokette maniertjes en de jongetjes dikwijls met een gezicht van „moet dat nu," als echte mannen. Vooral de Italiaanse bezoekers en be zoeksters werden zo enthousiast, dat zij herhaaldelijk naar het eind van het podium stormden om de lilliput- mannequins daar in hun armen op te vangen en te knuffelen. 'VINGONE had de kleuters heel char- Aj mant gekleed, in modellen op de mode afgestemd voorzover dat de jeugdige allure niet kon bederven. De Italiaanse kinderen zijn heel kritisch ten opzichte van hun kleding, vertelde hij. Het zijn heus in vele opzichten lastiger klanten dan volwassenen. Voor kleuren hebben zij vooral veel gevoel en die willen ze ook graag zelf kiezen. Verder vinden ze leuke garneringen heel aardig, maar die moeten vooral niet te overdadig zijn aangebracht. Dikwijls kiezen die kleintjes heel ge decideerd het eenvoudigste, terwijl hun moeders drukke, popperige kleren aanprijzen. Leuke sportieve combinaties ont wierp Zingone voor jongetjes en fees- ■M. In feestelijke kleding gaan deze Italiaanse kleintjes uit. Zingone ont wierp het jurkje in diep blauwe zijde met roosjes gegarneerd en het fluwelen jongenspakje in een iets donkerder tint. Kraag en manchetten daarvan zijn uitgevoerd in dezelfde kleur als de jurk van de dame. telijke pakjes in zijde of fluweel, waar in zij zich ter afwisseling op de stoe re overjasjes met bont gegarneerd of kleurige, sportieve pakjes, heel lief lieten bewonderen als little lords. IN Amerika heeft de Italiaanse kin der-couture veel succes. Zingone verkoopt onder andere modellen aan Amerikaanse 'confectionairs, die voor al kinderkleren maken. Zo wordt Italië ook reeds een centrum van kindermode, waarvoor in dit land waar kin deren zo op handen worden ge dragen, in elk geval een goede bodem voor inspiratie aanwe zig is. Veel moeders maken en ontwerpen er immers ook zelf Advertentie •fdndeU dan andeM EEN FKIESCHE VUG-DOMO PRODUCT DEN HELDER Met een helikop ter van de Marineluchtvaartdienst is gistermorgen in volle zee een ernstige zieke van het Noorse tankschip Bulk Enterprise gehaald. leuke kleding voor hun klein tjes en dat doet de couturiers voor kinderen er herhaaldelijk nieuwe ideeën aan de hand. Advertentie Oriane da Bs kousen die !-a-n-g-e-r leven: alléén in de Bijenkorf Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Met de nieuwe mode voor de komen de herfst en winter zal het wat het schoeisel aangaat, voor de Nederlandse vrouw een klein kunstje zijn op goe de voet te leven. Tien jaar geleden toen het Mo decentrum voor de Schoen- en Lederbranche werd gesticht, dat tweemaal per jaar een keur van nieuw schoeisel van een groot aantal Nederlandse fabrikanten op een show toont, was dat heel anders. Een Nederlandse schoen was toen een schoen zonder meer en die kon een platte of een hoge hak heb- gen, gegarneerd zijn of in kleur uit gevoerd. Van een uitgesproken schoenenmode kon nauwelijks wor den gesproken. Om te laten zien hoe dat schoeisel van tien jaar ge leden, waarvan wij ons nauwelijks meer kunnen voorstellen er ooit op gelopen te hebben, zich heeft ontwikkeld, werden op de twintig ste show van de gezamenlijke Ne derlandse schoenfabrikanten, naast de nieuwste snufjes voor herfst en winter, enkele modellen uit die eer ste collecties getoond. Naast de smalle, ranke leest die ook voor 1960 toonaangevend blijft, leken een paar sportschoenen van tien jaar geleden, met dikke en breed uitgebouwde zolen en hakken, meer op sneeuwschuivers, terwijl de hak van een geklede pump uit die tijd, door ons naar de blokken doos zou worden verwezen. Op een betere leest dan dat nu het geval is, waren die zware leren trappers evenmin geschoeid. Behalve aan een elegant uiter lijk wordt aan een goede pasvorm, die de voet voldoende steunt en beschermt, juist nu veel meer aandacht besteed dait tien jaar ge leden, zodat het modeschoeisel voor Nederlandse vrouw. De hakken zijn daarbij ditmaal lager meestal niet hoger dan drie tot vijf centi meter maar blijven heel slank, waardoor een