PODOLA STAAT VOOR ZIJN RECHTERS LUX-vloeibaar Man ontkentmaar vrouw houdt vol: Hi deed Soldaat sarde officier en werd gearresteerd Zoons verdienden vliegreis voor hun moeder SOLDAAT BEROOFDE COLLEGA VOOR CADEAU AAN OUDERS Vrijdag 11 september 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 zo zuinig MOORD IN AGATHASTRAAT VOOR RECHTER Ontkent „Wat heb je gedaan!" Toevallig NIET 32 MAAR 20 VRIJE ZATERDAGEN AUTOBUS DOOR SNELTREIN GEGREPEN Acht pakhuizen door vuur vernietigd radio j DE KWESTIE TIBET Amerika voor bespreking in Verenigde Naties [televisie I Mfi 2 x knijpen is genoeg voor een zuinige, moderne afwas „Ga weg, Jan, geef me de ruimte Doe nog meer met 4r t1! 4-' ?i jPlllimilTlIl Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM Op twee maanden na vijf jaar geleden overleed in de nacht van 18 op 19 november de 39- jarige administrateur L. van Wijnen, wonende in de St. Agathastraat te Rot terdam. De echtgenote van de overledene de thans 38-jarige M. A. B.-P. verklaarde destijds tegenover de politie dat zij in die nacht wakker was geworden van het geklepper van een raam. Zij had ge zien dat haar man niet in zijn bed lag en had verondersteld dat hij. zoals hij als hartpatiënt wel meer deed in het ven sterkozijn was gaan zitten om wat frisse lucht te krijgen. Bij nader onderzoek was haar geh'-'-°n dat hij uit het raam op het be:r 311 binnenplaatsje was gevallen. Op net ogenblik dat er medische hulp was ge arriveerd was de man al dood. Tot 10 december 1958 heeft de vrouw in deze lezing volhard. Daarna heeft zij bekend samen met de thans dertigjarige chauffeur A. A., die bij het echtpaar in woonde en een verhouding had met de vrouw, haar echtgenoot van het leven te hebben beroofd. Verdacht van moord staan beiden nu terecht. Op de eerste dag van de behandeling dezer zaak heeft gisteren de Rotterdam se rechtbank de vrouw, de zeventien getuigen, de man en wederom een aan tal getuigen gehoord. Vandaag zullen de overige getuigen in de zaak van A„ waar onder de vrouw, worden gehoord. Daar na volgen het requisitoor en de plei dooien. De chauffeur A. ontkent iedere schuld. Bleek, weinig geëmotioneerd, in een keurig zwart mantelpak stond de vrouw voor de rechtbank en bevestigde haar bekentenis: In 1954 had zij op een verlovingsfeest je A. leren kennen. De wederzijdse sym pathie was dadelijk zo groot dat A. haar al spoedig thuis bezocht en kort daarna, met goedvinden en mede op verzoek van Van W. als kostganger bij het echtpaar introk. Tegen de omgang tussen de vrouw en haar kostganger zou Van W. weinig bezwaar hebben gemaakt. Na enige tijd ontstond er tussen de drie betrokkenen ruzie. Op de avond van 18 november zou men gedrieën in de achter kamer in de woning aan de Agathastraat hebben gezeten. Op een gegeven ogenblik is A., aldus de vrouw, A. de kamer uit gegaan en teruggekeerd met een hamer in zijn hand. Hij heeft daarmee de niets vermoedende Van W. twee slagen op het hoofd gegeven. De vrouw die naar de voorkamer was gegaan en naar buiten had willen vluchten was echter door A. daarin belemmerd. Hij had haar een klap gegeven en daar van was zij buiten bewustzijn geraakt. Toen zij weer bijkwam had zij een geluid als van snurken gehoord en zij had ge roepen: „Wat heb ie gedaan!" Daarop had A. geantwoord: „Die man is dood". In de achterkamer teruggekomen had de vrouw haar man op een stoel zien zit ten met een doek over zijn hoofd. Zijn armen hingen slap neer. Samen met A. heeft zij toen de stoel naar het raam ge schoven en is naar de keuken gegaan. A. heeft daarop het lichaam van Van W. door het raam naar beneden laten val len. „Is wat u nu zegt de waarheid", vraagt de president, mr. C. W. de Visser. „Ja". „Waarom hebt u die niet eerder gezegd?" „Ik heb dat gedaan omdat ik niet wilde dat het kind het te weten zou komen. Arie zei: Als ik de gevangenis