De Gaulle grootste probleem Dubbele ontsnapping verbaast Arnhem BEZOEK PER SCHERM Westen moet Moskou bewijzen dat het één is" Elk spoor van vier mannen ontbreekt Schrik van Waddinxveen bleek dertienjarige De Bilt: Droog JOKE ZAG HET GEBEUREN PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Geen beslissing c.a.o.-metaal Nieuwe haring bleek te oud Ierse stad door brand geteisterd Koninklijk geschenk Petroleumtoestel stichtte brand Vanavond op Schiphol FRANSEN NAAR JULIANATOP Mijn tot ontploffing gebracht bij Cadzand JJ h Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Chefred. 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604; Vlissingen, Rembrandl. 24, tel. 01184-3224: Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 15e Jaargang iw 4341 Woensdag 26 augustus 1959 EISENHOWERS ZWAARSTE REIS Van onze correspondent NEW YORK President Eisenhower heeft aan de voor avond van zijn vertrek naar Europa op een laatste perscon ferentie het doel van zijn reis nog eens uiteengezet. Hij zal de bond genoten in West-Europa de ver zekering geven van Amerika's toegewijdheid aan een eervolle en rechtvaardige vrede, hij zal hun beloven dat de Verenigde Staten elke vorm van agressie, j zonodig met geweld, zullen keren en hij wil hen proberen te win nen voor het denkbeeld om zich opnieuw bereid te verklaren op realistische wijze met het Krem lin te onderhandelen over elk re delijk en voor verwezenlijking vatbaar plan voor ontwapening. Het is duidelijk dat de president zich tot taak heeft gesteld, de Europese bondgenoten te winnen voor een krachtig eensgezind beleid. Consolida tie van de westelijke eenheid is het voornaamste doel van zijn reis. Daar door moet het Kroesjtsjef duidelijk worden gemaakt dat hij de kracht van het westelijke bondgenootschap niet mag onderschatten. Een geringe dunk Uit het wit omrande raampje over de sterkte van het westen zou |jeten in de nacht van vrijdag op Kroesjtjef immers ertoe kunnen bren- 2aterd twee geharde gevangenis gen. een riskante politiek te gaan vol-1 - - gen met alle gevaren die daaraan zijn verbonden. Sfeer van geheimzinnigheid Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het College van rijksbemiddelaars heeft gisteren, in te genstelling tot wat vrij algemeen werd aangenomen, geen beslissing genomen over het ontwerp-c.a.o. voor de me taalnijverheid. De rijksbemiddelaars hebben giste ren de hele dag vergaderd over de c.a.o. en later op de avond hebben zij waarschijnlijk contact opgenomen met de werknemers- en werkgeversorgani saties uit de metaalnijverheid. De vergaderingen werden omgeven met een sfeer van geheimzinnigheid. Concrete mededelingen werden niet gedaan. Volgens sommigen zou dit er op kunnen wijzen dat het college zelf niet eenstemmig is. Reeds de Stichting van de arbeid had geen eenstemmig oordeel over de spelregels voor de vrijere loonvorming, waaraan de c.a.o. moet worden getoetst. Mogelijkerwij ze heeft dit meningsverschil ook door gewerkt in het college zelf. Geruchten als zou de in de c.a.o. vervatte loonsverhoging van vijf pro cent verdeeld worden in een verho ging van drie procent per 1 augustus en een verhoging van twee procent per augustus volgend jaar werden be vestigd noch ontkend. Harde noot Gezien de meningsverschillen tussen Londen, Bonn en Parijs zal Eisenhowers taak waarschijnlijk verre van gemakke lijk zijn. Men meent dat vooral de Gaulle een harde noot zal blijken om te kraken, j De voorwaarden die de Franse premier Debré heeft gesteld voor volledige samen-1 werking tussen Frankrijk en de Navo doen het ergste vrezen omdat deze samen werking blijkbaar afhankelijk wordt ge- gesteld van de mate waarin de bond genoten (met name Amerika) bereid zullen zijn Frankrijks beleid in Algerije te steunen. In Washington hoopt