sierlijke lijn wordt be waard. Scherpe randen, recht afge knotte teentjes en afgevlakte zijkan ten komen weinig meer voor, zodat men deze winter van de flowline in de schoenenmode spreekt. Daar naast wordt ook de nieuwe Franse en Italiaanse mandoline lijn bij het Nederlandse schoeisel toegepast. ALS materiaal koos men ditmaal gladdere leersoorten, aniline of semi-aniline geverfd, waardoor de kleur enigszins genuanceerd is. Voor geklede schoentjes, jeugdige balle rina's bijvoorbeeld, is lakleer weer aan de winnende hand. Heel lichte tinten gaan via het schoeisel deze winter aan onze garderobe een fleu rige noot geven. Daarbij kan men onder andere een keuze maken uit verschillende nuan"»s b»'ge, zoals mastiek, praline, klei en cognac, terwijl alggroen en blauw naast zwart, voor schoenen eveneens be langrijk worden. FALKIRK (UPI) Een zestienjarige opvarende van het Nederlandse motor schip Inspecteur Mellema is gisteren te Falkirk in Schotland tot een boete van een pond sterling veroordeeld. Hij had donderdagavond aan boord van zijn schip, dat in de Grangemouth-haven lag, met vuurwapens gespeeld. (Advertentie) Moderne Nederlandse schoenen voor de winter 1960 een veel funktioneler karak ter draagt dan het gebruiksartikel van 1950. OOK voor de komende winter is de leest van de schoentjes weer prettig en comfortabel, aangepast aan de smaak en de voeten van de In het septembernummer van SPREEK UUR THUIS staat belangrijk nieuws over geslaagde proefnemingen, die in Amerika zijn verricht ter voorkoming van kinderverlamming. Een theelepeltje van het nieuwe vaccin is blijkbaar reeds voldoende. Het populair-medische maandblad SPREEKUUR THUIS bevat een keur van andere hoogst interessante artike len. Zij geven U een gezonde kijk op Uw gezondheid. Koop het nieuwe nummer bij een kiosk, boek- of tijdschriftenhandelaar. Het is in het belang van Uw hele gezin'. Een bekende Nederlandse metaal- warenfabriek maakt een einde aan het huisvronwenverdriet over gebroken of losgeraakte bezemstelen. De oplossing voor dit probleem is een metalen steel, die dus een onbeperkte levensduur heeft, maar wat veel belangrijker is, in een handomdraai kan worden bevestigd. Men behoeft slechts het uiteinde van het metaal, dat voorzien is van een rubber- dop, zó boven het bezemgat te houden, dat het er precies in past, de steel ver volgens naar beneden te drukken en een slag om te draaien. Ook van metaal vervaardigd is een gemoffeld frame, waarin een hangmat kan worden bevestigd, zodat men daarin op elk willekeurig plaatsje kan luieren. De stalen buizen kunnen geheel in el kaar worden geschoven, waardoor het geheel dus makkelijk te vervoeren is. In de winter zou zo'n hangmat in een sierlijk frame, onder andere leuk dienst kunnen doen bij de aankleding van een kamer voor een teenager. Het lichtgewicht strijkijzer heeft een broertje gekregen in de vorm van een nieuw lichtgewicht stoomijzer, waarmee het de huisvrouw wei bijzonder gemak kelijk wordt gemaakt. Door een druk op de stoomknop kan met dat apparaat namelijk onmiddellijk van stoom- op droogstrijken worden overgeschakeld, zonder eerst het waterreservoir leeg te maken. Ten slotte is er een nieuwe combi natie in de handel van een electrische koffiemolen en een mixer. Een handige aanwinst vooral voor kleinbehuisden. Inlichtingen over deze nieuwtjes kunt u per briefkaart bij ons inwinnen. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Kijk, een stewardess van de Scottish Aviation, zeiden twee winkelende dames in „Euro pa's Fifth Avenue", de Lijnbaan, bij het zien van een meisje in uniform, met een vlotte geruite baret op het blonde haar. Sindsdien vragen de meisjes van de Rotterdamse V.V.V. elkaar: werk jij ook bij de Scottish Aviation? Die charmante jonge vrouw, in haar modieuze grijze pakje, gecompleteerd door een donker geruit vestje met een bijpassende sjaal en baret, werkte namelijk niet als vliegende gastvrouw bij de Schotse luchtvaartmaat schappij, maar is als hostess in dienst van de V.V.V, in de Maasstad. T)OOR de informatrices achter de balie van het V.V.V.