in ga dan jij ook". (Verdachte had op dat tijdstip een dochtertje van het slachtoffer en ver wachtte een kind van A.) Verdachte bekende op de middag van 18 november haa>- moeder op bezoek te hebben gehad en aan baar in de keuken een hamer te hebben getoond daarbü zeggende: „Daar wil Arie Leo de hersens mee inslaan". „Maar ik heb dat nooit geloofd", aldus verdachte, „hij had altijd van die malle verhalen". „Leefde uw man nog toen hij naar het raam werd gebracht?" vraagt de presi dent. „Dat weet ik niet", antwoordt ver dachte. Zij vertelt de bloedsporen te heb ben uitgewist en besmette kleedjes op zolder te hebben opgeborgen. De patholoog-anatoom, dr. J. Zelden- rust, verklaart als getuige dat de be schadigingen aan de schedel van Van W niet alle het ^evolg van een val kunnen ziin geweest. De psychiatrische rapporten beschreven de vrouw als volledig toe rekeningsvatbaar. Vervolgens worden van politiezijde de getuigen gehoord die zich destijds met het onderzoek van de zaak hebben bezig gehouden. Zij verklaren dat de gedachten van geen hunner naar misdrijf was uit gegaan. Zij waren, gezien de verklarin gen van de vrouw unaniem van mening geweest dat het hier een ongeluk betrof Verdachte had op hen een apathische versufte, al te kalme indruk gemaakt. De hoofdagent van politie N. J. Th. Tromp was des nachts om ongeveer half twee te** hoogte van de Schiebroekselaan verdachte A. tegengekomen die hem had meegedeeld dat zijn kostheer uit het raam was gevallen. Het verhoor van A. had geen argwaan gewekt. Er was weliswaar een hiaat in ziin verklaringen, maar dit werd geen reden tot nader onderzoek. Hij vertelde naar een bioscoop te zijn geweest en daarna nog iets te hebben gedronken „Hebt u er nog op gelet of zijn bed beslapen was geweest of niet. of het warm was?" vraagt de president. Het antwoord van de drie politiege- tu'vcn luidt ontkennend. Insnecteur J. M. van Straten verklaart dat A. tegen hem had gezegd om elf uur te ziin thuisgekomen en toen naar bed te ziin gegaan. In de nacht- zou h" wakker zijn geworden door het gegil van de vrouw. De stiefvader van de vrouw verklaart van ziin echtgenote het verhaal over de bedreiging met de hamer te hebben gehoord, maar deze getuige had daaraan geen waarde gehecht. Onder mannen op het werk zou het dreigement: „Ik sla je je hersens in" heel gebruikelijk zijn. „Kunt u er een verklaring voor geven waarom u daar niet aan hebt gedacht toen u 's nachts na afloop van het ge beurde met uw dochter en uw vrouw al leen was Waarom hebt n niet met uw dochter over genran*? Waarom ging u niet naar de politie? Was dat om uw dochter te soaren?" Op deze vragen van de president ant woordt getuige- „Ik wens daar geen ant woord op te geven". huis te hebben verlaten en naar de twee de voorstelling van de bioscoop te zijn geweest (tegenover de inspecteur Van Straten had hij destijds verklaard om 11 uur thuis te zijn geweest en naar bed te zijn gegaan, hetgeen bij een tweede voor stelling onmogelijk is). De film die hij zou hebben gezien zou hebben geheten: „Een onschuldige werd vermoord". In het theater dat hij noemde ging op dat ogen blik echter Verdi, de koning der melo dieën. „Wel iets heel anders!" hield hem de president voor. Ter zitting hield A. het verhaal van de tweede voorstelling vol Na een kort cafébezoek op het Hofplein zou hij naar huis zijn gelopen (hoe lang hij daarover had gedaan wist hij niet meer) en de voordeur openend zou hij de vrouw halverwege de trap hebben zien staan. „Toevallig", meende de president. De vrouw zou hebben gezegd: „Mijn man is uit het raam gevallen. Wil je even de politie gaan waarschuwen?" Na door de politie te zijn verhoord zou A. de volgende morgen de familie van Van W. hebben gewaarschuwd en de dinsdag daarop een bezoek hebben ge bracht aan een inwonende familie waar hij, zonder ooit eerder