HET IS VERANDERD IN AARDENBURG BOSCH Mr A. J. van der Hoeven 35 jaar burgemeester van Tholen Toekenning blijvende prioriteit aan uitvoering Sloeproject f. 660.- QverkhkiM Zusters Minnaard en De Munck verlaten Middelburgs Gasthuis Zekerheid bij college over voldoende interesse van ondernemerszij de Vij fenzestigjarig huwelijk in Oud-Vossemeer Uit koel overleg o Zaterdag 29 augustus 1959 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Kantongerecht Oostburg RUSTIGE RAAD IN ST. JANSTEEN Provinciaal bestuur schreef aan ministers Succes voor de „Schouwse Ruiters' Te snel Oogst- en dankfeest Zeeuwse li Dagblad Nozems VOLONTAIR GEROEPEN TOT HOOG AMBT Ten dage der wapening onze mening een aanwijzing, dat het in menig gezin mis is met de opvoe ding van het opgroeiend geslacht. Het verschijnsel is vooral in de grote j steden waar te nemen. Groepen of! groepjes van jonge vlegels, die zich te buiten gaan aan allerlei baldadigheid, die voorbijgangers sarren en treiteren, die met bromfietsen of andere vehi kels door de straten rondjagen en alom Mr. A. J. van der Hoeven van Tholen wijst naar de bogen van de schrik en ergernis verwekken. Het zijn Eendrachtsbrug, die het eiland met de vaste wal van Brabant ver branieschoppers, die in spijkerbroeken bindt. In 1928 is deze brug officieel in gebruik gesteld. Vier iaar of an ere vreemdsoortige kledingstuk- eercier (op 5 september 1924) werd Mr. A. J. van der Hoeven gein- dezelfde gemeente vervult. De banden, die Mr. Van der Hoeven, geboren in het Brabantse dorp Vrijhoeve-Capelle, bindt aan zijn gemeente zijn echter van die aard. dat hij Tholen moeilijk vaarwel kan zeggen. Zijn vrouw is nl. in 1956 over leden en het stoffelijk overschot is be graven in Tholen. EENDRACHTBRUG ken in de omstreken van Valkenburg. sel. dat hij na 35 jaar dit ambt nog in Daarnaast lezen wij hoe ook in Parijs, - - in Berlijn, Stockholm en evenzeer in Amerika de losgeslagen jeugd op straat meent te moeten opereren. Vanzelfsprekend worden allerlei theorieën ontwikkeld om het verschijn sel „nozem" te verklaren. Men wijst op de ontwrichtende werking welke de laatste wereldoorlog gehad heeft, T7 X.Bij zijn installatie werd Mr. Van der waardoor met name het huwelijks- en Hoeven al geconfronteerd met een groot gezinsleven op nadelige wijze werd be- probleem. Hij moest nl. overgezet worden Invloed. I met een pontje. En dat zinde hem niet zo. Men vestigt daarnaast de aandacht ja^ op het ruime zakcentje, waarover me-gemakkelijk ging dit niet. Al vele jaren nige jongere de beschikking heeft. Menlagen de plannen voor de brug op tafel, zoekt het in de beeldromans en andere jmaar de uitvoering bleef steeds maar uit. nriii wtm..- Tot in bet najaar 1926 een autobus de prul lectuur, in de bioscoop met haarEendracht inreed. waarbij zes mensen prikkelende films, en m vele andere i verdronken. Dit tragisch gebeuren heeft dingen meer. eigenlijk de stoot gegeven tot het bouwen Ook inzake de bestrijding van deze van de bru2- uitwassen worden allerlei denkbeel- Hoewel hij veel tegenstand heeft moe noodzaak reeds aanwezig. Hij kwam spoe dig met een plan, dat 35.000 kostte. Het plan werd dan ook prompt verworpen. Toen kwam de gemeentesecretaris, de heer Laban (de vader van de huidige se cretaris) met de gedachte om met enkele onderdelen van de voorgevel te beginnen en zo verder te werken.. Aldus geschiedde. Toch is het de burgemeester gelukt om THOLEN. - „Dat beschouw ik als mijn levenswerk". Burgemeester den. In 1947 is ook begonnen met de res tauratie van de Grote Kerk. Met dit werk is men echter nog bezig. Zo zijn er nog wel een onnoemlijk aantal projecten te noemen, die onder leiding van de burgemeester tijdens zijn 35-jarige ambtsperiode tot stand zijn