Ringrij dersfestij n met de beste paarden van stal LEXINGTOH LEXINGTON SCHELDPARTIJEN EN RUZIETJES KUIS LAATSTE MAAND INZENDING Dit jaar begint uitvoering sportveldencomplex IJzendijke door Zeeland Beker van Koningin Juliana naar Lein Minderhoud ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Zeeuwsch Dagblad Politie en veiligheid ZONOVERGOTEN MIDDELBURG BELEEFDE WEER Internationaal publiek zag boeiend schouwspel Goedemiaeht Traditie Amerikanen Ruiter en paard Prijzen voor de ringrij ders Vetketel brandde in slachthuis Winnaars Prijsvraag naar Kopenhagen een vliegreis met onze nationale luchtvaartmaatschappij de KLM naar - en een f0-dc«igs verblijf in NEW-YORK mef algehele verzorging voor 2 personen. Politierechter Middelburg Gemeenteraad vergaderde HEEMSCHUTDAG IN ZIERIKZEE Stuur van brommer raakte onklaar Hond bracht bromfietser van de wijs Willem Teil 110 jaar Zaterdag worden de zomeravondfeesten te Zierikzee afgesloten Luxe wagen over de kop in de sloot Haai aangespoeld op strand te Groede Protestants-Christelijk Er is voor de bebouwde kommen een maximum snelheidsgrens vastge steld. Toen de maatregel enkele ja ren geleden in voorbereiding was, is van meer dan één kant betoogd, 'dat de minister het paard achter de wa- j gen wilde spannen; het aantal ver- I keersongelukken zou er niet door ver minderen. De statistieken hebben echter uit gewezen, dat er wel degelijk sprake is van een minder aantal ongelukken met dodelijke afloop, dan toen men self de snelheid kon bepalen. Helaas houden veel automobilisten zich niet aan het voorschrift van de maximumsnelheid. Men kan dat bijv. eonstateren op de weg van Bergen op Zoom naar Middelburg. Vooral op »on- en feestdagen wordt op deze weg in de bebouwde kommen dik wijls harder gereden dan is toege staan. Op warme dagen, als velen naar de Waleherse stranden zijn geweest, ziet men meer dan eens, dat automobilis ten, die huiswaarts keren, enorme haast schijnen te hebben. In de be bouwde kommen worden dan de auto's waarvan de bestuurders zich aan de snelheidsbeperking houden, gepasseerd. In enkele gemeenteraadsvergaderin gen is de vraag gesteld of de politie ■iet strenger kan optreden tegen de- •e verkeersovertreders. De politie wil alles doen, wat de veiligheid op de weg kan bevorderen, ook het tot de orde roepen van haas tige mensen, die het leven van ande ren op het spel zetten. De politie moet het echter ook kunnen. In enkele be langrijke Zeeuwse gemeenten bestaat al geruime tijd een ernstig tekort aan politiepersoneel. Het is, mede in het belang van de MIDDELBURG. Terwijl gouden zonnestralen in volle kracht en warmte trotseerden en politieagenten in overhemd oogluikend de pracht het Molenwater verhitten, honderden Middelburgers en vakan tiegangers, van shirt en short tot aan het zwarte boevenpakje, op en neer schuifelden, speldjesverkopers op beivonderenswaardige wijze de hoeveelheden bier en theewater in de gaten hielden, stormden ring- rijders op versierde paarden over mulle zandbanen, de ring stekend r* 'f Z1 "f w'?'. lmKe" ™00 of.... de ring missend. Ruim honderd leden van de Z.R.V. voerden ■akelijk dat de ernstige onderbezet- J a v.n .