contact te hebben gehad met dit echtpaar, zou hebben ver teld dat hij twee dagen door de politie was vastgehouden. Ook zou hij er hebben verklaard dat er een onderzoek was in gesteld naar de melk die de vrouw nog in huis had na het ongeluk. „Als zij (de vrouw) over het gebeurde op 18 november iets anders verklaart is dat pertinent gelogen", aldus A. ter zit ting. Ook de getuigenverklaringen noemt hij alle gelogen. A. herkent een brief die hem door de president wordt getoond als één die h .1 door de vrouw is geschreven. Hij bekent daaraan met zijn eigen handschrift te hebben toegevoegd: „Ik hoop dat je dal wat ik gedaan heb nooit ophaalt". „Hebt u dat er bijgeschreven om die brief te gebruiken als de vrouw u er van zou beschuldigen iets met de dood van haar man te maken te hebben?" wil de president weten. Hierop geeft ver dachte een verward antwoord. De zitting wordt daarna geschorst. SCHIPHOL Een moeder van ne gen kinderen kwam gisteren moeder ziel alleen maar opgetogen met het vliegtuig uit Vancouver op Schiphol aan. Zij was vijf jaar geleden met haar gezin naar Canada geëmigreerd en al lange tijd _was ze verlangend geweest haar tachtigjarige ouders in Kampen weer eens terug te zien. Daar kon steeds niets van komen door dat er in het grote gezin, dat moest rondkomen van een onderwijzerssalaris, geen geld overbleef voor een vliegreis naar Nederland. Hoe mevrouw Van der Kamp toch gisteren op Schiphol kon aankomen? Twee van haar zoons had den het nodige bedrag voor haar ver diend door na schooltijd kranten te be zorgen De dertienjarige Garth en de vijftien jarige Anton hebben een vaste wijk van de Vancouver Sun, een groot dagblad dat in geheel British Columbia wordt gelezen. Beide jongens zijn verantwoor delijk voor het rondbezorgen van de bladen aan de abonnees, de administra tie daarvoor en het winnen van nieuwe abonnees. Het geld dat ze daarmee ver dienden, spaarden ze in het geheim op. Veel belangstelling Eergisteren brachten vader Van der Kamp, de zes zoons en drie dochters moeder naar het vliegtuig in Vancouver. De belangstelling van buurtbewoners was groot, want de spaarzin van de twee jongens was overal bekend ge worden. Trots vertelde mevrouw Van der Kamp na haar aankomst op Schiphol, dat An ton advocaat wil worden en Garth in* genieur. Zij zullen d'oor extra werk hun collegegeld zelf moeten verdienen. Over vier weken zal mevrouw Van der Kamp haar ouders in Kampen weer verlaten voor de terugreis naar man en kroost. HEERLEN. De tweede fase van de arbeidstijdverkorting in de kolenmij nen aldus corrigeert het A.N.P. een eerder gepubliceerd bericht voorziet voor 1960 in twintig vrije zaterdagen en niet in 32. In de eerste fase werd voorzien in twaalf vrije zaterdagen voor 1959, zo wel als voor 1960. Voor 1960 komen daar dus volgens de verordening, die maandag met algemene stemmen door de Mijnindustrieraad werd vastgesteld, acht bij. Voor 1959 zijn nog drie extra vrije zaterdagen vastgesteld. De verorde ning is nog onderhevig aan ministeriële goedkeuring. Eigen nieuwsdienst ARNHEM De twintigjarige dienst plichtige soldaat F. G. uit Amsterdam was zich op 15 mei te buiten gegaan aan roof met geweldpleging omdat hij geld wilde hebben voor een cadeautje aan zijn ouders die de volgende dag hun zilveren huwelijksfeest zouden vieren. In plaats van het geschenk kwam er een dagvaarding thuis. Gisteren stond de jongeman terecht voor de Krijgsraad te velde oost te Arnhem. GOED BIJ KAS De soldaat, die gelegerd was in de Saksen Weimarkazerne te Arnhem, had op de bewuste dag in een Amsterdams café wat gedronken en gebiljart met een in Duitsland gelegerde Canadese militair die met verlof in Amsterdam was. De Canadees betaalde ziin verteringen met een briefje van honderd Mark uit een diepgevulde portefeuille Dat zag G en hij dacht toen ineens aan het cadeautje