gekomen. Wij kunnen ze niet allemaal vermelden. Maar dat burgemeester Van der Hoeven voor allerlei zaken, die in het belang van de gemeente waren, ge ijverd heeft, staat als een paal boven water. Naast zijn burgemeestersambt bekleedt Mr. Van der Hoeven nog een respectabel aantal functies. Wij noemen slechts zijn lidmaatschap van de Raad voor de Kin derbescherming („ik houd van dit werk"), lid van de destructieraad. bestuurslid van de Afd. Zeeland van de Ver. van Nederl. Gemeenten, president-commissaris van de N.V. Waterleidingmij Tholen enz. Burgemeester Van der Hoeven houdt er ook nog een advocatenpraktijk op na. „Ik moest wel. In het begin verdiende ik slechts 1920,De politieagent had no- tabene 2300. En de burgemeester vindt het toch wel gemakkelijk, dat hij een jurist is. Met name bij de benadering van verschillende problemen. „Mijn ideaal is om rechtvaar dig te zijn voor een ieder". ken door hun drukking pogen te geven aan hun stre-TT - - ven naar vrijheid en onafhankelijk- Jaar dus heeft burgemeester Van der Hoeven samen met de Thole- heid, maar die aan de normale burger o^ren liet en leed gedeeld. Een niet alledaags jubileum, de ontboezeming ontlokken: Bah! Eigenlijk was de heer Van der Hoeven Dit vreemdsoortig en ergerlijk op-nog maar een jong broekje, toen hij op treden van een deel der opgroeiende[25-jarige leeftijd bij Koninklijk Besluit jeugd beperkt zich niet tot ons land. hfn au6ustus 1924 werd benoemd tot t... burgemeester van de gemeente Tholen. Uit Zuid-Limburg komt het berichtHet was ook een grote stap. om als vo- van regelmatig terugkerende invasies lontair ter gemeente-secretarie van Gies- van z.g. Halbstarken, die vanuit sendam geroepen te worden tot het ambt naar mijn woorden". Dit is nu wel ver- Duitsland spektakel komen verwek- V£T bwgemeester. anderd. De bevolking ziet nu in, dat in in ieite is het een markant verschijn- de landbouwsector niet voor ieder werk losse" gedragingen uit-,,talleerd alg burgemeester van de gemeente Tholen. Vijf-en-dertig overigens heb ik alle lof voor de Tho- lenaars, want zij laten zich niet gauw uit het veld slaan. En dat is toch ook weer een voordeel". De burgemeester wil ook graag indus trie aantrekken. „Toen ik voor het eerst met dit idee kwam luisterde niemand is. En naar Rotterdam gaan werken is ook niet voor allen weggelegd. De visserij lijdt bovendien een kwijnend bestaan. Mr. Van der Hoeven vindt dat in Rot terdam-werken ook niets. Hij houdt zijn mensen het liefst maar in de stad. Maar dan moet er industrie komen. Enkele be drijven hebben zich al in Tholen geves tigd. Voor deze zaak spant de burgemeester zich erg in. RESTAURATIE Met voldoening ziet de burgemeester terug op de periode, toen het stadhuis gerestaureerd werd. In 1924 was deze den vernomen. In de eerste plaats wordt gepleit voor een krachtig op treden der politie tegen deze straat schenderijen. Ongetwijfeld is dit nood zakelijk. De praktijk heeft reeds uit gewezen, da't de „dapperheid" van me nige nozem plotseling verdwenen is, als de politie blijk geeft niet met zich te laten sollen. Het tijdelijk in beslag nemen van brommers en ander rollend materiaal, waarmede de straten onvei lig worden gemaakt, werkte menig maal genezend. Wij begrijpen echter dat er ten deze door onze politie met grote tact moet worden opgetreden. De gedachte wordt ook uitgesproken, dat de slechte woningtoestand oorzaak i„ Filips van Bourgondie aan de stad Tholen. zou zijn van het vlegelachtig optreden En yde rechtens die men hierdoor ver_ der jeugd. Hij geven toe, dat de vele kreeg, wilde men ook verhalen op de inwoningen en de toestand, waarin brug. Tot 1948 heeft de gemeente dit vol menige woning verkeert, de uithuizig- kunnen houden. Toen haalde de