„t.i. „„.j, een verwoed gevecht op ongezadelde viervoeters, die door het enthou- tmg an enkeie politiekorpsen wordt opgezweept} gisteren ontelbare keren een tevreden gehinnik lieten horen. opgeheven. De gemeentebesturen zijn •ehter in sterke mate afhankelijk van het rijk, dat o.a. de financiële mid delen voor uitbreiding beschikbaar stellen. Paard voor schillenuagen raakte bekneld TERNEUZEN. Met een matige een Kielheid reed de heer L. J. de L. uit Terneuze-n gistermorgen met. zijn per sonenwagen door de Noordstraat in de richting van de Axelsebrug', toen van af de sqhoollaan enig verkeer naderde, waarvoor hij stopte. Gelijktijdig nader de In draf van de Heerengracht een paard, gespannen voor een schillenwa-xj -f,- i u s j gen. de voerman J. A. R. uit Hoek;f geestdriftige plattelanders trachtte het dier tot stilstand te bren- in de weer om de toeristen weer gen. maar het paard gleed met zijn achterbenen door en raakte bekneld tus sen de bumper van de auto van de heer De L. Het beest werd ter plaatse ver bonden. 't Was weer feest in Middel burg, folkloristisch feest. Voor de tweede keer binnen enkele weken waren de grint- en zand paden aan de bosrijke zijde van het Molenwater omgewoeld, wa- Advertentie) een hoogtijdag te bezorgen en buschauffeurs uit., alle., van West-Europa, dat Bel gen, Duitsers, Fransen en Engel sen getuige konden zijn van ecu traditioneel schouwspel, dat Zeeland zijn weerga niet vindt uur in de avond mocht de Westkapelle- naar de vorstelijke beker ontvangen uit handen van de waarnemend commissaris der Koningin, mr. A. J. v. d. Weel. Met een toepasselijke speech bracht mr. v. d. Weel nog ere wie op deze dag ere toekwam: de heer P. Brasser uit Kleverskerke, die vele jaren lang zelf zo uitstekend de ring heeft gestoken en veertig jaar geleden de eerste koninklijke beker won. Mr. v. d. Weel aarzelde niet om dit feit met stemverheffing mee te delen. Hij merkte verder op, dat het provin ciaal bestuur altijd bijzondere belang stelling heeft voor festijnen als deze. Er wordt een unieke traditie in ere ge houden. Niet alleen de ouderen houden haar nog hoog, ook de jongere generatie is vastbesloten deze prachtige uiting van folklore in leven te houden. Slaapt U slecht door rheumatiek, spit, Zelfs was er koninklijke belangstelling ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt voor het feest, zij het dan in de vorm dan Togal. Verdrijft in al die gevallenvan een geschonken beker, die na een snel en afdoende die pijnen en daar- i zenuwslopende en oerspannende strijd door slaapt U heerlijk. Togal baat! i werd gewonnen door Lein Minderhoud Zuivert de nieren en is onschadelijk^Westkapelle, die zich gedurende de i,„ m- T}i; middag fel belaagd had gevoeld door voor hart en maag^ By apotheek en p Ro7JZe uit St. Laurens W. Maljers drogist J U.9D, J ZAV, S 8.88. uit veere, M. Koole uit St. Laurens en L. Vos uit Zoutelande. Omstreeks zes Tevoren had de heer P. Blaauw, voor- j zitter van.de VVV Middelburg, de heer In j Brasser reeds een pluim op de hoed ge- stoken. Hij herinnerde eraan, dat veer- I tig jaar geleden voor de eerste keer de ring werd gestoken met een koninklijke beker als inzet. Ook deze traditie heeft zich voortgezet, zei hij. Kwam L. Minderhoud in hét bezit van de beker van Koningin Juliana, P. Rooze uit St; Laurens verwierf uit handen van mr. v. d. Weel de trofee van Prinses Wilhelmina. De heer A. J. Berenpas reikte namens het gemeente bestuur de beker van de stad Middel- Een der hoogtepunten van het pro gramma van de folkloristische dag te Middelburg vormde de optocht in de middaguren. De stoet van ringrjjders in Zeeuws costuum defileert op de foto over de Grot© Markt. burg uit aan de derde prijswinnaar, W. Maljers uit Veere. M. Koole uit St. Lau rens kwam in het bezit van de beker van wijlen Jac. Francke, die in 1933 reeds door zijn vader een keer was gewonnen. Het kleinood kwam dus weer in de familie terug. Andere bekers kwamen in handen van L. Vos uit Zoutelande, A. v. d. Heijden uit