men nu maar dat de Gaulle inzake zijn Algerijnse politiek verdere opheldering zal willen verschaf fen. Wellicht zal de reis van de Franse president naar het front in Noord-Afrika daartoe bijdragen. Ook naar de stem van de kleinere leden van de Navo zal Eisenhower moe- ten luisteren. Daartoe zullen ontmoetin gen met Spaak en de Nederlandse minis ter Luns gelegenheid bieden. Sommige Amerikaanse bladen zoals de Christian Science Monitor, hebben daarop krachtig aangedrongen. Poging Hoewel de tweede faze van de diplo matieke activiteit die de president nu onderneemt (de ontmoetingen met Kroesjtsjef) als de belangrijkste moet worden beschouwd, zal het succes daar van toch in grote mate afhangen van de resultaten van zijn besprekingen in Europa en van het herstel van de een- heid in het Westen. Overtuigd van het grote belang van i versterking van de economische kracht van West-Europa zal Eisenhower ver- i moedelijk eveneens een poging doen omi de groeperingen in de Europese gemeen-1 schap en de vrijhandelszone nader tot elkaar te brengen. J Men gelooft te Washington dat het; Eisenhower niet al te moeilijk zal vallen, de Europese politici ervan te overtuigen j dat de Verenigde Staten niet voornemens 1 zijn in afzonderlijke afspraken met de Sowjetunie te treden. Noch de Ameri- j kaanse regering, noch de Amerikaanse i politici zouden voor een dergelijk beleid le vinden zijn Er zijn in de Verenigde Staten wel politici tot hen behoort ook oud-pre sident Truman die zich afvragen of de positie van het Westen eigenlijk niet zou worden verzwakt indien uit de ko mende besprekingen een soort wapen stilstand in de koude oorlog zou voort doe len Zij vrezen met name dat het Westen daardoor in slaap zou kunnen worden gewiegd. gasten zich aan lakens naar beneden glijden. Gebruikmakend van aller lei uitbouwtjes werkten zij zich over de buitenmuur. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Meer maden dan vis bevatte de negotie van een 81-jarige Haagse vishandelaar, die gisteren door de Haagse politie op straat werd aangehouden. Hon derden maden kropen in dikke slierten over zijn totaal vervuilde viskar, die een ondragelijke stank verbreidde. Hagenaars, die de man met zijn combinatie van gebakken en ver» rotte vis door de straten zagen trekken, waarschuwden de politie. De politie herkende de man van een vorig bezoek. Toen hadden zijn buren geklaagd, omdat hij 's avonds de resten van zijn han del in de straatgoot wierp. De felle zon van de volgende dag bleek nieuw maar zeer onfris leven aan de dode vis te geven. Bij zijn aanhouding was de vis boer op weg naar een ijsfabriek om ijs te halen, waarmee hij zijn lading wat zou kunnen opfrissen. De visboer is niet meer in het bezit van een ventvergunning, omdat hij daarvoor te oud is. Evenmin mocht hij nog recht streeks kopen op de Scheveningse visafslag. Dat bleek voor de kwieke grijs aard echter helemaal geen be lemmering te zijn. Aan vis wist hij kennelijk toch nog wel te komen. Over de kwaliteit maakte hij zich bepaald geen zorgen. Advertentie Geef mij maar... Hoop In elk geval overheerst echter de mening dat Eisenhowers reis naar Euro pa de betrekkingen met de bondgenoten ten goede zal komen, hetgeen weer tot jevolg zal hebben dat er een gunstiger atmosfeer zal worden geschapen voor de komende besprekingen met Kroesjtsjef De hoop worcit niet opgegeven dat deze oespiekingen wellicht zullen leiden tot nternationale ontspanning en de basis -uilen leggen voor een veilige modus 'ivendi tussen Oost en West. Drama tische schikkingen- verwacht niemand ervan. VIRGIN i A O. CIGARETTES tuuiiHiiiiimuiuiiiiiiiiiiiuiiuuimiiniimiuiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii Van onze speciale verslaggever ARNHEM Het hele Neder landse politie-apparaat is