socialis- - [tische oud-mmister van verkeer en wa- heid van het opgroeiend geslacht ïnt ws!aal. Ir. H. Vos, een streep door de de hand zullen werken en wij menen [rekening. En' burgemeester Van der Hoe dat mede daarom de woningbouw be- j ven is daar eigenlijk nog een beetje boos spoedigd moet worden. Het heeft ons om echter bij een bezoek aan de Zweedse hoofdstad getroffen hoe sterk zich het verschijnsel „nozem" daar voordoet, en in dit land, dat voor de oorlog ge spaard bleef, kan van een achterstand in de woningbouw niet gesproken wor- ten overwinnen zag in 1928 burgemeester Van der Hoeven zijn volhouden bekroond met de ingebruikneming van de brug. Hij werd toen benoemd tot Ridder in de Oranje-Nassau. Maar burgemeester wuift alle eer weg. „Ook mijn naaste mede werkers komen alle eer toe". Intussen kostte de uitvoering van dit project niet minder dan een half mil joen. Een respectabel bedrag voor die tijd. Maar de gemeente zag toch kans dit te financieren met enkele geldlenin gen en bovendien beschikte men over een reservepotje (gelden van het pont- veer). Zonder enige subsidie heeft de gemeente Tholen deze brug gebouwd. Tot 1948 heeft de gemeente tol geheven voor de burg. hetgeen per jaar gemid deld 70.000 opbracht. Het overzetveer is een geschenk van den. Wij menen dat het geneesmiddel bo venal gezocht moet worden in het eigen gezin. Ouders, die klagen over het losgeslagen zijn van de jeugd, die- nen zich ernstig af te vragen, of de opvoeding van hun kinderen wel juist is geweest. De sfeer in het eigen huis moet zó zijn, dat de jeugd er niet aan denkt het vermaak bovenal op de openbare straat te gaan zoeken. In Gezang 261 staat: Welzalig t huis, waar men de huw'- lijkspanden het biddend hart U, Heer, in d'armen draagt. Het aantal gezinnen, waar dit ge schiedt is in de loop der laatste jaren helaas sterk terug gelopen. Over het verschijnsel „nozem" zou „De totstandkoming van deze brug beschouw ik in feite als mijn levens werk. Natuurlijk, in de na-oorlogse ja ren zijn er ook grote projecten tot stand gekomen. Ik noem slechts de restaura tie van het stadhuis en van de Grote Kerk, de straten- en wegenaanleg, de huizenbouw, badhuis, maar met deze brug benader ik eigenlijk mijn streven om de gemeente wat leven in te blazen. Door het isolement is een eilandmen taliteit ontstaan, die ik liever zag ver dwijnen", aldus de burgemeester, „maar mei 1927 als leerling-verpleegster Gij hebt mijn hoofd bedekt ten dage der wapening Ps. 140 8b De gehele wereld is bezig zich te bewape nen. Er is een wedloop ontstaan die ons met huivering moet vervullen. Waar moet dat alles op uitlopen? Het lijkt erop, dat een en j vreselijke uitbarsting ons hoven het hoofd heeft sedertdien in onafgebroken dienst- hangt. verband alle rangen in het Gasthuis ^~e heieven vreselijke lyden en nog ern- doorlopen. Zustr- De Munck kwam na sljger tijden zullen aanbreken. Oorlogen ongeveer negen jaar in de krankzmni- gen verpleging werkzaam te zijn ge- J g* weest op 2 januari 1929 als leerling:l Berichten over honger en strijd bereiken verpleegster bij het Gasthuis en werd na het behalen van het diploma zieken verpleging A, hoofd van de psychia- trisch-neurologische afdeling. Het bestuur der Godsbuizen beeft uit erkentelijkheid voor de voortreffelijke diensten aan het Gasthuis bewezen, de scheidende verpleegsters aangeboden op officiële wijze afscheid te nemen van de vele patiënten en oud-patiënten, maar de beide zusters meenden hiervan geen gebruik te moeten maken. In de plaats daarvan zal in de recreatiezaal van het Gasthuis afscheid worden genomen van Ezeclnel. directie en personeel. Van zuster De Gods XV oord Munck op dinsdag 1 september des morgens om tien uur in.de huiskamer I van