voor zijn ouders, waarvoor hij geen geld had. Hij volgde de Canadees het café uit en toen deze in een portiek dook, sprong hij op hem toe en gaf hem zo'n trap dat hij buiten bewustzijn raakte. Vervolgens beroofde hij hem van twee briefjes van honderd Mark en een van vijftig gulden. Het geld verstopte G. thuis achter een schilderij. Daar werd het ook door de politie gevonden, nog voordat hij hei geschenk voor zijn ouders had kunnen kopen. Voor de Krijgsraad zei de verdachte onder tranen, dat het een opwelling was geweest en dat hij nooit meer zoiets zou doen. De auditeur-militair eiste een jaar en zes maanden gevangenisstraf. De verdediger, kapitein Tibben, vroeg om ontslag uit de dienst omdat G. daarin zo weinig te doen kreeg dat hij zich niet voldoende kon uitleven. Een en ander was gegrond op het psychiatrisch rap- TILBURG Een jongeman die met een ander samen een officier stond te sarren en daarvoor werd aangehouden bleek zelf een dienstplichtig soldaat met periodiek verlof te zijn. Reeds geruime tijd is het bij opgescho ten jongens te Tilburg gebruik geworden zich vanaf de straat te bemoeien met de gang van zaken op het terrein van de Generaal Cromhout-kazerne aan de Bre- daseweg. Men imiteert luidkeels com mando's en roept beledigingen naar de dienstdoende commandanten. Woensdagmiddag waren weer twee jongelieden bezig een officier uit te schelden, de eerste luitenant J. W. La brijn, die bezig was appèl te houden van een troep recruten van het regiment aan- en afvoertroepen en die daarbij een van de militairen voor het front riep om aanmerkingen te maken op zijn kleding. De officier wees de jongens bij het hek op het ongepaste van hun gedrag, maar toen hierop gereageerd werd met het uiten van een reeks gemene beledi gingen, beval hij het wachtpersoneel de jongens aan te houden tot de Koninklij ke marechaussee zou verschijnen. Dit gebeurde en een van de jongens ging zonder verzet mee de poort in. De andere echter, naar later bleek een dienstplichtig soldaat op periodiek verlof, zekere W. C. J. M. van het 108ste verbindingsbataljon, verweerde zich hef tig en werd ten slotte overmeesterd, waarbij hij bloedende wonden aan het hoofd opliep. Luitenant Labrijn gaf daar op order de jongen te verbinden en hem vast te Rbuden. Zijn kameraad bleek een burger te zijn die weinig te maken had met de scheldpartij en hij werd daarom heengezonden. De dienstplichtige is opgesloten. port, dat vermeldde dat hij in de burger maatschappij steeds uitermate zwaar werk had gehad en dat hij dat ook nodig had voor een gezonde ontplooiing van lichaam en geest. De Krijgsraad voelde wel wat voor dit standpunt en veroordeelde de soldaat tot een jaar gevangenisstraf, waarvan acht maanden voorwaardelijk, en ontslag uit de militaire dienst. NEW YORK (Reuter) Zes school kinderen zijn gedood en vijftien levens gevaarlijk gewond, toen de autobus waar zij in zaten donderdag op een onbe waakte overweg door een sneltrein werd gegrepen. Dit ongeluk gebeurde bij Mountain Lake Park in de Ameri kaanse staat Maryland. NEW YORK (Reutei-, U.P.I.) Acht pakhuizen waar ruim 2000 ton chemica liën waren opgeslagen, gingen gisteren in Jersey, tegenover Manhattan, na een reeks zware explosies in vlammen op. Op acht aangrenzende vemen, op auto kerkhoven en bij tal vafi schrootbedrij- ven in de buurt, sloegen d'e vlammen over. Het kostte de brandweer die met honderden manschappen de vuurzee be streed. ci'e grootste moeite de vlammen onder controle te krijgen. Men schat het aantal ontploffingen dat de branden veroorzaakte op een kleine honderd. Vijfentwintig brandweerlieden raakten bedwelmd d'oor de geweldige rookont wikkeling. De blussers konden de vuur haard zelf niet bestrijden, daarvoor was de hitte te groot. Alles wat men kon doen was voorkomen dat d'e brand zich te veel uitbreidde. In het kort