extra waakzaam en speurt naar vier ontsnapte gevangenen. Tot tweemaal toe is het aan een koppel gedetineerden in Arn hem gelukt uit hun gevangen schap te ontsnappen. Nadat reeds donderdag in het huis van bewaring aan de Eusebiusbinnensingel te Arhnem een ontvluchtingspoging was verijdeld, zagen twee gedetineer den in de nacht van vrijdag op zater dag toch de kans buiten het gebouw te komen en daarna spoorloos te ver dwijnen. De nasporingen waren nau welijks op gang of er kwam uit Arn hem een tweede alarmbericht binnen. Maandagmiddag omstreeks half vijf waren twee gedetineerden uit de ge vangenis De Koepel aan de Wilhel- minastraat gevlucht. Ook van hen ont breekt tot nu toe elk spoor. Geen verband Hoewel het ontvluchten van vier ge detineerden zo kort na elkaar in Arn hem wel te denken gaf is het wel zeker, dat tussen beide ontvluchtin gen geen verband bestaat. De vlucht uit het huis van bewaring is nauw keurig voorbereid. De ontsnapping uit De Koepel is een spontane handeling geweest, waarbij een van de gedeti neerden plotseling zijn kans schoon zag en onmiddellijk van de gelegenheid gebruik maakte. Om dat hij hulp nodig had om over de muur te komen heeft hij de mede-gedetineerde meegesleept in zijn avontuur. Messenslikker Het staat wel vast dat de vlucht uit het huis van bewaring is voorbereid door de 28-jarige A. H.. een oude be kende van politie, justitie en gevan genisdirecteuren, die bekend staat als de ..messenslikker". Hij is in tal van gevangenissen en huizen van bewaring berucht geworden, omdat hij niet terug deinsde voor de gevaarlijkste staaltjes om zich aan zijn straf te onttrekken. Overal waar hij zat gaf hij de be waarders handen vol werk. Hij is las tig en brutaal. Verscheidene malen heeft hij het mes dat hij bij zijn eten kreeg ingeslikt. Dat waren steeds nor- tjE kleine donkerogfge Joke de Goei van tien is er nog niet helemaal overheen: maandagmiddag: om kwart voor vijf speelde zij met een bal tegen de muur van de gevangenis 111 Arn hem, toen zij boven haar hoofd iets hoorde schuren. Ze kon maar net opzijspringen „ik schrok me dood, meneer"voor een naar beneden vallende man, die direct daarop gevolgd werd door nummer twee. "lOKE bleef ademloos staan kijken naar wat het vreemde tweetal verder zou gaan doen, maar ze hoefde niet lang te wachten, want de eerste sprong op een bromfiets toe, die tegen een boom stond en probeerde er op weg te komen. Het ding stond op slot. Even verder op stond een fiets, die niet op slot was. Samen hebben de mannen daar op het hazenpad gekozen in de rich ting van de Rijn. tOKE is, wat bleek om de neus, naar huis gehold en heeft het verhaal hijgend aan vader verteld. Ze gaf er zelfs een eigen theorie over de ont snapping bij: Vermoedelijk hebben de mannen aan de andere kant van de muur de voegen er uit gekrabd en er pennen ingeslagen De vader van Joke. employé van een levensverzekeringsmaatschappij, heeft direct de gevangenis gewaarschuwd, waar inmiddels al alarm was gemaakt voor deze tweede geslaagde ontsnap ping in korte tijd. van bewaring, ging de ontvluchting ge heel anders in zijn werk. Daar heb ben de gedetineerden B. en K. letterlijk gebruik gemaakt van een onbewaakt ogenblik. Tijdens het normale werk in de ba rakken op de binnenplaats ging B. naar het magazijn waar hij iets moest halen. Hij schutterde wat met het trap je van drie treden, hetgeen voor de aanwezige bewaarder niets bijzonders was. De deur stond open. Op het ogenblik dat de bewaarder met zijn rug naar B. stond, slipte hij met het trapje naar de binnenplaats, waar hij met hulp van K. op de vier meter hoge muur wist te komen. Hij trok K. ook op de muur, maar toen stonden zij voor een grote moeilijkheid, die hen stellig heeft verrast. Het niveau van de binnenplaats ligt ruim twee