het ziekenhuis en van zuster Min naard op 8 september op dezelfde tijd MIDDELBURG.Twee van de meest i eveneens in de huiskamer, vooraanstaande verpleegsters van het ons van alle kanten, om nog te zwijgen van aardbevingen en overstromingen. Ja, de Here is met Zijn oordelen op de aardeat moet ons geslacht of ons nageslacht nog beleven in het atoom tijdperk? De Bybel zegt: „Zo die dagen niet ver kort werden, geen vlees zou behouden worden. Maar om der uitverkorenen wil zullen die dagen verkort worden". Als wij ons deze dingen indenken, dan slaan we even stil bij de profetie van Zuster De Munck Gasthuis te Middelburg zullen begin september haar werk neerleggen we gens het bereiken van de voor haar geldende pensioengerechtigde leeftijd. Dit zijn mej. zuster A. Minnaard, hoofd verpleegster, tevens waarnemend ad junct-directrice, en mej. zuster C. de Munck, eerste verpleegster. Beide verpleegsters hebben zich al tijd met bijzondere, toewijding van haar dienende taak gekweten en ook in de oorlogsjaren met de daarop ge volgde evacuatie zijn zij met volko men terzijdestelling van haar eigen belangen steunpilaren van het Gast huis geweest. Nooit werd op de beide vrouwen vergeefs een beroep gedaan j waar het gold de leniging van de no den van de zieke medemens. Boven dien viel haar dienstverband samen met drie ingrijpende verbouwingen, die veel extra werk met zich brach ten. Zuster Minnaard trad in dienst op 91 Zuster Minnaard OOSTBURG. Er was voor de zitting van het kantongerecht zo veel belangstelling dat niet met een enkele morgen kon worden volstaan. Mevr. C. de W.-de S. te Aardenburg betoogde met een vloed van woorden dat ze nogal gemakkelijk van aard was en toen haar oudste jongen dan ook de bel van haar fiets had gesloopt, had ze het er maar bij gelaten. De boete die ze echter moest be talen als gevolg van deze nalatig heid was ze ook vergeten te be talen. Het werd een ware spraak waterval, maar mr. Moolenburgh ST. JANSTEEN. De gemeente raadsvergadering die achttien agenda punten omvatte had een tamelijk rustig verloon. Tijdens de rondvraag kwam de heer F. Dobbelaar nog even terug op de ontslag-aanvrage van het raadslid P. Stevens, welke laatste als toeschouwer aanwezig was. De heer Dobbelaar had de vorige keer geen gelegenheid gehad voor discussie. betwijfeld nog vee! meer te zef e„ teM te zijn. Het dient ons ernstig bezig te hou- j brengen die spreker beledigend had ge- den, maar wij moeten er ons voor hoe- acht voor de raad. De voorzitter vond den de indruk te wekken, dat er aandit Punt echter niet bii uitstek geschikt „de jeugd in het algemeen nogal een en ^^5,^ t^Sd^Te ander mankeert. Vrij mogen dankbaar kwestie schriftelijk ter tafel te bren zij'n, dat het slechts een gering per centage van de jongeren is, dat op zo ergerlijke wijze buiten de rails loopt. Daarom zou het verstandig zijn indien de dagbladpers wat minder aandacht zou schenken aan de uitspattingen van de straat-schenders. Het regelmatig terugkeren van de beeltenis over de operaties van deze vlegels werkt de voortzetting van het kwaad in de hand. Laat men dat goed begrijpen. gen op de volgende vergadering. Voor het overige had de vergadering een rus- j tig verloop, hetgeen wellicht werd ver oorzaakt door de afwezigheid van en kele heren die doorgaans voor een pitti ge oDpositie zorgen. Ook zal er enige consideratie betracht zijn met de burgemeester, die als ge- vólg van een gescheurde beenspier op krukken de raadszaal moest binnen- strompelen. MIDDELBURG. Gedeputeer de Staten van Zeeland hebben aan de ministers van Verkeer en Waterstaat en van Economische Zaken een schrijven gezonden, waarin zij nogmaals met klem aandacht vragen voor de afslui- jting van het Zuid-Sloe. Het Zeeuwse