Begroting komt te laat voor uitbreiding zendtijd N.T.S. kan niets voorbereiden voor het nieuwe seizoen Prinses Beatrix: ik geniet nog van de vrijheid BOM LAG JAREN VLAK BIJ DRUKKE SPOORLIJN Politie ranselt razende negerinnen uit elkaar een Gevaarlijke lading meter onder het zand CHINEZEN DOODDEN 80.000 TIBETANEN AL De Bilt: Droog ONZEKERHEID OVER BESCHIKBARE GELD WACHTEN IS OP DEN HAAG OMROEPVERENIGINGEN STAAN MACHTELOOS Ambtenaar wacht op 70 mi Gruwelijke strafexpeditie Tweejarig meisje bij felle brand omgekomen PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND (IN VRIJMOEDIG INTERVIEW) JONGETJE DOOR AUTO OVERREDEN Vastomlijnd standpunt van regering over vrijere loonvorming Vissers vonden koker vol instrumenten ONLUSTEN IN DURBAN HOUDEN AAN Moedig meisje verdronk bij hulp aan vriendin Prinses Wilhelmina wil liever seen felicitaties Natte deken Rotterdamse matroos in Zweden verdronken Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor; Chefred. 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604; Vlissingen, Rembrandl. 24, tel. 01184-3224: Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierlkzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 15e Jaargang no 4340 Dinsdag 25 augustus 1959 WEL MEER. NIET BETER Van een onzer verslaggevers HILVERSUM De televisie-secties der omroepverenigingen in Nederland zien met grote ongerustheid het nieuwe t.v.-seizoen naderen. Twee uitbreidingen van de zendtijd staan er voor de deur. Per 1 oktober vervalt de vrijdagse telerecording, en wordt ook op de vrijdagavond een studioprogramma door een der omroepen geproduceerd. En van 1 januari I960 af wordt er ook op maandag uitgezonden, zodat dan te langen leste alle televisie-loze avonden zullen zijn opgeruimd. Deze vooruitzichten zijn minder mooi dan ze lijken. De kijkers behoeven namelijk niet te rekenen op beter amusement, boeiender films, of omvangrijker reportages; laat staan op welverzorgde pro gramma s op de nieuw toe te voegen avonden. Reden: de NTS, toch al krap bij kas, kan niets voorbereiden omdat zij niet weet of Den Haag voldoende geld beschikbaar stelt. SOESTDIJK (A.P.) Prinses Beatrix heeft in verband met haar aan staande reis naar de Verenigde Staten ter gelegenheid van de Hudsonher- denking een interview toegestaan aan drie Amerikaanse journalisten. In de gezellige bibliotheek van het paleis Soestdijk sprak de blonde, blauw ogige Kroonprinses drie kwartier lang vrijmoedig over onderwerpen ais het huw elijk, haar studie in de rechten en rock Ti' roll. Op de vraag of zij van mening was dat een koningin bij voorkeur zou moeten trouwen met iemand van koninkiyken bloede, antwoordde zij in vloeiend Engels, met een licht Canadees accent: „Ja, dat geloof ik wel". Zij legde uit dat de Neder landse grondwet daar niets over zegt. Er staat alleen in dat het hu welijk van een koningin de goedkeu ring van het parlement moet hebben. „Een koninklijke partij", zei Bea trix, „zou het dus wel gemakkelijker maken". Geen plannen Verlovingsplannen van Beatrix schijnen nog veraf te zijn. Met een ondeugende schittering in haar ogen zei ze dat ze nog genoot van haar vrijheid en dat zij hoopte die op zijn minst nog een jaar of twee te houden totdat ze haar studie in de rechten aan de Leidse universiteit zal hebben voltooid. Haar werd gevraagd wanneer zij zich voor het eerst bewust werd van haar koninklijke verantwoordelijk heid. Zij dacht een ogenblik na en antwoordde toen: „Op twee momen ten zag ik dat heel duidelijk; de eerste keer toen ik terugkwam uit Canada, ik wastoen negen jaar, en de tweede keer toen ik zo dertien of veer lien jaar was. Maar wat me het meest bewust maakte van mijn taak. was de vaartocht in de zomer van 1956 op de Agamemnon met de leden van de Europese koninklijke families die zijn geregistreerd in de Almanak van Gotha." Prinses Beatrix zei: „Ik heb me enorm geamuseerd tijdens die trip omdat ik voelde dat ik me tussen mensen van mijn slag bevond en ik me