Koude- kerke. J. Wisse uit Meliskerke en Jac. v. Wallenburg uit Middelburg. De dag van gisteren is voor de or ganisatoren, de Stichting Nieuw Wal cheren, de WV Middelburg, de Ver eniging Handelsbelang, de Zeeuwse Ringrijdersvereniging en last but not least de folkloristische commissie weer succesvol verlopen. Naar men ons ver telde was het bezoek nog overweldigen der dan de vorige keer in juli. Nog meer buitenlanders streken neer in Mid delburg en nog meer vreemdelingen spoedden zich naar 't Molenwater om de eeuwenoude plattelandssport met volle teugen in zich op te nemen. Zelfs waren er Amerikanen gekomen, helemaal uit St. Louis, mr. Chambers en zijn echtgenote, die naar Zeeland waren getogen om er de werkzaam heden in het kader van het Deltaplan te bezichtigen. En passant namen zij het ringrijdersfestijn even mee. En dan niet te vergeten natuurlijk Miniatuur Walcheren, dat de Amerikanen „mar vellous" noemden en dat uiteraard ook gisteren weer een graantje van de drukte meepikte. Dan was er ook een vertegenwoordiger van de Wereldom roep uit Hilversum, de heer Jac. Lloyd, die met name voor de Engels sprekende luisteraars zijn indrukken uit de Zeeuw se hoofdstad weergaf. Doch bovenal was de dag van gisteren weer het feest van paard en ruiter. Het festijn van de ringrijder, die eveneens zijn trouwe hit netjes opgetuigd, de lans hanteert en een gejuich laat horen wanneer de ring geprikt is. Het „hebbe dat ding" is gisteren weer talrijke keren weerklonken, tot vreugde van de rui ter, maar ook tot vermaak van de tal rijke toeschouwers, die bijna met de neus op de baan stonden gedrukt. Het was weer een folkloristisch feest, zoals we dat in Middelburg zo gaarne zien, endat wellicht nog meer keren zou kunnen plaatsvinden mits er maar gel den waren om bij wijze van spre ken elke maand een ringrijders- steekwedstrijd te organiseren. Maar misschien dat de Middel burgse middenstand nog beter voor de _dag wil komen! Per slot van rekening was de optocht er toch ook nog. Niettemin was het festival van gisteren een bijzon der geslaagd festival. En dat was toch de bedoeling. De wisselbeker aangeboden door H.M. Koningin Juliana en de zilveren herin- nerings-medaille uitgeloofd door jhr. mr. A. F. C. de Casembroot werden gewon nen door L. Minderhoud te Westkapelle t-met 9 van de tien ringen. De wissel- beker van Prinses Wilhelmina plus een herinneringsmedaille gingen naar P. Rooze uit Sint Laurens. Hij stak ook 9 van de tien ringen. W. Maljers uit Vee re won de beker van de gemeente Mid delburg met 9 van de tien ringen. De overige bekers gingen naar M. Koole, Sint Laurens, L. Vo,s, Zoutelande, A. v. d. «Heijde, Koudekerke. J. Wisse, Me liskerke, en Jac. van Wallenburg uit Middelburg. De laatste verkreeg de be ker in eigendom. P. Rooze uit Sint Laurens stak de meeste volgringen. Het waren er 17 stuks. De pollepel werd gewonnen door W. Maljers uit Veere. In de kleine finale werd de eerste prijs, die uit een wisselbeker bestond en op de baan voor de huishoudschool werd verreden, toegekend aan C. Abra- ha-mse uit Sint Laurens, de tweede aan L. Dourleyn te Domburg. Op de baan voor de muziektent ging de eerste prijs naar W. Rooze uit Sint Laurens, de tweede naar Jac. Minderhoud uit Zou telande. P. J. Cevaal uit Ritthem en S. I Blaas uit Aagtekerke wonnen de eerste \en tweede prijs op de baan in de Lu- jtherse Kerklaan. j Een jury bestaande uit de dames Sandberg tot Essenburg, Blauw, Dron- kers en De Wit, en de heren Koole en I Castel beoordeelde de versieringen van i de staart en manen der paarden. Num- j. mer een in deze wedstrijd werd F. Wis- I se uil Sint Laurens. 