-kantoor aan de Coolsingel in uniform te steken en deze meisjes bij het vreemdelingenverkeer een rol als gastvrouw te laten spelen, beleefde Rotterdam op toeristisch gebied in Nederland een primeur. Zes hostesses heeft deze afdeling van de V.V.V. nu in dienst, om de vreemdelingen die dat wensen, niet al leen te vertellen wat men in de Maas stad kan zien en beleven, maar hen daarbij ook zelf rond te leiden. Het idee om een uniform te gaan dragen kwam uit de kring van infor matrices, die reeds langer aan de ba lie werkten. Een voorstel waarmede de directeur en cbef-informatrice het wel eens konden zijn, mede omdat men als experiment de meisjes meer naar buiten wilde laten optreden. DE Rotterdamse couturier Cees Ter- leth ontwierp de pakjes, die door de toepassing van een blauw-groen ge ruit weefsel voor de accessoires een Schotse toets kregen. Voor iedere hos tess vervaardigde hij een eigen jasje, heel precies afgestemd op het figuur van de draagster, terwijl de pakjes toch genoeg op elkaar lijken om on middellijk als uniform herkend te wor den. Als eerste hostesses in dienst van het toerisme, kregen deze Rotterdam se meisjes een veel omvangrijker taak dan die van haar collega's van de an dere V.V.V.-kantoren in ons land. Be halve als vraagbaak achter de balie, treden zij nu ook op als gids in de bussen van d-s sightseeing tochten, lei den groepen of individuele vreemde lingen, die de stad wel eens nader willen bekijken rond, en zijn bij de ontvangst van speciale gasten van de stad Rotterdam betrokken. £)AT zij in vloeiend Frans, Duits en Engels alle wetenswaardig heden over de stad kunnen vertel len, spreekt natuurlijk vanzelf. Toch zou je nog veel meer talen moeten spreken, vindt hostess Willy Ambt- LONDEN (Reuter) Wilfred Hunter, schoenlapper in het Engelse Doncas- ter, piekert zich suf. Hij moet een stel „laarzen" maken voor een oli fant. De opdracht hiervoor kreeg hij via een tussenpersoon in Londen, van een In dische vorst die onbekend wenst te blijven. De laarzen zijn bestemd voor een oli fant die moet meedoen aan godsdien stige plechtigheden. Daartoe worden olifanten gewoonlijk behangen met kostbare ceremoniële gewaden. Ook laarzen zijn nodig, heeft de vorst be slist. In Indië zullen ze nog met goud worden beslagen. De heer Hunter is voor hij aan het moeilijke karwei begon eerst eens een paar uur in de Londense dieren tuin naar de olifanten gaan kijken. Hij bestudeerde vooral de manier waar op deze dikhuiden lopen. PORTSMOUTH (UPI) Het was niet meer dan een grapje dat Marie Pepper (peper) door vrienden in ken nis werd gebracht met zekere Edward Salt (zout) in de Engelse stad Ports mouth. Van het grapje kwam een huwelijk. „Het heeft lang geduurd voordat ik werkelijk geloofde dat Edwards ach ternaam Salt is", zei Marie Pepper. „Maar nu ben ik van peper overgegaan naar zout". 's GRAVENPOLDER. De gemeen teraad zal maandag in openbare verga dering bijeenkomen. Blijkens de agenda zullen verschillende verzoeken om sub sidie in behandeling komen. Verder doen B. en W. onder meer de volgende voorstellen', verhoging van de vergoeding voor gebruik van paard en wagen voor ophalen huisvuil, verlening van een tegemoetkoming aan diverse bewoners voor aansluiting op de ge meentelijke riolering, vaststelling van een nieuwe legesverordening en verhuur van de woning Ambachtsstraat 13. In verband met het laatste wordt te vens voorgesteld B. en W. te machtigen tot toewijzing van alle gemeentelijke woningen, zulks om een vlotte afdoening te bevorderen. Aangezien ongeveer alle grond in het 3e gedeelte van het uitbreidingsplan eigendom van de gemeente is en de Ambachtsstraat zal worden doorgetrok ken tot de Goessestraatweg binnen af zien! are tijd, stellen B. en W. nog voor de j-.js van het bouwterrein in dat plan te be,, zien op 7,25 per m2. Ter-cL'tte wordt het aangaan van een kasgeld'ming van 20.000 gevraagd. Vakantie in Den Helder Eigen nieuwsdienst DEN HELDER. Een