zelf kon zijn". Eigen huis De Prinses vertelde dat zij zich evenzeer op haar gemak voelt in de kring van haar medestudenten in Leiden. Samen met een vriendin woont zij daar op kamers alleen in de weekeinden gaat zij naar Soestdijk en ze haalt zelf de boodschappen voor de maaltijden die ze vaak ook zelf kookt. Zij liet er echter geen twijfel over bestaan dat zij niet houdt van koken of hand werken. ..Ik houd een naald vast als een penseel." Beatrix hoopt het kasteeltje Groot- Drakenstein dat zij onlangs heeft gekocht, over twee jaar te betrek ken. „Op het ogenblik is het zo bouwvallig, dat je hier en daar met je hielen door de vloer gaat." Bea trix zal blij zijn als zij de beschik king krijgt over Groot-Drakenstein. „Nu moet ik altijd aan mijn ouders toestemming vragen als ik gasten te eten wil vragen. Zij zijn altijd wel erg bereidwillig maar het maakt toch verschil als je vrienden kan ontvangen in een huis van je zelf." Op de vraag wat zij zou willen doen als zij niet was geroepen ko ningin te worden, antwoordde de Prinses: „Ik zou geschiedenis heb ben gestudeerd of beeldhouwster zijn geworden." En zy voegde er on middellijk aan toe: „Maar dat laatste brengt zelden genoeg op." Prinses Beatrix brengt nog steeds PRINSES BEATRIX ik houd van avondtoilet.... graag haar uren door met beeld houwen, maar haar drukke werk schema laat haar daarvoor weinig tijd. „Het is moeilijk om werken met je hoofd te combineren met werken met je handen." Ze heeft een paar sterke, welver zorgde handen en het was een ver rassing haar te horen zeggen: „Mijn handen trillen zo als ik een rede moet voorlezen." Over haar aanstaande bezoek aan de Verenigde Staten, waar zij op 14 september president Eisenhower zal ontmoeten, zei de Prinses: „Natuur lijk zie ik er wel een beetje tegen op, maar ik denk er niet te veel aan, omdat je er niets mee opschiet wanneer je je zorgen begint te maken." Beatrix houdt van zeilen en skiën. Kleren interesseren haar niet veel. „Behalve avondkleding, daar hou ik van omdat je je er zo heel anders door gaat voelen." „Dansen doe ik graag", zegt ze, „maar het hangt er van af waar, bij welke gelegenheid en met wie". Zij kijkt graag naar beroeps rock 'n' roll, „maar het is niets voor mij". „Ik ben er niet goed in en daarom hou ik er niet van, dat gaat meestal samen", merkte zij snedig op. Televisie betekent vooruitzien en voor uitwerken Als de programma's worden verbeterd en uitgebreid, moet dat vier tot zes maanden van tevoren op papier staan, zowel wat de technische als de programmatische organisatie betreft. Er moeten artiesten worden gecontrac teerd, zalen gehuurd, filmseries besteld, allerlei opdrachten aan speciale mede werkers worden uitbesteed. NA KERSTMIS Er moeten tientallen vaste mensen worden aangesteld, zoals cameralieden. decor-ontwerpers en -uitvoerders, scha keltechnici, „shaders", enzovoort. Dat kan allemaal niet voor niets. Er; moet geld zijn, of men dient althans te weten over hoeveel in het komend sei zoen ongeveer beschikt zal kunnen worden. De t.v. krijgt echter het door Den Haag toegewezen bedrag pas te horen bij de rijksbegroting, als het nieuwe televisie-1 seizoen dus al aan de gang is. Dan kan men eindelijk aan de slag gaan met con tracteren, programma's plannen enzo voort, maar vóórdat dit werkelijk i resultaten afwerpt is Kerstmis alweer j j voorbij. I Sterker nog: in Hilversum is men van oordeel, dat een bevredigend vullen van de nieuwe zendavonden met ingang van 1 januari 1960 vrijwel is uitgesloten. Dat wordt wel maart, april, en dan is in feite het seizoen al voorbij. IEDER JAAR De omroepverenigingen moeten dit machteloos aanzien. Zoals ieder jaar hebben zij reeds in het voorjaar een concept-begroting opgesteld, een soort financiële verlanglijst. Dit concept is afgestemd op een zendtijduitbreiding van 15 tot 20 uur per week per 1 januari; kortom: alle avonden t.v. in 1960. Zoals ieder jaar echter geeft Den Haag geen enkele reactie op deze concept