Geestdrift in Bonn was ongekend Het scheelde een beetje... BEVERWIJK BEDANKT VOOR DE STANK en weer beloofd Steun over V.H.M.O.-schip met slagzij de mist in Utrechtse tweede in onderwijzer Kanaalrace VELDSLAG VAN VLEGELS EN AGENTEN Rotterdam beperkt de overlast LEGITIMEREN VOOR BEVEL Koninklijke Olie hogere winst Hervormd-geref. contact werd verbroken Besprekingen in Londen al begonnen De Bilt: Slechter PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Een kwart KLEINE OORZAKEN C aar Peter bracht GROTE GEVOLGEN? leiding wat moeite met het vaststellen Mary Kok zwom eindweegs mee Rotterdam begroette Londèns Eord Mayor Verschillen te groot Sneltrein stort van brug EISENHOWERS BLIKSEMREIS MOSSELFEEST IN BRUINISSE Tóch strafvervolging tegen moeder van 13-jarige verdachte Vandaaii Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Chefred. 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604: Vlissingen, Rembrandl. 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24,tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van f 1, 15e Jaargang no 4343 Vrijdag 28 augustus 1959 Van een onzer verslaggevers ZEIST Het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs verkeert in een deplorabele toe stand. Het v.h.m.o.-schip gaat met zware slagzij een mistige toekomst tegemoet. Sombere woorden gisteren ge sproken door drs. P. van Houte, voorzitter van de Algemene vereniging van leraren bij het v.h.m.o. tijdens de algemene vergadering van de ver eniging in het conferentieoord Woud- schoten. Gedurende het afgelopen cursusjaar steeg het percentage onbevoegd ge geven lessen tot 23,5. Bij het openbaar onderwijs was dat negentien procent, bij het protestants-christelijk dertig procent, bij het rooms-katholiek 27 en bij het ander bijzonder onderwijs ze ventien procent. JJLGESPREK' BEVREDIGEND Eigen nieuwsdienst ZAANDAM. Degenen, die dachten, dat de Dam- Dam-race een keiharde aan gelegenheid, uitsluitend ge schikt voor mannen, zou worden, zijn bedrogen uit gekomen. Teddy Scholten zorgde voor een prettige combinatie van techniek en vrouwelijkheid en leverde bovendien een heel behoor lijke prestatie door in twaalf minuten en 51 seconden van dam tot dam te snellen. „Een fantastische race", vond zij zelf. In deze cursuus waren naast 7270 bevoegde leraren 2970 on bevoegde werkzaam bij het v.h.m.o. Tegenover 550 leraren voor Frans stonden 530 onbevoegden, voor Engels 310 tegenover 520, voor Duits 380 te genover 400, voor de klassieke talen 210 tegenover 730, voor de exacte vakken 650 tegenover 1460 en voor biologie 270 tegenover 270. Er zijn scholen waar behalve de di recteur en de leraar lichamelijke op voeding bijna het gehele korps bestaat uit niet-bevoegde docenten. In zulke - - - gevallen kan men een school voor dan de bedoeling was, van v.h.m.o. beter z.u.l.o. noemen: Zeer start, uitgebreid lager onderwijs, aldus de heer Van Houte. Zij had haar pasfoto ver- De voorzitter vroeg zich af of het geten, waardoor haar start- beroep dat de minister op de leraren kaart ongeldig was. Met een heeft gedaan om eventueel 35 lesuren op zich te nemen in het belang van het onderwijs is. Zou het laten vervallen van lesuren, desnoods de stroom naar het middelbaar onderwijs wat in dammen, niet meer in overeenstem ming zijn met de belangen van het onderwijs? Wij verkiezen het open vizier boven de huidige camouflage, zo riep de heer Van Houte uit. Gezien de noodtoestand van het mid delbaar