EXTRA MOTOR C Florence als voorbeeld door Rita Beukman De vraag naar afwisseling op kle- dinggebied neemt met het jaar toe in onze tijd. Alleen daardoor al wordt het nood zakelijk, dat er naast Parijs andere modecentra ontstaan die de confec tie inspireren. Dat Italië in dit opzicht een belang rijke rol gaat spelen, zoals het dat ook reeds doet op vele andere ge bieden die steunen op creatieve po tentie, is van die ontwikkeling o.m. het resultaat. Enthousiasme, durf en begrip voor de veelzijdige behoefte van de mo derne vrouw kenmerkt meer en meer wat daar op modegebied wordt gepresteerd. Dat gaat een groeiende invloed krij gen op de internationale mode, ook op wat voor u w garderobe in de winkels beschikbaar is. Meer verscheidenheid en meer mo gelijkheid tot een persoonlijke keu ze, wordt daardoor bevorderd oj een prettige manier. Vandaag hebben de Italiaanse mode ontwerpers die in het Florentijnse Pa lazzo Pitti duizenden buitenlandse in kopers en journalisten als hun gasten ontvingen, de foto's van de nieuwe wintercollecties voor publicatie vrij gegeven. Minder lang dan hun Parijse collega's stellen zij uw nieuwsgierig heid dus op de proef. Uit die welwillendheid hoeft men ze ker niet af te leiden, dat wat de Italia nen brengen voor de bepaling van het algemene modebeeld minder belangrijk dan de Parijse voorbeelden zou zijn. Integendeel, wie van Florence naar Parijs reisde voor de mode kwam in de Franse hoofdstad al gauw tot de con clusie, dat daar nauwelijks iets viel te ontdekken wat in Florence al niet reeds ook voor het voetlicht was ge komen. Men miste ditmaal in Parijs zelfs veel, van hetgeen in Palazzo Pitti zo duidelijk het peil van de nieuwe ontwerpen bepaalde. Enthousiasme, durf, inspiratie en fantasie komen dit seizoen in de Italiaan se mode heel sterk naar voren, terwijl in Parijs een zekere matte lusteloos heid de collecties kenmerkt. In Frank rijk kreeg de nieuwe mode een echt winters gezicht, maar in Florence is zij een glimlach! Een zonnige Toscaanse glimlach, zoals die stad zelf een glim lach is van rose en wit marmer, tus sen groene of blonde heuvels en bergen. Handige, heerlijk warme mantels van kleurige Blanket Weave" mo hair, speciaal voor de jongeren door Baratta vervaardigd. Nieuwe mode in een oud straatje. De functionele lijn van deze mantel door Luciani ontworpen, past zowel bij deze romantische om geving als bvj koele, moderne architectuur. Geïnspireerd Italië naast somber Parijs Voor de avond ook weer een aansluitende lijn. Wie een goed figuur heeft krijgt daardoor de kans. dat ook goed te tonen. Dit avond toilet van Mingolini leent zich daar uitstekend voor. Zó vrouwelijk worden de mantels de komende winter. Ve-'.eziani com pleteert dit model in tuniekstijl, door een grote tas van bont en een bijpassend hoedje. De hals kan met een smal bontsjaaltje worden om wikkeld, zodra deze lage revers te koud worden. vrijheid daar een keuze uit te doen, want de couture in Italië is individueel. Hier zijn enkele aardige ideeën, die ook in minder kostbare uitvoeringen succes kunnen hebben. Veneziani brengt bijvoorbeeld grote tassen van bont, waarvan men het ef fect ook met bontstoffen of ruige wol- lenstoffen zou kunnen benaderen. Guidi past grote kragen toe van toefjes tule. zo aangebracht op een ondergrond van stof, dat het op enige afstand bont lijkt. Simonetta brengt langs de rand van korte jasjes bij tweedelige combinaties een ruche aan van dubbele stof. Een handige manier om korte jasjes naar de nieuwe mode te verlengen. TABIANl geeft sier- lijkheid aan de nieuwe mode door de toepassing van eeu wenoude garneringen zoals volants, en ru ches, op een manier die bij onze beweeg lijke wijze van leven past. Guidi werkt met fijne rimpels en even bloesendc effecten, als een zachte toets ter onderbreking van vrij strenge lijnen. Anto- iielli zorgt met smalle middeltjes en fraai uit stof geboetseerde rok ken voor romantiek ils tegenwicht, wat ook Baratta doet, on- ierandere door de stoffen gracieus om het figuur te drape en of de kleding los •an het lichaam een levallige lijn te ge- Advertentie Langere jasjes bij de mantelpak- op door de toepassing van een bre- jes. Capucci lost dat onder andere de basque, die iets onder de taille begint. Op elke omstandig heid. zelfs elke stem ming is de Italiaanse mode dus berekend en men geeft u zelf de Net niet helemaal lang zijn vele muntels voor I960? Dit voorbeeld daarvan, door Guidi ontworpen, loopt naar beneden iets wijder uit en heeft twee grote zakken, over de zijnaden heen geplaatst. Losjes omvat de ceintuur de taille bij dezs japon in een fijn streepje waarbij Luciani een jasje in zevenachtste lengte laat dragen, gegarneerd met twee rijen grote knopen. ItftlO*. .a* Zaterdag 22 augustus 1959 ZEEUWSCH ^oÜLAD 1>aS- 9

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 9