en twintig kinderen van Poolse vluchtelingen zul len dank zij een actie van twee man scheppen van de Koninklijke rharine een maand vakantie kunnen doorbren gen in Den Helder. Het plan van de marinier der eerste klasse W. Verhoek en de zeemilicien schrijver der tweede klasse H. J. van Delden, om iets voor de kinderen van de ontheemden te doen, sloeg in brede kring reacties los. Zij kregen onmiddel lijk de steun van hun superieuren en van burgerlijke autoriteiten. Het gevolg is, dat elf meisjes en tien jongens uit het vluchtelingenkamp te Essen, volgende week voor een maand naar ons land komen. Zij worden on dergebracht in Helderse gezinnen, gaan uitstapjes maken naar Amsterdam en Texel en krijgen van de gemeente een tractatie. Het is de bedoeling van de initiatief nemers een permanent comité voor hulp aan de vluchtelingen te stichten. Heel wat charmanter dan de kleding van de vrouwelijke politie agenten, is het uniform dat de Rotter damse v.v.v. hostesses dragen. Het is een modieus pakje door een baret gecompleteerd. man, die ons tussen de bedrijven door op zo'n sightseeingtocht door Rotterdam,-ovet haar werk vertelde. Toen zij bijvoorbeeld aan een groep Noren die bij een bezoek aan de Maasstad bij de V.V.V. om een gids aanklopten de stad moest laten zien. kwam daarbij herhaaldelijk een woor denboek te pas. om deze toeristen op het Groothandelsgebouw, de Euromast, het monument van Zadkine, enzovoort te wijzen. Een drietalige uitleg over alles wat er in de stad te zien valt, wordt door de meeste vreemdelingen echter reeds bij zonder op prijs gesteld, evenals alle andere hulp trouwens, die door de hostesses van de Rot terdamse V.V.V. geboden wordt, bij het nader verkennen van 's werelds tweede haven stad. Burgemeester van Huizen: HUIZEN Het nozemprobleem heeft de burgemeester van Huizen, mr. P. van Driel, geïnspireerd tot een oproep aan de ouders in Huizen om de jongelui thuis te houden op de zaterdagavonden en zondagen, of in ieder geval te voorkomen, dat er op straat herrie wordit veroorzaakt. Vorige zaterdag en zondag is het in Huizen verre van rustig geweest. Vele jongelui waren zo flink en dapper, aldus de burgemeester, dat zij politiemannen gingen tarten en brand hebben gesticht in een garagebedrijf. Er is flink van de gummistok gebruik gemaakt en nieuws gierigen hebben daarbij ook wel eens een pijnlijke afstraffing opgelopen. Dit allemaal ondanks het reeds gerui me tijd bestaande verbod in de gemeen te om zich in het centrum tijdens de weekeinden langer dan strikt noodzake lijk op te houden. Burgemeester Van Driel hoopt, dat de nieuwsgierigen de Huizer jeugd niet zul len inspireren en dat de ouders weten, waar hun kinderen tijdens het weekein de zijn, beter nog, dat zij weten waar hun kinderen ook op zaterdag- en zondag avonden horen. In TERNEUZEN behaalden 120 school kinderen het schoolzwemdiploma. De proeven werden dinsdag afgenomen in het zwembad Westsluis. Afgewezen wer den 21 leerlingen. Tot leidster van de stichting Vor ming Bedrijfsjeugd „De Zonnebloem" te Middelburg is benoemd mevrouw C. J. Warmenhoven-Stouthamer te Middel burg. ARNHEM. De bond van Christelijk- gereformeerde mannenverenigingen in Ifederland houdt op woensdag 16 sep- témber a.s. in Arnhem de bondsdag. Dr. W. H. Velema uit Eindhoven spreekt hierop over het onderwerp „Calvijn en U". Aan deze bondsdag gaat op dins dag 15 september een huishoudelijke vergadering vooraf, waarop de gebrui kelijke jaarstukken zullen worden afge handeld. Wat het bestuur betreft zijn af tredend doch herkiesbaar de heren D. Kiljan en P. J. Heizenberg. Ter voor ziening in de vacature A. Kool zijn het tweetal geplaatste heren W. Dekker te Zierikzee en P. A. Glasbergen te Dinx- perloo. Tijdelijk wil men het bondsbe- stuur ook met een lid uitbreiden. Door het bestuur zijn hiervoor gecandideerd ds. I. de Bruyne te Rotterdam en prof. dr. B. J. Oosterhoff te Apeldoorn. (Advertentie) maakt Uw groenten zo lekker.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 11