college herinnert in de A B ROOSJEM 1 -.a«mh^den de nï;UwrdViükedreaan^de brief aan het onderhoud, dat het iwoijjr,;* oostzijde van de boerderij van de heer J op 30 juli j.l. mocht hebben met klenbaas thans in een ver gevorderd sta- minister Korthals en waarbij uit- 4ium verkeren, zal het nog wel enige tijd duren, voordat dit karwei klaar is. Toch voerig van gedachten is gewis- is men reeds zover gevorderd, dat een ggjj over de problematiek van iteldCHIetgve?ke«rinkdr ridittngNan st industrievestiging in het zuidelijk DREISCHOR. De ,Schouwse Ruiters' te Dreischor trokken naar het grote con cours hippique te Zevenbergen, waarvoor 32 verenigingen hadden ingeschreven, n.l. 22 achttallen en tien viertallen. Bij de achttallen klasse L en M behaalden de .Schouwse Ruiters' de eerste prijs. Er kwamen 70 springruiters klasse B. Bij het voorspringen kwamen 22 ruiters foutloos rond. Hierbij waren 4 Schouwse j ruiters, nl. J. van Oeveren met Jupiter, A. van Liere met Ibrahim, N. van der, Werf met Hannie en J. Stols met Arenko. 's Middags moesten de ruiters de strijd aanbinden om de hoogste prijzen. J. van Oeveren nam groot risico door zeer snel rond te gaan. Velen vóór hem hadden ditj ook reeds geprobeerd, doch hadden bijna aliens reeds een of twee hindernissen om- j ver geworpen. Van Oeveren ging echter' foutloos rond en in de snelste tijd van allen, nl. 68 seconden. Hiermede legde hij j beslag op de eerste prijs. De andere rui- ters wierpen allen een hindernis af. maar kwamen nog wel in de prijzen: A. van Liere 9e, J. Stols lie, en N. van der Werf 15e. De individuele dressuur werd ook een j groot succes. Er waren vier ringen met ieder 26 deelnemers. J. de Wilde met Sul- tan legde beslag op de eerste prijs, J. Stols met Arenko 2e prijs, J. van Oeveren met Jupiter 3e prijs N. van der Werf met Hannie 7e prijs. P. Klompe met Anbertus 1 7e prijs. j Thans gaan de .Schouwse Ruiters' zich j klaar maken voor de landelijke kampi- j oenschappen in Utrecht op 8 en 9 sep tember a.s. i Annaland mag nu gebruik maken van de Oude Zeedijk, terwijl men vanuit Sint Annaland nom om moet rijden via het nieuwe gebouw van de veiling aan de Lange weg en verder langs de met pijlen aangegeven route. deel van het Sloe. Gedeputeerde Staten verklaren in het schrijven begrip te hebben voor de mogelijke noodzaak tot temporisering van de versterking der hoogwaterkeringen, ook van die langs de Westerschelde, al geeft dit aanleiding tot bezorgd heid over de eventuele gevolgen. Naar het oordeel van G.S. draagt evenwel de afsluiting van het Zuid-Sloe in dit verband een bij zonder karakter. t Dit plan voorziet immers niet alleen in een gewenste verkorting van de zee wering, maar het opent tevens de moge lijkheid tot het ontwikkelen van een industriegebied tussen Walcheren en Zuid-Beveland. Om hun argumenten kracht hij te zetten verwijzen Gedeputeerde Staten naar hetgeen is opgemerkt in de zesde nota inzake de industrialisatie van denkbeelden, die bestaan ten aanzien van Nederland, namelijk dat is besloten de een havencomplex in het Sloe op korte termijn nader uit te werken, al zouden het eerst in aanmerking komen die pro- jekten, waarvoor ook van ondernemers zijde belangstelling bestaat. Daar het Zeeuwse college de zekerheid heeft dat die belang stelling bestaat en niet alleen van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" in Vlissingen is het van oordeel, dat aan de uit voering van het Sloeprojekt blij vend prioriteit moet worden toe gekend. Om de bestaande inte resse van ondernemerszijde levendig te houden en te stimu leren, dienen de gronden in het Zuid-Sloe op zo kort mogelijke termijn te worden bedijkt. Het college zegt het in het geheel niet eens te zijn met de bewering, dat