2. W. Rooze, St. Laurens, 3. Jac. van Wallenburg, Mi ddelburg, 4. D. v. d. Voorde, Koudeker- |ke, 5. P. J. Cevaal, Koudekerke, 6. P. i Rooze, St. Laurens. Uit de vrije wedstrijd kwamen de volgende uitslagen voor de dag: 1. M. Koole, St. Laurens met 28 ringen uit 32 beurten. 2. P. Rooze, St. Laurens 27. 3. J. Koole, St. Laurens 27. 4. L. Minderhoud, Westkapelle 26. g. G. Sin- ke, Koudekerke 26. 6. W. Maljers, Vee re 26. 7. Abr. Maljaars, Oostkapelle 26. 8. A. v. d. Heijde, Koudekerke 26. 9. Jac. van Wallenburg, Middelburg 26. 10. P. de Visser, Vrouwenpolder 25. 11. L. Vos, Zoutelande 25. 12. A. G. Peper, Aagtekerke 25. 13. J. Wisse, Meliskerke 25. 14. Joh. van Wallenburg, Middel burg 25. 15. F. Blaas, Aagtekerke 24. 16. L. P. Brasser, Veere 23. 17. W. de Visser, Zoutelande 23. 18. Jo Maljers, Veere 23. 19. Chr. de Visser, Aagteker ke 23. 20. G. Provoost, Domburg 23. Advertentie TERNEUZEN. Toen gistermiddag omstreeks een uur de heer F. sebaart het slachthuis van zijn oom, de heer E. sebaart in de Vlooswij'kstraat bin nenstapte, ontdekte hij dat de vetketel in brand stond. Hij snelde het huis bin nen om een brand'blusapparaat, maar moest spoedig constateren, dat de brand weer nodig was. Zijn oom had inmid dels de brandweerkazerne gebeld. De brandweerlieden slaagden er in om met drie stralen van de nevelspuit het vuur te doven. Door het vlugge en doortas tende optreden van de brandweer bleef de schade beperkt. De brand is vermoedelijk ontstaan door een lek ia de ketel, waardoor het vet op de glasvlam kon druppen. De vlammen loeiden langs de onderkant van dezolder, terwijl op de begane grond ieder zijn werk deed. De mensen konden dan ook onder het vuur door lopen. Alle eleetrïscheTeidingen zijn verbrand en op de zolder werd veel waterschade aangericht. De maichineriën bleven ge spaard. Schiphol, 18 augustus De acht winnaars van de maand juli in de grote Lexington prijsvraag vertrokken per speciaal Lexington-vliegtuig naar Kopenhagen. U ziet ze hier voor het vliegtuig, vóór het ver trek van Schiphol. De gelukkigen v. I. n. r. Mej. R. Opdam, Den Haag W. D. Verduyn, Delfgauw (post Delft) VV. Oerlemans, Den Haag J. J. v. Tuil, Veenendaal R. Delsing, Heerlen Mevr. E. H. v. Herwaarden, Amsterdam W. v. Dongen, Breda W. A. Lambrie, Maastricht Augustus is de laatste maand van inzending. Tot en met 31 augustus kunt u dus nog meedoen. Stuur alsnog een slagzin of een rijmpje van maximaal 4 regels plus 9 Lexington sigaretten, waarvan de controle-lettertjes het woord LEXINGTON vormen. Uitsluitend op grond van de beoordeling, welke de jury aan uw slagzin of rijmpje toekent, kunt u winnen: een slof a 200 Lexington sigaretten of een TWEEDAAGSE VLIEGTOCHT NAAR LONDEN en/of de hoofdprijs: Vraag een afdruk van de publicatie der voorwaarden aan LEXINGTON, POSTBUS 305, DEN HAAG Levi wenst m veel succes on geelt u de goede raadt „Steek er een LEXINGTON bij op." from America's Best Tobaccos MIDDELBURG. „Hij wilde mij een klap geven en toen ik hem, terwyl ik me verdedigde, even raakte, ging hij meteen op de mat liggen." „Welnee, u slóeg hem bewusteloos", wierp de poli tierechter, mr. O. E. Coester, tegen, „het slachtoffer moest zelfs naar het ziekenhuis worden gebracht". „Ik heb hem praktisch niet aangeraakt," zei ver dachte, de loodgieter J. v. d. W. uit Middelburg. „Het is een komediant, hij is uit kwaadaardigheid zelf gaan lig gen". De officier, mr. G. J. B. v. d. Dus- sen merkte op dat een dokter de toe stand van het slachtoffer bedenkelijk had gevonden. Toen verdachte eigenaar werd