Vijftig Hansweertsegezinnen vrezen „delta"-schopstoel Belgische madame keek in Rilland niet uit Alles van vele kanten bekijken Bloemen, vissen en films in het Schuttershof Zeeuwscli Dagblad Mammoetioet II «Leven van Rijkswaterstaat" Zeeuwse verkeersdag in Vlissingen Panden zullen mettertijd verdwijnen, wanneer nieuwe dijk wordt gelegd „Linkse" praktijken gestraft Wielrijdster botste tegen bromfietser Burgemeester opent bloemententoonstelling Poortvliet koopt perceel grond C.N.V.-jeugd houdt meeting in Goes ENORM WESPENNEST VANDAAG OP Jeugd Roode Kruis in Terneuzen Uit de kerken modern, zacht, stevig, oplosbaar. behoudt z'n sterkte in vochtige toestand. nietoplosbaar. Vrijdag 11 september 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Protestants-Christelijk JATTEN we de grondslagen van het wetsontwerp voor het voortgezet onderwijs samen, dan kan gesteld worden, dat de minister de overheids taak t.a.v. het onderwijs beperkt ziet in verband met de grondwette lijk erkende vrijheid van onderwijs, zij het ook dat hij deze taak niet ne gatief stelt. Onderwijs immers als geïntegreerd deel van de opvoeding is van nature recht en plicht der ouders. Bij de opzet, alsook bij het functioneren van een wettelijke regeling neemt het gezin een centrale plaats in. Wil men komen tot een sluitend en ver antwoord geheel van onderwijsvoor zieningen, dan zullen de maatschap pelijke krachten bereid moeten zijn hun eigen taak naar behoren te ver vullen. Bij veel ouders echter bestaat onmacht om ter zake maatregelen te treffen. Omdat vrijheid en verant woordelijkheid juist op dit terrein in herent zijn, moeten er toch ook waarborgen zijn, dat de wettelijk ge geven mogelijkheden kunnen worden geconcretiseerd, waarborgen, die vooral moeten worden gezocht bij hen die in de eerste plaats verant woordelijk zijn. De minister denkt in dit verband aan een steeds intensie ver aktiviteit van onderwijs- en schoolorganisaties, van ouders en on derwijsdeskundigen, zodat men op de duur komt tot een structuur, waarbij het gehele, hun toevertrouwde ter rein van het onderwijs deskundig kan worden overzien eii gerepresen teerd. De minister heeft hierbij spe ciaal op het oog, organen erkend en gesteund van overheidswege. Moge dus uit het voorgaande biij- Advertentie 1 VLISSINGEN Op maandag 12 okto- Alles kan van vele kanten tvorden beke- ber a.s. organiseert het Ned. Verkeersin- j ken. Dit geldt voor de dingen van de geest. stituut, met medewerking van het^Pro- J En dit geldt ook voor de materiële dingen 1 Als een kolossale beschermheerligt daar bij Hansweert de Zeedijk, die op deltahoogte is gebracht. Op de voorgrond enkele gebouwt jes, die een zwakke schakel vormen in de zeewering. die men met het oog kan zien. Een wolken krabber gezien van grote afstand ziet er uit, laten wij zeggen, als een puntje; de ivolken- j krabber bezien van tien centimeter afstand ziet er uit als een steen, namelijk de steen, die op zo'n geringe afstand, liet gehele schootsveldvan de ooglens vult. Die steen bezien door een microscoop geeft de indruk vannou ja, het maanoppervlak. Als men langs de wolkenkrabber naar boven kijkt, krijgt men een geheel andere kijk dan wanneer men zijn blik van het dak naar beneden richt, kortom afstand, plaats en ook belichting zijn factoren, die. het beeld van i een voorwerp bepalen. Niemand weet dat. beter dan de fotograaf, die steeds met deze factoren te maken heeft. Onze fotograaf heeft bij het samenstellen van deze puzzel de lens van zijn camera niet op geweldig grote objecten gerichtmaar op i gewone zaken, waarmee bijna ieder dagelijks in aanraking komt. Hij heeft ze echter onder een bepaalde niet de gebruikelijkste hoek, van een ongewone afstand en soms onder een bepaalde belichting bekeken. Bovendien heeft hij van enkele zeer be kende voorwerpen alleen details op de plaat vastgelegd. Daardoor zijn beelden ont staan, die men vaak niet direct op het eer- ste gezicht zal herkennen. Bij het oplossen van de speciale proble- men, die de puzzelredactie van het Zeeuwsch Dagblad thans aan de lezers voor legt. dient men dus in de eerste plaats voor ogen te houden.