industrievestigingen in het Zuid- Sloe als een utopie zouden zijn te beschouwen. wist haar ten slotte moeizaam te overtuigen dat haar nalatig heden gevaarlijke gevolgen kon den hebben, hetgeen mevrouw De W. ten slotte beaamde. Het kostte haar een boete van vier gulden subsidiair een dag. Platzak was de student J. N. H. uit Amsterdam en voor een student mag dat geen bij zonderheid zijn. Hij had op een brom fiets gereden waarvan de remmen niet voldoende werkten, maar hij was niet in staat geweest de schikking te beta len. Thans hoorde hij zich een boete van 7.50 gulden opleggen. De heer O. J. V. te Seysele in België maakte het voor de Nederlandse be grippen echt te bont. Hij had met een bromfiets op de rijweg gereden op grond van de alleraardigste overweging dat het fietspad er vroeger ook niet was geweest. Hij vond het wel veranderd in Aardenburg. Blijkbaar was de heer V. van mening dat men in Nederland uit sluitend op wegen rijdt die er „altijd zijn geweest". Maar hoe het ook zij, het werd een boete van tien gulden. De heer P. W. H. te Schoondijke vond dat het begrip „donker" een rekbaar begrip was. Hij had derhalve zonder licht gereden. Het vonnis werd acht gul den boete of twee dagen brommen (maar niet op de fiets'.). In Schoondijke had de heer E. J. J. D. de snelheidslimiet van vijftig kilome ter drastisch overschreden. Volgens de wachtmeester die hem had bekeurd, had hij maar liefst 90 kilometer uit zijn oude Mercedes weten te halen. De heer D. betoogde echter met klem dat dit wel heel sterk overdreven moest zijn omdat hij met de beste wil van de wereld de ze snelheid niet meer uit zijn auto zou kunnen halen. De getuige deskundige was het daar echter niet mee eens. Het werd een boete van zestig gulden of tien dagen. Ten slotte moest de heer J. E. B. te Oostburg zich verantwoorden omdat hij met een gloednieuwe motor zonder knal- kwam tol hem aangaande het óórdeel over Israël en Annnon. En dan lezen we: „Zeg tot het land van Israël: Zo zegt de Here, ziet, Ik zal mijn zwaard uit mijn schede trekken en Ik zal van U uit roeien de rechtvaardige en de goddeloze. En alle vlees zal weten, dal Ik de Here mijn zwaard uit myn schede getrokken heb en het zal niet meer weerkeren" Wat moest de profeet op Gods bevel nu doen? Hy moest hel Woord van God verkondi gen. .Maar hij moest nog meer doen. Gij mensenkind, zucht voor huil ogen met verbreking van lendenen en met bitter heid. Ziet, het komt en het zal geschieden, spreekt de Here. In zulke bange tijden heeft echter David ondervonden, dat God een schild is. die de oprechten van hart behoudt. Hij is een zon en een schild die hem van alle rampen bevrijdt. Als David terugzag op de doorgestane gevaren en op de uitreddingen, dan voelde deze Godvrezende man, dat hy omgekomen zou zijn in de dagen, dat zyn vyanden zich bewapenden, als de Here geen schild boven zijn hoofd had gehouden. Maar in de dagen van het krijgsrumoer is de Here voortdu rend zijn beschermer geweest. Goliath en Saul hadden hun wapendra gers, maar toch zijn ze omgekomen. David heeft echter zonder harnas en schild de reus verslagen. De Here heeft de moord dadige plannen van Sanl steeds verijdeld. Het schild van de eeuwige God bood hem een betere en veiliger bescherming dan helm en lans. Als de pijlen om de oren suizen is er geen hoofdbedekking zo bezwarend als de almacht van de Here. Dan mogen het tyden van bewapening zijn, in de Here was David veilig geborgen. Zijn hoofd was veilig bedekt. Dat geldt ook nu. Dat geldt voor een ieder die God vreest. Kent U dit? Vraagt U er om? Zaamslag. Ds. ZWIER. MIDDELBURG Het Leger des Heils heeft va» zijn stichting af de goede ge woonte gehad in het najaar een oogst en dankfeest te houden om op deze wijze aan