van een pand waarin twee huurders gehuis vest waren besloot hij de huur te ver hogen omdat de laatste verhoging daar nog niet was ingevoerd. De ene huur der vond dat billijk maar met de an ZIERIKZEE De Heemschuldag vanj de Bond Heemschut zal dit jaar op 4 sep tember a.s. in Zierikzee worden gehou den. Des morgens om kwart over elf| zullen de leden en donateurs van de bond officieel door het gemeentebestuur ten stadhuize worden ontvangen, waarna een bezichtiging van de Gasthuiskerk zal volgen. De koffietafel zal om één uur in „Het Huis van Nassau" worden gebruikt. I Om twee uur volgt een rondwandeling door Zierikzee onder leiding van bestuurs leden van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland. De thee wordt om kwart voor vier in hotel Concordia gebruikt Om half vijf vertrekt het ge- zel'smap weer uit Zierikzee. De folkloristische dag te Middelburg trok gisteren een enorme belangstel ling. Op de Grote Markt was geen vierkante meter onbezet. De foto geeft een duidelijk beeld van de men senmassa en ook van de vele auto's, die naar de Zeeuwse hoofdstad waren getrokken. De heer D. D. Jumelet Wz. te Brui- nisse, die onlangs zijn diploma H.B.S. 5-j. cursus behaalde is met ingang van 1 sep tember 1959 aangesteld tot ambtenaar ter secretarie van de gemeente Duivendijke. BIERVLIET. De heer P. de N. uit Terneuzen reed met zijn bromfiets van Cadzand naar huis. Op de provinciale weg ter hoogte van Biervliet raakte plot seling' het stuur van de brommer on- j Pieterse; '2- klaar. Hij reed hierdoor de naast heti Schrier; 4. de bushalte Oosterland, dat tengevolge van reparatie geruime tijd voor het ver keer is afgesloten geweest, is nu gereed gekomen en weer opengesteld. De werk zaamheden aan het nieuw aan te leggen rijwielpad aan de andere kant van deze weg vorderen gestadig. Met 61 oude duiven nam de p.v. „O.W.T.B." deel aan de wedvlucht uit Pt. St. Maxence. De uitslag was: 1. M. 5 gebr. Van Stel; 3. Jac. .masL net,-- A. A. van Driel; 6. G. fietspad liggende sloot in. De heer De Feleus; 710. F. van Buel: 8. op t N. brak een sleutelbeen. Zijn echtgeno-1 Hof; 9. P. I. Butler. Vanuit deze plaats te. die op de duo was gezeten, liep en- vlogen ook de 127 jonge duiven. Hiervan kele beenwonden op. Dokter C. Kalk-1 was de uitslag: 1. J. H. C. Poley; 2-4-8 man uit Biervliet verleende eerste hulp. ;P- E Butler; 3. B. Ridderhof; 5. J. L. Per taxi werden beiden naar het Julia-[de Jager; 6. J. op 't Hof; 7. P. Hengst- naziekenhuis in Terneuzen vervoerd. 'dijk en 9. P. D. de Boe. IJZENDIJKE. In het najaar zal wor den begonnen met de uitvoering van het sportveldencomplex. Van 1 november tot I mei 1960 zal dit project aan circa 25 arbeiders werk verschaffen. Dit deelde burgemeester J. J. M. Ficq mede in de jongste raadsvergadering naar aanleiding van vragen van de heer J. van Cadzand (p. v. d. a.) Alle stukken zijn naar de provinciale griffie gestuurd ter bestudering. Een sub sidie-toezegging is reeds ontvangen. Het aandeel, dat de gemeente voor de uit voering van dit complex zal moeten leve ren, bedraagt f25.000. Voor deze som zijn echter geen dekkingsmiddelen aanwezig. Ook informeerde de heer Van Cadzand naar het zgn. Ravelijnplan. De burgemeester kon echter geen af doend antwoord vxerschaffen, omdat een en ander zich nog, in een voorbereidend stadium bevindt. De heer Van Hijfte (K.V.P.) zag graag de zitbank verbeterd in de bocht van Het gedeelte rijwielpad ter hoogte van de Oranjestraat, hetgeen werd toegezegd. Ook meende de heer Van Hijfte, dat het overweging verdient om ter plaatse een stopverbod in te stellen. Dit