onderwijs voelde hij veel voor de gedachte om een noodwet tot stand te brengen. De volksvertegenwoordi ging zou hiermee invloed kunnen oefenen op de aard en de duur van de te nemen maatregelen en het Ne derlandse volk zou gedurig worden geconfronteerd met de naakte wer kelijkheid. Na een snelle rit van het paleis op de Amsterdamse Dam naar de haven zweefde en gleed Teddy in de aqua- vion van ir. Hadjidakis in minder dan tien minuten naar de overkant van het water, tot vlak achter de Dam in Zaandam. Precies drie seconden had zij nodig om over te wippen in de racewagen, die haar als een pijl uit een boog naar het standbeeld van VLISSINGEN. Het Zweedse 7045 ton van haar üjd- Het werd tenslotte Teddy, die voor de N.V. Phonogram aan de race deel nam. maakte de tocht met een auto, een aquavion en een racewagen. Gekleed in een zomerse japon, met een wollen vest om haar middel geknoopt „tegen de kou", ging zij vijf minuten later stuk van haar gezicht, ge knipt uit een grote foto, werd die moeilijkheid echter spoedig opgelost. metende s.s. „Brasil" heeft nabij Ant werpen korte tijd aan de grond gezeten. Het ongeval is waarschijnlijk te wijten aan een elektrische storing. De „Bra sil" is gisteravond de haven binnenge sleept, waar men een onderzoek zal in stellen naar de aard van de schade. twaalf minuten, 51 seconden. Ver geleken met de twaalf minuten twaalf seconden, die haar eerst waren toe gekend, scheelde het maar Een beetje, vond Teddy. Eigen nieuwsdienst UTRECHT. De Utrechtse onder wijzer en oud-zwemkampioen van Nederland, de 25-jarige Herman Wil- lemse. is er niet alleen in geslaagd het Kanaal tussen Calais en Dover zwemmende over te steken in 12 uur 49 min. 33 sec., maar werd met deze tijd tweede achter de Argen tijn Alfredo Camarero in 11 uur 48 min. 46 sec. in de Kanaal-race, die gisteren werd gehouden. Hij won hiermee een bedrag van ongeveer 2600 gulden. Zijn vroeger clubge- nootje van De Robben, Mary Kok, die hem oorspronkelijk in de volg boot vergezelde, dook omstreeks 10 uur in zee en zwom gedurende vijf uur met hem op en was daarmee een grote morele steun voor de Hil versummer. Hiermee is Herman Willemse de tweede Nederlander, die het Kanaal overzwom In 1951 gelukte dit aan Jan van Hemsbergcn, die er 14 uur 30 min. voor nodig had en daarmee als 13e in de Kanaalrace eindigde KLAS LEEFDE MEE Het hoofd van de Utrechtse openbare lagere school prof. Casirrir. de heer Van Ey kelen borg. heeft het donderdag met zijn leerlingen doorgaans heus niet lastig niet gemakkelijk gehad Het lukte hem niet de aandacht van zijn pupillen gericht te houden op de nor male vakken van een pas weer begon nen lagere school. Vooral de leerlingen van de gecombineerde vierde en vijfde klas hadden aanmerkelijk meer belang stelling voor de verrichtingen van hun onderwijzer. Herman Willemse, dan voor de vakken geschiedenis en Neder landse taal Reeds dagen daarvoor wisten zijn leerlingen nauwkeurig te vertellen waai en wanneer precies zou worden gestart. De gehele donderdag hingen er in de gang van de school grote kaarten met aantekeningen over de Kanaalrace van hun onderwijzer en nadat omstreeks half twee bekend was. dat Willemse nog steeds in tweede positie lag. was het gedaan met de rust in de klas. Het is de bedoeling van de jeugd hem bij zijn terugkeer te huldigen en dan kunnen de ouders van de school gaande jeugd 's avonds met Herman Willemse kernen praten, waardoor zij de gelegenheid hebben