begroting. Zes maanden later pas (dus dit najaar) krijgt Hilversum te horen wat het mag uitgeven. Dan gaat men hals over kop aan het plannen-maken, maar het is al te laat. Een vooraanstaand functionaris van de NT.S zei ons: Den Haag had mak kelijk zijn voorlopige toestemming kun nen geven. Te meer waar de televisie zichzelf nu financieel uit de kijkgelden zal kunnen bedruipen, en dus niet meev de hand behoeft op te houden bij de overheid. Maar jammer genoeg blijft men in Den Haag de televisie veel te veel als een „rijksdienst" zien. Eigen nieuwsdienst NA EERSTE TOTO Eigen nieuwsdienst HENGELO. Precies zeven minuten heeft de heer W. Wensing uit Hengelo er over gedaan om het eerste poolformulier van het nieuwe seizoen in te vullen; waar schijnlijk wordt die „arbeid" ge honoreerd met ruim tienduizend gulden per minuut. Tot dusverre is hij de enige die met vijftien goede voorspellingen aanspraak maakt op de eerste prijs van 71.345 gulden. De fortuinlijke Hengeloër, die voor zitter is van de zeshonderd leden tellende r.k. sportvereniging Achilles, heeft bovendien in een ander rijtje veertien uitslagen goed ingevuld, zodat hij ook mee zal delen in de tweede prijs van 30.575 gulden NUCHTER Heel nuchter rekent deze controle ambtenaar van het ministerie van economische zaken erop, dat zich voor woensdagmiddag twaalf uur nog enkele kandidaten met vijftien goede uitslagen zullen melden. Eerst dacht ik dat er zeker wel vijftig mensen hun formulier even goed ingevuld zouden hebben als ik, maar meer en meer krijgen we thans de zekerheid op een -grote prijs in waardebonnen. Wat we ermee zullen gaan doen? Vast geen gekke dingen zoals hals over kop een dure auto kopen, maar bijvoorbeeld eerst eens een d'ouche in ons huis laten bouwen, waar we al jarenlang voor hebben gespaard", zo verzekerde de rustige poolwinnaar. „VAKMAN" Zijn vrouw neemt de kans op een fortuintje op met ,,Ik kan het me nog niet goed voorstellen". Van het begin af heeft de heer Wensing in de pool gespeeld. Tot nu echter zonder succes. Ruim 27 jaar voetbalt hij al in Achilles waar hij zelfs korte tijd in het eerste elftal speelde en pas deze zomer zijn voet balschoenen aan de kant heeft ge daan voor het aanvaarden van de functie van voorzitter. Yan onze Haagse redactie DEN HAAG. Twee uur lang hebben de ministers Van Rooy, De Pous en Ma- rijnen en de staatssecretaris Roolvink samen met de looncommissie van de Stichting van de arbeid en de voorzitter van het College van rijksbemiddelaars, mr. J. A. Berger, gisteren vergaderd over de spelregels voor de vrijere loon vorming. Ook de toepassing van deze spelregels bij de beoordeling van het ontwerp-C.a.o. voor de metaal werd bij dit onderhoud besproken. Voor en na deze bijeenkomst verga derde de ministerraad, eveneens over de vrijere loonvorming. Men is ten slotte tot een vast omlijnd standpunt gekomen. Staatssecretaris Roolvink heeft laat op de avond de beslissing aan mr. Berger persoonlijk meegedeeld. Welke de beslissing is, die uiteraard van direct belang is voor de houding die het College van rijksbemiddelaars voor e buitenwacht tegenover de metaal-c.a.o. zal aannemen, bleef echter geheim. Vandaag zal het College van rijksbe middelaars bijeenkomen om tot een be slissing te komen over de nieuwe c.a.o. voor de metaalnijverheid. BELONING VOOR VINDERS LONDEN (Reuter, AP) Een koker die een Deense treiler zondag uit de Noordzee opviste blijkt de vorige week aan een reusachtige ballon te zijn opge laten door wetenschappelijke onderzoe kers van de universiteit van Bristol. De koker zat vol instrumenten die werden gebruikt voor metingen van kosmische stralingen op zeer grote hoogte. De ko ker kwam aan zes parachutes naar be neden. De vinders van de koker hebben een beloning van drie pond (ongeveer dertig gulden) in uitzicht. De 23-jarige J. J. de Ruiter uit Bussum, die met zijn negentienjarige verloofde en twee andere meisjes een boot had gehuurd, is zondagochtend bij het badne in het IJsselmeer ter hoogte van de Eemmonding verdronken. De jongeman, die niet kon zwemmen, hield zich aan het bootje vast, maar op een gegeven ogenblik schoot hij los. De meisjes hebben nog gepoogd hem te redden. Een half uur later werd het stoffelijk overschot aan de wal ge bracht. DURB.