raadslid informeerde tenslotte P. M. Dikötter, is bereid om met de ge meenteraad over dit plan te praten. De raad zou het voorts ten zeerste toejuichen indien ook voor de elektrificatie van de gemeenten een dergelijk afbouwplan zal worden opgesteld. De begroting 1959 werd nog gewijzigd in verband met de post kosten zieken- huisverpleging, die met f 1250 moet wor den verhoogd. BIERVLIET. De lieer E. Goossens, landbouwer te Biervliet schrok van dej hond van zijn collega, S. van Hoeve uit de Oranjepolder. Het dier sprong speels tegen de brommer op. die daardoor de macht over het stuur verloor. Hij kwam te vallen. De schade bleef echter be perkt tot het materilëe. dere kreeg verdachte ruzie. Voortdu rend probeerde verdachte de weerspan nige huurder te spreken te krijgen, maar steeds was deze niet thuis. Toen hij hem eindelijk thuis trof beweerde deze dat de verhoging „chantage" was. Hij wilde bovendien niets met „ploerten en schoftenstelletjes" te maken hebben. Daarna volgde de ruzie en de vecht partij. De politierechter vond het raad zaam in deze enkele getuigen te horen. De zaak werd verdaagd. Mevrouw J. A. K.-K. uit Arnemui- den zou „jou sief' tegen haar buur vrouw geroepen hebben. „Ik heb niets gezegd. Ik was in de keuken" beweer de ze. De buurvrouw die als getuige voor de politierechter stond meende het toeh wel heel duidelijk gehoord te hebben. De kinderen van de beide buurvrouwen hadden in de tuin ruzie gemaakt, de moeders hadden er zich mee bemoeid en het was op een las tering uitgelopen. Een tweede getuige gaf een zelfde verklaring, ,,'t Is geen waar," riep verdachte. Maar de beide getuigen verklaarden onder ede dat ze de goede stem gehoord hadden. Verdachte werd conform de eis ver oordeeld tot een geldboete van 25 of vijf dagen hechtenis. Ze nam er geen genoegen mee. De Vlissinger J. L. moest een merk waardige ruzie uit de doeken doen. 's Avonds laat had hij enkele heren mee naar huis genomen en hen op een biertje getracteerd. De gezelligheid was spoedig verdwenen toen er moeilijkheden over geld ter sprake kwamen. De ruzie liep zo hoog dat verdachte de gasten uit zijn huis moest verwijderen. Ze kwamen echter steeds weer terug en begonnen de deur te vernielen. ..Lafaard, kom er uit!" riepen ze. En hij deed het. Hij bracht daarbij een fietspomp mee die hij gebruikte om twee ruiten van de auto van zijn gasten mee kapot te slaan. Daar voor eiste de officier een geldstraf van 40 of acht dagen. De politierechter vond 30 of zes dagen voldoende. De Vlis- KLOOSTERZANDE. Op zaterdag 29 augustus a,s. zal de handboogsocië teit Willem Teil 110 jaar bestaan. Dit feit zal met een grote jubileumschie- ting gevierd ivorden. Er worden veel schutters verwacht. Willem Teil is een van de weinige verenigingen, die over een staande wip beschikt. Onlangs heeft de vereniging een nieuwe staande wip gekregen, die geplaatst is op het terrein van baron H. A. A. Collot d'Escury. In de laatste jaren heeft de sociëteit een verjongingskuur ondergaan. Toen het 100-jarig bestaan werd gevierd was er een uitgebreide oude kern. Vier per sonen van deze kern zijn thans nog lid. De heer J. Buysrogge, die toen voorzit ter was, is thans ere-voorzitter. Hij is thans 91 jaar. De sociëteit telt 22 leden, bij het 100- jarig bestaan waren er 12 leden. ZIERIKZEE. Het bestuur van de stichting „Zierikzee ontvangt vreemde lingen" heeft voor zaterdag een aantrek kelijk programma samengesteld. Het ziet er als volgt uit: 19.15 uur: Rondgang van Kunst en Eer' door de stad naar het Havenplein. 19.3020.10 Concert, te verzorgen door .Kunst en Eer' op de tent op het Haven plein. 