* dat alles van vele kanten kan worden bekeken. Als de puzzel I afgelopen zal zijn, mag men deze waarheid evenwel niet vergetenWant, als men er goed van doordrongen is, zal men gemak kelijker geneigd zijn, zijn oor te openen voor de mening van anderen. Want die bekijken een zaak, waarvan wij alles me nen te weten, misschien van een kant. die wij wellicht hadden verwaarloosd. vinciaal Bestuur, de Kamers van Koop handel in Zeeland, het departement Zee land van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en het E.T.l. een Zeeuwse ver keersdag in „Britannia" te Vlissingen. Om elf uur zal de Commissaris der Ko ningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, een welkomstwoord spreken, waarna re feraten volgen van dr. H. C. Kuiler, ge delegeerd-curator van het Ned. Verkeers- i instituut over het onderwerp: „Vervoers stromen door de Delta" en ir. J. G. Snip, hoofd bureau bijzondere werken Prov. Waterstaat over het onderwerp: „Nieuwe verkeerswegen door de Delta". In de mid dagbijeenkomst zal drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.l. spreken over: „De toekomstige ontwikkeling van Zeeland door de verkeersontsluiting". Na de dis cussie over dit onderwerp zal een boot tocht op de Schelde worden georgani seerd. Des avonds zal dr. ir. F. Q. den Hollander, oud-president-directeur van de Ned. Spoorwegen en industrie-adviseur van het prov. bestuur een causerie houden over: „Zeeland als toekomstig welvaarts- gebied". HANSWEERT. Bij de sluis jaren zijn, maar misschien ook gen. Toch geeft dat alles nog re ken, dat de overheidstaak beperkt is,van het kanaal door Zuid-Beve-: na enkele maanden dat ze het be- den tot een bijzonder groot onti- flif Wll nini non-iron cl J r Anderhalf jaar geleden waren enkele wiLnie! ze££en» dat de overheidland liggen acht en veertig pan-'richt krijgen de huizen te veria- afwachtend en passief dient te zijm den aJfer een denkbeeldige lijn.ten. Aan de grondwet, die stelt, dat het[A1 onderwijs een aanhoudende regerings- Als °P dle hJn mettertijd een dijk zorg is, ontleent de bewindsman, dat de overheid een positieve taak op delta-hoogte te beschermen heeft t.a.v. de eisen van deugdelijk- i zullen die acht en veertig panden, heid van het onderwijs en van de be- waaronder zich een tiental zaken kwaamheid en zedelijkheid van de en bedrijven bevinden, moeten misme. Enkele ouderen menen namelijk dat het niet kwaad zou zijn als de bedrijven onteigend wordt gelegd om de kust daar mensen in dienst van de rijkswater- werden. Van de schadeloosstel onderwijzers Daarnaast mag van de overheid worden verwacht, dat deze een con- ceptie geeft van de grote lijnen, waarlangs de ontwikkeling van het onderwijs zich zal dienen te voltrek ken. De door de overheid te stellen eisen van deugdelijkheid zijn voor het openbaar onderwijs bindend en voor het bijzonder onderwijs dragen zij het karakter van subsidievoor waarden, d.w.z., dat bij niet nako ming het recht op subsidie vervalt. Het oorspronkelijk wetsontwerp re gelde in hoofdstuk F de „Eisen van deugdelijkheid voor het openbaar schoolonderwijs en voor het uit de openbare kas bekostigd bijzondeT schoolonderwijs." Op de bij brief van 22 juni 1959 ingediende nota van wij ziging, waarbij dit hoofdstuk gesplitst wordt in tweeën komen we terug bij 1 onze kritiek en slotbeschouwing. Het bevoegd gezag van gemeente lijke en bijzondere scholen zal bij de inrichting van het onderwijs deze regelen en voorwaarden ook niet voor eigen rekening mogen over schrijden. Dit acht de minister