de opvoeder van hun kroost en lange-afstandzwemmer van formaat eens goed te bekijken. Ook rond de ouderlijke woning van de Utrechter Oudenoord '59 was het onrustig. Buren en buurtgenoten kwamen, direct nadat bekend was. dat Willemse als tweede was geëindigd, even feliciteren of boden bloemen aan. De telefoon van de heer Willemse sr., werkzaam on een verkoopkantoor, stond ook niet stil. UITNODIGINGEN Toen een jongere broer van Herman telefonisch een gelukstelegram naar En- In Amsterdam: Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Amsterdam beleeft op het ogenblik als zoveelste in de rij van de grote Europese steden, de hoog conjunctuur van het nozendom. Avond aan avond trekken de laatste weken grote groepen van tientallen en hon derden opgeschoten, in leren jasjes ge stoken jongens, op bromfietsen of in stormpas door de stad, hier en daar voorbijgangers molesterend of café's terroriserend. Gisteravond bereikte de jeugdige ge weldpleging een duidelijk hoogtepunt. Op de Dam. waar 's avonds als toeris tisch tijdverdrijf het „nozempje-kijken" favoriet is geworden, werd indruk wekkend gehost, geschreeuwd en ge scholden. Toen voorbijgangers het daar moesten ontgelden, dreef de politie de honderden obstinate jongelieden uit een. Zij verplaatsten zich naar de buurt van het Spui, waar de agenten van het bureau Singel hen na enkele scher mutselingen tot vertrek noopten. De nozems trokken toen in een compacte massa op naar het Leidseplein. Daar vielen zij voorbijgangers lastig en zij verdrongen zich honend voor het politiebureau, het verkeer op het plein lamleggend. Ten slotte deden de agen ten een forse uitval. Tien belhamels werden na hevige vecht-j partijen gearresteerd. Zij bleken allen minderjarig te zijn en werden in de loop van de avond en de nacht door hun ouders afgehaald. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM/BEVERWIJK. Niet alleen in Rotterdam moeten de mensen zo nu en dan hun neus dicht knijpen omdat een vismeelfabriek kwalijke geuren verspreidt, ook in Beverwijk is dat het geval. Niet lang meer echter: in beide gemeenten zijn maatregelen getroffen. In Rot terdam kan men binnenkort in ieder geval 's avonds, 's nachts en in de vroege morgen vrijelijk ademhalen. Nog forser heeft Beverwijk de zaak aangepakt: daar verdwijnt de vis meelfabriek. Gisteren nog schreef P. W. Russel in zijn rubriek Gehoord en Gezien: -w. r vua i V <k r; f|| <h>- Wmm. v m$r mwïètt mtém - Mm?.- c.v: pppf ügg Dat sloeg op de stank van de Gekro in Rotterdam. Welnu, het zal niet „nog een jaar of zo" duren. De wethouder van openbare werken in Rotterdam heeft met de directie van de Gekro gesproken. Het resultaat daarvan is, dat de vismeelfabriek, die als oorzaak van de klachten wordt beschouwd, ge durende de avond, de nacht en de vroege morgen wordt stilgelegd. Niet mogelijk DE directie van de Gekro zal voorts in samenwerking met de gemeen te nagaan, welke verdere maatregelen moeten worden getroffen om tot aan het in bedrijf stellen van de nieuwe fa briek in 1960 de overlast gedu rende de dag tot een toelaatbaar mi- mmm te beperken. In verband met de volksgezondheid is het niet mogelijk de fabriek te slui ten, omdat dan het afval van het slacht huis en de vele viswinkels zich tot on toelaatbare hoeveelheden zou ophopen en bovendien op daartoe niet geschikte plaatsen zou worden gedeponeerd. Nog forser NOG forser heeft Beverwijk de zaken aangepakt. De gemeente zal de chemische