&NS Zeker tweehonderd Uit tal van omliggende plaatsen ruk- negerinnen bekogelden maandag in de j ten gisteren grote groepen inheemse omgeving van de Zuidafrikaanse stadvrouwen op naar Camperdown 55 kilo- meter van Durban. Ze wilden hun grie- Durban een groep politieagenten met stenen. Een van hen werd gearres teerd. Tachtig treinen hebben elke dag vijftien jaar lang rakelings langs deze bom op de drukke lijn Gouda- Den Haag gereden. Het gevaarlijke projectiel is bij toeval ontdekt en nu verwijderd. Ondanks twee zwemdiploma's Eigen nieuwsdienst ZAANDAM. De negenjarige Mari anne Tel te Zaandam, die twee zwem diploma's bezat, is gistermiddag in het Noordzeekanaal verdronken. Waarschijnlijk heeft zij geholpen bij het redden van een negenjarig vrien dinnetje, dat niet kon zwemmen en in moeilijkheden was geraakt. De ongeveer veertig mensen, die op de wal stonden en alleen aandacht hadden voor het gered'de meisje zagen Marianne plotse ling onder water verdwijnen. i DINTELOORD. De tienjarige Piet i bergen Hij reed naast zijn oudere broer van oer w ai uit Dein op de fiets in de richting Steenbergen l^feSve^verdronken 2 g Vermoedelijk raakten de sturen in elkaar 1 oreestweë verdrongen, en Piet de Frel kwam te vallen. Juist op dat moment passeerde een personen auto, die door de heer L. uit Lage Zwa- luwe werd bestuurd. De jongen raakte er onder. Huibrecht en zijn vriendje waren aan het spelen. Het vierjarige jongetje zag Huibje in het water vallen en rende naar huis om hulp te halen. Toch kwam voor Huibje de hulp te laat. Van een onzer verslaggevers ZEVENHUIZEN Bij het afgraven van de oude losplaats nabij de plek waar vroeger het stationnetje Zeven huizen stond, is gistermiddag om streeks vier uur een grote vliegtuig bom gevonden. De bak van een dragline stootte op een hard voorwerp op nauwelijks vijf meter afstand van de spoorrail in de lijn Gouda-Den Haag en na een forse hap van de gigantische bek, werd op eens de kop van de bom zichtbaar. Het werk werd onmiddellijk gestaakt en er werd alarm geslagen. Het treinver keer tussen Gouda en Den Haag werd stilgelegd. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat het een van de honderden bommen was, die tijdens de oorlog zijn gericht op de spoorlijn, de spoorbrug over de Rotte en de rijksweg, die daar op enkele tientallen meters van de spoorbaan af ligt."' De bom stond met haar staart rechtop 111 het dijklichaam van de spoorbaan. De kop met de gevaarlijke springlading had ongeveer een meter onder het zand ge zeten. De bom was ongeveer anderhal ve meter lang en een halve meter dik bleven, hebben zwaar geladen zandauto's maandenlang over de bom gereden. De mijnenopruimingsdienst uit Den Helder heeft de bom vannacht verwij derd. Bij dit werk vormde de bom het grim mige middelpunt van het helle licht uit schijnwerpers. Als lugubere tegenstelling gloeide aan de andere zijde van het dorp de rosse gloed op van een brand in een hooiberg. In Zevenhuizen zijn maar weinig mensen vannacht naar bed ge weest. Nog meer DEN HAAG VolgencTè week wordt ..Hoewel prinses Wilhelmina dankbaar en zeer erkentelijk is voor de hartelijke j gedachten en gevoelens, die op haar aan staande verjaardag naar haar uit zullen gaan. heeft zij desalniettemin verzocht schriftelijke alsook telegrafische geluk- prinses Wilhelmina 79 jaar. De particu- ^enseii achterwege te willen laten, wijl lier secretaresse van prinses Wilhelmi-'let'ezen en beantwoorden van vele post- na, mejuffrouw Geldens, verzoekt ons i stukken op haar hoge leeftijd te grote het volgende mee te delen: [vermoeienissen medebrengen NEW DELHI (Reuter) De Chinese bezetters van Tibet voeren in dat land een strafexpeditie