de consequentie van de volledige finan ciële gelijkstelling. De schoolstichting is op het gehele terrein van het voortgezet onderwijs onderworpen aan dezelfde wettelijke regeling, voor het openbaar en bijzonder onderwijs precies gelijk. Om het onderwijs zich te laten ont plooien en soepel te laten aanpassen aan veranderde omstandigheden, is ruim gebruik gemaakt van de door de minister krachtens art. 208 van de grondwet aangenomen delegatie: in plaats van regelingen bij wet, re gelingen bij algemene maatregel van bestuur. In ons slotartikel zullen we het ge heel en de delen aan een kritische beschouwing onderwerpen. B. Buddingh' verdwijnen. De bewoners van de betreffende huizen die nu onder BEDRIJFSLEIDER POLDERMAN aan de oude dijk wonen, weten dat er iets boven hun hoofden hangt. Er heerst dan ook onze kerheid. Het kan over een tiental KANTONRECHTER MIDDELBURG staat bezig om bij de sluizen enkele pi ketten te zetten. Die piketten vormden de denkbeeldige lijn waarlangs de dijk zou komen te liggen. Er ontstonden ge ruchten in Hansweert en verschillende inwoners kwamen tot de ontdekking dat ze achter die lijn woonden. De Wester- scheldedijk werd tot het veerhuis van Hansweert op deltahoogte gebracht. Bij de sluizen plaatste men een betonnen waterkering die echter een voorlopig ka rakter draagt. Tussen het veerhuis en de waterkering zou de dijk moeten ko men te liggen. Dc oude dijk, die nog niet hoog genoeg is, is bebouwd. Een scheepswerf en een aannemersbedrijf vullen met hun loodsen en kantoren net dat gedeelte op. dat voor verhoging of vernieuwing in aanmerking komt. Deze twee bedrijven zouden dan óf buiten dijks komen te liggen óf ook moeten verdwijnen. Dat laatste geldt ook voor een rijtje oude huizen die net achter de dijk staan, en voor het veerhuis. -Maar officieel weet men nog niets. „Waclit maar af" ,,En we kunnen het ook niet gaan vragen", zegt de heer E. Schothorst, de eigenaar van het café bij de sluizen. ,,Als het door gaat zullen we er niet beter van worden.". Zijn zaak staat op een zeer gunstig punt. Vooral omdat de heer Schothorst bovendien parlevinker is. Hij zit vlak bij de schepen en kan op eenvoudige manier zijn waren aan boord brengen. Als hij zijn zaak op een andere plaats zou moeten herbouwen komt hij op een punt te zitten dat waar schijnlijk niet zo gunstig zal liggen. Maar volgens een ander gerucht zouden de zaken op het plateau van de dijk her bouwd mogen worden. Daar hecht men echter niet al te veel geloof aan. De heer Schothorst wacht maar af" en 1 gaat rustig door met zijn zaken. ..Nee, geen dijk over de werf" meent M. Polderman, de bedrijfsleider van het aannemersbedrijf van Van der Straaten, waaraan de grond waarop de kleine scheepswerf van Hansweert gevestigd is toebehoort. ,,Als de dijk niet recht wordt doorgetrokken gaat die over de hellin gen van de werf. Die worden dan te kort. Voor die oude huizen zou het niet erg zijn, maar voor de bedrijven is het een andere zaak. Officieel weten we niets. Het is een vervelende toestand. Maar het gaat altijd zo." Verder is de heer Polderman van me ning dat er flink betaald zal moeten worden als men de bedrijven gaat li- kwideren en hij ziet die toekomst dus be slist niet somber in. In het bedreigde stukje Hans weert draaien de bedrijven rustig door. De bewoners van de huisjes tegen de dijk gaan er hun nor- male gang. Maar de dijk werd tot aan het veerhuis op deltahoogte gebracht, en datzelfde doet men nu met de sluis. De geruchten over het stukje dijk dat nog aan! de beurt moet komen blijven han-, ling zouden ze hun laatste'levens dagen misschien mooi rond kun nen komen ,,En dan leven we tenslotte van de rijkswaterstaat", zeggen ze KAPELLE. Een lichte hersenschud ding en vele ontvellingen liep mej. J. D. uit Biezelinge gistermiddag op, toen zij in de Biezelingsestraat