20.10—20.30 Pauze. 20.3020.40 Officiële sluiting van de zomeravondfeesten door de burgemeester en de voorzitter van de Z.O.V. 20.40—21.20 Optreden van de bekende humorist Willy Vervoort. 21.2021.30 Pauze, waarin gelegenheid be staat naar de plaats te vertrekken, waar het vuurwerk wordt afgestoken. 21.30—22.30 Vuurwerk, wat afgestoken wordt voor de poorten van de stad. 22.30—23.00 Taptoe van de Kon. Har monie .Kunst en Eer' voor de Noord havenpoort. GRIJPSKERKE. Op de Middelburg- seweg ter hoogte ven de buurtschap Ter Buttmge is in het holst van de nacht vuixxi J UV ui tea UdgCil vuiuueiiue. AJt£ VI1S- -V au UC l singer die de deur had beschadigd werd 1 i was, onSeveer drie uur) i j bij verstek veroordeeld tot een boete van j 40 of acht dagen. De loswerkman W. O. uit Middelburg werd bij verstek veroordeeld tot een scherpe bocht een personenauto geslipt en over de kop in i e sloot terecht geko men. De auto werd bestuurd door de j Ult Amsterdam. De wagen werd totaal vernield. De chauffeur lien prnctitfo nnriTT^,, naar de bouw van het bejaardencen trum. Een rapport, dat over de materie samengesteld zal worden, zal vermoe delijk 25 sept. binnen zijn, aldus een mededeling van de burgemeester. B. en w. hebben het concept van de garantie ter beoordeling naar de prov. griffie gestuurd. De voorzitter had goe de hoop. dat dit plan verwezenlijkt kan worden. GROEDE. Op het strand te Groede is woensdagmiddag, omstreeks half vier, een haai aangespoeld. Het dier, ter leng te van ongeveer een meter, bleek ge wond te zijn. Kort nadat het was aan gespoeld is het beest overleden. Deze zeebewoner, die nu niet elke dag Sprekende over het 100-pct-plan zeide i OP de Zeeuwse stranden is te zien, trok de voorzitter, dat'de maximale bijdrage, j veel bekijks van de zijde der badgasten, die de gemeente gedurende 30 jaar zal De heer Zeger-Risseeuw, onderwijzer te moeten opbrengen, f 6000 bedraagt. De Oostburg, heeft het beest mee naar huis directeur van de waterleiding mij, ir G. I genomen. boete van 30 of zes dagen „vanwegee?*"stige verwondin. en op en werd in het de schande het gerechtsgebouw aange- Z1~kenhuis opgenomen, daan". Hij had namelijk een bierfles j door een van de ramen van dat gegooid, waarschijnlijk in de daarmee de rechter te treffen die eens had veroordeeld. De Middelburger J. S. werd ten laste gelegd dronken op zijn bromfiets gereden te hebben. Hy had daarbij een aanrij ding met een fietser die, naar hij zei „plotseling voor hem schoot." De politie rechter vroeg hem of hij die avond onder invloed was geweest. Daar kon verdach te zich echter niets van herinneren want „hy had nogal wat bier op*'. De officier merkte op dat het niet zijn eerste ver oordeling meer mening Luchtmacht tegen gemeente RILLAND-BATH. Ten bate van het Prinses Beatrix Pclio fonds werd gistl- ren een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen een elftal gemeenteambtenaren en een team van de koninklijke luchtmacht da? een T"* inSeSa9n zonder dat een enkel doelpunt was gemaakt i Roesten de gemeenteambtenaren hpt mg was en verzocht hem wat de tweede helft toch afleggen te-en de socialer te worden. Hy eiste een| luchtmacht. Met een eindstand ven onvoorwaardelijke gevangenisstraf van ,2-0 'n tct voordeel van de lucht mach! een week en de ontzegging jan de rijbe- werd de wedstrijd besloten voegdheid voor de tijd van drie maan-De opbrengst ten hate u„, den. De politierechter vonniste conform fonds bedroeg f 26 15 Er was een eil» Itige belangstelling.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 3