fabriek Noordholland waar afvalvis tot vismeel wordt ver werkt aankopen. De raad ging daar gisteravond mee akkoord. De heer R. Verbeek, wethouder van openbare werken te Velsen, heeft toe gezegd dat zijn gemeente één van de acht en een halve ton (de prijs van de fabriek) zal bijdragen. De raad van Velsen moet dat plan nog goedkeuren, maar ó'at zal „ongetwijfeld" gebeuren. Na het bekend worden van het be sluit van de Beverwijkse raad mar cheerden muziekkorpsen op naar het raadhuis en brachten duizenden inwo ners het gemeentebestuur een hulde betoon. Het bedrijf heeft inmiddels plannen om elders een nieuwe fabriek te stich ten; het is niet geliquideerd. Staatssecretaris adviseert Eigen nieuwsdienst DEN HAAG De Staatssecretaris Calmeyer heeft ter kennis van land en luchtmacht gebracht, dat het voor meerderen, die in burger gekleed het militaire gezag tot gelding willen brengen, aanbeveling verdient zich zo mogelijk vooraf te legitimeren. Dit onverminderd het feit, dat vol gens een constante jurisprudentie van de militaire rechtscolleges een meer dere, gekleed in burger, bij zijn op treden als zodanig slechts behoeft te volstaan met de mededeling dat hij meerdere is en de mindere zulks zon der meer heeft te accepteren. Dit heeft de staatssecretaris meege deeld in antwoord op vragen in de Tweede Kamer over de zaak van de militair, die weigerde zijn baret op te zetten, toen hem dat door een in burger geklede officier werd gelast en die deswege van klein verlof werd teruggeroepen voor het ondergaan van een disciplinaire straf. Herman Willemse bij zijn aankomst te Dover. geland opgaf, meende de telefoniste eerst te spreken met de vader van de kanaalzwemmer en was hoogst teleur gesteld, dat het maar een broer was. Na 767 jaar ROTTERDAM. Rotterdam heeft gisteren voor het eerst een lord mayor i van Londen in functie mogen begroeten. ofschoon sir Harold Gillet! reeds 630 voorgangers heeft gehad. De eerste lord mayor kwam in het. jaar 1192 in func- i tie. I i De dag van gisteren was bestemd Willemse heeft velschillende uitnodi- i Eigen nieuwsdienst voor stad en haven van Rotterdam. Ir. a" "V r-' van Traa- directeur van de dienst buitenland „ekre=en, o.a in Argentinië, i DEN HAAG. De Koninklijke Neder- van stadsontwikkeling en wederopbouw, die hij waarschijnlijk wel zal aannemen. jandsche Petroleum Maatschappij be- hield een causerie over de wederopbouw 'VJi.-fl,-li,3»8 k?jïriVan haalde over het eerste halfjaar een Na een bezoek aan het museum Boy- de wei eld willen zien en nu hij de kans nettowinst van 82.71 miljoen tegen mans-van Beuningen begaf de lord ma- l1 1, aL.? V." ,g: d ?a,n,°Ver 71'49 miljoen in hetzelfde tijdvak van y0r zich tezamen met de burgemeester te houden, zal nij dat zeket niet laten. jq58. Deze stijging van bijna 16g valt, „nnY. <-j gezien het behaalde resultaat over het eerste kwartaal, aanmerkelijk ipee. Per aandeel van 20 nominaalbedraagt j de nettowinst over het eerste halfjaar De gemeente Rotterdam voelt er in j 7,72 tegen 6,67 vorig jaar. tegenstelling tot Amsterdam niet voor Zowel de produktie als de verwerkte over te gaan tot het instellen van spe- hoeveelheid laten een verdere stijging ciale bejaardentarieven voor bus en zien. De kosten in het tweede kwartaal tram. Dat zou vier ton per jaar kosten, lagen beneden die van het tweede kwar» delen B. en W. aan de raad mee. 1 taal 1958. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Het contact en overleg tussen de Nederlandse Her vormde Kerk en de Gereformeerde Kerken is deze zomer afgebroken, zo vernemen wij van welingelichte zij de. Het gaat hierbij niet over het overleg dat plaats vindt over ver schillende gemeenschappelijke zaken als psalmberijming enz., maar om het contact dat bedoelde na te gaan of de verschillen tussen beide kerk gemeenschappen zo groot zijn, dat er geen perspectief op hereniging is. Van dat perspectief is op korte ter mijn geen sprake. En er is geen voldoende grond om verdere samen- spreking te rechtvaardigen. Zowel de hervormde commissie als het ge reformeerde deputaatschap zouden volgens onze inlichtingen dit inzicht verkregen hebben en het in een ge meenschappelijke brief aan de syno des van beide kerken hebben mee gedeeld. In de commissie van de hervormde synode zitten o.a. dr. H. Berkhof, prof. dr. A. A. van Ruler en ds. G. Spilt. Gereformeerde deelne mers aan het contact zijn o.a. prof. dr. G. C. Berkouwer, dr. E. D. Kraan, dr. F. L. Bos, prof. dr. D. Nauta en prof. dr. A. D. R. Pol man. Men ontmoette elkaar gere geld in het Zendingscentrum te Baarn. Van onze correspondent BONN Algemeen is de voldoening, zowel bij de Ame rikanen als bij de Duitsers over het korte bezoek van president Eisenhower aan Bonn. Eisenhower zal zich bij zijn komende besprekingen met Kroesjtsjef verzekerd weten van de steun van Aden auer in de rug, terwijl Aden auer er gerust op kan zijn dat de Verenigde Staten ach ter Duitsland en de Navo zul len blijven staan. De president, die in totaal 23 uur op Duitse bodem heeft doorge bracht. heeft gisteren een heel programma af moeten werken. Hij begon met een bezoek aan het Amerikaanse tuindorp te Blitters- dorf bij Godesberg, gebouwd voor leden van de Amerikaanse ambas sade. Vervolgens heeft hij zijn op wachting gemaakt hij bondspresi dent Heuss, bij welke gelegenheid het nieuwe Westduitse staatshoofd, Lübke, aan hem is voorgesteld, die volgende maand Heuss opvolgt. Uitgeleide Daarna is het eerste deel van het overleg met bondskanselier Adenau er begonnen. Om twaalf uur hield Eisenhower in het ministerie van buitenlandse zaken een conferentie voor de pers en na een pauze werden de besprekingen met Adenauer voort gezet, in aanwezigheid van de minis ter van buitenlandse zaken en andere deskundigen. Tegen vijf uur vertrok Eisenhower met zijn gezelschap per helikopter van Blittersdorf naar het vliegveld Wahn voor de vlucht naar Londen. Adenauer en Von Brentano deden hem uitgeleide. Ongekend De hele dag bleef de belangstelling van fiet publiek groot. Overal ver drongen zich de kijklustigen. Een van de verrassingen van het bezoek van Eisenhower aan Bonn is ongetwijfeld de tot dusver niet gekende geestdrift van de bevolking, van oud en jong, voor een politiek bezoek. De erva ringen bij vroegere visites van bui tenlandse politici waren heel anders. Eisenhower en Adenauer hebben gesproken over de mogelijkheid van een bewapeningsbeperking als eerste stap naar ontspanning tussen Oost en West en over de vraagstukken, die Kroesjtsjef bij zijn besprekingen met Eisenhower zeker zal aansnijden: de kwestie-Berlijn en het door de Russen verlangde vredesverdrag met beide Duitse staten. Wat Berlijn aan gaat heeft Eisenhower opnieuw be krachtigd, dat de Verenigde Staten en hun bondgenoten de West-Berlij- ners niet in de steek zullen laten. Voor de vrede Wat betreft de eenmaking van Duitsland hebben Eisenhower en Adenauer bevestigd, dat