meter hoger dan de straat buiten de muur. Van de binnenplaats uit lijkt de muur niet onoverkomelijk, maar wanneer men op de brede wal staat, die het aanzien heeft van een vestingmuur, gaapt aan de andere kant meer dan zes meter lager de begane grond. Gestolen fiets Lang hebben de vluchtelingen zich niet bedacht. Met een vermetele sprong sprongen zij van de muur, vlak naast een meisje dat op straat speelde. Buiten Uit het gebouw op de binnen plaats van de gevangenis De Koepel wist een van de gedetineerden, die maandagmiddag ontsnapten, een trapje mee te nemen. Dat was voor hem en zijn maat voldoende om over de muur op de voorgrond te komen. tegen de muur stond de nieuwe fiets van een verzekeringsinspecteur, die in een van de huizen aan- de overkant met klanten bezig was. De twee uitbrekers kaapten-de fiets en vluchtten in de rich ting van de bossen van de Veluwezoom. Intussen had de verraste bewaarder binnen de muren van De Koepel alarm geslagen. Onmiddellijk werd de achter volging ingezet met een auto. De vluch telingen waren echter al in het bos verdwenen. Korte straf In dit geval is K. vermoedelijk de man geweest, die het initiatief heeft genomen. Gebleken is dat hij B. al vaker naar het magazijn had gestuurd om eens te kijken of hij een trap kon bemachtigen. Het onderzoek heeft uit gewezen dat hij een bepaald doel bui ten de gevangenis had. Het merkwaar dige is dat K. slechts een korte straf had uit te zitten voor enige diefstallen. Hij zou binnenkort weer vrijkomen. J. B. zat in voorarrest. DUBLIN (Reuter). De stad Lime rick in Ierland ziet er uit als na een hevig bombardement. Dat is het ge volg van een geweldige brand die dinsdag in de binnenstad woedde en die grote verwoestingen aanrichtte in de voornaamste winkelstraat van de stad. De brand ontstond na een zware explosie van enige gas- en olietanks. Al dadelijk merkte men dat de brand snel om zich heen greep. De noodtoe stand werd dan ook afgekondigd en de hulp van het leger ingeroepen. Van alle kanten snelden brandweerauto's naar Limerick toe om te assisteren bij het blussen. Hoofdstraat -verdween Een krachtige wind wakkerde de vuurzee aan de vlammen sloegen met grote snelheid over van het ene gebouw op het andere, aan beide zij den van de brede O'Connell-Street. Ook honderden burgers hielpen de brandweer bij het bluswerk. Enorme hoeveelheden water werden op de brandende huizen en winkels gestort door tientallen slangen. Een voorgevel van een zakenpand storttte tegen het middaguur met don derend geraas naar bededen. -H- -fr male tafelmessen, zij het van wat een voudige snit, waarvan echter de groot te niet afwijkt van bijna ieder tafel mes. Na het messenslikken moest H. tel kens worden geopereerd. Zijn lichaam zit vol littekens van operaties Hij- heeft tijden gehad dat hij langer in het ziekenhuis lag dan hij in de ge vangenis zat. waarmee hij dan toch zijn doel had bereikt om buiten de tralies te komen. Ook verorberde hij wel eens scholier A. W. M. lepels en vorken waar hij de stelen van afbrak, maar in de meeste geval len toonde hij voorkeur voor het mes. Eigen nieuwsdienst WADDINXVEEN. Met de arrestatie van een dertienjarige jongen is een einde gekomen aan een ongeruste stemming onder sommige inwoners van Waddinxveen, die hen er toe bracht vensters en deuren te sluiten, ook al moesten zij voor slechts enkele minuten van huis. De laatste maanden misten midden standers voortdurend geld. De directeur van de speelgoedfabriek Sliedrecht kwam tot de ontdekking dat een geldkistje dat hij de vorige avond op kantoor had laten staan, onvindbaar was. Het be vatte 10.000 gulden. De dader van deze en andere diefstallen is de dertienjarige EERSTE STAP Een inbraak in een slagerij was M.'s Met vill eerste stap op het verkeerde pad. Te- J