uit tegen de rebel len die er nog altijd weerstand bieden. Indiërs die dit jaar als pelgrims naar: Tibet wilden gaan hebben van de Chi-1 nezen de raad gekregen dat met het; oog op de toestand in Tibet niet te doen. Premier Nehroe van Indië bevestigde maandag deze berichten, die afkomstig zijn uit plaatsen aan de Indisch-Tibe- taanse grens. Nehroe sprak over deze kwestie in het parlement in New Delhi. Volgens de naar Indië gevluchte Tibetaanse heerser, de Dalai Lama, hebben de Chinezen al 80.000 Tibe- tanen gedood; alleen in het gebied van de hoofdstad Lhasa kwamen al bijna twintigduizend mensen om het leven. Geld voor vluchtelingen Steeds meer mensen sluiten zich aan bij de 50.000 opstandelingen van de Khambastam. vertelde de Dalai Lama in Mussoorie. de plaats waar hij asiel geniet. Het verzet leeft vooral in oos telijk Tibet De Indische Tweede Kamer besloot maandag een miljoen rupees beschikbaar te stellen voor de vluchte, lingen uit Tibet. Volgens de Dalai Lama 'is het zeer wel mogelijk dat de man die door de Chinese onderdrukkers in zijn plaats aan het hoofd der Tibetaanse regering is Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. „Brand! Redt mijn kind!" Een wanhoopskreet van een radeloze moeder klonk gisteren in de Polanenstraat in de Spaardammer- buurt van Amsterdam-west. Er kwam hulp, te laat echter; de nog geen twee jaar oude Lida Worrell kwam jam merlijk in de vlammen om. De brand was fel en verwoestte de zolderetage die het gezin Worrell in de Polanenstraat bewoonde. De oorzaak is nog niet bekend. Toen mevrouw Worrell merkte dat de met board tot een woon-1 ruimte vertimmerde zolderetage in brand stond, was zij op de derde verdieping, waar een broer van haar man woont. De 33-jarige heer A. van Zurk uit Zaandam, die op zijn bromfiets door de Polanenstraat reed en door het angstge schreeuw van de moeder op de brand geattendeerd werd, bedacht zich geen ogenblik. Hij snelde het huis binnen. Op de derde verdieping stonden al en kele bewoners klaar met een natte deken. De Zaandammer, die in zijn woonplaats wel meer bij branden heeft geassisteerd, sloeg de deken om en be gaf zich naar boven. -»«- i j ~j. - u xi Door de hitte was het onmogelijk een Monniken moeten dansen vast, dat geen direct gevaar voor het deur te bereiken. Hij trapte toen een gesteld, de Pantsjen Lama, is gearres- Volgens omwonenden moeten in de buurt nog verscheidene niet ontplofte bommen in de grond zitten. Van som migen weet men ongeveer de plaats, maar die bommen zijn volgens de des- j kundigen onschadelijk omdat zij naar j schatting tien tot twintig meter diep j in de spoorsloot en de daaraan grenzende rietlanden zitten. Van enkele andere bommen weet men echter niet nauwkeurig de plek waar zij zijn terechtgekomen. Ook van de teerd. Aanvankelijk heulde hij met de j gistermiddag gevonden bom was niet Chinese communisten. De Pantsjen Lama is iemand met gevoel voor zijn land, aldus de Dalai precies bekend waar zij lag. Men heeft altijd verondersteld, dat zij ook in het riet was terechtgekomen, totdat men Lama, voor het yolk en voor de gods-haar gistermiddag vond bij de rails, dienst. Iemand die de gruweldaden diewaarover veertien jaar lang de treinen de Chinezen voortdurend plegen, heeft van en naar Den Haag hebben geden- moeten aanzien. I dercu Mijndeskundigen stelden gisteravond ist, dat geen direct gev spoorwegverkeer bestaat. Omstreeks acht De monniken in Tibets kloosters uur werd daarom de treindienst tussen worden door de bezetters gedwongen Gouda en Den Haag hervat, zij het dat Chinese liederen te zingen in plaatsde treinen zeer langzaam langs de plek van hun normale gezangen en gebeden.reden waar de bom lag. Ze worden vertrouwd gemaakt met de marxistische ideologie en moeten ge- Griezelige gedachte meenschapsdansen uitvoeren. n In het klooster van Sera, een der belangrijkste van Tibet, wonen thans ven voorleggen aan de plaatselijke com missaris voor inheemse vraagstukken. Deze functionaris