de Schepper uiting te geven van zijn dankbaarheid voor genoten lichamelijke, stoffelijke en geestelijke zegeningen. Dit jaar hoopt het Leger des Heils te Mid delburg het oogst- en dankfeest te hou den op zondag 13 september. De bazar, die hieraan verbonden zal zijn, wordt gehouden op maandag 14 en dinsdag 15 september. De opbrengst komt gedeeltelijk ten goede aan de zeer omvangrijke zendingsarbeid van het Le ger des Heils, terwijl een gedeelte is be stemd voor de plaatselijke arbeid. Het Leger des Heils vraagt hierbij de medewerking van de Middelburgse inge zetenen en vraagt hen deze arbeid te willen steunen zoals ook de laatste ja ren 'het geval is geweest. Voor het oogst feest zou het Leger des Heils gaarne fruit in natura of geconserveerd en le- vendmiddelen ontvangen, terwijl het zich voor de bazar aanbevolen houdt voor luxe- en gebruiksartikelen. Op aantrekkelijke wijze hoopt het Leger des Heils deze artikelen ten verkoop aan te bieden ten bate van de arbeid van het korps. demper had gereden. Toen de aap uit de mouw kwam bleek echter dat de heer B. de knaldemper van zijn motor had afgehaald teneinde hem te verwisselen voor een tweedehands geval dat mooier zou zijn. Deze ijdelheid werd 'beloond met een 'boete van tien gulden, subsi diair twee dagen. Advertentie Advertentie de meest gevraagde compressor koelkast. Prijzen vanaf Levering via de bonafide handel. Uitvoerig prospectus aldaar gratis verkrijgbaar. Allccnvcrtegcnwoordiging: N.V. Willem van Rijn Amsterdam. Haarlemmerweg 475, tel. 185222 (10 lijnen). D C I A KI C D I 11/ Alleen een door onze firma bij iedere van ons afkomstige koelkast afge- DcLANljKIJfV geven garantie-bewijs geeft recht op onze alom bekende Bosch service JUWELIERS SINDS 1Ö54 POTJE MET VET IN DE BRAND i MIDDELBURG. Gisteren omstreeks 1 twee uur kookte een potje met vet d-at I op een spiritusbrander stond in de stuur- hut van het zandschip „Delta" van de heer J. Kuiper uit Vlissingen, over en vloog in brand. Het vuur greep snel om J zich heen, waardoor de ruiten barstten j en de zijwanden werden geblakerd. Ook de inventaris leed ernstige schade. De bemanning van het 167 ton meten- de schip, dat ligplaats had gekozen bij de Punt, slaagde er in, nog voor de gewaarschuwde brandweer verscheen, de brand met eigen middelen te blussen. 6 De Middenstandsvereniging te Hoede- kenskerke vergaderde in café A. A. Huij- zen. Ook dit jaar is men weer van plan een St. Nicolaasactie te voeren. Men wil de nog niet toetreden tot de Ned. Kon. Middenstandsbond. OUD-VOSSEMEER. Het echtpaar M. A. LindhoutVan Overen herdenkt morgen het feit, dat het 65 jaar geleden in de echt werd verbonden. Maandag zal het feest met de zeven kinderen, 40 kleinkinderen en 12 achterklein kinderen en verdere familie kennissen gevierd worden. Het echtpaar, zowel man als vrouw, zijn 86 jaar oud. is nog zeer vitaal. De heer Lindhout, die vanaf zijn jonge jaren in de landbouw werkt, kan de arbeid niet laten. Nog elke dag stapt hij bij zijn zoon op de bromfiets om op het land te gaan werken. En ook thuis voerl de 86-jarige Lindhout nog allerlei karweitjes uit. Hij kan niet rustig op zijn stoel blijven zit ten. Ook op zijn hoge leeftijd niet. Het echtpaar Lindhout heeft al deze jaren in Oud-Vossemeer gewoond. Me-vr. j Lindhout, die de Thoolse dracht is trouw en gebleven, is afkomstig uit Stavenisse. Daar heeft Lindhout zijn gade gevonden. En hoewel beiden wel wat op zien tegen de drukte, hopen zij toch de feestdag in grote blijdschap en in vreugdevolle dank baarheid met de kinderen en de familie te kunnen vieren. Protestants-Christelijk IJ ET VERSCHIJNSEL „nozem" is een teken aan de wand. Het is naar Advertentie

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3