met haar fiets in botsing kwam met een bromfiets, be stuurd door de heer W. J. S. uit Kloetin- ge. S. kwam vanaf de garage De Jager de weg op gereden. Op dat moment na derde juist mej. D. Een botsing was on vermijdelijk. Dr. I. J. Risseeuw verleen de de eerste hulp. VISMIJN VEERE, 10 september. Exportgarnalen 2263 kg 112172, han delsgarnalen 1020 kg 121139, bot 14 kg 47—54, tong 239 kg 190—434. rog 14 kg 1723. paling 3 kg 199. kabeljauw 4 kg 36. ongesorteerde vis 43 kg 4369. De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak POORTVLIET De gemeenteraad heeft besloten van de heer J. E. Mosselman te Poortvliet een stuk grond groot 188 vier kante meter te kopen voor de prijs van f 5.135,De heer J. Jansen is met in gang van 1 september 1959 voor een jaar herbenoemd tot secretaris-ontvanger van het algemeen armbestuur, terwijl de he ren M. C. van Ast, M. W. Deurloo, P. J. van Houdt, M. L. Quist en Jac. de Rijke zijn herbenoemd tot leden van de woon ruimte-commissie. Voorts zijn tot leden van de Commissie tot wering van school verzuim herbenoemd de leden A. C. de Keijzer, P. J. N. Visser, J. A. Kesteloo, A. W. Nortier en H. Overbeke. De subsidie van f 20,voor de C.B.T. B. werd, evenals de subsidie ad f 0,05 per inwoner voor de aanbieding van een ge schenk voor het nieuwe Griffiegebouw aangenomen. Tenslotte werden de wijzigingen voor de vergoeding aan brandweerlieden en de toetreding van ambtenaren tot de gemeen schappelijke regeling ziektekosten vast gesteld. Bij de rondvraag vroegen de heren Van Ast en Bijl aandacht voor: enige verkeers- GOES Burqemeester H. K. tal kleurenfilms vertoond, waarvan enke-verbeteringen in de gemeente. y len de bloem als hoofdmotief hebben. GOES Op zaterdag 12 september zal in de Prins van Oranje een feestelijke bijeenkomst worden gehouden ter gele genheid van het gouden jubileum van het C.N.V. Deze bijeenkomst wordt georgani seerd door „Werkende Jeugd" voor de jonge leden van de christelijke vakbewe ging. De heer J. C. Gordeau zal de feest rede uitspreken, de clubs van Werkende Jeugd verlenen medewerking en voorts zal optreden het gezelschap Jaap Mijder- Wijk. M. de Regt nieuw A.R.- raadslid in Borssele volgens de kantonrechter nog niet op de linker weghelft hoeven te rijden. Een boete van 20 of vier dagen hechtenis werd geëist. De kantonrechter deed er 1/ 5 of een dag af. MIDDELBURG. Toen de jeugdige T B. landarbeider J. W. B. uit Koudekerke was helemaal uit Deurne gekomen S SOUBURGSE SCHOLEN zonder vergunning met een hengel in de Middelburgse kantonrechter ter zitting Meliskerkse waterleiding viste, werd hü te vertellen dat ze het inhaalverbodsbord door een dienstdoende agent van de bij Rilland-Bath op 16 augustus niet had rijkspolitie verbaliseerd. ..Het is maar gezien. De kantonrechter merkte op dat een kleinigheidje" heeft hij de verbali- i de borden daar zeer duidelijk zijn, zo- sant toen toegeroepen. ,,U zoekt mij. dat ze goed had kunnen weten dat ze de Dit^ is al de tweede bon die ik van u foutieve inhaalmanoeuvre niet had mo- krijg. En boer D. heeft mij verraden, gen uitvoeren. Nog vele malen herhaal- dfle trap ik eerstdaags in de waterlei- de ze dat ze het bord niet had opge- ding. Jou hoop ik ook eens 's nachts te- merkt. „U moet altijd goed uitkijken" gen te komen". raadde de kantonrechter haar aan. Het vonnis luidde: een boete van 15 of drie Op de zitting van de Middelburgse dagen hechtenis, conform de eis. BORSSELE Nu de heer M. de Mey (A.R.) onlangs belangte als lid van de ge meenteraad kwam volgens de lijst (gecom bineerd A.R.