ZATERDAG 12 SEPTEMBER Van onze correspondent LONDEN. Günter Fritz Fodola, een uit Canada uitgewezen oud-lid van de Hitlerjugend, die enkele weken ge leden op wel zeer veel argwaan wek kende wijze werd gearresteerd, be schuldigd van moord op een Londen- se politieman, staat nu eindelijk voor zijn rechters in de roemruchte Londen- se Old Bailey. De tien mannen en twee vrouwen van de jury staan nu voor de moeilijke taak om uit de verscheidene doktersattesten op te maken of Podola, die zich tot zijn arrestatie kiplekker voelde en sigaretten rokend op bed naar radiomuziek lag te luisteren, toen een groep politiemannen met een hond zijn hotelkamer binnen stoof. geestelijk in staat is om zich te verdedigen tegen de dreiging van de galg of bij voorbaat krankzinnig moet worden verklaard. Evenals schuld kan dit in Engeland worden bewezen met „bijkomstige bij zonderheden", maar het is aan de ver dediging om dit „op de balans van waar schijnlijkheden" te doen. Podola zou de politieman hebben neergeschoten, toen men hem wilde arresteren bij het ver laten van een telefooncel, van waaruit Podola een mannequin inmiddels naar Amerika vertrokken zou hebben ge chanteerd. Na zijn arrestatie, die hem veel bloed en de politietroep veel prestige kostte, bracht hij zes uur op het bureau door. Daarna vond de politiedokter het nood zakelijk, dat hij onmiddellijk naar een ziekenhuis werd overgebracht, waar een zeer pijnlijke rugpunctie werd be volen. Van voor die tijd zegt Podola, die van die 17e juli tot nu toe niet in staat was voor de rechter te verschij nen, zich niets te herinneren. Volgens de openbare aanklager wendt hij geheugenverlies voor. Verdediger Lawton bracht de politiedokter echter zo ver, dat deze verklaarde „de man bib berde, was verschrikkelijk bang, versuft en uitgeput. Ik kon geen contact met hem krijgen en ik kwam tot de slotsom dat hij een hersenschudding had opgelo pen" Dokter Harvey van het St. Stephens ziekenhuis gaf zijn typisch terughouden de-Engels gestelde, maar veelzeggende conclusie: „Hij was verdoofd en be dwelmd en door de punctie kwam ik tot de overtuiging dat de hersenen waren gekneusd WASHINGTON De Amerikaanse regering is- ten zeerste ingenomen met het verzoek van de Dalai Lama om be handeling van de kwestie Tibet in de komende zitting van de Algemene Ver gadering van de Verenigde Naties. Dag Hammarskjoeld, de secretaris generaal van de Verenigde Naties, ont ving dat verzoek woensdag telegrafisch uit Indië, waar de Dalai Lama nu in ballingschap verblijft. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft naar aanleiding hiervan een korte goedkeurende verkla ring gepubliceerd waarin onder meer over de Dalai Lama staat: ,,Wij geloven dat de wereld dient te vernemen wat hij mede te delen heeft, want de toestand in Tibet heeft impli caties voor alle vrije volkefren ter we reld." WASHINGTON (Reuter). Amerika en de Afrikaanse republiek Liberia heb ben een verdrag getekend waarbij Ame rika zich verbindt „eventueel Liberia te verdedigen wanneer dat land aangeval len wordt." HILVERSUM I 402 m ochtend VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram; 8.00 Nws; 8.18 Gram;8.55 Voor u en uw gezin, caus; 9.05 Gym; 9.15 Gram (Om 9.35—9.40 Waterst). VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus; 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram; 10.40 Promenade-ork en zang; 11.20 Buiten! weekoverz; 11.35 Luit en zang. middag 12.00 Gram; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Lichte muz; 13.00 Nws; 13.15 Dans- muz; 13.40 Muz caus; 14.05 V d jeugd; 14.40 Kinderkoor; 14.55 Jazzmuz; 15.15 Boek- bespr; 15.35 Kamerorkest en solist; 16.45 Vragenbeantw; 17.00 Politiekapel; 17.30 Weekjourn. avond 18.00 Nws en comm; 18.20 Gram; 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO19.30 Passe partout, caus; 19.40 Het