was niet van zins alle vrouwen te ontvangen, kregen ze van de politie te horen, die hen onder weg tegenhield. Een kleine deputatie kon worden doorgelaten, de rest kreeg op dracht zieh onverwijld te verspreiden. Het antwoord Terwijl de agenten nog bezig waren de vrouwen aan te manen om heen te gaan vlogen de eerste stenen in hun richting. Het antwoord liet niet lang op zich wach ten: met knuppels ranselden de agenten op de vrouwen los. De voornaamste klacht van de vrou wen is dat hun mannen door de maat regelen van de overheid niet genoeg kun nen verdienen. De afgelopen dagen is in de provincie Natal grote schade aangericht aan het te velde staande suikerriet. Zes velden gingen in vlammen op. Een neger werd in vqrband hiermee gearresteerd onder verdenking van brandstichting. Voor het gerecht In Pietermaritzburg verschenen maan dag twaalf inheemsen voor het gerecht. Ook zij onder beschuldiging van brand stichting. Deze mensen zouden onlangs een aantal scholen in brand hebben ge stoken. In verband met het steeds groter wor dende gevaar van relletjes en oproer zijn alle gemeentelijke gebouwen in Durban en andere eigendommen van de stad on langs verzekerd voor een bedrag van ruim 31 miljoen pond. In verscheidene delen van de Unie van Zuid-Afrika komen de laatste tijd ook steeds meer gevechten voor tussen ver schillende negerstammen. De afgelopen dagen kwamen daarbij twee mensen om het leven. Drie negers raakten zwaai' ge wond. nog maar een kleine vijftig monniken. Voor de opstand van maart waren er zeker tweeduizend, vertelde de Dalai Lama. Dg premier van de staat Bhoetan in je Himalaja, Jigme Dorje. sprak maan dag de vrees uit dat Chinese militairen Weldra verschenen ook technici van de waterleiding op het toneel. Zij had den daar enkele jaren geleden de pij pen gelegd van de waterleiding van Bergambacht naar Den Haag. Nu pas bleek, dat de grondwerkers vlak naast de bom hadden gegraven. Het was maar een griezelige gedachte, dat bij dit werk het grondgebied van zijn fanT zullen auto's over de plek hebben gereden waar schenden. Het is al herhaalde malen de hom nog geen meter diep onder het voorgekomen dat Chinese troepen op zand stond. Bhoetans gebied kwamen, bij het ach- 0 tervolgen van Tibeaanse vluchtelingen.plaats, die na het wegbombarderen vanjmoeden dat hij was verdronken is gis-; Bhoetan wordt beschermd door Indië het station Zevenhuizen en de goederen-1teren bevestigd: het stoffelijk overschot waar het aan grenst. loods praktisch buiten gebruik was ge-werd toen gevonden. schot in. Door de verstikkende rook moest hij het daarbij laten en zijn moedige poging opgeven. Het kleutertje bleek in haar bed in de rook te zijn gestikt, toen de brand- wachts, na 25 minuten blussen, de woon ruimte binnen konden gaan. Het was het enige kind in het gezin Worrell. Op vakantietocht overleden Eigen nieuwsdienst BAZEL. Tijdens een vakantietocht in Zwitserland is plotseling overleden de heer Stammes uit Wageningen, hoofdbestuurslid van de Vereniging van leraren en onderwijzers in de Lichame lijke Opvoeding in Nederland en voor zitter van de afdeling Gelderland van deze vereniging. Het stoffelijk overschot van de heer Stammes, die de leeftijd van 71 jaar bereikte, zal vrijdag te Dieren gecre meerd worden. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: STOCKHOLM (TT-ANP). De Rot terdamse matroos J. Hordijk (24) is in Zweden verdronken. Toen zijn schip de Aardenburgh zondag in de haven van Karlshamm lag is Hordijk gaan zwem- men. Hij keerde niet terug en naspeu- Ook bij het afgraven van de oude los- ringen hadden geen resultaat. Het ver- Droog met aanvankelijk plaatselijk mist of laaghangende bewolking. Later ook zonnige pe rioden. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Onge veer dezelfde temperaturen als gisteren. MIESJE: Tegen de droogte. 26 AUG.: zon op 5.40, zon onder 19.43; maan op 23.24, maan onder 14.09. -J,

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 1