-S.G.P.) de heer J. Moens (S.G.P.) voor het raadslidmaatschap in aanmerking. Deze bedankte echter. Zijn opvolger was de heer M. de Regt (A.R.), die de benoeming heeft aanvaard. Michaelis heeft gisteravond de dertiende bloemententoonstelling van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuintyuw en Plantkunde, die van 10 tot en met 12 september in het Schuttershof wordt gehouden, geopend. Naast de bloemenweelde, waaronder de nieuwste en grootste dahlia's zijn is er een aquarium van een paar D. Fokke. duizend liter water met grote vis sen dat door de Nederlandse Hei demaatschappij beschikbaar is ge steld. In het midden van de zaal is bloemwerk met gekweekte ka merplanten in een artistieke groep 'verwerkt tot een moderne tuin aanleg, die wordt gecompleteerd door een vijver goudvissen. De bloemententoonstelling werd voor het eerst in 1947 gehouden en werd toen georganiseerd door een schoolcommissie, die in een stand door kinderen gekweekte planten tentoonstelde. Langzamerhand is deze commissie overgegaan in het huidige comité, waarvan alleen de penningmeesterde heer Kramer, nog zitting heeft gehad in de schoolcommissie Voorzitter Kr. Goudswaard zei in zijn openingstoespraak dat door omstandig heden de tentoonstelling dit jaar in het Schuttershof moest worden gehouden, maar dat ook deze keer de schooljeugd in het middelpunt van de belangstelling staat. De talrijke en gevarieerde inzen dingen van de scholieren geven hiervan het overtuigend bewijs. De heer Goudswaard zei voorts dat het warme weer van de laatste tijd de inzenders veel moeilijkheden heeft ge geven, omdat het buitengewoon moeilijk was de bloemen en planten fris te hou den. Overigens wordt de bezoekers niets anders dan frisheid aangeboden. Gedu rende de avonden en de zaterdagmiddag wordt in de naastliggende zaal een zes- TERNEUZEN Het Nederlandse Jeugd Hierna sprak de burgemeester in een korte toespraak zijn bewondering uit over de kleurenpracht, waarmede hij het comité veel succes wenste. Van de vele prijzen is de wisselbeker j van de scholieren dit jaar gegaan naar de Christelijke Nationale school aan de Van Mellestraat. De inzending van de I km* r-, KeeS Kloet werd' heeft stad" eed„atja?r een neuzen, waarvan ongeveer vijftig kinderen lid zijn. Dezer dagen werd in gebouw hiermede bekroond, De wisselbeker van de dahliaprijs- FAtfr r1?w?erle0ta ad,ec I -Bethel" een bijeenkomst gehouden! waar- Koster met op de tweede plaats de heer u:z nnf2Prs van tHnrW^n »n. De andere prijswinnaars waren: Groep A (24 vazenbloemen) J. A. v.d. Guchte., groep B (15 vazendahlia's) J. Fokke, groep C (10 vazendahlia's) J. Vanharn, groep E (20 gemengde va zen) P. de Jonge. Verder kregen gebr. Eversen de eerste prijs voor de gemeng de groep planten en ging de gemeente Goes met een eerste prijs strijken voor de vijver goudvissen. bij ook de ouders van de kinderen aan wezig waren. De heer J. de Braai heette in het bijzonder welkom mejuffrouw aVn Dijl uit Den Haag, die kwam spreken over het goede werk dat kindéren voor hun zieke naasten kunnen doen. Met een voudige middelen en weinig vakmanschap zijn er nuttige voorwerpen te maken, zo als plakboeken en landkaarten voor blin den en allerlei spelen. Gezien de grootte van de stad Terneuzen is de hoop gegrond dat de afdeling nog zal groeien. Oud-hoofd o.I. school Osterland ovex-leden OOSTERLAND Op 59-jarige leeftijd overleed te Epe de heer C. de Kok, in le ven gepensioneerd hoofd der penbare La gere School. Geboren te Terneuzen werd hij met ingang van 1 augustus 1901 als hoofd van de Openbare Lagere School be noemd. Tot aan zij pensionering op 3 mei 1929 diende hij het onderwijs in Ooster- land. Een Franse cursus werd door hem tal van jaren geleid, terwijl hij ook do cent was aan de destijds bestaande Nor maallessen te Zierikzee. Hij werd opge volgd door de heer D. Kosten. De collecte voor de Protestantse Blin denzorg „De fakkels bijeen" bracht te RETRANCHEMENT f 28,50 op. Deze twee dames, die deel uitmaken van het zonnige zomerse straattafereel, dat de Lange Delft in Middelburg biedt, bekijken met grote aandacht