werk van het Ne- derlandsch Bijbelgenootschap, caus; 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws; 20.05 Gram; 20.35 Metropole ork; 21.15Soc comm; 21.30 Gram; 22.00 Sportnws; 22.30 Zigeuner- muz; 23.00 Nws; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II 298 m ochtend KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gewijde muz; 7.30 Gram; 7.45 Morgengebed en lit kal; 8.00 Nws; 8.15 Gram; 8.50 V d huisvr; 10.00 V d kleuters; 10.16 Gram; 10.30 Ben je zes tig?; 11.00 V d zieken; 11.45 Gram. middag 12.00 Middagklok Noodklok; 12.03 Gram; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Gram; 12.50 Act; 13.00 Nws; 13.15 Zonne wijzer; 13.20 Lichte muz; 13.45 Gram; 14.00 V d jeugd; 14.10 Gram; 14.30 Kron v let teren en kunsten; 15.05 Sopr en orgel; 15.30 Gram; 15.40 Boekbespr; 15.50 Gregoriaanse zang: 16.20 V d kind; 16.50 Gram; 17.00 Lichte muz; 17.20 Filmmuz. avond 18.00 Journ weekoverz; 18.10 Strijkork; 18.30 V d jeugd; 18.45 Gram; 19.00 Nws; 19.10 Act; 19.25 Lichtbaken, caus; 19.40 Utrechts stedel ork; 20.35 Gram; 20.55 Ca- baretprogr; 21.25 Kalchas, opera; 22.05 Lichte muz; 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en lit kal; 23.00 Nws; 23*15 Nws in Esperanto; 23.2224.00 Nouveauté's. NEDERLAND NTS: 15.1517.00 Eurovisie: Luchtvaart- tentoonstelling te Farnborough; 20.20 Toe- spr.; 20.30 Amus progr. BELGIË VLAAMS 15.25 Eurovisie: Luchtvaartshow te Farn borough; 17.0018.30 V djeugd; 19.00 Rh- ligieusprogr; 19.30 Nws; 19.45 De week in progr; 22.00 Documentair progr; 22.25Nws. BELGIË FRANS 15.10 Eurovisie: Paardensport te Doneas- ter-St.Leger; 15.25—17.00 Eurovisie :Lucht- vaartshow te Farnborough; 19.30 Feuill.; 20.00 Nws; 20.30 Gevarmuz; 21.35 Inter view; Daarna: Wereldnws. DUITSLAND 17.30 Gevar progr; 18.30—18.45 Kookpraat- je (Regionaal progr: WDR: 14.00 Die Wo- che - Hier und Heute. NDR: 18.45 Die Nord- schau. WDR: 18.45 Hier und Heute. WDR: 19.25 Vader is de beste. NDR: 19.30 Week eind en zonneschijn); 20.00 Nws; 20.20 Filmprogr; 20.40 Gevar progr en quiz. Daar na: Het woord voor de zondag. Verschillende buren en bewoners van hetzelfde pand verklaren wakker te zijn geworden door ruziegeluiden en gegil van een vrouwenstem. Zij zouden o a hebben horen roepen- ..Arie. Arie kom eens muw. rn'm man is uit het raam ge vallen" en ..O o. Theo (of Leo)! Niet doen! Nee. Ne^'" De zaak van de vrouw wordt hierna qeschorst Verdachte A ontkent desgevraagd hel hem te laste gelegde Hebt u zich ooit uitgelaten als zou Van W. te veel zijn?" „Neen". „Hebt u een hamer klaar gelegd in de keuken?" „Neen." Verdachte zegt na het avondeten het mm* Bekijk Uw afwas maar eens goed... alles fonkelt en sprankelt, alles is streeploos-schoon. Zo wast U af met LUX-vloeibaar, het afwasmiddel van deze tijd. Als bij toverslag lost het krach tige schuimsop al het vet op. En weet U wat zo prettig is? Lux zit in zo'n handig flesje. Licht, onbreekbaar plastic! Eén flesje bevat ge noeg LUX voor wekenlang afwasplezier Jan Klaassen: Wat ga je doen, lieve aardsatelliet? KatrijnIk ga een vliegende kaasschotel maken. Jan KlaassenHoera, Katrijn, dan ben ik je medepassagier. KatrijnGoed zo, zoiets fantastisch heb je nog nooit geproefd, ouwe kunstmaan. Jan Klaassen Laat mij de kaas maar snijden, dan zul je eens wat zien. KatrijnZien verdwijnen, bedoel je zeker; in je maag. Nee Marsmannetje. Dek jij de tafel maar. Jan Klaassen: Goed, grootse huisvrouw. Starten maar.... Koers recht vooruit. Kaas in zicht! 'Luilekkerland gaat voor ons open. NIEUW KAASRECEPTENBOEKJE - „VARIATIES MET KAAS", voorzien van prachtige kleurenfoto's. Met 30 re cepten! Uw kaasleveraneier heeft het voor U, voor 10 cent of: vraag het recht streeks aan het Nederlands Zuivelbureau - Rijswijk (Z.H.). Plak dan 10 cent extra aan postzegels.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 7