zij zullen blijven streven naar een rechtvaardi ge regeling van dat vraagstuk, waar bij rekening moet worden gehouden met de wensen van het Duitse volk en waarbij de vrede en de veiligheid in Europa moeten blijven gewaar borgd. In een communiqué hebben Eisenho wer en Adenauer nog eens gesteld, dat collectieve verdedigingsverdra gen, voor zover zij zijn gegrondvest op het handvest van de Verenigde Naties, voor het behoud van de vrede dienen en dat de samenwerking in de Navo een van de voornaamste peilers van de buitenlandse politiek van beide landen zal blijven een opmerking, die duidelijk aan het adres van de Sowjetunie was gericht. Ook Frankrijk Op zijn persconferentie bevestig- de Eisenhower op een vraag van een Franse journalist, dat er ook over Frankrijk is gesproken. Natuurlijk, zei Eisenhower, want Frankrijk is lid van de Navo. De persconferentie leed door het feit, dat zij tijdens en na de besprekingen met Adenauer werd gehouden, zodat Eisenhower niet in details kon treden en zich tot algemene opmerkingen moest be palen. van Rotterdam naar de raffinaderij Pernis van de Shell, waar de lunch werd gebruikt. In de namiddag volgde een boottocht door de haven. De achtjarige Hendrik je Philips uit Assen viel woensdagavond in haar woon plaats vlak voor een passerende truck van haar fiets. Zij werd overreden en waf vrijwel onmiddellijk dood. RAMP IN ZUIDSLAVIË BELGRADO Reuter) Met razer geweld stortte donderdag een deel van de sneltrein van Serajewo naar Zagreb in een rivier, nadat de locomotief een spoorbrug had geraakt. Twaalf mensen verloren het leven bij deze ramp, onge veer veertig raakten meer of minder ernstig gewond. Van onze correspondent LONDEN. President Eisenhower is gisteravond, na de geestdriftigste en ook zwaarst bewaakte ontvangst die London Airport ooit heeft gekend, on middellijk zijn besprekingen begon nen met premier Macmillan tijdens een werkdiner in de ambtswoning van de Amerikaanse ambassadeur. Ook hierbij namen de gedachtenwis- selingen over het standpunt van de Gaulle opnieuw een grote plaats in. Adenauer, blij met het nodige extra- prestige dat het presidentieel bezoek hem heeft verschaft, heeft er krachtig bij Eisenhower op aangedrongen niet te hard tegen het voetstuk van de Gaulle te stoten, kennelijk bezorgd voor een breuk in de Frans-Duitse as. Overal langs de vijfentwintig kilome ter lange route van het vliegveld wacht te de president, voorafgegaan door een vervaarlijke, V-vormige groep motor politie, een groots welkom. Ongeveer een half miljoen Londenaars juichten hem toe. al was het etenstijd. Tal van jongelui op fietsen, zwaaiend met das sen en zakdoeken, trachtten hem te volgen. Op tal van plaatsen werd zijn auto opgehouden, zodat de reis honderd minuten duurde in plaats van de ver wachte 45. Op het vliegveld werd Eisenhower begroet door de Graaf van Gosford uit naam van de Koningin, en vervolgens traden Macmillan en de Amerikaanse ambassadeur Whitney naar voren om hem hartelijk de hand te drukken voor hij de erewacht van de R.A.F. inspec teerde. De beide volksliederen weer klonken. en Eisenhower sprak voor drie televisiecamera's (één televisiefilm werd naar Amerika overgetelegrafeerd), dertig filmjournaaicamera's en driehonderd journalisten een kort aankomstwoord. Een van de belangrijkste aspecten van de besprekingen is voor Eisenhower dat Macmillan reeds ontmoetingen met Kroesjtsjef heeft gehad en dat zij nu beiden uitgebreid