de eerste dikke wintermantelsdie in het komende seizoen in de etalages staan uitgestald. Misschien rillen zij in hun dunne zomer kleding, bij de aanblik van deze dikke stoffen en bontkragen. Volgens de kalen der moeten de dikke kledingstukken er zo langzamerhand wel zijn. En al gooit de zon dan ook roet in het eten van de mensen, die met de wintermode komen aandragen, de etalages van kledingzaken zijn er al voor een flink deel mee gevuld. Het is weer zover kantonrechter, mr. T. W. Attema, was verdachte voorzJfhtiger met zijn woor- .U gaat wel wat nonchalant met uw den. De officier van justitie, mr. J. L. post om" merkte de officier tegen de Andreae, meende toch dat deze ver- verdachte, de stoker L. P. J. G. uit dachte eens tot de orde geroepen moest Goes op. .,U vergeet uw oude luister- wordén. De taal, die hij tegenover de vergunning op te sturen, krijgt van al- verbalisant had geuit noemde hij be slist niet fraai. Verdachte verdedigde' zich nog door te zeggen dat hij meen de dat het viswater vrij was. De eis luidde: een boete van 15 of vier da gen hechtenis, hoewel de officier wel van mening was dat verdachte meer verdiende. De kantonrechter vonniste conform. Als troost kreeg verdachte zijn indertijd in beslag genomen vistuig weer terug. De aannemer H. A. den E. uit Groe- de had met zijn vrachtwagen in de Se- geerstraat te Middelburg op de linker helft van de rijbaan gereden, en kwam op het kruispunt met de kade in bot sing met een personenauto die hem geen voorrang verleende. Het ongeval was ontstaan doordat twee mensen een fout hadden gemaakt, aldus de officier van justitie. Verdachte vo^r_L aan dat hij wel links had muctcn rijjen om gepar keerd ctaai.de wagens te ontwijken. Maar zelfs bij die manoeuvre had hij le kanten aanmaningen en attenties om een nieuwe aan te vragen, maar het komt er niet van." Het kostte de Goe- senaar 12 of vier dagen, conform de eis. Hij wilde graag betalen. De vertegenwoordiger F. J. D. uit Breda sprak het proces-verbaal dat te gen hem was opgemaakt omdat hij op een kruispunt tc Kapelle een andere i auto met de zijne had ingehaald. Hij beweerde zijn inhaalmanoeuvre pas na 'iet kruispunt begonnen te zijn. De zaak j fjcu Biibeï het kunststuk bewonderen, werd aangehouden omdat de kantonrech- j ter het gewenst achtte, eerst de verba liserende agent te horen. Dat gebeurt op 30 september a.s. SOUBURG Een grote zwerm wes pen heeft zijn drieste gedragingen in de tuin van d'e heer D. J. de Visser, Dijkstraat 15 tc Souburg met de dood bekocht. De Souburgse schooljeugd zal vandaag het nest mogen zien. De wespen van het soort der Duitse wespen", was bezig de bijenzwermen van de heer De Visser uit te roeien, door de honingzoeksters te doden en mee naar het wespennest te nemen... Dit trok uiteraard de aandacht van de imker, die achter in zijn tuin een kolos saal wespennest vond. Met karboleum bracht hij de boosdoeners om zeep. waarna hij omzichtig het nest, dat dertig centimeter in de grond zat, uitgroef. Het wespennest heeft zes verdiepin gen. Het is 32 centimeter lang, 28 cen timeter breed en twaalf centimeter hoog. Volgens deskundigen is het een zeer bijzondere wespenwoning. Advertentie De heer De Visser heeft zijn buit tij delijk in dienst van het onderwijs ge steld. Vanmorgen bevindt het nest zich in de J.H. van Daleschool, vanmiddag kunnen de leerlingen van de school met Notaris Blindenbacht heeft gister- j avond het huis, toebehorend aan de heer C. H. Hage, Groenendijk b20 te St. Maar tensdijk verkocht. Koper werd de heer C. M. Lindhout, Oostsingel cl05 voor 3000. I NEDERLANDS HERVOR3IDE KERK Beroepen te Rotterdam, vac. wijlen J. H. F. Engel, J. Pronk te Boskoop. GEREFORMEERDE KERKEN Aangenomen naar Oude- en Nieuwe Bildtdijk: A. Treurniet te Lemelerveld. k

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3