ivoren had hij in de slagerij een bank- Deze beruchte figuur, die zich gis- biljet gewisseld. Door een luikje tussen teren voor de Arnhemse rechtbank te de WH?ke! en de huiskamer zag hij dat verantwoorden zou hebben gehad voor lhet wisselgeld uit een m een dressoir inbraak, zat tijdelijk in één cel met de lade liggende portefeuille gehaald werd. 26-jarige L. de W, Het aan honderdvijf- °P een zondagavond forceerde hij met tig gedetineerden plaats biedende huis een zware braadvork die hij in een van bewaring in Arnhem, dat nog dui- schuur bij de slagerij vond, de deur van delijk de sporen vertoont van de ruï- het woonhuis. Een greep in de dressoir- euze oorlogshandelingen om en bij de lade bracht hem in het bezit van duizend Rijnbrug, zal al geheel vol. j gulden, die hij begroef en drie dagen Op de een of andere manier heeft later ophaalde. Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. Zeven extra uit- ■ndingen geeft de N.T.S. van presi- ent Eisenhower's bezoek aan Euro- t, dat vandaag begint. VANDAAG: I8.I.Ï18.43 Aankomst op het vlieg veld van Keulen. '42.00 Filmoverzicht, o.a. rij toer KeulenBad Go- desberg. MORGEN. DONDERDAG: 18.0018.15 Vertrek van het vlieg veld van Keulen. 18.43—19.15 Aankomst op London Airport. MAANDAG 31 AUGUSTUS: 19.0019.20 Bezoek aan Londen (telerecording). 19.2019.40 Directe uitzending van een gesprek tussen1 Eisenhower en Mac- millan in Nr. 10 Dow- ningstreet (gevolgd door een samenvat ting in het Neder lands). Arc de Triomphe in l'arijs. WOENSDAG 2 SEPTEMBER: 17.45 Plechtigheden bij de Bovendien zal het N.T.S.-journaal zeer veel aandacht besteden aan Eisenhower's reis. Morgenavond bv. ziet men een uit Keulen gerelayeerd tilmverslag van het laatste deel van bet verblijf in Duitsland. Ook de radio geeft een recht streekse uitzending van het gesprek EisenhowerMacmillan, op maan dagavond van 19.2019.40 uur. De Avro relayeert dit van de BBC, en laat er een Nederlandse samenvat tingen een commenèaar op volgen. dit tweetal een ijzervijl in bezit weten te krijgen en in de nacht van vrijdag op zaterdag enkele spijlen voor het raam doorgevijld. Donderdag was ook de cel waar H. en de W. zaten grondig nagezien. Ook de tralies voor het raam. De vluchte lingen moeten dus wel zeer snel hebben gewerkt, waarbij zij zeer omzichtig hebben gehandeld, omdat de hele nacht een waker over de gang heeft gelopen. Met lakens Van de beddelakens hebben H. en de W. het traditionele klimtouw gemaakt. Een eind werd dan een tralie vastge bonden en via de strak opgerolde la kens die aan elkaar waren geknoopt, hebben de gedetineerden zich naar be neden laten zakken. H. is Arnhemmer en uit ervaring kent hij het huis van bewaring op een prikje. Hij is kennelijk ook op de hoog te geweest van de gemakken, die ver schillende uitbouwsels bied'en. De ont snapping werd pas zaterdagmorgen ontdekt toen de cellen werden geopend voor het oehtendappèl. In de gevangenis De Koepel, die door het plaatsgebrek in het andere gebouw gedeeltelijk wordt gebruikt als huis TERREIN VERKEND Enige tijd later brak hij in bij de speelgoedfabriek. Hij had tevoren wat speelgoed gekocht, vermoedelijk om de situatie te verkennen. Via een openstaande deur verschafte hij zich 's avonds toegang tot het kantoor waar het geldkistje stond dat de direc teur gewoonlijk mee naar huis nam, maar die avond door omstandigheden jhad moeten laten staan. Het kistje be- i vatte tienduizend gulden. OP ZONDAG j De. laatste maanden miste de bediende i van melkhandelaar Kool, de vijftigjarige !L. Blonk, regelmatig geld. Het verdween on zondagochtenden, als de familie naai de kerk was. De laatste maal stal de jongen in de woning van de heer Blonk honderd gulden uit een doosje van de Izoon des huizes en uit een busje vijftig 1 gulden van het