deze ervaringen kun nen bespreken in dezelfde taal. Eisen howers bezoek zal bovendien van de zelfde aard zijn. Bij aankomst liet Eisen hower opnieuw duidelijk blijken dat hij allerminst onderhandelingen mét Kroesjtsjef in de zin heeft en daar nu de andere bondgenoten van wil over tuigen. RRUINISSE. De opening van het oester- en mosselseizoen zal niet onop gemerkt voorbijgaan. Evenals op andere plaatsen zal men bij gunstig weer ook hier zwemwedstrijden organiseren. Tevens zal een voetbalmatch worden gehouden terwijl de vereniging ,,Nu met Hope" haar beste beentje voor zal zet ten. Dit' alles zal gebeuren op zaterdag 5 september. De zwemwedstrijden zullen worden ge houden voor verschillende leeftijdsgroe pen. Voor de kinderen tot twaalf jaar, vervolgens van twaalf tot zestien en ten- sotte voor de groep van zestien tot vijf en twintig jaar. He ligt in de bedoeling voor jongens en meisjes aparte groepjes te vormen. Voorts zal een spiegelgevecht met roeiboten niet nalaten voor de vrolijke noot te zorgen. Om zeven uur 's avonds zal de ver eniging ,,Nu met Hope" een concert ge ven in de muziektent, waarbij dan te vens de prijzen van de wedstrijden zul len worden uitgereikt. Om acht uur volgt een gecostumeerde lampion-optocht, terwijl de traditionele stoelendans niet op het programma zal ontbreken. Uiteraard zullen de gehele dag mos sels worden geserveerd. Voor deelneming aan de wedstrijden kan men zich schriftelijk of mondeling opgeven bij de heer A. van den Berge, Koningin Julianastraat 10. LONDEN (Reuter)Zo lang er vruchtdragende besprekingen worden ge houden over het staken van de proeven met kernwapens zal Engeland deze ex- I perimenten achterwege laten. Dit maak te het Britse ministerie van buitenlandse zaken donderdag bekend. o O Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Gisteren zijn de be trokkenen bij de opzienbarende reeks diefstallen in Waddinxveen voor de offi cier van Justitie te Rotterdam geleid. De zaak tegen de dertienjarige jongen A. W. M. die ervan verdacht wordt meer dan elfduizend gulden bij elkaar te hebben gestolen, zal civielrechtelijk worden afgedaan, zij ressorteert onder Met razend de kinderrechter. De officier heeft ter- men aanwezig geacht om tegen de moe der een strafvervolging in te stellen we gens heling, omdat hij er niet van over tuigd is, dat de moeder geheel te goe der trouw het gestolen geld van haar zoontje heeft ingenomen. De vader is op vrije voeten gesteld, Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Veranderlijke be wolking met hier en daar wat regen. Over wegend matige wind, draaiend naar westelijke richtingen. De zelfde tempera turen als gisteren of iets hogere. MIESJE: Weekeinde in zicht max. neersl. temp. 719 in uur weer wind gr. C. in mm Helsinki regen WNW 12 4 Stockh. 1. bew. NW 18 0 Oslo 1. bew. NNW 20 0 Kopenh. 1. bew. NW 18 0 Aberdeen regen Z 17 0.1 Londen onbew. zzo 24 0 A'dam 1. bew. N 20 0 Brussel onbew. NNO 21 0 Luxemb. onbew. N 22 0 Parijs onbew. NO 26 0 Bordeaux zw. bew. N 30 0 Grenoble 1. bew. NW 28 0 Nice onbew. zzo 26 0 Berlijn zw. bew. WNW 21 0 Frankf. onbew. O 25 0 München onbew. N 23 0 Zürich zw. bew. NO 25 0 Genève 1. bew. N 28 0 Locarno h. bew. stil 28 0 Wenen onbew. NNW 23 0 Innsbr 1. bew. O 29 0 Belgrado onbew. NW 30 1 Athene onbew. N 36 0 Rome onbew. stil 32 0 Ajaccio onbew. Z 28 0 Madrid h. bew. O 32 0 Lissabon h. bew. wzw 30 0 Jt

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1