huishoudgeld. Een brief je van vijf-en-twintig liet hij achter. In totaal ontvreemde hij hier driehonderd I gulden. Zondag besloot de heer Blonk niet naar de kerk te gaan. Hij sloot de bui- Itendeur af, hing de sleutel op de gebrui kelijke plaats buiten aan de muur en posteerde zich in de slaapkamer, met de rug naar het raam in de verwachting dat de inbreker, gebruik makend van de sleutel, door de voordeur binnen zou komen. Na een half uur werd voorzichtig het raam achter de rug van de heer Blonk opengeschoven. Plotseling stonden bei den tegenover elkaar, de heer Blonk en de dertienjarige, die op de vraag „Wat doe je hier?" van de heer Blonk ant woordde: „Mijn moeder vraagt wat een fles melk kost." Het volgende moment was de jongen verdwenen. Een half uur later arresteerde de politie hem. De jongen is een van de negen kinde ren in het gezin M. Het vermoeden be staat dat hij het geld thuis „netjes" heeft afgedragen. Onder meer op vermoeden van heling zijn zijn ouders eveneens ge arresteerd. BRUSSEL (A.N.P.) Op het koninklijk paleis in Brussel is via de Nederlandse ambassade dinsdag een geschenk in glas aangekomen, dat de Nederlandse koninklijke familie koning Boudewijn heeft aangeboden ter herinnering aan zijn bezoek aan Nederland de vorige maand. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM De brand in de Po lanenstraat te Amsterdam, waarbij maandagavond de nog geen twee jaar oude Lida Worell het leven verloor is naar alle waarschijnlijkheid ontstaan door een petroleumtoestel. Dat is de conclusie van het brandpiket van de politie. Op het driepitsstel, dat vlak bij de zijwand van een kleerkast was neerge zet, stond een fluitketel met water. De zijwand van de kast of iets, dat bij het petroleumtoestel hing, moet vlam heb ben gevat. Eigen nieuwsdienst PARIJS Zes vinnige, kleine Fransen kiezen vanavond van Schiphol het lucht ruim met bestemming Nieuw-Guinea. Hun belangrijkste uitrustingsstukken voor een tocht, die ongeveer zes maanden moet duren en die hen evenals de Ne derlandse expeditie van dr. Brongersma en de zijnen onder meer naar de Juliana- top zal voeren wordt gevormd door een berg filmmateriaal. Professor Lam uit Leiden, voorzitter van de Stichting, die de Nederlandse ex peditie op touw zette, hoorde er gister avond1 van op, toen wij hem vertelden, dat zijn Franse confraters ook de Julia- natop gaan proberen te bedwingen, maar voor het overige kende hij de plannen van deze expeditie wel ongeveer. Tenslotte is er lang voordat de Neder landers van wiek gingen contact geweest met de Franse groep, die aanvankelijk samen met de Nederlanders naar Nieuw- Guinea zou gaan. Op het laatste moment sprong' deze samenwerking af, omdat er in Frankrijk aanvankelijk geen geld was te vinden voor het aandeel, dat de expe ditie moest bijdragen in de totale kosten. Steun van de Franse regering en naar verluidt van een groot Frans weekblad hebben de expeditie nu wel mogelijk ge maakt. VLISSINGEN. De zeemijn, die reeds geruime tijd een gevaarlijk obsta kel vormde voor de in- en uitgaande schepen via de Wielingen is gisteren na bij Cadzand tot ontploffing gebracht. De mijnopruimingsdienst (M.O.D.) kon van af de zeesleepboot Hercules het gevaar te om 'half twee tot explosie brengen. Reeds vanaf vorige week vrijdag wa ren verschillende pogingen in het werk gesteld. Thans kon de scheepvaart om twee uur voor alle schepen worden vrij gegeven. Het K.N.M.l. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Droog weer met zonnige perioden. Overwegend matige wind tussen west en noordwest. Dezelfde tem peraturen als gisteren of iets lagere. MIES JE: Best zomertje voor de ijsman. 27 AUGUSTUS: zon op 5.42, onder 19.41 uur; maan op O.Oo! onder 15 04 uur.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1